Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Eksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Eksjö
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna / SOK Aneby
Datum: lördag 3 maj 2014 - söndag 4 maj 2014

Södertälje-Nykvarn OF

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Södertälje-Nykvarn OF 110-mila (334)11:19:24
1. Pål Skogtjärn48:1339+2:2048:1339
2. Bartosz Pawlak47:5916+2:191:36:1216-23
3. Andreu Blanes Reig1:19:1019+4:252:55:226-10
4. Erik Liljequist1:11:186+0:274:06:404-2
5. Kent Ohlsson1:11:4816+4:025:18:2811+7
6. Scott Fraser1:42:2613+4:497:00:544-7
7. Ivar Lundanes50:174+0:337:51:111-3
8. Jonas Leandersson1:14:593+1:459:06:102+1
9. Eric Börjeskog1:28:5424+5:2710:35:043+1
10. Ralph Street44:209+3:0711:19:2430
12Södertälje-Nykvarn OF 1Ungdomskaveln (302)2:03:59
1. Amanda Kleijn32:0538+3:0632:0538
2. Klara Borg24:14137+5:0956:1946+8
2. vacant inaktivfullföljt
3. David Borg27:1010+2:591:23:2921-25
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Erik Wigle40:3022+4:402:03:5912-9
39Södertälje-Nykvarn OF 1Damkaveln (333)4:24:50
1. Frida Jönsson Hellstadius56:4184+6:2356:4184
2. Lenka Knapová58:4976+9:161:55:3068-16
3. Jeanette Jönsson Hellstadius33:5330+3:592:29:2357-11
4. Vendula Horčičková52:0926+6:553:21:3240-17
5. Jana Knapová1:03:1838+7:554:24:5039-1
103Södertälje-Nykvarn OF 210-mila (334)14:27:41
1. Johan Ek-Larsson47:1711+1:2447:1711
2. Joakim Andén47:5815+2:181:35:1510-1
3. Jesper Sjöblom1:31:27101+16:423:06:4250+40
4. Jens Molin1:38:39168+27:484:45:2191+41
5. Olof Smitt1:27:0776+19:216:12:2879-12
6. Anders Axling2:10:31118+32:548:22:5982+3
7. Michael Wehlin1:01:0452+11:209:24:0377-5
8. Johan Ryding2:00:16237+47:0211:24:19101+24
9. Daniel Olsen2:14:00181+50:3313:38:19107+6
10. Ludvig Eriksson49:2211114:27:41103-4
112Södertälje-Nykvarn OF 2Damkaveln (333)4:57:27
1. Katarina Borg55:5369+5:3555:5369
2. Anna Kindlundh1:02:31130+12:581:58:24100+31
3. Emma Isaksson35:4669+5:522:34:1085-15
4. Sanna Skoog1:03:23128+18:093:37:3394+9
5. Siri Jeppson1:19:54162+24:314:57:27112+18
Södertälje-Nykvarn OF 2Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Alva Bergquist1:00:10273+31:111:00:10273
2. Ellen Bergquist32:08366+13:031:32:18269-4
2. Sofia Wigle43:40415+24:351:43:50
3. Gustav Heldtej godkändej godkänd
3. Martin Bygdénej startej godkänd
4. Christopher Brennan1:24:40265+48:50ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser