Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Eksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Eksjö
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna / SOK Aneby
Datum: lördag 3 maj 2014 - söndag 4 maj 2014

OK Tisaren

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3OK Tisaren 1Damkaveln (333)4:02:41
1. Helena Andersson54:3844+4:2054:3844
2. Bettina Aebi52:4516+3:121:47:2321-23
3. Andrea Svensson33:2017+3:262:20:4310-11
4. Lilian Forsgren46:353+1:213:07:187-3
5. Simone Niggli55:2314:02:413-4
25OK Tisaren 110-mila (334)11:53:46
1. Anton Hallor48:2450+2:3148:2450
2. Magnus Persson49:0938+3:291:37:3342-8
3. Jonas Merz1:17:585+3:132:55:3116-26
4. Oskar Andrén1:12:3716+1:464:08:0811-5
5. Matthias Niggli1:14:5027+7:045:22:5816+5
6. Matthias Merz1:44:1829+6:417:07:1621+5
7. Tomas Hallmén1:09:34144+19:508:16:5030+9
8. Daniel Attås1:21:2627+8:129:38:1628-2
9. Matthias Kyburz1:25:558+2:2811:04:1125-3
10. Michal Hubáček49:3527+8:2211:53:46250
48OK Tisaren 2Damkaveln (333)4:31:54
1. Marion Aebi57:4499+7:2657:4499
2. Rebecka Nylin57:2155+7:481:55:0561-38
3. Anna Hallmén36:2682+6:322:31:3167+6
4. Lovisa Persson55:3250+10:183:27:0354-13
5. Julia Lauri1:04:5153+9:284:31:5448-6
58OK Tisaren 210-mila (334)13:25:46
1. Niklas Gustafsson49:1783+3:2449:1783
2. Gustav Hindér52:1978+6:391:41:3669-14
3. Sebastian Agerhäll1:27:0882+12:233:08:4472+3
4. Johan Aronsson1:18:4643+7:554:27:3054-18
5. Ivan Forsgren1:28:2084+20:345:55:5058+4
6. Albin Pettersson2:07:1097+29:338:03:0059+1
7. Dan Larsson1:00:4848+11:049:03:4856-3
8. Jonatan Aronsson1:31:1578+18:0110:35:03560
9. Mattias Andersson1:52:36112+29:0912:27:3958+2
10. Martin Särnbrink58:0776+16:5413:25:46580
195OK Tisaren 3Damkaveln (333)5:40:25
1. Maria Westher1:05:03198+14:451:05:03198
2. Josefin Aronsson1:02:16125+12:432:07:19164-34
3. Jessica Hallqvist39:42154+9:482:47:01159-5
4. Nina Hallor1:07:13167+21:593:54:14157-2
5. Britt-Marie Forsgren1:46:11201+50:485:40:25195+38
OK Tisaren 310-mila (334)ej godkänd
1. Leif Svensson53:24156+7:3153:24156
2. Anton Sundin1:01:30159+15:501:54:54148-8
3. Erik Björk2:01:26259+46:413:56:20210+62
4. Urban Särnbrinkej godkändej godkänd
5. Anton Sundinej startej godkänd
6. Martin Sandej startej godkänd
7. Jakob Attåsej startej godkänd
8. vacant inaktivej godkänd
9. Lilian Forsgrenej startej godkänd
10. Erik Björkej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser