Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborgsmästerskap Medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgsmästerskap Medeldistans
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 16 april 2011

D21

4 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta TofténIstrums SK38:408:24
2Malin SörstrandOK Klyftamo38:55+0:158:27
3Maria SchmiterlöwLinköpings OK39:59+1:198:41
4Kristina HäggblomOK Klyftamo40:29+1:498:48
5Veronica SjödinOK Klyftamo43:15+4:359:24
6Ulrika FredrikssonGudhems IF46:20+7:4010:04
7Maria SahlénIF Hagen50:44+12:0411:01
8Kristina ÅhlundVänersborgs SK55:05+16:2511:58
Sofia AndrénTibro OKej start
Elin ÅkessonGudhems IFej start
Jessica HolstOK Klyftamoej start

H21

5 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Kullingshof33:055:54
2Marcus KvarndalUlricehamns OK35:19+2:146:18
3Anders PåhlmanIstrums SK37:13+4:086:38
4Björn CederbergVänersborgs SK39:22+6:177:01
5Simon MarkendahlVänersborgs SK40:36+7:317:15
6Lars JakobssonIF Hagen42:01+8:567:30
7Albin EvertssonOK Klyftamo45:52+12:478:11
8Magnus LundIK Gandvik46:41+13:368:20
9Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan46:56+13:518:22
10Henrik LidhageIK Ymer47:57+14:528:33
11Jens NyströmIF Hagen49:34+16:298:51
12Rikard GustavssonGudhems IF51:45+18:409:14
13Johan LennartssonIF Hagen53:15+20:109:30
14Joacim GustafssonOK Klyftamo55:15+22:109:51
15Andreas LeijgårdGudhems IF1:04:57+31:5211:35
Thomas GustavssonGudhems IFej start
Niklas FallgrenGudhems IFej start

D20

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MarkendahlOK Klyftamo49:5011:19
2Ellen LarssonIF Hagen58:07+8:1713:12

H20

5 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AnderssonIK Gandvik40:237:37
2Simon BörjesonRyda SK45:37+5:148:36
3Herman AnderssonLidköpings VSK48:10+7:479:05
4Anders JärpedalOK Skogsvargarna49:20+8:579:18

D18

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin OlssonTibro OK38:349:24
2Ida KarlssonLidköpings VSK38:44+0:109:26
3Martina JohanssonBredareds IF42:10+3:3610:17
4Emma EkbergLidköpings VSK46:13+7:3911:16
5Elin ErikssonOK Amne52:34+14:0012:49

H18

4 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KråklindTibro OK34:257:28
2Jesper SjögrenOK Kullingshof35:26+1:017:42
3Rasmus BäckOK Kullingshof44:50+10:259:44
4Jesper LiderudLidköpings VSK45:37+11:129:55
5Ludvig DanforsMullsjö SOK46:54+12:2910:11

D16

3 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SjögrenOK Kullingshof30:298:57
2Emelie BäckOK Kullingshof36:11+5:4210:38
3Kristin HöögOK Kullingshof36:17+5:4810:40
4Sofia KarlssonIstrums SK38:40+8:1111:22
5Linnéa JohanssonIK Gandvik40:39+10:1011:57
6Ida NordbergOK Tranan47:38+17:0914:00
7Stina NeroMullsjö SOK51:20+20:5115:05
Stina LiderudLidköpings VSKej start

H16

4 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonMullsjö SOK30:107:21
2Richard LundstedtMullsjö SOK32:47+2:377:59
3Oskar JohanssonOK Klyftamo36:23+6:138:52
4Erik WidmarkIF Hagen36:47+6:378:58
5Filip SödervallIK Gandvik42:08+11:5810:16
6Olle MånssonSOK Träff44:07+13:5710:45
7Alexander SörqvistBredareds IF1:02:30+32:2015:14
Carl AndersénIK Gandvikej start

D16 Kort

2 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Johanna AnderssonLidköpings VSKej start

D14

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LarssonUlricehamns OK24:4710:19
2Lina LundbergIstrums SK25:09+0:2210:28
3Sara HägnanderLidköpings VSK25:16+0:2910:31
4Malin JanssonHjobygdens OK25:39+0:5210:41
5Linnéa BogrenIF Hagen26:10+1:2310:54
6Filippa AnderssonLidköpings VSK27:46+2:5911:34
7Tove WibergMullsjö SOK28:07+3:2011:42
8Agnes BerglundUlricehamns OK28:23+3:3611:49
9Malin FritzellMullsjö SOK29:33+4:4612:18
10Anja KarlssonTidaholm SOK Sisu34:09+9:2214:13
Karin MånssonSOK Träffej start
Tove LångIF Hagenej start
Ida HoltbringOK Amneej start

H14

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PlumppuBredareds IF18:286:35
2Tim LundbergMullsjö SOK21:58+3:307:50
3Erik SvenssonOK Klyftamo24:54+6:268:53
4Simon OlaussonOK Tranan25:27+6:599:05
5Johan HöögOK Kullingshof27:37+9:099:51
6Ludvig JohanssonUlricehamns OK27:48+9:209:55
7Edvin AlstéusOK Tranan28:17+9:4910:06
8Filip KarlssonIF Hagen29:15+10:4710:26
9Gustav JohanssonUlricehamns OK30:57+12:2911:03
10Jesper LindströmIK Gandvik31:10+12:4211:07
11Emil JanssonIF Hagen38:54+20:2613:53
12Ola HoltbringOK Amne44:32+26:0415:54
Viktor OtterstenSOK Träffej start
Markus PetterssonVänersborgs SKej start

D14 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia JärsenholtUlricehamns OK39:1421:47
Johanna SörqvistBredareds IFej start

H14 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer WallgrenIstrums SK17:209:37

D12

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan14:057:49
2Emma NordbergOK Tranan18:05+4:0010:02
3Alice SödervallIK Gandvik18:45+4:4010:25
4Klara SegerströmIK Wilske22:10+8:0512:18
5Alma LiderudLidköpings VSK23:08+9:0312:51
6Emelie OtterstenSOK Träff24:44+10:3913:44
7Sofia ÖstermanVänersborgs SK25:20+11:1514:04
8Julia MarkendahlOK Klyftamo32:22+18:1717:58
Maja WalleniusOK Skogsstjärnanej start

H12

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel OlssonOK Skogsstjärnan16:299:09
2Carl HolmbergIF Hagen16:41+0:129:16
3Oscar StombergIF Hagen16:52+0:239:22
4William LundstedtMullsjö SOK18:32+2:0310:17
5Tor LindströmIK Wilske18:59+2:3010:32
6Eric NystrandOK Klyftamo19:47+3:1810:59
7Simon WiklundFalköpings AIK OK20:26+3:5711:21
8Olle HedmanIF Hagen21:12+4:4311:46
9Marcus CarlssonIF Hagen30:04+13:3516:42
10Hampus NyströmIF Hagen31:36+15:0717:33
11Rasmus HåkanssonOK Klyftamo44:31+28:0224:43

D12 Kort

1 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RännareHjobygdens OK24:0615:03

H12 Kort

1 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin CupanOK Amne15:579:58
2Oscar RoosSOK Träff19:09+3:1211:58

D10

1 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK11:547:26
2Ida RoosSOK Träff14:34+2:409:06
3Felicia JärsenholtUlricehamns OK15:19+3:259:34
4Malin StombergIF Hagen18:37+6:4311:38
5Isa LindströmIK Wilske20:37+8:4312:53
6Klara HåkanssonOK Klyftamo26:30+14:3616:33
7Irma SvenssonOK Klyftamo30:50+18:5619:16

H10

1 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HolmbergIF Hagen16:3310:20
2Hampus AnderssonLidköpings VSK20:41+4:0812:55
3Marcus HermanssonIF Hagen22:16+5:4313:55
4Per HedmanIF Hagen25:42+9:0916:03
5Erik FriskIF Hagen32:09+15:3620:05

D35

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette WibergMullsjö SOK38:309:10
2Karin KullanderSävedalens AIK48:14+9:4411:29

H35

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle AnderssonOK Skogsstjärnan36:136:50
2Anders FranzénLidköpings VSK44:48+8:358:27
3Tomas BergstenIstrums SK47:26+11:138:56
Magnus SundmarkIK Gandvikej start

D40

4 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BäckOK Kullingshof37:119:04
2Karin AnderssonOK Klyftamo39:51+2:409:43
3Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo40:45+3:349:56
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK41:02+3:5110:00
5Anna HöökOK Klyftamo43:46+6:3510:40
6Pia Brag-JonssonIK Gandvik46:18+9:0711:17
7Anna-Karin RybergOK Klyftamo51:21+14:1012:31
Marie OlssonTibro OKej start
Monica WalleniusOK Skogsstjärnanej start
Anna StombergIF Hagenej start
Inger CederbergVänersborgs SKej start

H40

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan29:386:18
2Mattias HedfjärdGudhems IF31:29+1:516:41
3Mats HedmanIF Hagen32:00+2:226:48
4Thomas KullanderSävedalens AIK33:11+3:337:03
5David OlssonOK Skogsstjärnan39:10+9:328:20
6Jörgen LarssonUlricehamns OK42:55+13:179:07
7Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu43:09+13:319:10
8Stefan GustavssonTibro OK48:36+18:5810:20
9Ulf ÄrligOK Gränsen55:42+26:0411:51
10Dennis RoosSOK Träff57:34+27:5612:14
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start

D45

3 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita KarlssonOK Skogsstjärnan30:598:09
2Maria SkogsbergMariestads FK33:36+2:378:50
3Maria WidmarkIF Hagen35:40+4:419:23
4Pia Käck-FritzellMullsjö SOK36:02+5:039:28
5Eva HägnanderLidköpings VSK36:36+5:379:37
6Helena JohanssonOK Gisle42:15+11:1611:07
7Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK43:47+12:4811:31
8Monika JohanssonBredareds IF44:45+13:4611:46
9Irené AnderssonOK Kullingshof54:06+23:0714:14
10Lena MarkendahlOK Klyftamo57:51+26:5215:13
11Helena HammarTidaholm SOK Sisu58:30+27:3115:23
Cathrine LångIF Hagendiskvalificerad
Ewa HolmbergIF Hagenej start
Marie HermanssonOK Kullingshofej start

H45

4 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter CederbergVänersborgs SK28:346:29
2Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan33:27+4:537:36
3Per WestlingIK Uven34:50+6:167:55
4Joachim FribergIstrums SK35:19+6:458:01
5Lasse KarlssonIstrums SK35:23+6:498:02
6Jonas MånssonK 3 IF36:14+7:408:14
7Tornie OtterstenK 3 IF37:07+8:338:26
8Stefan JohanssonIK Gandvik37:13+8:398:27
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna39:23+10:498:57
10Sören AnderssonLidköpings VSK40:21+11:479:10
11Klaes AxelssonMullsjö SOK44:37+16:0310:08
12Remo WüstOK Kullingshof45:23+16:4910:18
13Claes LarssonOK Klyftamo48:08+19:3410:56
14Jan-Eric ThelinLidköpings VSK48:29+19:5511:01
15Johan LiderudLidköpings VSK50:35+22:0111:29
16Anders SörqvistBredareds IF1:03:22+34:4814:24

D50

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK29:268:39
2Jane JohanssonIstrums SK29:31+0:058:40
3Nina BejbomUddevalla OK36:05+6:3910:36
4Ann NyströmIF Hagen37:43+8:1711:05
5Gunilla LarssonBredareds IF38:37+9:1111:21
6Iréne BanckIF Hagen39:06+9:4011:30
7Maria SanderiLidköpings VSK39:26+10:0011:35
8Ann-Charlotte JakobssonIstrums SK40:15+10:4911:50
9Gun LundbergIstrums SK41:34+12:0812:13
10Monika LjunglideOK Kullingshof44:04+14:3812:57
11Barbro TörnrothHjobygdens OK48:12+18:4614:10
12Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK54:08+24:4215:55
13Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK57:41+28:1516:57
Elisabeth FredrikssonGudhems IFej start

H50

4 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HolmbergIF Hagen31:327:30
2Karl OlssonTibro OK31:33+0:017:30
3Erik HellsvikIK Gandvik32:18+0:467:41
4Anders SjögrenOK Kullingshof32:49+1:177:48
5Stefan StombergIF Hagen33:37+2:058:00
6Mikael JohanssonOK Gisle34:11+2:398:08
7Bengt LundbergIstrums SK35:03+3:318:20
8Håkan SanderiLidköpings VSK35:46+4:148:30
9Lars NilssonOK Skogsstjärnan37:46+6:148:59
10Claes EkbergLidköpings VSK37:49+6:179:00
11Kent NeroMullsjö SOK41:01+9:299:45
12Anders SwedinLidköpings VSK1:08:03+36:3116:12
Jonas LundgrenTibro OKej start
Krister KarlssonIstrums SKej start

D55

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica AbrahamssonGudhems IF35:0512:05
2Inger SvenssonLidköpings VSK35:27+0:2212:13
3Inger JohanssonOK Klyftamo36:37+1:3212:37
4Britt-Marie AnderssonOK Amne36:38+1:3312:37
5Evamarie LundahlIF Hagen40:18+5:1313:53
6Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu41:46+6:4114:24
7Eva SjöströmIF Hagen42:03+6:5814:30
8Marite ÅkerströmSOK Träff52:11+17:0617:59
9Annika AnderssonOK Skogsstjärnan1:03:50+28:4522:00
Margaretha JohanssonOK Kullingshofdiskvalificerad

H55

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonMariestads FK32:227:53
2Mats KarlssonLidköpings VSK36:10+3:488:49
3Urban LarssonIF Hagen36:56+4:349:00
4Lars GrehnMullsjö SOK37:00+4:389:01
5Anders ErikssonIF Hagen39:01+6:399:30
6Ingvar AnderssonOK Amne39:22+7:009:36
7Jan-Åke EmilssonGudhems IF40:15+7:539:49
8Gunnar BejbomUddevalla OK43:43+11:2110:39
9Owe TörnrothHjobygdens OK44:27+12:0510:50
10Lennart JakobsonTibro OK45:05+12:4310:59
11Sören KarlssonMullsjö SOK47:18+14:5611:32
12Hans AnderssonIK Gandvik57:01+24:3913:54
13Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:00:51+28:2914:50
14Tommy HoltbringOK Amne1:03:17+30:5515:26

D60

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK27:1510:05
2Kajsa TofténHjobygdens OK30:53+3:3811:26
3Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL32:38+5:2312:05
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna33:43+6:2812:29
5Kristina LarssonOK Klyftamo36:13+8:5813:24
6Ingrid TengelandIK Gandvik40:46+13:3115:05

H60

3 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK30:418:04
2Per FredrikssonOK Skogshjortarna32:40+1:598:35
3Vidar LöfvingTibro OK34:55+4:149:11
4Rolf EinarssonIF Hagen36:13+5:329:31
5Karl Evert SvenssonIF Hagen36:17+5:369:32
6Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL39:15+8:3410:19
7Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL39:26+8:4510:22
8Ulf JogbrattOK Tranan40:23+9:4210:37
9Hans-Gösta BernhardMariestads FK40:25+9:4410:38
10Sture JohanssonOK Kullingshof41:04+10:2310:48
11Sten Ove FlinkIK Albion42:32+11:5111:11
12Bo KlamfeltTibro OK47:20+16:3912:27
13Sune GustafssonTibro OK53:39+22:5814:07
14Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL54:23+23:4214:18
Göran JohanssonIK Gandvikdiskvalificerad

D65

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK27:2711:56
2Britta LarssonOK Frisene28:26+0:5912:21
3Ingrid HermanssonIK Ymer29:53+2:2612:59
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK32:10+4:4313:59
5Anita Linnéa NordbergOK Klyftamo32:12+4:4514:00
6Lillemor LorénOK Frisene32:31+5:0414:08
7Eva HöijeOK Ravinen34:01+6:3414:47
8Berit IvehagFrämmestads IK34:23+6:5614:56
9Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan37:15+9:4816:11
10Margit RybergOK Klyftamo40:59+13:3217:49
Eva IsakssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Ulla ÖhrströmOK Amneej start

H65

2 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dag LorénOK Frisene24:098:19
2Lars FinbomOK Landehof24:39+0:308:30
3Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna25:08+0:598:40
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK29:38+5:2910:13
5Lennart KarlssonTrollhättans SOK29:58+5:4910:20
6Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo30:04+5:5510:22
7Olle HermanssonIK Ymer30:23+6:1410:28
8Sigvard OscarssonIstrums SK31:41+7:3210:55
9Reits HallOK Amne31:43+7:3410:56
10Bengt NilssonHestra IF31:50+7:4110:58
11Christer OttossonIF Hagen32:27+8:1811:11
12Åke KarlssonSOK Träff33:09+9:0011:25
13Kennet IvehagFrämmestads IK33:11+9:0211:26
14Lars-Åke JohanssonIK Ymer33:43+9:3411:37
15Lars WahlströmIstrums SK34:17+10:0811:49
16Åke NordbergOK Klyftamo35:28+11:1912:13
17Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK35:56+11:4712:23
18Karl BergstrandHjobygdens OK37:10+13:0112:48
19Lennart HöijeOK Ravinen38:25+14:1613:14
20Bengt ÅkerströmSOK Träff44:16+20:0715:15
21Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK49:16+25:0716:59
Christer HenriksgårdOK Klyftamodiskvalificerad

D70

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit Smedberg-NilssonHestra IF30:2113:47
2Birgit KarlssonMariestads FK30:41+0:2013:56
3Kerstin HagströmIK Gandvik31:06+0:4514:08
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna31:29+1:0814:18
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK34:59+4:3815:54
6Gunni EkbergÄtrans IF36:03+5:4216:23
7Margareta HolmbergIF Hagen38:06+7:4517:19
8Lilian BengtssonOK Amne41:22+11:0118:48
Mariann KjellbergBredareds IFej start

H70

2 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar HolmbergIF Hagen27:0710:02
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna27:18+0:1110:06
3Folke DahlénLidköpings VSK28:18+1:1110:28
4Stig BengtssonOK Amne29:02+1:5510:45
5Alvar AnderssonTibro OK29:09+2:0210:47
6Harry SundbergOK Klyftamo29:12+2:0510:48
7Ivan ErnvidUlricehamns OK30:49+3:4211:24
8John HenrikssonTibro OK31:39+4:3211:43
9Sune HagströmIK Gandvik33:27+6:2012:23
10Regor NiklassonIK Albion35:06+7:5912:59
11Lars LångOK Klyftamo35:28+8:2113:08
12Karl-Inge KarlssonIstrums SK35:35+8:2813:10
13Uno AnderssonOK Klyftamo37:43+10:3613:58
14Sven ErikssonOK Skogsstjärnan38:57+11:5014:25
15Gunnar BrystHjobygdens OK41:34+14:2715:23
16Bertil RybergOK Klyftamo42:22+15:1515:41
17Heikki RissanenMariestads FK55:05+27:5820:24
Harry AnderssonOK Kullingshofej start
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisuej start

D75

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK33:1115:05
2Anita PehrssonIstrums SK36:04+2:5316:23
3Britta SahlIF Hagen37:37+4:2617:05
4Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan40:10+6:5918:15
5Ruth NyströmOK Amne43:17+10:0619:40
6Ann-Marie PerssonIK Gandvik46:59+13:4821:21

H75

2 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten JohanssonOK Kullingshof27:2911:56
2Anders NilssonRyda SK27:37+0:0812:00
3Kjell PerssonMariestads FK28:22+0:5312:20
4Stig SahlIF Hagen30:07+2:3813:05
5Bo ÖhrströmOK Amne36:55+9:2616:03
6Folke HörstrandOK Klyftamo38:47+11:1816:51
7Kurt JohanssonOK Skogsstjärnan39:43+12:1417:16
8Kurt StenbergIK Gandvik39:55+12:2617:21
9Bertil WiklundIK Wilske40:46+13:1717:43
10Göran MalmbergIK Gandvik56:49+29:2024:42

H80

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1KarlErik FranssonTrollhättans SOK25:4811:43
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan29:45+3:5713:31
3Helmer EkbergÄtrans IF30:45+4:5713:58
4Torsten BjörkerothOK P430:48+5:0013:59
5Sven-Johan PerssonIK Gandvik33:05+7:1715:02
6Evert TapperIF Hagen44:16+18:2820:07
7Ingemar GladhOK P455:41+29:5325:18
8Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL1:00:00+34:1227:16
Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OLej start
Arne WahlgrenSOK Träffej start

U1

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonHjobygdens OK16:2110:13
2Kajsa CupanOK Amne16:30+0:0910:18
3Tor RännareHjobygdens OK16:33+0:1210:20
4Hanna PåhlmanIstrums SK17:25+1:0410:53
5Hanife DragoshiIstrums SK17:36+1:1511:00
6Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan18:11+1:5011:21
7Holger PatrikssonOK Klyftamo19:41+3:2012:18
8Anton CarlssonIF Hagen21:58+5:3713:43
9Oskar SjölinIK Uven22:41+6:2014:10
10Elin WesterlundHerrljunga SK Skid o OL23:52+7:3114:55
11Erik AnderssonFalköpings AIK OK32:21+16:0020:13

U2

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HallbergFalköpings AIK OK16:229:05
2Alva SonessonFalköpings AIK OK19:11+2:4910:39
3Hanna AnderssonFalköpings AIK OK19:19+2:5710:43
4Alexander BromanderFalköpings AIK OK27:27+11:0515:15
5Knut HammarTidaholm SOK Sisu31:47+15:2517:39
6Alfred PettesonFalköpings AIK OK33:52+17:3018:48
7Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu39:49+23:2722:07
Jesper PatrikssonOK Klyftamodiskvalificerad
Oskar DahlinIK Gandvikej start
Tilda WiklundFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 1

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adelina WremerGudhems IF22:3412:32

Öppen motion 2

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JorlövOK Skogshjortarna32:0612:50
2Eva LarssonHerrljunga SK Skid o OL35:20+3:1414:08
3Tina J. WalterssonUlricehamns OK39:08+7:0215:39
4Gunnel ForsbladIK Wilske42:33+10:2717:01
5Marita JohanssonMarkbygdens OK43:22+11:1617:20
6Tord TorstenssonFalköpings AIK OK52:38+20:3221:03

Öppen motion 3

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof JohanssonOK Klyftamo31:1111:08
2Dan LundstedtMullsjö SOK32:58+1:4711:46
3Gertie SamuelssonIK Ymer35:37+4:2612:43
4Annelie LundstedtMullsjö SOK36:46+5:3513:07
5Alice HägnanderLidköpings VSK39:57+8:4614:16
6Ann-Mari JohanssonOK Klyftamo44:50+13:3916:00
7Stina AnderssonLidköpings VSK45:46+14:3516:20
8Carina WallgrenIstrums SK48:13+17:0217:13
9Thore JohanssonIK Gandvik51:05+19:5418:14
10Lucy LouTibro OK57:08+25:5720:24
Camilla LiderudLidköpings VSKej start

Öppen motion 5

3 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart JohanssonUlricehamns OK30:579:40
2Peter WibergMullsjö SOK32:05+1:0810:01
3Freddie SvennbergHerrljunga SK Skid o OL32:38+1:4110:11
4Jan NordbergOK Tranan37:15+6:1811:38
5Linus RoosSOK Träff38:08+7:1111:55
6Christer BlomqvistTidaholm SOK Sisu38:40+7:4312:05
7Anders BörjessonLidköpings VSK39:26+8:2912:19
8Anne-Marie TiveljungIK Gandvik39:40+8:4312:23
9Helena SonessonFalköpings AIK OK40:02+9:0512:30
10Claes JohanssonOK Kullingshof40:14+9:1712:34
11Grenabo BernhadHjobygdens OK40:26+9:2912:38
12Marie SvennbergHerrljunga SK Skid o OL40:51+9:5412:45
13Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK42:02+11:0513:08
14Bosse UlrikssonRyda SK42:22+11:2513:14
15Britt-Marie PåhlmanIstrums SK43:07+12:1013:28
16Anette NordbergOK Tranan43:59+13:0213:44
17Daniel HanssonIK Ymer45:06+14:0914:05
18Arne LorénOK Frisene45:46+14:4914:18
19Tommy KarlssonGudhems IF50:36+19:3915:48
20Margaretha HöögOK Kullingshof52:24+21:2716:22
21Ulrika LarssonLidköpings VSK53:03+22:0616:34
22Åke GustavssonHjobygdens OK54:16+23:1916:57
23Monica NiklassonIK Albion55:27+24:3017:19
24Linnéa HallOK Amne59:03+28:0618:27
25Nina MånssonSOK Träff1:38:44+1:07:4730:51
Susanne HoltbringOK Amneej start

Öppen motion 7

4 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo SpångbergIstrums SK38:398:47
2Olle ÅsbergTibro OK46:33+7:5410:34
3Per GustafssonRyda SK47:40+9:0110:49
4Jan LindströmIK Wilske53:28+14:4912:09
5Peter NilssonOK Tranan54:26+15:4712:22
6Roger OdhOK Klyftamo55:33+16:5412:37
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL57:25+18:4613:02
8Tommy StenkvistRyda SK57:42+19:0313:06
9Lars BjörfjällBredareds IF59:39+21:0013:33
10Marcus BranellRyda SK1:00:54+22:1513:50
11Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu1:08:00+29:2115:27
12Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:11:10+32:3116:10
13Albin ÅsbergTibro OK1:13:35+34:5616:43
14Per-Erik SvenssonLidköpings VSK1:17:47+39:0817:40
15Birgitta ParknerOK Landehof1:20:21+41:4218:15
16Mikael RännareHjobygdens OK1:28:08+49:2920:01

Öppen motion 8

5 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KarlssonDalaportens OL43:018:06
2Emil BörjessonIK Hakarpspojkarna43:15+0:148:09
3Erik SkaarRyda SK47:21+4:208:56
4Karin HolmDalaportens OL49:29+6:289:20
5Patrik NilssonVänersborgs SK50:03+7:029:26
6Anders JakobssonSOK Träff50:17+7:169:29
7Torbjörn SjölinIK Uven51:23+8:229:41
8Magnus DahlinIK Gandvik55:34+12:3310:29
9Hans-Olof CarlssonFalköpings AIK OK58:42+15:4111:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser