Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Eksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Eksjö
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna / SOK Aneby
Datum: lördag 3 maj 2014 - söndag 4 maj 2014

OK Pan Århus

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 1Damkaveln (333)3:58:24
1. Miri Thrane Ødum54:3343+4:1554:3343
2. Ita Klingenberg51:518+2:181:46:248-35
3. Ida Bobach29:5412:16:182-6
4. Maja Alm45:1413:01:321-1
5. Signe Søes56:526+1:293:58:2410
36OK Pan Århus 110-mila (334)12:33:26
1. Jakob Ekhard Edsen48:1944+2:2648:1944
2. Claus Hallingdal Bloch47:077+1:271:35:2613-31
3. Jonas Munthe1:20:2330+5:382:55:4931+18
4. Anders Konring Olesen1:17:5441+7:034:13:4332+1
5. Magnus Dewett1:19:4341+11:575:33:2638+6
6. Andreas Hougaard Boesen2:03:0270+25:257:36:28380
7. Henrik Markvardsen1:05:0590+15:218:41:3339+1
8. Christian Bobach1:20:4623+7:3210:02:1934-5
9. Henrik Leth Jørgensen1:38:0347+14:3611:40:2236+2
10. Thomas Knudsen53:0444+11:5112:33:26360
47OK Pan Århus 2Damkaveln (333)4:31:49
1. Stine Bagger Hagner55:2662+5:0855:2662
2. Josefine Lind56:5749+7:241:52:2342-20
3. Signe Klinting36:3787+6:432:29:0052+10
4. Mette Hjerrild1:00:24101+15:103:29:2463+11
5. Ane Linde1:02:2532+7:024:31:4947-16
97OK Pan Århus 3Damkaveln (333)4:49:26
1. Camilla Louise Bevensee55:1857+5:0055:1857
2. Hanna Aludden1:02:26126+12:531:57:4494+37
3. Caroline Finderup33:4627+3:522:31:3066-28
4. Josephine Dewett Kristensen58:0264+12:483:29:3265-1
5. Rie McGrail1:19:54162+24:314:49:2697+32
110OK Pan Århus 210-mila (334)14:44:22
1. Lars Hjerrild56:11190+10:1856:11190
2. Ebbe Møller Nielsen1:03:51187+18:112:00:02188-2
3. Niklas Hjort Ingwersen1:42:35177+27:503:42:37172-16
4. Søren Strunge1:28:49101+17:585:11:26141-31
5. Bjarne Skovgaard Knudsen1:43:45162+35:596:55:11145+4
6. Eskil Schøning2:22:39183+45:029:17:50144-1
7. Kent Lodberg1:11:13163+21:2910:29:03139-5
8. Patrick McGrail1:32:3187+19:1712:01:34127-12
9. Per Hjerrild1:49:17100+25:5013:50:51117-10
10. Giacomo Frattari53:3112814:44:22110-7
204OK Pan Århus 4Damkaveln (333)5:33:37
1. Sofie Secher Thomsen1:05:34203+15:161:05:34203
2. Barbora Pijáková1:05:04161+15:312:10:38180-23
3. Anna Spanner37:51114+7:572:48:29166-14
4. Emily B. Temple1:34:10281+48:564:22:39213+47
5. Caroline Gjøtterup1:10:582105:33:37204-9
OK Pan Århus 1Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Mads Møller Skaug32:0034+3:0132:0034
2. Maria Dahl23:1589+4:1055:1530-4
2. William Back Kranker27:22267+8:1759:22
3. Andreas Bock Bjørnsen28:0425+3:531:23:1918-12
3. Katrine Spanner39:23264+15:121:34:38
4. Laurits Bidstrup Møllerej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser