Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM Stafett Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Sundbybergs IK / Upplands OF
Datum: söndag 14 september 2014

Täby OK

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Täby OK 1H14 Sto (16)1:27:08
1. Fredrik Hansson32:217+9:3732:217
2. Victor Sannicolo23:266+3:0955:476-1
3. Anton Hänström31:215+4:071:27:083-3
3Täby OK 1H150 Sto (31)1:35:38
1. Carl Persson33:455+2:2933:455
2. Johan Palmgren27:457+2:071:01:3050
2. Lars Rönnols30:4618+5:081:04:31
2. Harry Hattara40:4532+15:071:14:30
3. Peter Nordström34:083+1:251:35:383-2
4Täby OK 1H120 Sto (26)1:54:53
1. Robert Söderberg32:40132:401
2. Nicklas Bergström38:5715+8:441:11:3710+9
2. Ola Bengtsson39:3119+9:181:12:11
3. Johan Lindqvist43:164+5:251:54:534-6
4Täby OK 1D150 Sto (8)1:55:35
1. Kia Nordström39:493+5:4539:493
2. My Rönnols34:378+6:531:14:264+1
3. Birgitta Olsson41:095+44:001:55:3540
5Täby OK 1H16 Sto (16)1:39:08
1. Johan Herbert35:505+2:1735:505
2. Vidar Persson26:336+2:071:02:2350
3. Edvin Nordström36:453+7:181:39:0850
6Täby OK 1D14 Sto (8)1:38:55
1. Ellen Andersson39:486+20:5639:486
2. Nickolina Hedenlund36:1811+13:401:16:067+1
2. Josefine Andersson37:0712+14:291:16:55
3. Linnea Johansson22:492+2:061:38:556-1
6Täby OK 1D12 Sto (18)1:14:07
1. Embla Bergström32:5210+10:3632:5210
2. Ida Hänström15:055+0:5847:57100
3. Alva Pleiner26:104+4:501:14:076-4
10Täby OK 1H12 Sto (27)1:10:26
1. Filip Lindqvist26:3012+8:0826:3012
2. Anton Pleiner14:582+0:5241:287-5
3. Axel Målargård28:5812+8:511:10:2610+3
11Täby OK 1D120 Sto (19)2:10:23
1. Carin Kihlström56:2716+18:5756:2716
2. Anna Forsgren36:2911+8:021:32:5614-2
3. Anne Cecilie Løvald37:274+5:242:10:2311-3
13Täby OK 2D12 Sto (18)1:38:33
1. Amanda Sannicoló33:5117+11:3533:5117
2. Petronella Hedenlund23:5726+9:5057:4816-1
3. Malin Hansson40:4512+19:251:38:3313-3
19Täby OK 2H21 Sto (27)4:10:00
1. Gustav Lindeborg1:06:2820+18:341:06:2820
2. David Pettersson1:06:1615+13:502:12:4417-3
3. Elin Björkman1:57:1622+1:10:594:10:0019+2
Täby OK 1H21 Sto (27)ej godkänd
1. David Kleman55:5411+8:0055:5411
2. Anders Janssonej godkändej godkänd
3. Robert Johansson1:00:4810+14:31ej godkänd
Täby OK 1D16 Sto (10)ej godkänd
1. Emma Hagrot44:176+9:4844:176
2. Anna Herbertej godkändej godkänd
2. Matilda Andersson35:578+9:18ej godkänd
3. Hanna Hänström34:132+0:54ej godkänd
Täby OK 1H180 Sto (11)ej godkänd
1. Göran Hansson38:387+4:4338:387
2. Ulf Carnbyej godkändej godkänd
2. Willy Ljungdell35:125+5:44ej godkänd
3. Peter Olsson51:489+22:10ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser