Officiell resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: Haninge SOK / OK Ravinen
Datum: lördag 11 oktober 2014

25manna

387 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 IFK Lidingö SOK 1 5:26:19
1. Anna Bachman 34:04 51 +3:17 34:04 51
2. Mårten Boström 36:23 3 +0:31 1:10:27 16 -35
3. Sofia Törnqvist 27:51 23 +1:38 1:38:18 12 -4
3. Matleena Boström 28:08 29 +1:55 1:38:35 9 -7
3. Frida Bakkman 28:24 34 +2:11 1:38:51 4 -12
3. Ausrine Kutkaite 29:04 52 +2:51 1:39:31 6 -10
4. Hans Tarandi 15:26 10 +0:48 1:54:57 1 -11
4. Julia Rajan 17:56 142 +3:18 1:57:27 9 0
4. Elin Jarlemark 19:37 307 +4:59 1:59:08 12 +8
4. Mikael Tarandi 20:33 426 +5:55 2:00:04 14 +8
5. Jo Indgaard 34:01 2 +0:12 2:34:05 7 +6
5. Mattias Perneby 41:13 256 +7:24 2:41:17 16 +7
5. Øystein Kvaal Østerbø 35:46 32 +1:57 2:35:50 14 +2
5. Anders Carlsson 41:10 254 +7:21 2:41:14 13 -1
6. Annica Gustafsson 35:48 129 +9:55 3:13:45 15 +8
6. Ingemar Stenbeck 33:31 64 +7:38 3:11:28 9 -7
6. Johan Näsman 31:01 18 +5:08 3:08:58 7 -7
6. Ines Brodmann 36:39 161 +10:46 3:14:36 10 -3
7. Erik Ivarsson Sandberg 29:54 16 +1:42 3:42:23 11 -4
7. Nicolas Simonin 30:42 27 +2:30 3:43:11 8 -1
7. Julian Dent 30:39 26 +2:27 3:43:08 7 0
7. Filip Dahlgren 28:13 2 +0:01 3:40:42 2 -8
23. Kjell Oberger 27:31 21 +3:14 4:08:13 6 -5
24. Helena Karlsson 33:55 11 +2:42 4:42:08 3 -3
25. Fredrik Johansson 44:11 1 5:26:19 1 -2
2 Södertälje-Nykvarn OF 1 5:26:31
1. Frida Jönsson Hellstadius 33:47 46 +3:00 33:47 46
2. Ivar Lundanes 37:34 22 +1:42 1:11:21 27 -19
3. Jeanette Jönsson Hellstadius 30:33 109 +4:20 1:41:54 29 +2
3. Emma Isaksson 31:43 147 +5:30 1:43:04 29 +2
3. Anna Kindlundh 31:48 152 +5:35 1:43:09 24 -3
3. Katarina Borg 35:39 372 +9:26 1:47:00 25 -2
4. David Borg 15:00 7 +0:22 2:02:00 22 -7
4. Jeanette Enckell 18:51 235 +4:13 2:05:51 26 -3
4. Amanda Kleijn 17:39 124 +3:01 2:04:39 25 +1
4. Erik Wigle 16:52 68 +2:14 2:03:52 24 -1
5. Michal Olejnik 36:15 45 +2:26 2:40:07 16 -6
5. Piotr Parfianowicz 36:48 60 +2:59 2:40:40 19 -7
5. Eric Börjeskog 33:49 1 2:37:41 16 -9
5. Bartosz Pawlak 40:12 205 +6:23 2:44:04 19 -5
6. Olof Smitt 30:30 13 +4:37 3:11:30 16 0
6. Lennart Borg 34:38 101 +8:45 3:15:38 14 -5
6. Håkan Kleijn 29:42 6 +3:49 3:10:42 13 -3
6. Michael Wehlin 34:31 97 +8:38 3:15:31 8 -11
7. Ralph Street 30:56 33 +2:44 3:43:00 13 -3
7. Johan Ek-Larsson 32:53 89 +4:41 3:44:57 12 -2
7. Erik Liljequist 29:14 8 +1:02 3:41:18 11 -2
7. Pål Skogtjärn 31:41 56 +3:29 3:43:45 7 -1
23. Mats Hellstadius 24:17 1 4:06:40 1 -12
24. Tyra Kleijn 35:01 14 +3:48 4:41:41 2 +1
25. Jonas Leandersson 44:50 4 +0:39 5:26:31 2 0
3 Hiidenkiertäjät 1 5:27:52
1. Jenny Patana 32:04 9 +1:17 32:04 9
2. Timo Sild 37:48 27 +1:56 1:09:52 12 +3
3. Annika Rihma 27:08 4 +0:55 1:37:00 3 -9
3. Laura Leijola 28:29 37 +2:16 1:38:21 7 -5
3. Anu Åkerman 29:38 69 +3:25 1:39:30 8 -4
3. Sonja Liukkonen 30:01 79 +3:48 1:39:53 8 -4
4. Josefina Sundman 16:04 25 +1:26 1:55:57 10 +7
4. Nea Kytäjä 19:46 322 +5:08 1:59:39 8 +1
4. Matti Viirto 21:16 513 +6:38 2:01:09 18 +10
4. Timo Hietaoja 20:21 390 +5:43 2:00:14 16 +8
5. Tomi Närvä 37:20 83 +3:31 2:37:34 12 +2
5. Perttu Sorsa 37:03 68 +3:14 2:37:17 8 0
5. Mikko Patana 34:03 3 +0:14 2:34:17 7 -11
5. Matti Kivelä 36:58 66 +3:09 2:37:12 10 -6
6. Valentin Novikov 25:53 1 3:02:28 2 -10
6. Anders Åkerman 30:09 10 +4:16 3:06:44 3 -5
6. Marko Loukkalahti 33:44 69 +7:51 3:10:19 3 -4
6. Petri Forsman 35:13 111 +9:20 3:11:48 2 -8
7. Olli-Pekka Koistinen 29:09 7 +0:57 3:38:11 3 +1
7. Otto Loukkalahti 32:35 85 +4:23 3:41:37 2 -1
7. Eemeli Suominen 34:59 148 +6:47 3:44:01 1 -2
7. Lauri Sild 29:41 12 +1:29 3:38:43 1 -1
23. Juuso Viskari 28:21 35 +4:04 4:07:04 3 0
24. Julia Novikova 34:33 13 +3:20 4:41:37 1 -2
25. Leonid Novikov 46:15 11 +2:04 5:27:52 3 +2
4 Paimion Rasti 1 5:29:11
1. Eveliina Hirvonen 34:30 65 +3:43 34:30 65
2. Fredric Portin 35:58 2 +0:06 1:10:28 17 -48
3. Vroni König-Salmi 28:30 38 +2:17 1:38:58 17 0
3. Emma Silvennoinen 28:46 48 +2:33 1:39:14 12 -5
3. Laura Portin 29:46 71 +3:33 1:40:14 13 -4
3. Heli Hartvik 30:28 103 +4:15 1:40:56 12 -5
4. Ilkka Aakula 16:33 48 +1:55 1:57:29 12 -5
4. Topias Arola 15:58 21 +1:20 1:56:54 11 -1
4. Niina Reponen 19:59 352 +5:21 2:00:55 15 +2
4. Klaus Haanpää 19:10 263 +4:32 2:00:06 12 0
5. Jere Sipponen 36:27 48 +2:38 2:35:51 8 -4
5. Kim Fagerudd 35:24 21 +1:35 2:34:48 5 -6
5. Daniel Stenlund 35:23 20 +1:34 2:34:47 8 -7
5. Lasse Suonpää 36:27 48 +2:38 2:35:51 8 -4
6. Tero Heikkilä 29:36 4 +3:43 3:05:27 6 -2
6. Jaakko Röytiö 35:27 120 +9:34 3:11:18 8 +3
6. Tuomo Reinivuo 37:41 194 +11:48 3:13:32 11 +3
6. Juha Suominen 37:03 170 +11:10 3:12:54 6 -2
7. Janne Nieminen 32:17 74 +4:05 3:43:40 14 +8
7. Sami Valkama 31:42 57 +3:30 3:43:05 15 +7
7. Matias Arola 36:17 196 +8:05 3:47:40 12 +1
7. Juuso Lindeqvist 31:07 37 +2:55 3:42:30 8 +2
23. Inga Dambe 27:09 14 +2:52 4:09:39 7 -7
24. Saara Norrgrann 35:07 15 +3:54 4:44:46 4 -3
25. Frédéric Tranchand 44:25 2 +0:14 5:29:11 4 0
5 Kalevan Rasti 1 5:29:25
1. Amélie Chataing 32:16 12 +1:29 32:16 12
2. Fabian Hertner 36:43 10 +0:51 1:08:59 1 -11
3. Paula Iso-Markku 28:35 40 +2:22 1:37:34 11 +10
3. Mari Väisänen 28:37 41 +2:24 1:37:36 5 +4
3. Mari Väänänen 30:21 99 +4:08 1:39:20 7 +6
3. Mervi Pötry 30:30 105 +4:17 1:39:29 5 +4
4. Siiri Silvennoinen 16:31 46 +1:53 1:56:00 5 -6
4. Oskari Silvennoinen 15:22 8 +0:44 1:54:51 1 -4
4. Börje Vartiainen 17:25 102 +2:47 1:56:54 1 -6
4. Jussi Silvennoinen 16:04 25 +1:26 1:55:33 2 -3
5. Philippe Adamski 35:18 18 +1:29 2:30:51 4 -1
5. Juuso Metsälä 37:16 81 +3:27 2:32:49 4 +3
5. Santeri Silvennoinen 38:07 108 +4:18 2:33:40 3 +2
5. Kiril Nikolov 38:35 126 +4:46 2:34:08 4 +2
6. Akseli Ahtiainen 32:25 40 +6:32 3:06:33 11 +7
6. Petri Vainio 36:33 157 +10:40 3:10:41 12 +8
6. Antti Tolonen 37:02 169 +11:09 3:11:10 9 +6
6. Petri Kettunen 41:02 320 +15:09 3:15:10 5 +1
7. Mikko Heinonen 31:18 45 +3:06 3:42:37 10 -1
7. Jarkko Huovila 30:11 18 +1:59 3:41:30 7 -5
7. Hannu Airila 29:58 17 +1:46 3:41:17 5 -4
7. Jere Pajunen 29:39 11 +1:27 3:40:58 5 0
23. Jarmo Tonder 25:47 5 +1:30 4:06:45 2 -8
24. Sara Lüscher 38:09 44 +6:56 4:44:54 6 +4
25. Thierry Gueorgiou 44:31 3 +0:20 5:29:25 5 -1
6 OK Linné 1 5:29:50
1. Catherine Taylor 31:16 5 +0:29 31:16 5
2. Oskar Sjöberg 38:19 33 +2:27 1:09:35 6 +1
3. Emily Kemp 27:17 5 +1:04 1:36:52 1 -5
3. Hilda Forsgren 28:50 49 +2:37 1:38:25 8 +2
3. Emma Pihl Skoog 29:05 53 +2:52 1:38:40 2 -4
3. Rebecka Olsson 29:17 61 +3:04 1:38:52 2 -4
4. Anna Karlström 18:21 186 +3:43 1:57:13 17 +16
4. Klara Möller 20:21 390 +5:43 1:59:13 12 +4
4. Sandra Boström 19:18 274 +4:40 1:58:10 10 +8
4. Arvid Roos 21:37 551 +6:59 2:00:29 13 +11
5. Niklas Aldén 35:32 25 +1:43 2:35:34 11 -6
5. Liutauras Bilevicius 38:49 136 +5:00 2:38:51 17 +5
5. Jörgen Ohlin 40:05 200 +6:16 2:40:07 21 +11
5. Matt Ogden 39:16 162 +5:27 2:39:18 16 +3
6. Henrik Roos 33:54 76 +8:01 3:13:12 12 +1
6. Mats Fröberg 32:52 49 +6:59 3:12:10 11 -6
6. Lars Magnusson 33:59 82 +8:06 3:13:17 19 -2
6. Anders Boström 36:08 145 +10:15 3:15:26 16 0
7. Nils Olsson 32:21 78 +4:09 3:47:47 12 0
7. Jan Troeng 28:36 4 +0:24 3:44:02 11 0
7. Csaba Gösswein 33:56 114 +5:44 3:49:22 13 -6
7. Henrik Löfås 29:18 9 +1:06 3:44:44 12 -4
23. Inga Kazlauskaite 27:20 17 +3:03 4:12:04 8 -4
24. Annika Billstam 32:43 8 +1:30 4:44:47 5 -3
25. Albin Ridefelt 45:03 5 +0:52 5:29:50 6 +1
7 MS Parma 1 5:30:34
1. Maija Sianoja 34:05 52 +3:18 34:05 52
2. Samuli Salmenoja 37:30 20 +1:38 1:11:35 33 -19
3. Outi Sareila 27:23 6 +1:10 1:38:58 17 -16
3. Susanna Tervo 27:54 26 +1:41 1:39:29 14 -19
3. Anni Heikkonen 28:13 31 +2:00 1:39:48 9 -24
3. Tiia Miettinen 29:09 54 +2:56 1:40:44 11 -22
4. Niklas Ekström 17:07 80 +2:29 1:57:51 15 -2
4. Anni Valtonen 18:35 208 +3:57 1:59:19 13 -1
4. Reeta Kolkkala 18:07 164 +3:29 1:58:51 8 -1
4. Eija Koskivaara 17:37 119 +2:59 1:58:21 4 -7
5. Asgeir Mjösund 34:48 9 +0:59 2:33:09 13 -2
5. Juha Peltola 35:34 27 +1:45 2:33:55 7 -6
5. Sami Hämäläinen 37:27 87 +3:38 2:35:48 6 -2
5. Arto Talvinen 37:07 73 +3:18 2:35:28 6 +2
6. Pekka Lapila 30:44 15 +4:51 3:05:24 5 -8
6. Akseli Ruohola 32:41 44 +6:48 3:07:21 5 -2
6. Aaro Julkunen 32:21 38 +6:28 3:07:01 2 -4
6. Tommi Tölkkö 33:10 54 +7:17 3:07:50 1 -5
7. Matti Koivisto 30:51 28 +2:39 3:38:41 4 -1
7. Eero Heinonen 32:19 76 +4:07 3:40:09 3 -2
7. Antti Vainio 31:37 54 +3:25 3:39:27 1 -1
7. Peeter Pihl 32:52 88 +4:40 3:40:42 2 +1
23. Katja Mjösund 26:57 12 +2:40 4:07:39 4 0
24. Tuulia Viberg 37:17 29 +6:04 4:44:56 7 +3
25. Yury Tambasov 45:38 7 +1:27 5:30:34 7 0
8 OK Tisaren 1 5:31:38
1. Lilian Forsgren 32:09 10 +1:22 32:09 10
2. Oskar Andrén 38:28 34 +2:36 1:10:37 19 +9
3. Rebecka Nylin 27:51 23 +1:38 1:38:28 13 -6
3. Julia Lauri 28:19 32 +2:06 1:38:56 11 -8
3. Lovisa Persson 28:26 35 +2:13 1:39:03 5 -14
3. Marion Aebi 28:40 43 +2:27 1:39:17 3 -16
4. Barbara Vavrysova 16:51 67 +2:13 1:56:08 12 -1
4. Anna Hallmén 17:18 94 +2:40 1:56:35 7 -4
4. Marlena Ehn 19:07 257 +4:29 1:58:24 10 +5
4. Johanna Särnbrink 20:36 432 +5:58 1:59:53 11 +8
5. Matthias Merz 35:54 37 +2:05 2:34:58 9 -3
5. Jonatan Aronsson 38:04 104 +4:15 2:37:08 9 +2
5. Jonas Mathys 35:19 19 +1:30 2:34:23 9 -1
5. Jonas Merz 37:24 84 +3:35 2:36:28 7 -4
6. Magnus Persson 30:20 12 +4:27 3:05:54 4 -5
6. Tomas Hallmén 29:52 8 +3:59 3:05:26 2 -7
6. Matthias Niggli 29:38 5 +3:45 3:05:12 1 -8
6. Mikael Pihel 40:40 305 +14:47 3:16:14 12 +5
7. Daniel Attås 29:47 13 +1:35 3:42:56 2 -2
7. Gustav Hindér 31:16 43 +3:04 3:44:25 1 -1
7. Ivan Forsgren 33:34 106 +5:22 3:46:43 3 +2
7. Johan Aronsson 29:49 15 +1:37 3:42:58 9 -3
23. Andrea Svensson 29:57 53 +5:40 4:12:55 11 +9
24. Simone Niggli 32:38 6 +1:25 4:45:33 9 -2
25. Matthias Kyburz 46:05 10 +1:54 5:31:38 8 -1
9 Halden SK 1 5:32:38
1. Kine Hallan Steiwer 32:56 31 +2:09 32:56 31
2. Mattias Karlsson 36:38 8 +0:46 1:09:34 5 -26
3. Elena Roos 27:37 10 +1:24 1:37:11 5 0
3. Iliana Ilieva 27:38 12 +1:25 1:37:12 1 -4
3. Eva Jurenikova 27:40 14 +1:27 1:37:14 1 -4
3. Ida Marie Næss Bjørgul 28:43 45 +2:30 1:38:17 1 -4
4. Hedda Raadal Bjørlo 16:53 69 +2:15 1:55:10 4 -1
4. Niels Christian Hellerud 16:38 54 +2:00 1:54:55 2 +1
4. Nina Asheim Birkeland 17:53 138 +3:15 1:56:10 2 +1
4. Idun Kristine Felde Olaussen 17:57 148 +3:19 1:56:14 1 0
5. Emil Wingstedt 34:46 7 +0:57 2:29:54 1 -3
5. Vincent Coupat 34:59 11 +1:10 2:30:07 1 -1
5. Fredrik Eliasson 38:05 106 +4:16 2:33:13 1 -1
5. Erik Axelsson 37:49 96 +4:00 2:32:57 2 +1
6. Tore Sandvik 28:31 2 +2:38 3:01:15 1 0
6. Kjetil Bjørlo 31:29 21 +5:36 3:04:13 1 0
6. Jan Granstedt 39:05 250 +13:12 3:11:49 8 +7
6. Håkon Østraat Sævareid 49:24 650 +23:31 3:22:08 21 +19
7. Håkon Raadal Bjørlo 32:38 86 +4:26 3:52:08 1 0
7. Marcus Millegård 28:34 3 +0:22 3:48:04 5 +4
7. Mats Haldin 35:52 181 +7:40 3:55:22 6 -2
7. Magne Dæhli 28:12 1 3:47:42 16 -5
23. Jon Steinar Mjølnerød 27:47 26 +3:30 4:15:29 17 +16
24. Mari Fasting 31:24 2 +0:11 4:46:53 13 -4
25. Olav Lundanes 45:45 8 +1:34 5:32:38 9 -4
10 Angelniemen Ankkuri 1 5:32:42
1. Heini Saarimäki 34:10 55 +3:23 34:10 55
2. Tuomo Mäkelä 36:26 4 +0:34 1:10:36 18 -37
3. Jonna Juva 26:30 2 +0:17 1:37:06 4 -14
3. Pinja Kurppa 29:22 63 +3:09 1:39:58 16 -2
3. Sanni Kivelä 31:49 154 +5:36 1:42:25 22 +4
3. Sanna Kauppila 38:01 525 +11:48 1:48:37 33 +15
4. Anne Nurmi 17:27 103 +2:49 2:06:04 7 +3
4. Emilia Vuori 19:20 279 +4:42 2:07:57 20 +4
4. Nella Rontu 21:17 515 +6:39 2:09:54 27 +5
4. Selja Kaartinen 19:33 304 +4:55 2:08:10 33 0
5. Ilari Nummi 39:05 153 +5:16 2:47:15 15 +8
5. Dmitry Nakonechnyy 35:25 22 +1:36 2:43:35 14 -6
5. Alexey Sidorov 34:08 4 +0:19 2:42:18 17 -10
5. Miika Kirmula 37:52 99 +4:03 2:46:02 28 -5
6. Timo Parttimaa 33:55 77 +8:02 3:19:57 19 +4
6. Vesa Elovaara 33:57 79 +8:04 3:19:59 21 +7
6. Arttu Laaksonen 45:09 491 +19:16 3:31:11 22 +5
6. Juri Emaldinov 32:56 51 +7:03 3:18:58 20 -8
7. Tomi Mattila 34:43 138 +6:31 3:53:41 18 -1
7. Markku Elo 34:05 120 +5:53 3:53:03 20 -1
7. Heikki Toivio 30:21 19 +2:09 3:49:19 21 -1
7. Vesa Mäkinen 31:55 62 +3:43 3:50:53 20 0
23. Markku Kaartinen 24:28 2 +0:11 4:15:21 15 -3
24. Natalia Vinogradova 31:30 3 +0:17 4:46:51 12 -3
25. Mikko Siren 45:51 9 +1:40 5:32:42 10 -2
11 IFK Göteborg 1 5:32:50
1. Jenny Johansson 31:27 7 +0:40 31:27 7
2. Jonas Pilblad 37:40 24 +1:48 1:09:07 3 -4
3. Annica Eng 30:08 87 +3:55 1:39:15 20 +17
3. Erica Pettersson 30:08 87 +3:55 1:39:15 13 +10
3. Josefine Carlsson 31:52 156 +5:39 1:40:59 14 +11
3. Frida Gustafsson 33:13 219 +7:00 1:42:20 14 +11
4. Elin Pettersson 16:05 27 +1:27 1:58:25 24 +4
4. Anna Flakberg 19:37 307 +4:59 2:01:57 18 +5
4. Karin Noborn 18:34 206 +3:56 2:00:54 17 +3
4. Thea Fagerström 21:02 484 +6:24 2:03:22 17 +3
5. Niclas Jonasson 34:46 7 +0:57 2:35:03 16 -8
5. Francois Gonon 34:20 5 +0:31 2:34:37 12 -6
5. Matthieu Puech 37:24 84 +3:35 2:37:41 13 -4
5. Henrik Laas 43:06 360 +9:17 2:43:23 23 +6
6. Pär Hansson 31:38 24 +5:45 3:13:36 7 -9
6. Martin Larsson 30:51 16 +4:58 3:12:49 6 -6
6. Gunnar Elveljung 32:56 51 +7:03 3:14:54 4 -9
6. Fredrik Löwegren 30:15 11 +4:22 3:12:13 9 -14
7. Erik Tengvall 31:11 39 +2:59 3:43:24 5 -2
7. Jakob Eng 30:36 24 +2:24 3:42:49 4 -2
7. Patrik Martner 32:41 87 +4:29 3:44:54 8 +4
7. Tobias Noborn 28:38 5 +0:26 3:40:51 4 -5
23. Roine Pettersson 27:12 16 +2:55 4:08:03 5 0
24. Kirsi Nurmi 38:07 43 +6:54 4:46:10 10 +5
25. Søren Schwartz 46:40 13 +2:29 5:32:50 11 +1
12 Järla Orientering 1 5:33:32
1. Ingjerd Myhre 32:27 15 +1:40 32:27 15
2. Espen Hultgreen Weltzien 37:04 16 +1:12 1:09:31 4 -11
3. Elsa Jansson 27:41 16 +1:28 1:37:12 6 +2
3. Stina Jansson 28:09 30 +1:56 1:37:40 6 +2
3. Anneke Hald Bjorgum 29:15 60 +3:02 1:38:46 3 -1
3. Linnea Martinsson 30:13 91 +4:00 1:39:44 7 +3
4. Petrina Costermans 18:39 216 +4:01 1:58:23 14 +8
4. Ida Torbiörnsson 18:20 185 +3:42 1:58:04 5 -1
4. Emma Sundvall 18:05 161 +3:27 1:57:49 5 +2
4. Anna Dahlgren-Rosén 17:11 89 +2:33 1:56:55 3 -4
5. Ivan Kuchmenko 35:36 28 +1:47 2:32:31 5 -9
5. Emil Lauri 36:02 40 +2:13 2:32:57 3 -2
5. Håkon Jarvis Westergård 35:28 23 +1:39 2:32:23 4 -1
5. Mattias Millinger 35:46 32 +1:57 2:32:41 1 -2
6. Petri Laaksonen 33:37 65 +7:44 3:06:18 10 +5
6. Peter Höglund 37:03 170 +11:10 3:09:44 15 +12
6. Fredrik Trahn 39:28 262 +13:35 3:12:09 15 +11
6. Donald Staudte 41:35 346 +15:42 3:14:16 13 +12
7. Erik Andersson 30:57 34 +2:45 3:44:08 6 -4
7. Morten Jarvis Westergård 30:51 28 +2:39 3:44:02 9 -6
7. David Bejbom 29:48 14 +1:36 3:42:59 14 -1
7. Peter Hemmyr 32:29 83 +4:17 3:45:40 11 -2
23. Bengt Hall 31:24 64 +7:07 4:15:14 14 +8
24. Elin Hemmyr Skantze 32:01 5 +0:48 4:47:15 14 0
25. Olle Boström 46:17 12 +2:06 5:33:32 12 -2
13 Stora Tuna OK 1 5:36:49
1. Anna Mårsell 32:39 20 +1:52 32:39 20
2. Anton Sjökvist 38:45 40 +2:53 1:11:24 28 +8
3. Catarina Öberg 30:31 106 +4:18 1:41:55 30 +2
3. Johanna Erlandsson 30:40 114 +4:27 1:42:04 25 -3
3. Emma Claesson 30:51 118 +4:38 1:42:15 21 -7
3. Matilda Dammvik 33:01 209 +6:48 1:44:25 21 -7
4. Tilda Östberg 16:47 65 +2:09 2:01:12 26 -4
4. Viktor Svensk 14:55 5 +0:17 1:59:20 21 -4
4. Lars Sjökvist 17:36 117 +2:58 2:02:01 19 -2
4. Mattias Östberg 19:22 283 +4:44 2:03:47 21 0
5. Joakim Svensk 35:54 37 +2:05 2:37:31 23 -3
5. Mattias Mårts 38:28 122 +4:39 2:40:05 21 0
5. Markus Lang 41:27 268 +7:38 2:43:04 24 +5
5. Apostol Atanasov 42:47 339 +8:58 2:44:24 20 -1
6. Staffan Eriksson 29:26 3 +3:33 3:10:55 21 -2
6. Jesper Svensk 30:00 9 +4:07 3:11:29 19 -2
6. Viktor Barkegren 34:12 89 +8:19 3:15:41 18 -6
6. Henning Sjökvist 39:11 256 +13:18 3:20:40 18 -2
7. William Pommer 32:20 77 +4:08 3:49:19 19 -2
7. Mikael Andersson 33:29 102 +5:17 3:50:28 18 -1
7. Simon Fors 35:55 182 +7:43 3:52:54 18 0
7. Rikard Claesson 33:38 107 +5:26 3:50:37 18 0
23. Niklas Löwegren 24:52 3 +0:35 4:15:29 17 -2
24. Tove Alexandersson 31:13 1 4:46:42 11 -6
25. Emil Svensk 50:07 24 +5:56 5:36:49 13 +2
14 Göteborg-Majorna OK 1 5:37:01
1. Emma Bergman 33:22 42 +2:35 33:22 42
2. Erik Öhlund 37:21 19 +1:29 1:10:43 21 -21
3. Viktoria Ernstsson 26:13 1 1:36:56 2 -19
3. Anna Wallin 28:06 28 +1:53 1:38:49 10 -11
3. Lovise Göthfors 29:11 56 +2:58 1:39:54 11 -10
3. Lina Strand 29:12 57 +2:59 1:39:55 9 -12
4. Alva Sellgren 17:08 82 +2:30 1:57:03 3 +1
4. Thomas Sellgren 15:47 16 +1:09 1:55:42 4 -6
4. Elvira Sellgren 18:03 158 +3:25 1:57:58 6 -5
4. Kerstin Wadman 18:37 213 +3:59 1:58:32 6 -3
5. Andreas Johansson 34:28 6 +0:39 2:32:59 3 0
5. Johan Strand 34:58 10 +1:09 2:33:29 2 -2
5. Christian Tingström 38:07 108 +4:18 2:36:38 2 -4
5. Johan Runesson 35:08 14 +1:19 2:33:39 3 -3
6. Anna Forsberg 31:54 31 +6:01 3:05:33 3 0
6. Fredrik Sturesson 32:00 33 +6:07 3:05:39 4 +2
6. Fredrik Karlsson 36:37 160 +10:44 3:10:16 6 +4
6. Jonas Lundberg 47:01 566 +21:08 3:20:40 19 +16
7. Daniel Martinsson 31:46 59 +3:34 3:48:57 7 +4
7. Erik Johansson 28:52 6 +0:40 3:46:03 6 +2
7. Kristoffer Sideby 34:12 124 +6:00 3:51:23 4 -2
7. Philipp Sauter 33:41 109 +5:29 3:50:52 19 0
23. Hans Melin 25:28 4 +1:11 4:16:20 20 +13
24. Judith Wyder 31:44 4 +0:31 4:48:04 15 -5
25. John Börjesson 48:57 20 +4:46 5:37:01 14 -1
15 Tampereen Pyrintö 1 5:37:08
1. Riina Kuuselo 34:34 68 +3:47 34:34 68
2. Severi Kymäläinen 36:51 12 +0:59 1:11:25 29 -39
3. Venla Niemi 27:37 10 +1:24 1:39:02 19 -10
3. Lotta Karhola 29:34 65 +3:21 1:40:59 18 -11
3. Sonja Kyrölä 30:19 97 +4:06 1:41:44 15 -14
3. Jenni Laine 37:51 516 +11:38 1:49:16 41 +12
4. Julie Emmerson 16:28 42 +1:50 2:05:44 18 -1
4. Annika Viilo 18:40 217 +4:02 2:07:56 14 -4
4. Lasse Viilo 16:20 36 +1:42 2:05:36 9 -6
4. Vili Mähönen 14:38 1 2:03:54 25 -16
5. Anton Kuukka 35:13 15 +1:24 2:39:07 10 -8
5. Elias Kuukka 36:11 43 +2:22 2:40:05 11 -3
5. Severin Howald 37:13 79 +3:24 2:41:07 11 +2
5. Aleksi Niemi 35:45 31 +1:56 2:39:39 17 -8
6. Janne Märkälä 31:06 19 +5:13 3:10:45 9 -1
6. Konsta Puranen 32:49 48 +6:56 3:12:28 7 -4
6. Taavi Mustajoki 35:53 133 +10:00 3:15:32 5 -6
6. Jouni Mähönen 31:55 32 +6:02 3:11:34 7 -10
7. Jussi-Elmeri Halme 31:30 48 +3:18 3:43:04 9 0
7. Leo Laakkonen 29:36 10 +1:24 3:41:10 14 +7
7. Juho Kinni 35:07 157 +6:55 3:46:41 16 +11
7. Anssi Huostila 40:44 379 +12:32 3:52:18 17 +10
23. Heidi Haapasalo 27:38 23 +3:21 4:15:26 16 +7
24. Saila Kinni 33:16 9 +2:03 4:48:42 16 0
25. Florian Howald 48:26 19 +4:15 5:37:08 15 -1
16 IFK Moras OK 1 5:44:08
1. Olga Panchenko 32:42 24 +1:55 32:42 24
2. Graham Gristwood 37:02 15 +1:10 1:09:44 11 -13
3. Indre Valaite 27:36 9 +1:23 1:37:20 7 -4
3. Helene Söderlund 27:41 16 +1:28 1:37:25 3 -8
3. Magdalena Olsson 30:07 85 +3:54 1:39:51 10 -1
3. Anastasia Trubkina 33:10 216 +6:57 1:42:54 15 +4
4. Lars Ambrosiusson 18:21 186 +3:43 2:01:15 11 +4
4. Kane Andersson 18:41 220 +4:03 2:01:35 6 +3
4. Lena Karlsson Holmer 16:58 73 +2:20 1:59:52 4 -6
4. Elin Ek 15:54 19 +1:16 1:58:48 9 -6
5. Artem Panchenko 35:16 17 +1:27 2:34:04 6 -5
5. Erik Folkesson Blom 36:39 55 +2:50 2:35:27 6 0
5. Zsolt Lenkei 37:03 68 +3:14 2:35:51 5 +1
5. Roman Ryapolov 35:29 24 +1:40 2:34:17 5 -4
6. Peter Fredricson 32:24 39 +6:31 3:06:41 13 +7
6. Pär Höök 36:00 140 +10:07 3:10:17 13 +7
6. Axel Jutterström 38:33 228 +12:40 3:12:50 12 +7
6. Jonas Ullberg 38:00 208 +12:07 3:12:17 4 -1
7. Johan Lindberg 30:25 22 +2:13 3:41:05 16 +3
7. Simonas Krepsta 30:24 21 +2:12 3:41:04 12 -1
7. Adrian Dahlström 34:27 132 +6:15 3:45:07 10 -2
7. Linus Rapp 32:22 79 +4:10 3:43:02 6 +2
23. Sara Wadman 31:46 69 +7:29 4:12:57 12 -4
24. Fanni Gyurko 41:23 80 +10:10 4:54:20 18 +6
25. Simon Hodler 49:48 21 +5:37 5:44:08 16 -2
17 Nydalens SK 1 5:44:18
1. Anne M Hausken Nordberg 30:47 1 30:47 1
2. Jostein Andersen 40:11 64 +4:19 1:10:58 23 +22
3. Thalia Bertschinger 27:51 23 +1:38 1:38:49 16 -7
3. Emma Lähdekorpi 28:38 42 +2:25 1:39:36 15 -8
3. Berit Sofie Wiklund 30:58 121 +4:45 1:41:56 18 -5
3. Louise Oram 31:08 125 +4:55 1:42:06 13 -10
4. Isak Jonsson 15:34 12 +0:56 1:57:40 6 -10
4. Ragne Wiklund 18:47 228 +4:09 2:00:53 16 +1
4. Halvor Tørnqvist Halden 16:18 34 +1:40 1:58:24 13 -5
4. Audun Bergan 16:49 66 +2:11 1:58:55 7 -6
5. Eivind Høydal 38:53 142 +5:04 2:37:38 14 +8
5. Øystein Sørensen 35:53 36 +2:04 2:34:38 13 -3
5. Sverre Waaler Kaas 36:30 52 +2:41 2:35:15 10 -3
5. Halvor Saunes 37:36 91 +3:47 2:36:21 9 +2
6. Elias Jonsson 32:41 44 +6:48 3:08:41 7 -7
6. Esten Koren 33:44 69 +7:51 3:09:44 10 -3
6. Eirik Langedal Breivik 33:18 58 +7:25 3:09:18 10 0
6. Gjermund Tørnqvist Halden 34:44 103 +8:51 3:10:44 3 -6
7. Lars Eid Nielsen 31:28 47 +3:16 3:40:50 7 0
7. Jonas Madslien Bakken 31:08 38 +2:56 3:40:30 10 0
7. Øystein Pettersen 31:34 52 +3:22 3:40:56 9 -1
7. Inge Andreas Lindseth 35:12 159 +7:00 3:44:34 10 +7
23. Erlend Slokvik 30:29 59 +6:12 4:14:18 13 +6
24. Anine Ahlsand 40:04 67 +8:51 4:54:22 19 +6
25. Anders Nordberg 49:56 23 +5:45 5:44:18 17 -2
18 OK Orion 1 5:44:36
1. Paulina Faron 33:02 33 +2:15 33:02 33
2. Anton Johansson 36:39 9 +0:47 1:09:41 9 -24
3. Jenny Håkansson 32:47 194 +6:34 1:42:28 35 +26
3. Anna Morawska 33:29 241 +7:16 1:43:10 30 +21
3. Frida Andersson 39:13 594 +13:00 1:48:54 55 +46
3. Maja Andersson 45:44 910 +19:31 1:55:25 74 +65
4. Linnea Dagsberg 17:06 79 +2:28 2:12:31 29 -6
4. Ellen Wahlbom 20:23 398 +5:45 2:15:48 31 +1
4. Kajsa Andersson 18:05 161 +3:27 2:13:30 39 -16
4. Ulrika Hermansson 19:00 247 +4:22 2:14:25 65 -9
5. Mateusz Wenslaw 38:12 112 +4:23 2:52:37 25 -4
5. Erik Andersson 38:31 124 +4:42 2:52:56 27 -4
5. Michal Krajcik 36:47 59 +2:58 2:51:12 26 -13
5. Måns Sandgren 38:36 128 +4:47 2:53:01 44 -21
6. Martin Johansson 39:51 273 +13:58 3:32:52 30 +5
6. Anders Håkansson 36:31 155 +10:38 3:29:32 26 -1
6. Niklas Bratt 35:23 119 +9:30 3:28:24 24 -2
6. Yuri Omelchenko 31:52 29 +5:59 3:24:53 29 -15
7. Aleksander Bernaciak 32:02 68 +3:50 3:56:55 26 -4
7. Philip Persson 34:00 117 +5:48 3:58:53 24 -2
7. Oskar Lundqvist 33:08 92 +4:56 3:58:01 23 -1
7. Pontus Petersson 30:54 32 +2:42 3:55:47 25 -4
23. Myrra Carlsson 26:25 9 +2:08 4:22:12 23 -3
24. Tilda Johansson 37:00 27 +5:47 4:59:12 23 0
25. Oleksandr Kratov 45:24 6 +1:13 5:44:36 18 -5
19 Leksands OK 1 5:44:38
1. Linnea Gustafsson 30:48 2 +0:01 30:48 2
2. Mikael Kristensson 40:27 72 +4:35 1:11:15 26 +24
3. Petra Baljeu 27:30 7 +1:17 1:38:45 14 -12
3. Madelene Allmungs 30:22 101 +4:09 1:41:37 19 -7
3. Linda Lindkvist 30:31 106 +4:18 1:41:46 16 -10
3. Elin Dahlstedt Tysk 32:09 165 +5:56 1:43:24 17 -9
4. Sara Junevik 18:47 228 +4:09 2:02:11 19 +5
4. Maja Mörth 16:35 50 +1:57 1:59:59 15 -4
4. Maja Enges 16:21 37 +1:43 1:59:45 21 +5
4. Viktor Berg 21:05 492 +6:27 2:04:29 23 +6
5. Greger Tysk 38:11 111 +4:22 2:41:02 26 +7
5. Daniel Kaipe 39:48 182 +5:59 2:42:39 24 +9
5. Pontus Funke 40:43 231 +6:54 2:43:34 21 0
5. David Rüedlinger 38:49 136 +5:00 2:41:40 22 -1
6. Tomas Norman 36:48 164 +10:55 3:18:28 24 -2
6. Peter Junevik 38:29 225 +12:36 3:20:09 24 0
6. Peo Berg 40:46 309 +14:53 3:22:26 23 +2
6. Johan Enges 42:15 372 +16:22 3:23:55 28 +6
7. Johan Söderlund 32:09 71 +3:57 3:56:04 25 +1
7. Tobias Wahlgren 36:38 209 +8:26 4:00:33 27 +3
7. Jonas Hällsten 40:44 379 +12:32 4:04:39 30 +7
7. Robert Wallsten 32:04 70 +3:52 3:55:59 26 -2
23. Ulf Magnusson 26:13 7 +1:56 4:22:12 23 -2
24. Rahel Friederich 35:13 16 +4:00 4:57:25 22 -1
25. Andreas Rüedlinger 47:13 16 +3:02 5:44:38 19 -3
20 Linköpings OK 1 5:47:23
1. Fredrika Vångell 34:00 50 +3:13 34:00 50
2. Per Carlborg 37:45 25 +1:53 1:11:45 36 -14
3. Amy Rankka 29:53 74 +3:40 1:41:38 24 -12
3. Sara Jonsson 29:59 76 +3:46 1:41:44 20 -16
3. Sofia Salomonsson 30:07 85 +3:54 1:41:52 17 -19
3. Annika Ivarsson 32:04 163 +5:51 1:43:49 19 -17
4. Olof Ljunggren 14:56 6 +0:18 1:58:45 16 -8
4. Emanuel Herberthson 15:32 11 +0:54 1:59:21 22 +2
4. Kristina Ljunggren 18:01 154 +3:23 2:01:50 23 +6
4. Tove Ekström 18:34 206 +3:56 2:02:23 15 -4
5. Joel Francen 37:51 97 +4:02 2:38:03 18 +2
5. Erik Martinsson 36:37 54 +2:48 2:36:49 18 -4
5. Peter Eriksson 37:05 72 +3:16 2:37:17 15 -8
5. Peter Aronsson 38:49 136 +5:00 2:39:01 14 -1
6. Mati Tiit 31:33 22 +5:40 3:09:43 17 -1
6. Christian Enberg 35:28 121 +9:35 3:13:38 22 +4
6. Per Magnusson 34:18 91 +8:25 3:12:28 20 +5
6. Åke Ljunggren 40:21 292 +14:28 3:18:31 15 +1
7. Fredrik Lindström 31:35 53 +3:23 3:46:27 19 +2
7. Petter Johansson 36:11 192 +7:59 3:51:03 17 -5
7. Erik Sköld 33:12 93 +5:00 3:48:04 17 -3
7. Mikael Andersson 31:31 49 +3:19 3:46:23 14 -1
23. Anders Berg 26:29 10 +2:12 4:12:52 10 -9
24. Alva Olsson 32:39 7 +1:26 4:45:31 8 -2
25. Ivan Nikitin 1:01:52 125 +17:41 5:47:23 20 +12
21 Tullinge SK 1 5:47:31
1. Sofia Lönnkvist 33:31 44 +2:44 33:31 44
2. Markus Adolfsson 39:49 54 +3:57 1:13:20 41 -3
3. Sara Lundblad 28:27 36 +2:14 1:41:47 27 -14
3. Anna Ställberg 28:40 43 +2:27 1:42:00 22 -19
3. Magdalena Van de Voorde 28:53 50 +2:40 1:42:13 20 -21
3. Rebecka Heinrup 30:10 89 +3:57 1:43:30 18 -23
4. Lars Lönnkvist 14:40 2 +0:02 1:58:10 23 -4
4. Ruben Bryngelsson 16:16 32 +1:38 1:59:46 17 -5
4. Amanda Berggren 16:39 56 +2:01 2:00:09 14 -6
4. Yvonne Andersson 17:09 86 +2:31 2:00:39 10 -8
5. Anders Johansson 36:41 56 +2:52 2:35:37 20 -3
5. Simon Imark 39:13 159 +5:24 2:38:09 22 +5
5. Niklas Sundqvist 39:37 176 +5:48 2:38:33 20 +6
5. Johan Kärrström 39:29 172 +5:40 2:38:25 15 +5
6. Albin Andersson 33:17 56 +7:24 3:11:42 22 +2
6. Jacob Bolin 33:37 65 +7:44 3:12:02 19 -3
6. Victor Imark 33:17 56 +7:24 3:11:42 17 -3
6. Hans Sundqvist 38:40 233 +12:47 3:17:05 14 -1
7. Andreas Aasa 35:37 170 +7:25 3:49:08 23 +1
7. Olle Andersson 36:06 187 +7:54 3:49:37 23 +4
7. Andreas Hultqvist 38:48 283 +10:36 3:52:19 22 +5
7. Emil Andersson 39:51 337 +11:39 3:53:22 21 +7
23. Rikard Imark 27:54 29 +3:37 4:19:08 21 -2
24. Johanna Lönnkvist 35:41 18 +4:28 4:54:49 20 -1
25. Johan Ställberg 52:42 47 +8:31 5:47:31 21 +1
22 OK Kåre 1 5:53:49
1. Kajsa Risby 31:00 3 +0:13 31:00 3
2. Fredrik Mattsson 40:05 60 +4:13 1:11:05 25 +22
3. Jenny Eriksson 28:44 47 +2:31 1:39:49 21 -4
3. Martina Ruch 29:38 69 +3:25 1:40:43 17 -8
3. Annika Björk 32:27 177 +6:14 1:43:32 25 0
3. Karin Johnsson 33:15 223 +7:02 1:44:20 20 -5
4. Kajsa Mattsson 17:20 98 +2:42 2:01:40 21 0
4. Alva Ringi 19:52 335 +5:14 2:04:12 24 +7
4. Lars Mattsson 15:25 9 +0:47 1:59:45 21 -4
4. Vilma Von Krusenstierna 17:15 92 +2:37 2:01:35 19 -1
5. Jonas Gustafsson 36:42 58 +2:53 2:37:29 19 -2
5. Isac von Krusenstierna 35:03 13 +1:14 2:35:50 15 -9
5. Remo Ruch 38:12 112 +4:23 2:38:59 18 -3
5. Leif Bader 37:09 76 +3:20 2:37:56 12 -7
6. Anders Oksvold 33:08 53 +7:15 3:11:04 14 -5
6. Steven Hale 35:58 138 +10:05 3:13:54 17 +2
6. Magnus Bergman 34:54 105 +9:01 3:12:50 21 +3
6. Christer Morell 37:34 188 +11:41 3:15:30 17 +5
7. Marcus Hylén 32:28 81 +4:16 3:47:58 21 +7
7. Patrik Johnsson 38:30 272 +10:18 3:54:00 21 +4
7. Patrik Söderqvist 36:19 199 +8:07 3:51:49 19 -2
7. Fredrik Edén 31:48 61 +3:36 3:47:18 15 -2
23. Per Melén 28:18 34 +4:01 4:15:36 19 -2
24. Lisa Risby 36:13 20 +5:00 4:51:49 17 -2
25. Ola Nyberg 1:02:00 128 +17:49 5:53:49 22 +5
23 Helsingin Suunnistajat 1 5:54:07
1. Heidi Salonen 34:10 55 +3:23 34:10 55
2. Einari Heinaro 36:27 5 +0:35 1:10:37 19 -36
3. Johanna Kiiski 31:21 134 +5:08 1:41:58 31 +12
3. Elina Lammi 31:32 142 +5:19 1:42:09 26 +7
3. Essi Roininen 31:50 155 +5:37 1:42:27 23 +4
3. Venla Heikkilä 33:52 264 +7:39 1:44:29 22 +3
4. Venla Turakainen 16:42 59 +2:04 2:01:11 25 -6
4. Lauri Syrjäläinen 17:13 91 +2:35 2:01:42 23 -3
4. Inka Salonen 17:33 115 +2:55 2:02:02 20 -3
4. Paavo Heinonen 17:21 100 +2:43 2:01:50 22 0
5. Luukas Valtonen 37:03 68 +3:14 2:38:53 22 -3
5. Arttu Syrjäläinen 37:59 102 +4:10 2:39:49 20 -3
5. Topi Syrjäläinen 39:24 166 +5:35 2:41:14 19 -1
5. Veli Kangas 38:04 104 +4:15 2:39:54 18 -4
6. Ilkka Nurminen 30:57 17 +5:04 3:10:51 18 -4
6. Mikko Salonen 32:06 35 +6:13 3:12:00 16 -4
6. Matias Salonen 34:09 86 +8:16 3:14:03 14 -5
6. Tuomas Heikkilä 33:14 55 +7:21 3:13:08 11 -7
7. Tommaso Scalet 32:18 75 +4:06 3:45:26 15 -3
7. Lauri Tammemäe 31:27 46 +3:15 3:44:35 16 0
7. Timmo Tammemäe 33:21 98 +5:09 3:46:29 15 +1
7. Kalle Rantala 32:13 73 +4:01 3:45:21 13 +2
23. Miika Tala 27:30 20 +3:13 4:12:51 9 -6
24. Minna Ryyppö 42:40 96 +11:27 4:55:31 21 +12
25. Timo Mähönen 58:36 102 +14:25 5:54:07 23 +2
24 Lynx 1 5:54:33
1. Taru Ikäheimonen 34:42 73 +3:55 34:42 73
2. Niklas Saramäki 41:01 82 +5:09 1:15:43 75 +2
3. Kirsi Boström 30:06 83 +3:53 1:45:49 58 -17
3. Sini Närvä 32:14 169 +6:01 1:47:57 62 -13
3. Karoliina Sundberg 35:14 345 +9:01 1:50:57 70 -5
3. Aino Mänkärlä 36:37 444 +10:24 1:52:20 60 -15
4. Heidi Plit 16:21 37 +1:43 2:08:41 51 -7
4. Nelli Rehn 19:08 260 +4:30 2:11:28 36 -26
4. Anni Kivilaakso 18:40 217 +4:02 2:11:00 56 -14
4. Tuuli Heikkilä 18:08 166 +3:30 2:10:28 45 -15
5. Ollipekka Heikkilä 37:04 71 +3:15 2:47:32 31 -20
5. Lauri Kleemola 42:06 302 +8:17 2:52:34 37 +1
5. Aapo Leskinen 36:08 41 +2:19 2:46:36 32 -24
5. Antti-Pekka Leskinen 38:45 134 +4:56 2:49:13 31 -14
6. Mikael Boström 30:37 14 +4:44 3:18:59 28 -3
6. Sami Kivilaakso 37:07 173 +11:14 3:25:29 29 -8
6. Jari Ikäheimonen 31:42 26 +5:49 3:20:04 27 -5
6. Tom Asklöf 34:57 106 +9:04 3:23:19 22 -9
7. Tuomas Metsälä 34:23 129 +6:11 3:55:44 27 -1
7. Aleksi Leskinen 31:12 41 +3:00 3:52:33 25 -4
7. Antti Parjanne 32:31 84 +4:19 3:53:52 25 -2
7. Rainer Kujala 35:24 164 +7:12 3:56:45 22 0
23. Henrik Asklöf 27:31 21 +3:14 4:22:03 22 -5
24. Sara Karvonen 41:45 84 +10:32 5:03:48 27 +5
25. Janne Mänkärlä 50:45 27 +6:34 5:54:33 24 -3
25 Hellas Orientering 1 5:54:47
1. Svetlana Mironova 32:11 11 +1:24 32:11 11
2. Leonas Mockunas 39:45 51 +3:53 1:11:56 38 +27
3. Capucine Vercellotti 30:16 94 +4:03 1:42:12 34 -4
3. Marina Trubkina 31:14 131 +5:01 1:43:10 30 -8
3. Liudmila Sapronenkova 32:00 161 +5:47 1:43:56 28 -10
3. Milda Radzivonaite 38:20 541 +12:07 1:50:16 47 +9
4. Charlotta Thureson Giberg 18:36 212 +3:58 2:08:52 30 -4
4. Danila Khokhlov 18:03 158 +3:25 2:08:19 27 -3
4. Ekaterina Babyeva 20:02 359 +5:24 2:10:18 26 -2
4. Daniil Kotov 17:52 137 +3:14 2:08:08 32 -15
5. Vladislav Malishev 36:10 42 +2:21 2:44:18 27 -3
5. Sergej Osipov 38:29 123 +4:40 2:46:37 25 -2
5. Anton Bordyukov 38:57 147 +5:08 2:47:05 25 -1
5. Vadim Tolstopyatov 35:32 25 +1:43 2:43:40 24 -8
6. Calle Bohman 34:19 92 +8:26 3:17:59 23 -4
6. Mikael Nyberg 35:21 118 +9:28 3:19:01 28 +3
6. Andrey Shvedov 39:01 247 +13:08 3:22:41 30 +5
6. Maxim Rosinskiy 48:44 625 +22:51 3:32:24 31 +7
7. Tomas Kuzminskis 31:58 65 +3:46 3:58:51 30 +7
7. Dmitrij Naumov 35:07 157 +6:55 4:02:00 30 +2
7. Ruslan Mustafin 41:32 422 +13:20 4:08:25 29 -1
7. Sergey Dobrynin 31:47 60 +3:35 3:58:40 30 -1
23. Nika Kalinina 30:51 61 +6:34 4:29:31 30 0
24. Tanja Ryabkina 33:24 10 +2:11 5:02:55 25 -5
25. Pavel Shestakov 51:52 37 +7:41 5:54:47 25 0
26 Sävedalens AIK 1 5:54:57
1. Maria Magnusson 34:12 58 +3:25 34:12 58
2. Dmitriy Mihalkin 39:45 51 +3:53 1:13:57 45 -13
3. Sara Bengtsson 30:19 97 +4:06 1:44:16 47 +2
3. Anastasia Kruglenia 32:53 202 +6:40 1:46:50 49 +4
3. Elin Hamrefors 35:13 342 +9:00 1:49:10 58 +13
3. Erika Lindqvist 35:18 352 +9:05 1:49:15 40 -5
4. Per Nordholm 19:47 326 +5:09 2:09:02 48 +1
4. Tuva Carlsson Wallum 17:48 132 +3:10 2:07:03 48 -1
4. Anette Bernhed 20:25 404 +5:47 2:09:40 41 -17
4. Carl Josefsson 19:54 340 +5:16 2:09:09 39 -1
5. Andrey Salin 35:52 35 +2:03 2:45:01 34 -14
5. Leon Russell-Keely 40:21 216 +6:32 2:49:30 30 -18
5. Henrik Lundgren 36:41 56 +2:52 2:45:50 31 -10
5. Johan Levin 40:20 215 +6:31 2:49:29 29 -10
6. Amilia Björklund 33:46 72 +7:53 3:21:04 31 -3
6. Mikael Öhgren 33:57 79 +8:04 3:21:15 31 +1
6. Ola Skepp 33:42 68 +7:49 3:21:00 28 -3
6. Albin Claesson 40:08 285 +14:15 3:27:26 26 -3
7. Magnus Carlstedt 31:04 36 +2:52 3:54:19 31 0
7. Jonas Palm 36:11 192 +7:59 3:59:26 31 0
7. Karl Levin 33:31 103 +5:19 3:56:46 28 0
7. Heino Ollin 35:51 180 +7:39 3:59:06 23 -3
23. Magnus Josefsson 29:51 52 +5:34 4:25:29 25 -6
24. Anastasia Denisova 36:16 21 +5:03 5:01:45 24 -1
25. Sergej Fedatsenka 53:12 51 +9:01 5:54:57 26 +2
27 OK Tyr 1 5:55:42
1. Johanna Kindlund 35:57 111 +5:10 35:57 111
2. Einar Johansson 39:39 50 +3:47 1:15:36 72 -39
3. Malin Jonsson 30:04 81 +3:51 1:45:40 55 -17
3. Sofie Gustavsson 30:29 104 +4:16 1:46:05 44 -28
3. My Westlund 31:28 140 +5:15 1:47:04 40 -32
3. Märta Ransjö Zander 31:44 149 +5:31 1:47:20 27 -45
4. Lovisa Martinsson 16:42 59 +2:04 2:04:02 40 -15
4. Elin Ransjö Zander 16:01 23 +1:23 2:03:21 29 -15
4. Linda Take 16:27 39 +1:49 2:03:47 28 -12
4. Lotta Ransjö 18:28 197 +3:50 2:05:48 26 -1
5. Johan Sjögren 37:37 92 +3:48 2:41:45 29 -11
5. Tobias Öström 39:05 153 +5:16 2:43:13 28 -1
5. Lars-Håkan Bengtsson 42:12 308 +8:23 2:46:20 28 0
5. Johan Wikström 41:13 256 +7:24 2:45:21 25 -1
6. Rolf Wikström 36:01 141 +10:08 3:21:22 32 +3
6. Sixten Westlund 34:15 90 +8:22 3:19:36 30 +2
6. Per-Anders Bergman 33:59 82 +8:06 3:19:20 25 -3
6. Pär Nyman 40:45 306 +14:52 3:26:06 24 -1
7. Jesper Kullin Alfredsson 34:46 141 +6:34 3:56:55 29 -3
7. Alexander Moberg 34:44 139 +6:32 3:56:53 29 -1
7. Sören Kindlund 32:09 71 +3:57 3:54:18 27 +2
7. Magnus Albinsson 39:20 307 +11:08 4:01:29 29 +5
23. Sten Leandersson 27:27 19 +3:10 4:26:01 27 -2
24. Malin Leandersson 37:46 36 +6:33 5:03:47 26 -1
25. Henric Brohede 51:55 38 +7:44 5:55:42 27 +1
28 Hiisirasti 1 6:01:56
1. Daria Korobeynik 36:31 127 +5:44 36:31 127
2. Sergey Detkov 37:31 21 +1:39 1:14:02 51 -76
3. Noora Koskinen 28:56 51 +2:43 1:42:58 40 -11
3. Päivi Autio 29:22 63 +3:09 1:43:24 33 -18
3. Anna Elffors 32:39 186 +6:26 1:46:41 35 -16
3. Inna Somova 34:27 304 +8:14 1:48:29 32 -19
4. Janne Lehtimäki 18:12 170 +3:34 2:06:41 34 -6
4. Sarianna Sievi-Korte 18:32 203 +3:54 2:07:01 39 +6
4. Sari Koskinen 18:00 153 +3:22 2:06:29 34 -1
4. Oskari Tuominen 31:10 1197 +16:32 2:19:39 62 +30
5. Roope Koskinen 40:23 217 +6:34 2:54:31 30 -4
5. Jukka-Pekka Seppänen 39:24 166 +5:35 2:53:32 32 -7
5. Henrik Väisänen 38:41 130 +4:52 2:52:49 29 -5
5. Johannes Pohjala 38:54 143 +5:05 2:53:02 45 -17
6. Roope Ruuhiala 38:54 243 +13:01 3:31:56 42 +12
6. Mika Ruuhiala 46:48 555 +20:55 3:39:50 47 +15
6. Kalevi Mäkipää 37:36 191 +11:43 3:30:38 43 +14
6. Tuukka Mäkinen 51:54 742 +26:01 3:44:56 51 +6
7. Joona Huila 36:07 189 +7:55 4:13:11 36 -6
7. Maxim Sychev 33:20 97 +5:08 4:10:24 37 -10
7. Saku Asikainen 34:48 144 +6:36 4:11:52 38 -5
7. Roman Efimov 30:22 20 +2:10 4:07:26 37 -14
23. Vesa Koskinen 26:20 8 +2:03 4:33:46 31 -5
24. Natalia Efimova 37:50 37 +6:37 5:11:36 29 -2
25. Andrei Hramov 50:20 25 +6:09 6:01:56 28 -1
29 Koovee 1 6:02:04
1. Miia Niittynen 32:44 26 +1:57 32:44 26
2. Ari-Pekka Lassila 36:57 13 +1:05 1:09:41 9 -17
3. Marika Hara 27:39 13 +1:26 1:37:20 7 -2
3. Elo Saue 27:43 18 +1:30 1:37:24 2 -7
3. Marjo Niittynen 29:35 67 +3:22 1:39:16 6 -3
3. Henna Skog 29:37 68 +3:24 1:39:18 4 -5
4. Vertti Laitinen 17:15 92 +2:37 1:56:33 8 +1
4. Eetu Pohja 17:30 107 +2:52 1:56:48 10 +8
4. Idaliina Kuusisto 20:21 390 +5:43 1:59:39 7 +1
4. Iiris Taubert 19:14 269 +4:36 1:58:32 5 +1
5. Michal Hubáček 35:15 16 +1:26 2:33:45 1 -7
5. Jouni Heinonen 37:08 75 +3:19 2:35:38 10 0
5. Joni Hirvikallio 36:58 66 +3:09 2:35:28 12 +5
5. Simo Mertanen 39:18 165 +5:29 2:37:48 11 +6
6. Tero Mamia 31:48 28 +5:55 3:08:47 20 +19
6. Jarmo Mauriala 35:50 130 +9:57 3:12:49 18 +8
6. Juuso Pimiä 37:35 190 +11:42 3:14:34 16 +4
6. Otso Westerlund 59:10 1003 +33:17 3:36:09 37 +26
7. Pekka Itävuo 30:38 25 +2:26 3:59:42 17 -3
7. Juho Westerlund 34:00 117 +5:48 4:03:04 19 +1
7. Justus Laitinen 38:21 264 +10:09 4:07:25 20 +4
7. Jani Myllärinen 31:38 55 +3:26 4:00:42 32 -5
23. Liisa Anttila 27:09 14 +2:52 4:27:51 29 +12
24. Ulrika Uotila 38:23 46 +7:10 5:06:14 28 -1
25. Topi Anjala 55:50 80 +11:39 6:02:04 29 +1
30 Kangasala SK 1 6:03:03
1. Evely Kaasiku 32:37 18 +1:50 32:37 18
2. Jere Ahonen 37:45 25 +1:53 1:10:22 14 -4
3. Heini Papinsaari 30:40 114 +4:27 1:41:02 23 +9
3. Laura Palm 31:39 145 +5:26 1:42:01 24 +10
3. Iida Savolainen 33:12 217 +6:59 1:43:34 26 +12
3. Satu Mäkitammi 34:35 313 +8:22 1:44:57 23 +9
4. Emil Piippo 16:01 23 +1:23 2:00:58 20 -3
4. Eerik Nurminen 15:37 14 +0:59 2:00:34 19 -5
4. Ronja Kontkanen 18:16 178 +3:38 2:03:13 16 -10
4. Kimmo Kontio 15:48 18 +1:10 2:00:45 18 -5
5. Santeri Sainio 36:55 61 +3:06 2:37:40 24 +4
5. Mikko Hölli 39:53 186 +6:04 2:40:38 23 +4
5. Mikko Sipilä 40:02 194 +6:13 2:40:47 23 +7
5. Kristian Kannus 42:24 314 +8:35 2:43:09 21 +3
6. Jeremias Joutsensaari 38:09 215 +12:16 3:19:44 29 +5
6. Erik Ahola 41:05 326 +15:12 3:22:40 27 +4
6. Mikko Ahola 40:45 306 +14:52 3:22:20 32 +9
6. Jaana Pietilä-Annala 45:19 495 +19:26 3:26:54 25 +4
7. Oskari Heiskanen 34:32 136 +6:20 3:57:46 28 -1
7. Panu Teittinen 31:11 39 +2:59 3:54:25 28 +1
7. Petteri Laitinen 30:53 31 +2:41 3:54:07 26 -6
7. Mikko Kivelä 36:55 219 +8:43 4:00:09 24 -1
23. Pekka Mäki 30:11 57 +5:54 4:25:51 26 -2
24. Anna Kotkajuuri 46:10 145 +14:57 5:12:01 30 +4
25. Kristo Heinmann 51:02 30 +6:51 6:03:03 30 0
31 Göteborg-Majorna OK 2 6:08:11
1. Marie-Louise Axenborg 36:36 130 +5:49 36:36 130
2. Andreas Höye 40:48 80 +4:56 1:17:24 93 -37
3. Bodil Halvarsson 30:03 80 +3:50 1:47:27 70 -23
3. Hanna Persson 31:26 138 +5:13 1:48:50 66 -27
3. Åsa Nordberg 31:54 157 +5:41 1:49:18 61 -32
3. Frida Emanuelsson 34:19 295 +8:06 1:51:43 57 -36
4. Moa Kuhlin 18:17 180 +3:39 2:10:00 62 -8
4. Ella Wallinder 17:05 77 +2:27 2:08:48 60 -6
4. Agnes Spånér 19:48 329 +5:10 2:11:31 54 -7
4. Helena Sellgren 24:24 794 +9:46 2:16:07 50 -7
5. Robert Johansson 40:06 201 +6:17 2:51:57 51 -11
5. Martin Ivarsson 40:29 222 +6:40 2:52:20 50 -10
5. Ken Peeters 41:45 283 +7:56 2:53:36 47 -7
5. Viktor Runnby 38:49 136 +5:00 2:50:40 35 -15
6. Martin Jellvert Börjeson 34:52 104 +8:59 3:25:32 46 -5
6. Anders Yngström 36:30 153 +10:37 3:27:10 42 -8
6. Ola Wallinder 37:37 193 +11:44 3:28:17 36 -11
6. Per Sander 41:02 320 +15:09 3:31:42 34 -1
7. Anders Axenborg 31:31 49 +3:19 3:59:46 37 -9
7. Viktor Stensson 35:18 160 +7:06 4:03:33 34 -8
7. Simon Wenger 35:06 155 +6:54 4:03:21 34 -2
7. Anders Höije 35:06 155 +6:54 4:03:21 33 -1
23. Kajsa Jungbjer 34:08 96 +9:51 4:36:26 34 -3
24. Frida Nero 39:44 61 +8:31 5:16:10 33 -1
25. Joakim Eliasson 52:01 39 +7:50 6:08:11 31 -2
32 Täby OK 1 6:08:29
1. Christina Løvald Hellberg 36:48 134 +6:01 36:48 134
2. Jens Rönnols 39:49 54 +3:57 1:16:37 86 -48
3. Åsa Pleiner 32:52 201 +6:39 1:49:29 80 -6
3. Emma Hagrot 34:00 270 +7:47 1:50:37 75 -11
3. Linnea Johansson 35:39 372 +9:26 1:52:16 76 -10
3. Katrin Söderberg 37:50 515 +11:37 1:54:27 71 -15
4. Anna Herbert 18:59 245 +4:21 2:13:26 81 +1
4. Anton Hänström 17:31 110 +2:53 2:11:58 74 -1
4. Matilda Andersson 22:53 662 +8:15 2:17:20 66 -10
4. Göran Hansson 26:04 910 +11:26 2:20:31 75 +4
5. Fabio Marsoner 40:30 224 +6:41 2:57:11 65 -16
5. Martin Olsson 40:29 222 +6:40 2:57:10 61 -13
5. Robert Johansson 42:31 320 +8:42 2:59:12 62 -4
5. Anders Jansson 42:07 304 +8:18 2:58:48 66 -9
6. Robert Söderberg 32:04 34 +6:11 3:30:52 50 -15
6. Edvin Nordström 37:14 179 +11:21 3:36:02 50 -11
6. Johan Lindqvist 34:11 88 +8:18 3:32:59 50 -12
6. Johan Herbert 45:07 489 +19:14 3:43:55 55 -11
7. Kent Lundvall 40:54 392 +12:42 4:18:28 55 +5
7. Henrik Nielsen 37:50 244 +9:38 4:15:24 56 +6
7. Johan Lindahl 34:46 141 +6:34 4:12:20 56 +6
7. David Pettersson 43:22 514 +15:10 4:20:56 48 -7
23. Peter Nordström 27:04 13 +2:47 4:39:25 37 -18
24. Hanna Hänström 36:47 25 +5:34 5:16:12 34 -3
25. Radosław Piotrowski 52:17 44 +8:06 6:08:29 32 -2
33 Rasti-Kurikka 1 6:08:32
1. Satu Heittola 34:06 53 +3:19 34:06 53
2. Jarno Kallio-Könnö 41:35 93 +5:43 1:15:41 74 +21
3. Piia Latva-Kiskola 30:00 78 +3:47 1:45:41 56 -18
3. Johanna Kriikkula 31:31 141 +5:18 1:47:12 55 -19
3. Suvi Heittola 32:19 173 +6:06 1:48:00 45 -29
3. Kati Fränti 36:41 447 +10:28 1:52:22 61 -13
4. Jouko Anttila 17:08 82 +2:30 2:09:30 52 -4
4. Outi Ala-Kasari 21:35 547 +6:57 2:13:57 49 -6
4. Juha Rantoja 20:21 390 +5:43 2:12:43 48 +3
4. Arvo Ahola 16:16 32 +1:38 2:08:38 35 -26
5. Juha Fränti 40:24 219 +6:35 2:49:02 37 -15
5. Tapio Perä 40:42 230 +6:53 2:49:20 47 -2
5. Antti Iivari 41:19 262 +7:30 2:49:57 44 -4
5. Jari Välikorpi 48:10 637 +14:21 2:56:48 58 +23
6. Teemu Hauhia 36:30 153 +10:37 3:31:56 35 -2
6. Esko Ylikangas 32:39 43 +6:46 3:28:05 34 -13
6. Timo Nurmela 35:59 139 +10:06 3:31:25 34 -10
6. Matti Vainionpää 33:23 62 +7:30 3:28:49 36 -22
7. Niku Rintala 38:05 252 +9:53 4:06:54 34 -1
7. Juha-Matti Laakso 35:45 177 +7:33 4:04:34 36 +2
7. Ville Uitto 34:23 129 +6:11 4:03:12 36 +2
7. Jussi Uitto 42:57 491 +14:45 4:11:46 35 -1
23. Esa Kuoppala 32:36 82 +8:19 4:38:09 35 +1
24. Aleksandra Voytova 37:36 33 +6:23 5:15:45 32 -3
25. Denis Grishman 52:47 48 +8:36 6:08:32 33 +1
34 OK Pan-Kristianstad 1 6:09:39
1. Monika Depta 32:40 22 +1:53 32:40 22
2. Denys Shcherbakov 38:13 30 +2:21 1:10:53 22 0
3. Sara Eng 32:01 162 +5:48 1:42:54 39 +17
3. Anna Löv 32:17 172 +6:04 1:43:10 30 +8
3. Marie Eng 37:01 470 +10:48 1:47:54 44 +22
3. Johanna Karlsson 37:29 498 +11:16 1:48:22 30 +8
4. Bengt-Göran Månsson 20:41 440 +6:03 2:09:03 47 +8
4. Axel Nilsson 17:49 133 +3:11 2:06:11 43 +13
4. Elinor Delin 23:36 737 +8:58 2:11:58 35 -9
4. Olivia Nilsson 23:11 694 +8:33 2:11:33 47 +17
5. Björn Cederberg 35:38 29 +1:49 2:46:43 32 -15
5. Viktoras Staisiunas 41:56 291 +8:07 2:53:01 35 -8
5. Rasmus Svantesson 40:40 228 +6:51 2:51:45 34 -1
5. Simon Svensson 38:43 132 +4:54 2:49:48 33 -14
6. Peter Depta 42:06 367 +16:13 3:31:54 43 +11
6. Pär Fridsell 37:32 185 +11:39 3:27:20 35 0
6. Lars Säfström 46:49 556 +20:56 3:36:37 48 +14
6. Andreas Nilsson 45:50 515 +19:57 3:35:38 48 +15
7. Richard Sjöholm 33:59 116 +5:47 4:09:37 33 -10
7. Markus Svensson 41:15 410 +13:03 4:16:53 40 +5
7. Johan Modig 31:42 57 +3:30 4:07:20 40 -8
7. Gustaf Wennerberg 35:03 151 +6:51 4:10:41 38 -10
23. Angelika Maciejewska 31:48 70 +7:31 4:39:27 38 +5
24. Jannie Hagård 39:24 56 +8:11 5:18:51 37 -1
25. Niklas Olofsson 50:48 28 +6:37 6:09:39 34 -3
35 Gävle OK 1 6:11:59
1. Moa Enmark 33:47 46 +3:00 33:47 46
2. Jakob Enmark 37:48 27 +1:56 1:11:35 33 -13
3. Elisabet Enmark 35:01 335 +8:48 1:46:36 64 +31
3. Anna Berggren 35:42 378 +9:29 1:47:17 57 +24
3. Christine Sisell 36:14 413 +10:01 1:47:49 43 +10
3. Kristin Boman 37:28 493 +11:15 1:49:03 37 +4
4. Jakob Sjöberg 15:36 13 +0:58 2:04:39 43 -21
4. Nils Ottosson 18:32 203 +3:54 2:07:35 37 -20
4. Emma Hållström 17:38 121 +3:00 2:06:41 36 -7
4. Felix Silver 28:46 1073 +14:08 2:17:49 72 +35
5. Erik Sisell 41:22 263 +7:33 2:57:25 39 -4
5. Albin Sjöhed 39:59 190 +6:10 2:56:02 33 -4
5. Erik Boman 40:11 203 +6:22 2:56:14 35 -1
5. Hans Persson 38:32 125 +4:43 2:54:35 55 -17
6. Jan Sjöhed 34:24 94 +8:31 3:28:59 33 -6
6. Harry Hietanen 35:16 115 +9:23 3:29:51 33 0
6. Fredrik Wiksten 39:54 274 +14:01 3:34:29 33 -2
6. Dan Norin 31:52 29 +5:59 3:26:27 30 -25
7. Erik Hållström 39:55 342 +11:43 4:06:22 35 +2
7. Simon Sjöhed 37:57 247 +9:45 4:04:24 33 0
7. Richard Hejdenberg 35:55 182 +7:43 4:02:22 35 +2
7. Thomas Åberg 39:47 335 +11:35 4:06:14 34 +4
23. Anders Enmark 31:53 73 +7:36 4:36:21 33 -2
24. Charlotta Bergqvist 40:02 66 +8:49 5:16:23 35 +2
25. Anton Tynong 55:36 77 +11:25 6:11:59 35 0
36 Sundsvalls OK 1 6:14:27
1. Johanna Bergman 34:42 73 +3:55 34:42 73
2. Thomas Rex 40:44 76 +4:52 1:15:26 70 -3
3. Hanna Hugosson 27:47 20 +1:34 1:43:13 42 -28
3. Stina Nordin 31:36 144 +5:23 1:47:02 52 -18
3. Johanna Sjölund 33:39 250 +7:26 1:49:05 57 -13
3. Annika Carlberg 34:09 280 +7:56 1:49:35 43 -27
4. Frida Svedberg 20:14 379 +5:36 2:09:49 44 +2
4. Frida Vikström 17:30 107 +2:52 2:07:05 45 -7
4. Nils Lundgren 19:17 273 +4:39 2:08:52 52 -5
4. Sofie Fröjd 22:14 601 +7:36 2:11:49 41 -2
5. Oscar Sundlöf 42:06 302 +8:17 2:51:22 43 -1
5. Anders Hultgren 42:58 350 +9:09 2:52:14 49 +4
5. Markus Frödin 40:46 236 +6:57 2:50:02 43 -9
5. Olov Vikström 42:38 330 +8:49 2:51:54 37 -4
6. Ivan Kuzmin 36:14 146 +10:21 3:28:08 47 +4
6. Lars Henriksson 41:44 353 +15:51 3:33:38 43 -6
6. Håkan Stolt 35:38 127 +9:45 3:27:32 38 -5
6. Mattias Lindahl 39:28 262 +13:35 3:31:22 38 +1
7. Eddie Edström 39:22 309 +11:10 4:08:28 50 +3
7. Johan Nordin 41:05 399 +12:53 4:10:11 45 +2
7. Tobias Eliasson 39:02 293 +10:50 4:08:08 45 +7
7. Anders Vedin 40:37 374 +12:25 4:09:43 39 +1
23. Jan Nordin 26:09 6 +1:52 4:34:18 32 -18
24. Alice Hugosson 41:02 76 +9:49 5:15:20 31 -1
25. Pessi Liukkonen 59:07 105 +14:56 6:14:27 36 +5
37 IFK Lidingö SOK 2 6:14:36
1. Sofia Adolfsson 34:58 79 +4:11 34:58 79
2. John Fredriksson 39:07 43 +3:15 1:14:05 53 -26
3. Elisabeth Hansson 27:40 14 +1:27 1:41:45 25 -28
3. Linda Sjögren 31:12 129 +4:59 1:45:17 41 -12
3. Emma Tarandi 31:23 136 +5:10 1:45:28 33 -20
3. Magdalena Carlstein 33:28 237 +7:15 1:47:33 28 -25
4. Jonatan Graversen 19:30 299 +4:52 2:07:03 53 +28
4. Lukas Werner 19:56 345 +5:18 2:07:29 40 -1
4. Isabella Tapper 20:03 364 +5:25 2:07:36 42 +9
4. Lotta Duhs 30:40 1179 +16:02 2:18:13 55 +27
5. Martin Holth Johannessen 42:34 324 +8:45 2:54:59 52 -1
5. Tero Junttila 42:16 310 +8:27 2:54:41 41 +1
5. Hans Olof Amblie 40:39 226 +6:50 2:53:04 39 -3
5. Máté Kerényi 39:34 174 +5:45 2:51:59 38 -17
6. Ulf Öjebo 34:09 86 +8:16 3:26:08 36 -16
6. Pär Lilja 34:29 96 +8:36 3:26:28 41 0
6. Mattias Carlstein 39:39 266 +13:46 3:31:38 40 +1
6. Magnus Rajan 43:03 409 +17:10 3:35:02 39 +1
7. Anders Hedman 32:03 69 +3:51 4:02:46 38 +2
7. Erik Gyllenstierna 40:46 384 +12:34 4:11:29 38 -3
7. Linus Kaisajuntti 33:23 99 +5:11 4:04:06 37 -3
7. Mattias Johansson 40:36 371 +12:24 4:11:19 36 -3
23. Stig Thunell 32:37 83 +8:20 4:39:41 40 +2
24. Akvile Preiksaite 42:44 97 +11:31 5:22:25 40 0
25. Anders Skarholt 52:11 43 +8:00 6:14:36 37 -3
38 Oppsal Orientering 1 6:14:47
1. Natalia Dimitrova 35:08 84 +4:21 35:08 84
2. Knut Aasheim 41:42 98 +5:50 1:16:50 88 +4
3. Kari-Ann Ånesen 33:52 264 +7:39 1:50:42 92 +4
3. Mari Flatekval 36:20 417 +10:07 1:53:10 94 +6
3. Arnhild Krogh 39:06 586 +12:53 1:55:56 100 +12
3. Karoline Anisdahl 40:10 642 +13:57 1:57:00 84 -4
4. William Skaug 17:59 150 +3:21 2:14:59 80 -12
4. Anette Bjordal Wigaard 22:40 639 +8:02 2:19:40 84 -10
4. Ane Sofie Krogh 16:40 57 +2:02 2:13:40 74 -26
4. Inger Marie B Rødnes 21:02 484 +6:24 2:18:02 77 -7
5. Are Wigaard 41:01 248 +7:12 2:57:59 68 -12
5. Ola Marius Pedersen 38:54 143 +5:05 2:55:52 62 -22
5. Erik Persson 42:03 300 +8:14 2:59:01 64 -10
5. Vladimir Atanasov 41:47 285 +7:58 2:58:45 65 -12
6. Thor Mella 31:34 23 +5:41 3:30:19 51 -17
6. Bent Skaug 33:52 75 +7:59 3:32:37 60 -2
6. Lavran Thorstensen 42:15 372 +16:22 3:41:00 57 -7
6. Espen Wigaard 47:42 591 +21:49 3:46:27 58 -7
7. Ludvig Andreas Rødnes 44:12 554 +16:00 4:24:28 65 +14
7. Per-Ivar Nikolaisen 37:25 234 +9:13 4:17:41 59 -1
7. Sigurd Fandango 40:01 347 +11:49 4:20:17 58 +1
7. Sindre Saksæther 33:15 94 +5:03 4:13:31 49 -9
23. Mila Zaharinova 28:53 41 +4:36 4:42:24 43 -22
24. Guro Flatekval 37:59 40 +6:46 5:20:23 39 -4
25. Sigve Vågsnes 54:24 66 +10:13 6:14:47 38 -1
39 Halden SK 2 6:14:58
1. Marit Kahrs 34:06 53 +3:19 34:06 53
2. Espen Fiskum 39:52 57 +4:00 1:13:58 46 -7
3. Vendula Haldin 28:02 27 +1:49 1:42:00 32 -14
3. Jennie Andersson 28:22 33 +2:09 1:42:20 28 -18
3. Runa Lien Backstrøm 30:21 99 +4:08 1:44:19 29 -17
3. Ellen Kathrine Svendsby 33:36 248 +7:23 1:47:34 29 -17
4. Synne Malene Brække 18:58 243 +4:20 2:06:32 33 +1
4. Karoline Aune 22:01 583 +7:23 2:09:35 34 +6
4. Nora Torgersen 21:07 496 +6:29 2:08:41 31 +2
4. Hanne Lerche Raadal 19:40 314 +5:02 2:07:14 29 0
5. Peter Nordbrøden 42:07 304 +8:18 2:49:21 35 +2
5. Markus Holter 37:10 77 +3:21 2:44:24 30 -4
5. Anders Felde Olaussen 39:06 156 +5:17 2:46:20 27 -4
5. Lacho Iliev 41:36 277 +7:47 2:48:50 26 -3
6. Trygve Kristoffer Løvli 32:36 42 +6:43 3:18:13 27 -8
6. Olav Schmitt Gran 38:03 212 +12:10 3:23:40 32 +2
6. August Asheim Birkeland 37:28 183 +11:35 3:23:05 31 +4
6. Pål Backstrøm 36:20 150 +10:27 3:21:57 23 -3
7. Marius Bjugan 34:36 137 +6:24 3:56:33 32 +5
7. Kenneth Buch 36:17 196 +8:05 3:58:14 32 0
7. Petter Norsted Kildebo 36:47 214 +8:35 3:58:44 32 +1
7. Magnus Nordbrøden 42:52 486 +14:40 4:04:49 31 +8
23. Morten Kildebo 43:10 202 +18:53 4:43:10 44 +12
24. Hanna Haugen Nordbrøden 39:22 55 +8:09 5:22:32 41 -3
25. Bojan Blumenstein 52:26 46 +8:15 6:14:58 39 -2
40 Vänersborgs SK 1 6:15:43
1. Line Cederberg 34:20 61 +3:33 34:20 61
2. Rickard Börjesson 40:10 63 +4:18 1:14:30 60 -1
3. Emelie Svalin 29:47 72 +3:34 1:44:17 48 -12
3. Inger Cederberg 33:04 213 +6:51 1:47:34 60 0
3. Olivia Nyman 34:23 300 +8:10 1:48:53 54 -6
3. Lina Larsson 36:33 436 +10:20 1:51:03 51 -9
4. Jacob Österman 19:59 352 +5:21 2:11:02 50 +2
4. Wilma Jansson 18:29 198 +3:51 2:09:32 50 -10
4. Viktor Zetterlund 21:20 518 +6:42 2:12:23 53 -1
4. Sofia Österman 21:38 552 +7:00 2:12:41 56 +5
5. Tobias Lindell 41:27 268 +7:38 2:54:08 44 -6
5. Daniel Larsson 44:19 421 +10:30 2:57:00 65 +15
5. Martin Moberg 40:37 225 +6:48 2:53:18 59 +6
5. Viktor Wassén 46:00 502 +12:11 2:58:41 48 -8
6. Anders Carlsson 37:15 180 +11:22 3:30:37 40 -4
6. Jonas Gustafsson 32:47 46 +6:54 3:26:09 39 -26
6. Jesper Stenström 35:12 110 +9:19 3:28:34 41 -18
6. Peter Westerberg 37:55 201 +12:02 3:31:17 40 -8
7. Johan Salomonsson 40:19 362 +12:07 4:11:27 42 +2
7. Johnny Hålsjö 39:41 330 +11:29 4:10:49 42 +3
7. Tomas Johansson 42:31 470 +14:19 4:13:39 51 +10
7. Mattias Nilsson 40:42 375 +12:30 4:11:50 47 +7
23. Peter Cederberg 27:44 25 +3:27 4:39:34 39 -3
24. Jenny Nyman 38:30 47 +7:17 5:18:04 36 -3
25. Tommy Andersson 57:39 91 +13:28 6:15:43 40 +4
41 Hagaby GOIF 1 6:16:39
1. Benita Hansson 33:07 36 +2:20 33:07 36
2. Martin Regborn 36:33 6 +0:41 1:09:40 7 -29
3. Elin Winblad 27:44 19 +1:31 1:37:24 9 +2
3. Josefine Höög 32:10 167 +5:57 1:41:50 21 +14
3. Amélie Wallenhammar 32:26 176 +6:13 1:42:06 19 +12
3. Josefine Wallenhammar 33:28 237 +7:15 1:43:08 16 +9
4. Josef Wennblom 17:19 96 +2:41 2:00:27 9 0
4. Anders Gunnar Dahlgren 18:14 175 +3:36 2:01:22 25 +4
4. Anders Larsson 17:31 110 +2:53 2:00:39 24 +5
4. Hans Egefalk 18:59 245 +4:21 2:02:07 20 +4
5. Johan Eriksson 41:26 267 +7:37 2:42:31 21 +12
5. Harald Larsson 38:59 149 +5:10 2:40:04 26 +1
5. Sebastian Månsson 45:32 471 +11:43 2:46:37 30 +6
5. Jakob Wallenhammar 44:39 433 +10:50 2:45:44 27 +7
6. Karin Persson 39:50 271 +13:57 3:25:34 26 +5
6. Ulf Hallmén 31:41 25 +5:48 3:17:25 25 -1
6. Mats Eriksson 39:50 271 +13:57 3:25:34 26 -4
6. Anders Lindéus 38:08 213 +12:15 3:23:52 27 0
7. Andreas Peterson 31:14 42 +3:02 3:55:06 24 -2
7. Simon Markendahl 37:05 225 +8:53 4:00:57 26 +1
7. Love Sintring 32:00 67 +3:48 3:55:52 31 +5
7. Simon Sanderi 40:49 386 +12:37 4:04:41 28 +1
23. Kerstin Larsson 48:36 250 +24:19 4:46:42 52 +28
24. Linnéa Holmqvist 37:54 39 +6:41 5:24:36 44 -8
25. Viktor Larsson 52:03 40 +7:52 6:16:39 41 -3
42 IL Tyrving 1 6:18:32
1. Ingunn Hultgreen Weltzien 36:00 112 +5:13 36:00 112
2. Torgeir Nørbech 37:54 29 +2:02 1:13:54 44 -68
3. Zsuzsa Fey 33:32 245 +7:19 1:47:26 69 +25
3. Siri Grandal 34:12 285 +7:59 1:48:06 64 +20
3. Mari Jellum Helgerud 34:47 326 +8:34 1:48:41 53 +9
3. Hege Feiring 37:59 523 +11:46 1:51:53 58 +14
4. Stine Njåstein 20:03 364 +5:25 2:11:56 66 -3
4. Oliver Wallin Higgins 20:40 438 +6:02 2:12:33 62 -2
4. Synne Nesheim Flatebakken 18:40 217 +4:02 2:10:33 62 +9
4. Synne Skjærstein 24:43 829 +10:05 2:16:36 51 -7
5. Torbjørn Sagberg 38:22 117 +4:33 2:50:31 53 -13
5. Wojciech Kowalski 37:34 89 +3:45 2:49:43 43 -19
5. Anders Tiltnes 36:27 48 +2:38 2:48:36 40 -22
5. Morten Nilstad Pettersen 44:33 429 +10:44 2:56:42 43 -8
6. Are Kristiansen 33:28 63 +7:35 3:26:10 48 -5
6. Bjørn Henning Grandal 39:15 258 +13:22 3:31:57 46 +3
6. Styrk Hundseid Kamsvåg 44:28 463 +18:35 3:37:10 47 +7
6. Christian Grotnes 47:21 576 +21:28 3:40:03 45 +2
7. Fredrik Rosenqvist 40:52 388 +12:40 4:15:56 51 +3
7. Thomas Nipen 35:57 184 +7:45 4:11:01 57 +11
7. Mathias Nipen 39:21 308 +11:09 4:14:25 53 +6
7. Gustav Henrik Fiskum 51:45 916 +23:33 4:26:49 61 +16
23. Per Slungaard 38:02 139 +13:45 4:57:38 68 +17
24. Betty Ann Bjerkreim Nilsen 33:59 12 +2:46 5:31:37 51 -17
25. Bjørn Ekeberg 46:55 14 +2:44 6:18:32 42 -9
43 Järla Orientering 2 6:18:49
1. Sara Sjökvist 34:38 71 +3:51 34:38 71
2. Jonas Munthe 39:21 45 +3:29 1:13:59 48 -23
3. Ellinor Fransson 29:34 65 +3:21 1:43:33 45 -3
3. Emelie Holmström 32:55 205 +6:42 1:46:54 51 +3
3. Johanna Sundström 34:06 277 +7:53 1:48:05 48 0
3. Salome Schweizer 34:23 300 +8:10 1:48:22 30 -18
4. Tyra Alm 20:33 426 +5:55 2:08:55 64 +19
4. Oliver Höglund 19:07 257 +4:29 2:07:29 53 +2
4. Eskil Costermans 26:57 965 +12:19 2:15:19 61 +13
4. Joar Söderberg 29:07 1092 +14:29 2:17:29 79 +49
5. Petter Jönsson 39:26 170 +5:37 2:56:38 47 -17
5. Martin Härberg 41:18 261 +7:29 2:58:30 46 -7
5. Mats Nordbrøden 38:57 147 +5:08 2:56:09 42 -19
5. Christoph Meier 36:34 53 +2:45 2:53:46 49 -30
6. Rolf Karlsson 43:30 434 +17:37 3:37:16 65 +18
6. Björn Nyqvist 48:00 599 +22:07 3:41:46 67 +21
6. Anders Nissar 47:59 598 +22:06 3:41:45 70 +28
6. Per Lembre 54:34 841 +28:41 3:48:20 63 +14
7. Michael Refors 35:02 150 +6:50 4:18:23 57 -8
7. Arvid Henriksson 34:13 125 +6:01 4:17:34 51 -16
7. Christian Kollberg 33:38 107 +5:26 4:16:59 63 -7
7. Dan Wester 32:25 80 +4:13 4:15:46 53 -10
23. Ola Henriksson 36:45 125 +12:28 4:52:31 59 +2
24. Josefin Persson 38:46 49 +7:33 5:31:17 50 -9
25. Oscar Björck 47:32 17 +3:21 6:18:49 43 -7
44 OK Denseln 1 6:20:40
1. Isia Basset 35:30 94 +4:43 35:30 94
2. Pavlo Ushkvarok 39:09 44 +3:17 1:14:39 66 -28
3. Lovisa Adolfsson 27:31 8 +1:18 1:42:10 33 -33
3. Anastasiia Danylova 32:09 165 +5:56 1:46:48 48 -18
3. Lisa Kalered 32:14 169 +6:01 1:46:53 38 -28
3. Sarah Persson 44:25 845 +18:12 1:59:04 93 +27
4. Alfons Peterson 19:55 342 +5:17 2:18:59 35 +2
4. Susanne Karlsson 21:56 578 +7:18 2:21:00 61 +13
4. Vilma Karlsson 22:36 634 +7:58 2:21:40 55 +17
4. Anneli Berggren 19:00 247 +4:22 2:18:04 80 -13
5. Emil Kalered 39:00 151 +5:11 2:57:04 28 -7
5. Sigge Lundedal 36:57 64 +3:08 2:55:01 36 -25
5. Harri Karlsson 40:26 220 +6:37 2:58:30 41 -14
5. Erik Pettersson 35:43 30 +1:54 2:53:47 50 -30
6. Per Kempe 33:55 77 +8:02 3:27:42 25 -3
6. August Mollén 29:46 7 +3:53 3:23:33 23 -13
6. Björn Karlsson 31:47 27 +5:54 3:25:34 29 -12
6. Stefan Karlsson 33:48 74 +7:55 3:27:35 32 -18
7. Krzysztof Wolowczyk 31:17 44 +3:05 3:58:52 22 -3
7. Max Berggren 33:18 96 +5:06 4:00:53 22 -1
7. Henrik Berggren 30:52 30 +2:40 3:58:27 24 -5
7. Mattias Eriksson 30:30 23 +2:18 3:58:05 27 -5
23. Nina Ahlander 28:42 38 +4:25 4:26:47 28 +6
24. Annica Crispin 56:56 234 +25:43 5:23:43 43 +15
25. Algirdas Bartkevičius 56:57 87 +12:46 6:20:40 44 +1
45 OK Linné 2 6:21:46
1. Lisa Rönnols 35:31 96 +4:44 35:31 96
2. Simon Eklöv 43:25 133 +7:33 1:18:56 108 +12
3. Kristina Roberto 30:06 83 +3:53 1:49:02 77 -31
3. Marie Ohlin 34:27 304 +8:14 1:53:23 97 -11
3. Helene Nilsson 36:22 420 +10:09 1:55:18 92 -16
3. Sara Lundsten 36:54 466 +10:41 1:55:50 76 -32
4. Gunnar Karlström 17:10 88 +2:32 2:13:00 78 +1
4. Emma Jansson 23:34 735 +8:56 2:19:24 75 -22
4. Erling Holst 17:31 110 +2:53 2:13:21 72 -20
4. Maria Jansson 20:02 359 +5:24 2:15:52 68 -8
5. Marcus Phersson 43:39 379 +9:50 2:58:59 74 -4
5. Ulrik Imberg 42:49 341 +9:00 2:58:09 76 +1
5. Anders Håkansson 41:53 287 +8:04 2:57:13 69 -3
5. Olle Nilsson 47:35 599 +13:46 3:02:55 73 +5
6. Mattias Nilsson 33:22 61 +7:29 3:33:33 66 -8
6. Olle Grywenz 37:36 191 +11:43 3:37:47 66 -10
6. Daniel Rönnqvist 40:38 304 +14:45 3:40:49 61 -8
6. Tuve Möller 41:50 356 +15:57 3:42:01 56 -17
7. Tomas Stenström 34:59 148 +6:47 4:12:59 61 -5
7. Johannes Ridefelt 37:00 221 +8:48 4:15:00 58 -8
7. Daniel Carlson Bjernald 38:26 269 +10:14 4:16:26 54 -7
7. Rob Hart 35:33 167 +7:21 4:13:33 50 -6
23. Andreas Hjertson 28:39 37 +4:22 4:42:12 42 -19
24. Lina Bäckström 37:27 32 +6:14 5:19:39 38 -4
25. Olof Eriksson 1:02:07 130 +17:56 6:21:46 45 +7
46 Varegg Fleridrett 1 6:23:21
1. Kristin Löfgren 32:46 28 +1:59 32:46 28
2. Sindre Østgulen Deisz 38:18 32 +2:26 1:11:04 24 -4
3. Line Laurantsen 30:44 116 +4:31 1:41:48 28 +4
3. Ingunn Rognsvåg 32:31 180 +6:18 1:43:35 34 +10
3. Ingrid Vrålstad Løvås 33:29 241 +7:16 1:44:33 30 +6
3. Constance Storvestre 38:10 534 +11:57 1:49:14 39 +15
4. Mathias Kjærner-Semb 19:07 257 +4:29 2:08:21 45 +17
4. Mette Rogne 22:55 667 +8:17 2:12:09 35 +1
4. Kristian F. Thomassen 24:12 784 +9:34 2:13:26 44 +14
4. Mathias Rosenlund 19:33 304 +4:55 2:08:47 37 -2
5. Vyacheslav Mukhidinov 40:02 194 +6:13 2:48:49 38 -7
5. Alan Cherry 37:29 88 +3:40 2:46:16 34 -1
5. Vegard Jarvis Westergård 38:07 108 +4:18 2:46:54 36 -8
5. Niklas Profors 43:44 384 +9:55 2:52:31 30 -7
6. Markus Kjærner-Semb 35:43 128 +9:50 3:23:07 39 +1
6. Sverre Ottesen 40:15 288 +14:22 3:27:39 37 +3
6. Kristian Løvås 39:57 276 +14:04 3:27:21 37 +1
6. Jan Kjærner-Semb 48:07 606 +22:14 3:35:31 42 +12
7. Fabian Wennerberg 37:28 236 +9:16 4:10:20 41 +2
7. Jonatan Rosengren Drake 36:33 207 +8:21 4:09:25 39 +2
7. Jostein Kvakland 34:48 144 +6:36 4:07:40 43 +6
7. Per Ola Ottesen 47:01 714 +18:49 4:19:53 42 0
23. Kristian Rykkje 40:43 170 +16:26 4:50:21 56 +15
24. Christiane Trøsse 41:18 78 +10:05 5:31:39 52 -4
25. Per Harald Havnen Johansen 51:42 36 +7:31 6:23:21 46 -6
47 OK Roxen 1 6:23:24
1. Anna-Stina Påledal 32:53 30 +2:06 32:53 30
2. Albin Lillieström 43:29 135 +7:37 1:16:22 82 +52
3. Annika Asketun 32:23 175 +6:10 1:48:45 75 -7
3. Fanny Asketun 34:08 278 +7:55 1:50:30 74 -8
3. Lova Eveborn 34:12 285 +7:59 1:50:34 65 -17
3. Emma Pettersson 35:20 354 +9:07 1:51:42 55 -27
4. Tove Pettersson 16:09 30 +1:31 2:07:51 58 -17
4. Linnea Hansson 21:00 480 +6:22 2:12:42 66 -8
4. Victoria Asketun 19:13 265 +4:35 2:10:55 57 -8
4. Jakob Thellsén 20:02 359 +5:24 2:11:44 49 -6
5. Olle Hansson 44:01 408 +10:12 2:55:45 61 +3
5. Emil Thellsén 39:10 158 +5:21 2:50:54 54 -12
5. Hugo Lillieström 42:19 311 +8:30 2:54:03 54 -3
5. Stefan Thellsén 42:51 345 +9:02 2:54:35 42 -7
6. Pontus Lindblom 36:36 159 +10:43 3:29:12 55 -6
6. Henrik Pettersson 36:20 150 +10:27 3:28:56 48 -6
6. Jonas Andersson 47:39 589 +21:46 3:40:15 67 +13
6. Erik Helander 48:39 622 +22:46 3:41:15 59 +17
7. Stefan Nyström 39:11 300 +10:59 4:19:56 58 +3
7. Lukas Eveborn 41:50 433 +13:38 4:22:35 52 +4
7. Anders Lillieström 35:03 151 +6:51 4:15:48 59 -8
7. Sören Nilsson Påledal 35:41 172 +7:29 4:16:26 55 -4
23. Anders Dalhammer 27:24 18 +3:07 4:43:50 45 -13
24. Ida Dalhammer 39:35 59 +8:22 5:23:25 42 -3
25. Emil Rankka 59:59 113 +15:48 6:23:24 47 +5
48 Espoon Suunta 1 6:23:27
1. Emilia Ståhlberg 35:32 98 +4:45 35:32 98
2. Artem Popov 38:29 35 +2:37 1:14:01 50 -48
3. Ella Mahlamäki 29:17 61 +3:04 1:43:18 43 -7
3. Sanna Tervakangas 30:45 117 +4:32 1:44:46 36 -14
3. Astra Francke 35:00 334 +8:47 1:49:01 56 +6
3. Sini Pekkala 36:32 433 +10:19 1:50:33 50 0
4. Elisa Ståhlberg 17:49 133 +3:11 2:08:22 32 -11
4. Mikko Tervakangas 18:04 160 +3:26 2:08:37 28 -8
4. Marjut Varpula 19:08 260 +4:30 2:09:41 46 -10
4. Piritta Wartiainen 17:47 131 +3:09 2:08:20 34 -16
5. Ville Kokkila 41:06 251 +7:17 2:49:26 33 +1
5. Aleksi Sorsa 40:45 234 +6:56 2:49:05 29 +1
5. Rinat Gabitov 38:16 114 +4:27 2:46:36 32 -14
5. Lari Pernu 40:48 238 +6:59 2:49:08 32 -2
6. Pekka Larmala 36:14 146 +10:21 3:25:11 34 +1
6. Juha Miettinen 36:06 144 +10:13 3:25:03 36 +7
6. Lauri Heinaro 45:26 498 +19:33 3:34:23 39 +7
6. Alvar Palmen 41:40 350 +15:47 3:30:37 35 +3
7. Markus Kaukonen 42:26 466 +14:14 4:10:42 40 +6
7. Kimmo Pernu 38:22 265 +10:10 4:06:38 43 +7
7. Juha Rauhala 39:46 333 +11:34 4:08:02 41 +2
7. Niko Larmala 45:52 639 +17:40 4:14:08 45 +10
23. Jarmo Lindroos 37:49 135 +13:32 4:48:44 55 +15
24. Ekaterina Savkina 40:00 65 +8:47 5:28:44 48 -7
25. Anssi Vesanto 54:43 68 +10:32 6:23:27 48 0
49 Nyköpings OK 1 6:23:44
1. Kristin Hylander 35:48 107 +5:01 35:48 107
2. Jens Wängdahl 38:43 38 +2:51 1:14:31 61 -46
3. Linnea Wejås 31:27 139 +5:14 1:45:58 62 +1
3. Kajsa Karlsson 33:28 237 +7:15 1:47:59 63 +2
3. Marika Nylund Ek 33:56 267 +7:43 1:48:27 50 -11
3. Ida Hylander 35:39 372 +9:26 1:50:10 46 -15
4. Isak Ericsson 18:22 188 +3:44 2:08:32 57 -5
4. Philip Carlsson 16:27 39 +1:49 2:06:37 47 -16
4. Isak Anängen 18:27 196 +3:49 2:08:37 38 -12
4. Signe Nilsson 21:30 533 +6:52 2:11:40 30 -16
5. Marcus Berggren 39:04 152 +5:15 2:46:32 42 -15
5. Daniel Nilsson 39:51 184 +6:02 2:47:19 39 -8
5. Henrik Anängen 41:02 249 +7:13 2:48:30 38 0
5. Tomas Reibring 43:40 382 +9:51 2:51:08 34 +4
6. Micke Wallström 39:40 267 +13:47 3:29:57 45 +3
6. Ulf Hylander 38:13 217 +12:20 3:28:30 38 -1
6. Pär Ericson 35:57 136 +10:04 3:26:14 35 -3
6. Mats Hall 40:18 290 +14:25 3:30:35 33 -1
7. Per Ek 32:28 81 +4:16 4:00:42 39 -6
7. Daniel Wejås 34:31 135 +6:19 4:02:45 35 -3
7. Carl Carlsson 36:46 213 +8:34 4:05:00 33 -2
7. Oskar Engman 43:40 528 +15:28 4:11:54 40 +7
23. William Nilsson 35:40 111 +11:23 4:44:52 48 +9
24. Rebecka Hylander 45:19 128 +14:06 5:30:11 49 +1
25. Niklaus Rey 53:33 56 +9:22 6:23:44 49 0
50 Attunda OK 1 6:24:25
1. Maria Von Schmalensée 39:24 180 +8:37 39:24 180
2. Erik Berzell 40:38 74 +4:46 1:20:02 124 -56
3. Laura DAngelo 31:48 152 +5:35 1:51:50 100 -24
3. Annika Lindberg 34:25 303 +8:12 1:54:27 102 -22
3. Tove Forshällen 34:36 315 +8:23 1:54:38 87 -37
3. Sofie Redtzer 43:02 788 +16:49 2:03:04 111 -13
4. Veronica Redtzer 19:51 333 +5:13 2:22:55 85 -15
4. Marcus Salomon-Sörensen 20:26 408 +5:48 2:23:30 94 -8
4. Ludvig Lindén 22:55 667 +8:17 2:25:59 91 +4
4. Björn-Ove Pettersson 15:56 20 +1:18 2:19:00 85 -26
5. Anders Frisk 41:37 278 +7:48 3:00:37 73 -12
5. Oskar Daniels 40:04 197 +6:15 2:59:04 81 -13
5. Simon Martelius 44:05 411 +10:16 3:03:05 78 -13
5. Axel Wrådhe 42:00 296 +8:11 3:01:00 69 -16
6. Niklas Henriksson 35:15 114 +9:22 3:34:37 58 -15
6. Lars Håkan Sandvik 31:13 20 +5:20 3:30:35 54 -27
6. Fredrik Sone 35:10 109 +9:17 3:34:32 56 -22
6. Fredrik Stenebo 38:02 211 +12:09 3:37:24 52 -17
7. Johannes Knutas 36:49 216 +8:37 4:13:55 46 -12
7. Karl Enges 36:29 205 +8:17 4:13:35 46 -8
7. Daniel Roos 32:59 90 +4:47 4:10:05 39 -17
7. Mathias Hallmén 33:28 100 +5:16 4:10:34 44 -8
23. Jörgen Karlsson 28:45 39 +4:28 4:39:19 36 -10
24. Terese Herlin 48:19 173 +17:06 5:27:38 47 +11
25. Martin Gelinder 56:47 86 +12:36 6:24:25 50 +3
51 OK Orient 1 6:24:29
1. Outi Hasu 41:28 241 +10:41 41:28 241
2. Otto Simosas 39:52 57 +4:00 1:21:20 137 -104
3. Emma Simosas 36:42 449 +10:29 1:58:02 139 +2
3. Siiri Lepola 40:06 640 +13:53 2:01:26 144 +7
3. Klara Kontinen 40:29 660 +14:16 2:01:49 129 -8
3. Janika Liitiäinen 49:14 1070 +23:01 2:10:34 153 +16
4. Eelis Johansson 19:04 252 +4:26 2:29:38 111 -28
4. Luna Ketonen 17:55 141 +3:17 2:28:29 106 -38
4. Isabella Aumo 20:50 461 +6:12 2:31:24 110 -19
4. Kristian Salo 18:14 175 +3:36 2:28:48 116 -37
5. Mikael Salo 37:55 100 +4:06 3:06:43 85 -26
5. Topi Hasu 39:15 160 +5:26 3:08:03 89 -17
5. Casper Linnaila 45:59 501 +12:10 3:14:47 85 -25
5. Mikael Fabritius 40:12 205 +6:23 3:09:00 93 -23
6. Pasi Liitiäinen 35:33 124 +9:40 3:44:33 75 -10
6. Eric Lönnström 45:42 508 +19:49 3:54:42 81 -8
6. Emil Sevelius 34:40 102 +8:47 3:43:40 74 -11
6. Jari Johansson 41:31 342 +15:38 3:50:31 66 -27
7. Mikko Reitti 34:01 119 +5:49 4:18:37 71 -4
7. Emil Lönnström 33:05 91 +4:53 4:17:41 69 -12
7. Christoffer Mikander 41:58 444 +13:46 4:26:34 67 -7
7. Simo Hasu 36:16 195 +8:04 4:20:52 62 -4
23. Pekka Vuorinen 28:05 30 +3:48 4:47:42 54 -17
24. Sanni Lepola 46:54 153 +15:41 5:34:36 62 +8
25. Topi Penttinen 49:53 22 +5:42 6:24:29 51 -11
52 IF Sibbo-Vargarna 1 6:24:57
1. Elli Virta 33:46 45 +2:59 33:46 45
2. Victor Mansner 40:17 68 +4:25 1:14:03 52 +7
3. Jasmin Sundbäck 28:32 39 +2:19 1:42:35 37 -15
3. Agneta Boxström 32:04 163 +5:51 1:46:07 45 -7
3. Mari Seppänen 32:45 191 +6:32 1:46:48 36 -16
3. Lena Jauhiainen 34:36 315 +8:23 1:48:39 34 -18
4. Antonia Holmgren 16:55 71 +2:17 2:05:34 41 +4
4. Tuulia Kivistö 17:40 126 +3:02 2:06:19 44 -1
4. Helmi Koli 19:54 340 +5:16 2:08:33 37 +1
4. Inga-Lill Svedberg 29:38 1127 +15:00 2:18:17 52 +18
5. Markus Ståhl 43:58 402 +10:09 2:56:11 50 +9
5. Daniel Blomster 42:43 335 +8:54 2:54:56 48 +4
5. Fredrik Blomster 44:15 419 +10:26 2:56:28 48 +11
5. Jani Virta 40:56 242 +7:07 2:53:09 47 -5
6. Patric Östergård 37:58 206 +12:05 3:31:07 57 +7
6. Emma Juga 38:37 231 +12:44 3:31:46 56 +8
6. Heikki Frilander 44:59 486 +19:06 3:38:08 46 -2
6. Stefan Borgman 51:49 739 +25:56 3:44:58 60 +13
7. Henri Pasanen 35:23 163 +7:11 4:16:37 53 -4
7. Christoffer Hindsberg 40:33 370 +12:21 4:21:47 63 +7
7. Christoffer Vilén 47:47 746 +19:35 4:29:01 66 +20
7. Jesper Lindahl 36:31 206 +8:19 4:17:45 59 -1
23. Karoliina Martikainen 35:24 106 +11:07 4:53:09 61 +8
24. Tatiana Rozova 38:33 48 +7:20 5:31:42 54 -7
25. Mikhail Chegarovskiy 53:15 53 +9:04 6:24:57 52 -2
53 OK Kolmården 1 6:25:05
1. Linn Bränneby 35:29 93 +4:42 35:29 93
2. Ville Johansson 40:23 70 +4:31 1:15:52 78 -15
3. Jenny Röjgård 32:11 168 +5:58 1:48:03 73 -5
3. Agneta Eriksson 33:45 257 +7:32 1:49:37 68 -10
3. Julia Eriksson 35:35 368 +9:22 1:51:27 71 -7
3. Tora Westerberg 37:27 492 +11:14 1:53:19 67 -11
4. Sverre Röjgård 21:11 504 +6:33 2:14:30 71 -2
4. Emma Eriksson 21:00 480 +6:22 2:14:19 68 0
4. Simon Johansson 19:28 297 +4:50 2:12:47 64 -7
4. Leo Johansson 17:39 124 +3:01 2:10:58 46 -21
5. Mats Röjgård 38:38 129 +4:49 2:49:36 56 -15
5. Oskar Leinonen 39:06 156 +5:17 2:50:04 51 -17
5. Henrik Håkansson 39:53 186 +6:04 2:50:51 46 -18
5. Måns Bränneby 51:18 807 +17:29 3:02:16 74 +28
6. Marcin Biederman 34:21 93 +8:28 3:34:53 44 -12
6. Bengt Schwartz 41:10 331 +15:17 3:41:42 55 +4
6. Johan Malm 44:53 480 +19:00 3:45:25 58 +12
6. Mikael Westerberg 34:26 95 +8:33 3:34:58 44 -30
7. Klas Johansson 40:29 369 +12:17 4:15:27 45 +1
7. Magnus Blomgren 34:47 143 +6:35 4:09:45 53 -2
7. Marek Skorupa 36:10 190 +7:58 4:11:08 49 -9
7. Jan Baran 43:48 534 +15:36 4:18:46 51 +7
23. Arvid Westerberg 30:09 56 +5:52 4:45:11 50 +5
24. Moa Hedegård 46:39 150 +15:26 5:31:50 56 +6
25. Henrik Pilvinge 53:15 53 +9:04 6:25:05 53 -3
54 KFUM Örebro OK 1 6:25:10
1. Anette Carlsson 37:17 146 +6:30 37:17 146
2. Oskar Arlebo 41:46 100 +5:54 1:19:03 109 -37
3. Anna Jonhed 32:43 190 +6:30 1:51:46 98 -11
3. Elsa Ekelin 32:59 207 +6:46 1:52:02 84 -25
3. Sara Garpenlund 33:01 209 +6:48 1:52:04 74 -35
3. Susanne Eriksson 33:22 232 +7:09 1:52:25 62 -47
4. Lovisa Gustafsson 21:34 544 +6:56 2:13:59 97 -1
4. Karin Johansson 22:19 609 +7:41 2:14:44 88 +4
4. William Segura 25:09 858 +10:31 2:17:34 90 +16
4. Hans Göran Pettersson 26:58 968 +12:20 2:19:23 87 +25
5. Per Jonhed 41:33 273 +7:44 3:00:56 83 -14
5. Magnus Palm 39:05 153 +5:16 2:58:28 79 -9
5. Calle Olsson 45:26 464 +11:37 3:04:49 77 -13
5. Jan Kalander 42:36 327 +8:47 3:01:59 71 -16
6. Jonatan Gustafsson 34:31 97 +8:38 3:34:20 61 -22
6. Erik Groth 32:13 37 +6:20 3:32:02 58 -21
6. Stefan Aronsson 34:32 99 +8:39 3:34:21 52 -25
6. Johan Haglund 35:37 125 +9:44 3:35:26 43 -28
7. Erik Harlén 34:23 129 +6:11 4:08:28 56 -5
7. Erik Lindgren 37:58 248 +9:46 4:12:03 48 -10
7. Albin Arlebo 34:13 125 +6:01 4:08:18 46 -6
7. Lars Jonhed 37:16 228 +9:04 4:11:21 41 -2
23. Melker Forsberg 37:06 130 +12:49 4:46:24 51 -5
24. Ellinor Eriksson 41:13 77 +10:00 5:27:37 46 -5
25. Marcus Jansson 57:33 89 +13:22 6:25:10 54 +8
55 Västerås SOK 1 6:25:27
1. Anna Thomasdotter 38:08 160 +7:21 38:08 160
2. Anders Österlund 41:52 102 +6:00 1:20:00 123 -37
3. Eva Singman Palm 34:23 300 +8:10 1:54:23 118 -5
3. Sandra Näslund 34:41 321 +8:28 1:54:41 106 -17
3. Inger Gunnarsson 35:08 341 +8:55 1:55:08 89 -34
3. Anna Nygård 37:02 473 +10:49 1:57:02 85 -38
4. Andreas Näslund 17:59 150 +3:21 2:15:01 92 -26
4. Klara Åkerman Sjöström 19:38 309 +5:00 2:16:40 87 -19
4. Lars Jakobsson 17:20 98 +2:42 2:14:22 78 -11
4. Sixten Törnqvist 19:57 346 +5:19 2:16:59 66 -19
5. Kasper Westman 37:39 93 +3:50 2:52:17 66 -26
5. Johan Sundén 41:40 280 +7:51 2:56:18 73 -14
5. Johan Ahlström 41:55 290 +8:06 2:56:33 66 -12
5. August Mikaelsson 43:55 396 +10:06 2:58:33 60 -6
6. Jonas Lindegren 38:54 243 +13:01 3:35:56 64 -2
6. Andreas Eriksson 36:02 142 +10:09 3:33:04 62 -11
6. Anders Älvegran 38:19 219 +12:26 3:35:21 55 -11
6. Jens Andertoft 38:35 230 +12:42 3:35:37 46 -14
7. Rickard Svensson 35:42 174 +7:30 4:10:50 49 -15
7. Carl Näslund 33:17 95 +5:05 4:08:25 49 -13
7. Robert Palm 35:37 170 +7:25 4:10:45 48 -7
7. Björn Beckius 37:24 232 +9:12 4:12:32 43 -3
23. Fredrik Hamrefors 31:03 63 +6:46 4:41:31 41 -8
24. Elin Eriksson 50:15 190 +19:02 5:31:46 55 +14
25. Max Suderbys 53:41 59 +9:30 6:25:27 55 0
56 Stora Tuna OK 2 6:25:35
1. Linnea Malmberg 41:34 244 +10:47 41:34 244
2. Olivier Sutter 44:18 155 +8:26 1:25:52 187 -57
3. Linda Byström 31:57 158 +5:44 1:57:49 138 -49
3. Melina Toven 34:13 288 +8:00 2:00:05 131 -56
3. Lena Birkebaek 35:15 348 +9:02 2:01:07 123 -64
3. Ingrid Alexandersson 35:40 376 +9:27 2:01:32 106 -81
4. Jonas Carlsson 19:14 269 +4:36 2:20:46 110 -28
4. Helena Norberg 16:56 72 +2:18 2:18:28 101 -30
4. Karin Gunnarsson 18:48 230 +4:10 2:20:20 94 -29
4. Hanna Barkergren 21:01 483 +6:23 2:22:33 98 -8
5. Mathias Wilhelmsson 43:52 394 +10:03 3:06:00 100 -10
5. Niklas Aldin 44:49 440 +11:00 3:06:57 92 -9
5. Gustav Andersson 46:55 561 +13:06 3:09:03 89 -5
5. Björn Arvidsson 42:25 315 +8:36 3:04:33 84 -14
6. Mats Wallin 36:35 158 +10:42 3:41:08 81 -19
6. Johan Östberg 37:10 174 +11:17 3:41:43 77 -15
6. Torbjörn Nilsson 42:49 397 +16:56 3:47:22 79 -10
6. Peo Svensk 42:09 368 +16:16 3:46:42 70 -14
7. Erik Sundberg 38:34 278 +10:22 4:24:41 73 -8
7. Jonas Lundgren 37:10 227 +8:58 4:23:17 71 -6
7. Sven Lundbäck 35:05 154 +6:53 4:21:12 72 -7
7. Peter Löfås 37:29 237 +9:17 4:23:36 66 -4
23. Tomas Löfgren 28:45 39 +4:28 4:52:21 58 -15
24. Susanna Mårtensson 39:19 54 +8:06 5:31:40 53 -5
25. Tomas d.y. Löfgren 53:55 62 +9:44 6:25:35 56 +3
57 Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1 6:25:42
1. Emma Bjessmo 32:50 29 +2:03 32:50 29
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen 39:51 56 +3:59 1:12:41 40 +11
3. Karin Boström 32:34 183 +6:21 1:45:15 52 +12
3. Gunilla Thunstedt 34:11 282 +7:58 1:46:52 50 +10
3. Karin Lundberg 35:54 392 +9:41 1:48:35 52 +12
3. Agnes Lundqvist 36:08 407 +9:55 1:48:49 35 -5
4. Johan Lundbäck 16:11 31 +1:33 2:05:00 42 -10
4. Noel Waldenfjord 14:40 2 +0:02 2:03:29 30 -20
4. Karin Modin 20:25 404 +5:47 2:09:14 32 -20
4. Johan Langerak 17:24 101 +2:46 2:06:13 28 -7
5. Isak Langerak 40:16 213 +6:27 2:46:15 46 +4
5. Oskar Edvardsson 43:39 379 +9:50 2:49:38 38 +8
5. Max Peter Bejmer 42:11 306 +8:22 2:48:10 37 +5
5. Jonathan Alm 48:50 685 +15:01 2:54:49 36 +8
6. Benjamin Langerak 40:51 314 +14:58 3:32:44 52 +6
6. Per B Nilsson 39:58 277 +14:05 3:31:51 45 +7
6. Eric Roller 41:12 332 +15:19 3:33:05 51 +14
6. David Janson 58:41 988 +32:48 3:50:34 69 +33
7. Joakim Berg 36:03 185 +7:51 4:21:52 43 -9
7. Nils Edvardsson 34:28 134 +6:16 4:20:17 47 +2
7. Viktor Janrik 40:36 371 +12:24 4:26:25 44 -7
7. Mårten Waldenfjord 33:31 103 +5:19 4:19:20 60 -9
23. Lars Palmqvist 28:09 32 +3:52 4:47:29 53 +10
24. Rebecca Waldenfjord 39:51 63 +8:38 5:27:20 45 -8
25. Christoffer Winander-Schönning 58:22 100 +14:11 6:25:42 57 +12
58 Turun Suunnistajat 1 6:25:43
1. Kaisa Lylynpera 36:08 118 +5:21 36:08 118
2. Janne Salmi 41:15 85 +5:23 1:17:23 92 -26
3. Lilja Österman 30:12 90 +3:59 1:47:35 71 -21
3. Enni Jalava 32:47 194 +6:34 1:50:10 71 -21
3. Emmi Haavisto 33:24 233 +7:11 1:50:47 68 -24
3. Anni Limatainen 34:12 285 +7:59 1:51:35 54 -38
4. Alli Haavisto 19:21 280 +4:43 2:10:56 61 -10
4. Hanga Szuromi 16:29 43 +1:51 2:08:04 56 -15
4. Laura Jerkku 18:11 168 +3:33 2:09:46 48 -20
4. Ilona Haapasaari 17:56 142 +3:18 2:09:31 36 -18
5. Olli Huhtinen 40:58 245 +7:09 2:49:41 58 -3
5. Matti Saari 42:39 331 +8:50 2:51:22 53 -3
5. Lauri Lappalainen 44:37 431 +10:48 2:53:20 58 +10
5. Toon Melis 47:15 579 +13:26 2:55:58 52 +16
6. Jouni Ollonqvist 35:17 117 +9:24 3:29:28 60 +2
6. Marko Virta 36:32 156 +10:39 3:30:43 52 -1
6. Saku Valkila 41:12 332 +15:19 3:35:23 45 -13
6. Ville Kinnala 42:20 377 +16:27 3:36:31 41 -11
7. Jani Laine 35:42 174 +7:30 4:07:43 54 -6
7. Jani Tamminen 38:55 288 +10:43 4:10:56 49 -3
7. Juho Rajaniemi 37:24 232 +9:12 4:09:25 47 +2
7. Otto Itkonen 42:18 459 +14:06 4:14:19 46 +5
23. Venla Kinnala 32:27 80 +8:10 4:44:13 46 -8
24. Lisa Schubnell 49:26 184 +18:13 5:33:39 59 +13
25. Mikko Huhtinen 52:04 41 +7:53 6:25:43 58 -1
59 Pargas IF 1 6:25:47
1. Yvonne Gunell 32:38 19 +1:51 32:38 19
2. Sören Nymalm 41:37 95 +5:45 1:14:15 58 +39
3. Sanna Nymalm 29:13 58 +3:00 1:43:28 44 -14
3. Dina Alexandersson 30:36 112 +4:23 1:44:51 38 -20
3. Ingela Mattsson 31:05 122 +4:52 1:45:20 32 -26
3. Frida Lönnberg 34:40 318 +8:27 1:48:55 36 -22
4. Oscar Arén 17:36 117 +2:58 2:06:31 38 -6
4. Alex Virtala 21:15 510 +6:37 2:10:10 45 +7
4. Jenny Virtala 18:48 230 +4:10 2:07:43 43 +11
4. Jill Laurén 24:30 803 +9:52 2:13:25 31 -5
5. Max Laurén 45:36 478 +11:47 2:53:34 54 +16
5. Felix Gottberg 46:09 512 +12:20 2:54:07 63 +18
5. Jussi Mäkelä 49:41 732 +15:52 2:57:39 72 +29
5. Markku Virtala 54:31 972 +20:42 3:02:29 78 +47
6. Conny Arén 38:41 234 +12:48 3:40:55 73 +19
6. Linus Hoffman 49:08 640 +23:15 3:51:22 70 +7
6. Ove Arén 46:49 556 +20:56 3:49:03 69 -3
6. Rainer Räbb 43:08 416 +17:15 3:45:22 68 -10
7. Tommy Nymalm 39:13 305 +11:01 4:24:35 74 +1
7. Olli Rantanen 44:40 583 +16:28 4:30:02 73 +3
7. Viljam Liljeroth 43:57 541 +15:45 4:29:19 71 +2
7. Fredrik Bergström 39:51 337 +11:39 4:25:13 68 0
23. Amy Nymalm 29:29 48 +5:12 4:54:42 62 -12
24. Ida-Marie Cederberg 39:28 57 +8:15 5:34:10 60 -2
25. Tobias Henriksson 51:37 35 +7:26 6:25:47 59 -1
60 OK Skogsfalken 1 6:26:03
1. Jolanta Kolosinska 33:59 49 +3:12 33:59 49
2. Isak Bergman 39:59 59 +4:07 1:13:58 46 -3
3. Vilma Persson 32:49 197 +6:36 1:46:47 65 +19
3. Josefine Albinsson 33:31 244 +7:18 1:47:29 59 +13
3. Sofia Forsgren 34:34 312 +8:21 1:48:32 51 +5
3. Hanna Wåhlin 37:44 511 +11:31 1:51:42 55 +9
4. Max Persson 20:02 359 +5:24 2:11:44 60 -5
4. Petra Olejnik 19:22 283 +4:44 2:11:04 55 -4
4. Elin Emilsson 20:33 426 +5:55 2:12:15 45 -6
4. Patricia Edgarsson 19:39 312 +5:01 2:11:21 48 -7
5. Johan Wennermark 38:56 145 +5:07 2:50:17 49 -11
5. Edvin Smedberg 36:56 63 +3:07 2:48:17 44 -11
5. Johan Gyberg 43:48 390 +9:59 2:55:09 49 +4
5. Fredrik Smedberg 46:19 522 +12:30 2:57:40 53 +5
6. Lars Persson 40:15 288 +14:22 3:34:28 63 +14
6. Christina Smedberg 43:33 437 +17:40 3:37:46 57 +13
6. Pim Hedberg 38:34 229 +12:41 3:32:47 49 0
6. Pontus Larsson 58:12 972 +32:19 3:52:25 67 +14
7. Felix Persson 39:11 300 +10:59 4:24:21 66 +3
7. Anton Philipsson 43:58 542 +15:46 4:29:08 67 +10
7. Erik Bengtsson 45:03 605 +16:51 4:30:13 64 +15
7. Anton Wiberg 41:06 400 +12:54 4:26:16 71 +4
23. Ulf Jungstrand 28:28 36 +4:11 4:54:44 63 -3
24. Lina Persson 38:05 42 +6:52 5:32:49 58 -5
25. Simon Smedberg 53:14 52 +9:03 6:26:03 60 +2
61 Snättringe SK 1 6:26:05
1. Vilma Karlsson 34:37 70 +3:50 34:37 70
2. Simon Hector 36:50 11 +0:58 1:11:27 30 -40
3. Anna Tiderman 34:30 308 +8:17 1:45:57 61 +31
3. Gunilla Kallhauge 35:53 391 +9:40 1:47:20 58 +28
3. Kristina Tedhamre 36:35 439 +10:22 1:48:02 46 +16
3. Nadja Dahlström 40:04 638 +13:51 1:51:31 53 +23
4. Johan Calleberg 16:45 64 +2:07 2:08:16 68 +7
4. Jesper Lidmar 20:35 431 +5:57 2:12:06 57 -1
4. Ella Karlsson 23:59 768 +9:21 2:15:30 59 +13
4. Mattias Kallhauge 23:04 685 +8:26 2:14:35 44 -9
5. David Hector 39:39 177 +5:50 2:50:03 57 -11
5. Anders Wisén 40:48 238 +6:59 2:51:12 55 -2
5. Martin Nilsson 45:33 475 +11:44 2:55:57 60 +1
5. Anders Jarl 46:14 519 +12:25 2:56:38 54 +10
6. Göran Nilsson 36:59 168 +11:06 3:31:29 56 -1
6. Ulf Kallhauge 35:57 136 +10:04 3:30:27 53 -2
6. Ivar Lidström Lauri 41:06 327 +15:13 3:35:36 44 -16
6. Anders Karlsson 42:09 368 +16:16 3:36:39 50 -4
7. vacant 39:28 317 +11:16 4:16:07 63 +7
7. Stefan Svensson Gelius 35:22 162 +7:10 4:12:01 61 +8
7. Jonas Kallhauge 42:07 449 +13:55 4:18:46 55 +11
7. Patrik Nilsson 48:16 771 +20:04 4:24:55 56 +6
23. Per Kallhauge 33:56 94 +9:39 4:50:23 57 -6
24. Sofia Persson 44:15 116 +13:02 5:34:38 63 +6
25. Mikael Nilsson 51:27 34 +7:16 6:26:05 61 -2
62 Eksjö SOK 1 6:26:06
1. Linnéa Golsäter 34:51 77 +4:04 34:51 77
2. Sebastian Inderst 40:44 76 +4:52 1:15:35 71 -6
3. Amanda Falck Weber 30:04 81 +3:51 1:45:39 54 -17
3. Therese Klintberg 30:25 102 +4:12 1:46:00 43 -28
3. Linda Nordin 34:46 325 +8:33 1:50:21 63 -8
3. Gabriella S Bergander 40:26 657 +14:13 1:56:01 78 +7
4. Mattis Persson 16:35 50 +1:57 2:12:36 36 -18
4. Lotta J-Sundblad 21:30 533 +6:52 2:17:31 54 +11
4. Fanny Sundblad 18:13 172 +3:35 2:14:14 50 -13
4. Hugo Djurstedt 17:37 119 +2:59 2:13:38 60 -18
5. Nils Wärnsberg 43:47 386 +9:58 2:57:25 45 +9
5. Oskar Lind 40:12 205 +6:23 2:53:50 42 -12
5. Jonas Falck Weber 43:58 402 +10:09 2:57:36 56 +6
5. Viktor Antonsson 39:28 171 +5:39 2:53:06 46 -14
6. Stefan N-Djurstedt 37:28 183 +11:35 3:30:34 41 -4
6. Lars Nordgren 35:50 130 +9:57 3:28:56 48 +6
6. Adam Persson 46:46 552 +20:53 3:39:52 59 +3
6. Arne Klintberg 53:35 803 +27:42 3:46:41 70 +24
7. August Kollberg 36:38 209 +8:26 4:22:45 47 +6
7. Simon Nilsson 42:09 451 +13:57 4:28:16 41 -7
7. Lars-Gunnar Nilsson 37:25 234 +9:13 4:23:32 52 -7
7. Philip Edvardsson 40:21 364 +12:09 4:26:28 72 +2
23. Sanna Fasth 26:36 11 +2:19 4:53:04 60 +13
24. Josefine Klintberg 39:32 58 +8:19 5:32:36 57 -3
25. Lucas Sundblad 53:30 55 +9:19 6:26:06 62 +5
63 OK Roslagen 1 6:32:21
1. Rebecka Lindberg 32:39 20 +1:52 32:39 20
2. Robert Sandberg 41:27 89 +5:35 1:14:06 54 +34
3. Samantha Ahlgren 31:06 124 +4:53 1:45:12 51 -3
3. Alice Frost 32:33 181 +6:20 1:46:39 47 -7
3. Caroline Løchting Thunberg 32:45 191 +6:32 1:46:51 37 -17
3. Ellen Broman 46:11 932 +19:58 2:00:17 99 +45
4. Olivia Kvarnlöf 17:04 75 +2:26 2:17:21 46 -5
4. Ulf Carlsson 20:27 414 +5:49 2:20:44 42 -5
4. Agnes Broman 20:14 379 +5:36 2:20:31 40 +3
4. Joel Wahlqvist 19:46 322 +5:08 2:20:03 88 -11
5. Linus Mood 39:15 160 +5:26 2:59:18 40 -6
5. Otto Lundman 41:12 255 +7:23 3:01:15 44 +2
5. Viktor Lindberg 53:58 951 +20:09 3:14:01 73 +33
5. Tommy Lindberg 38:27 121 +4:38 2:58:30 64 -24
6. Jonas Nordström 37:11 177 +11:18 3:35:41 37 -3
6. Pontus Gille 37:54 200 +12:01 3:36:24 40 -4
6. Rickard Ekman 35:14 113 +9:21 3:33:44 54 -19
6. Torbjörn Lännevall 38:50 241 +12:57 3:37:20 49 -15
7. Waldemar Andersson 45:01 602 +16:49 4:21:32 52 +15
7. David Holmström 43:41 529 +15:29 4:20:12 54 +14
7. Ola Hultin 38:17 260 +10:05 4:14:48 62 +8
7. Pål Jansson 43:29 522 +15:17 4:20:00 58 +9
23. Thomas Källberg 27:38 23 +3:21 4:44:51 47 -5
24. Johanna Lännevall 49:29 186 +18:16 5:34:20 61 +14
25. Joel Lännevall 58:01 95 +13:50 6:32:21 63 +2
64 Långhundra IF 1 6:34:03
1. Josefin Bengtsson 36:04 116 +5:17 36:04 116
2. Simon Jakobsson 42:37 118 +6:45 1:18:41 101 -15
3. Sara Bengtsson 30:15 93 +4:02 1:48:56 76 -25
3. Petra Olander 37:26 490 +11:13 1:56:07 113 +12
3. Emma Bromark 38:09 531 +11:56 1:56:50 104 +3
3. Pernilla Svedin 40:23 655 +14:10 1:59:04 93 -8
4. Albin Forsberg 17:07 80 +2:29 2:16:11 56 -20
4. Karl Brahm 18:26 194 +3:48 2:17:30 95 -18
4. Lovisa Wigertz 19:41 316 +5:03 2:18:45 86 -18
4. Axel Leijon Thorell 19:58 347 +5:20 2:19:02 86 -7
5. Fredrik Wigertz 39:17 163 +5:28 2:58:19 41 -15
5. Anton Sundgren 40:47 237 +6:58 2:59:49 75 -20
5. Robin Pousette 40:39 226 +6:50 2:59:41 65 -21
5. Conny Forsberg 40:49 240 +7:00 2:59:51 72 -14
6. Mats Tibell 36:58 166 +11:05 3:36:49 38 -3
6. John Solbreck 36:16 148 +10:23 3:36:07 61 -14
6. Johan Jakobsson 36:58 166 +11:05 3:36:49 66 +1
6. Alexander Gillberg 42:58 402 +17:05 3:42:49 57 -15
7. Bobby Brahm 41:39 424 +13:27 4:20:40 44 +6
7. Anton Forsberg 35:20 161 +7:08 4:14:21 66 +5
7. Joakim Wigertz 47:30 735 +19:18 4:26:31 68 +2
7. Joakim Almtorp 49:12 809 +21:00 4:28:13 70 +13
23. Tommy Åhman 31:43 66 +7:26 4:57:44 69 +25
24. Jenny Bengtsson 37:51 38 +6:38 5:35:35 64 -5
25. Erik Åhlin 58:28 101 +14:17 6:34:03 64 0
65 OK Rodhen 1 6:34:13
1. Maria Sjölander 35:30 94 +4:43 35:30 94
2. Henrik Jonsson 39:25 47 +3:33 1:14:55 68 -26
3. Yvonne Grehn 33:13 219 +7:00 1:48:08 74 +6
3. Maria Alekseyonok 36:03 400 +9:50 1:50:58 77 +9
3. Annika Ardell 36:44 451 +10:31 1:51:39 72 +4
3. Veranika Chernik 39:24 603 +13:11 1:54:19 69 +1
4. Göran Fredberg 19:47 326 +5:09 2:14:06 79 +5
4. Axel Bergström 18:53 238 +4:15 2:13:12 82 +5
4. Bernhard Kling 26:22 927 +11:44 2:20:41 79 +7
4. Lisa Johansson 26:30 939 +11:52 2:20:49 81 +12
5. Sixten Walheim 37:42 94 +3:53 2:55:51 69 -10
5. Simon Andersson 41:23 265 +7:34 2:59:32 67 -15
5. Torbjörn Jacobsson 49:29 719 +15:40 3:07:38 80 +1
5. Jonas Eklund 42:26 316 +8:37 3:00:35 75 -6
6. Alexandra Bjärrenholt 37:10 174 +11:17 3:37:45 76 +7
6. Ove Torstensson 39:13 257 +13:20 3:39:48 74 +7
6. Mathilda Karlsson 48:50 631 +22:57 3:49:25 72 -8
6. Emil Grehn 56:13 907 +30:20 3:56:48 75 0
7. Magnus Blåudd 34:09 123 +5:57 4:22:34 70 -6
7. Ulf Bergström 36:39 211 +8:27 4:25:04 78 +4
7. Per Melin 45:20 627 +17:08 4:33:45 75 +3
7. Jessica Söllvander 51:33 909 +23:21 4:39:58 73 -2
23. Gabriella Melin 35:05 104 +10:48 5:04:02 75 +5
24. Elin Sjölander 36:30 23 +5:17 5:40:32 69 -6
25. Vasili Straltsou 53:41 59 +9:30 6:34:13 65 -4
66 Bredaryds SOK 1 6:34:31
1. Amanda Leo 33:13 40 +2:26 33:13 40
2. Henrik Andersson 45:50 181 +9:58 1:19:03 109 +69
3. Moa Hansson 31:09 127 +4:56 1:50:12 83 -26
3. Linnéa Andersson 32:51 199 +6:38 1:51:54 83 -26
3. Åsa Wadensjö Leo 37:39 507 +11:26 1:56:42 103 -6
3. Klara Elmblad 40:59 684 +14:46 2:00:02 97 -12
4. Mimmi Dahlberg 17:41 128 +3:03 2:17:43 73 -10
4. Elsa Andersson 21:18 516 +6:40 2:21:20 71 -12
4. Anton Gunnarsson 16:08 29 +1:30 2:16:10 68 -35
4. Axel Elmblad 16:41 58 +2:03 2:16:43 76 -21
5. Mats Nylund 42:14 309 +8:25 2:58:57 82 +9
5. Tommy Ask 47:06 574 +13:17 3:03:49 78 +7
5. Peter Thelin 46:27 531 +12:38 3:03:10 74 +6
5. Håkan Svensson 41:32 272 +7:43 2:58:15 63 -13
6. Carina Svensson 35:53 133 +10:00 3:34:08 69 -13
6. Filip Trofast 43:16 422 +17:23 3:41:31 76 -2
6. Magnus Trofast 46:42 548 +20:49 3:44:57 71 -3
6. Lisa Elmblad 51:42 735 +25:49 3:49:57 72 +9
7. Amanda Hansson 41:26 417 +13:14 4:28:12 84 +15
7. Stefan Svensson 44:28 573 +16:16 4:31:14 80 +4
7. Fredrik Johansson 42:14 456 +14:02 4:29:00 83 +12
7. Henric Johnsson 55:12 1034 +27:00 4:41:58 74 +2
23. Emil Auselius 34:37 98 +10:20 5:03:39 73 -11
24. Agnes Leo 37:42 35 +6:29 5:41:21 74 +1
25. Jakob Andersson 53:10 50 +8:59 6:34:31 66 -8
67 Hämeenlinnan Suunnistajat 1 6:34:34
1. Laura Vike 32:41 23 +1:54 32:41 23
2. Juri Kirjanov 37:37 23 +1:45 1:10:18 13 -10
3. Hanna Vainionpää 35:34 367 +9:21 1:45:52 60 +47
3. Polina Kuznetsova 36:46 456 +10:33 1:47:04 53 +40
3. Melina Avelin 37:46 513 +11:33 1:48:04 47 +34
3. Sirpa Liukkonen 40:07 641 +13:54 1:50:25 48 +35
4. Sanni Kuusinen 17:49 133 +3:11 2:08:14 54 -6
4. Jenna Leipijärvi 21:33 540 +6:55 2:11:58 52 -1
4. Heta Virtanen 20:15 382 +5:37 2:10:40 47 0
4. Meiju Lehtinen 19:15 271 +4:37 2:09:40 43 -5
5. Jere Kommio 43:23 367 +9:34 2:53:03 64 +10
5. Antti Virtanen 42:02 297 +8:13 2:51:42 59 +7
5. Ville Pietilä 47:00 568 +13:11 2:56:40 52 +5
5. Mikko Pirilä 44:42 438 +10:53 2:54:22 40 -3
6. Olli Ranta 35:16 115 +9:23 3:27:23 54 -10
6. Niklas Björkqvist 35:54 135 +10:01 3:28:01 44 -15
6. Juha Prittinen 37:32 185 +11:39 3:29:39 42 -10
6. Niko Kommio 50:11 683 +24:18 3:42:18 61 +21
7. Vili Virkki 36:22 200 +8:10 4:18:15 48 -6
7. Atte Mäkelä 39:08 298 +10:56 4:21:01 44 0
7. Joona Leipijärvi 40:05 351 +11:53 4:21:58 42 0
7. Ari Meriläinen 39:54 341 +11:42 4:21:47 64 +3
23. Johanna Niittymäki 33:38 90 +9:21 4:55:25 66 +18
24. Bernadett Kelemen 45:13 126 +14:00 5:40:38 70 +4
25. Roman Noskov 53:56 63 +9:45 6:34:34 67 -3
68 Navi 1 6:34:41
1. Petra Aho 34:31 66 +3:44 34:31 66
2. Topias Ahola 36:57 13 +1:05 1:11:28 31 -35
3. Heini Tarvainen 31:43 147 +5:30 1:43:11 41 +10
3. Leena Kurri 37:19 487 +11:06 1:48:47 65 +34
3. Iita Pulkkinen 37:43 510 +11:30 1:49:11 59 +28
3. Niina Liukkonen 37:54 519 +11:41 1:49:22 42 +11
4. Johanna Riipinen 20:33 426 +5:55 2:09:55 76 +35
4. Elina Nissinen 28:31 1059 +13:53 2:17:53 73 +8
4. Pietu Riipinen 27:39 1015 +13:01 2:17:01 89 +30
4. Janni Ollikainen 29:59 1146 +15:21 2:19:21 83 +41
5. Jeremias Lipsanen 42:43 335 +8:54 3:01:29 75 -1
5. Mika Ahola 41:34 275 +7:45 3:00:20 80 +7
5. Marko Manninen 53:55 946 +20:06 3:12:41 88 -1
5. Remi Baudot 45:32 471 +11:43 3:04:18 83 0
6. Heikki Tonteri 43:03 409 +17:10 3:47:21 77 +2
6. Jere Manninen 44:44 471 +18:51 3:49:02 80 0
6. Teijo Marttinen 39:10 255 +13:17 3:43:28 73 -15
6. Lars Vicari 40:48 311 +14:55 3:45:06 65 -18
7. Jesse Ihalainen 38:19 262 +10:07 4:22:46 81 +4
7. Antti-Ville Salomaa 41:11 404 +12:59 4:25:38 76 -4
7. Anton Sihvonen 42:22 464 +14:10 4:26:49 76 +3
7. Mika Manninen 48:16 771 +20:04 4:32:43 69 +4
23. Santeri Kanerva 29:35 50 +5:18 4:55:19 64 -17
24. Sanni Marttinen 45:19 128 +14:06 5:40:38 70 +6
25. Corentin Croux 54:03 64 +9:52 6:34:41 68 -2
69 IF Thor 1 6:34:52
1. Fanny Fredriksson 35:09 85 +4:22 35:09 85
2. Robert Pettersson 46:50 199 +10:58 1:21:59 144 +59
3. Rebecka Hoppe 33:14 222 +7:01 1:55:13 122 -22
3. Sofie Bergendahl 33:19 229 +7:06 1:55:18 111 -33
3. Anna Karin Olm 35:36 370 +9:23 1:57:35 108 -36
3. Annika Ridell 36:47 457 +10:34 1:58:46 92 -52
4. Aron Hellgren 22:45 651 +8:07 2:21:31 114 -8
4. Ebba Lindell 22:40 639 +8:02 2:21:26 100 -11
4. Anton Segerman 22:02 585 +7:24 2:20:48 99 -9
4. Emil Jonsell 22:23 618 +7:45 2:21:09 92 0
5. Thomas Pettersson 40:57 244 +7:08 3:02:06 95 -19
5. Johan Blomster 48:48 680 +14:59 3:09:57 104 +4
5. Jesper Hedberg 49:07 703 +15:18 3:10:16 97 -2
5. Mats Jonsell 46:15 520 +12:26 3:07:24 87 -5
6. Fredrik Lindell 41:57 360 +16:04 3:49:21 87 -8
6. Per-Olov Wedin 37:56 203 +12:03 3:45:20 85 -19
6. Daniel Andersson-Olm 39:40 267 +13:47 3:47:04 80 -17
6. Niclas Hällström 41:31 342 +15:38 3:48:55 76 -11
7. Staffan Jacobsson Svärd 39:34 327 +11:22 4:28:10 79 -8
7. Jörgen Hellgren 39:43 331 +11:31 4:28:19 77 -8
7. Håkan Berglund 42:08 450 +13:56 4:30:44 82 +2
7. Ola Lind 41:14 408 +13:02 4:29:50 76 0
23. Lina Svärd 33:58 95 +9:41 5:03:48 74 -5
24. Gunilla Svärd 35:48 19 +4:35 5:39:36 67 -7
25. Per Jemth 55:16 72 +11:05 6:34:52 69 +2
70 Freidig 1 6:35:19
1. Karen Oline Kolstad 33:03 34 +2:16 33:03 34
2. Sindre Johannessen 42:15 108 +6:23 1:15:18 69 +35
3. Frida Sæther 30:31 106 +4:18 1:45:49 58 -11
3. Gina Mølnvik 31:05 122 +4:52 1:46:23 46 -23
3. Gro Sandstad Eidsmo 31:57 158 +5:44 1:47:15 41 -28
3. Mari Angell-Petersen 33:50 262 +7:37 1:49:08 38 -31
4. Mats Eidsmo 16:00 22 +1:22 2:05:08 37 -21
4. Simen Spets Storhov 16:30 44 +1:52 2:05:38 32 -14
4. Jo Even Kolstad 18:15 177 +3:37 2:07:23 29 -12
4. Vegard Kittilsen 16:05 27 +1:27 2:05:13 27 -11
5. Tomas Eidsmo 38:26 120 +4:37 2:43:39 36 -1
5. Bjørnar Lynum 45:09 456 +11:20 2:50:22 40 +8
5. Mattis Holt 48:19 648 +14:30 2:53:32 53 +24
5. Rein Mårdalen 51:17 806 +17:28 2:56:30 57 +30
6. Oskar Spets Storhov 39:17 259 +13:24 3:34:38 49 +13
6. Håvard Eidsmo 37:59 207 +12:06 3:33:20 63 +23
6. Kjetil Mølnvik 41:33 345 +15:40 3:36:54 53 0
6. Mathias Vindal 53:39 804 +27:46 3:49:00 54 -3
7. Arild Holm Clausen 41:29 419 +13:17 4:18:47 59 +10
7. Andreas Sylte 35:35 168 +7:23 4:12:53 65 +2
7. Vegard Grønli 41:09 403 +12:57 4:18:27 61 +8
7. Jostein Mårdalen 43:51 536 +15:39 4:21:09 57 +3
23. Malin Sandstad 47:00 238 +22:43 5:04:11 76 +17
24. Hanne Sandstad 35:28 17 +4:15 5:39:39 68 -8
25. Johan Ivarsson 55:40 78 +11:29 6:35:19 70 +2
71 Finspångs SOK 1 6:37:04
1. Eva Göhl 35:31 96 +4:44 35:31 96
2. Oskar Svensson 41:59 106 +6:07 1:17:30 96 0
3. Elin Johansson 33:12 217 +6:59 1:50:42 92 -4
3. Carin Rosander 33:26 234 +7:13 1:50:56 76 -20
3. Karin Svensson 35:13 342 +9:00 1:52:43 82 -14
3. Lena Lindman 35:52 390 +9:39 1:53:22 68 -28
4. Thorsten Svensson 17:03 74 +2:25 2:10:25 65 -27
4. Elias Axelsson 17:09 86 +2:31 2:10:31 67 -9
4. Joel Ernstsson 17:53 138 +3:15 2:11:15 63 -19
4. Sara Wänström 27:29 1000 +12:51 2:20:51 82 +14
5. Alexander Wiklund 44:10 415 +10:21 3:02:21 79 +14
5. Johan Lindman 47:09 576 +13:20 3:05:20 69 +2
5. Per Lindman 38:23 118 +4:34 2:56:34 67 +4
5. David Axelsson 48:39 669 +14:50 3:06:50 68 -14
6. Erik Ernstsson 35:07 107 +9:14 3:34:17 71 -8
6. Anders Jönsson 38:28 224 +12:35 3:37:38 69 0
6. Benny Wiklund 49:11 641 +23:18 3:48:21 76 +9
6. Anders Johansson 53:39 804 +27:46 3:52:49 77 +9
7. Mats Andersson 51:04 879 +22:52 4:39:51 85 +14
7. Mats Rosander 50:58 876 +22:46 4:39:45 81 +12
7. Olle Lindman 38:08 254 +9:56 4:26:55 78 +2
7. Johan Wänström 51:10 883 +22:58 4:39:57 84 +7
23. Kenneth Svensson 28:13 33 +3:56 5:03:20 72 -13
24. Jenni Simola 37:20 30 +6:07 5:40:40 72 0
25. Simon Lundin 56:24 82 +12:13 6:37:04 71 -1
72 Rajamäen Rykmentti 1 6:37:13
1. Maaret Turunen 41:11 232 +10:24 41:11 232
2. Jesse Laukkarinen 40:25 71 +4:33 1:21:36 140 -92
3. Tiina Vilska 31:13 130 +5:00 1:52:49 109 -31
3. Sirkku Minkkinen 31:45 150 +5:32 1:53:21 96 -44
3. Riikka Haltia 34:01 271 +7:48 1:55:37 96 -44
3. Pinja Koskinen 34:11 282 +7:58 1:55:47 75 -65
4. Joni Koskinen 18:01 154 +3:23 2:13:48 98 -11
4. Julia Himilä 19:45 320 +5:07 2:15:32 97 +1
4. Seela Nurmi 22:54 664 +8:16 2:18:41 85 -11
4. Iida Varmavuo 22:22 616 +7:44 2:18:09 70 -5
5. Sami Vähänen 37:24 84 +3:35 2:53:07 72 -26
5. Jörgen Wickholm 39:40 178 +5:51 2:55:23 70 -27
5. Kimmo Vilska 39:52 185 +6:03 2:55:35 63 -22
5. Joona Ojapalo 45:54 490 +12:05 3:01:37 70 0
6. Jarmo Laakso 43:54 450 +18:01 3:43:26 74 +2
6. Pyry Seppälä 42:33 386 +16:40 3:42:05 71 +1
6. Arto Niemi 39:59 279 +14:06 3:39:31 68 +5
6. Lauri Laajaniemi 51:24 728 +25:31 3:50:56 73 +3
7. Antti Paasikoski 38:16 259 +10:04 4:25:03 72 -2
7. Markus Turunen 41:48 430 +13:36 4:28:35 70 -1
7. Pyry Niemi 43:04 501 +14:52 4:29:51 70 +2
7. Samuli Kyyrönen 34:57 147 +6:45 4:21:44 63 -10
23. Ilari Haltia 46:48 236 +22:31 5:08:32 79 +7
24. Marjo Liikanen 36:33 24 +5:20 5:45:05 77 -2
25. Sander Vaher 52:08 42 +7:57 6:37:13 72 -5
73 IF Femman 1 6:38:57
1. Julia Björkstrand 31:13 4 +0:26 31:13 4
2. Anders Bäckström 40:46 78 +4:54 1:11:59 39 +35
3. Victoria Höstman 29:47 72 +3:34 1:41:46 26 -13
3. Pernilla Tunis 32:50 198 +6:37 1:44:49 37 -2
3. Sabina Bäck 34:15 290 +8:02 1:46:14 34 -5
3. Ida Furunäs 39:29 607 +13:16 1:51:28 52 +13
4. Malin Ivars 20:47 454 +6:09 2:12:15 39 +13
4. Lukas Enlund 22:24 620 +7:46 2:13:52 58 +21
4. Hanna Lindgren 28:00 1032 +13:22 2:19:28 67 +33
4. Matilda Smeds 21:55 573 +7:17 2:13:23 58 +6
5. Jonas Jern 44:22 423 +10:33 2:57:45 48 +9
5. Joel Sågfors 38:50 140 +5:01 2:52:13 57 -1
5. Matias Lund 43:02 355 +9:13 2:56:25 50 -17
5. Otto Sund 42:37 329 +8:48 2:56:00 59 +1
6. Jan Torrkulla 33:21 60 +7:28 3:29:21 59 +11
6. Roland Hästö 46:27 536 +20:34 3:42:27 64 +7
6. Mikael Bäck 43:24 424 +17:31 3:39:24 63 +13
6. Eero Hakala 1:03:46 1133 +37:53 3:59:46 88 +29
7. Joakim Hakala 46:23 676 +18:11 4:41:48 69 +10
7. Christian Holm 42:32 472 +14:20 4:37:57 68 +4
7. Christoffer Granholm 41:14 408 +13:02 4:36:39 65 +2
7. Robin Bäckström 35:50 179 +7:38 4:31:15 80 -8
23. Peter Ivars 29:21 45 +5:04 5:00:36 71 +2
24. Alexandra Enlund 40:09 69 +8:56 5:40:45 73 +2
25. Peter Sundelin 58:12 99 +14:01 6:38:57 73 0
74 OK Ravinen 1 6:41:58
1. Tone Albrektsson 33:08 37 +2:21 33:08 37
2. Emil Granqvist 44:41 164 +8:49 1:17:49 98 +61
3. Moa Westblad 31:15 132 +5:02 1:49:04 78 -20
3. Tilda Andersson 34:03 273 +7:50 1:51:52 82 -16
3. Emilia Engel 34:14 289 +8:01 1:52:03 73 -25
3. Elin Berg 37:28 493 +11:15 1:55:17 73 -25
4. Martin Rinnbäck 19:58 347 +5:20 2:15:15 70 -8
4. Melker Hörnfeldt 17:38 121 +3:00 2:12:55 65 -17
4. Albin Lindskog 21:09 501 +6:31 2:16:26 69 -4
4. Viggo Klasson 18:42 222 +4:04 2:13:59 61 -12
5. Erik Karlsson 37:18 82 +3:29 2:51:17 59 -11
5. Martin Hunhammar 37:34 89 +3:45 2:51:33 56 -9
5. Axel Granqvist 42:49 341 +9:00 2:56:48 51 -18
5. Erik Herne 44:59 444 +11:10 2:58:58 56 -5
6. Viktor Wohlgemuth 39:06 254 +13:13 3:33:46 67 +8
6. Albin Andersson 43:02 407 +17:09 3:37:42 65 +9
6. Hannes Svahn 42:57 401 +17:04 3:37:37 60 +9
6. Max Klasson 1:03:45 1131 +37:52 3:58:25 85 +29
7. Olle Forsberg 36:11 192 +7:59 4:30:15 64 -3
7. Baptiste Girard 37:17 229 +9:05 4:31:21 60 -5
7. Erik Forsberg 47:08 719 +18:56 4:41:12 69 +9
7. Felix Hellgren 38:43 280 +10:31 4:32:47 81 -4
23. Julia Frejd 35:58 116 +11:41 5:08:45 80 +16
24. Ida Kallur 42:36 95 +11:23 5:51:21 80 0
25. Assar Hellström 50:37 26 +6:26 6:41:58 74 -6
75 Linköpings OK 2 6:42:26
1. Nicole Scalet 37:39 154 +6:52 37:39 154
2. Joel Käll-Karlsson 42:36 117 +6:44 1:20:15 125 -29
3. Anna Håkansson 34:44 324 +8:31 1:54:59 121