Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM Stafett Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Sundbybergs IK / Upplands OF
Datum: söndag 14 september 2014

D21 Sto

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 12:07:01
1. Sofia Törnqvist44:056+1:4944:056
2. Annica Gustafsson41:4011:25:451-5
3. Helena Karlsson41:1612:07:0110
2Järla Orientering 12:11:29
1. Elsa Jansson42:253+0:0942:253
2. Stina Jansson44:263+2:461:26:512-1
3. Elin Hemmyr Skantze44:383+3:222:11:2920
3Tullinge SK 12:14:13
1. Sofia Lönnkvist47:339+5:1747:339
2. Johanna Lönnkvist43:042+1:241:30:373-6
3. Jenny Lönnkvist43:362+2:202:14:1330
4Tullinge SK 22:17:20
1. Sara Lundblad43:304+1:1443:304
2. Kicki Skog48:356+6:551:32:056+2
3. Rebecka Heinrup45:154+3:592:17:204-2
5IFK Lidingö SOK 32:17:36
1. Magdalena Carlstein44:188+2:0244:188
2. Emma Tarandi47:174+5:371:31:355-3
3. Linda Sjögren46:015+4:452:17:3650
6OK Södertörn 12:24:17
1. Louise Markstedt42:16142:161
2. Tove Lagerberg54:258+12:451:36:418+7
3. Helena Markstedt47:366+6:202:24:176-2
7IFK Lidingö SOK 22:28:04
1. Matleena Boström44:056+1:4944:056
2. Emma Dahlstedt47:285+5:481:31:334-2
3. Sofia Adolfsson56:3112+15:152:28:047+3
8Tullinge SK 32:28:12
1. Anna Ställberg43:355+1:1943:355
2. Tina Junegard48:497+7:091:32:247+2
3. Linnéa Engstedt55:489+14:322:28:128+1
9Järla Orientering 22:33:35
1. Sara Sjökvist42:222+0:0642:222
2. Josefin Persson54:509+13:101:37:129+7
3. Emelie Holmström56:2310+15:072:33:3590
10OK Ravinen 12:44:43
1. Annie Forsberg50:0810+7:5250:0810
2. Frida Forsberg58:0611+16:261:48:14100
3. Sarah-Jane Gaffney56:2911+15:132:44:43100
11Centrum OK 12:46:22
1. Moa Kjellstrand50:1411+7:5850:1411
2. Karin Fägerlind1:01:4812+20:081:52:02110
3. Lena Öhman54:208+13:042:46:22110
12Centrum OK 23:47:16
1. Gro Dahlbom1:08:5016+26:341:08:5016
2. Sara Jonasson1:07:1613+25:362:16:0614-2
3. Elin Jacobsson1:31:1013+49:543:47:1612-2
Tullinge SK 5i mål
1. Lenka Zatloukalovai måli mål
2. Erika Berggrenej starti mål
3. Andrea Westerdahlej starti mål
IFK Lidingö SOK 4ej godkänd
1. Felicity Brownej godkändej godkänd
2. Anna Tarandi Furuheimej godkändej godkänd
3. ej startej start
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Anette Önerud1:14:0317+31:471:14:0317
2. Viktoria Helmerssonej startej start
3. Linn Stillbergerej startej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Marielle Larsson56:0313+13:4756:0313
2. Louise Klingstedt1:14:4014+33:002:10:43130
3. Marita Freimaneej startej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
1. Karin Almgren1:04:0015+21:441:04:0015
2. Camilla Hellströmej godkändej godkänd
3. Nina Thörnqvist53:187+12:02ej godkänd
Tullinge SK 4utgått
1. Lenka Zatloukalova56:1214+13:5656:1214
2. Andrea Westerdahl56:5110+15:111:53:0312-2
3. ej startej start

H21 Sto

26 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 12:28:38
1. David Bejbom47:54147:541
2. Peter Hemmyr54:273+2:011:42:212+1
3. Olle Boström46:1712:28:381-1
2IFK Lidingö SOK 12:31:22
1. Julian Dent49:332+1:3949:332
2. Anders Carlsson52:2611:41:591-1
3. Fredrik Johansson49:233+3:062:31:222+1
3OK Ravinen 12:34:52
1. Martin Lindskog52:025+4:0852:025
2. Kalle Bergman54:455+2:191:46:4750
3. Ruslan Glebov48:052+1:482:34:523-2
4IFK Lidingö SOK 22:36:17
1. Nicolas Simonin51:094+3:1551:094
2. John Fredriksson53:452+1:191:44:543-1
3. Erik Ivarsson Sandberg51:234+5:062:36:174+1
5IFK Lidingö SOK 32:42:31
1. Johan Näsman51:023+3:0851:023
2. Máté Kerényi55:006+2:341:46:024+1
3. Linus Kaisajuntti56:296+10:122:42:315+1
6OK Södertörn 12:51:42
1. Josh Beech55:4010+7:4655:4010
2. Johan Sisell59:3912+7:131:55:19100
3. Fredrik Larsson56:235+10:062:51:426-4
7Järfälla OK 12:52:02
1. Rasmus Palmqvist Aslaksen53:449+5:5053:449
2. Anders Boström57:388+5:121:51:228-1
3. Christoffer Winander-Schönning1:00:409+14:232:52:027-1
8Söders-Tyresö 12:52:14
1. Markus Martinelle53:358+5:4153:358
2. Göran Thimberg58:5311+6:271:52:289+1
3. Alexander Hansen59:468+13:292:52:148-1
9Tullinge SK 12:54:00
1. Anders Johansson59:3115+11:3759:3115
2. Johan Kärrström57:247+4:581:56:5511-4
3. Markus Adolfsson57:057+10:482:54:009-2
10Centrum OK 13:08:32
1. Joel Bergkvist55:5512+8:0155:5512
2. Jerk Rönnols1:08:3318+16:072:04:2815+3
3. Karl-Johan Bernhard1:04:0411+17:473:08:3210-5
11OK Österåker 13:08:44
1. Elias Johansson59:3014+11:3659:3014
2. Pontus Bergström1:04:5014+12:242:04:20140
3. Tomas Albinsson1:04:2412+18:073:08:4411-3
12Söders-Tyresö 23:13:15
1. Olle Carlsson59:3616+11:4259:3616
2. Niklas Wrane58:0610+5:401:57:4212-4
3. Tomas Lilja1:15:3315+29:163:13:15120
13OK Ravinen 23:17:21
1. Jacob Lindstam53:226+5:2853:226
2. Kjell Almgren1:06:1916+13:531:59:4113+7
3. John Hartley1:17:4016+31:233:17:21130
14Järla Orientering 33:24:38
1. Dan Wester1:02:1117+14:171:02:1117
2. Victor Karlsson1:13:3020+21:042:15:4119+2
3. Harald Henriksson1:08:5713+22:403:24:3814-5
15Väsby OK 13:34:34
1. Magnus Gadefors1:03:2718+15:331:03:2718
2. Lukas Olsson1:09:5119+17:252:13:18180
3. Joakim Olsson1:21:1617+34:593:34:3415-3
16IFK Lidingö SOK 43:36:57
1. Joel Sanderi1:08:2421+20:301:08:2421
2. Andrew Quin1:02:5513+10:292:11:1916-5
3. Simon Mattus1:25:3818+39:213:36:57160
17Centrum OK 23:59:51
1. Jens Wicksén1:41:4424+53:501:41:4424
2. Stuart Fell1:08:3017+16:042:50:1421-3
3. Kristoffer Edshage1:09:3714+23:203:59:5117-4
18Waxholms OK 14:00:49
1. Anton Gumaelius1:04:0819+16:141:04:0819
2. Johan Sundin1:15:3321+23:072:19:4120+1
3. Magnus Johansson1:41:0821+54:514:00:4918-2
19Täby OK 24:10:00
1. Gustav Lindeborg1:06:2820+18:341:06:2820
2. David Pettersson1:06:1615+13:502:12:4417-3
3. Elin Björkman1:57:1622+1:10:594:10:0019+2
IFK Lidingö SOK 5i mål
1. Andrew Quini måli mål
2. Emil Hjalmarssonej starti mål
3. ej startej start
Järla Orientering 2ej godkänd
1. Erik Andersson55:5913+8:0555:5913
2. Jonas Munthe54:324+2:061:50:316-7
3. Oscar Björckej godkändej godkänd
Centrum OK 3ej godkänd
1. Mattias Ågrenej godkändej godkänd
2. Martin Karlsson1:37:1022+44:44ej godkänd
3. Henrik Lundgren1:33:5720+47:40ej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
1. Magnus Nordström1:10:0423+22:101:10:0423
2. Emil Nilssonej godkändej godkänd
3. Stefan Nordström1:31:0819+44:51ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. David Kleman55:5411+8:0055:5411
2. Anders Janssonej godkändej godkänd
3. Robert Johansson1:00:4810+14:31ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Fredrik Forsberg1:10:0022+22:061:10:0022
2. Tobias Forsénej startej start
3. Tintin Karlbergej startej godkänd
Hellas Orientering 1utgått
1. Sergey Dobrynin53:277+5:3353:277
2. Leonas Mockunas57:469+5:201:51:1370
3. ej startej start
Bromma-Vällingby SOK 1ej start
1. Joakim Bergej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

D20 Sto

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:14:42
1. Frida Junegard45:10145:101
2. Magdalena Van de Voorde47:0711:32:1710
3. Amanda Berggren42:2512:14:4210
2OK Ravinen 12:36:36
1. Julia Frejd45:172+0:0745:172
2. Matilda Forsberg1:01:583+14:511:47:1520
3. Ebba Pegestam49:212+6:562:36:3620
3Järla Orientering 12:40:09
1. Emma Sundvall58:413+13:3158:413
2. Ida Torbiörnsson50:582+3:511:49:3930
3. Anna Dahlgren-Rosén50:303+8:052:40:0930

H20 Sto

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 12:17:05
1. Olle Andersson43:517+3:5943:517
2. Andreas Hultqvist50:026+6:031:33:534-3
3. Niklas Sundqvist43:122+4:242:17:051-3
2Attunda OK 12:18:27
1. Martin Gelinder42:194+2:2742:194
2. Simon Martelius48:044+4:051:30:233-1
3. Johannes Knutas48:045+9:162:18:272-1
3Sundbybergs IK 12:19:55
1. Jonas Carlsson43:426+3:5043:426
2. Niklas Carlsson46:383+2:391:30:202-4
3. David Mellin49:356+10:472:19:553+1
4Snättringe SK 12:21:00
1. David Hector42:305+2:3842:305
2. Jonas Kallhauge59:429+15:431:42:1210+5
3. Simon Hector38:4812:21:004-6
5Haninge SOK 22:26:55
1. Jesper Lund52:1211+12:2052:1211
2. Jakob Ivarsson43:5911:36:115-6
3. Joakim Skärlén50:448+11:562:26:5550
6Järla Orientering 12:28:50
1. Arvid Henriksson41:082+1:1641:082
2. Mathias Myrefelt Norlinger1:00:0810+16:091:41:169+7
3. Martin Dahlgren Rosen47:344+8:462:28:506-3
7OK Ravinen 22:31:23
1. Erik Karlsson45:399+5:4745:399
2. Felix Hellgren55:358+11:361:41:147-2
3. Baptiste Girard50:097+11:212:31:2370
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Martin Hunhammar39:52139:521
2. Emil Granqvist44:282+0:291:24:2010
3. Assar Hellströmej godkändej godkänd
Bromma-Vällingby SOK 1ej godkänd
1. Niklas Karlsson46:4510+6:5346:4510
2. Emma Bjessmo52:557+8:561:39:406-4
3. Viktor Janrikej godkändej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Olle Skog53:0412+13:1253:0412
2. Emil Andersson48:115+4:121:41:158-4
3. Anton Blomdahlej godkändej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Wiliam Nilsson44:258+4:3344:258
2. Erik Nygren-Wåhlin1:11:1611+27:171:55:4111+3
3. Simon Kappelej godkändej godkänd
Haninge SOK 1ej godkänd
1. Hugo Dahlberg54:0013+14:0854:0013
2. Egil Morastej godkändej godkänd
3. ej startej start
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Sixten Hillerhagej godkändej godkänd
2. Måns Tistad1:34:0212+50:03ej godkänd
3. ej startej start
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Isak Langerak42:143+2:2242:143
2. Adam Arthurssonej godkändej godkänd
3. Jefta Langerak45:503+7:02ej godkänd
Järfälla OK 2ej godkänd
1. Jesper Ahlbinej godkändej godkänd
2. Ludwig Bergfalkej godkändej godkänd
3. ej startej start

D16 Sto

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:34:27
1. Moa Westblad34:29134:291
2. Tilda Andersson26:3911:01:0810
3. Tone Albrektsson33:1911:34:2710
2Järfälla OK 11:55:32
1. Rebecca Waldenfjord43:474+9:1843:474
2. Siri Hjärtberg29:434+3:041:13:303-1
3. Emmy Albinsson42:024+8:431:55:322-1
3IFK Lidingö SOK 11:56:16
1. Elin Jarlemark46:097+11:4046:097
2. Isabella Tapper34:076+7:281:20:166-1
3. Julia Rajan36:003+2:411:56:163-3
4OK Ravinen 21:56:23
1. Amanda Karlsson43:515+9:2243:515
2. Elin Berg29:373+2:581:13:282-3
3. Emilia Engel42:555+9:361:56:234+2
5Tumba-Mälarhöjden OK 12:07:31
1. Emma Persson41:012+6:3241:012
2. Ebba Adebrant36:469+10:071:17:475+3
2. Natalie Carlén36:4710+10:081:17:48
3. Ellinor Östervall49:447+16:252:07:3150
6Söders-Tyresö 12:18:21
1. Hanna Röstin58:289+23:5958:289
2. Linnea Hedin35:407+9:011:34:087-2
2. Filippa Grelz38:2011+11:411:36:48
2. Magdalena Hedberg59:4413+33:051:58:12
3. Mathilda Högberg44:136+10:542:18:216-1
7IFK Lidingö SOK 22:25:43
1. Lotta Duhs54:068+19:3754:068
2. Karin Nilsson41:1412+14:351:35:2080
2. Karolina Bjärnlidej startfullföljt
3. Evelyn Wendelius50:238+17:042:25:437-1
Snättringe SK 1ej godkänd
1. Vilma Karlsson42:223+7:5342:223
2. Sofia Fureby31:185+4:391:13:404+1
3. Kristina Tedhamreej godkändej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Emma Hagrot44:176+9:4844:176
2. Anna Herbertej godkändej godkänd
2. Matilda Andersson35:578+9:18ej godkänd
3. Hanna Hänström34:132+0:54ej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Märta Skogej godkändej godkänd
2. Ebba Leickt27:482+1:09ej godkänd
3. ej startej start

H16 Sto

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:27:30
1. Albin Andersson33:33133:331
2. Oskar Forsberg24:302+0:0458:0310
2. Lukas Arkäng24:454+0:1958:18
2. Simon Stålhammar34:4211+10:161:08:15
3. Simon Imark29:2711:27:3010
2OK Ravinen 11:34:46
1. Hannes Svahn35:556+2:2235:556
2. Viktor Wohlgemuth25:375+1:111:01:324-2
3. Axel Granqvist33:142+3:471:34:462-2
3OK Ravinen 31:36:35
1. Albin Andersson33:342+0:0133:342
2. Kasper Fransson24:343+0:0858:083+1
2. Melker Hörnfeldt35:4914+11:231:09:23
3. Lukas Hellgren38:274+9:001:36:3530
4Järfälla OK 11:38:11
1. Oskar Edvardsson33:393+0:0633:393
2. Benjamin Langerak24:26158:052-1
3. David Janson40:065+10:391:38:114+2
5Täby OK 11:39:08
1. Johan Herbert35:505+2:1735:505
2. Vidar Persson26:336+2:071:02:2350
3. Edvin Nordström36:453+7:181:39:0850
6Snättringe SK 12:05:44
1. Tobias Karlsson39:277+5:5439:277
2. Albin Rydén40:4017+16:141:20:078+1
3. Viking Freij45:378+16:102:05:446-2
7OK Österåker 12:09:09
1. Malin Dahlbäck50:009+16:2750:009
2. Fredrik Stenbeck35:5915+11:331:25:5910+1
3. Johan Persson43:107+13:432:09:097-3
8Attunda OK 12:09:20
1. Lucas Norrman51:3711+18:0451:3711
2. Christopher Wilestedt27:588+3:321:19:357-4
2. Filip Brunander28:069+3:401:19:43
3. Oskar Enges49:459+20:182:09:208+1
9OK Södertörn 12:17:25
1. Georg Eklöw51:0310+17:3051:0310
2. Simon Österling35:3412+11:081:26:3711+1
3. Adam Hedberg50:4810+21:212:17:259-2
10Tumba-Mälarhöjden OK 12:22:06
1. Johan Giberg33:474+0:1433:474
2. Markus Sörqvist51:3518+27:091:25:229+5
3. Alexander Zackrisson56:4412+27:172:22:0610+1
11IFK Lidingö SOK 12:23:33
1. Petter Boding39:288+5:5539:288
2. Jonatan Graversen34:2710+10:011:13:556-2
3. Niclas Limnefelt1:09:3815+40:112:23:3311+5
12Järfälla OK 22:38:25
1. Albin Kvarnefalk1:02:3012+28:571:02:3012
2. Hampus Norrby35:4713+11:211:38:17120
3. Arne Kvarnefalk1:00:0813+30:412:38:25120
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Max Klassonej godkändej godkänd
2. Viggo Klasson26:347+2:08ej godkänd
3. André Lindgren42:346+13:07ej godkänd
Snättringe SK 2ej godkänd
1. Gustav Lidmarej godkändej godkänd
2. Gustav Eknerej godkändej godkänd
3. Fredrik Ormö1:04:1214+34:45ej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Astrid Simonssonej godkändej godkänd
2. Emil Lejonklou37:4416+13:18ej godkänd
2. Carl Tiemer1:34:2019+1:09:54ej godkänd
3. Christian Lindh52:3211+23:05ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. vacant (OK Enen)ej godkändej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
2. vacant (OK Enen)inaktivej godkänd
3. ej startej start

D14 Sto

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Södertörn 11:02:13
1. Hanna Lagerberg18:52118:521
2. Linda Renner22:38141:3010
3. Tilde Backlund20:4311:02:1310
2Tullinge SK 11:17:39
1. Ella Sjöberg24:032+5:1124:032
2. Josefin Hersén28:513+6:1352:543+1
2. Tilda Andersson29:175+6:3953:20
2. Klara Bolin (Bromma-Vällingby SOK)32:479+10:0956:50
3. Lovisa Längheim24:453+4:021:17:392-1
3Bromma-Vällingby SOK 11:18:10
1. Karin Modin24:123+5:2024:123
2. Sara Salemyr28:574+6:1953:094+1
2. Siri Annell46:5615+24:181:11:08
3. Elin Bjessmo25:014+4:181:18:103-1
4OK Södertörn 21:20:09
1. Ylva Sandén27:455+8:5327:455
2. Lotten Sandén24:542+2:1652:392-3
2. Malin Adolfsson29:386+7:0057:23
2. Katarina Norrby29:427+7:0457:27
3. Ella Andersson27:306+6:471:20:094+2
5Järfälla OK 11:22:05
1. Jonna Lundbäck24:164+5:2424:164
2. Ellinor Hamberg31:438+9:0555:595+1
2. Jessica Karlsen37:4713+15:091:02:03
2. Ellinor Björklund37:5614+15:181:02:12
3. Isa Lundqvist26:065+5:231:22:0550
6Täby OK 11:38:55
1. Ellen Andersson39:486+20:5639:486
2. Nickolina Hedenlund36:1811+13:401:16:067+1
2. Josefine Andersson37:0712+14:291:16:55
3. Linnea Johansson22:492+2:061:38:556-1
7Attunda OK 11:45:39
1. Felicia Bredin42:167+23:2442:167
2. Alicia Redtzer32:5810+10:201:15:146-1
2. Alva Spennareej startfullföljt
3. Veronica Redtzer30:257+9:421:45:397+1
Tullinge SK 2i mål
1. Tilda Anderssoni måli mål
2. Josefin Hersénej starti mål
2. Lovisa Larssonej starti mål
2. vacant inaktivi mål
3. Klara Bolin (Bromma-Vällingby SOK)ej starti mål

H14 Sto

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 11:16:39
1. Johan Langerak24:433+1:5924:433
2. Anton Silier21:122+0:5545:551-2
3. Noel Waldenfjord30:444+3:301:16:3910
2Snättringe SK 11:18:35
1. Johan Calleberg29:115+6:2729:115
2. Jesper Lidmar21:333+1:1650:442-3
2. Mattias Kallhauge23:015+2:4452:12
2. Rasmus Klingbergej startfullföljt
3. Ivar Lidström Lauri27:512+0:371:18:3520
3Täby OK 11:27:08
1. Fredrik Hansson32:217+9:3732:217
2. Victor Sannicolo23:266+3:0955:476-1
3. Anton Hänström31:215+4:071:27:083-3
4OK Älvsjö-Örby 11:28:02
1. Lucas Fredman26:534+4:0926:534
2. Johan Karlsson24:027+3:4550:555+1
2. Linus Berggren24:027+3:4550:55
2. Hugo Nilsson31:4719+11:3058:40
3. Petter Myrenberg37:078+9:531:28:024-1
5Skogsluffarnas OK 11:31:01
1. Elias Tidevall23:102+0:2623:102
2. Hampus Gyllenberg38:3521+18:181:01:457+5
3. Trevor Bransome29:163+2:021:31:015-2
6Tumba-Mälarhöjden OK 11:31:49
1. Alexander Käll30:346+7:5030:346
2. Erik Åberg20:17150:513-3
3. Max Igor Kajanus40:5811+13:441:31:496+3
7Järfälla OK 21:36:08
1. Linus Albinsson35:2111+12:3735:2111
2. Erik Arthursson27:1110+6:541:02:329-2
2. Emil Gustafsson27:3411+7:171:02:55
3. Niklas Svensson33:367+6:221:36:087-2
8Attunda OK 11:43:46
1. Ludvig Lindén34:5210+12:0834:5210
2. Hampus Brunander30:1715+10:001:05:09100
3. Marcus Salomon-Sörensen38:379+11:231:43:468-2
9Haninge SOK 11:46:17
1. Felix Persson22:44122:441
2. Nina Persson28:0812+7:5150:524+3
2. Vendela Borg28:4613+8:2951:30
3. Martin Skärlén55:2514+28:111:46:179+5
10Järla Orientering 11:50:34
1. Joar Söderberg38:3012+15:4638:3012
2. Vincent Wipp31:2517+11:081:09:55120
2. Alvar Trojenborg31:2718+11:101:09:57
3. Petrina Costermans40:3910+13:251:50:3410-2
11Bromma-Vällingby SOK 11:50:57
1. Nils Babtist34:349+11:5034:349
2. Axel Modin30:4516+10:281:05:1911+2
3. Tim Sandgren45:3813+18:241:50:57110
12IFK Lidingö SOK 12:05:06
1. Anton Ström43:4513+21:0143:4513
2. Love Alsenius37:0920+16:521:20:54130
2. Oscar Levin42:2222+22:051:26:07
2. Axel Hedensiö47:1223+26:551:30:57
3. Daniel Wendelius44:1212+16:582:05:0612-1
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Filip Möllerej godkändej godkänd
2. Andreas Skeppling22:324+2:15ej godkänd
2. Mattias Ivarezej startej godkänd
3. Melvin Jakobsson32:106+4:56ej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Jonatan Ståhlej godkändej godkänd
2. Tobias Abrahamssonej godkändej godkänd
2. Rasmus Kihlej godkändej godkänd
2. Eskil Widehag24:429+4:25ej godkänd
3. Kristoffer Tengroth27:141ej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Adam Bratt32:238+9:3932:238
2. Johannes Bladh29:5814+9:411:02:2180
2. Axel Junegardej startfullföljt
3. Ruben Bryngelssonej godkändej godkänd
Skarpnäcks OL 1ej start
1. Alf Irestigej startej start
2. Hedda Persson Vildirej startej start
3. Frida Arnessonej startej start

D12 Sto

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 158:54
1. Matilda Lindh22:16122:161
2. Ida Skantze15:186+1:1137:3410
2. Maja Falk17:5517+3:4840:11
3. Kajsa Bogren21:20158:5410
2OK Ravinen 11:07:03
1. Amanda Granqvist29:129+6:5629:129
2. Smilla Mogensen14:07143:196-3
2. Ella Forsberg14:082+0:0143:20
2. Tilda Mårtensson14:243+0:1743:36
3. Linnéa Söderqvist23:442+2:241:07:032-4
3Järfälla OK 11:10:19
1. Marie-Chantal Ballnus25:174+3:0125:174
2. Alice Hallmén17:0511+2:5842:225+1
2. My Lennartsson19:2319+5:1644:40
2. Miia Roller20:0820+6:0145:25
3. Sofia Edvardsson27:577+6:371:10:193-2
4Sundbybergs IK 21:10:22
1. Sigrid Carlsson24:432+2:2724:432
2. Tuva Falk15:227+1:1540:0520
3. Ronja Ståhl30:179+8:571:10:224+2
5Attunda OK 11:12:23
1. Alma Hellström25:517+3:3525:517
2. Märta Sandvik17:5216+3:4543:4370
2. Karin Ejderby22:4325+8:3648:34
3. Sofia Ivers28:408+7:201:12:235-2
6Täby OK 11:14:07
1. Embla Bergström32:5210+10:3632:5210
2. Ida Hänström15:055+0:5847:57100
3. Alva Pleiner26:104+4:501:14:076-4
7Attunda OK 21:14:14
1. Ida Spennare32:5511+10:3932:5511
2. Lovisa Nilsson15:014+0:5447:569-2
3. Maja Sandvik26:185+4:581:14:147-2
8Snättringe SK 11:16:44
1. Ella Karlsson25:033+2:4725:033
2. Alva Lidström Lauri17:1714+3:1042:2030
2. Alicia Kallhauge25:3429+11:2750:37
2. Elin Wolgast25:4730+11:4050:50
3. Karolina Bolander34:2411+13:041:16:448+5
9Tumba-Mälarhöjden OK 11:16:50
1. Emelie Lilja-Malmström33:5016+11:3433:5016
2. Vilma Ågren17:0310+2:5650:5314-2
3. Hanna Åberg25:573+4:371:16:509-5
10Tullinge SK 11:18:16
1. Lovisa Svensson33:2313+11:0733:2313
2. Wilma Leickt17:2415+3:1750:47130
2. Tuva Fred20:4622+6:3954:09
2. Klara Junegard20:4824+6:4154:11
3. Tove Sjöberg27:296+6:091:18:1610-3
11OK Södertörn 11:18:20
1. Sanna Hedberg25:246+3:0825:246
2. Marie Crona20:2721+6:2045:518+2
2. Tove Erlandsson39:1235+25:051:04:36
3. Ester Andersson32:2910+11:091:18:2011+3
12IFK Lidingö SOK 11:30:48
1. Amelie Rajan25:225+3:0625:225
2. Lisa Thunell16:599+2:5242:214-1
2. Signe Hillerhag19:2218+5:1544:44
2. Klara Holstej startfullföljt
3. Agnes Damberg48:2713+27:071:30:4812+8
13Täby OK 21:38:33
1. Amanda Sannicoló33:5117+11:3533:5117
2. Petronella Hedenlund23:5726+9:5057:4816-1
3. Malin Hansson40:4512+19:251:38:3313-3
14Järla Orientering 11:40:47
1. Åsa Sundström26:408+4:2426:408
2. Sofia Erséus25:2927+11:2252:0915+7
2. Sonja Ahlquist25:3128+11:2452:11
2. Inez Berggrenej startfullföljt
3. Lilo Kard48:3814+27:181:40:4714-1
15Tullinge SK 21:40:49
1. Katja Leickt33:2714+11:1133:2714
2. Märta Södervall17:1312+3:0650:4012-2
2. Saga Andersson17:1413+3:0750:41
2. Nova Matthews20:4622+6:3954:13
3. Alva Bladh50:0915+28:491:40:4915+3
16Tumba-Mälarhöjden OK 21:42:04
1. Elsa Käll33:4715+11:3133:4715
2. Kerstin Åberg16:108+2:0349:5711-4
3. Malin Ågren52:0716+30:471:42:0416+5
17Söders-Tyresö 12:03:50
1. Emma Stråhle36:0518+13:4936:0518
2. Alva Lilja34:2033+20:131:10:25180
2. Siri Benchimol34:2334+20:161:10:28
3. Saga Lilja53:2517+32:052:03:5017-1
Skarpnäcks OL 1ej godkänd
1. Tindra Jonsson33:0012+10:4433:0012
2. Måra Stegard28:5831+14:511:01:5817+5
2. Tove Svedell28:5831+14:511:01:58
3. Karolina Bergh Papasikasej godkändej godkänd

H12 Sto

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 21:01:52
1. Olle Kallur22:082+3:4622:082
2. Oscar Wångberg-Aneland15:599+1:5338:073+1
2. Teo Struck16:0110+1:5538:09
3. Alvin Craig23:458+3:381:01:521-2
2Haninge SOK 11:04:05
1. Filip Storell22:174+3:5522:174
2. Erik Nederheim18:3525+4:2940:525+1
2. Arvid Johansson18:3626+4:3040:53
2. Linus Liljeholm41:1950+27:131:03:36
3. Jakob Gadefors Nau23:136+3:061:04:052-3
3Järfälla OK 11:04:10
1. Erik Bovallius22:185+3:5622:185
2. Theodor Brabie18:3827+4:3240:566+1
2. Jannick Brabie18:4528+4:3941:03
3. Johan Lundbäck23:147+3:071:04:103-3
4Snättringe SK 21:07:05
1. Albin Hainke29:5118+11:2929:5118
2. Jacob Kennerhed17:0717+3:0146:5814-4
2. Jacob Wolgast17:1718+3:1147:08
2. Oskar Eknerej startfullföljt
3. Erik Lidström Lauri20:0711:07:054-10
5IFK Lidingö SOK 11:07:16
1. Simon Lilja29:3615+11:1429:3615
2. Ludvig Jarlemark15:084+1:0244:4410-5
2. Anders Widlund17:2721+3:2147:03
2. Robert Olsson Kihlborgej startfullföljt
3. Lukas Werner22:323+2:251:07:165-5
6Järfälla OK 31:07:21
1. Lukas Gustafsson26:189+7:5626:189
2. Marcus Grunder15:105+1:0441:287-2
2. Oskar Nilsson22:5537+8:4949:13
2. Anton Mörkforsej startfullföljt
3. Manne Hammarberg25:539+5:461:07:216-1
7Snättringe SK 11:07:44
1. David Bern27:5613+9:3427:5613
2. Albert Nord18:3424+4:2846:30130
2. Antoni Kowalik29:1746+15:1157:13
2. Isak Geliusej startfullföljt
3. John Wolgast21:142+1:071:07:447-6
8OK Österåker 11:07:46
1. Linus Nilsson26:1911+7:5726:1911
2. Malte Albinsson18:5529+4:4945:14110
3. Therese Nilsson22:323+2:251:07:468-3
9OK Ravinen 31:08:17
1. Martin Rinnbäck24:307+6:0824:307
2. Hannes Mogensen15:003+0:5439:304-3
2. Max Lönnqvist15:116+1:0539:41
2. Hugo Lindskog16:3013+2:2441:00
3. Henrik Svensson28:4711+8:401:08:179+5
10Täby OK 11:10:26
1. Filip Lindqvist26:3012+8:0826:3012
2. Anton Pleiner14:582+0:5241:287-5
3. Axel Målargård28:5812+8:511:10:2610+3
11Tullinge SK 11:10:44
1. Hampus Hatlen32:1722+13:5532:1722
2. Laban Bryngelsson15:517+1:4548:0815-7
2. Filip Hatlen16:1912+2:1348:36
2. Axel Trofast17:2119+3:1549:38
3. Alfred Längheim22:365+2:291:10:4411-4
12OK Ravinen 11:13:51
1. Albin Lindskog24:598+6:3724:598
2. Johan Berg16:3614+2:3041:359+1
2. Gustav Björklund16:4215+2:3641:41
3. Elon Albrektsson32:1617+12:091:13:5112+3
13Järfälla OK 21:14:25
1. Albin Söderlind32:1823+13:5632:1823
2. Jonatan Anderson16:0110+1:5548:1917-6
2. Isak Södersten16:5316+2:4749:11
2. Oskar Nilssonej startfullföljt
3. William Grunder26:0610+5:591:14:2513-4
14Attunda OK 11:14:36
1. Samuel Lindén23:506+5:2823:506
2. Marcus Stenebo14:06137:562-4
2. Elis Ivers17:2320+3:1741:13
2. Nils Wisell32:2449+18:1856:14
3. Olle Pettersson Gradin36:4020+16:331:14:3614+12
15IFK Enskede 11:14:52
1. Elis Forsberg Rundström26:189+7:5626:189
2. Hannes Lindqvist19:2930+5:2345:4712+3
2. Jonathan Derwinger28:1945+14:1354:37
2. Elis Forsberg Rundströmej startfullföljt
3. Nils Forsberg Rundström29:0513+8:581:14:5215+3
16Söders-Tyresö 11:17:47
1. Fredrik Glännefors18:22118:221
2. Mattias Hedin18:1822+4:1236:4010
2. Carl-Johan Krook19:4031+5:3438:02
3. Olle Thimberg41:0723+21:001:17:4716+15
17OK Södertörn 11:20:12
1. Björn Renner32:1420+13:5232:1420
2. Niklas Erlandsson15:568+1:5048:1016-4
3. Ludvig Sigrand32:0216+11:551:20:1217+1
18Järla Orientering 21:20:58
1. Timothy Arkwall-Lindqvist29:4717+11:2529:4717
2. Viktor Söderberg19:5232+5:4649:3919+2
3. Axel Friberger31:1914+11:121:20:5818-1
19Järla Orientering 11:28:32
1. Claes Nyqvist38:1325+19:5138:1325
2. Ivar Gentz18:2423+4:1856:3721-4
2. Elliot Agriwill20:0933+6:0358:22
3. Edvin Ogeborg31:5515+11:481:28:3219-2
20Haninge SOK 21:30:35
1. Simon Jönsson29:4416+11:2229:4416
2. Olivia Hultman25:1642+11:1055:0020+4
2. Martina Mäkelä25:1743+11:1155:01
2. Izabella Czechowski25:1844+11:1255:02
3. Oskar Haglund35:3519+15:281:30:35200
21Skarpnäcks OL 11:32:37
1. Elvis Samuelsson36:1024+17:4836:1024
2. Leon Ekselius Lagercrantz21:0934+7:0357:1923-1
3. Danni De Vylder35:1818+15:111:32:3721-2
22Bromma-Vällingby SOK 11:34:33
1. Max Halldin28:0014+9:3828:0014
2. Elin Modin21:2835+7:2249:2818+4
2. Sandra Nilsson21:3236+7:2649:32
3. Albin Isacsson45:0524+24:581:34:3322+4
23Tumba-Mälarhöjden OK 11:34:43
1. Elias Adebrant32:1319+13:5132:1319
2. Martin Sundberg24:5339+10:4757:0622+3
2. Douglas Rämme24:5740+10:5157:10
2. Marcus Gibergej startfullföljt
3. Kim Örnberg37:3721+17:301:34:4323+1
24OK Södertörn 21:52:10
1. Max Österling32:1521+13:5332:1521
2. Ingemar Sandén30:0747+16:011:02:2224+3
2. Viktor Zilling30:1248+16:061:02:27
3. Mattis Sandén49:4825+29:411:52:10240
25Snättringe SK 32:02:18
1. Andreas Boräng46:3627+28:1446:3627
2. Jakob Tedhamre24:2338+10:171:10:5925-2
3. Johan Fredholm51:1927+31:122:02:18250
26Gustavsbergs OK 12:02:24
1. Lucas Alzén46:3426+28:1246:3426
2. Hampus Alzén25:1041+11:041:11:44260
3. Rasmus Lindblom50:4026+30:332:02:24260
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
1. Hjalmar Sandberg22:113+3:4922:113
2. Sigurd Swahnej godkändej godkänd
3. Malte Berggren38:0722+18:00ej godkänd

D120 Sto

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:39:00
1. Jenny Berg37:343+0:0437:343
2. Kristina Wångberg-Aneland29:232+0:561:06:571-2
3. Maria Mogensen32:0311:39:0010
2Tullinge SK 11:47:00
1. Yvonne Andersson37:30137:301
2. Jessica Sjöberg33:176+4:501:10:474+3
3. Lina Berggren36:133+4:101:47:002-2
3Attunda OK 11:50:00
1. Annika Lindberg43:4911+6:1943:4911
2. Madeleine Limpar30:235+1:561:14:126-5
2. Karin Stenebo45:0820+16:411:28:57
2. Margareta Hallmén49:3126+21:041:33:20
3. Maria Von Schmalensée35:482+3:451:50:003-3
4Bromma-Vällingby SOK 11:56:00
1. Kristin Åberg Nilsson39:526+2:2239:526
2. Kristin Bengtsson29:523+1:251:09:443-3
2. Jenny Salemyr30:014+1:341:09:53
3. Lena Bjessmo46:1611+14:131:56:004+1
5OK Ravinen 21:56:41
1. Camilla Engel38:354+1:0538:354
2. Lena Risby33:497+5:221:12:245+1
3. Marita Axelsson44:179+12:141:56:4150
6IFK Lidingö SOK 21:56:57
1. Annica Jansson39:135+1:4339:135
2. Anneli Wendelius38:2413+9:571:17:3710+5
2. Lotta Tapper39:3215+11:051:18:45
2. Jeanette Jarlemark39:3215+11:051:18:45
3. Mia Lilja39:205+7:171:56:576-4
7Söders-Tyresö 11:57:03
1. Anna Maja Svensson40:507+3:2040:507
2. Helen Glännefors35:089+6:411:15:588+1
3. Åsa Pahlén41:056+9:021:57:037-1
8Tumba-Mälarhöjden OK 11:58:13
1. Karin Skogholm37:332+0:0337:332
2. Charlotta Östervall37:3412+9:071:15:077+5
3. Helena Adebrant43:068+11:031:58:138+1
9OK Österåker 11:59:38
1. Anette Lantz41:028+3:3241:028
2. Monique Stalås Hörnsten36:2510+7:581:17:279+1
2. Cecilia Arvidsonej startfullföljt
3. Caroline Westbom42:117+10:081:59:3890
10OK Södertörn 12:07:47
1. Daniela Renner45:1313+7:4345:1313
2. Pia Hellgren34:008+5:331:19:1311-2
2. Anna Backlundej startfullföljt
3. Lena Erlandsson48:3412+16:312:07:4710-1
11Täby OK 12:10:23
1. Carin Kihlström56:2716+18:5756:2716
2. Anna Forsgren36:2911+8:021:32:5614-2
3. Anne Cecilie Løvald37:274+5:242:10:2311-3
12Tullinge SK 22:11:38
1. Kerstin Imark41:129+3:4241:129
2. Lina Matthews28:2711:09:392-7
3. Sofia Persson1:01:5916+29:562:11:3812+10
13Snättringe SK 22:20:00
1. Gunilla Kallhauge44:2012+6:5044:2012
2. Erika Bolander40:4717+12:201:25:07120
2. Stina Boräng1:14:5628+46:291:59:16
3. Jenny Axelsson54:5315+22:502:20:0013+1
14Snättringe SK 12:32:53
1. Elin Svensson42:1910+4:4942:1910
2. Mari-Helen Lidström45:1321+16:461:27:3213+3
2. Elisabeth Svanfeldt46:1622+17:491:28:35
3. Anna Tedhamre1:05:2117+33:182:32:5314+1
15Centrum OK 12:34:18
1. Camilla Jakobsson1:01:3917+24:091:01:3917
2. Karin Gillberg41:2418+12:571:43:0316-1
3. Eva Bühlmann Lerjen51:1513+19:122:34:1815-1
16IFK Lidingö SOK 12:36:05
1. Christina Perneby54:1615+16:4654:1615
2. Jasinta Rajan47:4123+19:141:41:57150
2. Helene Swartz47:4524+19:181:42:01
2. Mia Hillerhag47:4524+19:181:42:01
3. Anna Karlqvist54:0814+22:052:36:0516+1
Järfälla OK 1i mål
1. Pernilla Nilssoni måli mål
2. Andrea Silier39:2714+11:00i mål
2. Susanne Bovallius41:5519+13:28i mål
2. Magdalena Grunder1:01:3827+33:11i mål
3. Ann Roller44:2510+12:22i mål
Väsby OK 1ej start
1. Maria Terese Liljevret54:1014+16:4054:1014
2. Maria Coleej startej start
3. ej startej start
Järfälla OK 2ej start
1. Malin Albinssonej startej start
2. Susanne Bovalliusej startej start
3. Maria Edvardssonej startej start

H120 Sto

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 11:46:09
1. Jesper Svedberg38:0514+5:2538:0514
2. Mattias Carlstein30:1311:08:181-13
2. Pär Lilja30:302+0:171:08:35
2. Per Damberg43:1527+13:021:21:20
3. Martin Larbo37:5111:46:0910
2Centrum OK 11:51:46
1. Samuel Svensson32:553+0:1532:553
2. Jonas Nylund35:4111+5:281:08:3630
3. Christian Rotviker43:103+5:191:51:462-1
3Järfälla OK 11:54:04
1. Nils Edvardsson35:076+2:2735:076
2. Per B Nilsson33:265+3:131:08:332-4
3. Tomas Jonsson45:316+7:401:54:043+1
4Täby OK 11:54:53
1. Robert Söderberg32:40132:401
2. Nicklas Bergström38:5715+8:441:11:3710+9
2. Ola Bengtsson39:3119+9:181:12:11
3. Johan Lindqvist43:164+5:251:54:534-6
5OK Ravinen 11:55:36
1. Martin Johansson38:1215+5:3238:1215
2. Peter Albrektsson33:073+2:541:11:199-6
3. Stefan Berg44:175+6:261:55:365-4
6Söders-Tyresö 11:59:02
1. Mattias Hovmöller34:555+2:1534:555
2. Mats Gunnemyr36:2213+6:091:11:177+2
3. Peter Andersson47:459+9:541:59:026-1
7IFK Lidingö SOK 22:01:58
1. Ingemar Stenbeck32:412+0:0132:412
2. Mikael Jansson39:0216+8:491:11:4311+9
2. Martin Johnssonej startfullföljt
2. Robert Larssonej startfullföljt
3. Ulf Öjebo50:1512+12:242:01:587-4
8Tullinge SK 22:02:40
1. Jacob Bolin33:484+1:0833:484
2. Patrik Leickt35:149+5:011:09:0240
2. Rudolf Hersén40:5121+10:381:14:39
3. Per-Ove Melinder53:3814+15:472:02:408+4
9Attunda OK 12:02:58
1. Tomas Henriksson39:3017+6:5039:3017
2. Johan Redtzer35:037+4:501:14:3313-4
2. Christoffer Norrman37:0914+6:561:16:39
3. Andreas Fredriksson48:2510+10:342:02:589-4
10OK Södertörn 12:06:26
1. Martin Sigrand43:2023+10:4043:2023
2. Jesper Hansson Lagerberg35:3110+5:181:18:5117-6
3. Henrik Erlandsson47:358+9:442:06:2610-7
11Tumba-Mälarhöjden OK 22:10:08
1. Kjell Ågren38:4016+6:0038:4016
2. Per Forsgren35:048+4:511:13:4412-4
3. Mattias Boman56:2416+18:332:10:0811-1
12Hellas Orientering 12:11:24
1. Anders Thureson47:1924+14:3947:1924
2. Charlotta Thureson Giberg42:4226+12:291:30:0123-1
2. Thomas Malmsjö48:4630+18:331:36:05
3. Mikael Nyberg41:232+3:322:11:2412-11
13OK Ravinen 22:12:12
1. Ola Kåberg39:5718+7:1739:5718
2. Stefan Karlsson39:2418+9:111:19:21180
3. Erik Forsberg52:5113+15:002:12:1213-5
14Snättringe SK 12:13:38
1. Anders Jarl35:239+2:4335:239
2. Urban Freij39:4420+9:311:15:0715+6
2. Mats Franssonej startfullföljt
2. Mats Hainkeej startfullföljt
3. Hugo Flordal58:3119+20:402:13:3814-1
15Gustavsbergs OK 12:16:25
1. Jens Werner37:4613+5:0637:4613
2. Henrik Pettersson40:5822+10:451:18:4416+3
3. Magnus Lindblom57:4118+19:502:16:2515-1
16Kamrat och IF KIF 12:18:17
1. Mattias Åberg41:3821+8:5841:3821
2. Rickard Olsson49:4132+19:281:31:1924+3
3. Casper Giding46:587+9:072:18:1716-8
17Tumba-Mälarhöjden OK 32:18:27
1. Anders Käll40:3719+7:5740:3719
2. Magnus Kjellstrand48:1929+18:061:28:5622+3
3. Jerker Åberg49:3111+11:402:18:2717-5
18Centrum OK 22:18:43
1. Lars Jakobsson35:217+2:4135:217
2. Pär Hansson46:3028+16:171:21:5119+12
3. Martin Lerjen56:5217+19:012:18:4318-1
19Haninge SOK 22:23:48
1. Joakim Persson42:1822+9:3842:1822
2. Anders Norrman42:3324+12:201:24:5121-1
2. Jan Dahlberg42:3324+12:201:24:51
3. Henrik Morast58:5720+21:062:23:4819-2
20Skarpnäcks OL 12:25:50
1. Joel Ahlqvist40:4520+8:0540:4520
2. Gunnar Johansson41:1023+10:571:21:55200
3. Jörgen Stegard1:03:5521+26:042:25:50200
21Haninge SOK 12:51:54
1. Oskar Nederheim58:0825+25:2858:0825
2. Fredrik Morast59:2533+29:121:57:33250
2. Gunnar Skärlén1:14:0634+43:532:12:14
3. Peter Haglund54:2115+16:302:51:5421-4
IFK Enskede 1ej godkänd
1. Ulf Persson36:0212+3:2236:0212
2. Fredrik Hedin33:124+2:591:09:145-7
3. Pelle Forsbergej godkändej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Daniel Lind35:2710+2:4735:2710
2. Patrik Adebrant33:536+3:401:09:206-4
3. Dan Gibergej godkändej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
1. Lars Sjöberg35:228+2:4235:228
2. Andreas Aasa35:5512+5:421:11:177-1
3. Magnus Cederlöfej godkändej godkänd
Järfälla OK 2ej godkänd
1. Robert Pedersen35:3611+2:5635:3611
2. Frank Steiner39:1317+9:001:14:4914+3
2. Magnus Lennartsson49:2431+19:111:25:00
3. Ola Bovalliusej godkändej godkänd

D150 Sto

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Söders-Tyresö 11:38:12
1. Marie Malmborg34:04134:041
2. Anna Larsson28:052+0:211:02:0910
3. Kristina Bergstrand36:033+38:541:38:1210
2Järla Orientering 11:42:06
1. Gunilla Kreiss34:072+0:0334:072
2. Kerstin Sandström30:387+2:541:04:4520
2. Ylva Torbiörnsson1:04:5711+37:131:39:04
2. Kerstin Ambergej godkändfullföljt
3. Lena Jansson37:214+40:121:42:0620
3Tullinge SK 11:48:13
1. Maria Bratt45:535+11:4945:535
2. Mari Heijkenskjöld29:366+1:521:15:2950
3. Monica Hatlen32:442+35:351:48:133-2
4Täby OK 11:55:35
1. Kia Nordström39:493+5:4539:493
2. My Rönnols34:378+6:531:14:264+1
3. Birgitta Olsson41:095+44:001:55:3540
5Väsby OK 11:12:39
1. Pia Boudrie Hesselgren47:468+13:4247:468
2. Maria Hallmans27:4411:15:306-2
3. Anneli Rundlöf0:0011:12:395-1
6Järfälla OK 11:59:26
1. Maria Pedersen45:184+11:1445:184
2. Birgitta Billstam28:224+0:381:13:403-1
3. Karina Langerak45:467+48:371:59:266+3
7OK Södertörn 12:00:27
1. Anita Karlsson47:096+13:0547:096
2. Kjerstin Markstedt28:213+0:371:15:3060
2. Christina Granath28:295+0:451:15:38
2. Ann Franzénej startfullföljt
3. Åsa Sundberg44:576+47:482:00:277+1
8Haninge SOK 12:21:37
1. Karin Ivarsson47:257+13:2147:257
2. Helena Falk36:079+8:231:23:328+1
2. Ing-Mari Eskilsson39:3510+11:511:27:00
3. Kerstin Ohlsson58:058+1:00:562:21:3780

H150 Sto

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 11:35:23
1. Hans Sundqvist32:292+1:1332:292
2. Kent Berggren29:1311+3:351:01:427+5
2. Björn Axelsson29:1712+3:391:01:46
3. Rikard Imark33:412+0:581:35:231-6
2IFK Lidingö SOK 11:35:34
1. Kjell Oberger31:16131:161
2. Stig Thunell28:5410+3:161:00:103+2
2. Erik Gyllenstierna29:3213+3:541:00:48
2. Tapani Mattus30:2917+4:511:01:45
3. Magnus Rajan35:246+2:411:35:342-1
3Täby OK 11:35:38
1. Carl Persson33:455+2:2933:455
2. Johan Palmgren27:457+2:071:01:3050
2. Lars Rönnols30:4618+5:081:04:31
2. Harry Hattara40:4532+15:071:14:30
3. Peter Nordström34:083+1:251:35:383-2
4Väsby OK 11:35:46
1. Björn Rundlöf35:0511+3:4935:0511
2. Roger Tinglöf27:588+2:201:03:039-2
3. Tommy Holmér32:4311:35:464-5
5Järfälla OK 11:36:16
1. Eric Roller33:547+2:3833:547
2. Anders Lundh27:396+2:011:01:336-1
3. Lars Palmqvist34:434+2:001:36:165-1
6OK Österåker 11:36:34
1. Håkan Dahlbäck33:496+2:3333:496
2. Kalle Persson27:385+2:001:01:274-2
2. Tomas Sjökvistej startfullföljt
2. Tobias Svenssonej startfullföljt
3. Peter Enoksson35:075+2:241:36:346+2
7OK Södertörn 11:37:06
1. Johan Markstedt33:414+2:2533:414
2. Per Franzén26:262+0:481:00:072-2
2. Göran Hellgren31:1819+5:401:04:59
2. Göran Ivarez48:0139+22:231:21:42
3. Anders Jakobsson36:5912+4:161:37:067+5
8Attunda OK 21:37:18
1. Niklas Henriksson34:168+3:0034:168
2. Jörgen Karlsson27:354+1:571:01:5180
3. Esbjörn Långström35:277+2:441:37:1880
9Attunda OK 11:40:50
1. Fredrik Stenebo35:0712+3:5135:0712
2. Björn-Ove Pettersson30:0316+4:251:05:10120
3. Lars Håkan Sandvik35:408+2:571:40:509-3
10Snättringe SK 21:41:31
1. Anders Karlsson37:5017+6:3437:5017
2. Göran Nilsson27:133+1:351:05:0311-6
3. Stefan Svensson Gelius36:2810+3:451:41:3110-1
11Tullinge SK 31:42:07
1. Göran Längheim33:273+2:1133:273
2. Sune Södergrann25:38159:051-2
3. Erik Berggren43:0219+10:191:42:0711+10
12Skarpnäcks OL 11:42:16
1. Gunnar Langs36:3615+5:2036:3615
2. Jörgen Batz29:5715+4:191:06:3313-2
3. Roland Persson35:439+3:001:42:1612-1
13Tullinge SK 21:42:17
1. Kenneth Jönsson35:0210+3:4635:0210
2. Anders Skog29:3514+3:571:04:37100
2. Per-Arne Forsberg31:2120+5:431:06:23
3. Jörgen Axelsson37:4014+4:571:42:1713+3
14Järfälla OK 21:53:03
1. Ove Gustafsson34:559+3:3934:559
2. Ulf Radler32:5421+7:161:07:4915+6
3. Göran Lundqvist45:1420+12:311:53:0314-1
15OK Södertörn 21:51:16
1. Lars Andersson35:3014+4:1435:3014
2. Staffan Zilling33:2222+7:441:08:5216+2
2. Claes Renner52:3840+27:001:28:08
2. Torbjörn Johanssonej startfullföljt
3. Mattias Skeppling42:2418+9:411:51:1615-1
16Snättringe SK 11:54:22
1. Thomas Calleberg39:4522+8:2939:4522
2. Mats Bern37:4527+12:071:17:3019-3
3. Ulf Kallhauge36:5211+4:091:54:2216-3
17OK Älvsjö-Örby 11:54:23
1. Thomas Westerström37:1216+5:5637:1216
2. Christer Nordström38:5330+13:151:16:0517+1
3. Fredrik Sandberg38:1815+5:351:54:23170
18Attunda OK 31:58:37
1. Lars Gerhardsson39:2320+8:0739:2320
2. Mikael Wirén38:2628+12:481:17:49200
2. Stefan Knorn42:3335+16:551:21:56
3. Håkan Redtzer40:4816+8:051:58:3718-2
19Söders-Tyresö 12:00:22
1. Hans Vedin39:3221+8:1639:3221
2. Björn Reger39:0231+13:241:18:34210
3. Pär Svensson41:4817+9:052:00:2219-2
20Snättringe SK 52:04:33
1. Mats Fransson38:3418+7:1838:3418
2. Per Wolgast37:4126+12:031:16:15180
3. Jonny Nilsson48:1821+15:352:04:3320+2
21Gustavsbergs OK 12:08:52
1. Conny Strandberg35:2713+4:1135:2713
2. Håkan Steen43:3836+18:001:19:0522+9
3. Jan Lavén49:4722+17:042:08:5221-1
22Stockholms OK 12:17:08
1. Lars Öhrman41:5423+10:3841:5423
2. Leif Pettersson45:2038+19:421:27:1426+3
3. Per Ljung49:5423+17:112:17:0822-4
23OK Älvsjö-Örby 22:17:41
1. Kennet Nilsson45:1325+13:5745:1325
2. Mats Zackrisson41:2733+15:491:26:40250
3. Peo Krook51:0125+18:182:17:4123-2
24Bromma-Vällingby SOK 12:19:10
1. Mattias Berglund49:3328+18:1749:3328
2. Göran Modin38:4029+13:021:28:13280
3. Mats Aronsson50:5724+18:142:19:1024-4
25Hellas Orientering 12:26:42
1. Stefan Seo47:0327+15:4747:0327
2. Håkan Tärnrot36:3925+11:011:23:4224-3
3. Anders Winald1:03:0026+30:172:26:4225+1
26Centrum OK 12:27:47
1. Magnus Grafström53:5730+22:4153:5730
2. Anders Lavfors56:2041+30:421:50:17300
3. Janne Nilsson37:3013+4:472:27:4726-4
27Tumba-Mälarhöjden OK 12:45:48
1. Thomas Eriksson45:1726+14:0145:1726
2. Fredrik Huldt42:1334+16:351:27:3027+1
3. Tomas Holmberg1:18:1827+45:352:45:48270
28Snättringe SK 33:14:58
1. Johan Lidmar45:1024+13:5445:1024
2. Lennart Bjursäter35:1823+9:401:20:2823-1
3. Ingemar Tedhamre1:54:3028+1:21:473:14:5828+5
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Carl-Johan Thorell39:1419+7:5839:1419
2. Per Wollbrand28:329+2:541:07:4614-5
2. Ove Rinnbäck35:4824+10:101:15:02
2. Matts Anderssonej startfullföljt
3. Pär Westbladej godkändej godkänd
Snättringe SK 4ej godkänd
1. Bo Lauri51:4929+20:3351:4929
2. Magnus Bolander44:5037+19:121:36:39290
3. Björn Salomonssonej godkändej godkänd

D180 Sto

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gustavsbergs OK 11:59:26
1. Lotta Valentin43:40143:401
2. Margareta Haraldsson30:3611:14:1610
3. Anneli Lindkvist45:102+4:001:59:2610
2Haninge SOK 12:17:14
1. Ingrid Graneli57:063+13:2657:063
2. Helena Korhonen38:583+8:221:36:0430
3. Aila Halttunen41:1012:17:142-1
3Tullinge SK 12:19:42
1. Maria Ehn48:512+5:1148:512
2. Anna Blomgren38:172+7:411:27:0820
3. Viveka Backman52:343+11:242:19:423+1

H180 Sto

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gustavsbergs OK 11:37:37
1. Per Öhlund36:504+2:5536:504
2. Matz Larsson29:322+0:041:06:222-2
2. Magnus Haraldsson41:3513+12:071:18:25
3. Ulf Burman31:152+1:371:37:371-1
2IFK Lidingö SOK 11:39:29
1. Mikael Tarandi33:55133:551
2. Anders Gärderud35:566+6:281:09:514+3
3. Hans Tarandi29:3811:39:292-2
3OK Ravinen 11:45:11
1. Eidar Lindgren36:515+2:5636:515
2. Arne Johansson29:2811:06:191-4
3. Lars Forsberg38:525+9:141:45:113+2
4Väsby OK 11:48:25
1. Lars Boudrie36:493+2:5436:493
2. Per-Åke Carlenstam38:2211+8:541:15:115+2
2. Lars-Erik Lindell1:01:4119+32:131:38:30
3. Lars Berzell33:143+3:361:48:254-1
5Tullinge SK 11:48:42
1. Anders Kärrström36:072+2:1236:072
2. Bengt Kärrström31:393+2:111:07:463+1
2. Lennart Hävrén31:494+2:211:07:56
3. Ingemar Larsson40:567+11:181:48:425+2
6Haninge SOK 11:57:22
1. Jan Eskilsson43:469+9:5143:469
2. Tommy Lindberg39:5612+10:281:23:428-1
3. P-O Ivarsson33:404+4:021:57:226-2
7OK Södertörn 12:06:23
1. Paul Norén40:468+6:5140:468
2. Jacob Hård45:0716+15:391:25:539+1
2. Ulf Eskilsson51:1217+21:441:31:58
2. Martin Eriksson52:0218+22:341:32:48
3. Ola Nyqvist40:306+10:522:06:237-2
8Attunda OK 12:19:44
1. Anders Hallmén43:5410+9:5943:5410
2. Göran Frisk37:317+8:031:21:257-3
2. Hans Andersson Strinning37:388+8:101:21:32
3. Göran Forsell58:1910+28:412:19:448+1
9Fredrikshofs IF Skid & OK 12:26:21
1. Bengt Öqvist58:4411+24:4958:4411
2. Georg Larsson43:2614+13:581:42:1010-1
2. Lars Öhman44:0215+14:341:42:46
3. Kjell Ohlsson44:118+14:332:26:219-1
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Kenneth Nordstrand37:326+3:3737:326
2. Bo Winander37:459+8:171:15:1760
2. Lars Jonasson37:5610+8:281:15:28
3. Stefan Sundéliusej godkändej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Göran Hansson38:387+4:4338:387
2. Ulf Carnbyej godkändej godkänd
2. Willy Ljungdell35:125+5:44ej godkänd
3. Peter Olsson51:489+22:10ej godkänd

D210 Sto

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Haninge SOK 12:13:06
1. Siv Frölund59:33159:331
2. Berit Lindunger39:0011:38:3310
3. Eva-Stina Svärd34:3312:13:0610

H210 Sto

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Söders-Tyresö 11:45:21
1. Staffan Elmhagen39:005+8:0639:005
2. Håkan Sjökvist28:032+0:451:07:032-3
2. Börje Pahlén29:283+2:101:08:28
3. Åke Wansölin38:182+5:331:45:211-1
2Tullinge SK 11:46:04
1. Gunnar Ehn30:54130:541
2. Jan-Erik Danell27:18158:1210
3. Anders Kihlström47:528+15:071:46:042+1
3Hellas Orientering 11:50:32
1. Torbjörn Tirén46:147+15:2046:147
2. Kenneth Berglund31:336+4:151:17:476-1
3. Rolf Skoglund32:4511:50:323-3
4Spårvägens OK1:51:41
1. Bernt Eriksson35:392+4:4535:392
2. Erland Ljungström31:285+4:101:07:073+1
3. Roland Löwgren44:345+11:491:51:414+1
5Snättringe SK 11:57:01
1. Lars Cedérus38:373+7:4338:373
2. Rune Rådeström39:5410+12:361:18:317+4
2. Ulf Stridhej startfullföljt
3. Ingemar Lindqvist38:303+5:451:57:015-2
6Hellas Orientering 21:57:12
1. Bo Romson41:106+10:1641:106
2. Jonas Ernfridsson31:234+4:051:12:334-2
3. Hans Carlsson44:396+11:541:57:126+2
7IBM-Klubben 11:58:08
1. Jan-Olof Wåhlberg38:514+7:5738:514
2. Anders Ahlqvist34:298+7:111:13:205+1
2. Bengt Fahlin34:369+7:181:13:27
2. Bengt Sjögren50:4812+23:301:29:39
3. Kjell Tancred44:487+12:031:58:087+2
Järfälla OK 1i mål
1. Bengt Fribergi måli mål
2. Allan Wedin42:3011+15:12i mål
2. vacant inaktivi mål
2. vacant (OK Enen)inaktivi mål
3. Gunnar Eriksson42:454+10:00i mål
Attunda OK 1ej godkänd
1. Leif Nordinej godkändej godkänd
2. Lars Roos32:447+5:26ej godkänd
3. Göran Larbo48:059+15:20ej godkänd

D21 Upp

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:15:54
1. Inga Kazlauskaite48:165+6:0148:165
2. Lisa Carlsson43:4311:31:591-4
3. Catherine Taylor43:552+1:312:15:5410
2OK Linné 22:17:07
1. Rebecka Olsson42:15142:151
2. Lovisa Larsson52:282+8:451:34:432+1
3. Samantha Saeger42:2412:17:0720
3OK Linné 32:34:05
1. Rasa Ptasekaite47:594+5:4447:594
2. Emma Pihl Skoog55:234+11:401:43:225+1
3. Lisa Rönnols50:434+8:192:34:053-2
4IF Thor 12:36:14
1. Fanny Fredriksson50:596+8:4450:596
2. Anna Karin Olm57:145+13:311:48:1360
3. Gunilla Svärd48:013+5:372:36:144-2
5OK Linné 42:45:15
1. Greta Knarston50:596+8:4450:596
2. Beatrice Baldi1:00:287+16:451:51:277+1
3. Sofia Söllvander53:485+11:242:45:155-2
6OK Rodhen 12:46:50
1. Maria Sjölander43:263+1:1143:263
2. Elin Sjölander55:033+11:201:38:2930
3. Emma Jonsson1:08:216+25:572:46:506+3
OK Roslagen 1diskvalificerad
1. Rebecka Lindberg42:312+0:1642:312
2. Louise Johansson58:446+15:011:41:154+2
3. Åsa Janssondiskvalificeraddiskvalificerad
Långhundra IF 1ej godkänd
1. Sara Bengtsson53:138+10:5853:138
2. vacant ej godkändej godkänd
3. Petra Olanderej startej godkänd
OK Linné 5ej godkänd
1. Jennie Hellström56:579+14:4256:579
2. Johanna Ragvald1:05:548+22:112:02:518-1
3. Ann-Gerd Erikssonej startej godkänd

H21 Upp

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:41:43
1. Rassmus Andersson51:212+3:2051:212
2. Ross Smith1:00:015+2:441:51:223+1
3. Oskar Sjöberg50:212+1:132:41:431-2
2OK Linné 22:46:44
1. Niklas Aldén58:026+10:0158:026
2. Anders Håkansson59:343+2:171:57:365-1
3. Albin Ridefelt49:0812:46:442-3
3OK Linné 32:46:58
1. Matt Ogden54:175+6:1654:175
2. Liutauras Bilevicius1:00:056+2:481:54:224-1
3. Josef Nordlund52:363+3:282:46:583-1
4Långhundra IF 12:47:11
1. Simon Jakobsson53:353+5:3453:353
2. Robin Pousette57:1711:50:522-1
3. Conny Forsberg56:194+7:112:47:114+2
5OK Rodhen 12:58:43
1. Torbjörn Jacobsson1:00:258+12:241:00:258
2. Martin Jansson1:00:337+3:162:00:5880
3. Henrik Jonsson57:456+8:372:58:435-3
6OK Linné 42:59:37
1. Carl-Johan Högberg59:487+11:4759:487
2. Pontus Johansson1:02:498+5:322:02:379+2
3. Simon Eklöv57:005+7:522:59:376-3
7OK Roslagen 13:06:10
1. Joel Lännevall53:464+5:4553:464
2. Robert Sandberg1:03:529+6:351:57:386+2
3. Waldemar Andersson1:08:328+19:243:06:107+1
8Långhundra IF 23:15:43
1. Anton Sundgren1:00:289+12:271:00:289
2. Fredrik Wigertz59:012+1:441:59:297-2
3. Bobby Brahm1:16:149+27:063:15:438+1
9OK Linné 53:24:57
1. David Lingfors48:01148:011
2. Ulrik Imberg59:394+2:221:47:4010
3. Mika Numminen1:37:1711+48:093:24:579+8
10IF Thor 13:34:39
1. Robert Pettersson1:06:2710+18:261:06:2710
2. Niklas Reinholdsson1:23:2812+26:112:29:5511+1
3. Thomas Pettersson1:04:447+15:363:34:3910-1
11Länna IF 14:16:48
1. Johan Edenhamn1:24:3912+36:381:24:3912
2. Per Edenhamn1:19:3310+22:162:44:12120
3. Andreas Krafft1:32:3610+43:284:16:4811-1
OK Rodhen 2utgått
1. Erik Engsten1:07:5011+19:491:07:5011
2. Per Melin1:20:5211+23:352:28:4210-1
3. ej startej start

H20 Upp

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:37:16
1. Olle Nilsson53:213+8:3653:213
2. Daniel Carlson Bjernald53:252+7:051:46:462-1
3. Johannes Ridefelt50:3012:37:161-1
2Rånäs OK 12:51:36
1. John Larsson44:45144:451
2. Simon Bohman46:2011:31:0510
3. Rasmus Rostö1:20:313+30:012:51:362+1
3OK Enen 13:43:56
1. Fabian Steen50:572+6:1250:572
2. Jakob Lilja1:37:153+50:552:28:123+1
3. Simon Bernerson1:15:442+25:143:43:5630

D16 Upp

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:47:13
1. Maria Jansson40:52140:521
2. Klara Mandahl25:1411:06:0610
3. Sandra Boström41:0711:47:1310
2OK Roslagen 12:32:36
1. Ellen Frost1:02:062+21:141:02:062
2. Agnes Broman29:402+4:261:31:4620
3. Wilma Gille1:00:502+19:432:32:3620

H16 Upp

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:31:46
1. Tuve Möller33:44133:441
2. Daniel Rönnqvist23:47157:3110
3. Olle Grywenz34:1511:31:4610
2OK Linné 22:03:47
1. William Ernlund42:073+8:2342:073
2. Oliver Angelsiöö29:472+6:001:11:542-1
3. Gustav Nyholm51:533+17:382:03:4720
3OK Rodhen 12:05:50
1. Axel Bergström42:104+8:2642:104
2. Erik Helen41:453+17:581:23:553-1
3. Emil Grehn41:552+7:402:05:5030
4OK Enen 12:36:20
1. Adam Lilja53:265+19:4253:265
2. Emma Bernerson44:584+21:111:38:244-1
2. Gustav Nordforsej startfullföljt
3. Malva Steen57:564+23:412:36:2040
Vallentuna-Össeby OL 1ej godkänd
1. Simon Schuster33:462+0:0233:462
2. Carolina Jonsellej startej start
2. vacant inaktivej start
2. vacant (OK Enen)inaktivej start
3. Malin Sannelej startej godkänd

D14 Upp

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:15:01
1. Alva Lindell27:483+3:3427:483
2. Ebba Lindell24:45152:331-2
2. Rita Hugas Söderbaum43:247+18:391:11:12
2. vacant inaktivfullföljt
3. Lina Svärd22:2811:15:0110
2Långhundra IF 11:21:11
1. Lovisa Wigertz27:544+3:4027:544
2. Lovisa Hambäck25:192+0:3453:132-2
3. Alva Jonsson27:582+5:301:21:1120
3Sigtuna OK 11:35:23
1. Anna Nordström24:14124:141
2. Anni Häggholm31:514+7:0656:053+2
3. Ida Häggholm39:184+16:501:35:2330
4OK Linné 11:43:29
1. Klara Möller27:462+3:3227:462
2. Anna Lithell29:003+4:1556:464+2
3. Emma Jansson46:435+24:151:43:2940
5Vallentuna-Össeby OL 11:46:37
1. Sofia Giding39:365+15:2239:365
2. Vendela Jonsell36:095+11:241:15:4550
2. Astrid Ander36:196+11:341:15:55
3. Felicia Cedstedt30:523+8:241:46:3750

H14 Upp

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:13:18
1. Emil Jonsell26:48126:481
2. Hugo Bäsén20:362+0:4847:2410
2. Anton Segerman37:285+17:401:04:16
3. Erik Hannrup25:5411:13:1810
2OK Linné 11:21:49
1. Nils Strand32:264+5:3832:264
2. Erling Holst19:48152:143-1
3. Arvid Roos29:352+3:411:21:492-1
3Långhundra IF 11:24:28
1. Axel Leijon Thorell26:532+0:0526:532
2. Arvid Umegård21:593+2:1148:5220
2. Albin Forsberg22:004+2:1248:53
2. Niklas Gillbergej startfullföljt
3. Karl Brahm35:363+9:421:24:283+1
4OK Linné 21:56:52
1. Gunnar Karlström28:443+1:5628:443
2. Oscar Palm45:516+26:031:14:354+1
3. Filip Elihn42:174+16:231:56:5240
OK Enen 1ej godkänd
1. Ville Thorburn Fontell46:465+19:5846:465
2. vacant ej godkändej godkänd
2. Elias Larsson48:257+28:37ej godkänd
3. ej startej start

D12 Upp

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:11:06
1. Hanna Jonsell24:46124:461
2. Ester Blomster17:448+1:3242:302+1
2. Elsa Karlsson17:448+1:3242:30
2. Maja Martinell17:5510+1:4342:41
3. Elsa Bäsén28:362+0:561:11:061-1
2Vallentuna-Össeby OL 11:12:59
1. Ida Hofstedt25:532+1:0725:532
2. Lisa Jarpner16:12142:051-1
2. Matilda Ekman17:154+1:0343:08
2. Doris Iko17:165+1:0443:09
3. Amanda Cedstedt30:544+3:141:12:592+1
3OK Linné 11:18:17
1. Johanna Roos33:305+8:4433:305
2. Elsa Hedin17:072+0:5550:374-1
2. Linn Ristoej godkändfullföljt
2. Lisa Nilsson17:257+1:1350:55
3. Joni Müller af Uhr27:4011:18:173-1
4Långhundra IF 11:20:07
1. Agnes Weiss33:294+8:4333:294
2. Alma Nordström17:143+1:0250:435+1
2. Fanny Cedstedt17:236+1:1150:52
3. Emilia Karlsson29:243+1:441:20:074-1
5OK Rodhen 22:26:15
1. Elsa Söllvander Eklund47:516+23:0547:516
2. Frida Melin35:4112+19:291:23:3260
2. Erica Karlsson35:5113+19:391:23:42
3. Ebba Gårdmark1:02:435+35:032:26:155-1
OK Rodhen 1ej godkänd
1. Emilia Bergström26:043+1:1826:043
2. Agnes Söllvander Eklund18:2911+2:1744:3330
2. Ebba Gårdmarkej startfullföljt
3. Fannie Sjölanderej godkändej godkänd

H12 Upp

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:02:02
1. Emil Boström22:14122:141
2. Pelle Nilsson15:563+1:1338:1010
2. Axel Gidlund18:358+3:5240:49
3. Karl Grywenz23:522+0:241:02:0210
2Vallentuna-Össeby OL 11:02:12
1. Marcus Ekman24:012+1:4724:012
2. Philip Forngren14:43138:4420
2. Gustaf Hofstedt18:297+3:4642:30
2. Elias Javehedi målfullföljt
3. Otto Balck23:2811:02:1220
3Rånäs OK 11:07:09
1. Carl Henriksson24:573+2:4324:573
2. Jacob Henriksson15:212+0:3840:1830
2. Malin Svensson20:2311+5:4045:20
3. Oskar Sundblom26:514+3:231:07:0930
4OK Rodhen 11:11:59
1. Kevin Sjölander29:344+7:2029:344
2. John McLelland18:276+3:4448:015+1
3. David Melin23:583+0:301:11:594-1
5Länna IF 11:15:54
1. Cornelia Krafft29:375+7:2329:375
2. Aron Broman17:395+2:5647:164-1
3. Anton Karlsson28:385+5:101:15:545+1
6OK Linné 21:25:40
1. Simon Bernet Wahlnäs32:166+10:0232:166
2. Viktor Boström16:044+1:2148:2060
2. Oskar Bengtsson18:379+3:5450:53
3. Elliot Angelsiöö37:206+13:521:25:4060
7OK Roslagen 11:44:05
1. Viktor Jansson44:288+22:1444:288
2. Simon Petersson20:1310+5:301:04:4180
3. David Näslund39:247+15:561:44:057-1
8Sigtuna OK 11:46:36
1. Gustav Kügler32:297+10:1532:297
2. Jakob Nordström24:0713+9:2456:3670
2. Alicia Bohman24:0914+9:2656:38
2. Teodor Uddmäre25:0715+10:2457:36
3. Amanda Wieland50:0010+26:321:46:368+1
9OK Roslagen 22:00:19
1. Emma Palm44:499+22:3544:499
2. Emma Lundberg33:0716+18:241:17:5690
2. Axel Wale33:1517+18:321:18:04
3. Jacob Wale42:238+18:552:00:1990
10IF Thor 12:24:06
1. Hugo Bergendahl-Hansson1:18:1210+55:581:18:1210
2. Viktor Jemth21:2812+6:451:39:40100
3. Axel Andersson44:269+20:582:24:06100

D120 Upp

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Rodhen 11:46:51
1. Annika Ardell41:393+3:0641:393
2. Gabriella Melin27:4311:09:221-2
3. Yvonne Grehn37:2911:46:5110
2IF Thor 11:49:17
1. Anna Sander38:33138:331
2. Sofie Bergendahl30:523+3:091:09:252+1
3. Annika Ridell39:522+2:231:49:1720
3IF Thor 21:55:52
1. Ammie Berglund41:042+2:3141:042
2. Karin Hannrup28:412+0:581:09:453+1
3. Camilla Nygren46:073+8:381:55:5230
4OK Linné 12:02:35
1. Maria Hart44:196+5:4644:196
2. Annette Roos31:414+3:581:16:004-2
3. Helene Nilsson46:354+9:062:02:3540
5Vallentuna-Össeby OL 12:18:35
1. Marie Öhman44:055+5:3244:055
2. Lisa Kragmo43:467+16:031:27:517+2
3. Anette Arksand50:445+13:152:18:355-2
6OK Linné 22:23:10
1. Helena Grennberg44:457+6:1244:457
2. Lena Grandin34:405+6:571:19:255-2
3. Pia Gustås1:03:456+26:162:23:106+1
7Långhundra IF 12:41:21
1. Pernilla Svedin43:304+4:5743:304
2. Eva Cedstedt42:246+14:411:25:546+2
3. Johanna Weiss1:15:277+37:582:41:217+1

H120 Upp

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Rodhen 11:46:27
1. Ulf Bergström35:193+4:3635:193
2. Magnus Blåudd33:055+2:301:08:242-1
3. Jonas Eklund38:0311:46:271-1
2OK Linné 11:52:14
1. Marcus Phersson39:459+9:0239:459
2. Henrik Roos30:3511:10:207-2
3. Anders Boström41:543+3:511:52:142-5
3Vallentuna-Össeby OL 11:54:43
1. Mats Edengren35:456+5:0235:456
2. Johan Hofstedt33:066+2:311:08:515-1
3. Jonas Giding45:524+7:491:54:433-2
4Långhundra IF 11:55:07
1. Johan Jakobsson35:395+4:5635:395
2. Magnus Johansson32:464+2:111:08:253-2
3. Tommy Åhman46:425+8:391:55:074+1
5IF Thor 21:56:16
1. Johan Blomster37:418+6:5837:418
2. Per Jemth30:502+0:151:08:314-4
3. Fredrik Lindell47:456+9:421:56:165+1
6IF Thor 12:02:52
1. Ola Lind35:304+4:4735:304
2. Mats Jonsell36:007+5:251:11:308+4
3. Bo Segerman51:227+13:192:02:526-2
7OK Roslagen 12:04:08
1. Tommy Lindberg30:43130:431
2. Patrik Smedmark39:339+8:581:10:166+5
3. Pål Jansson53:528+15:492:04:087+1
8Sigtuna OK 12:12:46
1. Per Edlund35:487+5:0535:487
2. Tommy Lindgren39:058+8:301:14:539+2
3. Johan Kügler57:539+19:502:12:468-1
9OK Linné 22:22:17
1. Rob Hart32:462+2:0332:462
2. Tomas Stenström31:503+1:151:04:361-1
3. Staffan Åkerblom1:17:4113+39:382:22:179+8
10Vallentuna-Össeby OL 22:38:19
1. Christer Arksand45:3511+14:5245:3511
2. Svante Jonsell46:2710+15:521:32:0210-1
3. Johan Balck1:06:1712+28:142:38:19100
11Långhundra IF 22:46:19
1. Klas Birgersson43:2310+12:4043:2310
2. Mats Warvelin59:2213+28:471:42:4511+1
3. Anders Lindgren1:03:3411+25:312:46:19110
12Sigtuna OK 22:48:02
1. Ulf K. Rask56:0113+25:1856:0113
2. Stefan Nordström48:3611+18:011:44:3712-1
3. Kenneth Hermansson1:03:2510+25:222:48:02120
13Länna IF 13:16:15
1. Jonas Selling1:02:0814+31:251:02:0814
2. Svante Gustafson50:0312+19:281:52:1113-1
3. Robert Cederholm1:24:0414+46:013:16:15130
OK Enen 1ej godkänd
1. Patrik Steen51:1512+20:3251:1512
2. Anders Gustavssonej startej start
3. Roger Andersson40:122+2:09ej godkänd

D150 Upp

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:50:11
1. Helena Ekbrink47:125+8:2347:125
2. Gudrun Elvhage28:365+2:301:15:4850
3. Dorothe Spillmann34:2311:50:111-4
2OK Linné 11:50:33
1. Lena Nilsson47:166+8:2747:166
2. Christina Hjertson26:0611:13:221-5
3. Hillevi Eriksson37:113+2:481:50:332+1
3Rånäs OK 11:50:52
1. Marica Tynell47:084+8:1947:084
2. Agneta Karlsson28:344+2:281:15:423-1
3. Elisabeth Hedlöf35:102+0:471:50:5230
4OK Roslagen 12:01:33
1. Anna-Sofie Lundman47:227+8:3347:227
2. Maria Lännevall28:142+2:081:15:362-5
3. Maria Kvarnlöf45:574+11:342:01:334+2
5Långhundra IF 12:22:10
1. Katarina Bengtsson38:49138:491
2. Elsa Brahm36:567+10:501:15:454+3
3. Maria Tibell1:06:255+32:022:22:105+1
6Länna IF 12:22:37
1. Carina Hammarling47:348+8:4547:348
2. Marita Karlsson Mood28:193+2:131:15:536-2
3. Åsa Marknell DeWitt1:06:446+32:212:22:3760
7Rånäs OK 22:44:16
1. Ann-Christin Pousette45:363+6:4745:363
2. Lena Johnsson38:298+12:231:24:058+5
3. Monica Rostö1:20:118+45:482:44:167-1
8Sigtuna OK 12:56:13
1. Åsa Nordström1:03:119+24:221:03:119
2. Marianne Sellgren39:179+13:111:42:2890
3. Barbro Börjeson1:13:457+39:222:56:138-1
OK Enen 1ej godkänd
1. Camilla Adlerteg42:052+3:1642:052
2. Birgitta Petersen34:036+7:571:16:087+5
3. Gunlis Larssonej godkändej godkänd
Rånäs OK 3ej start
1. Bente Henrikssonej startej start
2. Ninni Bjärrenholtej startej start
3. Eva Olssonej startej start

H150 Upp

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen 11:29:50
1. Thomas Källberg31:50131:501
2. Ola Hultin27:14159:0410
3. Torbjörn Lännevall30:462+1:351:29:5010
2OK Linné 11:35:28
1. Andreas Hjertson36:405+4:5036:405
2. Björn Söderbäck29:373+2:231:06:172-3
3. Nils Olsson29:1111:35:2820
3Rånäs OK 11:42:46
1. Lars Ohlin37:176+5:2737:176
2. Roine Andersson29:072+1:531:06:243-3
3. Jonas Eriksson36:223+7:111:42:4630
4OK Linné 21:52:04
1. Tryggve Rönnqvist36:123+4:2236:123
2. Stefan Nilsson37:125+9:581:13:244+1
3. Johan Möller38:404+9:291:52:0440
5Långhundra IF 11:59:31
1. Peter Hambäck36:234+4:3336:234
2. Per Brahm39:496+12:351:16:126+2
3. Jan Lindell43:195+14:081:59:315-1
6IF Thor 12:17:12
1. Petter Ranefall38:238+6:3338:238
2. Pär Jansson37:044+9:501:15:275-3
3. Reinhold Lennebo1:01:457+32:342:17:126+1
7OK Enen 12:23:58
1. F Henrik Åhman35:532+4:0335:532
2. Mats Lilja45:518+18:371:21:447+5
3. Kenneth Larsson1:02:148+33:032:23:5870
8Länna IF 12:39:09
1. Tomas Jansson44:079+12:1744:079
2. Claes Hammarling1:03:219+36:071:47:2890
3. Sture Larsson51:416+22:302:39:098-1
9Rånäs OK 23:15:09
1. Magnus Bergström51:4810+19:5851:4810
2. Jesper Henriksson43:437+16:291:35:318-2
3. Eddie Bjärrenholt1:39:389+1:10:273:15:099+1
Rånäs OK 3ej godkänd
1. Roger Tynell37:237+5:3337:237
2. Rolf Hjortej startej start
3. Stefan Anderssonej startej godkänd

D180 Upp

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 12:09:15
1. Agneta Sörqvist55:192+1:0955:192
2. Eva Elnerud31:2211:26:411-1
3. Dagny Gustavsson42:342+0:142:09:1510
2Långhundra IF 12:09:16
1. Ingela Alness54:10154:101
2. Birgitta Klang32:462+1:241:26:562+1
3. Gun-Inger Sahlberg42:2012:09:1620

H180 Upp

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:05:48
1. Stig Andersson36:322+0:3936:322
2. Lars Erik Hermansson35:2611:11:581-1
3. Per-Erik Wåhlberg53:503+12:262:05:4810
2Rånäs OK 12:08:54
1. Anders Ohlin35:53135:531
2. Boris Andersson51:374+16:111:27:303+2
3. Hans Ohlin41:2412:08:542-1
3Långhundra IF 12:14:54
1. Leif Almtorp40:483+4:5540:483
2. Kenneth Alness46:363+11:101:27:242-1
3. Kjell Jansson47:302+6:062:14:543+1
4Sigtuna OK 12:49:44
1. Per-Åke Holm50:024+14:0950:024
2. Martyn Passmore45:292+10:031:35:3140
3. Lars-Olov Andersson1:14:134+32:492:49:4440

H200 Upp

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 11:45:57
1. Jan-Olof Malm38:563+6:5138:563
2. Bengt-Olov Törnqvist27:572+1:011:06:532-1
3. Åke Gatelid39:042+7:371:45:571-1
2Heby AIF 11:49:07
1. Leif Eriksson41:235+9:1841:235
2. Folke Lindblom28:323+1:361:09:554-1
3. Lars Erik Orvendal39:123+7:451:49:072-2
3Häverödals SK 11:57:03
1. Uno Karlsson42:226+10:1742:226
2. Roine Mattsson43:146+16:181:25:3660
3. Jan Åsberg31:2711:57:033-3
4OK Enen 11:59:21
1. Jan-Olov Rask39:334+7:2839:334
2. Tommy Wåhlin26:5611:06:291-3
3. Bo Singman52:525+21:251:59:214+3
5OK Roslagen 12:06:47
1. Mats Lundman33:342+1:2933:342
2. Ulf Åström33:394+6:431:07:133+1
3. Thord Rådberg59:347+28:072:06:475+2
6OK Roslagen 22:13:52
1. Håkan Carlsson32:05132:051
2. Sven Eriksson45:487+18:521:17:535+4
3. Sivert Söderbärg55:596+24:322:13:526+1
7Långhundra IF 12:24:45
1. Hans Sahlberg55:147+23:0955:147
2. Lennart Jacobsson42:055+15:091:37:1970
3. Björn Cedstedt47:264+15:592:24:4570
Häverödals SK 2ej start
1. Bernt Johanssonej startej start
2. Olov Janssonej startej start
3. Åke Karlssonej startej start

Öppen 17-

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Lidingö SOK 12:02:05
1. Martin Terry33:532+4:4233:532
2. Patrik Wendelius38:474+7:011:12:404+2
2. Tomas Tapper44:3811+12:521:18:31
2. Henrik Boding47:1414+15:281:21:07
3. Susanne Curman49:254+1:142:02:051-3
2Järfälla OK 12:06:36
1. Thomas Ahlbin33:553+4:4433:553
2. Ton Langerak36:523+5:061:10:4730
2. Rene Ballnus40:317+8:451:14:26
2. Mikael Svalling49:2216+17:361:23:17
3. Aleksandr Manoilov55:497+7:382:06:362-1
3Waxholms OK 12:07:46
1. Selma Gumaelius29:11129:111
2. Lena Gumaelius39:245+7:381:08:352+1
2. Annalena Lövkvist Andersen52:5217+21:061:22:03
3. Cecilia Fochsen59:119+11:002:07:463+1
4IFK Enskede 12:10:55
1. Jan Frödin35:455+6:3435:455
2. Mats Larsson31:4611:07:311-4
2. Jonatan Lindellej startfullföljt
3. Ludvig Sandahl1:03:2410+15:132:10:554+3
5Långhundra IF 12:20:37
1. Kristina Karlsson39:049+9:5339:049
2. Frank Karlsson35:172+3:311:14:215-4
2. Andrea Jonsson46:3313+14:471:25:37
3. Erik Jonsson1:06:1611+18:052:20:3750
6OK Älvsjö-Örby 12:20:43
1. Anna Wallén49:2713+20:1649:2713
2. Ingrid Mattsson42:199+10:331:31:468-5
3. Sandra Westerström48:573+0:462:20:436-2
7Länna IF 12:27:34
1. Christoffer Berglund35:516+6:4035:516
2. Maximilian Berglund1:03:3220+31:461:39:2311+5
2. Karin Berglund1:03:4721+32:011:39:38
3. Carolina Nealis48:1112:27:347-4
8Centrum OK 12:27:54
1. Henrik Hellborg36:257+7:1436:257
2. Helena Persson45:0412+13:181:21:2970
3. Anders Haag1:06:2512+18:142:27:548+1
9Centrum OK 22:31:13
1. Gustaf Gerge52:2414+23:1352:2414
2. Marie Niska Thörnvik43:4610+12:001:36:109-5
3. Henning Peinerud55:036+6:522:31:1390
10Järla Orientering 12:32:29
1. Maria Nimvik36:528+7:4136:528
2. Lovisa Nimvik Stern1:04:0522+32:191:40:5712+4
2. Johanna Nimvik-Stern1:04:2023+32:341:41:12
3. Mikael Stern51:325+3:212:32:2910-2
11OK Ravinen 12:32:42
1. Johnny Rahlén47:3512+18:2447:3512
2. Yngve Rahlén56:5218+25:061:44:2714+2
3. Curt Rahlén48:152+0:042:32:4211-3
12Gustavsbergs OK 12:40:19
1. Malin Strandberg35:284+6:1735:284
2. Cecilia Alzén1:07:5524+36:091:43:2313+9
3. Fredrik Alzén56:568+8:452:40:1912-1
13Bromma-Vällingby SOK 12:41:05
1. Lukas Lantto40:4610+11:3540:4610
2. Patrik Nilsson39:566+8:101:20:426-4
2. Maria Helander1:12:0725+40:211:52:53
3. Stefan Annell1:20:2315+32:122:41:0513+7
14Centrum OK 32:46:39
1. Monika Zych54:3515+25:2454:3515
2. Henny Samuelsson42:108+10:241:36:4510-5
3. Stig Thörnvik1:09:5413+21:432:46:3914+4
15Länna IF 22:57:14
1. Karolina Andersson46:0811+16:5746:0811
2. Hanna Karlsson58:4519+26:591:44:5315+4
3. Britt Larsson1:12:2114+24:102:57:14150
16Tumba-Mälarhöjden OK 13:10:11
1. Karin Kolmodin59:0216+29:5159:0216
2. Emma Vivall Käll48:5915+17:131:48:01160
3. Annica Sundeby1:22:1016+33:593:10:11160

Ung 12

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 156:39
1. Felix Arkäng17:052+0:0217:052
2. Emilia Bergman20:533+1:1637:581-1
3. Wilhelm Bergman18:413+1:0256:3910
2Attunda OK 11:03:41
1. Svante Sandvik17:03117:031
2. Malin Strömqvist28:1218+8:3545:154+3
2. Greta Sandvik30:3821+11:0147:41
2. Hugo Lönnqvist österbergej startfullföljt
3. Ida Hellström18:262+0:471:03:412-2
3Haninge SOK 11:04:22
1. Moa Glanshed21:559+4:5221:559
2. Gustav Storell21:505+2:1343:453-6
2. Hampus Glanshed22:566+3:1944:51
3. Gustav Haglund20:374+2:581:04:2230
4IFK Lidingö SOK 21:06:55
1. Jonathan Blomlöf22:4711+5:4422:4711
2. Emil Sunnerdahl23:177+3:4046:045-6
2. Olof Melcherson23:208+3:4346:07
3. Erik Frankling20:515+3:121:06:554-1
5IFK Enskede 11:08:56
1. Pontus Axell19:363+2:3319:363
2. Klas Bränström24:069+4:2943:422-1
2. Lovisa Lindqvist24:0710+4:3043:43
2. Sofie Lindell30:2420+10:4750:00
3. Ludde Blom25:1412+7:351:08:565+3
6Vallentuna-Össeby OL 11:11:04
1. Villehart Frölid21:518+4:4821:518
2. Erik Balck27:3317+7:5649:2480
3. Axel Balck21:406+4:011:11:046-2
7Väsby OK1:13:56
1. Moa Johansson21:477+4:4421:477
2. Ella Lybert27:2314+7:4649:1070
2. Emil Anterud27:2615+7:4949:13
2. Wilma Josefsson27:2816+7:5149:15
3. Martin Eriksson24:4611+7:071:13:5670
8Järla Orientering 11:15:05
1. Lina Torbiörnsson20:595+3:5620:595
2. Lara Hengstler25:2012+5:4346:196+1
2. Märta Ahlquist25:2513+5:4846:24
2. Albin Gentz38:3227+18:5559:31
3. Elvira Lindell28:4615+11:071:15:058+2
9Skarpnäcks OL 11:17:29
1. Justus Arenander22:1610+5:1322:1610
2. Malte Hinas32:1724+12:4054:3311+1
2. Palle Stegardej godkändfullföljt
3. Noel Persson-Ferrera22:568+5:171:17:299-2
10OK Älvsjö-Örby 11:18:11
1. Vilmer Larsson21:036+4:0021:036
2. Olle Sandberg30:4922+11:1251:529+3
2. Kristoffer Ouzounidis30:5023+11:1351:53
3. Hilda Nordström26:1913+8:401:18:1110+1
11Gustavsbergs OK 11:21:51
1. Paulina Alzén29:3912+12:3629:3912
2. Sebastian Lindblom24:1311+4:3653:5210-2
3. Jonathan Ryman27:5914+10:201:21:5111+1
12Skarpnäcks OL 21:26:08
1. Mathias Dryselius20:574+3:5420:574
2. Hanna Hinas34:4525+15:0855:4212+8
2. Alva Vildir34:4726+15:1055:44
3. Elsa Svedell30:2616+12:471:26:08120
Hellas Orientering 1ej godkänd
1. Siri Tärnrotej godkändej godkänd
2. Milo Mondini45:2828+25:51ej godkänd
2. Egill Eineborg46:0629+26:29ej godkänd
2. Filip Widén (IF Thor)ej startej godkänd
3. Nils Jilnö23:409+6:01ej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Maja Liljaej godkändej godkänd
2. Adrian Werner19:371ej godkänd
2. Elsa Wretö19:452+0:08ej godkänd
3. Klara Graversen17:391ej godkänd
OK Ravinen 1ej godkänd
1. Olivia Engelej godkändej godkänd
2. Hilda Mård20:544+1:17ej godkänd
2. Rebecca Craigej startej godkänd
3. Sanna Rinnbäck21:497+4:10ej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Olle Sandströmej godkändej godkänd
2. Edvin Wollbrand28:3619+8:59ej godkänd
3. Folke Kåberg24:0810+6:29ej godkänd
Hellas Orientering 2ej start
1. Nils Jilnöej startej start
2. Siri Tärnrotej startej start
3. ej startej start
IFK Lidingö SOK 3ej start
1. Jack Rossanderej startej start
2. Leopold Anderssonej startej start
2. Oscar Nordgrenej startej start
3. Albert Fromholtz Levinej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser