Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM Stafett Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Sundbybergs IK / Upplands OF
Datum: söndag 14 september 2014

Tullinge SK

31 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 1Ung 12 (18)56:39
1. Felix Arkäng17:052+0:0217:052
2. Emilia Bergman20:533+1:1637:581-1
3. Wilhelm Bergman18:413+1:0256:3910
1Tullinge SK 1H20 Sto (15)2:17:05
1. Olle Andersson43:517+3:5943:517
2. Andreas Hultqvist50:026+6:031:33:534-3
3. Niklas Sundqvist43:122+4:242:17:051-3
1Tullinge SK 1D20 Sto (3)2:14:42
1. Frida Junegard45:10145:101
2. Magdalena Van de Voorde47:0711:32:1710
3. Amanda Berggren42:2512:14:4210
1Tullinge SK 1H16 Sto (16)1:27:30
1. Albin Andersson33:33133:331
2. Oskar Forsberg24:302+0:0458:0310
2. Lukas Arkäng24:454+0:1958:18
2. Simon Stålhammar34:4211+10:161:08:15
3. Simon Imark29:2711:27:3010
1Tullinge SK 1H150 Sto (31)1:35:23
1. Hans Sundqvist32:292+1:1332:292
2. Kent Berggren29:1311+3:351:01:427+5
2. Björn Axelsson29:1712+3:391:01:46
3. Rikard Imark33:412+0:581:35:231-6
2Tullinge SK 1D14 Sto (8)1:17:39
1. Ella Sjöberg24:032+5:1124:032
2. Josefin Hersén28:513+6:1352:543+1
2. Tilda Andersson29:175+6:3953:20
2. Klara Bolin (Bromma-Vällingby SOK)32:479+10:0956:50
3. Lovisa Längheim24:453+4:021:17:392-1
2Tullinge SK 1D120 Sto (19)1:47:00
1. Yvonne Andersson37:30137:301
2. Jessica Sjöberg33:176+4:501:10:474+3
3. Lina Berggren36:133+4:101:47:002-2
2Tullinge SK 1H210 Sto (9)1:46:04
1. Gunnar Ehn30:54130:541
2. Jan-Erik Danell27:18158:1210
3. Anders Kihlström47:528+15:071:46:042+1
3Tullinge SK 1D21 Sto (19)2:14:13
1. Sofia Lönnkvist47:339+5:1747:339
2. Johanna Lönnkvist43:042+1:241:30:373-6
3. Jenny Lönnkvist43:362+2:202:14:1330
3Tullinge SK 1D180 Sto (3)2:19:42
1. Maria Ehn48:512+5:1148:512
2. Anna Blomgren38:172+7:411:27:0820
3. Viveka Backman52:343+11:242:19:423+1
3Tullinge SK 1D150 Sto (8)1:48:13
1. Maria Bratt45:535+11:4945:535
2. Mari Heijkenskjöld29:366+1:521:15:2950
3. Monica Hatlen32:442+35:351:48:133-2
4Tullinge SK 2D21 Sto (19)2:17:20
1. Sara Lundblad43:304+1:1443:304
2. Kicki Skog48:356+6:551:32:056+2
3. Rebecka Heinrup45:154+3:592:17:204-2
5Tullinge SK 1H180 Sto (11)1:48:42
1. Anders Kärrström36:072+2:1236:072
2. Bengt Kärrström31:393+2:111:07:463+1
2. Lennart Hävrén31:494+2:211:07:56
3. Ingemar Larsson40:567+11:181:48:425+2
8Tullinge SK 3D21 Sto (19)2:28:12
1. Anna Ställberg43:355+1:1943:355
2. Tina Junegard48:497+7:091:32:247+2
3. Linnéa Engstedt55:489+14:322:28:128+1
8Tullinge SK 2H120 Sto (26)2:02:40
1. Jacob Bolin33:484+1:0833:484
2. Patrik Leickt35:149+5:011:09:0240
2. Rudolf Hersén40:5121+10:381:14:39
3. Per-Ove Melinder53:3814+15:472:02:408+4
9Tullinge SK 1H21 Sto (27)2:54:00
1. Anders Johansson59:3115+11:3759:3115
2. Johan Kärrström57:247+4:581:56:5511-4
3. Markus Adolfsson57:057+10:482:54:009-2
10Tullinge SK 1D12 Sto (18)1:18:16
1. Lovisa Svensson33:2313+11:0733:2313
2. Wilma Leickt17:2415+3:1750:47130
2. Tuva Fred20:4622+6:3954:09
2. Klara Junegard20:4824+6:4154:11
3. Tove Sjöberg27:296+6:091:18:1610-3
11Tullinge SK 1H12 Sto (27)1:10:44
1. Hampus Hatlen32:1722+13:5532:1722
2. Laban Bryngelsson15:517+1:4548:0815-7
2. Filip Hatlen16:1912+2:1348:36
2. Axel Trofast17:2119+3:1549:38
3. Alfred Längheim22:365+2:291:10:4411-4
11Tullinge SK 3H150 Sto (31)1:42:07
1. Göran Längheim33:273+2:1133:273
2. Sune Södergrann25:38159:051-2
3. Erik Berggren43:0219+10:191:42:0711+10
12Tullinge SK 2D120 Sto (19)2:11:38
1. Kerstin Imark41:129+3:4241:129
2. Lina Matthews28:2711:09:392-7
3. Sofia Persson1:01:5916+29:562:11:3812+10
13Tullinge SK 2H150 Sto (31)1:42:17
1. Kenneth Jönsson35:0210+3:4635:0210
2. Anders Skog29:3514+3:571:04:37100
2. Per-Arne Forsberg31:2120+5:431:06:23
3. Jörgen Axelsson37:4014+4:571:42:1713+3
15Tullinge SK 2D12 Sto (18)1:40:49
1. Katja Leickt33:2714+11:1133:2714
2. Märta Södervall17:1312+3:0650:4012-2
2. Saga Andersson17:1413+3:0750:41
2. Nova Matthews20:4622+6:3954:13
3. Alva Bladh50:0915+28:491:40:4915+3
Tullinge SK 2D14 Sto (8)i mål
1. Tilda Anderssoni måli mål
2. Josefin Hersénej starti mål
2. Lovisa Larssonej starti mål
2. vacant inaktivi mål
3. Klara Bolin (Bromma-Vällingby SOK)ej starti mål
Tullinge SK 5D21 Sto (19)i mål
1. Lenka Zatloukalovai måli mål
2. Erika Berggrenej starti mål
3. Andrea Westerdahlej starti mål
Tullinge SK 2H21 Sto (27)ej godkänd
1. Fredrik Forsberg1:10:0022+22:061:10:0022
2. Tobias Forsénej startej start
3. Tintin Karlbergej startej godkänd
Tullinge SK 2H20 Sto (15)ej godkänd
1. Olle Skog53:0412+13:1253:0412
2. Emil Andersson48:115+4:121:41:158-4
3. Anton Blomdahlej godkändej godkänd
Tullinge SK 1D16 Sto (10)ej godkänd
1. Märta Skogej godkändej godkänd
2. Ebba Leickt27:482+1:09ej godkänd
3. ej startej start
Tullinge SK 2H16 Sto (16)ej godkänd
1. vacant (OK Enen)ej godkändej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
3. ej startej start
Tullinge SK 1H14 Sto (16)ej godkänd
1. Adam Bratt32:238+9:3932:238
2. Johannes Bladh29:5814+9:411:02:2180
2. Axel Junegardej startfullföljt
3. Ruben Bryngelssonej godkändej godkänd
Tullinge SK 1H120 Sto (26)ej godkänd
1. Lars Sjöberg35:228+2:4235:228
2. Andreas Aasa35:5512+5:421:11:177-1
3. Magnus Cederlöfej godkändej godkänd
Tullinge SK 4D21 Sto (19)utgått
1. Lenka Zatloukalova56:1214+13:5656:1214
2. Andrea Westerdahl56:5110+15:111:53:0312-2
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser