Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM Stafett Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Sundbybergs IK / Upplands OF
Datum: söndag 14 september 2014

OK Ravinen

25 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 1D16 Sto (10)1:34:27
1. Moa Westblad34:29134:291
2. Tilda Andersson26:3911:01:0810
3. Tone Albrektsson33:1911:34:2710
1OK Ravinen 2H12 Sto (27)1:01:52
1. Olle Kallur22:082+3:4622:082
2. Oscar Wångberg-Aneland15:599+1:5338:073+1
2. Teo Struck16:0110+1:5538:09
3. Alvin Craig23:458+3:381:01:521-2
1OK Ravinen 1D120 Sto (19)1:39:00
1. Jenny Berg37:343+0:0437:343
2. Kristina Wångberg-Aneland29:232+0:561:06:571-2
3. Maria Mogensen32:0311:39:0010
2OK Ravinen 1D20 Sto (3)2:36:36
1. Julia Frejd45:172+0:0745:172
2. Matilda Forsberg1:01:583+14:511:47:1520
3. Ebba Pegestam49:212+6:562:36:3620
2OK Ravinen 1H16 Sto (16)1:34:46
1. Hannes Svahn35:556+2:2235:556
2. Viktor Wohlgemuth25:375+1:111:01:324-2
3. Axel Granqvist33:142+3:471:34:462-2
2OK Ravinen 1D12 Sto (18)1:07:03
1. Amanda Granqvist29:129+6:5629:129
2. Smilla Mogensen14:07143:196-3
2. Ella Forsberg14:082+0:0143:20
2. Tilda Mårtensson14:243+0:1743:36
3. Linnéa Söderqvist23:442+2:241:07:032-4
3OK Ravinen 1H21 Sto (27)2:34:52
1. Martin Lindskog52:025+4:0852:025
2. Kalle Bergman54:455+2:191:46:4750
3. Ruslan Glebov48:052+1:482:34:523-2
3OK Ravinen 3H16 Sto (16)1:36:35
1. Albin Andersson33:342+0:0133:342
2. Kasper Fransson24:343+0:0858:083+1
2. Melker Hörnfeldt35:4914+11:231:09:23
3. Lukas Hellgren38:274+9:001:36:3530
3OK Ravinen 1H180 Sto (11)1:45:11
1. Eidar Lindgren36:515+2:5636:515
2. Arne Johansson29:2811:06:191-4
3. Lars Forsberg38:525+9:141:45:113+2
4OK Ravinen 2D16 Sto (10)1:56:23
1. Amanda Karlsson43:515+9:2243:515
2. Elin Berg29:373+2:581:13:282-3
3. Emilia Engel42:555+9:361:56:234+2
5OK Ravinen 2D120 Sto (19)1:56:41
1. Camilla Engel38:354+1:0538:354
2. Lena Risby33:497+5:221:12:245+1
3. Marita Axelsson44:179+12:141:56:4150
5OK Ravinen 1H120 Sto (26)1:55:36
1. Martin Johansson38:1215+5:3238:1215
2. Peter Albrektsson33:073+2:541:11:199-6
3. Stefan Berg44:175+6:261:55:365-4
7OK Ravinen 2H20 Sto (15)2:31:23
1. Erik Karlsson45:399+5:4745:399
2. Felix Hellgren55:358+11:361:41:147-2
3. Baptiste Girard50:097+11:212:31:2370
9OK Ravinen 3H12 Sto (27)1:08:17
1. Martin Rinnbäck24:307+6:0824:307
2. Hannes Mogensen15:003+0:5439:304-3
2. Max Lönnqvist15:116+1:0539:41
2. Hugo Lindskog16:3013+2:2441:00
3. Henrik Svensson28:4711+8:401:08:179+5
10OK Ravinen 1D21 Sto (19)2:44:43
1. Annie Forsberg50:0810+7:5250:0810
2. Frida Forsberg58:0611+16:261:48:14100
3. Sarah-Jane Gaffney56:2911+15:132:44:43100
11OK Ravinen 1Öppen 17- (16)2:32:42
1. Johnny Rahlén47:3512+18:2447:3512
2. Yngve Rahlén56:5218+25:061:44:2714+2
3. Curt Rahlén48:152+0:042:32:4211-3
12OK Ravinen 1H12 Sto (27)1:13:51
1. Albin Lindskog24:598+6:3724:598
2. Johan Berg16:3614+2:3041:359+1
2. Gustav Björklund16:4215+2:3641:41
3. Elon Albrektsson32:1617+12:091:13:5112+3
13OK Ravinen 2H21 Sto (27)3:17:21
1. Jacob Lindstam53:226+5:2853:226
2. Kjell Almgren1:06:1916+13:531:59:4113+7
3. John Hartley1:17:4016+31:233:17:21130
13OK Ravinen 2H120 Sto (26)2:12:12
1. Ola Kåberg39:5718+7:1739:5718
2. Stefan Karlsson39:2418+9:111:19:21180
3. Erik Forsberg52:5113+15:002:12:1213-5
OK Ravinen 1Ung 12 (18)ej godkänd
1. Olivia Engelej godkändej godkänd
2. Hilda Mård20:544+1:17ej godkänd
2. Rebecca Craigej startej godkänd
3. Sanna Rinnbäck21:497+4:10ej godkänd
OK Ravinen 2Ung 12 (18)ej godkänd
1. Olle Sandströmej godkändej godkänd
2. Edvin Wollbrand28:3619+8:59ej godkänd
3. Folke Kåberg24:0810+6:29ej godkänd
OK Ravinen 1H20 Sto (15)ej godkänd
1. Martin Hunhammar39:52139:521
2. Emil Granqvist44:282+0:291:24:2010
3. Assar Hellströmej godkändej godkänd
OK Ravinen 2D21 Sto (19)ej godkänd
1. Anette Önerud1:14:0317+31:471:14:0317
2. Viktoria Helmerssonej startej start
3. Linn Stillbergerej startej godkänd
OK Ravinen 2H16 Sto (16)ej godkänd
1. Max Klassonej godkändej godkänd
2. Viggo Klasson26:347+2:08ej godkänd
3. André Lindgren42:346+13:07ej godkänd
OK Ravinen 1H150 Sto (31)ej godkänd
1. Carl-Johan Thorell39:1419+7:5839:1419
2. Per Wollbrand28:329+2:541:07:4614-5
2. Ove Rinnbäck35:4824+10:101:15:02
2. Matts Anderssonej startfullföljt
3. Pär Westbladej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser