Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 10 december 2014

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Lars GerhardssonPöbel (77)1:17:43+25:0210:56

Bromma-Vällingby SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Martin BjurnerPöbel (77)55:41+3:007:50
30Thomas PetterssonPöbel (77)1:02:59+10:188:52
39Henrik ViklundPöbel (77)1:07:21+14:409:29
43Simon SandgrenPöbel (77)1:17:29+24:4810:54
44Mats AronssonPöbel (77)1:17:33+24:5210:55
54Matz TapperPöbel (77)1:17:54+25:1310:58
55Olle JanrikPöbel (77)1:17:56+25:1510:58
64Sven HunhammarPöbel (77)1:35:15+42:3413:24

Centrum OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sara JonassonPöbelina (17)45:23+8:5512:36
9Malin AnnegårdDam (16)1:15:24+20:1210:34
13Camilla JakobssonPöbelina (17)1:03:32+27:0417:38
16Samuel SvenssonPöbel (77)55:16+2:357:47
24Jens WicksénPöbel (77)55:59+3:187:53
25Lars JakobssonHerr (42)1:09:10+17:547:54
30Adam StenmanHerr (42)1:20:30+29:149:12
36Peter LarssonPöbel (77)1:04:05+11:249:01
38Kristoffer EdshagePöbel (77)1:05:36+12:559:14
61Henrik LundgrenPöbel (77)1:31:03+38:2212:49
Elina JohnssonDam (16)ej godkänd
Moa KjellstrandDam (16)ej godkänd
Janne NilssonPöbel (77)ej godkänd
Mattias ÅgrenPöbel (77)ej godkänd
Sverker LenasPöbel (77)utgått
Gro DahlbomPöbelina (17)utgått
Stuart FellHerr (42)ej start

Gustavsbergs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gunnar LindbergPöbel (77)ej start

Gävle OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Hans PerssonHerr (42)ej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Frida EmanuelssonDam (16)utgått

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sara EskilssonDam (16)55:23+0:117:46
32Henrik MorastPöbel (77)1:03:09+10:288:53
46Fredrik MorastPöbel (77)1:17:34+24:5310:55

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mikael NybergPöbel (77)54:39+1:587:41
9Leonas MockunasHerr (42)59:05+7:496:45
Johan LindbomPöbel (77)ej start

IBM-Klubben

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jan-Olof WåhlbergPöbel (77)ej start

IFK Enskede

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Fredrik HedinPöbel (77)54:42+2:017:42
23Mats ErikssonPöbel (77)55:48+3:077:51
42Ulf BylundPöbel (77)1:14:05+21:2410:26
53Ludvig SvenssonPöbel (77)1:17:48+25:0710:57
57Mats LarssonPöbel (77)1:18:07+25:2611:00
63Jonatan LindellPöbel (77)1:33:59+41:1813:14
69Björn BylundPöbel (77)2:00:21+1:07:4016:57
Jan FrödinPöbel (77)utgått
Pär HedlundPöbel (77)ej start

IFK Lidingö SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna BachmanDam (16)55:127:44
4Sofia TörnqvistDam (16)59:16+4:048:19
6Nicolas SimoninHerr (42)57:57+6:416:37
8Christina PernebyPöbelina (17)47:15+10:4713:07
11Erik SandbergHerr (42)1:01:16+10:007:00
23Mattias PernebyHerr (42)1:08:51+17:357:52
24Martin LarboHerr (42)1:08:58+17:427:52
29Andrew QuinHerr (42)1:13:46+22:308:25
32Sixten HillerhagHerr (42)1:21:27+30:119:18
37Oliver KlingefjordHerr (42)1:40:30+49:1411:29
Anders CarlssonHerr (42)ej start
Julian DentHerr (42)ej start
Elin CarlssonDam (16)ej start

Järfälla OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rasmus AslaksenHerr (42)55:59+4:436:23
12Oskar EdvardssonPöbel (77)55:05+2:247:45
38Aleksandr ManoilovHerr (42)1:50:28+59:1212:37
51Johan LangerakPöbel (77)1:17:46+25:0510:57
Emmy AlbinssonPöbelina (17)ej godkänd
Isak LangerakHerr (42)ej start
Peter AlbinssonPöbel (77)ej start
Albin KvarnefalkPöbel (77)ej start
Arne KvarnefalkPöbel (77)ej start
Noel WaldenfjordPöbel (77)ej start

Järla Orientering

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel MattssonPöbel (77)52:417:25
2Olle BoströmHerr (42)52:49+1:336:02
3Håkon Jarvis WestergårdHerr (42)55:55+4:396:23
5Emma KlingenbergDam (16)59:22+4:108:19
7David BejbomHerr (42)58:18+7:026:39
7Ingjerd MyhreDam (16)1:07:44+12:329:30
13Morten Jarvis WestergårdHerr (42)1:04:10+12:547:20
19Jonas MuntheHerr (42)1:07:09+15:537:40
20Michael ReforsHerr (42)1:07:11+15:557:40
37Rickard WassPöbel (77)1:05:06+12:259:10
Anneke BjørgumDam (16)ej godkänd
Oscar WibergPöbel (77)ej godkänd
Oscar BjörckHerr (42)ej start
Holger KohrHerr (42)ej start
Rasmus Thrane HansenHerr (42)ej start
Dan WesterHerr (42)ej start
Erik MattssonPöbel (77)ej start

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lovisa WigertzPöbelina (17)1:02:26+25:5817:20
Fredrik WigertzHerr (42)ej godkänd
Gun-Inger SahlbergPöbelina (17)ej godkänd
John SolbreckHerr (42)ej start
Josefin BengtssonDam (16)ej start
Peter HambäckPöbel (77)ej start

OK Hammaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Fredrik AhnlénHerr (42)ej start

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Jonas KjällHerr (42)1:12:39+21:238:18

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Richard SjöholmHerr (42)1:01:18+10:027:00

OK Ravinen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanHerr (42)51:165:51
3Elin BergPöbelina (17)45:21+8:5312:35
5Axel GranqvistPöbel (77)52:58+0:177:27
5Jenny BergPöbelina (17)45:26+8:5812:37
10Kalle BergmanHerr (42)1:00:09+8:536:52
10Sarah-Jane GaffneyPöbelina (17)1:00:14+23:4616:43
19Viktor WohlgemuthPöbel (77)55:25+2:447:48
21Love BerzellHerr (42)1:07:16+16:007:41
21Stephen CraigPöbel (77)55:28+2:477:48
22Nick BarrableHerr (42)1:08:50+17:347:52
66Johnny RahlénPöbel (77)1:51:30+58:4915:42
67Curt RahlénPöbel (77)1:51:39+58:5815:43
Per-Åke OlssonHerr (42)ej godkänd
Baptiste GirardHerr (42)ej start
Jacob LindstamHerr (42)ej start
Erik HernePöbel (77)ej start
Stefan KarlssonPöbel (77)ej start
Ann GranqvistPöbelina (17)ej start
Nina HernePöbelina (17)ej start

OK Roslagen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Thomas JanssonPöbel (77)ej start

OK Södertörn

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Louise MarkstedtDam (16)55:16+0:047:45
3Georg EklöwPöbel (77)52:45+0:047:25
6Tove LagerbergDam (16)59:26+4:148:20
15Linus BacklundPöbel (77)55:12+2:317:46
27Jesper LagerbergHerr (42)1:12:54+21:388:19
33Johan MarkstedtPöbel (77)1:03:10+10:298:53
35Josh BeechHerr (42)1:22:13+30:579:23
41Nils EklöwPöbel (77)1:11:56+19:1510:07
Tilde BacklundDam (16)ej godkänd
Hanna LagerbergDam (16)ej godkänd
Helena MarkstedtDam (16)ej start
Anna BacklundPöbelina (17)ej start

OK Tisaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Julia LauriDam (16)ej start

OK Älvsjö-Örby

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Magnus NordströmHerr (42)1:23:41+32:259:33
58Stefan NordströmPöbel (77)1:28:15+35:3412:25
65Christer NordströmPöbel (77)1:40:58+48:1714:13

OK Österåker

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
48Tobias AnderssonPöbel (77)1:17:40+24:5910:56
62Erik AnderssonPöbel (77)1:33:57+41:1613:13

Rånäs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Magnus BergströmPöbel (77)ej start
John LarssonPöbel (77)ej start
Gunnar ÅhlénPöbel (77)ej start

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Niclas BehrenfeldtPöbel (77)53:59+1:187:36
25Bengt LangelsPöbel (77)57:41+5:008:07
Håkan RolfssonPöbel (77)ej godkänd
Gunnar LangsPöbel (77)ej start

Skogsluffarnas OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jason BransomePöbel (77)52:417:25
27Elias TidevallPöbel (77)58:18+5:378:12
49Trevor BransomePöbel (77)1:17:43+25:0210:56
70Per WesterlundPöbel (77)2:32:14+1:39:3321:26
Magnus FalkenströmHerr (42)ej godkänd
Jan StridhHerr (42)ej start

Snättringe SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14David HectorHerr (42)1:04:51+13:357:24
28Mattias KallhaugePöbel (77)1:02:48+10:078:50
34Ivar LauriPöbel (77)1:03:20+10:398:55
52Bo LauriPöbel (77)1:17:47+25:0610:57

Stigfinnarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Juha LoenbergPöbel (77)54:48+2:077:43
33Robert IrestigHerr (42)1:21:32+30:169:19

Sundbybergs IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Åsa LindhPöbelina (17)1:02:34+26:0617:22
13Jonas CarlssonPöbel (77)55:06+2:257:45
18Niklas CarlssonPöbel (77)55:23+2:427:48
44Mats CarlssonPöbel (77)1:17:33+24:5210:55
68John ÖstlundPöbel (77)2:00:20+1:07:3916:56
Jan LindhPöbel (77)ej godkänd
Joakim SkantzePöbel (77)ej godkänd
Annika LundströmDam (16)ej start
Jonatan StåhlPöbel (77)ej start
Urban StåhlPöbel (77)ej start

Sundsvalls OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Alice HugossonDam (16)ej start

Söders-Tyresö

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Åsa LinnersjöPöbelina (17)46:44+10:1612:58
59Gunnar HedinPöbel (77)1:30:34+37:5312:45
Tomas LiljaHerr (42)ej godkänd
Lars ForsstedtPöbel (77)ej start

Tampereen Pyrintö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Riina KuuseloDam (16)ej godkänd

Tullinge SK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Karin SundqvistPöbelina (17)36:2810:07
4Johan KärrströmPöbel (77)52:47+0:067:26
6Lena SundqvistPöbelina (17)45:32+9:0412:38
8Niklas SundqvistHerr (42)59:03+7:476:44
8Lenka ZatloukalovaDam (16)1:12:12+17:0010:08
10Albin AnderssonPöbel (77)54:55+2:147:44
10Andreas HultqvistPöbel (77)54:55+2:147:44
14Emil AnderssonPöbel (77)55:09+2:287:46
16Henrik PerssonHerr (42)1:05:11+13:557:26
17Ruben BryngelssonPöbel (77)55:17+2:367:47
20Magnus CederlöfPöbel (77)55:26+2:457:48
31Lukas ArkängPöbel (77)1:03:04+10:238:52
35Kenneth JönssonPöbel (77)1:03:56+11:159:00
60Mikael SundqvistPöbel (77)1:30:42+38:0112:46
Hans SundqvistPöbel (77)ej godkänd
Pirkko-Liisa AchrénPöbelina (17)ej godkänd
Jörgen AxelssonHerr (42)ej start
Erik BerggrenPöbel (77)ej start
Tomas HultqvistPöbel (77)ej start
Sune SödergrannPöbel (77)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Annica SundebyPöbelina (17)2:20:50+1:44:2239:07
34Anders BoströmHerr (42)1:21:39+30:239:19
47Thomas ErikssonPöbel (77)1:17:37+24:5610:55

Täby OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linnea JohanssonPöbelina (17)45:13+8:4512:33
17Johan LindqvistHerr (42)1:05:22+14:067:28
29Vidar PerssonPöbel (77)1:02:50+10:098:50
31Robert JohanssonHerr (42)1:20:45+29:299:13
40Sven JohanssonPöbel (77)1:07:44+15:039:32
56Fredrik ÖrnlidPöbel (77)1:17:59+25:1810:59
Christina HellbergDam (16)ej godkänd
Edvin NordströmPöbel (77)ej start

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Nils SpetzHerr (42)1:05:04+13:487:26
18Gustav EklöfHerr (42)1:06:01+14:457:32

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Anders BrinkmanPöbel (77)57:48+5:078:08

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sören AnderssonPöbelina (17)50:41+14:1314:04

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Emil AnderssonHerr (42)57:55+6:396:37
28Oscar VångellHerr (42)1:13:03+21:478:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser