Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Eksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Eksjö
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna / SOK Aneby
Datum: lördag 3 maj 2014 - söndag 4 maj 2014

Damkaveln

319 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 13:58:24
Miri Thrane Ødum54:3343+4:1554:3343
Ita Klingenberg51:518+2:181:46:248-35
Ida Bobach29:5412:16:182-6
Maja Alm45:1413:01:321-1
Signe Søes56:526+1:293:58:2410
2Göteborg-Majorna OK 14:02:30
Viktoria Ernstsson55:3064+5:1255:3064
Anna Forsberg50:553+1:221:46:259-55
Emma Bergman30:093+0:152:16:346-3
Lina Strand49:0812+3:543:05:423-3
Judith Wyder56:485+1:254:02:302-1
3OK Tisaren 14:02:41
Helena Andersson54:3844+4:2054:3844
Bettina Aebi52:4516+3:121:47:2321-23
Andrea Svensson33:2017+3:262:20:4310-11
Lilian Forsgren46:353+1:213:07:187-3
Simone Niggli55:2314:02:413-4
4Järla Orientering 14:02:56
Elsa Jansson54:3946+4:2154:3946
Anneke Hald Bjorgum51:386+2:051:46:175-41
Ingjerd Myhre30:144+0:202:16:3150
Elin Hemmyr Skantze49:1213+3:583:05:434-1
Karolin Ohlsson57:138+1:504:02:5640
5SK Pohjantähti 14:03:12
Heini Wennman52:5715+2:3952:5715
Marttiina Joensuu51:225+1:491:44:192-13
Laura Lakanen32:1111+2:172:16:304+2
Marika Teini49:2014+4:063:05:505+1
Sofia Haajanen57:2211+1:594:03:1250
6OK Linné 14:04:30
Rebecka Olsson53:0716+2:4953:0716
Inga Kazlauskaite54:1327+4:401:47:2018+2
Hilda Forsgren33:5028+3:562:21:1015-3
Catherine Taylor46:072+0:533:07:176-9
Annika Billstam57:138+1:504:04:3060
7IFK Lidingö SOK 14:05:19
Helena Karlsson52:163+1:5852:163
Annica Gustafsson51:569+2:231:44:121-2
Anna Bachman32:0610+2:122:16:182+1
Ausrine Kutkaite49:2315+4:093:05:4120
Ines Brodmann59:3819+4:154:05:197+5
8Halden SK 14:05:33
Elena Roos54:2638+4:0854:2638
Ida Marie Næss Bjørgul52:3512+3:021:47:0112-26
Kine Hallan Steiwer34:0136+4:072:21:0213+1
Eva Jurenikova48:387+3:243:09:4012-1
Mari Fasting55:533+0:304:05:338-4
9Hiidenkiertäjät 14:05:49
Sonja Liukkonen55:2662+5:0855:2662
Jenny Paulin50:564+1:231:46:226-56
Annika Rihma31:598+2:052:18:217+1
Anu Åkerman51:2323+6:093:09:4414+7
Julia Novikova56:054+0:424:05:499-5
10MS Parma 14:05:53
Anni Heikkonen55:2260+5:0455:2260
Tuulia Viberg52:0910+2:361:47:3123-37
Susanna Tervo33:3322+3:392:21:0414-9
Maija Sianoja47:325+2:183:08:368-6
Anastasia Tikhonova57:1710+1:544:05:5310+2
11Paimion Rasti 14:06:46
Eveliina Hirvonen54:3844+4:2054:3844
Salla Fagerudd52:3914+3:061:47:1716-28
Vroni König-Salmi33:2519+3:312:20:429-7
Inga Dambe49:0110+3:473:09:4313+4
Saara Norrgrann57:037+1:404:06:4611-2
12Leksands OK 14:07:13
Sabine Hauswirth52:308+2:1252:308
Ida Lindkvist54:3432+5:011:47:0413+5
Petra Baljeu33:3423+3:402:20:388-5
Rahel Friederich48:589+3:443:09:3610+2
Helena Jansson57:3712+2:144:07:1312+2
13Hellas Orientering 14:11:29
Kristina Rybakovaite54:0526+3:4754:0526
Gabija Razaityte52:1811+2:451:46:237-19
Capucine Vercellotti34:2343+4:292:20:4612+5
Svetlana Mironova48:518+3:373:09:3711-1
Irina Nyberg1:01:5229+6:294:11:2913+2
14Tampereen Pyrintö 14:11:34
Martina Zverinova54:2337+4:0554:2337
Sonja Kyrölä56:1837+6:451:50:4131-6
Heidi Haapasalo33:0415+3:102:23:4522-9
Saila Kinni47:566+2:423:11:4115-7
Riina Kuuselo59:5321+4:304:11:3414-1
15Domnarvets GOIF 14:11:38
Karolina A.Höjsgaard54:2839+4:1054:2839
Elin Dahlin56:5047+7:171:51:1834-5
Dana Safka Brozkova34:3347+4:392:25:5135+1
Emma Johansson46:384+1:243:12:2916-19
Lena Eliasson59:0918+3:464:11:3815-1
16Stora Tuna OK 14:12:14
Anna Mårsell52:319+2:1352:319
Lilly Gross58:1164+8:381:50:4232+23
Johanna Erlandsson34:4852+4:542:25:3034+2
Julia Gross51:0720+5:533:16:3725-9
Tove Alexandersson55:372+0:144:12:1416-9
17IFK Lidingö SOK 24:12:17
Akvile Preiksaite55:1156+4:5355:1156
Frida Bakkman51:437+2:101:46:5411-45
Sofia Törnqvist33:5028+3:562:20:44110
Sofia Adolfsson53:2334+8:093:14:0718+7
Sarina Jenzer58:1014+2:474:12:1717-1
18Kalevan Rasti 14:12:19
Mari Väänänen53:1518+2:5753:1518
Aija Skrastina54:1126+4:381:47:2622+4
Mari Väisänen34:2444+4:302:21:5017-5
Paula Iso-Markku52:2629+7:123:14:1620+3
Sara Lüscher58:0313+2:404:12:1918-2
19Linköpings OK 14:12:57
Cecilia Kleist55:4066+5:2255:4066
Sofia Salomonsson56:2740+6:541:52:0738-28
Amy Rankka32:029+2:082:24:0928-10
Fredrika Vångell50:3618+5:223:14:4521-7
Alva Olsson58:1215+2:494:12:5719-2
20IFK Moras OK 14:16:36
Anastasia Trubkina52:5414+2:3652:5414
Olga Panchenko53:2220+3:491:46:164-10
Fanni Gyurko30:012+0:072:16:171-3
Evgeniya Ryapolova52:5032+7:363:09:079+8
Magdalena Olsson1:07:2969+12:064:16:3620+11
21OK Orion 14:16:42
Daria Lajn52:319+2:1352:319
Carlotta Scalet58:2370+8:501:50:5433+24
Cecilia Bratt33:2318+3:292:24:1730-3
Tilda Johansson53:2635+8:123:17:4328-2
Nadiya Volynska58:5917+3:364:16:4221-7
22Nydalens SK 14:16:47
Malin Jakobsson55:0955+4:5155:0955
Nicole Ragvin56:5950+7:261:52:0839-16
Sofie Aarnes34:0437+4:102:26:1237-2
Anne M Hausken Nordberg49:0211+3:483:15:1423-14
Anne Johanne Lind1:01:3327+6:104:16:4722-1
23Hiisirasti 14:17:08
Daria Korobeynik55:0652+4:4855:0652
Noora Koskinen56:5348+7:201:51:5935-17
Inna Somova32:1812+2:242:24:1730-5
Päivi Autio53:0333+7:493:17:2027-3
Natalia Efimova59:4820+4:254:17:0823-4
24IFK Göteborg 14:17:17
Josefine Carlsson54:1530+3:5754:1530
Elin Månsson54:3533+5:021:48:5027-3
Kirsi Nurmi33:3121+3:372:22:2120-7
Anna Närhi51:1121+5:573:13:3217-3
Jenny Johansson1:03:4540+8:224:17:1724+7
25OK Linné 24:18:37
Lisa Rönnols58:23118+8:0558:23118
Samantha Saeger53:3921+4:061:52:0237-81
Elisa Elstner31:567+2:022:23:5826-11
Lina Bäckström52:3831+7:243:16:3624-2
Emily Kemp1:02:0130+6:384:18:3725+1
26OK Tyr 14:18:44
Johanna Kindlund58:35122+8:1758:35122
Linda Take54:0225+4:291:52:3746-76
Sofie Gustavsson31:326+1:382:24:0928-18
My Westlund54:3441+9:203:18:4330+2
Malin Leandersson1:00:0122+4:384:18:4426-4
27Fredrikstad SK 14:18:46
Sigrid Alexandersen54:5550+4:3754:5550
Birgitte Huseby53:1419+3:411:48:0926-24
Marie Olaussen35:3666+5:422:23:4522-4
Kamilla Olaussen51:2524+6:113:15:10220
Heidi Østlid Bagstevold1:03:3639+8:134:18:4627+5
28IL Tyrving 14:18:53
Kristin Helland-Hansen58:11113+7:5358:11113
Tessa Hill54:1729+4:441:52:2843-70
Cassie Trewin37:22105+7:282:29:5061+18
Ingunn Hultgreen Weltzien50:2916+5:153:20:1935-26
Betty Ann Bjerkreim Nilsen58:3416+3:114:18:5328-7
29OK Hällen 14:20:52
Markéta Novotná54:1733+3:5954:1733
Johanna Engström53:0518+3:321:47:2220-13
Anna Sjölander41:59185+12:052:29:2156+36
Johanna Öberg50:5919+5:453:20:2037-19
Linnea Gustafsson1:00:3223+5:094:20:5229-8
30Angelniemen Ankkuri 14:21:30
Sanna Kauppila57:1993+7:0157:1993
Heini Saarimäki55:1534+5:421:52:3445-48
Pinja Kurppa34:1240+4:182:26:4642-3
Sanni Kivelä50:3317+5:193:17:1926-16
Natalia Vinogradova1:04:1143+8:484:21:3030+4
31OK Denseln 14:21:32
Perrine Obstetar54:1935+4:0154:1935
Anastasiia Danylova53:4723+4:141:48:0625-10
Annica Crispin35:4368+5:492:23:49250
Lovisa Adolfsson55:0547+9:513:18:5433+8
Isia Basset1:02:3835+7:154:21:3231-2
32NTNUI 14:21:40
Linn Hokholt (vacant)56:5787+6:3956:5787
Anna Ulvensøen (vacant)58:1265+8:391:55:0963-24
Marta Ulvensøen (vacant)33:5330+3:592:29:0253-10
Maren Jansson Haverstad (vacant)51:1722+6:033:20:1935-18
Emma Johansson (vacant)1:01:2126+5:584:21:4032-3
33Kangasala SK 14:21:42
Evely Kaasiku53:3119+3:1353:3119
Outi Ojanen53:4924+4:161:47:2018-1
Anna Kotkajuuri34:3949+4:452:21:5919+1
Iida Savolainen56:5153+11:373:18:5032+13
Iveta Duchova1:02:5237+7:294:21:4233+1
34Tullinge SK 14:22:28
Sara Lundblad52:287+2:1052:287
Sofia Lönnkvist54:1428+4:411:46:4210+3
Rebecka Heinrup34:5655+5:022:21:3816+6
Jenny Lönnkvist52:3030+7:163:14:0819+3
Johanna Lönnkvist1:08:2074+12:574:22:2834+15
35Sävedalens AIK 14:24:06
Amilia Björklund58:29120+8:1158:29120
Emma Andersson53:4322+4:101:52:1240-80
Camilla Engstrand34:3146+4:372:26:43400
Maria Magnusson52:1328+6:593:18:5634-6
Anastasia Denisova1:05:1054+9:474:24:0635+1
36OK Kolmården 14:24:15
Frida Aspnäs53:5223+3:3453:5223
Linn Bränneby58:5981+9:261:52:5149+26
Maja Pettersson31:085+1:142:23:5927-22
Lisa Pettersson54:4744+9:333:18:4631+4
Malin Leijon Lind1:05:2959+10:064:24:1536+5
37Bredaryds SOK 14:24:24
Amanda Leo55:0351+4:4555:0351
Amanda Hansson57:5062+8:171:52:5350-1
Linnéa Andersson34:0538+4:112:26:5845-5
Carina Svensson51:4325+6:293:18:4129-16
Agnes Leo1:05:4360+10:204:24:2437+8
38Halden SK 24:24:36
Vendula Haldin57:46100+7:2857:46100
Ingunn Fristad57:2756+7:541:55:1366-34
Ane Sofie Bjørgul34:0538+4:112:29:1855-11
Hanna Haugen Nordbrøden54:0937+8:553:23:2744-11
Vercellotti Léa1:01:0925+5:464:24:3638-6
39Södertälje-Nykvarn OF 14:24:50
Frida Jönsson Hellstadius56:4184+6:2356:4184
Lenka Knapová58:4976+9:161:55:3068-16
Jeanette Jönsson Hellstadius33:5330+3:592:29:2357-11
Vendula Horčičková52:0926+6:553:21:3240-17
Jana Knapová1:03:1838+7:554:24:5039-1
40OK Skogsfalken 14:24:56
Jolanta Kolosinska54:3041+4:1254:3041
Pim Hedberg55:3136+5:581:50:0130-11
Lina Svensson36:3284+6:382:26:3339+9
Lina Blomqvist54:2038+9:063:20:5338-1
Lina Persson1:04:0341+8:404:24:5640+2
41Halden SK 34:27:54
Runa Lien Backstrøm59:24138+9:0659:24138
Marit Kahrs58:2269+8:491:57:4697-41
Sabine Rothaug33:4126+3:472:31:2765-32
Jennie Andersson52:0926+6:553:23:3645-20
Iliana Ilieva1:04:1845+8:554:27:5441-4
42IK Hakarpspojkarna 14:29:08
Elna Forsberg55:2461+5:0655:2461
Hanna Palm1:00:2399+10:501:55:4772+11
Anette Granstedt33:5733+4:032:29:4460-12
Sofie Svensson54:0136+8:473:23:4546-14
Anna Envall1:05:2358+10:004:29:0842-4
43CopenhagenO 14:29:23
Cecilie Friberg Klysner53:4121+3:2353:4121
Lea Reime1:01:31119+11:581:55:1265+44
Line Søderlund33:2519+3:312:28:3749-16
Nikoline Tillingsøe54:2739+9:133:23:0443-6
Nicoline Friberg Klysner1:06:1963+10:564:29:23430
44IFK Lidingö SOK 34:30:45
Matleena Boström52:255+2:0752:255
Rachael Rothman56:4745+7:141:49:1229+24
Elin Carlsson36:4791+6:532:25:5936+7
Sofie Sihver1:00:0199+14:473:26:0048+12
Adela Indrakova1:04:4552+9:224:30:4544-4
45OK Kåre 14:30:59
Jenny Eriksson56:4184+6:2356:4184
Kajsa Risby49:3311:46:143-81
Amelie Ekström35:3767+5:432:21:5118+15
Matilda Andersson1:05:00143+19:463:26:5153+35
Lisa Risby1:04:0842+8:454:30:5945-8
46OK Pan-Kristianstad 14:31:03
Monika Depta54:2036+4:0254:2036
Marie Eng1:00:44104+11:111:55:0460+24
Angelika Maciejewska33:3423+3:402:28:3850-10
Sara Eng57:5361+12:393:26:3152+2
Jannie Hagård1:04:3250+9:094:31:0346-6
47OK Pan Århus 24:31:49
Stine Bagger Hagner55:2662+5:0855:2662
Josefine Lind56:5749+7:241:52:2342-20
Signe Klinting36:3787+6:432:29:0052+10
Mette Hjerrild1:00:24101+15:103:29:2463+11
Ane Linde1:02:2532+7:024:31:4947-16
48OK Tisaren 24:31:54
Marion Aebi57:4499+7:2657:4499
Rebecka Nylin57:2155+7:481:55:0561-38
Anna Hallmén36:2682+6:322:31:3167+6
Lovisa Persson55:3250+10:183:27:0354-13
Julia Lauri1:04:5153+9:284:31:5448-6
49OK Rodhen 14:31:57
Maria Alekseyonok1:01:29174+11:111:01:29174
Alexandra Bjärrenholt57:5363+8:201:59:22111-63
Mathilda Karlsson34:4150+4:472:34:0384-27
Jenny Wegmüller55:2749+10:133:29:3064-20
Maria Sjölander1:02:2733+7:044:31:5749-15
50Frol IL 14:32:06
Gøril Rønning Sund50:18150:181
Mathilde Rundhaug56:4946+7:161:47:0714+13
Kari Svingheim37:22105+7:282:24:2932+18
Sara Profors59:3993+14:253:24:0847+15
Eirin Svanøe-Hafstad1:07:5872+12:354:32:0650+3
51Umeå OK 14:33:38
Klara Yngvesson55:1959+5:0155:1959
Jenny Wegebro52:3914+3:061:47:5824-35
Johanna Hallberg36:3686+6:422:24:3433+9
Åsa Otterbjörk58:0365+12:493:22:3742+9
Stina Nilsson1:11:0192+15:384:33:3851+9
52Lynx 14:35:30
Taru Ikäheimonen55:5770+5:3955:5770
Aino Mänkärlä56:3642+7:031:52:3344-26
Anna Ojapalo34:1641+4:222:26:4943-1
Sara Karvonen1:03:30131+18:163:30:1966+23
Karoliina Sundberg1:05:1155+9:484:35:3052-14
53Varegg Fleridrett 14:35:49
Christiane Trøsse59:31142+9:1359:31142
Kristine Fjellanger57:0752+7:341:56:3874-68
Line Laurantsen35:2159+5:272:31:5975+1
Ingrid Vrålstad Løvås1:01:23113+16:093:33:22750
Kristin Löfgren1:02:2733+7:044:35:4953-22
54Lillomarka OL 14:36:16
Lucy Butt57:2594+7:0757:2594
Helen Palmer55:1935+5:461:52:4447-47
Siri Kollerud34:0035+4:062:26:4441-6
Andrine Benjaminsen54:5946+9:453:21:43410
Siri Vilberg1:14:33126+19:104:36:1654+13
55Falköpings AIK OK 14:37:43
Sara Hagström52:4011+2:2252:4011
Vilma Blennow1:00:1096+10:371:52:5048+37
Kristine Svensson35:5972+6:052:28:4951+3
Johanna Hagström59:0385+13:493:27:5256+5
Amanda Blennow1:09:5183+14:284:37:4355-1
56IFK Moras OK 24:38:04
Helene Söderlund58:01105+7:4358:01105
Katarina Svahn58:5780+9:241:56:5878-27
Frida Lövgren35:0257+5:082:32:0076-2
Sara Wadman54:2739+9:133:26:2750-26
Indre Valaite1:11:37102+16:144:38:0456+6
57Tampereen Pyrintö 24:38:09
Maria Laine56:1274+5:5456:1274
Sanni Kymäläinen1:01:05111+11:321:57:1783+9
Emmi Mähönen36:3183+6:372:33:4880-3
Jenni Laine55:2248+10:083:29:1059-21
Lotta Karhola1:08:5979+13:364:38:0957-2
58IF Sibbo-Vargarna 14:38:50
Elli Virta52:5013+2:3252:5013
Karoliina Martikainen54:2931+4:561:47:1917+4
Mari Seppänen35:2058+5:262:22:3921+4
Jasmin Sundbäck1:06:38162+21:243:29:1760+39
Tatiana Rozova1:09:3381+14:104:38:5058-2
59MS Parma 24:39:23
Liis Johanson57:3495+7:1657:3495
Tiia Miettinen54:2730+4:541:52:0136-59
Emilia Rantanen34:5353+4:592:26:5444+8
Elisa Mäkinen59:1790+14:033:26:1149+5
Outi Sareila1:13:12115+17:494:39:2359+10
60Anttolan Urheilijat 14:39:37
Henna-Riikka Haikonen52:163+1:5852:163
Jenna Pajunen1:02:02123+12:291:54:1858+55
Heini Pulliainen39:37150+9:432:33:5581+23
Heli Noponen58:1769+13:033:32:1271-10
Laura Pajunen1:07:2568+12:024:39:3760-11
61Bækkelagets SK 14:39:38
Mariann Ulvestad59:21137+9:0359:21137
Tone Wigemyr49:412+0:081:49:0228-109
Lene Godager38:27123+8:332:27:2946+18
Ingvild Gjessing1:06:06156+20:523:33:3579+33
Nikoline Ekeberg Schjerve1:06:0361+10:404:39:3861-18
62Täby OK 14:39:51
Christina Løvald Hellberg55:0652+4:4855:0652
Elin Björkman1:03:22138+13:491:58:28101+49
Emma Hagrot38:28125+8:342:36:56102+1
Hanna Hänström58:3576+13:213:35:3185-17
Lenka Poklopova1:04:2046+8:574:39:5162-23
63Hämeenlinnan Suunnistajat 14:39:52
Laura Vike52:4712+2:2952:4712
Bernadett Kelemen1:04:28153+14:551:57:1582+70
Sanni Kuusinen34:4651+4:522:32:0177-5
Polina Kuznetsova59:5998+14:453:32:0069-8
Ildiko Szerencsi1:07:5270+12:294:39:5263-6
64Nord West 14:39:55
Elena Gurskaia59:12133+8:5459:12133
Nadezhda Sorvacheva59:5694+10:231:59:08107-26
Anastasia Pesegova38:19120+8:252:37:27106-1
Tatyana Bevza57:5762+12:433:35:2483-23
Daria Krasilnikova1:04:3149+9:084:39:5564-19
65Hamar OK / Løten o-lag 14:40:07
Sofie Johansson53:5524+3:3753:5524
Evine Westli Andersen1:00:0395+10:301:53:5855+31
Stine Frogner Tømmervold37:43111+7:492:31:4170+15
Nina Smestad1:02:14119+17:003:33:5580+10
Emilie Westli Andersen1:06:1262+10:494:40:0765-15
66Koovee 14:40:22
Tuuli Paunonen1:00:01150+9:431:00:01150
Marjo Niittynen1:00:59108+11:262:01:00126-24
Elo Saue34:3748+4:432:35:3794-32
Henna Skog56:1451+11:003:31:5168-26
Miia Niittynen1:08:3175+13:084:40:2266-2
67Långhundra IF 14:40:25
Josefin Bengtsson56:0172+5:4356:0172
Anika Gassner1:03:11135+13:381:59:12108+36
Emma Bromark38:07118+8:132:37:19103-5
Sara Bengtsson58:2773+13:133:35:4687-16
Jenny Bengtsson1:04:3951+9:164:40:2567-20
68Helsingin Suunnistajat 14:40:32
Heidi Salonen54:1632+3:5854:1632
Anniina Suhonen59:5193+10:181:54:0756+24
Venla Heikkilä39:34147+9:402:33:4179+23
Eija Meriläinen1:00:26102+15:123:34:0781+2
Pihla Otsamo1:06:2564+11:024:40:3268-13
69OK Linné 34:40:39
Elin Karlsson59:13134+8:5559:13134
Lisa Carlsson57:4761+8:141:57:0079-55
Kate Morrison34:5856+5:042:31:5874-5
Fredrika von Essen58:3475+13:203:30:3267-7
Emma Pihl Skoog1:10:0786+14:444:40:3969+2
70Rasti-Kurikka 14:40:41
Satu Heittola56:0071+5:4256:0071
Johanna Kriikkula59:3587+10:021:55:3570-1
Piia Latva-Kiskola35:5972+6:052:31:3468-2
Suvi Heittola1:04:37140+19:233:36:1192+24
Aleksandra Voytova1:04:3048+9:074:40:4170-22
71Tullinge SK 24:40:44
Emeli Pettersson56:2279+6:0456:2279
Tina Junegard59:4289+10:091:56:0473-6
Amanda Berggren35:5270+5:582:31:5672-1
Linda Larsson57:2455+12:103:29:2061-11
Linnea Adolfsson1:11:2497+16:014:40:4471+10
72Sundsvalls OK 14:40:46
Alice Hugosson56:3783+6:1956:3783
Annika Carlberg1:01:31119+11:581:58:0899+16
Hanna Hugosson36:2180+6:272:34:2989-10
Johanna Sjölund1:03:28129+18:143:37:5799+10
Johanna Bergman1:02:4936+7:264:40:4672-27
73OK Landehof 14:40:49
Felicia Stuhlhofer59:57148+9:3959:57148
Helena Strand57:4660+8:131:57:4392-56
Pia Johansson37:0799+7:132:34:5093+1
Hanna Åberg1:00:45108+15:313:35:3586-7
Lotta Saetre1:05:1457+9:514:40:4973-13
74Eksjö SOK 14:40:54
Julia Bauer59:24138+9:0659:24138
Sophie Tritschler58:1566+8:421:57:3990-48
Anja Arbter33:5934+4:052:31:3869-21
Amanda Falck Weber54:4945+9:353:26:2750-19
Michala Guizzardi1:14:27125+19:044:40:5474+24
75Sävedalens AIK 24:40:57
Lina Samor58:20117+8:0258:20117
Elin Hamrefors59:2484+9:511:57:4494-23
Märta Mollén36:4992+6:552:34:3390-4
Erika Lindqvist59:0184+13:473:33:3478-12
Anastasia Kruglenia1:07:2367+12:004:40:5775-3
76CopenhagenO 24:42:22
Masha Semak57:0590+6:4757:0590
Mathilde Kracht1:00:33100+11:001:57:3889-1
Iben Valery34:1942+4:252:31:5773-16
Agnes Jonsson57:2455+12:103:29:2162-11
Helle Holm Clausen1:13:01114+17:384:42:2276+14
77OK Renen 14:42:29
Linnea Sundström58:01105+7:4358:01105
Isabel Salén56:3241+6:591:54:3359-46
Signe Leffler-Rosendahl39:55157+10:012:34:2888+29
Lena Turesson54:4043+9:263:29:0858-30
Ida Sundström1:13:21118+17:584:42:2977+19
78IK Hakarpspojkarna 24:43:39
Karin Spjuth54:1733+3:5954:1733
Gabriella Gustafsson58:5679+9:231:53:1353+20
Anna Serrallonga33:1616+3:222:26:2938-15
Moa Svensson1:00:35104+15:213:27:0455+17
Elin Svensson1:16:35142+21:124:43:3978+23
79Freidig 14:44:47
Karen Oline Kolstad58:44124+8:2658:44124
Frida Sæther58:2871+8:551:57:1280-44
Malin Sandstad46:15225+16:212:43:27140+60
Mari Angell-Petersen59:4394+14:293:43:10122-18
Hanne Sandstad1:01:3728+6:144:44:4779-43
80OK Södertörn 14:44:52
Tove Lagerberg54:4047+4:2254:4047
Marita Freimane58:2068+8:471:53:0051+4
Hanna Lagerberg35:2261+5:282:28:2247-4
Alice Törnlund1:05:50154+20:363:34:1282+35
Marielle Larsson1:10:4089+15:174:44:5280-2
81Göteborg-Majorna OK 24:44:55
Marie-Louise Axenborg59:37146+9:1959:37146
Louise Göthfors59:5092+10:171:59:27114-32
Anna Wallin36:1775+6:232:35:4496-18
Sara Johansson57:3558+12:213:33:1974-22
Frida Nero1:11:36101+16:134:44:5581+7
82Leksands OK 24:45:05
Frida Erkers55:0754+4:4955:0754
Madelene Allmungs1:02:27127+12:541:57:3487+33
Maja Enges44:29204+14:352:42:03131+44
Marie Spångmyr58:4680+13:323:40:49108-23
Franziska Dörig1:04:1644+8:534:45:0582-26
83Rajamäen Rykmentti 14:45:06
Johanna Tervo58:32121+8:1458:32121
Hanna Raitanen58:4275+9:091:57:1481-40
Julia Himilä44:06203+14:122:41:20121+40
Mirabella Tolonen1:01:31115+16:173:42:51120-1
Marjo Liikanen1:02:1531+6:524:45:0683-37
84OK Ravinen 14:45:09
Ebba Pegestam1:05:02197+14:441:05:02197
Annie Forsberg58:3772+9:042:03:39139-58
Julia Frejd37:30107+7:362:41:09119-20
Frida Forsberg59:3792+14:233:40:46106-13
Ida Kallur1:04:2347+9:004:45:0984-22
85Nydalens SK 24:45:13
Maria Jonsson1:00:04152+9:461:00:04152
Emma Lähdekorpi57:3759+8:041:57:4191-61
Karen Bjergaard39:00136+9:062:36:4199+8
Ingeborg Ellegaard Melby58:4579+13:313:35:2684-15
Louise Oram1:09:4782+14:244:45:1385+1
86FK Friskus-Varberg 14:45:35
Helena Andersson57:4097+7:2257:4097
Caroline Jönsson59:4188+10:081:57:2184-13
Jennifer Gull37:0598+7:112:34:2687+3
Hanna Arnell58:5883+13:443:33:2476-11
Emma Lindén1:12:11110+16:484:45:3586+10
87Finspångs SOK 14:46:44
Simona Chladkova58:17115+7:5958:17115
Jenni Simola57:1553+7:421:55:3269-46
Elin Johansson38:27123+8:332:33:5982+13
Katerina Dolezelova1:01:54118+16:403:35:5389+7
Eliska Kulhava1:10:5190+15:284:46:4487-2
88NTNUI 24:46:55
Audhild Bakken Rognstad (vacant)56:1777+5:5956:1777
Britt Ingunn Nydal (vacant)58:5077+9:171:55:0762-15
Rannveig Jørgensen (vacant)36:1674+6:222:31:2363+1
Jorunn Kvakland (vacant)1:00:42106+15:283:32:0570+7
Gunnhild Rogne Halland (vacant)1:14:50128+19:274:46:5588+18
89IF Femman 14:46:56
Julia Björkstrand56:0773+5:4956:0773
Alexandra Enlund1:02:32131+12:591:58:39103+30
Matilda Smeds41:39180+11:452:40:18117+14
Pernilla Tunis57:3860+12:243:37:5698-19
Victoria Höstman1:09:0080+13:374:46:5689-9
90KFUM Örebro OK 14:47:01
Anette Carlsson56:3382+6:1556:3382
Kristin Jacobson1:03:14136+13:411:59:47119+37
Susanne Eriksson37:36108+7:422:37:23104-15
Ellinor Eriksson58:4278+13:283:36:0590-14
Elsa Ekelin1:10:5691+15:334:47:01900
91Trollhättans SOK 14:48:44
Elvira Björklund57:0691+6:4857:0691
Lina Andersson1:06:38184+17:052:03:44140+49
Agnes Westerberg38:41130+8:472:42:25135-5
Josefine Kristiansson57:2957+12:153:39:54103-32
Aina Edgren1:08:5078+13:274:48:4491-12
92Fossum IF 14:49:06
Guro Vassend1:00:03151+9:451:00:03151
Gunvor Hov Høydal56:4344+7:101:56:4677-74
Marianne Opsahl Bredesen41:27178+11:332:38:13110+33
Maria Brodin59:4595+14:313:37:58100-10
Ragnhild Hjermstad1:11:0893+15:454:49:0692-8
93OK Tranan 14:49:15
Hanna Lindström58:58129+8:4058:58129
Sara Kindlund1:00:37102+11:041:59:35117-12
Sara Nilsson43:16197+13:222:42:51137+20
Annika Johansson58:2170+13:073:41:12111-26
Ulrika Kindlund1:08:0373+12:404:49:1593-18
94Hiidenkiertäjät 24:49:17
Josefina Sundman58:48126+8:3058:48126
Laura Leijola58:3973+9:061:57:2785-41
Essi Kangasaho38:46133+8:522:36:1398+13
Kerstin Uiboupin56:5254+11:383:33:0573-25
Anu Uhotoinen1:16:12139+20:494:49:1794+21
95Lunds OK 14:49:20
Emelie Eklöf58:15114+7:5758:15114
Sara Snogerup Linse59:4390+10:101:57:5898-16
Jenny Bredfelt36:2381+6:292:34:2186-12
Lotta Linsefors1:03:48134+18:343:38:09102+16
Anna Hellner1:11:1194+15:484:49:2095-7
96Kalevan Rasti 24:49:22
Henna Höglund57:4198+7:2357:4198
Essi Rautasalo1:03:33139+14:002:01:14127+29
Silja Kauppinen32:4613+2:522:34:0083-44
Matleena Fincke1:04:00136+18:463:38:00101+18
Anna-Kaisa Asikainen1:11:2296+15:594:49:2296-5
97OK Pan Århus 34:49:26
Camilla Louise Bevensee55:1857+5:0055:1857
Hanna Aludden1:02:26126+12:531:57:4494+37
Caroline Finderup33:4627+3:522:31:3066-28
Josephine Dewett Kristensen58:0264+12:483:29:3265-1
Rie McGrail1:19:54162+24:314:49:2697+32
98OK Skogshjortarna 14:49:31
Hanna Axelsson1:00:05153+9:471:00:05153
Karin Aneland-Thern57:2857+7:551:57:3386-67
Annie Larsson41:48181+11:542:39:21112+26
Tiina Laas56:5052+11:363:36:1192-20
Therése Ivarsson1:13:20117+17:574:49:3198+6
99IK Hakarpspojkarna 34:49:33
Eva Öhlund57:57104+7:3957:57104
Ona Rafols56:1837+6:451:54:1557-47
Helena S Sandahl36:5996+7:052:31:1462+5
Åsa Eskilsson1:02:14119+17:003:33:2877+15
Maria Ossiansson1:16:05138+20:424:49:3399+22
100Järla Orientering 24:49:36
Stina Jansson1:00:19158+10:011:00:19158
Josefin Persson56:2539+6:521:56:4476-82
Malin Sandström35:3364+5:392:32:1778+2
Anna Dahlgren-Rosén1:03:51135+18:373:36:0891+13
Ellinor Fransson1:13:28119+18:054:49:36100+9
101OK Vilse 87 / FK Göingarna / OK Eken 14:49:38
Ellinor Tjernlund54:4548+4:2754:4548
Josefin Tjernlund57:2958+7:561:52:1441-7
Martina Karlsson39:40153+9:462:31:5471+30
Louise Axelsson1:09:00184+23:463:40:54109+38
Marie Morlon1:08:4477+13:214:49:38101-8
102OK Roslagen 14:53:37
Samantha Ahlgren1:01:53178+11:351:01:53178
Caroline Løchting Thunberg1:04:43157+15:102:06:36157-21
Olivia Kvarnlöf39:32146+9:382:46:08154-3
Alice Frost1:01:00110+15:463:47:08128-26
Rebecka Lindberg1:06:2965+11:064:53:37102-26
103Stora Tuna OK 24:53:44
Susanna Mårtensson59:30140+9:1259:30140
Melina Carlsson1:01:29118+11:562:00:59125-15
Hanna Barkegren42:16189+12:222:43:15139+14
Vanessa Fricker58:5582+13:413:42:10116-23
Linnea Malmberg1:11:34100+16:114:53:44103-13
104OK Linné 44:53:53
Sara Lundsten1:05:32202+15:141:05:32202
Amanda Thellsén1:01:24115+11:512:06:56158-44
Helene Nilsson37:0197+7:072:43:57145-13
Claire Sandevoir57:5963+12:453:41:56113-32
Ulrika Lindstam1:11:57105+16:344:53:53104-9
105Ärla IF 14:54:09
Susen Lösch53:1417+2:5653:1417
Lisa Andersson1:10:34209+21:012:03:48141+124
Sandra Karlsson-Bierfeldt38:03117+8:092:41:51124-17
Sandra Grosberga58:0566+12:513:39:56104-20
Sofia Grawé1:14:13122+18:504:54:09105+1
106Paimion Rasti 24:54:14
Emma Silvennoinen57:49101+7:3157:49101
Milla Saarimäki1:00:47105+11:141:58:36102+1
Katri Lindeqvist38:48135+8:542:37:24105+3
Laura Portin58:2874+13:143:35:5288-17
Signe Dambe1:18:22156+22:594:54:14106+18
107Hellas Orientering 24:54:57
Fanny Roche57:0992+6:5157:0992
Liudmila Sapronenkova59:3486+10:011:56:4375-17
Charlotta Thureson Giberg37:56116+8:022:34:3991+16
Jonna Fors58:2471+13:103:33:0372-19
Ida Willén1:21:54172+26:314:54:57107+35
108Söders-Tyresö 14:57:14
Tekle Emilija Gvildyte59:33144+9:1559:33144
Nina Thörnqvist1:05:40168+16:072:05:13155+11
Karin Almgren40:38166+10:442:45:51152-3
Åsa Linnersjö1:04:27138+19:133:50:18141-11
Lucie Krafkova1:06:5666+11:334:57:14108-33
109Larvik OK / Sandefjord OK 14:57:19
Runa Fremstad57:0289+6:4457:0289
Julie Hjortland1:01:43121+12:101:58:45105+16
Vilde Bredholt Jørgensen41:07171+11:132:39:52114+9
Signe Bredholt Jørgensen1:08:49182+23:353:48:41134+20
Elin Bjerva1:08:3876+13:154:57:19109-25
110OK Roxen 14:57:21
Fanny Asketun1:06:14214+15:561:06:14214
Anna-Stina Påledal57:1654+7:432:03:30136-78
Susanne Aldén39:21142+9:272:42:51137+1
Annika Asketun59:5397+14:393:42:44117-20
Ida Dalhammer1:14:37127+19:144:57:21110-7
111Vänersborgs SK 14:57:23
Jenny Nyman58:03107+7:4558:03107
Line Cederberg1:01:28117+11:551:59:31115+8
Frida Stolt40:07161+10:132:39:38113-2
Olivia Nyman1:02:28122+17:143:42:06115+2
Emelie Svalin1:15:17131+19:544:57:23111-4
112Södertälje-Nykvarn OF 24:57:27
Katarina Borg55:5369+5:3555:5369
Anna Kindlundh1:02:31130+12:581:58:24100+31
Emma Isaksson35:4669+5:522:34:1085-15
Sanna Skoog1:03:23128+18:093:37:3394+9
Siri Jeppson1:19:54162+24:314:57:27112+18
113Göteborg-Majorna OK 34:58:04
Åsa Nordberg1:01:24171+11:061:01:24171
Bodil Halvarsson1:03:44144+14:112:05:08154-17
Hanna Persson36:4992+6:552:41:57127-27
Petra Halvarsson59:1487+14:003:41:11110-17
Karolina Källstrand1:16:53145+21:304:58:04113+3
114Hestra IF 14:59:15
Lovisa Hansson54:1530+3:5754:1530
Johanna Sundström58:5178+9:181:53:0652+22
Therese Enenge36:3787+6:432:29:4359+7
Maria Krafft-Helgesson1:07:58177+22:443:37:4196+37
Sara Åberg1:21:34170+26:114:59:15114+18
115Halden SK 54:59:19
Ingrid Bronebakk58:05108+7:4758:05108
Nicole Scalet1:06:34181+17:012:04:39148+40
Idun Kristine Felde Olaussen37:16101+7:222:41:55125-23
Delphine Poirot1:00:02100+14:483:41:57114-11
Hanne Lerche Raadal1:17:22149+21:594:59:19115+1
116Växjö OK 15:00:05
Anna-Maria Roubert54:5149+4:3354:5149
Sara Andersson1:10:05202+20:322:04:56153+104
Elin Wallquist41:21176+11:272:46:17155+2
Emma Ahlstrand58:2572+13:113:44:42124-31
Louise Lundgren1:15:23133+20:005:00:05116-8
117Tullinge SK 35:00:15
Linnéa Engstedt1:03:19184+13:011:03:19184
Magdalena van de Voorde1:03:41142+14:082:07:00159-25
Ida Forsén36:5594+7:012:43:55144-15
Channa Lönne1:00:44107+15:303:44:39123-21
Cecilia Imark1:15:36134+20:135:00:15117-6
118Hjärnarps GH OL 15:00:21
Nicole Ljungdahl59:20136+9:0259:20136
Matilda Arborelius1:03:38141+14:052:02:58133-3
Erica Eriksson38:43132+8:492:41:41123-10
Frida Hedin1:01:17112+16:033:42:58121-2
Kajsa Hedin1:17:23150+22:005:00:21118-3
119Kangasala SK 25:00:28
Heini Papinsaari56:1575+5:5756:1575
Tiina Äijälä1:05:58172+16:252:02:13131+56
Heini Rintanen39:48156+9:542:42:01129-2
Vilma Annala59:2891+14:143:41:29112-17
Jaana Pietilä-Annala1:18:59157+23:365:00:28119+7
120OK77 15:01:17
Rafaela Ilmoni1:02:53182+12:351:02:53182
Katja von Schoultz1:00:1197+10:382:03:04134-48
Kristiina Vaano41:26177+11:322:44:30146+12
Vivian Lindholm1:03:28129+18:143:47:58131-15
Ina Westerlund1:13:19116+17:565:01:17120-11
121Halden SK 45:01:19
Gina Granstedt1:01:11169+10:531:01:11169
Ingvild Torgersen1:05:52170+16:192:07:03160-9
Anneli Grindstad38:40129+8:462:45:43150-10
Nina Asheim Birkeland59:1689+14:023:44:59126-24
Gry Granstedt1:16:20140+20:575:01:19121-5
122Haninge SOK 15:01:32
Sara Eskilsson54:1328+3:5554:1328
Hanna Korhonen1:01:01110+11:281:55:1467+39
Julia Göransson34:2845+4:342:29:4258-9
Jennifer Andersson1:18:00247+32:463:47:42129+71
Moa Leijon Lind1:13:50120+18:275:01:32122-7
123Turun Suunnistajat 15:01:34
Daniela Cepova58:54128+8:3658:54128
Kaisa Lylynperä1:00:1197+10:381:59:05106-22
Enni Jalava39:01137+9:072:38:06107+1
Lilja Österman1:02:42124+17:283:40:481070
Emmi Haavisto1:20:46168+25:235:01:34123+16
124Ulricehamns OK 15:01:41
Anna Nilsson Simkovics54:1429+3:5654:1429
Clara Mannfolk1:07:20188+17:472:01:34128+99
Sofie Pettersson42:03187+12:092:43:37141+13
Lovisa Mannfolk1:06:38162+21:243:50:15140-1
Radka Sklenarova1:11:2699+16:035:01:41124-16
125IFK Göteborg 25:02:07
Elin Pettersson1:00:39163+10:211:00:39163
Erica Pettersson58:4074+9:071:59:19110-53
Anna Gustafsson35:2159+5:272:34:4092-18
Annica Eng1:03:14127+18:003:37:5497+5
Lovisa Carlsson1:24:13177+28:505:02:07125+28
126NTNUI 35:02:17
Mari Jevne Arnsesen (vacant)58:52127+8:3458:52127
Hedvig Åstebøl (vacant)1:15:13235+25:402:14:05203+76
Solveig Blandkjenn (vacant)36:3485+6:402:50:39177-26
Toril Nes (vacant)59:1588+14:013:49:54138-39
Elin Kristin Hem (vacant)1:12:23111+17:005:02:17126-12
127Jönköpings OK 15:02:19
Filippa Johansson58:08111+7:5058:08111
Therese Barje1:06:36183+17:032:04:44150+39
Lucie Weissova42:00186+12:062:46:44157+7
Anna Johansson1:05:42153+20:283:52:26151-6
Lauriane Beauvisage1:09:5384+14:305:02:19127-24
128Fredrikstad SK 25:02:31
Gitte Bromander56:3081+6:1256:3081
Linda Mari Solberg59:1082+9:371:55:4071-10
Sigrid Marie Ståhl Vik44:33205+14:392:40:13116+45
Maren Roll Paulsen1:10:21194+25:073:50:34143+27
Hanna Torjusen1:11:57105+16:345:02:31128-15
129OK Orion 25:02:53
Ulrika Hermansson1:00:38162+10:201:00:38162
Olena Pitirimova57:0551+7:321:57:4392-70
Hanna Wisniewska39:03138+9:092:36:46101+9
Myrra Carlsson1:14:30220+29:163:51:16144+43
Anna Morawska1:11:37102+16:145:02:53129-15
130OK Tyr 25:02:59
Hanna Gustavsson1:04:59196+14:411:04:59196
Lydia Martinsson59:2183+9:482:04:20145-51
Märta Ransjö-Zander36:5594+7:012:41:15120-25
Ida Hyvönen1:01:35116+16:213:42:50119-1
Eva Albinsson1:20:09164+24:465:02:59130+11
131OK Skogsfalken 25:03:33
Josefine Albinsson1:00:50165+10:321:00:50165
Patricia Edgarsson1:06:19178+16:462:07:09162-3
Vilma Persson36:4590+6:512:43:54143-19
Cecilia Rönnfjärd1:07:40172+22:263:51:34145+2
Christina Smedberg1:11:59108+16:365:03:33131-14
132NTNUI 45:04:02
Kristine Fjeldbo (vacant)58:58129+8:4058:58129
Ida Tiltnes (vacant)1:00:34101+11:011:59:32116-13
Aurora Fossey39:37150+9:432:39:09111-5
Maren Motagen Hansen1:09:34188+24:203:48:43135+24
Ingvild Maalen-Johansen (vacant)1:15:19132+19:565:04:02132-3
133Nydalens SK 35:04:11
Anne-Lene Bakken Ulseth59:40147+9:2259:40147
Cristina Luis1:03:56147+14:232:03:36138-9
Johanne Lægran38:23121+8:292:41:59128-10
Oda Lægran1:06:09158+20:553:48:08132+4
Stina Johanne Sandberg1:16:03137+20:405:04:11133+1
134OK Klyftamo 15:04:25
Malin Sörstrand1:03:56191+13:381:03:56191
Kristina Häggblom1:07:35189+18:022:11:31189-2
Ida Höjskeld38:15119+8:212:49:46172-17
Emelie Karlsson-Landén58:3877+13:243:48:24133-39
Karin Holm1:16:01136+20:385:04:25134+1
135Markbygdens OK 15:04:33
Elin Högstrand1:01:29174+11:111:01:29174
Marina Axelsson1:06:03174+16:302:07:32167-7
Klara Axelsson36:2079+6:262:43:52142-25
Anne Hansson1:05:02144+19:483:48:54136-6
Josefin Andersson1:15:39135+20:165:04:33135-1
136Örkelljunga FK 15:04:40
Ann-Sofie Larsson1:03:54190+13:361:03:54190
Marie Olsson1:04:53159+15:202:08:47170-20
Jenny Olsson40:33165+10:392:49:201700
ANGELIKA LARSSON1:01:00110+15:463:50:20142-28
Jenny Björk1:14:20123+18:575:04:40136-6
137Gävle OK 15:04:45
Moa Enmark54:1127+3:5354:1127
Anna Berggren1:03:34140+14:011:57:4596+69
Emma Hållström33:4025+3:462:31:2564-32
Kristin Boman1:13:38214+28:243:45:03127+63
Ingela Eriksson1:19:42160+24:195:04:45137+10
138OK Kåre 25:07:03
Linn Grälls1:01:50177+11:321:01:50177
Kajsa Mattsson1:04:19152+14:462:06:09156-21
Emma Forsberg39:36148+9:422:45:45151-5
Julia Adolfsson1:08:47181+23:333:54:32159+8
Annika Björk1:12:31113+17:085:07:03138-21
139Helsingin Suunnistajat 25:08:55
Elina Lammi1:04:43195+14:251:04:43195
Milla Mattila1:06:42185+17:092:11:25188-7
Inka Salonen37:17102+7:232:48:42169-19
Helena Matilainen1:03:34132+18:203:52:16150-19
Piibe Tammemäe1:16:39143+21:165:08:55139-11
140OK Kolmården 25:09:31
Veronica Lundh53:5825+3:4053:5825
Julia Eriksson1:10:50212+21:172:04:48152+127
Märta Berggren37:14100+7:202:42:02130-22
Moa Hedegård1:02:50126+17:363:44:52125-5
Agneta Eriksson1:24:39179+29:165:09:31140+15
141Korsnäs IF OK 15:09:41
Jonna Jungåker1:07:33232+17:151:07:33232
Lina Fredriksson1:03:42143+14:092:11:15183-49
Frida Fredriksson40:54169+11:002:52:09188+5
Ronja Jungåker1:07:29170+22:153:59:38175-13
Therese Bergqvist1:10:0385+14:405:09:41141-34
142Nybro OK 15:09:43
Hedwig Almqvist Haas1:03:41189+13:231:03:41189
Elin Lundqvist1:10:34209+21:012:14:15205+16
Sonja Haas36:1877+6:242:50:33176-29
Magdalena Jonsson1:07:25168+22:113:57:58172-4
Lena Jakobsson1:11:45104+16:225:09:43142-30
143IL Tyrving 25:09:44
Tone Lye1:02:52181+12:341:02:52181
Zsuzsa Fey1:00:40103+11:072:03:32137-44
Siri Grandal42:49195+12:552:46:21156+19
Nanna Norderud1:05:52155+20:383:52:13148-8
Helene Lund-Johansen1:17:31151+22:085:09:44143-5
144Hagaby GOIF 25:10:16
Stefanie Andersson1:03:57192+13:391:03:57192
Josefine Höög1:08:23196+18:502:12:201920
Amélie Wallenhammar35:3465+5:402:47:54164-28
Karin Gustafsson1:05:14148+20:003:53:08153-11
Lovisa Falk1:17:08146+21:455:10:16144-9
145Kungälvs OK 15:10:34
Frida Brogren56:2780+6:0956:2780
Klara Pålsson1:07:41190+18:082:04:08143+63
Anna Asplund43:29198+13:352:47:37162+19
Lina Pålsson1:02:31123+17:173:50:08139-23
Hanna Rangert1:20:26166+25:035:10:34145+6
146IF Thor 15:10:38
Gunilla Svärd53:3920+3:2153:3920
Anna Sander1:05:05162+15:321:58:44104+84
Rebecka Hoppe41:18175+11:242:40:02115+11
Dorothe Spillmann1:13:18211+28:043:53:20156+41
Annika Ridell1:17:18147+21:555:10:38146-10
147Eiker OL 15:10:46
Kristine Berglia56:4986+6:3156:4986
Maren Bunæs Nilsen1:06:35182+17:022:03:24135+49
Hanna E. Andersen38:41130+8:472:42:05132-3
Nina Jeanette Tollehaug1:10:53199+25:393:52:58152+20
Eirin Haugen1:17:48152+22:255:10:46147-5
148Turun Suunnistajat 25:10:49
Kutsenina Liubov58:43123+8:2558:43123
Venla Kinnala1:05:56171+16:232:04:39148+25
Inna Antikainen37:40110+7:462:42:19134-14
Laura Jerkku1:09:19187+24:053:51:38146+12
Anni Liimatainen1:19:11158+23:485:10:49148+2
149Linköpings OK 25:11:10
Sara Jonsson56:5888+6:4056:5888
Kristina Ljunggren1:02:27127+12:541:59:25113+25
Sara Jelvegård38:46133+8:522:38:11109-4
Annika Ivarsson1:02:19121+17:053:40:30105-4
Anna Håkansson1:30:40193+35:175:11:10149+44
150OK Rodhen 25:11:14
Veranika Chernik58:18116+8:0058:18116
Jessica Söllvander1:01:59122+12:262:00:17121+5
Annika Ardell42:21191+12:272:42:38136+15
Rebecca Bjärrenholt1:10:32196+25:183:53:10154+18
Yvonne Grehn1:18:04154+22:415:11:14150-4
151Espoon Suunta 15:11:18
Emilia Ståhlberg59:32143+9:1459:32143
Marja-Liisa Autti1:09:16199+19:432:08:48171+28
Virpi Palmen39:28144+9:342:48:16165-6
Astra Francke1:04:58142+19:443:53:14155-10
Sini Pekkala1:18:04154+22:415:11:18151-4
152Navi / SK Vuoksi 15:11:41
Essi Väisänen1:05:03198+14:451:05:03198
Vilma Juvakka1:08:06194+18:332:13:09200+2
Heini Tarvainen35:2662+5:322:48:35167-33
Sanni Marttinen1:07:54174+22:403:56:29164-3
Petra Aho1:15:12130+19:495:11:41152-12
153Asker SK 15:13:31
Kaja Bråten Løvald58:05108+7:4758:05108
Karoline Isachsen1:02:30129+12:572:00:35123+15
Fanni Jauhojärvi Markussen40:58170+11:042:41:33122-1
Ragnhild Løvli1:19:50255+34:364:01:23181+59
Tilla Farnes Hennum1:12:08109+16:455:13:31153-28
154Falkenbergs OK 15:14:12
Frida Andersson55:4066+5:2255:4066
Matilda Martinsson1:03:44144+14:111:59:24112+46
Emma Ericsson37:18104+7:242:36:42100-12
Johanna Henriksson1:17:37243+32:233:54:19158+58
Sofie Söderblom1:19:53161+24:305:14:12154-4
155Gotlands OF 15:14:39
Tove Rönnbäck (Visborgs OK)1:06:30216+16:121:06:30216
Anna Samelius (Visborgs OK)1:04:07149+14:342:10:37179-37
Mikaela Rönnbäck (Visborgs OK)39:16141+9:222:49:53173-6
Emma Lindgren (Visborgs OK)1:06:57166+21:433:56:50168-5
Junia Birgersson (Visborgs OK)1:17:49153+22:265:14:39155-13
156Sävedalens AIK 35:14:55
Lisa Palm1:02:55183+12:371:02:55183
Charlotte Gustafsson1:10:03201+20:302:12:58199+16
Filippa Spånér41:15174+11:212:54:13190-9
Maria Gustafsson1:06:19160+21:054:00:32178-12
Ida-Maria Svensson1:14:23124+19:005:14:55156-22
157IL Tyrving 35:15:00
Ingrid Helene Skantze1:07:53238+17:351:07:53238
Astrid Fiskum1:04:29154+14:562:12:22193-45
Oda Sikkeland36:1877+6:242:48:40168-25
Ida Feiring Haltia1:09:02185+23:483:57:42171+3
Hege Feiring1:17:18147+21:555:15:00157-14
158Gudhems IF / Istrums SK / Mullsjö SOK 15:15:02
Ulrika Fredriksson1:00:20159+10:021:00:20159
Alice Axelsson1:06:58186+17:252:07:18163+4
Stina Nero40:01159+10:072:47:19161-2
Malin Fallgren1:08:02178+22:483:55:211610
Alicia Cobo Caballero1:19:41159+24:185:15:02158-3
159Vittjärvs IK 15:16:16
Andrea Wickbom1:07:52237+17:341:07:52237
Amanda Holmgren1:02:44133+13:112:10:36178-59
Josefine Andersson39:47155+9:532:50:23174-4
Josefine Tuoremaa1:14:33222+29:194:04:56183+9
Evelina Wickbom1:11:2095+15:575:16:16159-24
160Rastivarsat 15:16:30
Emilia Hyvärinen1:00:57168+10:391:00:57168
Milla Lohikainen1:11:42218+22:092:12:39197+29
Ella Immonen39:24143+9:302:52:03187-10
Roosa Hyvärinen1:14:20218+29:064:06:23186-1
Irina Mihalko1:10:0786+14:445:16:30160-26
161Tumba-Mälarhöjden OK 15:16:36
Iva Kosarkova59:57148+9:3959:57148
Jennifer Warg1:16:29241+26:562:16:26215+67
Matilda Lagerholm55:20280+25:263:11:46226+11
Elsa Törnros54:3441+9:204:06:20185-41
Karin Skogholm1:10:1688+14:535:16:36161-24
162Köping-Kolsva OK 15:16:59
Karin Waldemarsson1:01:20170+11:021:01:20170
Sofie Landqvist1:08:02192+18:292:09:22174+4
Sandra Burén41:54184+12:002:51:16182+8
Pernilla Klemets1:08:57183+23:434:00:13176-6
Johanna Larsson1:16:46144+21:235:16:59162-14
163Tampereen Pyrintö 35:17:07
Julie Emmerson59:10132+8:5259:10132
Johanna Viilo1:11:25215+21:522:10:35177+45
Marianne Eskola37:17102+7:232:47:52163-14
Jutta Jussila1:04:20137+19:063:52:12147-16
Suvi Harju1:24:55182+29:325:17:07163+16
164Skogspojkarnas OK / GOIF Tjalve 15:17:54
Lisa Malmström59:06131+8:4859:06131
Anna Wehlin1:00:50106+11:171:59:56120-11
Jenny Karlsson45:38220+15:442:45:34147+27
Lena Malmström1:10:09193+24:553:55:43162+15
Anita Seger-Wehlin1:22:11173+26:485:17:54164+2
165Mölndal Outdoor IF 15:18:44
Karolina Wildheim1:05:30201+15:121:05:30201
Anna Nordelöf1:08:36198+19:032:14:06204+3
Åsa Ottosson43:34200+13:402:57:40197-7
Lisa Håkansson1:09:07186+23:534:06:47188-9
Sara Prince1:11:57105+16:345:18:44165-23
166Nyköpings OK 15:18:48
Kristin Hylander58:10112+7:5258:10112
Marika Nylund Ek1:05:59173+16:262:04:09144+32
Amanda Delvén41:50182+11:562:45:59153+9
Maria Wallström1:21:24260+36:104:07:23194+41
Rebecka Hylander1:11:2598+16:025:18:48166-28
167USV TU Dresden 15:18:53
Patricia Nieke1:00:35161+10:171:00:35161
Sophie Gruschka1:11:47220+22:142:12:22193+32
Marie Fuchs42:32193+12:382:54:54192-1
Mara Jaunsproge1:03:39133+18:253:58:33173-19
Anna Reinhardt1:20:20165+24:575:18:53167-6
168IFK Moras OK 35:19:04
Johanka Simkova57:54103+7:3657:54103
Sara Rapp1:06:07176+16:342:04:01142+39
Stefania Corradini37:55115+8:012:41:56126-16
Lena Karlsson Holmer1:00:52109+15:383:42:48118-8
Josefin Lindberg1:36:16197+40:535:19:04168+50
169Lynx 25:19:47
Anni Kivilaakso1:07:29230+17:111:07:29230
Sini Närvä1:07:05187+17:322:14:34206-24
Tuuli Heikkilä37:49112+7:552:52:23189-17
Heidi Plit1:02:45125+17:313:55:08160-29
Nelli Rehn1:24:39179+29:165:19:47169+9
170IK Ymer / Bredareds IF 15:19:52
Linda Hallberg1:00:06154+9:481:00:06154
Emelie Unosson1:14:40232+25:072:14:46208+54
Ing-Marie Aroneng45:17214+15:233:00:03204-4
Malin Hultqvist1:04:56141+19:424:04:59184-20
Martina Lindberg1:14:53129+19:305:19:52170-14
171OK Raseborg 15:20:08
Sara Forsström55:1857+5:0055:1857
Susanna Forsell1:11:45219+22:122:07:03160+103
Maria Ljungqvist40:07161+10:132:47:101600
Josefina Bäck1:11:29200+26:153:58:39174+14
Mikaela Fiskars1:21:29169+26:065:20:08171-3
172Attunda OK 15:20:37
Maria Von Schmalensée1:06:39219+16:211:06:39219
Laura DAngelo1:03:49146+14:162:10:28175-44
Annika Lindberg40:47167+10:532:51:15181+6
Madeleine Limpar1:05:31151+20:173:56:46167-14
Terese Herlin1:23:51176+28:285:20:37172+5
173Lerums SOK 15:20:55
Emma Djerf1:06:45220+16:271:06:45220
Saga Backteman1:04:12151+14:392:10:57182-38
Clara Cox40:15164+10:212:51:12180-2
Klara Djerf1:06:10159+20:563:57:22169-11
Susanne Cox1:23:33175+28:105:20:55173+4
174OK Hällen 25:21:24
Sara Öberg1:11:02261+20:441:11:02261
Kajsa Hammarström1:01:27116+11:542:12:29196-65
Maria Zeijlon39:03138+9:092:51:32185-11
Linn Pettersson1:05:12147+19:583:56:44166-19
Terese Wängdahl1:24:40181+29:175:21:24174+8
175Lillomarka OL 25:22:41
Charlotte Watson55:3865+5:2055:3865
Kristin Brekke1:12:10221+22:372:07:48168+103
Sara Angell Bakke43:46201+13:522:51:34186+18
Ingvild Brekke1:06:07157+20:533:57:41170-16
Ingvild Wang1:25:00183+29:375:22:41175+5
176Tullinge SK 45:22:59
Anna-Karin Sundqvist1:20:17296+29:591:20:17296
Frida Junegard1:10:13205+20:402:30:30257-39
Ellinor Fryxell37:50113+7:563:08:20222-35
Andrea Westerdahl58:1167+12:574:06:31187-35
Elin Sundqvist1:16:28141+21:055:22:59176-11
177OK Nolaskogsarna 15:23:07
Malin Andersson1:00:08155+9:501:00:08155
Stina Magnusson1:04:38155+15:052:04:46151-4
Josefin Mikaelsson40:48168+10:542:45:34147-4
Jenny Sandh1:15:46227+30:324:01:20180+33
Sara Forsgren1:21:47171+26:245:23:07177-3
178Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL 7395:25:08
Lena Ström59:19135+9:0159:19135
Marie Svensk1:02:39132+13:062:01:58129-6
Sofia Fransson47:47239+17:532:49:45171+42
Annalena Axelsson58:1167+12:573:47:56130-41
Anna Korall1:37:12198+41:495:25:08178+48
179Porsgrunn OL 15:26:12
Tonje Vassend56:1676+5:5856:1676
Hilde Vassend1:05:51169+16:182:02:07130+54
Sara Mathisen40:08163+10:142:42:15133+3
Hilde Kristine Rosenvold1:09:58191+24:443:52:13148+15
Grete Borge Hovi1:33:59195+38:365:26:12179+31
180Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 15:27:19
Emma Bjessmo55:5068+5:3255:5068
Lena Bjessmo1:04:51158+15:182:00:41124+56
Rebecca Waldenfjord35:2963+5:352:36:1097-27
Agnes Lundqvist1:01:30114+16:163:37:4095-2
Emmy Albinsson1:49:39202+54:165:27:19180+85
181OK Klemmingen 15:27:39
Elin Pramlid1:07:46235+17:281:07:46235
Caroline Lennartsson1:04:01148+14:282:11:47191-44
Ylva Sahl Paavo47:18232+17:242:59:05201+10
Diana Soldagg1:07:54174+22:404:06:59191-10
Julia Davidsson1:20:40167+25:175:27:39181-10
182Kils OK 15:29:35
Sofia Holmgård54:2940+4:1154:2940
Anna Lundqvist1:12:54224+23:212:07:23166+126
Ida Hedin39:31145+9:372:46:54158-8
Klara Holmgård1:14:16216+29:024:01:10179+21
Elsa Holmgård1:28:25186+33:025:29:35182+3
183OK Alehof 15:29:59
Tilda Karlsson1:09:49243+19:311:09:49243
Sofia Johansson1:10:06203+20:332:19:55222-21
Anna Lövgärd39:36148+9:422:59:31203-19
Ylva Sunesson1:05:16149+20:024:04:47182-21
Elin Blick1:25:12184+29:495:29:59183+1
184OK Ravinen 25:31:38
Jogvilė Sušinskaitė1:12:34271+22:161:12:34271
Jenny Tirén Berg1:03:16137+13:432:15:50209-62
Viktoria Helmersson46:14224+16:203:02:04212+3
Camilla Engel1:05:02144+19:484:07:06193-19
Sarah-Jane Gaffney1:24:32178+29:095:31:38184-9
185Rajamäen Rykmentti 25:32:05
Sirkku Minkkinen1:07:41233+17:231:07:41233
Riikka Haltia1:13:52227+24:192:21:33230-3
Katariina Aaltonen47:38238+17:443:09:11224-6
Marika Suominen59:4696+14:324:08:57195-29
Laura Sinisalo1:23:08174+27:455:32:05185-10
186Jönköpings OK 25:34:44
Kajsa Johansson1:06:37218+16:191:06:37218
Maritha Henriksson1:07:59191+18:262:14:36207-11
Carin Rosjö35:5471+6:002:50:30175-32
Lena Högrell1:16:23231+31:094:06:53189+14
Anna Niklasson1:27:51185+32:285:34:44186-3
187Alfta-Ösa OK 25:34:58
Gabriele Keinaite58:27119+8:0958:27119
Bente Rost1:06:03174+16:302:04:30147+28
Frida Jonsson41:12172+11:182:45:42149+2
Elin Kindlundh1:14:32221+29:184:00:14177+28
Åsa Kindlundh1:34:44196+39:215:34:58187+10
188OK Orion 35:35:35
Julia Frisk1:10:14249+19:561:10:14249
Malin Svensson1:02:09124+12:362:12:23195-54
Linnea Dagsberg49:16248+19:223:01:39211+16
Anna-Karin Jonsson1:05:19150+20:054:06:58190-21
Jenny Håkansson1:28:37187+33:145:35:35188-2
189Tormestorps IF 15:35:47
Felicia Feurstein1:04:29193+14:111:04:29193
Ellen Reimer1:02:51134+13:182:07:20165-28
Kajsa Wetterström43:30199+13:362:50:50178+13
Nelly Carlsson59:0385+13:493:49:53137-41
Erika Björck1:45:54199+50:315:35:47189+52
190Helsingborgs SOK 15:36:41
Julia Dahl1:00:33160+10:151:00:33160
Josefine Nilsson1:10:59213+21:262:11:32190+30
Malin Thorneman43:00196+13:062:54:32191+1
Carolina Nilsson1:12:27205+27:134:06:591910
Carin Stenberg1:29:42189+34:195:36:41190-1
191OK Gynge / Andrarums IF / OK Torfinn 15:39:12
Carina Gustafsson1:05:58208+15:401:05:58208
Maria Mickelåker1:13:40226+24:072:19:38220+12
Ingela Thoresson44:43209+14:493:04:21219-1
Jessica Nilsson1:05:38152+20:244:09:59200-19
Linnea Gustafsson1:29:13188+33:505:39:12191-9
192Halmstad OK 15:39:31
Johanna Holmén1:06:23215+16:051:06:23215
Malin Settergren1:09:55200+20:222:16:18213-2
Magdalena Johansson45:48222+15:543:02:062130
Susanna Adamsson1:07:42173+22:284:09:48199-14
Karin Karlsson1:29:43190+34:205:39:31192-7
193OK Kåre 35:39:35
Anna Von Krusenstierna1:06:48221+16:301:06:48221
Hanna Sahlin1:13:32225+23:592:20:20224+3
Kersti Ringi39:09140+9:152:59:29202-22
Hanna Berglund1:10:03192+24:494:09:32197-5
Malin Engström1:30:03191+34:405:39:35193-4
194Nydalens SK 45:39:48
Maren Kaarby1:07:54239+17:361:07:54239
Anne Borgen Sturød1:08:34197+19:012:16:28216-23
Mathilde Korvald Skaare45:40221+15:463:02:08214-2
Elena Grand1:07:27169+22:134:09:35198-16
Monica Tørnqvist Halden1:30:13192+34:505:39:48194-4
195OK Tisaren 35:40:25
Maria Westher1:05:03198+14:451:05:03198
Josefin Aronsson1:02:16125+12:432:07:19164-34
Jessica Hallqvist39:42154+9:482:47:01159-5
Nina Hallor1:07:13167+21:593:54:14157-2
Britt-Marie Forsgren1:46:11201+50:485:40:25195+38
196Skarpnäcks OL 15:49:10
Emma Carlsson59:35145+9:1759:35145
Fanny Deckner1:00:57107+11:242:00:32122-23
Eva Molén50:56261+21:022:51:28184+62
Sanna Batz1:05:10146+19:563:56:38165-19
Linnea Carlsson1:52:32203+57:095:49:10196+31
197Sundbybergs IK 15:52:46
Anna Falk58:46125+8:2858:46125
Karolina Hellberg1:00:59108+11:261:59:45118-7
Astrid Simonsson38:24122+8:302:38:09108-10
Carina Doyle1:17:42244+32:283:55:51163+55
Cecilia Westström1:56:55204+1:01:325:52:46197+34
198Tibro OK 15:55:31
Emilia Henrysson1:07:08227+16:501:07:08227
Marie Olsson1:04:08150+14:352:11:16184-43
Ebba Andrén45:26216+15:322:56:42194+10
Maria Klamfelt1:12:43208+27:294:09:25196+2
Sofia Gumaelius1:46:06200+50:435:55:31198+2
199Umeå OK / Årsunda IF 25:27:24
Emma Bengtsson1:06:08210+15:501:06:08210
Martina Bochenkova1:05:10163+15:372:11:18185-25
Anna Hallmén45:28217+15:342:56:46195+10
Lara Molloy1:14:16216+29:024:11:02204+9
Ann-Sofi Karlsson1:16:222155:27:24199-5
200Skåneslättens OL 15:28:41
Maria Ohlsson1:05:21200+15:031:05:21200
Eva Tykesson1:16:51243+27:182:22:12233+33
Lisa Jonsson Nordin38:30126+8:363:00:42205-28
Marika Husby1:17:06238+31:524:17:48211+6
Pernilla Olsson1:10:532095:28:41200-11
201Ronneby OK 15:29:30
Barbara Baczek-Motala58:07110+7:4958:07110
Ann-Christin Nero Forsman1:10:28206+20:552:08:35169+59
Birgitta Olsson49:24250+19:302:57:59198+29
Ingela Smedenmark1:12:52210+27:384:10:51203+5
Sarah Lindström1:18:392305:29:30201-2
202Linköpings OK 35:29:45
Elin Gunnarsson1:07:00225+16:421:07:00225
Hanna Modig Tjärnström1:10:32208+20:592:17:32217-8
Frida Karlsson45:09212+15:153:02:41216-1
Maria Olofsson1:08:03179+22:494:10:44201-15
Julia Modig Tjärnström1:19:012355:29:45202+1
203Skattkärrs IF 15:32:28
Anna-Karin Mattsson1:03:20185+13:021:03:20185
Hanna Johansson1:05:29165+15:562:08:49172-13
Elin Johansson42:06188+12:122:50:55179+7
Kajsa Johansson1:21:00258+35:464:11:55205+26
Erika Eriksson1:20:332485:32:28203-2
204OK Pan Århus 45:33:37
Sofie Secher Thomsen1:05:34203+15:161:05:34203
Barbora Pijáková1:05:04161+15:312:10:38180-23
Anna Spanner37:51114+7:572:48:29166-14
Emily B. Temple1:34:10281+48:564:22:39213+47
Caroline Gjøtterup1:10:582105:33:37204-9
205Ärla IF 25:34:07
Johanna Henriksson1:10:54257+20:361:10:54257
Sophie Eriksson1:16:17239+26:442:27:11252-5
Emelie Larsson50:23256+20:293:17:34248-4
Emma Andersson58:5381+13:394:16:27208-40
Bettina Hoelgaard1:17:402265:34:07205-3
206Järla Orientering 35:35:00
Dora Szerencsi1:10:59259+20:411:10:59259
Sara Sjökvist1:04:55160+15:222:15:54210-49
Camilla Nyqvist42:20190+12:262:58:14200-10
Kristin Andrée1:16:23231+31:094:14:37207+7
Siri Engberg1:20:232465:35:00206-1
207Raumar Orientering 15:36:30
Karoline Sønsterudbråten1:05:34203+15:161:05:34203
Tiril Ruud Bråten1:16:20240+26:472:21:54232+29
Kaisa Svergja50:46260+20:523:12:40235+3
Marie Hammer Håversen1:14:01215+28:474:26:41225-10
Ewa Gwozdz1:09:492055:36:30207-18
208Koovee 25:37:07
Minna Saarinen1:02:12179+11:541:02:12179
Amanda Uusitalo1:23:16269+33:432:25:28240+61
Ruut Kanko48:54244+19:003:14:22241+1
Petra Huttunen1:12:26204+27:124:26:48227-14
Erika Uotila1:10:192075:37:07208-19
209CopenhagenO 35:38:57
Jenni Adams1:10:53256+20:351:10:53256
Amalie Tripax1:15:56238+26:232:26:49250-6
Maja L. Brinch50:44259+20:503:17:33247-3
Pernille Sommer1:06:20161+21:064:23:53219-28
Charlotte Thrane1:15:042125:38:57209-10
210IL Tyrving 45:40:05
Marianne Njåstein1:07:23229+17:051:07:23229
Synne Nesheim Flatebakken1:12:38222+23:052:20:01223-6
Åsa Franzén42:33194+12:393:02:34215-8
Elin Ekeberg1:15:26226+30:124:18:00212-3
Camilla Stridsklev1:22:052515:40:05210-2
211HAMOK 15:40:17
Fabré Miek1:04:30194+14:121:04:30194
Greet Oeyen1:06:11177+16:382:10:41181-13
Elien Melis46:15225+16:212:56:56196+15
Vandeweyer Marijs1:25:58271+40:444:22:54214+18
Mira Scheir1:17:232195:40:17211-3
212Emmaboda Verda OK / Torsås OK 15:41:44
Lovisa Torstensson1:11:03262+20:451:11:03262
Kajsa Niemi1:08:03193+18:302:19:06218-44
Ellen Kallerbäck41:52183+11:583:00:58207-11
Stina Persson1:25:49270+40:354:26:47226+19
Maria Johansson1:14:572115:41:44212-14
213Forsa OK 15:42:56
Ida Forsgren1:10:13248+19:551:10:13248
Linn Bylars1:10:10204+20:372:20:23225-23
Maria Bryngelsson51:35265+21:413:11:58228+3
Karin Trolin1:11:31201+26:174:23:29216-12
Matilda Jonsson1:19:272415:42:56213-3
214NTNUI 75:43:20
Marte F. Berge (vacant)1:20:55298+30:371:20:55298
Una Bratlie (vacant)1:11:30216+21:572:32:25259-39
Ane Zakariassen39:38152+9:443:12:03229-30
Julie Storro1:11:44203+26:304:23:47218-11
Christine Turto Sandvold1:19:332435:43:20214-4
215Göteborg-Majorna OK 45:44:08
Ella Wallinder1:10:11247+19:531:10:11247
Sara Svensson1:16:34242+27:012:26:45248+1
Helena Sellgren45:36219+15:423:12:21233-15
Liselotte Falk1:12:39207+27:254:25:00221-12
Maria Arvidsson1:19:082375:44:08215-6
216Bredaryds SOK 25:44:29
Åsa Wadensjö Leo1:10:40252+20:221:10:40252
Sara Johansson1:14:54234+25:212:25:34243-9
Kristina Johansson48:22242+18:283:13:56238-5
Ina Skalberg1:11:36202+26:224:25:32223-15
Lisa Elmblad1:18:572345:44:29216-7
217Västerås SOK 15:45:30
Sandra Näslund1:05:53207+15:351:05:53207
Cecilia Einarsson1:05:28164+15:552:11:21187-20
Teresa Stafström46:51231+16:572:58:12199+12
Sara Hamrefors1:15:23224+30:094:13:35206+7
Annika Davidsson1:31:552765:45:30217+11
218NTNUI 65:46:01
Maja Knutsen (vacant)1:10:43253+20:251:10:43253
Ida Thoresen (vacant)1:05:34167+16:012:16:17212-41
Marthe Ruttenborg (vacant)48:54244+19:003:05:11220+8
Tove Sahl Paavo (vacant)1:30:26276+45:124:35:37245+25
Marit Vala (vacant)1:10:242085:46:01218-27
219OK Kolmården 35:46:03
Annica Berggren1:01:28173+11:101:01:28173
Sara Nordvall Forsberg1:19:53259+30:202:21:21229+56
Emma Bränneby39:56158+10:023:01:17209-20
Ebba Westerberg1:25:09269+39:554:26:26224+15
Malin Pilvinge1:19:372445:46:03219-5
220Post SV Dresden 15:46:54
Dorothea Müller57:53102+7:3557:53102
Karin Kraemer1:06:33180+17:002:04:26146+44
Anna Nitsche1:06:04306+36:103:10:30225+79
Annegret Fromke1:16:58236+31:444:27:28230+5
Fanny Sembdner1:19:262405:46:54220-10
221Asker SK 25:49:32
Nora Synnøve Woxholth1:11:21265+21:031:11:21265
Julia Plaian1:15:39237+26:062:27:00251-14
Ingrid Tandberg Ryan45:23215+15:293:12:23234-17
Margrethe Wisløff1:19:38252+34:244:32:01235+1
Marit Isachsen1:17:312225:49:32221-14
222Snättringe SK 15:49:58
Sofia Persson1:07:54239+17:361:07:54239
Anna Tiderman1:08:17195+18:442:16:11211-28
Hana Tepla58:06289+28:123:14:17240+29
Nadja Dahlström1:18:24248+33:104:32:41239-1
Gunilla Kallhauge1:17:172185:49:58222-17
222OK Landehof 25:49:58
Emelie Karlsson1:12:37273+22:191:12:37273
Kristin Ander1:10:47211+21:142:23:24236-37
Emelie Roos53:51277+23:573:17:15245+9
Anne Magnusson1:06:48165+21:344:24:03220-25
Sara Lorén1:25:552615:49:58222+2
224Växjö OK 25:50:19
Helena Lindén1:08:14241+17:561:08:14241
Jennie Gustavsson1:19:20252+29:472:27:34255+14
Helena Kumlin Tryggeson44:42208+14:483:12:16230-25
Eva Persson1:17:33242+32:194:29:49232+2
Annika Ericsson1:20:302475:50:19224-8
225OK Denseln 25:50:26
Emma Karlsson1:14:37283+24:191:14:37283
Nina Ahlander58:1767+8:442:12:54198-85
Anneli Berggren43:46201+13:522:56:40193-5
Hanna Berggren1:20:28256+35:144:17:08209+16
Carina Kalered1:33:182825:50:26225+16
226NTNUI 55:51:18
Kattarina Rogstad1:20:35297+30:171:20:35297
Marianne Dæhli1:13:59228+24:262:34:34266-31
Guro Heimstad Kleiven47:22235+17:283:21:56255-11
Elise Elvetoy (vacant)1:10:40197+25:264:32:36238-17
Karoline Datil Fosty1:18:422325:51:18226-12
227Hestra IF / IK Ymer 25:51:57
Lina Landergren1:14:44285+24:261:14:44285
Alice Aroneng1:18:19246+28:462:33:03262-23
Ebba Widman52:02269+22:083:25:05258-4
Sofia Grahn1:08:33180+23:194:33:38242-16
Sofia Larsson1:18:192285:51:57227-15
228OK Dacke 15:52:16
Moa Pettersson1:06:36217+16:181:06:36217
Amanda Johansson1:20:39263+31:062:27:15253+36
Anne Johansson49:56252+20:023:17:11244-9
Linda Larsson1:12:34206+27:204:29:45231-13
Eva Pettersson1:22:312535:52:16228-3
229Nittedal OL 15:52:23
Hilde Tellesbø1:17:16289+26:581:17:16289
Ingrid N Nergård1:17:22244+27:492:34:38267-22
Ingvild C. Fleisje47:37237+17:433:22:15257-10
Kristin Blindheim1:09:53190+24:394:32:08236-21
Marit Birgitte Eithun1:20:152455:52:23229-7
230OK Skogsfalken 35:52:37
Julia Hed1:13:44275+23:261:13:44275
Anna Malmlöv1:11:33217+22:002:25:17239-36
Klara Andrén50:05255+20:113:15:22242+3
Lena Persson1:17:50246+32:364:33:12241-1
Hanna Wåhlin1:19:252395:52:37230-11
231OK Denseln 35:52:47
Lisa Kalered1:06:53223+16:351:06:53223
Hanna Nilsson1:15:29236+25:562:22:22234+11
Sarah Persson38:33127+8:393:00:55206-28
Béatrice Falga1:24:20268+39:064:25:15222+16
Susanne Karlsson1:27:322645:52:47231+9
232Mäntsälän Urheilijat 15:53:24
Liinu Nummela1:01:32176+11:141:01:32176
Riikka Mäkinen1:19:46257+30:132:21:18228+52
Laura Kylmälä47:20234+17:263:08:38223-5
Hilla Antikainen1:18:38249+33:244:27:16229+6
Nea Koivunen1:26:082625:53:24232+3
233OK Södertörn 25:53:49
Elin Nygren-Wåhlin1:17:05288+26:471:17:05288
Daniela Renner1:19:26253+29:532:36:31270-18
Pia Hellgren51:41266+21:473:28:12266-4
Helena Markstedt1:10:21194+25:074:38:33248-18
Louise Klingstedt1:15:162135:53:49233-15
234OK Orion 45:55:14
Frida Andersson1:06:57224+16:391:06:57224
Maja Andersson1:20:46264+31:132:27:43256+32
Ellen Wahlbom44:37206+14:433:12:20232-24
Carolin Håkansson1:14:38223+29:244:26:58228-4
Lena Sandgren Swartz1:28:162705:55:14234+6
235IFK Enskede 15:55:51
Elin Ahlström1:11:00260+20:421:11:00260
Nina de Boussard59:2985+9:562:10:29176-84
Josefin Glasell55:59284+26:053:06:28221+45
Martina Sundberg1:23:36266+38:224:30:04233+12
Therese Sjöberg1:25:472605:55:51235+2
236OK Enen 15:57:02
Louise Borg1:00:15157+9:571:00:15157
Lisa Andersson1:11:03214+21:302:11:18185+28
Julia Andersson40:03160+10:092:51:21183-2
Sofia Forngren1:19:24251+34:104:10:45202+19
Camilla Adlerteg1:46:172955:57:02236+34
237OK Skogshjortarna / OK Kullingshof 26:00:24
Sofia Sjögren1:03:32187+13:141:03:32187
Siri Nordberg1:23:51271+34:182:27:23254+67
Elin Voksepp58:19290+28:253:25:42259+5
Sandra Laas1:06:40164+21:264:32:22237-22
Suzy Larsson1:28:022686:00:242370
238Hjobygdens OK 16:05:10
Maria Schmiterlöw1:02:51180+12:331:02:51180
Ann-Kristin Jansson1:22:39267+33:062:25:30241+61
Hanna Larsson1:02:26300+32:323:27:56265+24
Anna Schmiterlöw1:19:42253+34:284:47:38259-6
Elin Törnroth1:17:322236:05:10238-21
239Sala OK / Norbergs OK 16:05:58
Lovisa Jonsson1:11:47266+21:291:11:47266
Anna Norrbom1:26:21276+36:482:38:08274+8
Malin Ekman1:00:28296+30:343:38:36277+3
Mirjam Dalén1:07:54174+22:404:46:30257-20
Lena Larsson1:19:282426:05:58239-18
240Sävedalens AIK 46:06:07
Sofia Ebermark1:09:56244+19:381:09:56244
Jessica Levin1:23:51271+34:182:33:47264+20
Amanda Claesson47:50240+17:563:21:37254-10
Therese Alfredsson1:17:42244+32:284:39:19249-5
Madeleine Attfors1:26:482636:06:07240-9
241Trollhättans SOK 26:06:35
Sara Schmidt1:11:48267+21:301:11:48267
Jenny Edgren1:25:27273+35:542:37:15271+4
Clara Berlin52:18270+22:243:29:33269-2
Amanda Hallén1:16:21230+31:074:45:54256-13
Linda Westerberg1:20:412506:06:35241-15
242Sundsvalls OK 26:06:39
Jill Johansson1:19:46294+29:281:19:46294
Julia Edström1:18:59250+29:262:38:45275-19
Stina Nordin38:35128+8:413:17:20246-29
Louise Rohdén1:26:46272+41:324:44:06254+8
Anna Nystedt1:22:332546:06:39242-12
243Tullinge SK 56:06:46
Malin Dahlström1:06:03209+15:451:06:03209
Maria Fredlund1:27:02278+37:292:33:05263+54
Caroline Längheim52:43272+22:493:25:48260-3
Johanna Einarsson1:09:36189+24:224:35:24243-17
Alexandra Lengquist1:31:222746:06:462430
244Långhundra IF / Länna IF 26:06:59
Lise Mortensen1:14:31282+24:131:14:31282
Carolina Nealis1:28:26284+38:532:42:57281-1
Katarina Bengtsson50:27258+20:333:33:24270-11
Maria R Thelin1:14:29219+29:154:47:53260-10
Rikke Kofoed1:19:062366:06:59244-16
245OK Milan / Hagaby GOIF 36:07:32
Lisa Westerberg1:07:01226+16:431:07:01226
Saga Sander1:18:30248+28:572:25:31242+16
Marika Lindahl47:19233+17:253:12:50236-6
Eva Gustafsson1:10:43198+25:294:23:33217-19
Anna Lindh1:43:592926:07:32245+28
246IF Hagen 16:07:53
Maria Sahlén1:06:10211+15:521:06:10211
Anna Larsson1:18:56249+29:232:25:06237+26
Stina Larsson57:08286+27:143:22:14256+19
Emma Kindbom1:13:22212+28:084:35:36244-12
Ellen Larsson1:32:172776:07:53246+2
247Helsingin Suunnistajat 36:09:03
Satu Tala1:03:35188+13:171:03:35188
Eija Rantala1:05:29165+15:562:09:04173-15
Tiia Salonen1:03:13302+33:193:12:17231+58
Anna Elovaara-Salmi1:36:11282+50:574:48:28261+30
Iida Heiskanen1:20:352496:09:03247-14
248Kongsberg OL 16:09:07
Aurora Moholth1:16:16286+25:581:16:16286
Marlin Haavengen1:26:05275+36:322:42:21280-6
Idunn Haavengen46:23227+16:293:28:44267-13
Rikke Hjelseth Larsen1:22:49265+37:354:51:33264-3
kristin Sagosen Smeby1:17:342246:09:07248-16
249Anderstorps OK / Bredaryds SOK 36:10:03
Kristina Josefsson Areskoug1:05:47205+15:291:05:47205
Maria Folkestad1:19:48258+30:152:25:35244+39
Ann Wilander48:27243+18:333:14:02239-5
Anne Turesson1:33:23278+48:094:47:25258+19
Veronica Adolfsson1:22:382566:10:03249-9
250Lunds OK 26:12:30
Hanna Modin1:19:47295+29:291:19:47295
Åsa Ericsson1:30:56289+41:232:50:43290-5
Ingela Andersson46:09223+16:153:36:52276-14
Anna Olsson1:17:14240+32:004:54:06265-11
Maureen Olsson Lo1:18:242296:12:30250-15
251OK Roslagen 26:13:10
Linda Brolin1:22:12302+31:541:22:12302
Sara Brolin1:25:44274+36:112:47:56286-16
Ellen Broman45:35218+15:413:33:31272-14
Charlotte Sandberg1:17:03237+31:494:50:34263-9
Emma Lundman1:22:362556:13:10251-12
252FIF Hillerød 16:14:08
Marie Hartmeyer1:06:13213+15:551:06:13213
Annika Simonsen1:14:14230+24:412:20:27226+13
Bente Kjær Hemmingsen58:04288+28:103:18:31251+25
Tine Alkjær Eriksen1:22:40263+37:264:41:112510
Sandra Simonsen1:32:572806:14:08252+1
253Sarpsborg OL / Indre Østfold OK 16:16:13
Ingvild Ramtvedt Næsset1:10:30251+20:121:10:30251
Ane Næsset Ramtvedt1:34:42295+45:092:45:12282+31
Helena Åsberg56:54285+27:003:42:062820
Benedicte Pedersen1:16:29234+31:154:58:35268-14
Margit Sandem Fjellengen1:17:382256:16:13253-15
254Gudhems IF / Istrums SK / Mullsjö SOK 26:17:25
Lina Lundberg1:11:14264+20:561:11:14264
Pia Käck-Fritzell1:23:40270+34:072:34:54268+4
Olivia Hoffman54:14278+24:203:29:082680
Lina Andersson1:16:23231+31:094:45:31255-13
Nina Gumaelius1:31:542756:17:25254-1
255Tumba-Mälarhöjden OK 26:18:19
Helena Adebrant1:12:22269+22:041:12:22269
Emma Käll1:20:21261+30:482:32:43260-9
Carina Johansson53:23274+23:293:26:06262+2
Hanna Käll1:16:36235+31:224:42:42252-10
Maria Mikaelsson1:35:372846:18:19255+3
256Väsby OK 16:22:43
Maria Cole1:07:31231+17:131:07:31231
Pia Boudrie Hesselgren1:30:00288+40:272:37:31272+41
Maria Liljevret1:01:53299+31:593:39:24279+7
Annika Lundström1:24:08267+38:545:03:32270-9
Maria Hellström1:19:112386:22:43256-14
257Linköpings OK 46:26:07
Anna-Riikka Lithovius1:13:49276+23:311:13:49276
Emma Lindell1:32:02293+42:292:45:51284+8
Emma Miléus53:17273+23:233:39:08278-6
Matilda Jonsson1:19:16250+34:024:58:24267-11
Liselott Ericson1:27:432676:26:07257-10
258SOK Aneby 16:27:30
Kristin E Karlsson1:03:28186+13:101:03:28186
Johanna Andersson1:22:23266+32:502:25:51245+59
Sara Freyland55:29282+25:353:21:20253+8
Martina Jansson1:19:45254+34:314:41:05250-3
Karin Freyland1:46:252966:27:30258+8
259NAIS Orienteringsklubb 16:28:04
Marie Andersson1:17:29291+27:111:17:29291
Ulrika Lasson1:29:38287+40:052:47:07285-6
Petra Nilsson46:36229+16:423:33:43273-12
Åsa Granström1:20:57257+35:434:54:40266-7
Anna Martin1:33:242836:28:04259-7
260Varegg Fleridrett 26:32:01
Olena Strugalova1:06:49222+16:311:06:49222
Constance Storvestre1:19:33254+30:002:26:22246+24
Kristiane Elise Ottesen51:26263+21:323:17:48250+4
Gunhild S. Tysvær1:46:35290+1:01:215:04:23271+21
Kårhild H. Nordstad1:27:382666:32:01260-11
261IK Vista 16:33:17
Annie Önsten1:01:27172+11:091:01:27172
Malin Svensson1:19:40256+30:072:21:07227+55
Sofie Svensson1:04:45305+34:513:25:52261+34
Ida Önsten1:22:44264+37:304:48:36262+1
Helene Svensson1:44:412936:33:17261-1
262Konnerud IL 26:33:38
Isa Anette Baklid Heggedal1:07:09228+16:511:07:09228
Guro Elisabeth Kolstad1:06:30179+16:572:13:39202-26
Tove Heimdal49:56252+20:023:03:35217+15
Veslemøy Solberg1:32:27277+47:134:36:02247+30
Nora Skyttersæter Saugerud1:57:362976:33:38262+15
263Falköpings AIK OK 26:34:13
Karin Torstensson1:13:56280+23:381:13:56280
Elsa Wilhelmsson1:18:22247+28:492:32:18258-22
Caroline Hagström47:59241+18:053:20:17252-6
Anki Blennow1:15:23224+30:094:35:40246-6
Carina Olsson1:58:332996:34:13263+17
264OK Linné 66:34:20
Marta Zdravkovic1:35:32315+45:141:35:32315
Hillevi Eriksson1:19:54260+30:212:55:26295-20
Helena Grennberg49:10247+19:163:44:36286-9
Lena Nilsson1:27:22274+42:085:11:58274-12
Julia Mcmillan1:22:222526:34:20264-10
265Jönköpings OK 36:34:29
Elizabete Blumentale1:12:20268+22:021:12:20268
Emmeli Axmalm1:14:25231+24:522:26:45248-20
Elin Dolk45:01211+15:073:11:46226-22
Anna Dolk1:21:10259+35:564:32:56240+14
Agneta Hallberg-Hansson2:01:333016:34:29265+25
266OK Österåker 16:41:14
Cecilia Arvidson1:14:38284+24:201:14:38284
Anette Lantz1:20:23262+30:502:35:01269-15
Caroline Westbom59:44295+29:503:34:45275+6
Monique Stalås Hörnsten1:37:04285+51:505:11:49273-2
Karin Åhlén1:29:252726:41:14266-7
267Lidköpings VSK 16:44:58
Sara Hägnander1:21:13300+30:551:21:13300
Filippa Andersson1:26:46277+37:132:47:59287-13
Ann-Marie Holmström55:23281+25:293:43:22284-3
Ida Karlsson1:33:59279+48:455:17:21275-9
Emma Ekberg1:27:372656:44:58267-8
268OK Linné 56:45:29
Kerstin Burnett1:39:07318+48:491:39:07318
Sara Johansson1:28:41286+39:083:07:48299-19
Sandra Boström36:1775+6:233:44:05285-14
Julia Angelsiöö1:36:12283+50:585:20:17276-9
Camille Rauturier1:25:122586:45:29268-8
269Kungälvs OK 26:47:45
Kristin Ekdala1:07:51236+17:331:07:51236
Linda Wetter1:37:57297+48:242:45:48283+47
Ann-Sofi Hermansson53:36275+23:423:39:24279-4
Linnea Bergstrand1:43:07289+57:535:22:312790
Cecilia Groth1:25:142596:47:45269-10
270OK Hammaren 16:49:31
Maja Ingelsson1:17:28290+27:101:17:28290
Erika Blixt1:57:06305+1:07:333:14:34302+12
Sofia Hägglund49:22249+19:284:03:56293-9
Joline Ingelsson1:17:11239+31:575:21:07278-15
Karin Johansson1:28:242716:49:31270-8
271Stora Tuna OK / Domnarvets GOIF 36:50:12
Ulrika Eriksson1:07:45234+17:271:07:45234
Elsa Andersson1:17:25245+27:522:25:10238+4
Susanne Lüscher52:29271+22:353:17:39249+11
Yvonne Carlsson1:13:22212+28:084:31:01234-15
Susanne Lüscher2:19:113056:50:12271+37
272KFUM Örebro OK 26:52:45
Sofie Karlsson1:26:14310+35:561:26:14310
Linda Harlén1:39:12299+49:393:05:26297-13
Elin Sundkvist Berg57:55287+28:014:03:21292-5
Lina Jonhed1:34:05280+48:515:37:26284-8
Emma Victorin1:15:192146:52:45272-12
273Saarijärven Pullistus 16:58:56
Elli Häkkinen1:23:10303+32:521:23:10303
Eija Ihanainen1:38:29298+48:563:01:39296-7
Johanna Kauppinen1:00:41297+30:474:02:20290-6
Milla Kantanen1:39:09287+53:555:41:29285-5
Inkeri Hyttinen1:17:272216:58:56273-12
274OK Österåker 27:06:19
Elvira Johansson1:23:13305+32:551:23:13305
Nina Lundkvist1:31:03290+41:302:54:16293-12
Lisa Erlandsson1:02:36301+32:423:56:52289-4
Isabelle Sjöberg1:36:23284+51:095:33:15280-9
Jenny Ekström1:33:042817:06:19274-6
275Mölndal Outdoor IF 27:09:32
Anna Abrahamsson1:30:38313+40:201:30:38313
Susanne Bergh1:34:49296+45:163:05:27298-15
Annie Olsson58:43291+28:494:04:10294-4
Erika Asp1:29:19275+44:055:33:29283-11
Karin Olsson1:36:032867:09:32275-8
276Skåneslättens OL 27:10:08
Annika Jönsson1:26:59311+36:411:26:59311
Amanda Nilsson1:28:24283+38:512:55:23294-17
Erika Rovina49:42251+19:483:45:05287-7
Annie Lennartsson2:07:37297+1:22:235:52:422870
Ronja Arvidsson1:17:262207:10:08276-11
277OK Moss 17:14:39
Tuva Bjerketvedt1:11:03262+20:451:11:03262
Rine Holmsen1:28:22282+38:492:39:25277+15
Monica Meum Johansen54:31279+24:373:33:56274-3
Maria Fosby1:59:28294+1:14:145:33:24282+8
Sille Windsnes1:41:152897:14:39277-5
278Oppsal Orientering 17:18:32
Mari Flatekval1:13:40274+23:221:13:40274
Line Klyve1:40:34301+51:012:54:14292+18
Anette Bjordal Wigaard59:19293+29:253:53:33288-4
Ida Bohlin1:27:09273+41:555:20:42277-11
Reidunn Haarr Johansen1:57:502987:18:32278+1
279Boxholm-Mjölby OL 17:26:02
Bodil Molin1:08:30242+18:121:08:30242
Mia Lindberg1:14:51233+25:182:23:21235-7
Johanna Hansson53:38276+23:443:16:59243+8
Ida Milton1:54:49293+1:09:355:11:48272+29
Jennie Kleist2:14:143037:26:02279+7
280OK Gränsen 17:28:10
Karin Håkansson1:10:27250+20:091:10:27250
Catrin Molander2:06:11307+1:16:383:16:38304+54
Sari Håkansson49:03246+19:094:05:41296-8
Stina Håkansson1:46:50291+1:01:365:52:31286-10
Irma Håkansson1:35:392857:28:10280-6
281Järla Orientering 47:29:58
Emma Sundvall1:10:06246+19:481:10:06246
Ida Torbiörnsson1:27:29280+37:562:37:35273+27
Anna-Lena Costermans1:03:32303+33:383:41:07281+8
Jenny Söderberg2:31:41298+1:46:276:12:48292+11
Johanna Sundström1:17:102167:29:58281-11
282Länna IF / Rånäs OK 37:36:36
Marica Tynell1:33:47314+43:291:33:47314
Agneta Karlsson1:40:30300+50:573:14:17301-13
Sara Bergquist50:25257+20:314:04:42295-6
Monica Rostö1:59:29295+1:14:156:04:11290-5
Carina Hammarling1:32:252787:36:36282-8
283Tolered-Utby Ol-klubb 17:09:42
Mia Gustafsson1:19:40293+29:221:19:40293
Eleonora Swenson Bäckelin1:31:16291+41:432:50:56291-2
Carina Swenson1:30:01312+1:00:074:20:57300+9
Nadia El-Charif1:24:533015:45:50288-12
Zeinab El-Charif1:23:522577:09:42283-5
284OK Klemmingen / Trosabygdens OK 27:27:32
Agnes Westlund1:21:06299+30:481:21:06299
Charlotta Askeljung1:27:08279+37:352:48:14288-11
Paulina Knopf1:37:54313+1:08:004:26:08301+13
Ebba Frisk1:24:583025:51:06289-12
Linnea Nord1:36:262877:27:32284-5
285Vallentuna-Össeby OL 17:30:45
Elin Giding1:28:18312+38:001:28:18312
Anette Arksand1:54:45304+1:05:123:23:03305-7
Berit Ekman55:58283+26:044:19:01299-6
Cecilia Kraft1:40:513035:59:52291-8
Camilla Öhman1:30:532737:30:45285-6
286Forsa OK 28:33:06
Emelie Jonasson1:23:11304+32:531:23:11304
Hanna Kjellin1:44:45302+55:123:07:56300-4
Anki Teike1:10:24308+40:304:18:20297-3
Kristina Sandberg2:46:323087:04:52295-2
Mikaela Blom1:28:142698:33:06286-9
287SMHI IF 19:10:51
Anna Waxegård1:36:50316+46:321:36:50316
Lena Strömbäck2:11:17309+1:21:443:48:07307-9
Karin Olofsson (vacant)1:23:50311+53:565:11:57302-5
Chantal Donnelly (vacant)1:42:513046:54:48293-9
Charlotta Pers (vacant)2:16:033049:10:51287-6
288Skogsluffarnas OK 19:10:55
Karin Tidevall1:39:14319+48:561:39:14319
Karin Edström2:23:28310+1:33:554:02:42309-10
Barbro Bransome1:09:19307+39:255:12:01303-6
Karin Skog1:49:013057:01:02294-9
Erika Carlinger2:09:533029:10:55288-6
Alfta-Ösa OK 1ej godkänd
Vesta Ambrazaite54:3142+4:1354:3142
Josefine Engström52:3713+3:041:47:0815-27
Hana Hancikova36:3889+6:442:23:4624+9
Ylva Kindlundh57:3558+12:213:21:2139+15
Galina Vinogradovaej godkändej godkänd
Hagaby GOIF 1ej godkänd
Josefine Wallenhammar1:00:41164+10:231:00:41164
Beata Falk52:5617+3:231:53:3754-110
Karin Persson34:5454+5:002:28:3148-6
Elin Winblad1:00:35104+15:213:29:0657+9
Benita Hanssonej godkändej godkänd
Konnerud IL 1ej godkänd
Anette Baklid53:4822+3:3053:4822
Ida Mari Borge Hovi1:01:22114+11:491:55:1064+42
Synne Baklid33:5532+4:012:29:0554-10
Therese Haareej godkändej godkänd
Marte Narum1:00:5824+5:35ej godkänd
Domnarvets GOIF 2ej godkänd
Eva Elfving56:1978+6:0156:1978
Lena Nordlund1:01:16113+11:431:57:3588+10
Karin Elfvingej godkändej godkänd
Sara Helander1:01:45117+16:31ej godkänd
Johanna Lindberg1:07:5371+12:30ej godkänd
Uddevalla OK 1ej godkänd
Moa Gustafsson59:30140+9:1259:30140
Malin Widén59:4791+10:141:59:17109-31
Frida Strömgård41:37179+11:432:40:54118+9
Linnea Gustafssonej godkändej godkänd
Julia Ohlsson1:12:28112+17:05ej godkänd
OK Djerf 1ej godkänd
Elin Lindberg1:06:10211+15:521:06:10211
Åsa Zetterberg-Eriksson56:4143+7:082:02:51132-79
Marina Garcia Castro32:4714+2:532:35:3895-37
Carmen Patino Denizej godkändej godkänd
Marie Pettersson1:05:1256+9:49ej godkänd
Suunta-Sepot 1ej godkänd
Emmi Jokela1:00:51166+10:331:00:51166
Elina Liuha1:12:46223+23:132:13:37201+35
Jenny Sariluotoej godkändej godkänd
Laura Rantanen1:17:16241+32:02ej godkänd
Katri Lylynperä1:10:18206ej godkänd
Kristiansand OK 1ej godkänd
Monika Topinkova57:3796+7:1957:3796
Leena Kuusipohja1:21:52265+32:192:19:29219+123
Kjersti Adela Westin44:38207+14:443:04:07218-1
Mona Blankjenn1:38:35286+53:214:42:42252+34
Inger Reinhartsenej godkändej godkänd
IFK Hedemora OK 1ej godkänd
Joe Stenassen1:00:13156+9:551:00:13156
Matilda Wigren Johansson1:19:39255+30:062:19:52221+65
Jenny Spång41:12172+11:183:01:04208-13
Elin Aura1:22:02262+36:484:23:06215+7
Solvej Carlsonej godkändej godkänd
OK Hällen 3ej godkänd
Petra Koporova1:17:01287+26:431:17:01287
Klara Novotná1:04:38155+15:052:21:39231-56
Camilla Larsson51:52268+21:583:13:31237+6
Kamilla Eliasson1:48:00292+1:02:465:01:31269+32
Åsa Larssonej godkändej godkänd
Leksands OK 3ej godkänd
Ellen Sarenmark1:12:32270+22:141:12:32270
Maria Bois1:14:09229+24:362:26:41247-23
Åsa Rydellej godkändej godkänd
Charlotte Lindkvistej startej godkänd
Britt-Marie Dalinej startej godkänd
Konnerud IL 3ej godkänd
Tonje Vråle1:10:58258+20:401:10:58258
Annemarie Ranvik1:22:49268+33:162:33:47264+6
Toini Skyttersæter59:42294+29:483:33:29271+7
Ina Cecilie Landro1:59:53296+1:14:395:33:22281+10
Synnøve Nybøej startej godkänd
Espoon Suunta 2ej godkänd
Maija Raasakka1:12:34271+22:161:12:34271
Irina Nefedova1:28:08281+38:352:40:42278+7
Salla Autti46:27228+16:333:27:09264-14
Marjo Koistinenej godkändej godkänd
Tarja Vesanto1:18:07227ej godkänd
Rånäs OK 1ej godkänd
Janie Nyström1:10:04245+19:461:10:04245
Fanny Rostö1:31:48292+42:152:41:52279+34
Emilia Kaufeldt1:01:11298+31:173:43:03283+4
Beata Larssonej godkändej godkänd
Amanda Eklund1:17:13217ej godkänd
Köping-Kolsva OK 2ej godkänd
Rebecca Mårtensson1:13:52279+23:341:13:52279
Gabriella Wadman1:34:29294+44:562:48:21289+10
Karin Profors1:14:21309+44:274:02:42291+2
Anna Birkestålej godkändej godkänd
Helena Holmberg1:59:25300ej godkänd
Bækkelagets SK 2ej godkänd
Jenni Hesselbeg Indby1:13:51278+23:331:13:51278
Anniken Eriksrud Karlsen2:00:46306+1:11:133:14:37303+25
Maria Torgersen1:04:02304+34:084:18:39298-5
Kine Gulliksenej startej start
Line Hagmanej startej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
Linda Nordström2:15:22321+1:25:042:15:22321
Ingrid Mattsson1:47:19303+57:464:02:41308-13
Jessica Röösej startej start
Cecilia Bentlingerej startej start
Margareta Wadinej startej godkänd
Angelniemen Ankkuri 2ej godkänd
Emma Laakkio1:14:01281+23:431:14:01281
Lilia Emaldynovaej godkändej godkänd
Emilia Vuori51:15262+21:21ej godkänd
Nella Rontu1:12:51209+27:37ej godkänd
Anni Reiman1:18:48233ej godkänd
Ås-NMBU Orientering 1ej godkänd
Jenny Andreassen Moeej godkändej godkänd
Ine Hovi1:01:14112+11:41ej godkänd
Line Nybakken37:39109+7:45ej godkänd
Malin Eijsink1:00:33103+15:19ej godkänd
Kaja Winsnes Nordhagen1:14:12121+18:49ej godkänd
Boxholm-Mjölby OL / Björkfors GOIF 2ej godkänd
Anna Kullberg1:23:29306+33:111:23:29306
Ida Miltonej startej start
Johanna Hanssonej startej start
Anna Kullbergej startej start
Jennie Kleistej startej godkänd
Hyvinkään Rasti 1ej godkänd
Kirsi Vesterinen1:10:50254+20:321:10:50254
Paula Partanenej godkändej godkänd
Ronja Friman45:12213+15:18ej godkänd
Sanni Norrbacka1:07:35171+22:21ej godkänd
Milla Turpiainenej godkändej godkänd
IF Sturla 1ej godkänd
Linda Verde1:24:18307+34:001:24:18307
Aud Ellen Brevikej godkändej godkänd
Fride Sørensen51:30264+21:36ej godkänd
Magnhild Frydenlund2:32:44299+1:47:30ej godkänd
Aud Ellen Brevikej startej godkänd
Jönköpings OK 4ej godkänd
Susanne Axelsson1:37:52317+47:341:37:52317
Liselott Svenssonej godkändej godkänd
Marie Ahlmén51:41266+21:47ej godkänd
Monica Johansson1:57:43307ej godkänd
Eva Carlsson1:44:52294ej godkänd
Lunds OK 3ej godkänd
Karin Hagwall1:22:10301+31:521:22:10301
Elin Nybergej godkändej godkänd
Ing-Britt Swedenborg58:58292+29:04ej godkänd
Marie Grönlund1:21:32261+36:18ej godkänd
Eva-Lotta Bengtslin1:37:40288ej godkänd
Modum O-lag 1ej godkänd
Heidi Mårtensson51:582+1:4051:582
Tine Hansenej godkändej godkänd
Agnes Longfjeld42:27192+12:33ej godkänd
Solveig Kongsrud1:40:34288+55:20ej godkänd
Lill-Kristin Enger1:41:37290ej godkänd
Rehns BK 1ej godkänd
Kristin Olovsson1:00:54167+10:361:00:54167
Johanna Palm-Nilssonej godkändej godkänd
Wilma Lagerhäll46:49230+16:55ej godkänd
Pernilla Blom1:15:54228+30:40ej godkänd
Elise Rognsvåg1:32:43279ej godkänd
Ringerike OL 1ej godkänd
Ping Ouyang2:13:45320+1:23:272:13:45320
vacant ej startej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej godkänd
SK Praga 1ej godkänd
Kristyna Cermakovaej godkändej godkänd
Anna Kozinova1:06:59311ej godkänd
Silvie Slavíková51:28314ej godkänd
Zuzana Kozinova1:10:26300ej godkänd
Jana Kozinova1:18:40231ej godkänd
Växjö OK 3ej godkänd
Eva Eklund1:18:44292+28:261:18:44292
Maria Honethej godkändej godkänd
Marie Karlsson1:14:37310+44:43ej godkänd
Stina Anderjon1:57:42306ej godkänd
Linnea Östergren1:42:37291ej godkänd
Vehkalahden Veikot 1ej godkänd
Sari Nurmela52:276+2:0952:276
Elina Kilpeläinenej godkändej godkänd
Ida Toivari50:01254+20:07ej godkänd
Reetta Pakkanen1:04:29139+19:15ej godkänd
Anniina Heikkinen1:32:46194+37:23ej godkänd
Hamar OK / Ringsaker OK 2utgått
Kristine Fjeld1:05:51206+15:331:05:51206
Anne Marit Bordal1:10:28206+20:552:16:19214+8
June Hovde44:59210+15:053:01:18210-4
vacant 1:16:04229+30:504:17:222100
ej startej start
SK Uusi 1inaktiv
Anni Malinen1:13:50277+23:321:13:50277
Saara Korhonen1:19:07251+29:342:32:57261-16
vacant inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
ej startej start
Tampereen Pyrintö 4inaktiv
Tiina Anttila1:10:51255+20:331:10:51255
Maria Kontoniemi1:28:28285+38:552:39:19276+21
Tanja Moser47:26236+17:323:26:45263-13
vacant inaktivinaktiv
ej startej start
Raumar Orientering 2inaktiv
Trine Ruud Bråten1:25:09308+34:511:25:09308
Kari Kamstrup Hovind2:08:12308+1:18:393:33:21306-2
vacant inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
ej startej start
Halden SK 6inaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
ej startej start
Motala AIF OL 1inaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
ej startej start
Paimion Rasti 3inaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivinaktiv
ej startej start
OK Rodhen 3ej start
Marie Jacobsson1:25:37309+35:191:25:37309
Karin Janssonej startej start
vacant inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
ej startej start
Sol Tranås 1ej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
ej startej start
Tormestorps IF 2ej start
Anna Reimerej startej start
Sara Henrikssonej startej start
vacant inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
ej startej start
vacantej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
vacant inaktivej start
ej startej start
Västerbergslagens OL 1ej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser