Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Eksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Eksjö
Arrangörsorganisationer: Eksjö SOK / IK Hakarpspojkarna / SOK Aneby
Datum: lördag 3 maj 2014 - söndag 4 maj 2014

Aalborg OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
132Aalborg OK 1Ungdomskaveln (302)2:29:05
1. Christian Møller32:4652+3:4732:4652
2. Kirstine Lyngby29:40325+10:351:02:26130+78
2. vacant inaktivfullföljt
3. Anne Beukel Bak34:03158+9:521:36:29118-12
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Marko Birk Nielsen52:36168+16:462:29:05132+14

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187Alfta-Ösa OK 2Damkaveln (333)5:34:58
1. Gabriele Keinaite58:27119+8:0958:27119
2. Bente Rost1:06:03174+16:302:04:30147+28
3. Frida Jonsson41:12172+11:182:45:42149+2
4. Elin Kindlundh1:14:32221+29:184:00:14177+28
5. Åsa Kindlundh1:34:44196+39:215:34:58187+10
Alfta-Ösa OK 1Damkaveln (333)ej godkänd
1. Vesta Ambrazaite54:3142+4:1354:3142
2. Josefine Engström52:3713+3:041:47:0815-27
3. Hana Hancikova36:3889+6:442:23:4624+9
4. Ylva Kindlundh57:3558+12:213:21:2139+15
5. Galina Vinogradovaej godkändej godkänd
Rehns BK / Alfta-Ösa OK / Söderhamns OK 310-mila (334)ej godkänd
1. Göran Engblom1:34:30316+48:371:34:30316
2. Bengt Forslin2:21:35323+1:35:553:56:05320+4
3. Olle Andersson2:18:48291+1:04:036:14:53304-16
4. Curt Landin2:01:16273+50:258:16:09292-12
5. Nisse Johansson2:59:22313+1:51:3611:15:31287-5
6. Sören Callebergej godkändej godkänd
7. Rolf Jakobsson1:39:50316ej godkänd
8. Martin Sundström2:02:29289ej godkänd
9. David Sundström2:52:36293ej godkänd
10. Folke Lysell1:03:35202ej godkänd

Anderstorps OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
227Anderstorps OK 1Ungdomskaveln (302)3:06:21
1. Elise Josefsson43:39202+14:4043:39202
2. Majken Folkestad31:46357+12:411:15:25234+32
2. Diana Skogastierna31:46357+12:411:15:25
3. Isabelle Johansson48:36352+24:252:04:01247+13
3. vacant inaktivfullföljt
4. Sofie Josefsson1:02:20229+26:303:06:21227-20
249Anderstorps OK / Bredaryds SOK 3Damkaveln (333)6:10:03
1. Kristina Josefsson Areskoug1:05:47205+15:291:05:47205
2. Maria Folkestad1:19:48258+30:152:25:35244+39
3. Ann Wilander48:27243+18:333:14:02239-5
4. Anne Turesson1:33:23278+48:094:47:25258+19
5. Veronica Adolfsson1:22:382566:10:03249-9
Bredaryds SOK / Anderstorps OK 210-mila (334)ej godkänd
1. Amanda Leo1:08:17287+22:241:08:17287
2. Emil Ericsson1:30:43295+45:032:39:00291+4
3. Ulf Johansson2:03:12265+48:274:42:12276-15
4. Arne Andersson2:32:35303+1:21:447:14:47280+4
5. Stefan Larsson2:15:56276+1:08:109:30:43272-8
6. Kenneth Waltersson2:46:46282+1:09:0912:17:29261-11
7. Carina Svensson1:13:16179+23:3213:30:45256-5
8. Daniel Johanssonej startej start
9. Sten Karlsson2:09:36252ej start
10. Per Hult1:06:01225ej godkänd

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
191OK Gynge / Andrarums IF / OK Torfinn 1Damkaveln (333)5:39:12
1. Carina Gustafsson1:05:58208+15:401:05:58208
2. Maria Mickelåker1:13:40226+24:072:19:38220+12
3. Ingela Thoresson44:43209+14:493:04:21219-1
4. Jessica Nilsson1:05:38152+20:244:09:59200-19
5. Linnea Gustafsson1:29:13188+33:505:39:12191-9

Angelniemen Ankkuri

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30Angelniemen Ankkuri 1Damkaveln (333)4:21:30
1. Sanna Kauppila57:1993+7:0157:1993
2. Heini Saarimäki55:1534+5:421:52:3445-48
3. Pinja Kurppa34:1240+4:182:26:4642-3
4. Sanni Kivelä50:3317+5:193:17:1926-16
5. Natalia Vinogradova1:04:1143+8:484:21:3030+4
31Angelniemen Ankkuri 110-mila (334)12:23:49
1. Markku Elo49:2388+3:3049:2388
2. Tuomo Mäkelä49:1341+3:331:38:3648-40
3. Alexey Sidorov1:22:0242+7:173:00:3843-5
4. Heikki Toivio1:16:0935+5:184:16:4736-7
5. Vesa Mäkinen1:15:0528+7:195:31:5233-3
6. Dmitry Nakonechnyy2:09:01108+31:247:40:5343+10
7. Tomi Mattila1:00:2442+10:408:41:1736-7
8. Aleksei Bortnik1:19:3515+6:2110:00:5232-4
9. Mikko Siren1:30:4228+7:1511:31:3431-1
10. Miika Kirmula52:1538+11:0212:23:49310
58Angelniemen Ankkuri 1Ungdomskaveln (302)2:14:47
1. Jonna Juva (vacant)37:50139+8:5137:50139
2. Emilia Vuori (vacant)24:03124+4:581:01:53122-17
2. Aino Reiman (vacant)28:28301+9:231:06:18
3. Nella Rontu (vacant)30:5079+6:391:32:4385-37
3. vacant (vacant)inaktivfullföljt
4. Arttu Laaksonen (vacant)42:0442+6:142:14:4758-27
Angelniemen Ankkuri 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Emma Laakkio1:14:01281+23:431:14:01281
2. Lilia Emaldynovaej godkändej godkänd
3. Emilia Vuori51:15262+21:21ej godkänd
4. Nella Rontu1:12:51209+27:37ej godkänd
5. Anni Reiman1:18:48233ej godkänd
Angelniemen Ankkuri 210-mila (334)ej godkänd
1. Tuomas Kari48:0334+2:1048:0334
2. Arttu Laaksonen1:03:05181+17:251:51:08125+91
3. Mikko Lindbergej godkändej godkänd
4. Juri Emaldinov1:32:55133+22:04ej godkänd
5. Tomi Koskela1:42:34156+34:48ej godkänd
6. Ilari Nummi2:17:00143+39:23ej godkänd
7. Olli Salo1:07:12116+17:28ej godkänd
8. Janne Kivelä1:37:12120+23:58ej godkänd
9. Heikki Parisod2:04:17155+40:50ej godkänd
10. Simo Siltanen1:08:06239ej godkänd

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Anttolan Urheilijat 1Damkaveln (333)4:39:37
1. Henna-Riikka Haikonen52:163+1:5852:163
2. Jenna Pajunen1:02:02123+12:291:54:1858+55
3. Heini Pulliainen39:37150+9:432:33:5581+23
4. Heli Noponen58:1769+13:033:32:1271-10
5. Laura Pajunen1:07:2568+12:024:39:3760-11
80Anttolan Urheilijat 110-mila (334)13:52:58
1. Olli Viljakainen54:05171+8:1254:05171
2. Kalle Manninen1:01:47165+16:071:55:52157-14
3. Eero Jäppinen1:33:50115+19:053:29:42119-38
4. Mikko Väisänen1:23:0763+12:164:52:49101-18
5. Petri Noponen1:23:3463+15:486:16:2390-11
6. Juha Hyyryläinen2:06:2691+28:498:22:4981-9
7. Olli-Jussi Korpinen1:05:3096+15:469:28:19810
8. Vili Valjakka1:38:26132+25:1211:06:4587+6
9. Risto Haikonen1:45:5684+22:2912:52:4176-11
10. Pekka Kiljunen1:00:1785+19:0413:52:5880+4

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
192Arboga OK 110-mila (334)16:58:38
1. Patrik Lundqvist1:12:40295+26:471:12:40295
2. Rasmus Möller1:16:25261+30:452:29:05272-23
3. Henrik Törnqvist2:12:51280+58:064:41:56274+2
4. Kostiantyn Majasow1:48:51228+38:006:30:47264-10
5. Michael Wickström1:58:51225+51:058:29:38248-16
6. Thomas Andersson2:19:52164+42:1510:49:30231-17
7. Arne Hägg1:18:39219+28:5512:08:09226-5
8. Piotr Ostój1:49:26189+36:1213:57:35210-16
9. Henrik Wickström1:55:4921915:53:24188-22
10. Robert Grann1:05:1422216:58:38192+4

Asker SK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Asker SK 1Ungdomskaveln (302)2:01:12
1. Ola Løvald Bråten30:4510+1:4630:4510
2. Tilla Farnes Hennum21:3429+2:2952:198-2
2. vacant inaktivfullföljt
3. Synne Strand29:4456+5:331:22:0312+4
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Vegard Gulbrandsen39:098+3:192:01:128-4
47Asker SK 2Ungdomskaveln (302)2:13:36
1. Johan Westly30:5416+1:5530:5416
2. Nora Synnøve Woxholth23:0483+3:5953:5823+7
2. vacant inaktivfullföljt
3. Fanni Jauhojärvi Markussen32:02109+7:511:26:0034+11
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Sander Arntzen47:36124+11:462:13:3647+13
57Asker SK 3Ungdomskaveln (302)2:14:38
1. Henrik Fredriksen Aas32:5856+3:5932:5856
2. Margrethe Wisløff23:0686+4:0156:0441-15
2. vacant inaktivfullföljt
3. Ingrid Tandberg Ryan33:31147+9:201:29:3558+17
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Eivind Øfsthus Gravir45:0385+9:132:14:3857-1
90Asker SK 4Ungdomskaveln (302)2:20:39
1. Sjur Kvisle36:12102+7:1336:12102
2. Thea Charlotte Hansen25:19182+6:141:01:31117+15
2. vacant inaktivfullföljt
3. Lotte Jauhojärvi Markussen32:46131+8:351:34:1797-20
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Per Clemet Wisløff46:22106+10:322:20:3990-7
139Asker SK 110-mila (334)15:24:36
1. Ola Løvald Bråten58:15212+12:2258:15212
2. Vegard Gulbrandsen56:38108+10:581:54:53147-65
3. Erland Kvisle1:34:54126+20:093:29:47124-23
4. Tommy Jauhojärvi1:39:32178+28:415:09:19139+15
5. Gjermund Gravir1:51:48200+44:027:01:07148+9
6. Svein Granerud2:34:37240+57:009:35:44162+14
7. Johan Westly1:02:1667+12:3210:38:00150-12
8. Bjørn Gulbrandsen1:45:52174+32:3812:23:52147-3
9. Magnus Mellbye Larsen1:57:37133+34:1014:21:29139-8
10. Eivind Øfsthus Gravir1:03:0719315:24:361390
153Asker SK 1Damkaveln (333)5:13:31
1. Kaja Bråten Løvald58:05108+7:4758:05108
2. Karoline Isachsen1:02:30129+12:572:00:35123+15
3. Fanni Jauhojärvi Markussen40:58170+11:042:41:33122-1
4. Ragnhild Løvli1:19:50255+34:364:01:23181+59
5. Tilla Farnes Hennum1:12:08109+16:455:13:31153-28
174Asker SK 5Ungdomskaveln (302)2:38:54
1. Vegard Løvli44:19216+15:2044:19216
2. Anna Øfsthus Gravir24:16140+5:111:08:35195-21
2. vacant inaktivfullföljt
3. Thea Sofie Salvesen38:08242+13:571:46:43194-1
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Trygve Myhr52:11164+16:212:38:54174-20
221Asker SK 2Damkaveln (333)5:49:32
1. Nora Synnøve Woxholth1:11:21265+21:031:11:21265
2. Julia Plaian1:15:39237+26:062:27:00251-14
3. Ingrid Tandberg Ryan45:23215+15:293:12:23234-17
4. Margrethe Wisløff1:19:38252+34:244:32:01235+1
5. Marit Isachsen1:17:312225:49:32221-14

Askersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
240OK Tylöskog / Askersunds OK 110-mila (334)19:43:01
1. Göran Andersson1:19:40304+33:471:19:40304
2. Christer Gustavsson1:36:11304+50:312:55:51300-4
3. Martin Svärd2:27:24296+1:12:395:23:15295-5
4. Bo Gustavsson2:13:18293+1:02:277:36:33285-10
5. Jonas Karlsson2:24:36295+1:16:5010:01:09276-9
6. Olle Algotson2:29:36220+51:5912:30:45265-11
7. Anna Algotson1:31:53275+42:0914:02:38259-6
8. Åke Algotson2:13:2329516:16:01258-1
9. Albin Olausson1:44:4820318:00:49172-86
10. Erik Gödecke1:42:1230719:43:01240+68

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Attunda OK 110-mila (334)14:21:34
1. Erik Berzell47:4526+1:5247:4526
2. Karl Enges49:0938+3:291:36:5431+5
3. Martin Gelinder1:28:1687+13:313:05:1048+17
4. Johannes Knutas1:33:05136+22:144:38:1577+29
5. Daniel Roos1:34:22109+26:366:12:3781+4
6. Oskar Daniels1:57:3151+19:548:10:0867-14
7. Tomas Henriksson1:05:0389+15:199:15:1162-5
8. Axel Wrådhe1:46:49176+33:3511:02:0083+21
9. Mathias Hallmén2:17:29187+54:0213:19:2996+13
10. Esbjörn Långström1:02:0519214:21:34100+4
128Attunda OK 1Ungdomskaveln (302)2:28:23
1. Christopher Wilestedt37:32131+8:3337:32131
2. Alicia Redtzer22:5473+3:491:00:2697-34
2. vacant inaktivfullföljt
3. Veronica Redtzer41:04284+16:531:41:30159+62
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Christian Redtzer46:53112+11:032:28:23128-31
172Attunda OK 1Damkaveln (333)5:20:37
1. Maria Von Schmalensée1:06:39219+16:211:06:39219
2. Laura DAngelo1:03:49146+14:162:10:28175-44
3. Annika Lindberg40:47167+10:532:51:15181+6
4. Madeleine Limpar1:05:31151+20:173:56:46167-14
5. Terese Herlin1:23:51176+28:285:20:37172+5
Attunda OK 210-mila (334)ej godkänd
1. Christoffer Norrman1:04:59272+19:061:04:59272
2. Anton Daniels1:30:28293+44:482:35:27286+14
3. Niklas Henriksson2:26:08295+1:11:235:01:35283-3
4. Björn-Ove Pettersson1:42:51205+32:006:44:26270-13
5. Andreas Fredriksson2:54:14312+1:46:289:38:40274+4
6. Maria Von Schmalenséeej godkändej godkänd
7. Jakob Redtzer1:24:09249+34:25ej godkänd
8. Håkan Redtzer2:00:33287ej godkänd
9. Lars Gerhardsson2:43:51288ej godkänd
10. Christian Redtzer1:26:01289ej godkänd

Bækkelagets SK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61Bækkelagets SK 1Damkaveln (333)4:39:38
1. Mariann Ulvestad59:21137+9:0359:21137
2. Tone Wigemyr49:412+0:081:49:0228-109
3. Lene Godager38:27123+8:332:27:2946+18
4. Ingvild Gjessing1:06:06156+20:523:33:3579+33
5. Nikoline Ekeberg Schjerve1:06:0361+10:404:39:3861-18
152Bækkelagets SK 110-mila (334)15:46:01
1. Sebastian Torgersen53:33160+7:4053:33160
2. Carl Godager Kaas48:5629+3:161:42:2975-85
3. Jeppe Ruud1:26:4879+12:033:09:1782+7
4. Eirik Watterdal1:25:3281+14:414:34:4970-12
5. Thomas Schive1:38:06136+30:206:12:5584+14
6. Joakim Prestmo2:29:54222+52:178:42:49111+27
7. Kristian Ruud1:31:34274+41:5010:14:23122+11
8. Gard-Martin Udnesseter Johnson1:59:09231+45:5512:13:32139+17
9. Johan Wihlborg2:23:14192+59:4714:36:46152+13
10. Arne Torgersen1:09:1524215:46:011520
228Bækkelagets SK 1Ungdomskaveln (302)3:06:26
1. Anniken Eriksrud Karlsen43:44204+14:4543:44204
2. Martin Adelsten Røsholm24:17142+5:121:08:01188-16
2. vacant inaktivfullföljt
3. Johanne Øderud VAtne44:59326+20:481:53:00223+35
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Olav Torgersen1:13:26255+37:363:06:26228+5
Bækkelagets SK 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Jenni Hesselbeg Indby1:13:51278+23:331:13:51278
2. Anniken Eriksrud Karlsen2:00:46306+1:11:133:14:37303+25
3. Maria Torgersen1:04:02304+34:084:18:39298-5
4. Kine Gulliksenej startej start
5. Line Hagmanej startej godkänd

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
243Ballerup OK 110-mila (334)20:30:29
1. Carsten Gemmer Hanghøj1:01:08244+15:151:01:08244
2. Claus Cederberg1:49:31318+1:03:512:50:39297+53
3. Mads Mikkelsen2:30:46299+1:16:015:21:25293-4
4. Lars Rasmussen2:18:08295+1:07:177:39:33286-7
5. Kristian Kaersgaard2:23:41291+1:15:5510:03:14277-9
6. Kasper Ingerslev2:29:21219+51:4412:32:35266-11
7. Frank Rasmussen2:07:06301+1:17:2214:39:41264-2
8. Alex Ottesen2:01:5328816:41:34254-10
9. Mikkel Skaarup1:59:3223418:41:06202-52
10. Torben Schorlemmer1:49:2331420:30:29243+41

Berger og Svelvik o-lag

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
230Konnerud IL / Berger og Svelvik o-lag / Røyken O-lag 3Ungdomskaveln (302)3:07:09
1. Andrea Ranvik43:36200+14:3743:36200
2. Ingvild Marie Haug32:06365+13:011:15:42237+37
2. Ingeborg Kvarme32:13368+13:081:15:49
3. Oda Gjerdal42:16301+18:051:57:58233-4
3. Amanda Skyttersæter Saugerud50:28364+26:172:06:10
4. Joar Gjerdahl1:09:11246+33:213:07:09230-3

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Boxholm-Mjölby OL / Björkfors GOIF 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Anna Kullberg1:23:29306+33:111:23:29306
2. Ida Miltonej startej start
3. Johanna Hanssonej startej start
4. Anna Kullbergej startej start
5. Jennie Kleistej startej godkänd

Bodø & Omegn IF Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157Eiker OL / Bodø & Omegn IF Orientering 1Ungdomskaveln (302)2:34:18
1. Ane P Dyrkorn36:45112+7:4636:45112
2. Thea Kristine Morlandstø24:44162+5:391:01:29115+3
2. vacant inaktivfullföljt
3. Nora Marie Irgens32:07112+7:561:33:3693-22
3. vacant inaktivfullföljt
4. Thea P Dyrkorn1:00:42222+24:522:34:18157+64

Bohuslän-Dals Orienteringsförbund

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
113Bohuslän-Dals OF 1Ungdomskaveln (302)2:25:39
1. Axel Halvarsson (OK Kroppefjäll)37:34133+8:3537:34133
2. Sofia Johansson (OK Kroppefjäll)20:4411+1:3958:1876-57
2. Erika Källvik-Leufvén (OK Kroppefjäll)23:0077+3:551:00:34
3. Johanna Källvik-Leufvén (Åmåls OK)28:1227+4:011:26:3035-41
3. Maria Eriksson (OK Kroppefjäll)31:3795+7:261:29:55
4. Tim Olsson (OK Kroppefjäll)59:09215+23:192:25:39113+78
178Bohuslän-Dals OF 2Ungdomskaveln (302)2:40:30
1. Klara Wassenius (Uddevalla OK)46:32227+17:3346:32227
2. Samuel Eriksson (Uddevalla OK)24:47164+5:421:11:19209-18
2. vacant (Uddevalla OK)inaktivfullföljt
3. Signe Steindahl (Uddevalla OK)36:21199+12:101:47:40201-8
3. Sofia Gustafsson (Eds SK)38:08242+13:571:49:27
4. Martin Lund (Stenungsunds OK)52:50170+17:002:40:30178-23
179Bohuslän-Dals OF 110-mila (334)16:30:13
1. Ulrik Olsson (Brattås CK)58:05208+12:1258:05208
2. Axel Wassenius (Brattås CK)58:51130+13:111:56:56175-33
3. Mattias Johansson (Brattås CK)1:41:43170+26:583:38:39152-23
4. Daniel Olsson (Brattås CK)1:53:32247+42:415:32:11192+40
5. Jonatan Larsson2:06:45252+58:597:38:56199+7
6. Victor Flingmark (Uddevalla OK)2:27:36211+49:5910:06:32193-6
7. Noak Sanderberg1:08:33126+18:4911:15:05184-9
8. Anders Ohlsson2:02:37243+49:2313:17:42185+1
9. Anders Gustafsson2:08:1924515:26:01212+27
10. Anton Berneving (Brattås CK)1:04:1221416:30:13179-33

Boxholm-Mjölby OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
137Sol Tranås / Boxholm-Mjölby OL 110-mila (334)15:21:49
1. Niklas Carlsson57:58205+12:0557:58205
2. Tommy Pap1:01:35160+15:551:59:33183-22
3. Patrik Bergagård1:39:28158+24:433:39:01160-23
4. Torbjörn Carlsson1:42:30200+31:395:21:31169+9
5. Henrik Tengvall1:40:54145+33:087:02:25156-13
6. Gabriel Ireståhl2:36:59250+59:229:39:24165+9
7. Anders Molin1:04:5085+15:0610:44:14155-10
8. Niklas Jakobsson1:47:20178+34:0612:31:341550
9. Andreas Ekbladh1:51:54108+28:2714:23:28141-14
10. Joar Lönngren58:2115615:21:49137-4
279Boxholm-Mjölby OL 1Damkaveln (333)7:26:02
1. Bodil Molin1:08:30242+18:121:08:30242
2. Mia Lindberg1:14:51233+25:182:23:21235-7
3. Johanna Hansson53:38276+23:443:16:59243+8
4. Ida Milton1:54:49293+1:09:355:11:48272+29
5. Jennie Kleist2:14:143037:26:02279+7
Boxholm-Mjölby OL / Björkfors GOIF 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Anna Kullberg1:23:29306+33:111:23:29306
2. Ida Miltonej startej start
3. Johanna Hanssonej startej start
4. Anna Kullbergej startej start
5. Jennie Kleistej startej godkänd

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
170IK Ymer / Bredareds IF 1Damkaveln (333)5:19:52
1. Linda Hallberg1:00:06154+9:481:00:06154
2. Emelie Unosson1:14:40232+25:072:14:46208+54
3. Ing-Marie Aroneng45:17214+15:233:00:03204-4
4. Malin Hultqvist1:04:56141+19:424:04:59184-20
5. Martina Lindberg1:14:53129+19:305:19:52170-14

Bredaryds SOK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
33Bredaryds SOK 1Ungdomskaveln (302)2:10:45
1. Moa Hansson35:2990+6:3035:2990
2. Anton Gunnarsson21:0918+2:0456:3848-42
2. Axel Elmblad21:3531+2:3057:04
3. Amelia Skalberg30:0162+5:501:26:3938-10
3. Klara Elmblad32:22124+8:111:29:00
4. Filip Trofast44:0666+8:162:10:4533-5
37Bredaryds SOK 1Damkaveln (333)4:24:24
1. Amanda Leo55:0351+4:4555:0351
2. Amanda Hansson57:5062+8:171:52:5350-1
3. Linnéa Andersson34:0538+4:112:26:5845-5
4. Carina Svensson51:4325+6:293:18:4129-16
5. Agnes Leo1:05:4360+10:204:24:2437+8
182Bredaryds SOK 2Ungdomskaveln (302)2:41:06
1. Mimmi Dahlberg40:01172+11:0240:01172
2. Tuva Nylund24:01121+4:561:04:02151-21
2. Linnea Skalberg30:51346+11:461:10:52
3. Mimmi Dahlberg35:41186+11:301:39:43141-10
3. David Johanssonej startfullföljt
4. Elsa Andersson1:01:23224+25:332:41:06182+41
200Bredaryds SOK 110-mila (334)17:05:07
1. Andreas Johnsson1:01:09245+15:161:01:09245
2. Per Sigvardson1:12:05240+26:252:13:14238-7
3. Jakob Andersson1:46:19202+31:343:59:33216-22
4. Henrik Andersson1:49:55234+39:045:49:28215-1
5. Peter Thelin1:50:13193+42:277:39:41200-15
6. Mattias Gunnarsson2:39:56259+1:02:1910:19:37204+4
7. Stefan Svensson1:15:05198+25:2111:34:42199-5
8. Henric Johnsson2:00:10235+46:5613:34:52197-2
9. Magnus Trofast2:24:2627315:59:18234+37
10. Filip Trofast1:05:4922317:05:07200-34
216Bredaryds SOK 2Damkaveln (333)5:44:29
1. Åsa Wadensjö Leo1:10:40252+20:221:10:40252
2. Sara Johansson1:14:54234+25:212:25:34243-9
3. Kristina Johansson48:22242+18:283:13:56238-5
4. Ina Skalberg1:11:36202+26:224:25:32223-15
5. Lisa Elmblad1:18:572345:44:29216-7
249Anderstorps OK / Bredaryds SOK 3Damkaveln (333)6:10:03
1. Kristina Josefsson Areskoug1:05:47205+15:291:05:47205
2. Maria Folkestad1:19:48258+30:152:25:35244+39
3. Ann Wilander48:27243+18:333:14:02239-5
4. Anne Turesson1:33:23278+48:094:47:25258+19
5. Veronica Adolfsson1:22:382566:10:03249-9
Bredaryds SOK / Anderstorps OK 210-mila (334)ej godkänd
1. Amanda Leo1:08:17287+22:241:08:17287
2. Emil Ericsson1:30:43295+45:032:39:00291+4
3. Ulf Johansson2:03:12265+48:274:42:12276-15
4. Arne Andersson2:32:35303+1:21:447:14:47280+4
5. Stefan Larsson2:15:56276+1:08:109:30:43272-8
6. Kenneth Waltersson2:46:46282+1:09:0912:17:29261-11
7. Carina Svensson1:13:16179+23:3213:30:45256-5
8. Daniel Johanssonej startej start
9. Sten Karlsson2:09:36252ej start
10. Per Hult1:06:01225ej godkänd

Bromma-Vällingby SOK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
35Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1Ungdomskaveln (302)2:10:53
1. Oskar Edvardsson31:3524+2:3631:3524
2. Agnes Lundqvist24:02123+4:5755:3737+13
2. vacant inaktivfullföljt
3. Rebecca Waldenfjord27:5822+3:471:23:3522-15
3. vacant inaktivfullföljt
4. Benjamin Langerak47:18119+11:282:10:5335+13
75Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 2Ungdomskaveln (302)2:18:13
1. Noel Waldenfjord35:4497+6:4535:4497
2. Karin Modin23:0381+3:5858:4779-18
2. vacant inaktivfullföljt
3. Emmy Albinsson36:21199+12:101:35:08105+26
3. vacant inaktivfullföljt
4. David Janson43:0551+7:152:18:1375-30
131Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 3Ungdomskaveln (302)2:29:00
1. Isa Lundqvist43:58212+14:5943:58212
2. Elin Bjessmo0:00421fullföljt201-11
2. vacant inaktivfullföljt
3. Emil Gustafsson35:24182+11:131:44:17177-24
3. Emil Gustafssonej startfullföljt
4. Johan Langerak44:4379+8:532:29:00131-46
180Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 1Damkaveln (333)5:27:19
1. Emma Bjessmo55:5068+5:3255:5068
2. Lena Bjessmo1:04:51158+15:182:00:41124+56
3. Rebecca Waldenfjord35:2963+5:352:36:1097-27
4. Agnes Lundqvist1:01:30114+16:163:37:4095-2
5. Emmy Albinsson1:49:39202+54:165:27:19180+85
216Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 4Ungdomskaveln (302)2:54:27
1. Jonna Lundbäck47:50244+18:5147:50244
2. Sofia Edvardsson28:52313+9:471:16:42242-2
2. vacant inaktivfullföljt
3. Niklas Svensson34:35166+10:241:51:17216-26
3. Nils Babtist34:37167+10:261:51:19
4. Hampus Norrby1:03:10234+27:202:54:272160
Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 5Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Johan Lundbäck40:27181+11:2840:27181
2. Erik Arthursson21:5641+2:511:02:23129-52
2. Anton Silier29:59334+10:541:10:26
3. Sofia Danielsson Damne49:39358+25:281:52:02220+91
3. vacant inaktivfullföljt
4. Siri Hjärtbergej startej godkänd
Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 110-mila (334)ej godkänd
1. Joakim Byström53:27157+7:3453:27157
2. Jan Hollbeck1:01:50166+16:101:55:17151-6
3. Jefta Langerak1:34:33121+19:483:29:50126-25
4. Anders Boström1:25:1980+14:284:55:09109-17
5. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:21:0851+13:226:16:1789-20
6. Nils Edvardsson2:18:09155+40:328:34:2697+8
7. Henrik Wiklund1:05:2293+15:389:39:4896-1
8. Viktor Janrikej godkändej godkänd
9. Eric Roller2:08:33168+45:06ej godkänd
10. Isak Langerak54:47132ej godkänd
Järfälla OK / Bromma-Vällingby SOK 210-mila (334)ej godkänd
1. Marcus Saldenius1:05:59276+20:061:05:59276
2. David Janson1:22:31276+36:512:28:30267-9
3. Lars Palmqvist1:50:35227+35:504:19:05247-20
4. Sven Hunhammar2:04:34281+53:436:23:39257+10
5. Peter Albinsson1:47:36186+39:508:11:15231-26
6. Martin Bjurnerej godkändej godkänd
7. Adam Arthursson1:21:47239+32:03ej godkänd
8. Ludwig Bergfalkej godkändej godkänd
9. Göran Lundqvist2:34:53283ej godkänd
10. Jesper Ahlbin1:19:33277ej godkänd

Byåsen IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
188Byåsen IL / Freidig / Frol IL 210-mila (334)16:54:04
1. Preben Antonsen1:22:00307+36:071:22:00307
2. Håvard Eidsmo1:16:27262+30:472:38:27290-17
3. Øystein Haug1:39:52160+25:074:18:19244-46
4. Øyvind Wiggen1:29:52107+19:015:48:11212-32
5. Johan Otto Munkeby1:49:00190+41:147:37:11197-15
6. Jonas Ressem2:25:49203+48:1210:03:00191-6
7. Haakon Arnesen1:25:52257+36:0811:28:52195+4
8. Harald Storrønning2:13:44260+1:00:3013:42:36203+8
9. Vegard Ressem1:53:5721615:36:33185-18
10. Åsmund Stenvik1:17:3127016:54:04188+3

Cambridge Sports Union

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
145Cambridge Sports Union 110-mila (334)15:34:55
1. Giacomo Barbone53:31159+7:3853:31159
2. Boris Granovskiy1:03:24184+17:441:56:55174+15
3. Ian Smith1:41:55171+27:103:38:50156-18
4. Matthias Mahr1:42:57206+32:065:21:47170+14
5. Brendan Shields1:50:52197+43:067:12:39168-2
6. Ken Walker2:26:27204+48:509:39:06164-4
7. Greg Walker1:12:20176+22:3610:51:261640
8. Alison Crocker1:38:14129+25:0012:29:40152-12
9. Ross Smith1:51:50107+28:2314:21:30140-12
10. Peter Gagarin1:13:2526415:34:55145+5

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
172Centrum OK 110-mila (334)17:37:10
1. Samuel Svensson54:16178+8:2354:16178
2. Joel Bergkvist1:00:42145+15:021:54:58150-28
3. Mattias Ågren1:49:55224+35:103:44:53184+34
4. Oskar Gustafsson1:36:08153+25:175:21:01162-22
5. Jerk Rönnols1:31:5098+24:046:52:51140-22
6. Pierre Schamberger2:24:58198+47:219:17:49143+3
7. Eva Bühlmann Lerjen1:37:27284+47:4310:55:16167+24
8. Karl Melin2:11:29256+58:1513:06:45180+13
9. Magnus Grafström3:07:00197+1:43:3316:13:45246+66
10. Christoph Dittel1:23:2528517:37:10172-74

CopenhagenO

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43CopenhagenO 1Damkaveln (333)4:29:23
1. Cecilie Friberg Klysner53:4121+3:2353:4121
2. Lea Reime1:01:31119+11:581:55:1265+44
3. Line Søderlund33:2519+3:312:28:3749-16
4. Nikoline Tillingsøe54:2739+9:133:23:0443-6
5. Nicoline Friberg Klysner1:06:1963+10:564:29:23430
71CopenhagenO 1Ungdomskaveln (302)2:17:24
1. Rasmus Möller Jess33:4363+4:4433:4363
2. Alberte Kaae-Nielsen24:22149+5:1758:0570+7
2. Celina Bregensöe25:44206+6:3959:27
3. Astrid Kirkegaard31:2792+7:161:29:3256-14
3. Astrid Kirkegaardej startfullföljt
4. Rune Østergaard47:52127+12:022:17:2471+15
76CopenhagenO 2Damkaveln (333)4:42:22
1. Masha Semak57:0590+6:4757:0590
2. Mathilde Kracht1:00:33100+11:001:57:3889-1
3. Iben Valery34:1942+4:252:31:5773-16
4. Agnes Jonsson57:2455+12:103:29:2162-11
5. Helle Holm Clausen1:13:01114+17:384:42:2276+14
87CopenhagenO 110-mila (334)14:07:41
1. Magnus Maag48:3454+2:4148:3454
2. Mikkel Aaen58:23125+12:431:46:57109+55
3. Martin Laage Kragh1:25:1262+10:273:12:0992-17
4. Martin Illum1:37:16161+26:254:49:2597+5
5. Tim Falck Weber1:46:29176+38:436:35:54115+18
6. Andreas Mikkelsen2:26:31205+48:549:02:25119+4
7. Aske Jepsen58:5834+9:1410:01:23111-8
8. Stefan Frands Petersen1:26:2945+13:1511:27:52102-9
9. Carsten Jørgensen1:40:2058+16:5313:08:1291-11
10. Søren Skaarup Larsen59:2981+18:1614:07:4187-4
184CopenhagenO 210-mila (334)16:47:28
1. Rasmus Ødum1:04:26268+18:331:04:26268
2. Mikkel Kaae-Nielsen1:07:38206+21:582:12:04232-36
3. Line Søderlund2:14:09284+59:244:26:13259+27
4. Bertram Kopp Stannum1:32:43131+21:525:58:56224-35
5. Rune Østergaard2:03:26241+55:408:02:22219-5
6. Asger Skytte Kirkegaard2:32:45237+55:0810:35:07216-3
7. Steen Stausholm1:28:53265+39:0912:04:00221+5
8. Alexander Pedro1:53:42218+40:2813:57:42211-10
9. Tiago Leal1:42:3020215:40:12171-40
10. Anders Bachhausen1:07:1623416:47:28184+13
209CopenhagenO 3Damkaveln (333)5:38:57
1. Jenni Adams1:10:53256+20:351:10:53256
2. Amalie Tripax1:15:56238+26:232:26:49250-6
3. Maja L. Brinch50:44259+20:503:17:33247-3
4. Pernille Sommer1:06:20161+21:064:23:53219-28
5. Charlotte Thrane1:15:042125:38:57209-10
CopenhagenO 2Ungdomskaveln (302)diskvalificerad
1. Lasse Falck Weber35:2788+6:2835:2788
2. Lasse August Helweg19:572+0:5255:2433-55
2. Rasmus Krogh Madsen25:17181+6:121:00:44
3. Søren Thrane Ødum26:577+2:461:22:2114-19
3. Peter Hansen29:0944+4:581:24:33
4. Anders Huus Pedersendiskvalificeraddiskvalificerad

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
112OK Djerf / Degerfors OK / Kristinehamns OK 110-mila (334)14:46:09
1. Filip Jacobsson53:12150+7:1953:12150
2. Johan Lövgren1:03:17182+17:371:56:29167+17
3. Robin Svennberg1:46:23203+31:383:42:52179+12
4. Henrik Lindblad1:38:15166+27:245:21:07163-16
5. Per Fredberg1:41:16147+33:307:02:23154-9
6. Per Jansson2:11:01121+33:249:13:24129-25
7. Walter Keller1:10:57162+21:1310:24:21131+2
8. Håkan Pettersson1:33:5897+20:4411:58:19122-9
9. Mårten Martinsson1:55:45128+32:1813:54:04120-2
10. Fredrik Zetterberg Eriksson52:0512214:46:09112-8

Domnarvets GOIF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Domnarvets GOIF 1Damkaveln (333)4:11:38
1. Karolina A.Höjsgaard54:2839+4:1054:2839
2. Elin Dahlin56:5047+7:171:51:1834-5
3. Dana Safka Brozkova34:3347+4:392:25:5135+1
4. Emma Johansson46:384+1:243:12:2916-19
5. Lena Eliasson59:0918+3:464:11:3815-1
109Malungs OK Skogsmårdarna / Domnarvets GOIF / Säterbygdens OK 210-mila (334)14:43:37
1. Peter Arnesson47:5029+1:5747:5029
2. Oskar Sandberg58:46128+13:061:46:36107+78
3. Matjaz Stanfel1:33:07109+18:223:19:43110+3
4. Martin Hederskog1:29:58110+19:074:49:4199-11
5. Jiri Prochazka1:36:53123+29:076:26:34106+7
6. Stefan Jonsson2:37:02251+59:259:03:36122+16
7. Jonas Bäckström1:06:25106+16:4110:10:01120-2
8. Dana Safka Brozkova1:49:53194+36:3911:59:54125+5
9. Jonas Birgerson1:53:00115+29:3313:52:54118-7
10. Håkan Eriksson50:4311414:43:37109-9
271Stora Tuna OK / Domnarvets GOIF 3Damkaveln (333)6:50:12
1. Ulrika Eriksson1:07:45234+17:271:07:45234
2. Elsa Andersson1:17:25245+27:522:25:10238+4
3. Susanne Lüscher52:29271+22:353:17:39249+11
4. Yvonne Carlsson1:13:22212+28:084:31:01234-15
5. Susanne Lüscher2:19:113056:50:12271+37
Domnarvets GOIF 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Eva Elfving56:1978+6:0156:1978
2. Lena Nordlund1:01:16113+11:431:57:3588+10
3. Karin Elfvingej godkändej godkänd
4. Sara Helander1:01:45117+16:31ej godkänd
5. Johanna Lindberg1:07:5371+12:30ej godkänd

Eiker OL

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
147Eiker OL 1Damkaveln (333)5:10:46
1. Kristine Berglia56:4986+6:3156:4986
2. Maren Bunæs Nilsen1:06:35182+17:022:03:24135+49
3. Hanna E. Andersen38:41130+8:472:42:05132-3
4. Nina Jeanette Tollehaug1:10:53199+25:393:52:58152+20
5. Eirin Haugen1:17:48152+22:255:10:46147-5
157Eiker OL / Bodø & Omegn IF Orientering 1Ungdomskaveln (302)2:34:18
1. Ane P Dyrkorn36:45112+7:4636:45112
2. Thea Kristine Morlandstø24:44162+5:391:01:29115+3
2. vacant inaktivfullföljt
3. Nora Marie Irgens32:07112+7:561:33:3693-22
3. vacant inaktivfullföljt
4. Thea P Dyrkorn1:00:42222+24:522:34:18157+64
248Nydalens SK / Eiker OL 8Ungdomskaveln (302)3:25:46
1. Ingrid Letmolie1:09:53277+40:541:09:53277
2. Christine Hoen32:08366+13:031:42:01274-3
2. Solveig Letmolie32:35371+13:301:42:28
3. Sigurd Dyrstad34:52173+10:412:16:53261-13
3. August Kornerudej godkändfullföljt
4. Trym Moeng Jensen1:08:53245+33:033:25:46248-13
251Eiker OL 2Ungdomskaveln (302)3:48:44
1. Henrik Herø1:09:29276+40:301:09:29276
2. Silje Morlandstø28:49310+9:441:38:18273-3
2. Tomine Sanden28:50311+9:451:38:19
3. Anna Isnes Tyse49:26356+25:152:27:44267-6
3. Johanne Viken Flaten49:35357+25:242:27:53
4. Jonas Tronrud1:21:00263+45:103:48:44251-16

Eksjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
74Eksjö SOK 1Damkaveln (333)4:40:54
1. Julia Bauer59:24138+9:0659:24138
2. Sophie Tritschler58:1566+8:421:57:3990-48
3. Anja Arbter33:5934+4:052:31:3869-21
4. Amanda Falck Weber54:4945+9:353:26:2750-19
5. Michala Guizzardi1:14:27125+19:044:40:5474+24
190Eksjö SOK 110-mila (334)16:55:39
1. Josefine Klintberg1:04:40271+18:471:04:40271
2. Linnéa Golsäter1:09:41225+24:012:14:21242-29
3. Beatrice Gustavsson2:03:15267+48:304:17:362420
4. Josefin Dahlsten2:04:19280+53:286:21:55255+13
5. Anja Arbter1:49:39191+41:538:11:34234-21
6. Sophie Tritschler2:35:27243+57:5010:47:01224-10
7. Gabriella Bergander1:12:29177+22:4511:59:30217-7
8. Michala Guizzardi1:59:50233+46:3613:59:20213-4
9. Julia Bauer1:55:4421815:55:04187-26
10. Therese Klintberg1:00:3518016:55:39190+3
204IK Vista / Eksjö SOK 210-mila (334)17:11:27
1. Antonio Martínez Pérez45:53145:531
2. Emil Björnlinger1:01:24155+15:441:47:17111+110
3. Albin Sigby1:48:47217+34:023:36:04150+39
4. Roger Siverth2:29:10301+1:18:196:05:14232+82
5. Håkan Svensson1:58:59228+51:138:04:13220-12
6. Oskar Lund2:17:57151+40:2010:22:10212-8
7. Sven Nilsson1:35:16281+45:3211:57:26213+1
8. Johan Björnlinger2:15:26262+1:02:1214:12:52221+8
9. Michael Björnlinger1:51:1421416:04:06183-38
10. Henrik Johansson1:07:2123617:11:27204+21
225Sigtuna OK / Eksjö SOK / Länna IF 310-mila (334)18:38:05
1. Luis Sanchez Serrano53:30158+7:3753:30158
2. Gustaf Berglund1:02:26176+16:461:55:56160+2
3. Tommy Lindgren2:17:33288+1:02:484:13:29240+80
4. Johan Edenhamn2:00:42272+49:516:14:11243+3
5. Stefan Nordström2:33:59303+1:26:138:48:10257+14
6. Per Edlund2:31:42229+54:0511:19:52247-10
7. Emil Gyllenhammar1:38:41286+48:5712:58:33249+2
8. Johan Kügler2:10:04254+56:5015:08:37240-9
9. Lucas Holgersson Rohdin2:17:3626017:26:13225-15
10. Ulf K. Rask1:11:5225618:38:052250

Elverum OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OL Vallset/Stange / Elverum OK / Hamar OK 2Ungdomskaveln (302)diskvalificerad
1. Sverre Narum40:18177+11:1940:18177
2. Lotte Noren23:40108+4:351:03:58149-28
2. vacant inaktivfullföljt
3. Even Lindaas33:31147+9:201:37:29126-23
3. Jostein Svaland Daleej startfullföljt
4. Even Lindaasdiskvalificeraddiskvalificerad

Emmaboda Verda OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Växjö OK / Emmaboda Verda OK 1Ungdomskaveln (302)2:11:37
1. Viktor Östergren34:5977+6:0034:5977
2. Ellen Kallerbäck23:0585+4:0058:0469-8
2. vacant inaktivfullföljt
3. Alicia Lundgren32:18121+8:071:30:2266-3
3. vacant inaktivfullföljt
4. Lukas Lundgren41:1535+5:252:11:3744-22
212Emmaboda Verda OK / Torsås OK 1Damkaveln (333)5:41:44
1. Lovisa Torstensson1:11:03262+20:451:11:03262
2. Kajsa Niemi1:08:03193+18:302:19:06218-44
3. Ellen Kallerbäck41:52183+11:583:00:58207-11
4. Stina Persson1:25:49270+40:354:26:47226+19
5. Maria Johansson1:14:572115:41:44212-14

Espoon Suunta

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Espoon Suunta 1Ungdomskaveln (302)2:10:14
1. Lauri Heinaro31:5933+3:0031:5933
2. Elisa Ståhlberg21:1520+2:1053:1417-16
2. Aino Palmen33:11379+14:061:05:10
3. Ella Mahlamäki30:2268+6:111:23:3623+6
3. vacant inaktivfullföljt
4. Alvar Palmen46:38110+10:482:10:1428+5
95Espoon Suunta 110-mila (334)14:14:16
1. Artem Popov47:139+1:2047:139
2. Lari Pernu57:01112+11:211:44:1497+88
3. Rinat Gabitov1:34:25119+19:403:18:39106+9
4. Aleksi Sorsa1:39:29177+28:384:58:08119+13
5. Ville Kokkila1:43:43161+35:576:41:51126+7
6. Antti Honkimaa2:03:1471+25:378:45:05113-13
7. Juha Rauhala1:09:16137+19:329:54:21108-5
8. Atis Reskis1:29:5470+16:4011:24:15100-8
9. Aleksander Neliubin2:01:04148+37:3713:25:1999-1
10. Anssi Vesanto48:5710514:14:1695-4
134Espoon Suunta-1994 110-mila (334)15:18:45
1. Juha Miettinen57:16202+11:2357:16202
2. Henrik Palmen1:05:46196+20:062:03:02198-4
3. Janne Hartman1:40:07163+25:223:43:09181-17
4. Jaani Lantela1:32:27126+21:365:15:36152-29
5. Terho Lahtinen1:39:33139+31:476:55:09144-8
6. Manu Mutka2:20:17166+42:409:15:26138-6
7. Sami Louekari1:26:24259+36:4010:41:50153+15
8. Markus Kaukonen1:45:03168+31:4912:26:53151-2
9. Marko Miettinen1:54:11122+30:4414:21:04137-14
10. Matti-Pekka Vanninen57:4115015:18:45134-3
151Espoon Suunta 1Damkaveln (333)5:11:18
1. Emilia Ståhlberg59:32143+9:1459:32143
2. Marja-Liisa Autti1:09:16199+19:432:08:48171+28
3. Virpi Palmen39:28144+9:342:48:16165-6
4. Astra Francke1:04:58142+19:443:53:14155-10
5. Sini Pekkala1:18:04154+22:415:11:18151-4
169Espoon Suunta 2Ungdomskaveln (302)2:37:02
1. Vilppu Viinikainen38:07150+9:0838:07150
2. Silja Laitinen24:07130+5:021:02:14127-23
2. vacant inaktivfullföljt
3. Ella Kaukonen39:03258+14:521:41:17154+27
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Mikko Tervakangas55:45194+19:552:37:02169+15
208Espoon Suunta 3Ungdomskaveln (302)2:48:57
1. Elias Lehikoinen32:2746+3:2832:2746
2. Maria Niemi24:08132+5:0356:3547+1
2. Henriette Plit29:51331+10:461:02:18
3. Venla Tikkanen34:25163+10:141:31:0070+23
3. Victor Asklöf (vacant)40:17278+16:061:36:52
4. Iina Ridanpää1:17:57262+42:072:48:57208+138
216Espoon Suunta 210-mila (334)17:59:51
1. Kimmo Pernu58:35220+12:4258:35220
2. Miika Vehmas1:16:20260+30:402:14:55244+24
3. Georgy Mavchun1:40:30165+25:453:55:25203-41
4. Saku Ylijoki1:39:17172+28:265:34:42195-8
5. Henkikki Hakala2:22:48288+1:15:027:57:30217+22
6. Niklas Ahti2:22:18179+44:4110:19:48206-11
7. Harri Jakobsson2:26:40302+1:36:5612:46:28242+36
8. Virpi Palmen1:55:10222+41:5614:41:38231-11
9. Alexei Afanasyev1:59:2723216:41:05200-31
10. Astra Francke1:18:4627617:59:51216+16
Espoon Suunta 2Damkaveln (333)ej godkänd
1. Maija Raasakka1:12:34271+22:161:12:34271
2. Irina Nefedova1:28:08281+38:352:40:42278+7
3. Salla Autti46:27228+16:333:27:09264-14
4. Marjo Koistinenej godkändej godkänd
5. Tarja Vesanto1:18:07227ej godkänd

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
154Falkenbergs OK 1Damkaveln (333)5:14:12
1. Frida Andersson55:4066+5:2255:4066
2. Matilda Martinsson1:03:44144+14:111:59:24112+46
3. Emma Ericsson37:18104+7:242:36:42100-12
4. Johanna Henriksson1:17:37243+32:233:54:19158+58
5. Sofie Söderblom1:19:53161+24:305:14:12154-4
Falkenbergs OK 110-mila (334)ej godkänd
1. Daniel Johansson56:06187+10:1356:06187
2. Rasmus Blockgren58:26126+12:461:54:32142-45
3. Henrik Bengtsson1:35:21130+20:363:29:53127-15
4. Lennart Bengtsson1:54:17250+43:265:24:10175+48
5. Frida Andersson1:45:09169+37:237:09:19165-10
6. Jacob Vikströmej godkändej godkänd
7. Claes Andersson1:10:47160+21:03ej godkänd
8. Marcus Åhlén1:47:43179+34:29ej godkänd
9. Jonatan Andersson1:55:06125+31:39ej godkänd
10. David Johansson1:03:24195ej godkänd

Falköpings AIK OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Falköpings AIK OK 1Damkaveln (333)4:37:43
1. Sara Hagström52:4011+2:2252:4011
2. Vilma Blennow1:00:1096+10:371:52:5048+37
3. Kristine Svensson35:5972+6:052:28:4951+3
4. Johanna Hagström59:0385+13:493:27:5256+5
5. Amanda Blennow1:09:5183+14:284:37:4355-1
111Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK 2Ungdomskaveln (302)2:25:19
1. William Lundstedt34:5272+5:5334:5272
2. Vera Pettersson25:59212+6:541:00:51105+33
2. Johanna Hagström25:59212+6:541:00:51
3. Tindra Hjort35:17180+11:061:36:08113+8
3. vacant inaktivfullföljt
4. Ellen Blennow49:11140+13:212:25:19111-2
115Falköpings AIK OK 1Ungdomskaveln (302)2:25:48
1. Alfred Pettersson43:00195+14:0143:00195
2. Moa Alsiö22:3356+3:281:05:33171-24
2. vacant inaktivfullföljt
3. Alma Wilhelmsson32:14117+8:031:37:47128-43
3. Alva Sonesson37:23224+13:121:42:56
4. Ola Löseth48:01128+12:112:25:48115-13
162Falköpings AIK OK 110-mila (334)16:02:56
1. Gustav Hagström59:29227+13:3659:29227
2. Bo Hallberg1:12:16241+26:362:11:45229+2
3. Patrik Wallin1:48:26211+33:414:00:11224-5
4. Rasmus Persson1:37:04159+26:135:37:15198-26
5. Henrik Balagué1:55:25208+47:397:32:40195-3
6. Jan Hjort2:22:45187+45:089:55:25186-9
7. Jonas Niklasson1:06:17105+16:3311:01:42172-14
8. Jonas Hagström1:48:53187+35:3912:50:35166-6
9. Jonas Hjert2:04:46158+41:1914:55:21165-1
10. Torbjörn Löfving1:07:3523716:02:56162-3
227Falköpings AIK OK / Tibro OK 210-mila (334)18:42:25
1. Martin Olsson52:19130+6:2652:19130
2. Henrik Pettersson1:08:19210+22:392:00:38192+62
3. Erik Löseth2:03:48268+49:034:04:26229+37
4. Magnus Blennow2:08:11287+57:206:12:37241+12
5. Joakim Gustafsson2:38:35307+1:30:498:51:12258+17
6. Håkan Sonesson2:41:05267+1:03:2811:32:17251-7
7. Anders Sträng1:37:21283+47:3713:09:38252+1
8. Anton Pettersson2:16:52264+1:03:3815:26:30251-1
9. Pär-Magnus Bjurek2:27:1427417:53:44235-16
10. Rickard Olsson48:4110218:42:25227-8
263Falköpings AIK OK 2Damkaveln (333)6:34:13
1. Karin Torstensson1:13:56280+23:381:13:56280
2. Elsa Wilhelmsson1:18:22247+28:492:32:18258-22
3. Caroline Hagström47:59241+18:053:20:17252-6
4. Anki Blennow1:15:23224+30:094:35:40246-6
5. Carina Olsson1:58:332996:34:13263+17

Fet OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
104Fet OL 1Ungdomskaveln (302)2:23:12
1. Åshild Faller Råheim35:4296+6:4335:4296
2. Morten Vikerhaug19:05154:4728-68
2. Jørgen Aas20:378+1:3256:19
3. Sander H. Rogndokken29:2952+5:181:24:1627-1
3. Jørgen Barkenæs29:4557+5:341:24:32
4. Marthe Ramstad58:56214+23:062:23:12104+77
226Fet OL 110-mila (334)18:38:46
1. Dagfinn Aas1:06:38284+20:451:06:38284
2. Herman Moe1:08:29212+22:492:15:07246-38
3. Bjørn Hauge2:11:11276+56:264:26:18260+14
4. Asgeir Lium1:49:33232+38:426:15:51247-13
5. Morten Kaare Moe2:06:09249+58:238:22:00242-5
6. Tom Bergan2:18:05153+40:2810:40:05220-22
7. Øyvind Helmersen1:22:05240+32:2112:02:10219-1
8. Torgeir Skjønhaug2:21:56266+1:08:4214:24:06227+8
9. Kyrre Gran2:28:3927916:52:45239+12
10. Per Kristian Ramstad1:46:0131118:38:46226-13

FIF Hillerød

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155FIF Hillerød 1Ungdomskaveln (302)2:34:06
1. Malthe Poulsen36:0899+7:0936:0899
2. Annika Simonsen22:4160+3:3658:4980-19
2. vacant inaktivfullföljt
3. Isabella Kempff-Andersen42:38305+18:271:41:27158+78
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Camilla Larsen52:39169+16:492:34:06155-3
252FIF Hillerød 1Damkaveln (333)6:14:08
1. Marie Hartmeyer1:06:13213+15:551:06:13213
2. Annika Simonsen1:14:14230+24:412:20:27226+13
3. Bente Kjær Hemmingsen58:04288+28:103:18:31251+25
4. Tine Alkjær Eriksen1:22:40263+37:264:41:112510
5. Sandra Simonsen1:32:572806:14:08252+1

Finspångs SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Finspångs SOK 1Damkaveln (333)4:46:44
1. Simona Chladkova58:17115+7:5958:17115
2. Jenni Simola57:1553+7:421:55:3269-46
3. Elin Johansson38:27123+8:332:33:5982+13
4. Katerina Dolezelova1:01:54118+16:403:35:5389+7
5. Eliska Kulhava1:10:5190+15:284:46:4487-2
129Finspångs SOK 110-mila (334)15:07:38
1. Per Lindman53:40163+7:4753:40163
2. Jan Chech57:09116+11:291:50:49124-39
3. Simon Lundin1:39:31159+24:463:30:20132+8
4. Alexander Wiklund1:31:47122+20:565:02:07126-6
5. Eric Rosander1:50:43196+42:576:52:50138+12
6. Henrik Göhl2:22:12178+44:359:15:02134-4
7. David Axelsson1:13:41182+23:5710:28:43136+2
8. Olle Lindman1:33:2995+20:1512:02:12128-8
9. Jan Boril2:06:50163+43:2314:09:02131+3
10. Johan Lindman58:3616115:07:38129-2
200Finspångs SOK 1Ungdomskaveln (302)2:45:35
1. Elias Axelsson46:39228+17:4046:39228
2. Jensine Svensson27:02257+7:571:13:41221-7
2. Sara Wänström30:06336+11:011:16:45
3. Therese Ekman43:37315+19:261:57:18229+8
3. Vacant inaktivfullföljt
4. Johan Lindman48:17133+12:272:45:35200-29

Firstbeat

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Firstbeat 110-mila (334)ej start
1. Tuomas Romppainenej startej start
2. Tero Myllymäkiej startej start
3. Ville Tuppurainenej startej start
4. Aku Kalajoej startej start
5. Veli-Pekka Kurunmäkiej startej start
6. Jouni Haatainenej startej start
7. Aki Pulkkinenej startej start
8. vacant inaktivej start
9. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
10. Jaakko Kotisaariej startej start

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
141IF Rigor / Fjärås AIK 1Ungdomskaveln (302)2:30:58
1. Felizia Wikner Zienkiewicz39:35160+10:3639:35160
2. Lina Erdelius29:09316+10:041:08:44197+37
2. vacant inaktivfullföljt
3. Jonna Halonen37:06213+12:551:45:50183-14
3. Vacant inaktivfullföljt
4. Jonas Toftered45:0886+9:182:30:58141-42

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
94FK Boken / Härlövs IF / Örkelljunga FK 1Ungdomskaveln (302)2:21:04
1. Irmalinn Nilsson38:01148+9:0238:01148
2. Sofia Palm25:16180+6:111:03:17141-7
2. Rebecca Harden25:41202+6:361:03:42
3. Albin Kronkvist32:19123+8:081:35:36110-31
3. vacant inaktivfullföljt
4. Simon Harden45:2893+9:382:21:0494-16

FK Friskus-Varberg

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
86FK Friskus-Varberg 1Damkaveln (333)4:45:35
1. Helena Andersson57:4097+7:2257:4097
2. Caroline Jönsson59:4188+10:081:57:2184-13
3. Jennifer Gull37:0598+7:112:34:2687+3
4. Hanna Arnell58:5883+13:443:33:2476-11
5. Emma Lindén1:12:11110+16:484:45:3586+10
117FK Friskus-Varberg 1Ungdomskaveln (302)2:26:12
1. Elvira Wildheim44:00213+15:0144:00213
2. Hanna Carlqvist29:03315+9:581:13:03220+7
2. Elsa Ericsson37:54406+18:491:21:54
3. Noah Bechtel33:02136+8:511:46:05186-34
3. Tim Johansson37:07215+12:561:50:10
4. Olle Josarp40:0715+4:172:26:12117-69
173FK Friskus-Varberg 110-mila (334)15:59:43
1. Daniel Gustavsson58:24216+12:3158:24216
2. Gert Wildheim1:14:51252+29:112:13:15239+23
3. Urban Broms1:56:28246+41:434:09:43234-5
4. Thomas Josarp1:49:18231+38:275:59:01225-9
5. Peter Aronsson2:10:46266+1:03:008:09:47226+1
6. Erik Edespong2:12:22126+34:4510:22:09211-15
7. Bengt Johansson1:12:08173+22:2411:34:17198-13
8. Emma Lindén1:47:13177+33:5913:21:30191-7
9. Jonas Hansson1:49:0921215:10:39181-10
10. Olle Josarp49:0410615:59:43173-8

FK Göingarna

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
101OK Vilse 87 / FK Göingarna / OK Eken 1Damkaveln (333)4:49:38
1. Ellinor Tjernlund54:4548+4:2754:4548
2. Josefin Tjernlund57:2958+7:561:52:1441-7
3. Martina Karlsson39:40153+9:462:31:5471+30
4. Louise Axelsson1:09:00184+23:463:40:54109+38
5. Marie Morlon1:08:4477+13:214:49:38101-8
107FK Göingarna / OK Gynge 2Ungdomskaveln (302)2:24:46
1. Elin Wihlborg40:14176+11:1540:14176
2. Klara Ingelström27:54282+8:491:08:08189+13
2. vacant inaktivfullföljt
3. Algot Najvik31:5199+7:401:39:59144-45
3. Oscar Modig31:55102+7:441:40:03
4. Fritjof Axelsson44:4780+8:572:24:46107-37
153FK Göingarna 110-mila (334)15:46:31
1. Fritjof Axelsson1:12:16293+26:231:12:16293
2. Håkan Axelsson1:20:25270+34:452:32:41283-10
3. Henrik Modig1:49:21220+34:364:22:02254-29
4. Henrik Larsson1:57:25263+46:346:19:27252-2
5. Magnus Larsson1:48:17187+40:318:07:44222-30
6. Håkan Gunnarsson2:12:00124+34:2310:19:44205-17
7. Hampus Larsson1:08:54130+19:1011:28:38194-11
8. Anders Selin1:36:22114+23:0813:05:00177-17
9. Andreas Ferm1:44:0469+20:3714:49:04160-17
10. Jesper Håkansson57:2714915:46:31153-7
FK Göingarna 1Ungdomskaveln (302)ej start
1. vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
2. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
2. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
4. ej startej start

Forsa OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
213Forsa OK 1Damkaveln (333)5:42:56
1. Ida Forsgren1:10:13248+19:551:10:13248
2. Linn Bylars1:10:10204+20:372:20:23225-23
3. Maria Bryngelsson51:35265+21:413:11:58228+3
4. Karin Trolin1:11:31201+26:174:23:29216-12
5. Matilda Jonsson1:19:272415:42:56213-3
234Forsa OK 1Ungdomskaveln (302)3:10:53
1. Hanna Kjellin59:48272+30:4959:48272
2. Jimmy Johansson24:21147+5:161:24:09258-14
2. vacant inaktivfullföljt
3. Elin Johansson35:36185+11:251:59:45239-19
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Marcus Dolk1:11:08251+35:183:10:53234-5
286Forsa OK 2Damkaveln (333)8:33:06
1. Emelie Jonasson1:23:11304+32:531:23:11304
2. Hanna Kjellin1:44:45302+55:123:07:56300-4
3. Anki Teike1:10:24308+40:304:18:20297-3
4. Kristina Sandberg2:46:323087:04:52295-2
5. Mikaela Blom1:28:142698:33:06286-9
Forsa OK 110-mila (334)ej godkänd
1. Anders Trolin56:35194+10:4256:35194
2. Per-Åke Bladh1:18:57266+33:172:15:32252+58
3. Simon Andersson1:40:34166+25:493:56:06207-45
4. Andreas Davidsson1:34:55149+24:045:31:01186-21
5. Olof Berglund1:51:34199+43:487:22:35184-2
6. Martin Larsson2:27:20208+49:439:49:55174-10
7. Leif Bylars1:13:51185+24:0711:03:46173-1
8. Kalle Larssonej godkändej godkänd
9. Henrik Trolin2:07:19164+43:52ej godkänd
10. Gunnar Forsgren1:04:25215ej godkänd

Fossum IF

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Fossum IF 1Ungdomskaveln (302)1:58:49
1. Victoria Hæstad Bjørnstad32:1543+3:1632:1543
2. Ingrid Gylterud Kvålsgard21:5842+2:5354:1325-18
2. vacant inaktivfullföljt
3. Øyvind Hjermstad24:473+0:361:19:001-24
3. Vacant inaktivfullföljt
4. Erling Hjermstad39:4912+3:591:58:494+3
32Fossum IF 3Ungdomskaveln (302)2:10:43
1. Erik Hæstad Bjørnstad34:4769+5:4834:4769
2. Ingrid Spilde Hasaas24:09134+5:0458:5683+14
2. vacant inaktivfullföljt
3. Pernille Katla29:2952+5:181:28:2550-33
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Frederik Ramstad Hoff42:1844+6:282:10:4332-18
42Fossum IF 2Ungdomskaveln (302)2:11:30
1. Einar Melsom37:16125+8:1737:16125
2. Åsne Holo23:2797+4:221:00:43103-22
2. vacant inaktivfullföljt
3. Line Wegner Hodt30:3071+6:191:31:1373-30
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Martin Borge Heir40:1719+4:272:11:3042-31
92Fossum IF 1Damkaveln (333)4:49:06
1. Guro Vassend1:00:03151+9:451:00:03151
2. Gunvor Hov Høydal56:4344+7:101:56:4677-74
3. Marianne Opsahl Bredesen41:27178+11:332:38:13110+33
4. Maria Brodin59:4595+14:313:37:58100-10
5. Ragnhild Hjermstad1:11:0893+15:454:49:0692-8
136Fossum IF 4Ungdomskaveln (302)2:29:28
1. Martin Andresen Skotte37:58143+8:5937:58143
2. Karen Hoel Jomaas24:03124+4:581:02:01124-19
2. Tilde Eine26:55254+7:501:04:53
3. Tonje Rognerud Bøe41:08286+16:571:43:09170+46
3. vacant inaktivfullföljt
4. Audun Rognerud Bøe46:19105+10:292:29:28136-34
183Fossum IF 6Ungdomskaveln (302)2:41:10
1. Knut Selstad40:21178+11:2240:21178
2. Mari Gåsbakk26:49248+7:441:07:10182+4
2. Caroline Grotøy Bjørgum26:53252+7:481:07:14
3. Julie Bakke39:56275+15:451:47:06197+15
3. vacant inaktivfullföljt
4. Truls Wegner Hodt54:04182+18:142:41:10183-14
242Fossum IF 5Ungdomskaveln (302)3:19:47
1. Maria Nygaard-Østby58:30268+29:3158:30268
2. Julie ELisabeth Åbyholm38:10407+19:051:36:40271+3
2. Silje Berner Myhre38:11408+19:061:36:41
3. Emil Størmer44:13319+20:022:20:53265-6
3. Harald Ramm Haugland50:16363+26:052:26:56
4. Oscar Hæstad Bjørnstad58:54213+23:043:19:47242-23
Fossum IF 7Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Sigurd Grevstad55:46263+26:4755:46263
2. Eivind Berner Myhre30:54348+11:491:26:40262-1
2. vacant inaktivfullföljt
3. Sivert Sande Kverme48:00345+23:492:14:40258-4
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Peter Andreas Gisholtej godkändej godkänd
Fossum IF 110-mila (334)ej godkänd
1. Emil Ahlbäck47:4123+1:4847:4123
2. Olai Stensland Lillevold48:3224+2:521:36:1317-6
3. Oskar Størmer1:42:24176+27:393:18:37104+87
4. Sindre Huber1:26:1085+15:194:44:4786-18
5. Elias Mølnvik1:19:5243+12:066:04:3966-20
6. Borger Melsom1:57:0749+19:308:01:4657-9
7. Leif Størmer1:01:5864+12:149:03:4454-3
8. Sigurd Melsom1:30:0273+16:4810:33:4655+1
9. HÃ¥vard Wedege Irgensej godkändej godkänd
10. Stian Alexander Grann1:02:2390+21:10ej godkänd

Fredrikstad SK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Fredrikstad SK 1Damkaveln (333)4:18:46
1. Sigrid Alexandersen54:5550+4:3754:5550
2. Birgitte Huseby53:1419+3:411:48:0926-24
3. Marie Olaussen35:3666+5:422:23:4522-4
4. Kamilla Olaussen51:2524+6:113:15:10220
5. Heidi Østlid Bagstevold1:03:3639+8:134:18:4627+5
87Fredrikstad SK 1Ungdomskaveln (302)2:20:16
1. Bendik Eliassen43:24196+14:2543:24196
2. Sigrid Saur Modahl24:45163+5:401:08:09191-5
2. vacant inaktivfullföljt
3. Kristin Ottesen31:2390+7:121:39:32138-53
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Herman Ryen Martinsen40:4427+4:542:20:1687-51
128Fredrikstad SK 2Damkaveln (333)5:02:31
1. Gitte Bromander56:3081+6:1256:3081
2. Linda Mari Solberg59:1082+9:371:55:4071-10
3. Sigrid Marie Ståhl Vik44:33205+14:392:40:13116+45
4. Maren Roll Paulsen1:10:21194+25:073:50:34143+27
5. Hanna Torjusen1:11:57105+16:345:02:31128-15
204Fredrikstad SK 2Ungdomskaveln (302)2:47:05
1. Kaisa Antonsen45:02222+16:0345:02222
2. Bendik Bergseng27:36271+8:311:12:38215-7
2. Sondre Ottesen27:37273+8:321:12:39
3. Runar Saur Modahl36:24202+12:131:49:02206-9
3. vacant inaktivfullföljt
4. Alma Haugen Kvisgaard58:03209+22:132:47:05204-2
246Fredrikstad SK 3Ungdomskaveln (302)3:21:29
1. Oliver Hagaseth Mydske59:39270+30:4059:39270
2. Emma Danevad27:59286+8:541:27:38264-6
2. Eirik Klavestad Moen28:00288+8:551:27:39
3. Silje Moe42:25303+18:142:10:03254-10
3. vacant inaktivfullföljt
4. Dina Antonsen1:11:26252+35:363:21:29246-8
Fredrikstad SK 110-mila (334)ej godkänd
1. Kristian Dalby48:4864+2:5548:4864
2. Christian Riddervold Kahrs47:3910+1:591:36:2725-39
3. Bent Olav Aamodtej godkändej godkänd
4. Audun Bjerkreim Nilsen1:27:4597+16:54ej godkänd
5. Henrik Ottesen1:24:5570+17:09ej godkänd
6. Sindre Østhagen2:01:5666+24:19ej godkänd
7. Kjell Arild Karlsen1:08:39127+18:55ej godkänd
8. Espen Danevad1:36:04111+22:50ej godkänd
9. Per Olaussen1:43:4368+20:16ej godkänd
10. Vidar Solberg57:0167+15:48ej godkänd
Fredrikstad SK 210-mila (334)ej godkänd
1. Asgeir Ristesund56:39195+10:4656:39195
2. Lasse Simonsen1:08:41214+23:012:05:20205+10
3. Gard Antonsen1:48:44216+33:593:54:04200-5
4. Henning Martinsen1:52:21244+41:305:46:25209+9
5. Einar Modahl2:25:05297+1:17:198:11:30233+24
6. Thomas Lie2:28:33215+50:5610:40:03219-14
7. Sven Simonsen1:58:04299+1:08:2012:38:07238+19
8. Pål Angvoll2:28:44270+1:15:3015:06:512380
9. Jan Sverdrup-Thygesonej godkändej godkänd
10. Herman Ryen Martinsen49:14110ej godkänd

Freidig

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17Freidig 1Ungdomskaveln (302)2:06:25
1. Kjetil Mølnvik31:5832+2:5931:5832
2. Maria Ulseth Sylte21:4838+2:4353:4621-11
2. vacant inaktivfullföljt
3. Vera Melkild32:45130+8:341:26:3136+15
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Håvard Eidsmo39:5414+4:042:06:2517-19
79Freidig 1Damkaveln (333)4:44:47
1. Karen Oline Kolstad58:44124+8:2658:44124
2. Frida Sæther58:2871+8:551:57:1280-44
3. Malin Sandstad46:15225+16:212:43:27140+60
4. Mari Angell-Petersen59:4394+14:293:43:10122-18
5. Hanne Sandstad1:01:3728+6:144:44:4779-43
91Freidig 2Ungdomskaveln (302)2:20:45
1. Mathias Vindal32:0235+3:0332:0235
2. Pernille Opheim23:2695+4:2155:2834-1
2. vacant inaktivfullföljt
3. Malin Sandstad39:01256+14:501:34:29100+66
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Oskar Spets Storhov46:16103+10:262:20:4591-9
114Freidig 110-mila (334)14:50:31
1. Sindre Johannessen51:05127+5:1251:05127
2. Tomas Eidsmo56:45110+11:051:47:50117-10
3. Mattis Holt1:36:37142+21:523:24:27114-3
4. Rein Mårdalen1:54:38253+43:475:19:05159+45
5. Johan Ivarsson1:30:3792+22:516:49:42136-23
6. Knut Sveinung Rekaa2:20:49169+43:129:10:31126-10
7. Jostein Mårdalen1:08:59131+19:1510:19:301260
8. Bjørnar Lynum1:37:03119+23:4911:56:33120-6
9. Pål Kittilsen1:50:04102+26:3713:46:37112-8
10. Olle Malmring1:03:5420814:50:31114+2
122Freidig 4Ungdomskaveln (302)2:26:38
1. Kristian Fredrik Lynum43:54210+14:5543:54210
2. Jonas Grønli23:1288+4:071:07:06181-29
2. vacant inaktivfullföljt
3. Simen Spets Storhov29:5058+5:391:36:56123-58
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Adrian Opheim49:42147+13:522:26:38122-1
123Freidig 3Ungdomskaveln (302)2:27:01
1. Mathias Syversen Waage Hermstad43:34198+14:3543:34198
2. Lars Sandstad23:59119+4:541:07:33186-12
2. vacant inaktivfullföljt
3. Jo Even Kolstad32:23125+8:121:39:56143-43
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Are Mårdalen47:05116+11:152:27:01123-20
138Freidig 5Ungdomskaveln (302)2:29:47
1. Mats Eidsmo37:57141+8:5837:57141
2. Oda Fossum28:08293+9:031:06:05176+35
2. vacant inaktivfullföljt
3. Vegard Kittilsen27:1515+3:041:33:2092-84
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Line Sølberg56:27199+20:372:29:47138+46
188Byåsen IL / Freidig / Frol IL 210-mila (334)16:54:04
1. Preben Antonsen1:22:00307+36:071:22:00307
2. Håvard Eidsmo1:16:27262+30:472:38:27290-17
3. Øystein Haug1:39:52160+25:074:18:19244-46
4. Øyvind Wiggen1:29:52107+19:015:48:11212-32
5. Johan Otto Munkeby1:49:00190+41:147:37:11197-15
6. Jonas Ressem2:25:49203+48:1210:03:00191-6
7. Haakon Arnesen1:25:52257+36:0811:28:52195+4
8. Harald Storrønning2:13:44260+1:00:3013:42:36203+8
9. Vegard Ressem1:53:5721615:36:33185-18
10. Åsmund Stenvik1:17:3127016:54:04188+3

Frol IL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Frol IL 110-mila (334)12:03:20
1. Carl Petter Lyngen48:0536+2:1248:0536
2. Lars Skjeset48:1819+2:381:36:2323-13
3. Johan Asphjell Bjørnaas1:19:1220+4:272:55:3521-2
4. Stian Sundsvik1:12:5217+2:014:08:27210
5. Ulf Forseth Indgaard1:09:546+2:085:18:216-15
6. Yngve Skogstad1:42:5422+5:177:01:1510+4
7. Andreas Magerøy58:0329+8:197:59:1817+7
8. Jørgen Fiskum1:32:0985+18:559:31:2724+7
9. Paul Sirum1:36:3440+13:0711:08:0127+3
10. Magnus Beyer Brattli55:1955+14:0612:03:20270
50Frol IL 1Damkaveln (333)4:32:06
1. Gøril Rønning Sund50:18150:181
2. Mathilde Rundhaug56:4946+7:161:47:0714+13
3. Kari Svingheim37:22105+7:282:24:2932+18
4. Sara Profors59:3993+14:253:24:0847+15
5. Eirin Svanøe-Hafstad1:07:5872+12:354:32:0650+3
188Byåsen IL / Freidig / Frol IL 210-mila (334)16:54:04
1. Preben Antonsen1:22:00307+36:071:22:00307
2. Håvard Eidsmo1:16:27262+30:472:38:27290-17
3. Øystein Haug1:39:52160+25:074:18:19244-46
4. Øyvind Wiggen1:29:52107+19:015:48:11212-32
5. Johan Otto Munkeby1:49:00190+41:147:37:11197-15
6. Jonas Ressem2:25:49203+48:1210:03:00191-6
7. Haakon Arnesen1:25:52257+36:0811:28:52195+4
8. Harald Storrønning2:13:44260+1:00:3013:42:36203+8
9. Vegard Ressem1:53:5721615:36:33185-18
10. Åsmund Stenvik1:17:3127016:54:04188+3

Frölunda OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
159Frölunda OL / Lerums SOK 110-mila (334)16:00:11
1. Johan Lamm52:21132+6:2852:21132
2. Claes Hagstrand1:13:57247+28:172:06:18213+81
3. Arvid Våg1:36:13136+21:283:42:31169-44
4. Anders Nilsson1:54:06249+43:155:36:37197+28
5. Rasmus Arfwedson1:41:43149+33:577:18:20177-20
6. Sören Sturesson2:31:51231+54:149:50:11175-2
7. Axel Blom1:14:00186+24:1611:04:11176+1
8. Nils Ingelhag1:50:25197+37:1112:54:36170-6
9. Jonas Axelsson2:05:10159+41:4314:59:46166-4
10. Gabriel Sturesson1:00:2517716:00:11159-7
213Mölndal Outdoor IF / Frölunda OL 2Ungdomskaveln (302)2:52:00
1. Martin Lamm39:40163+10:4139:40163
2. Elsa Asp34:23387+15:181:14:03223+60
2. vacant inaktivfullföljt
3. Rebecka Persson45:25330+21:141:59:28236+13
3. Vacant inaktivfullföljt
4. Axel Blom52:32167+16:422:52:00213-23

G.S. Pavione A.S.D. - Imèr

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 110-mila (334)ej start
1. vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
2. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
4. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
5. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
6. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
7. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
8. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
9. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
10. ej startej start

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
210Västerviks OK / Gamleby OK 110-mila (334)17:31:32
1. Isak Hertin1:05:45274+19:521:05:45274
2. Rickard Ingesson1:19:56269+34:162:25:41261-13
3. Simon Eckerlid1:56:24244+41:394:22:05255-6
4. Robin Jakobsson1:43:02207+32:116:05:07231-24
5. Robert Larsson2:18:18279+1:10:328:23:25244+13
6. Jan Eckerlid2:19:31162+41:5410:42:56221-23
7. Petter Walerius1:10:33156+20:4911:53:29209-12
8. Emil Sjöö1:51:28206+38:1413:44:57206-3
9. Michael Hertin1:59:1423015:44:11198-8
10. Axel Lindeberg1:47:2131217:31:32210+12

Gjø-Vard OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
154Gjø-Vard OL / Løten o-lag / Ringsaker OK 210-mila (334)15:46:54
1. Audun Strandlie1:01:55256+16:021:01:55256
2. Are Strandlie1:09:20221+23:402:11:15226-30
3. Øyvind Lien1:39:22156+24:373:50:37191-35
4. Martin Öhman1:40:14180+29:235:30:51185-6
5. Sofie Johansson1:31:3297+23:467:02:23154-31
6. Ove Antvord Haugereid2:40:47266+1:03:109:43:10170+16
7. Marius Øie58:2932+8:4510:41:39152-18
8. Asbjørn Olsen1:50:54201+37:4012:32:33158+6
9. Krister Hovde2:18:36188+55:0914:51:09162+4
10. Peder Fossheim Asplin55:4513915:46:54154-8
239Gjø-Vard OL / Raufoss I.L. Orientering / Toten-Troll 1Ungdomskaveln (302)3:18:25
1. Kristine Strandlie51:17255+22:1851:17255
2. Anna Torseth37:19402+18:141:28:36267+12
2. Karen Johanne47:15418+28:101:38:32
3. Elias Öhman45:10327+20:592:13:46257-10
3. Simen Ballangrudej godkändfullföljt
4. Jonas Mo1:04:39236+28:493:18:25239-18
Vang OL / Gjø-Vard OL / OL Vallset/Stange 3Ungdomskaveln (302)diskvalificerad
1. Eskil Fröisland39:38162+10:3939:38162
2. Tuva Fossheim Asplin34:36389+15:311:14:14224+62
2. vacant inaktivfullföljt
3. Fredrik Sveen42:39306+18:281:56:53227+3
3. Fredrik Sveenej startfullföljt
4. Ole Johan Bråtendiskvalificeraddiskvalificerad

GOIF Tjalve

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
134Skogspojkarnas OK / GOIF Tjalve 1Ungdomskaveln (302)2:29:16
1. Oscar Prytz32:0640+3:0732:0640
2. Anna Johnsson25:10175+6:0557:1653+13
2. vacant inaktivfullföljt
3. Madeleine Kongslien48:27351+24:161:45:43182+129
3. Ingvild Kongslien55:12371+31:011:52:28
4. Johan Wehlin43:3355+7:432:29:16134-48
164Skogspojkarnas OK / GOIF Tjalve 1Damkaveln (333)5:17:54
1. Lisa Malmström59:06131+8:4859:06131
2. Anna Wehlin1:00:50106+11:171:59:56120-11
3. Jenny Karlsson45:38220+15:442:45:34147+27
4. Lena Malmström1:10:09193+24:553:55:43162+15
5. Anita Seger-Wehlin1:22:11173+26:485:17:54164+2
180Skogspojkarnas OK / GOIF Tjalve 2Ungdomskaveln (302)2:40:51
1. Gustav Malmström35:1483+6:1535:1483
2. Hanna Kromnér26:33236+7:281:01:47120+37
2. Ellinor Håkansson31:05350+12:001:06:19
3. Lovisa Tunesson49:48360+25:371:51:35217+97
3. Lina Kromnér50:51365+26:401:52:38
4. Jesper Karlsson49:16141+13:262:40:51180-37
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 110-mila (334)ej godkänd
1. Oscar Prytz1:12:48296+26:551:12:48296
2. Gustav Malmström1:31:38298+45:582:44:26294-2
3. Markku Sorri2:02:54264+48:094:47:20281-13
4. Johan Wehlin1:41:51193+31:006:29:11262-19
5. Kalle Karlsson2:04:43245+56:578:33:54253-9
6. Patric Malmström3:02:01294+1:24:2411:35:55254+1
7. Eric Jehrlanderej godkändej godkänd
8. Sven-Johan Prytz2:00:13236+46:59ej godkänd
9. Tommy Eriksson2:19:51265ej godkänd
10. Jesper Karlsson1:12:52261ej godkänd

Gotlands Orienteringsförbund

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155Gotlands OF 1Damkaveln (333)5:14:39
1. Tove Rönnbäck (Visborgs OK)1:06:30216+16:121:06:30216
2. Anna Samelius (Visborgs OK)1:04:07149+14:342:10:37179-37
3. Mikaela Rönnbäck (Visborgs OK)39:16141+9:222:49:53173-6
4. Emma Lindgren (Visborgs OK)1:06:57166+21:433:56:50168-5
5. Junia Birgersson (Visborgs OK)1:17:49153+22:265:14:39155-13
165Gotlands OF 1Ungdomskaveln (302)2:36:05
1. Tuva Nikolausson (Svaide Roma SOK)39:41164+10:4239:41164
2. Tilda Nikolausson (Svaide Roma SOK)25:27187+6:221:05:08166+2
2. Agnes Tönseth (Svaide Roma SOK)26:05220+7:001:05:46
3. Albin Rieem Lindgren (Svaide Roma SOK)37:42229+13:311:42:50167+1
3. Rasmus Virgin (Svaide Roma SOK)37:43230+13:321:42:51
4. David Levin (Svaide Roma SOK)53:15174+17:252:36:05165-2
223Gotlands OF 210-mila (334)18:29:19
1. Stefan Wahlgren (Visborgs OK)1:03:44263+17:511:03:44263
2. David Levin (Visborgs OK)1:25:42285+40:022:29:26274+11
3. Anders Kallings (Visborgs OK)1:56:24244+41:394:25:50257-17
4. Greger Westerlund (Svaide Roma SOK)2:19:38297+1:08:476:45:28272+15
5. Magnus Ihreskog (Visborgs OK)2:09:15258+1:01:298:54:43260-12
6. Albert Askengren (Visborgs OK)2:46:33281+1:08:5611:41:16257-3
7. Pontus Gustafsson (Svaide Roma SOK)1:17:13212+27:2912:58:29248-9
8. Armin Scholler (Visborgs OK)2:28:54271+1:15:4015:27:23252+4
9. Marcus Timgren (Gotlands Bro OK)1:51:0821317:18:31182-70
10. Frej Hegg (Svaide Roma SOK)1:10:4824718:29:19223+41
Gotlands OF 2Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Edvin Johnsson (Svaide Roma SOK)45:54225+16:5545:54225
2. Mattias Levin (Svaide Roma SOK)27:00255+7:551:12:54217-8
2. Matilda Drottenmyr (Svaide Roma SOK)48:27419+29:221:34:21
3. Mattias Österdahl (Svaide Roma SOK)ej godkändej godkänd
3. Niklas Westberg (Svaide Roma SOK)38:00238+13:49ej godkänd
4. Ludvig Waktel (Svaide Roma SOK)1:01:53227+26:03ej godkänd
Gotlands OF 110-mila (334)ej godkänd
1. Amadeus Hansson (Gotlands Bro OK)53:10149+7:1753:10149
2. Andreas Nikolausson (Gotlands Bro OK)58:27127+12:471:51:37131-18
3. Håkan Mattsson (Gotlands Bro OK)1:47:28208+32:433:39:05163+32
4. Fredrik Levin (Gotlands Bro OK)1:32:59135+22:085:12:04147-16
5. Patrik Rönnbäck (Visborgs OK)ej godkändej godkänd
6. Mattias Westfält (Gotlands Bro OK)2:10:28116+32:51ej godkänd
7. Göran Gustafsson (Gotlands Bro OK)1:18:20218+28:36ej godkänd
8. Andreas Liljegren (Gotlands Bro OK)1:33:2193+20:07ej godkänd
9. Brent Godman (Gotlands Bro OK)1:44:5676+21:29ej godkänd
10. Ronny Liljegren (Gotlands Bro OK)54:50133ej godkänd

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Stora Tuna OK / Grycksbo IF OK 2Ungdomskaveln (302)2:07:33
1. Viktor Svensk32:0741+3:0832:0741
2. Ella Olsson20:227+1:1752:2912-29
2. vacant inaktivfullföljt
3. Tova Olsson29:0641+4:551:21:3510-2
3. vacant inaktivfullföljt
4. Viktor Barkegren45:5899+10:082:07:3323+13

Gudhems IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
158Gudhems IF / Istrums SK / Mullsjö SOK 1Damkaveln (333)5:15:02
1. Ulrika Fredriksson1:00:20159+10:021:00:20159
2. Alice Axelsson1:06:58186+17:252:07:18163+4
3. Stina Nero40:01159+10:072:47:19161-2
4. Malin Fallgren1:08:02178+22:483:55:211610
5. Alicia Cobo Caballero1:19:41159+24:185:15:02158-3
196Gudhems IF / Istrums SK / Mullsjö SOK 310-mila (334)16:59:39
1. Erik Nero1:01:27250+15:341:01:27250
2. Andreas Karlsson58:05121+12:251:59:32182-68
3. Anders Påhlman1:43:13182+28:283:42:45177-5
4. Johan Leijgård1:41:23190+30:325:24:08174-3
5. Richard Lundstedt2:20:28284+1:12:427:44:36207+33
6. Thomas Gustavsson2:27:30210+49:5310:12:06196-11
7. Niklas Fallgren1:17:30215+27:4611:29:361960
8. Ulrika Fredriksson2:07:52250+54:3813:37:28198+2
9. Ludvig Danfors2:11:2525315:48:53219+21
10. Rikard Gustavsson1:10:4624616:59:39196-23
254Gudhems IF / Istrums SK / Mullsjö SOK 2Damkaveln (333)6:17:25
1. Lina Lundberg1:11:14264+20:561:11:14264
2. Pia Käck-Fritzell1:23:40270+34:072:34:54268+4
3. Olivia Hoffman54:14278+24:203:29:082680
4. Lina Andersson1:16:23231+31:094:45:31255-13
5. Nina Gumaelius1:31:542756:17:25254-1

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Gustavsbergs OK 110-mila (334)17:45:42
1. Ulf Burman1:06:04278+20:111:06:04278
2. Henrik Pettersson1:26:32286+40:522:32:36282+4
3. Erik Kropf1:46:37204+31:524:19:13249-33
4. Mattias Nordin2:14:24294+1:03:336:33:37266+17
5. Magnus Lindblom2:41:36309+1:33:509:15:132660
6. Martin Bellander1:59:2559+21:4811:14:38244-22
7. Jan Lavén1:19:49228+30:0512:34:27237-7
8. Patrik Frisk2:07:21249+54:0714:41:48232-5
9. Jens Werner1:59:2423116:41:12199-33
10. Simon Frisk1:04:3021817:45:42215+16

Gävle OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
70Gävle OK 110-mila (334)13:37:32
1. Hans Persson49:2690+3:3349:2690
2. Albin Sjöhed54:39100+8:591:44:0595+5
3. Anton Tynong1:24:2452+9:393:08:2966-29
4. Dan Norin1:49:42233+38:514:58:11120+54
5. Jakob Enmark1:18:4038+10:546:16:5194-26
6. Erik Boman2:00:1862+22:418:17:0972-22
7. Patrik Svedberg1:09:35145+19:519:26:4480+8
8. Erik Sisell1:27:4653+14:3210:54:3078-2
9. Lasse Jansson1:43:0164+19:3412:37:3170-8
10. Simon Sjöhed1:00:0183+18:4813:37:32700
93Gävle OK 1Ungdomskaveln (302)2:20:58
1. Emma Hållström39:16155+10:1739:16155
2. Ellen Wiksten26:09224+7:041:05:25168+13
2. Klara Larsson31:50359+12:451:11:06
3. Erik Olsson29:3454+5:231:34:59103-65
3. Nils Ottosson32:59135+8:481:38:24
4. Mårten Olsson45:59100+10:092:20:5893-10
137Gävle OK 1Damkaveln (333)5:04:45
1. Moa Enmark54:1127+3:5354:1127
2. Anna Berggren1:03:34140+14:011:57:4596+69
3. Emma Hållström33:4025+3:462:31:2564-32
4. Kristin Boman1:13:38214+28:243:45:03127+63
5. Ingela Eriksson1:19:42160+24:195:04:45137+10
Gävle OK 210-mila (334)ej godkänd
1. Anders Enmark1:06:19282+20:261:06:19282
2. August Tynong1:23:25278+37:452:29:44277-5
3. Jan Mobergej startej start
4. Patrik Ottossonej startej start
5. Harry Hietanenej startej start
6. Richard Hejdenbergej startej start
7. Ingela Erikssonej startej start
8. Anna Berggrenej startej start
9. Charlotta Bergqvistej startej start
10. Moa Enmarkej startej godkänd

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Göteborg-Majorna OK 1Damkaveln (333)4:02:30
1. Viktoria Ernstsson55:3064+5:1255:3064
2. Anna Forsberg50:553+1:221:46:259-55
3. Emma Bergman30:093+0:152:16:346-3
4. Lina Strand49:0812+3:543:05:423-3
5. Judith Wyder56:485+1:254:02:302-1
16Göteborg-Majorna OK 110-mila (334)11:32:58
1. Andreas Höye48:4160+2:4848:4160
2. Philipp Sauter47:4311+2:031:36:2424-36
3. Daniel Wernersson1:19:2524+4:402:55:4931+7
4. Andreas Johansson1:17:3539+6:444:13:24310
5. Ola Martner1:09:354+1:495:22:5917-14
6. Erik Öhlund1:38:224+0:457:01:2113-4
7. Anders Hedberg50:143+0:307:51:354-9
8. Johan Runesson1:23:4836+10:349:15:2311+7
9. Raffael Huber1:32:1929+8:5210:47:4213+2
10. Johan Strand45:1610+4:0311:32:5816+3
52Göteborg-Majorna OK 1Ungdomskaveln (302)2:14:18
1. Elvira Sellgren37:08122+8:0937:08122
2. Kajsa Jungbjer23:33104+4:281:00:41101-21
2. Fanny Andersson29:39323+10:341:06:47
3. Kerstin Wadman29:1046+4:591:29:5161-40
3. Agnes Spånér33:46154+9:351:34:27
4. Martin Jellvert Börjeson44:2772+8:372:14:1852-9
56Göteborg-Majorna OK 210-mila (334)13:20:47
1. Martin Ivarsson52:20131+6:2752:20131
2. Joakim Eliasson51:2068+5:401:43:4087-44
3. Robbie Anderson1:28:1888+13:333:11:5890+3
4. Mikael Andersson1:23:0362+12:124:35:0172-18
5. Fredrik Sturesson1:26:0573+18:196:01:0664-8
6. Robert Johansson2:15:58137+38:218:17:0471+7
7. Anders Axenborg56:5626+7:129:14:0060-11
8. Viktor Runnby1:26:5247+13:3810:40:5258-2
9. Daniel Martinsson1:46:5990+23:3212:27:5159+1
10. Egil Edvardsen52:5643+11:4313:20:4756-3
81Göteborg-Majorna OK 2Damkaveln (333)4:44:55
1. Marie-Louise Axenborg59:37146+9:1959:37146
2. Louise Göthfors59:5092+10:171:59:27114-32
3. Anna Wallin36:1775+6:232:35:4496-18
4. Sara Johansson57:3558+12:213:33:1974-22
5. Frida Nero1:11:36101+16:134:44:5581+7
113Göteborg-Majorna OK 3Damkaveln (333)4:58:04
1. Åsa Nordberg1:01:24171+11:061:01:24171
2. Bodil Halvarsson1:03:44144+14:112:05:08154-17
3. Hanna Persson36:4992+6:552:41:57127-27
4. Petra Halvarsson59:1487+14:003:41:11110-17
5. Karolina Källstrand1:16:53145+21:304:58:04113+3
137Göteborg-Majorna OK 2Ungdomskaveln (302)2:29:38
1. Alva Sellgren37:06120+8:0737:06120
2. Felix Falk24:19144+5:141:01:25114-6
2. Klara Wallinder27:32270+8:271:04:38
3. Isabella Lago33:44152+9:331:35:09106-8
3. Frida Andersson37:04211+12:531:38:29
4. Moa Kuhlin54:29187+18:392:29:38137+31
144Göteborg-Majorna OK 310-mila (334)15:33:42
1. Viktor Stensson53:13151+7:2053:13151
2. Johannes Kuhlin58:15124+12:351:51:28127-24
3. Hirokazu Osaki1:36:26139+21:413:27:54117-10
4. Måns Östman1:48:42225+37:515:16:36154+37
5. Anders Höije1:28:5585+21:096:45:31133-21
6. Kristoffer Sideby2:32:31236+54:549:18:02145+12
7. Albin Petrén1:14:38196+24:5410:32:401450
8. Ken Peeters1:28:5062+15:3612:01:30126-19
9. Anders H Johansson2:35:59196+1:12:3214:37:29153+27
10. Jonas Lundberg56:1314215:33:42144-9
215Göteborg-Majorna OK 4Damkaveln (333)5:44:08
1. Ella Wallinder1:10:11247+19:531:10:11247
2. Sara Svensson1:16:34242+27:012:26:45248+1
3. Helena Sellgren45:36219+15:423:12:21233-15
4. Liselotte Falk1:12:39207+27:254:25:00221-12
5. Maria Arvidsson1:19:082375:44:08215-6

Hagaby GOIF

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
46Hagaby GOIF 110-mila (334)12:50:56
1. Mathias Jansson54:12176+8:1954:12176
2. Harald Larsson57:15117+11:351:51:27126-50
3. Sebastian Månsson1:27:4285+12:573:19:09109-17
4. Jakob Wallenhammar1:24:4773+13:564:43:5684-25
5. Andreas Peterson1:21:0350+13:176:04:5968-16
6. Viktor Larsson1:55:3943+18:028:00:3856-12
7. Love Sintring1:00:5651+11:129:01:3453-3
8. Simon Sanderi1:28:3460+15:2010:30:0852-1
9. Martin Regborn1:27:1011+3:4311:57:1847-5
10. Simon Markendahl53:3848+12:2512:50:5646-1
144Hagaby GOIF 2Damkaveln (333)5:10:16
1. Stefanie Andersson1:03:57192+13:391:03:57192
2. Josefine Höög1:08:23196+18:502:12:201920
3. Amélie Wallenhammar35:3465+5:402:47:54164-28
4. Karin Gustafsson1:05:14148+20:003:53:08153-11
5. Lovisa Falk1:17:08146+21:455:10:16144-9
151Hagaby GOIF 210-mila (334)15:44:28
1. Tobias Karlsson53:07147+7:1453:07147
2. Anton Blomgren1:22:24274+36:442:15:31251+104
3. Filip Östman1:54:39238+39:544:10:10236-15
4. Jonathan Andersson1:49:06229+38:155:59:16226-10
5. Mikael Axin1:44:00165+36:147:43:16205-21
6. Johan Persson2:11:23122+33:469:54:39183-22
7. Fredrik Larsson1:06:04100+16:2011:00:43170-13
8. John Oskarsson1:31:2280+18:0812:32:05157-13
9. Fredrik Regborn2:13:05180+49:3814:45:101570
10. David Eriksson59:1817015:44:28151-6
245OK Milan / Hagaby GOIF 3Damkaveln (333)6:07:32
1. Lisa Westerberg1:07:01226+16:431:07:01226
2. Saga Sander1:18:30248+28:572:25:31242+16
3. Marika Lindahl47:19233+17:253:12:50236-6
4. Eva Gustafsson1:10:43198+25:294:23:33217-19
5. Anna Lindh1:43:592926:07:32245+28
Hagaby GOIF 1Damkaveln (333)ej godkänd
1. Josefine Wallenhammar1:00:41164+10:231:00:41164
2. Beata Falk52:5617+3:231:53:3754-110
3. Karin Persson34:5454+5:002:28:3148-6
4. Elin Winblad1:00:35104+15:213:29:0657+9
5. Benita Hanssonej godkändej godkänd

Halden SK

14 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Halden SK 1Damkaveln (333)4:05:33
1. Elena Roos54:2638+4:0854:2638
2. Ida Marie Næss Bjørgul52:3512+3:021:47:0112-26
3. Kine Hallan Steiwer34:0136+4:072:21:0213+1
4. Eva Jurenikova48:387+3:243:09:4012-1
5. Mari Fasting55:533+0:304:05:338-4
11Halden SK 110-mila (334)11:28:41
1. Jonas Nordström48:1440+2:2148:1440
2. Håkon Raadal Bjørlo49:4047+4:001:37:5443+3
3. Espen Fiskum1:22:3746+7:523:00:3139-4
4. Erik Axelsson1:16:1836+5:274:16:4937-2
5. Emil Wingstedt1:07:4615:24:3522-15
6. Marcus Millegård1:43:0323+5:267:07:38220
7. Mattias Karlsson52:2510+2:418:00:0318-4
8. Magne Dæhli1:20:2021+7:069:20:2314-4
9. Olav Lundanes1:24:563+1:2910:45:1912-2
10. Søren Bobach43:224+2:0911:28:4111-1
25Halden SK 1Ungdomskaveln (302)2:07:51
1. Idun Kristine Felde Olaussen40:00171+11:0140:00171
2. Hedda Raadal Bjørlo23:49113+4:441:03:49148-23
2. vacant inaktivfullföljt
3. August Asheim Birkeland24:1111:28:0046-102
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Håkon Østraat Sævareid39:5113+4:012:07:5125-21
38Halden SK 2Damkaveln (333)4:24:36
1. Vendula Haldin57:46100+7:2857:46100
2. Ingunn Fristad57:2756+7:541:55:1366-34
3. Ane Sofie Bjørgul34:0538+4:112:29:1855-11
4. Hanna Haugen Nordbrøden54:0937+8:553:23:2744-11
5. Vercellotti Léa1:01:0925+5:464:24:3638-6
41Halden SK 3Damkaveln (333)4:27:54
1. Runa Lien Backstrøm59:24138+9:0659:24138
2. Marit Kahrs58:2269+8:491:57:4697-41
3. Sabine Rothaug33:4126+3:472:31:2765-32
4. Jennie Andersson52:0926+6:553:23:3645-20
5. Iliana Ilieva1:04:1845+8:554:27:5441-4
43Halden SK 210-mila (334)12:47:52
1. Markus Holter55:36183+9:4355:36183
2. Tore Sandvik50:2659+4:461:46:02101-82
3. Bojan Blumenstein1:26:0273+11:173:12:0491-10
4. Øyvind Helgerud1:23:1064+12:194:35:1474-17
5. Fredrik Eliasson1:22:0454+14:185:57:1859-15
6. Anders Felde Olaussen2:05:1681+27:398:02:3458-1
7. Peter Nordbrøden1:01:1154+11:279:03:4555-3
8. Mats Haldin1:17:377+4:2310:21:2248-7
9. Vincent Coupat1:32:5632+9:2911:54:1844-4
10. Andrei Zhuravlev53:3447+12:2112:47:5243-1
61Halden SK 2Ungdomskaveln (302)2:16:24
1. Trygve Kristoffer Løvli32:3147+3:3232:3147
2. Nora Torgersen24:40155+5:3557:1150+3
2. vacant inaktivfullföljt
3. Synne Malene Brække33:37149+9:261:30:4869+19
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Olav Schmitt Gran45:3694+9:462:16:2461-8
115Halden SK 5Damkaveln (333)4:59:19
1. Ingrid Bronebakk58:05108+7:4758:05108
2. Nicole Scalet1:06:34181+17:012:04:39148+40
3. Idun Kristine Felde Olaussen37:16101+7:222:41:55125-23
4. Delphine Poirot1:00:02100+14:483:41:57114-11
5. Hanne Lerche Raadal1:17:22149+21:594:59:19115+1
121Halden SK 4Damkaveln (333)5:01:19
1. Gina Granstedt1:01:11169+10:531:01:11169
2. Ingvild Torgersen1:05:52170+16:192:07:03160-9
3. Anneli Grindstad38:40129+8:462:45:43150-10
4. Nina Asheim Birkeland59:1689+14:023:44:59126-24
5. Gry Granstedt1:16:20140+20:575:01:19121-5
201Halden SK 3Ungdomskaveln (302)2:45:54
1. Niels Christian Hellerud37:28130+8:2937:28130
2. Haakon Johann Slang-Sundsetvik22:5370+3:481:00:2195-35
2. vacant inaktivfullföljt
3. Elisabeth Brække39:25266+15:141:39:46142+47
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Marie Bergstrøm1:06:08240+30:182:45:54201+59
211Halden SK 510-mila (334)17:34:29
1. Ingvild Torgersen1:14:46297+28:531:14:46297
2. Jennie Andersson1:12:55244+27:152:27:41266-31
3. Sabine Rothaug2:18:43290+1:03:584:46:24279+13
4. Gry Granstedt2:02:47277+51:566:49:11273-6
5. Gina Granstedt2:09:24259+1:01:388:58:35262-11
6. Eva Jurenikova2:15:23136+37:4611:13:58242-20
7. Delphine Poirot1:10:40158+20:5612:24:38233-9
8. Elena Roos1:53:12215+39:5814:17:50225-8
9. Iliana Ilieva2:01:4923716:19:39206-19
10. Nina Asheim Birkeland1:14:5026717:34:29211+5
241Halden SK 4Ungdomskaveln (302)3:19:10
1. Hanna Lye Moum55:31262+26:3255:31262
2. Ole Øivind Norsted33:34385+14:291:29:05268+6
2. Ole Øivind Norstedej startfullföljt
3. Lisa Jenssen48:15347+24:042:17:20263-5
3. vacant inaktivfullföljt
4. Erlend Brendstuen1:01:50226+26:003:19:10241-22
Halden SK 410-mila (334)ej godkänd
1. Espen Bergstrøm1:09:24290+23:311:09:24290
2. Claus Norsted1:47:26315+1:01:462:56:50302+12
3. Bjørn Axel Gran3:14:45315+2:00:006:11:35300-2
4. Eirik Nordbrøden2:05:15283+54:248:16:50293-7
5. Aleks Dimitrov2:45:53311+1:38:0711:02:43286-7
6. Arnfinn Moe4:09:24303+2:31:4715:12:07277-9
7. Thor Moen2:06:1931917:18:26275-2
8. Kjell Reidar Mydsue3:13:0730820:31:33266-9
9. Fredrik Torjusenej godkändej godkänd
10. Mari Fasting51:23116ej godkänd
Halden SK 310-mila (334)ej godkänd
1. Håkon Østraat Sævareidej godkändej godkänd
2. Trygve Løvli1:00:48148+15:08ej godkänd
3. Andreas Johansson1:35:27131+20:42ej godkänd
4. Kjetil Bjørlo1:29:29104+18:38ej godkänd
5. Lacho Iliev1:37:20125+29:34ej godkänd
6. Kristian Vad2:22:33182+44:56ej godkänd
7. Olav Schmitt Gran1:19:01223+29:17ej godkänd
8. Magnus Nordbrøden1:48:03182+34:49ej godkänd
9. Denis Monich1:38:2750+15:00ej godkänd
10. Jan Granstedt55:21138ej godkänd

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Halmstad OK 110-mila (334)13:53:49
1. Kalle Johansson48:3957+2:4648:3957
2. Simon Wikström1:00:45147+15:051:49:24119+62
3. Filip Holm1:40:49167+26:043:30:13129+10
4. Joakim Gustafsson1:25:0878+14:174:55:21112-17
5. Erik Memmi1:30:1789+22:316:25:38103-9
6. Håkan Andersson1:57:5653+20:198:23:3484-19
7. Loke Agmarken1:00:1740+10:339:23:5174-10
8. Nils Wallentin Tärk1:35:20104+22:0610:59:1181+7
9. Björn Karlsson1:54:43123+31:1612:53:5478-3
10. Jan-Olof Svensson59:5582+18:4213:53:4981+3
192Halmstad OK 1Damkaveln (333)5:39:31
1. Johanna Holmén1:06:23215+16:051:06:23215
2. Malin Settergren1:09:55200+20:222:16:18213-2
3. Magdalena Johansson45:48222+15:543:02:062130
4. Susanna Adamsson1:07:42173+22:284:09:48199-14
5. Karin Karlsson1:29:43190+34:205:39:31192-7

Hamar OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
65Hamar OK / Løten o-lag 1Damkaveln (333)4:40:07
1. Sofie Johansson53:5524+3:3753:5524
2. Evine Westli Andersen1:00:0395+10:301:53:5855+31
3. Stine Frogner Tømmervold37:43111+7:492:31:4170+15
4. Nina Smestad1:02:14119+17:003:33:5580+10
5. Emilie Westli Andersen1:06:1262+10:494:40:0765-15
103Hamar OK 1Ungdomskaveln (302)2:22:55
1. Anine Lome32:4753+3:4832:4753
2. Kamilla Lome22:5269+3:4755:3938-15
2. Agnes Lindstad Børresen27:41276+8:361:00:28
3. Sivert Seim31:56104+7:451:27:3543+5
3. Per Ivar Reinemo31:56104+7:451:27:35
4. Njaal Ellegaard Melby55:20192+19:302:22:55103+60
123Hamar OK 110-mila (334)15:02:29
1. Ivar Jevne Arnesen54:11175+8:1854:11175
2. Sverre Bang Støeng1:01:28157+15:481:55:39154-21
3. Even Børresen1:43:15186+28:303:38:54157+3
4. Stian Jensen1:51:00240+40:095:29:54183+26
5. Tore Borchgrevink Alu1:49:51192+42:057:19:45179-4
6. Vegard Rønning Huber2:08:00103+30:239:27:45152-27
7. Einar Lofthus1:00:4647+11:0210:28:31134-18
8. Matias Noren1:50:19196+37:0512:18:50141+7
9. Johannes Narum1:45:3079+22:0314:04:20127-14
10. Lars Kringlebotn58:0915315:02:29123-4
OL Vallset/Stange / Elverum OK / Hamar OK 2Ungdomskaveln (302)diskvalificerad
1. Sverre Narum40:18177+11:1940:18177
2. Lotte Noren23:40108+4:351:03:58149-28
2. vacant inaktivfullföljt
3. Even Lindaas33:31147+9:201:37:29126-23
3. Jostein Svaland Daleej startfullföljt
4. Even Lindaasdiskvalificeraddiskvalificerad
Hamar OK / Ringsaker OK 2Damkaveln (333)utgått
1. Kristine Fjeld1:05:51206+15:331:05:51206
2. Anne Marit Bordal1:10:28206+20:552:16:19214+8
3. June Hovde44:59210+15:053:01:18210-4
4. vacant 1:16:04229+30:504:17:222100
5. ej startej start

HAMOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
211HAMOK 1Damkaveln (333)5:40:17
1. Fabré Miek1:04:30194+14:121:04:30194
2. Greet Oeyen1:06:11177+16:382:10:41181-13
3. Elien Melis46:15225+16:212:56:56196+15
4. Vandeweyer Marijs1:25:58271+40:444:22:54214+18
5. Mira Scheir1:17:232195:40:17211-3
HAMOK 110-mila (334)ej godkänd
1. Toon Melis58:46221+12:5358:46221
2. Bart Mellebeek1:31:00296+45:202:29:46278+57
3. Frederik Meynen2:35:36306+1:20:515:05:22286+8
4. Jeroen Van der Kleijej godkändej godkänd
5. Dries van der Kleij1:59:32229+51:46ej godkänd
6. Peter Krampiltz2:31:02228+53:25ej godkänd
7. Stefaan Schutjes1:25:39253+35:55ej godkänd
8. Gunther Defermeej godkändej godkänd
9. Jeroen Hoekxej godkändej godkänd
10. Klaas Mellebeek1:03:33200ej godkänd

Haninge SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
120Haninge SOK 1Ungdomskaveln (302)2:26:33
1. Egil Morast32:0235+3:0332:0235
2. Jakob Gadefors Nau26:10225+7:0558:1274+39
2. Nina Persson28:47308+9:421:00:49
3. Martin Skärlén43:44316+19:331:41:56162+88
3. Elias Norrmanej startfullföljt
4. Felix Persson44:3778+8:472:26:33120-42
122Haninge SOK 1Damkaveln (333)5:01:32
1. Sara Eskilsson54:1328+3:5554:1328
2. Hanna Korhonen1:01:01110+11:281:55:1467+39
3. Julia Göransson34:2845+4:342:29:4258-9
4. Jennifer Andersson1:18:00247+32:463:47:42129+71
5. Moa Leijon Lind1:13:50120+18:275:01:32122-7
Haninge SOK 110-mila (334)ej godkänd
1. Jesper Lund50:22115+4:2950:22115
2. Adam Ivarsson57:07114+11:271:47:29112-3
3. Ola Svärd1:47:10206+32:253:34:39147+35
4. Jakob Ivarsson1:36:52157+26:015:11:31142-5
5. P-O Ivarsson1:58:53226+51:077:10:24166+24
6. Christoffer Eskilsson2:32:13233+54:369:42:37169+3
7. Hugo Dahlberg1:07:03115+17:1910:49:40162-7
8. Peter Haglundej godkändej godkänd
9. Sebastian Svärd2:14:28184+51:01ej godkänd
10. Joakim Skärlén57:59152ej godkänd

Hauhon Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
163Hauhon Sisu 110-mila (334)16:05:35
1. Pasi Lehtonen1:01:47255+15:541:01:47255
2. Jukka-Pekka Rantio1:08:24211+22:442:10:11220-35
3. Mikko Lepistö1:44:03191+29:183:54:14202-18
4. Ari Hiiri1:43:13208+32:225:37:27200-2
5. Jukka Pohjola1:46:40178+38:547:24:07186-14
6. Jaakko Liukkala2:29:46221+52:099:53:53180-6
7. Matti Olli1:03:5280+14:0810:57:45168-12
8. Arttu Koskinen2:05:53247+52:3913:03:38175+7
9. Markus Salo2:00:38147+37:1115:04:16167-8
10. Tero Salonen1:01:1918516:05:35163-4

Hellas Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Hellas Orientering 1Damkaveln (333)4:11:29
1. Kristina Rybakovaite54:0526+3:4754:0526
2. Gabija Razaityte52:1811+2:451:46:237-19
3. Capucine Vercellotti34:2343+4:292:20:4612+5
4. Svetlana Mironova48:518+3:373:09:3711-1
5. Irina Nyberg1:01:5229+6:294:11:2913+2
76Hellas Orientering 110-mila (334)13:50:55
1. Igor Daniel52:31137+6:3852:31137
2. Lukas Vaitkus53:4187+8:011:46:12104-33
3. Sergey Dobrynin1:25:4270+10:573:11:5489-15
4. Viktoras Staišiūnas1:33:12138+22:214:45:0690+1
5. Franck Louvet1:35:32115+27:466:20:3896+6
6. Pavel Shestakov2:01:3464+23:578:22:1277-19
7. Gintaras Kuke1:17:26214+27:429:39:3895+18
8. Tomas Kuzminskis1:23:3734+10:2311:03:1584-11
9. Anton Bordyukov1:50:45103+27:1812:54:0079-5
10. Ruslan Mustafin56:5566+15:4213:50:5576-3
107Hellas Orientering 2Damkaveln (333)4:54:57
1. Fanny Roche57:0992+6:5157:0992
2. Liudmila Sapronenkova59:3486+10:011:56:4375-17
3. Charlotta Thureson Giberg37:56116+8:022:34:3991+16
4. Jonna Fors58:2471+13:103:33:0372-19
5. Ida Willén1:21:54172+26:314:54:57107+35

Helsingborgs SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
131Helsingborgs SOK 110-mila (334)15:16:41
1. Johannes Henriksson54:13177+8:2054:13177
2. David Arborelius1:02:22175+16:421:56:35169-8
3. Erik Alnervik1:33:09110+18:243:29:44121-48
4. Fredrik Nilsson1:37:12160+26:215:06:56132+11
5. Björn Hellrup1:26:5875+19:126:33:54112-20
6. Henrik Olofsson2:05:3783+28:008:39:31110-2
7. Joakim Sjöberg1:43:49288+54:0510:23:20129+19
8. Felix Alnervik1:44:02163+30:4812:07:22134+5
9. Patrik Johansson2:10:47176+47:2014:18:09135+1
10. Oskar Cervin58:3215915:16:41131-4
184Helsingborgs SOK 1Ungdomskaveln (302)2:41:12
1. Astrid Henriksson43:55211+14:5643:55211
2. Thea Bökman24:19144+5:141:08:14193-18
2. Hanna Norrestam34:58391+15:531:18:53
3. Louise Drenth38:25248+14:141:46:39191-2
3. Ellen Rosenkvist41:11287+17:001:49:25
4. Gustav Nilsson54:33188+18:432:41:12184-7
190Helsingborgs SOK 1Damkaveln (333)5:36:41
1. Julia Dahl1:00:33160+10:151:00:33160
2. Josefine Nilsson1:10:59213+21:262:11:32190+30
3. Malin Thorneman43:00196+13:062:54:32191+1
4. Carolina Nilsson1:12:27205+27:134:06:591910
5. Carin Stenberg1:29:42189+34:195:36:41190-1

Helsingin Suunnistajat

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Helsingin Suunnistajat 1Ungdomskaveln (302)2:04:02
1. Miika Tala31:5029+2:5131:5029
2. Emilia Tala21:2926+2:2453:1918-11
2. Sanni Heikkinen25:32193+6:2757:22
3. Venla Turakainen30:2770+6:161:23:4624+6
3. vacant inaktivfullföljt
4. Tuomas Heikkilä40:1617+4:262:04:0213-11
30Helsingin Suunnistajat 110-mila (334)12:17:36
1. Luukas Valtonen48:1237+2:1948:1237
2. Veli Kangas48:3023+2:501:36:4229-8
3. Andrey Baryshnikov1:24:0351+9:183:00:4546+17
4. Arttu Syrjäläinen1:18:2242+7:314:19:0739-7
5. Einari Heinaro1:13:5625+6:105:33:0334-5
6. Topi Raitanen1:39:149+1:377:12:1727-7
7. Tapio Haarlaa1:02:2069+12:368:14:3728+1
8. Kalle Rantala1:27:0049+13:469:41:3729+1
9. Timo Mähönen1:43:2967+20:0211:25:0630+1
10. Lauri Tammemäe52:3040+11:1712:17:36300
46Helsingin Suunnistajat 2Ungdomskaveln (302)2:11:46
1. Topias Niemi31:1119+2:1231:1119
2. Juulia Tala22:5167+3:4654:0224+5
2. Aino Kangasaho27:40275+8:3558:51
3. Ellen Heinaro34:32165+10:211:28:3451+27
3. vacant inaktivfullföljt
4. Matias Salonen43:1253+7:222:11:4646-5
68Helsingin Suunnistajat 1Damkaveln (333)4:40:32
1. Heidi Salonen54:1632+3:5854:1632
2. Anniina Suhonen59:5193+10:181:54:0756+24
3. Venla Heikkilä39:34147+9:402:33:4179+23
4. Eija Meriläinen1:00:26102+15:123:34:0781+2
5. Pihla Otsamo1:06:2564+11:024:40:3268-13
73Helsingin Suunnistajat 210-mila (334)13:42:22
1. Anton Salmenkylä49:1884+3:2549:1884
2. Tuomas Tala53:2384+7:431:42:4178-6
3. Tommaso Scalet1:26:0172+11:163:08:4271-7
4. Topi Syrjäläinen1:33:31142+22:404:42:1382+11
5. Ville Lampinen1:30:3893+22:526:12:5183+1
6. Mikko Laakso2:13:17130+35:408:26:0889+6
7. Mikko Salonen1:03:3775+13:539:29:4582-7
8. Antto-Iiro Suhonen1:24:2739+11:1310:54:1275-7
9. Tommi Oksanen1:59:41140+36:1412:53:5377+2
10. Tuomas Heikkilä48:2921+7:1613:42:2273-4
124Helsingin Suunnistajat 3Ungdomskaveln (302)2:27:06
1. Ville Mannonen31:4828+2:4931:4828
2. Venla Salonen25:43204+6:3857:3161+33
2. Oona Mustonen25:46209+6:4157:34
3. Heidi Mustonen41:15288+17:041:38:46134+73
3. vacant inaktivfullföljt
4. Teemu Mustonen48:20135+12:302:27:06124-10
139Helsingin Suunnistajat 2Damkaveln (333)5:08:55
1. Elina Lammi1:04:43195+14:251:04:43195
2. Milla Mattila1:06:42185+17:092:11:25188-7
3. Inka Salonen37:17102+7:232:48:42169-19
4. Helena Matilainen1:03:34132+18:203:52:16150-19
5. Piibe Tammemäe1:16:39143+21:165:08:55139-11
247Helsingin Suunnistajat 3Damkaveln (333)6:09:03
1. Satu Tala1:03:35188+13:171:03:35188
2. Eija Rantala1:05:29165+15:562:09:04173-15
3. Tiia Salonen1:03:13302+33:193:12:17231+58
4. Anna Elovaara-Salmi1:36:11282+50:574:48:28261+30
5. Iida Heiskanen1:20:352496:09:03247-14

Heming Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Heming Orientering 1Ungdomskaveln (302)1:58:31
1. Bjørn Anders Flågen30:5314+1:5430:5314
2. Martine Engebretsen21:2123+2:1652:145-9
2. vacant inaktivfullföljt
3. Sofie Skyttersæter Iversen27:1214+3:011:19:2650
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Kasper Fosser39:057+3:151:58:313-2
166Heming Orientering 2Ungdomskaveln (302)2:36:07
1. Petter Astrup Arnesen34:5876+5:5934:5876
2. Martine Sogn-Larssen25:44206+6:391:00:42102+26
2. vacant inaktivfullföljt
3. Hedvig Vollset41:29292+17:181:42:11165+63
3. vacant inaktivfullföljt
4. Sebastian Eidem53:56180+18:062:36:07166+1
170Heming Orientering 110-mila (334)16:24:39
1. Kimme Arnesen58:26217+12:3358:26217
2. Kasper Fosser56:15107+10:351:54:41144-73
3. Martin Waaler Kaas1:41:06168+26:213:35:47149+5
4. Harald Astrup Arnesen1:32:58134+22:075:08:45137-12
5. Ulrik Astrup Arnesen1:33:05104+25:196:41:50125-12
6. Johan Svedberg2:33:03239+55:269:14:53131+6
7. Tarjei Vollset1:45:04289+55:2010:59:57169+38
8. Bjørn Anders Flågen1:41:01148+27:4712:40:58161-8
9. Claus Martinsen2:25:51194+1:02:2415:06:49169+8
10. Petter Astrup Arnesen1:17:5027116:24:39170+1
Heming Orientering 3Ungdomskaveln (302)ej start
1. vacant (OL Tønsberg og Omegn)ej startej start
2. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
2. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivej start
4. ej startej start

Hestra IF

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
47Hestra IF 110-mila (334)12:51:35
1. Markus Larsson48:5065+2:5748:5065
2. Carl-Johan Fredman51:1766+5:371:40:0762-3
3. Martin Ahlberger1:20:4835+6:033:00:5547-15
4. Filip Grahn1:26:2990+15:384:27:2451+4
5. Rickard Holmqvist1:20:4148+12:555:48:0549-2
6. Conny Rantzow1:53:2738+15:507:41:3248-1
7. Jan Hilding1:11:26165+21:428:52:5851+3
8. Samuel Plumppu1:26:1944+13:0510:19:1746-5
9. Martin Larsson1:38:1249+14:4511:57:2948+2
10. Linus Landergren54:0650+12:5312:51:3547-1
55Hestra IF 1Ungdomskaveln (302)2:14:29
1. Emil Karlsson37:03118+8:0437:03118
2. Alice Aroneng23:32103+4:271:00:3599-19
2. vacant inaktivfullföljt
3. Sofia Grahn32:18121+8:071:32:5390-9
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Victor Helgesson41:3637+5:462:14:2955-35
114Hestra IF 1Damkaveln (333)4:59:15
1. Lovisa Hansson54:1530+3:5754:1530
2. Johanna Sundström58:5178+9:181:53:0652+22
3. Therese Enenge36:3787+6:432:29:4359+7
4. Maria Krafft-Helgesson1:07:58177+22:443:37:4196+37
5. Sara Åberg1:21:34170+26:114:59:15114+18
185Hestra IF 210-mila (334)16:48:37
1. Johan Ingemarsson50:28117+4:3550:28117
2. Stefan Aroneng1:08:45215+23:051:59:13177+60
3. Tobias Pentonen1:52:31231+37:463:51:44197+20
4. Erik Fors2:13:01292+1:02:106:04:45229+32
5. Daniel Hjortvall2:00:28231+52:428:05:13221-8
6. Einar Nordgren3:06:45298+1:29:0811:11:58241+20
7. Andreas Holmqvist1:10:29155+20:4512:22:27231-10
8. Victor Helgesson1:48:42186+35:2814:11:09220-11
9. Benjamin Edlund1:45:0020415:56:09173-47
10. Emil Karlsson52:2812316:48:37185+12
202Hestra IF 2Ungdomskaveln (302)2:46:41
1. Elsa Lindeblom43:51208+14:5243:51208
2. Nora Aroneng25:10175+6:051:09:01203-5
2. Alma Hjertberg26:23232+7:181:10:14
3. Ebba Hjertberg35:09178+10:581:44:10176-27
3. Ida Helgesson53:36368+29:252:02:37
4. Simon Alvhage1:02:31231+26:412:46:41202+26
227Hestra IF / IK Ymer 2Damkaveln (333)5:51:57
1. Lina Landergren1:14:44285+24:261:14:44285
2. Alice Aroneng1:18:19246+28:462:33:03262-23
3. Ebba Widman52:02269+22:083:25:05258-4
4. Sofia Grahn1:08:33180+23:194:33:38242-16
5. Sofia Larsson1:18:192285:51:57227-15

Hiidenkiertäjät

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Hiidenkiertäjät 110-mila (334)11:25:19
1. Olli-Pekka Koistinen47:5231+1:5947:5231
2. Matti Kivelä47:109+1:301:35:027-24
3. Mikko Patana1:20:1329+5:282:55:153-4
4. Andreas Hall1:14:2929+3:384:09:4428+25
5. Oskari Liukkonen1:13:3022+5:445:23:1421-7
6. Timo Sild1:37:3717:00:513-18
7. Perttu Sorsa51:247+1:407:52:157+4
8. Lauri Sild1:19:2014+6:069:11:3570
9. Valentin Novikov1:30:1027+6:4310:41:4511+4
10. Leonid Novikov43:346+2:2111:25:197-4
9Hiidenkiertäjät 1Damkaveln (333)4:05:49
1. Sonja Liukkonen55:2662+5:0855:2662
2. Jenny Paulin50:564+1:231:46:226-56
3. Annika Rihma31:598+2:052:18:217+1
4. Anu Åkerman51:2323+6:093:09:4414+7
5. Julia Novikova56:054+0:424:05:499-5
55Hiidenkiertäjät 210-mila (334)13:12:04
1. Otto Loukkalahti47:3420+1:4147:3420
2. Olle Kärner49:4950+4:091:37:2337+17
3. Kalle Liukkonen1:29:1993+14:343:06:4250+13
4. Ville Luoma1:29:45106+18:544:36:2776+26
5. Tuomo Laine1:24:2866+16:426:00:5563-13
6. Jarkko Saarinen2:04:4378+27:068:05:3862-1
7. Anders Åkerman1:02:2670+12:429:08:0458-4
8. Lauri Sorsa1:30:4476+17:3010:38:4857-1
9. Tõnis Laugesaar1:38:3751+15:1012:17:2555-2
10. Eemeli Suominen54:3951+13:2613:12:04550
94Hiidenkiertäjät 2Damkaveln (333)4:49:17
1. Josefina Sundman58:48126+8:3058:48126
2. Laura Leijola58:3973+9:061:57:2785-41
3. Essi Kangasaho38:46133+8:522:36:1398+13
4. Kerstin Uiboupin56:5254+11:383:33:0573-25
5. Anu Uhotoinen1:16:12139+20:494:49:1794+21

Hiisirasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
23Hiisirasti 1Damkaveln (333)4:17:08
1. Daria Korobeynik55:0652+4:4855:0652
2. Noora Koskinen56:5348+7:201:51:5935-17
3. Inna Somova32:1812+2:242:24:1730-5
4. Päivi Autio53:0333+7:493:17:2027-3
5. Natalia Efimova59:4820+4:254:17:0823-4
52Hiisirasti 110-mila (334)12:59:18
1. Roman Efimov47:4928+1:5647:4928
2. Sergey Detkov47:077+1:271:34:564-24
3. Henrik Väisänen1:20:3632+5:512:55:3217+13
4. Johannes Pohjala1:11:125+0:214:06:445-12
5. Rene Post1:26:3374+18:475:33:1736+31
6. Andrei Hramov2:07:2699+29:497:40:4339+3
7. Joona Huila1:10:20154+20:368:51:0350+11
8. Saku Asikainen1:28:4061+15:2610:19:4347-3
9. Roope Koskinen1:46:3189+23:0412:06:1451+4
10. Timo Mikkola53:0444+11:5112:59:1852+1
59Hiisirasti 1Ungdomskaveln (302)2:15:55
1. Tuukka Mäkinen30:5314+1:5430:5314
2. Linda Huhtala26:33236+7:2857:2659+45
2. vacant inaktivfullföljt
3. Susanna Aho32:01108+7:501:29:2755-4
3. vacant inaktivfullföljt
4. Roope Ruuhiala46:28107+10:382:15:5559+4

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
238Hjobygdens OK 1Damkaveln (333)6:05:10
1. Maria Schmiterlöw1:02:51180+12:331:02:51180
2. Ann-Kristin Jansson1:22:39267+33:062:25:30241+61
3. Hanna Larsson1:02:26300+32:323:27:56265+24
4. Anna Schmiterlöw1:19:42253+34:284:47:38259-6
5. Elin Törnroth1:17:322236:05:10238-21

Hjärnarps GH OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
118Hjärnarps GH OL 1Damkaveln (333)5:00:21
1. Nicole Ljungdahl59:20136+9:0259:20136
2. Matilda Arborelius1:03:38141+14:052:02:58133-3
3. Erica Eriksson38:43132+8:492:41:41123-10
4. Frida Hedin1:01:17112+16:033:42:58121-2
5. Kajsa Hedin1:17:23150+22:005:00:21118-3
133Hjärnarps GH OL / OK Pan-Kristianstad 1Ungdomskaveln (302)2:29:09
1. Olivia Nilsson49:51253+20:5249:51253
2. Hugo Andersson22:3155+3:261:12:22213-40
2. vacant inaktivfullföljt
3. Vilma Svantesson33:51156+9:401:46:13187-26
3. vacant inaktivfullföljt
4. Jakob Höst42:5650+7:062:29:09133-54
Hjärnarps GH OL / Katrineholms OK 110-mila (334)ej godkänd
1. Linus Bohman52:37143+6:4452:37143
2. Jakob Höst1:08:04208+22:242:00:41193+50
3. Emil Svensson1:59:06255+44:213:59:47220+27
4. Per Gustafssonej godkändej godkänd
5. Fredrik Ståhl2:08:55257+1:01:09ej godkänd
6. Rikard Seger2:21:18172+43:41ej godkänd
7. Mats Svensson1:15:51204+26:07ej godkänd
8. Mikael Rubenssonej godkändej godkänd
9. Klas Bringert2:07:00244ej godkänd
10. Conny Rask1:03:29197ej godkänd

Hyvinkään Rasti

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60Hyvinkään Rasti 1Ungdomskaveln (302)2:16:18
1. Sanni Norrbacka37:04119+8:0537:04119
2. Salla Norrbacka24:03124+4:581:01:07110-9
2. vacant inaktivfullföljt
3. Wertti Autio31:3795+7:261:32:4486-24
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Ville Tiljander43:3456+7:442:16:1860-26
122Hyvinkään Rasti 110-mila (334)15:02:09
1. Tero Niemi58:50222+12:5758:50222
2. Oskari Jumppanen1:06:54202+21:142:05:44208-14
3. Tapani Partanen1:36:44143+21:593:42:28168-40
4. Janne Åberg1:48:44227+37:535:31:12187+19
5. Atte Honkonen1:31:59100+24:137:03:11160-27
6. Toni Pikkarainen2:14:13133+36:369:17:24141-19
7. Sakari Puolakanaho1:08:39127+18:5510:26:03132-9
8. Jussi Partanen1:37:39122+24:2512:03:42131-1
9. Pasi Romppainen1:59:52143+36:2514:03:34126-5
10. Ville Tiljander58:3516015:02:09122-4
217Hyvinkään Rasti 2Ungdomskaveln (302)2:54:36
1. Ronja Friman44:48220+15:4944:48220
2. Viivi Vesterinen30:58349+11:531:15:46238+18
2. vacant inaktivfullföljt
3. Joonas Ojanen34:47171+10:361:50:33214-24
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Arttu Ylönen1:04:03235+28:132:54:36217+3
221Hyvinkään Rasti 210-mila (334)18:24:11
1. Jussi Borgenström1:01:56257+16:031:01:56257
2. Mikko Norrbacka1:32:38299+46:582:34:34284+27
3. Vinsci Kivinen2:31:07300+1:16:225:05:41287+3
4. Kimmo Niemi1:54:53254+44:027:00:34276-11
5. Arto LIlja1:55:58212+48:128:56:32261-15
6. Jouni Karetjoki2:27:58213+50:2111:24:30248-13
7. Juha Ojanen1:29:07266+39:2312:53:37245-3
8. Tuomas Takaluoma1:43:18155+30:0414:36:55229-16
9. Timo Mikkonen2:11:4225416:48:37220-9
10. Arttu Ylönen1:35:3430018:24:11221+1
Hyvinkään Rasti 1Damkaveln (333)ej godkänd
1. Kirsi Vesterinen1:10:50254+20:321:10:50254
2. Paula Partanenej godkändej godkänd
3. Ronja Friman45:12213+15:18ej godkänd
4. Sanni Norrbacka1:07:35171+22:21ej godkänd
5. Milla Turpiainenej godkändej godkänd

Hämeenlinnan Suunnistajat

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
54Hämeenlinnan Suunnistajat 1Ungdomskaveln (302)2:14:26
1. Niko Kommio34:5070+5:5134:5070
2. Jenna Leipijärvi22:5674+3:5157:4664-6
2. vacant inaktivfullföljt
3. Meiju Lehtinen31:4797+7:361:29:3357-7
3. vacant (OL Tønsberg og Omegn)inaktivfullföljt
4. Aleksi Vihelä44:5381+9:032:14:2654-3
63Hämeenlinnan Suunnistajat 1Damkaveln (333)4:39:52
1. Laura Vike52:4712+2:2952:4712
2. Bernadett Kelemen1:04:28153+14:551:57:1582+70
3. Sanni Kuusinen34:4651+4:522:32:0177-5
4. Polina Kuznetsova59:5998+14:453:32:0069-8
5. Ildiko Szerencsi1:07:5270+12:294:39:5263-6
89Hämeenlinnan Suunnistajat 110-mila (334)14:15:08
1. Nikita Somov52:11129+6:1852:11129
2. Konstantin Serebryanitskiy53:5694+8:161:46:07103-26
3. Petri Kuusinen1:32:23105+17:383:18:3099-4
4. Jere Kommio1:35:18151+24:274:53:48106+7
5. Vili Virkki1:43:22158+35:366:37:10117+11
6. Juri Kirjanov1:56:4947+19:128:33:5993-24
7. Juho Elovaara1:09:49148+20:059:43:48100+7
8. Juha Prittinen1:38:00127+24:4611:21:4899-1
9. Matti Hakala1:46:2388+22:5613:08:1190-9
10. Tero Viljanen1:06:5794+25:4414:15:0889-1

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
94FK Boken / Härlövs IF / Örkelljunga FK 1Ungdomskaveln (302)2:21:04
1. Irmalinn Nilsson38:01148+9:0238:01148
2. Sofia Palm25:16180+6:111:03:17141-7
2. Rebecca Harden25:41202+6:361:03:42
3. Albin Kronkvist32:19123+8:081:35:36110-31
3. vacant inaktivfullföljt
4. Simon Harden45:2893+9:382:21:0494-16

Härnösands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
207Härnösands OK 110-mila (334)17:21:31
1. Benjamin Selling1:00:51236+14:581:00:51236
2. Jonas Fryksten1:11:32238+25:522:12:23233-3
3. Willy Gahlin1:57:17249+42:324:09:402330
4. Erik Borglund1:59:38269+48:476:09:18239+6
5. Erik Hansson2:01:57236+54:118:11:15231-8
6. Torbjörn Engberg2:08:41107+31:0410:19:56208-23
7. Ulf Lindahl1:47:48292+58:0412:07:44225+17
8. Magnus Neuman1:47:43179+34:2913:55:27209-16
9. Per Edström1:57:2922215:52:56191-18
10. Emil Edebo1:28:3529617:21:31207+16

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
86Hässleholms OK 1Ungdomskaveln (302)2:20:14
1. Ludvig Hallabro37:59145+9:0037:59145
2. Nellie Rydlund22:5370+3:481:00:52106-39
2. Linnea Rydlund27:51280+8:461:05:50
3. Emmy Helmersson35:27183+11:161:36:19114+8
3. vacant inaktivfullföljt
4. Wiktor Rydlund43:5561+8:052:20:1486-28

I 2 IF Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
I 2 IF Karlstad 110-mila (334)ej godkänd
1. Jan Olm53:23155+7:3053:23155
2. Magnus Albinsson1:00:55150+15:151:54:18140-15
3. Anders Sjöberg1:44:43193+29:583:39:01160+20
4. Morgan Svärdh1:40:03179+29:125:19:04158-2
5. Johan Skogås1:41:35148+33:497:00:39146-12
6. Martin Lundgren2:34:44241+57:079:35:23160+14
7. Patrik Granat1:09:02133+19:1810:44:25156-4
8. Mats Mossberg1:53:51219+40:3712:38:16160+4
9. Peter Svartängej godkändej godkänd
10. Mikael Hasselquist1:12:04259ej godkänd

IF Brahe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
128IF Brahe 110-mila (334)15:07:27
1. Bart Delobel52:43144+6:5052:43144
2. Matti Lindstedt55:15104+9:351:47:58118-26
3. Vesa Aaltonen1:36:34141+21:493:24:32115-3
4. Staffan Järn1:30:43114+19:524:55:15111-4
5. Tommy Åbacka1:34:00108+26:146:29:15108-3
6. Wouter Leeuws2:07:1198+29:348:36:26102-6
7. Kaj Grön1:28:34264+38:5010:05:00114+12
8. Peter Johansson1:52:32211+39:1811:57:32121+7
9. Filip Brunell1:44:4475+21:1713:42:16110-11
10. Patrik Wärnman1:25:1128615:07:27128+18

IF Femman

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
89IF Femman 1Damkaveln (333)4:46:56
1. Julia Björkstrand56:0773+5:4956:0773
2. Alexandra Enlund1:02:32131+12:591:58:39103+30
3. Matilda Smeds41:39180+11:452:40:18117+14
4. Pernilla Tunis57:3860+12:243:37:5698-19
5. Victoria Höstman1:09:0080+13:374:46:5689-9

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
246IF Hagen 1Damkaveln (333)6:07:53
1. Maria Sahlén1:06:10211+15:521:06:10211
2. Anna Larsson1:18:56249+29:232:25:06237+26
3. Stina Larsson57:08286+27:143:22:14256+19
4. Emma Kindbom1:13:22212+28:084:35:36244-12
5. Ellen Larsson1:32:172776:07:53246+2

IF Hallby SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Jönköpings OK / IF Hallby SOK 210-mila (334)ej godkänd
1. Oscar Henriksson1:06:41285+20:481:06:41285
2. Mirek Hadac1:06:29199+20:492:13:10236-49
3. Lars Lundström1:37:51152+23:063:51:01193-43
4. Niklas Alvaeus1:33:12138+22:215:24:13176-17
5. Anders Ling1:54:35205+46:497:18:48178+2
6. Erik Pettersson2:43:59273+1:06:2210:02:47190+12
7. Victor Hanssonej godkändej godkänd
8. Arvid Claesson1:49:29190+36:15ej godkänd
9. Johan Löfström2:30:00282ej godkänd
10. Filip Rosjö58:49166ej godkänd

IF Rigor

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
141IF Rigor / Fjärås AIK 1Ungdomskaveln (302)2:30:58
1. Felizia Wikner Zienkiewicz39:35160+10:3639:35160
2. Lina Erdelius29:09316+10:041:08:44197+37
2. vacant inaktivfullföljt
3. Jonna Halonen37:06213+12:551:45:50183-14
3. Vacant inaktivfullföljt
4. Jonas Toftered45:0886+9:182:30:58141-42
157IF Rigor 110-mila (334)15:53:28
1. Mikael Andersson50:11113+4:1850:11113
2. Fredrik Berg1:10:14230+24:342:00:25191+78
3. Fredrik Andersson1:42:13173+27:283:42:38173-18
4. Jens Arvidsson1:42:47203+31:565:25:25178+5
5. Emil Erdelius1:56:52215+49:067:22:17183+5
6. Jonas Andersson2:27:25209+49:489:49:42173-10
7. Ulrika Toftered1:14:31195+24:4711:04:13177+4
8. Stefan Graad1:49:30191+36:1612:53:43168-9
9. Martin Boberg1:53:33118+30:0614:47:16158-10
10. Anton Boberg1:06:1222615:53:28157-1

IF Sibbo-Vargarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58IF Sibbo-Vargarna 1Damkaveln (333)4:38:50
1. Elli Virta52:5013+2:3252:5013
2. Karoliina Martikainen54:2931+4:561:47:1917+4
3. Mari Seppänen35:2058+5:262:22:3921+4
4. Jasmin Sundbäck1:06:38162+21:243:29:1760+39
5. Tatiana Rozova1:09:3381+14:104:38:5058-2
84IF Sibbo-Vargarna 110-mila (334)13:59:07
1. Mikhail Chegarovskiy50:33119+4:4050:33119
2. Henri Pasanen56:59111+11:191:47:32113-6
3. Victor Mansner1:31:0299+16:173:18:34102-11
4. Yuri Agafontsev1:27:1093+16:194:45:4492-10
5. Sören Sundblom1:30:5095+23:046:16:34920
6. Jani Virta2:05:5287+28:158:22:2680-12
7. Jesper Lindahl1:07:43117+17:599:30:0983+3
8. Fredrik Blomster1:33:5998+20:4511:04:0885+2
9. Daniel Blomster1:54:46124+31:1912:58:5482-3
10. Christoffer Hindsberg1:00:1384+19:0013:59:0784+2

IF Sturla

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
99IF Sturla 1Ungdomskaveln (302)2:22:22
1. Kornelia L. Brurberg44:31217+15:3244:31217
2. Johan Kristian Undeland22:2954+3:241:07:00180-37
2. Egil Frydenlund22:3457+3:291:07:05
3. Sigrid Bredde Vig34:10161+9:591:41:10153-27
3. vacant inaktivfullföljt
4. Sturla Frydenlund41:1233+5:222:22:2299-54
199IF Sturla 2Ungdomskaveln (302)2:44:49
1. Fride Sørensen45:13224+16:1445:13224
2. Bernhard Bryhn24:41157+5:361:09:54204-20
2. Oscar Melheim24:42158+5:371:09:55
3. Åshild Vari40:31281+16:201:50:25213+9
3. vacant inaktivfullföljt
4. Nicolai Hubschle54:24186+18:342:44:49199-14
232IF Sturla 110-mila (334)19:21:23
1. Tibor Vari1:06:54286+21:011:06:54286
2. Nils Inge Brurberg1:29:40292+44:002:36:34289+3
3. Harald Thon2:10:26273+55:414:47:00280-9
4. Sturla Frydenlund1:57:42264+46:516:44:42271-9
5. Hallvard A Foss2:14:31272+1:06:458:59:13263-8
6. Lars Henrik Verde Thon2:10:30117+32:5311:09:43239-24
7. Aud Ellen Brevik1:31:30273+41:4612:41:13241+2
8. Per E Larsen2:00:22238+47:0814:41:35230-11
9. Espen Melheim2:52:1929217:33:54249+19
10. Snorre Frydenlund1:47:2931319:21:23232-17
IF Sturla 1Damkaveln (333)ej godkänd
1. Linda Verde1:24:18307+34:001:24:18307
2. Aud Ellen Brevikej godkändej godkänd
3. Fride Sørensen51:30264+21:36ej godkänd
4. Magnhild Frydenlund2:32:44299+1:47:30ej godkänd
5. Aud Ellen Brevikej startej godkänd

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
68IF Thor 1Ungdomskaveln (302)2:16:57
1. Lina Svärd38:07150+9:0838:07150
2. Alva Lindell26:52250+7:471:04:59161+11
2. vacant inaktivfullföljt
3. Viktor Bylund31:2893+7:171:36:27117-44
3. Emil Jonsell39:19263+15:081:44:18
4. Erik Hannrup40:3022+4:402:16:5768-49
146IF Thor 1Damkaveln (333)5:10:38
1. Gunilla Svärd53:3920+3:2153:3920
2. Anna Sander1:05:05162+15:321:58:44104+84
3. Rebecka Hoppe41:18175+11:242:40:02115+11
4. Dorothe Spillmann1:13:18211+28:043:53:20156+41
5. Annika Ridell1:17:18147+21:555:10:38146-10
219IF Thor 110-mila (334)18:14:04
1. Daniel Andersson-Olm1:06:04278+20:111:06:04278
2. Bo Segerman1:23:17277+37:372:29:21273-5
3. Mats Jonsell3:04:28313+1:49:435:33:49297+24
4. Christian Mittelholzer1:40:33183+29:427:14:22279-18
5. Andreas Svensson2:10:39265+1:02:539:25:01269-10
6. Fredrik Elwinger2:38:24254+1:00:4712:03:25260-9
7. Petter Ranefall1:04:5085+15:0613:08:15250-10
8. Robert Pettersson1:40:36144+27:2214:48:51234-16
9. Thomas Pettersson2:13:5225817:02:43223-11
10. Erik Hannrup1:11:2125318:14:04219-4
IF Thor 2Ungdomskaveln (302)ej godkänd
1. Hugo Bäsén40:31183+11:3240:31183
2. Elsa Bäsén28:05291+9:001:08:36196+13
2. Ebba Lindell30:08337+11:031:10:39
3. Petter Nordenholmej godkändej godkänd
3. Anton Segerman1:04:28378+40:17ej godkänd
4. Tilda Nordenholm3:57:22271+3:21:32ej godkänd

IFK Enskede

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
235IFK Enskede 1Damkaveln (333)5:55:51
1. Elin Ahlström1:11:00260+20:421:11:00260
2. Nina de Boussard59:2985+9:562:10:29176-84
3. Josefin Glasell55:59284+26:053:06:28221+45
4. Martina Sundberg1:23:36266+38:224:30:04233+12
5. Therese Sjöberg1:25:472605:55:51235+2
IFK Enskede 110-mila (334)ej godkänd
1. Mats Eriksson58:23215+12:3058:23215
2. Ludvig Sandahl1:27:53288+42:132:26:16264+49
3. Ove Hedlund1:55:39240+40:544:21:55253-11
4. Pär Hedlund1:47:39221+36:486:09:34240-13
5. Mats Larssonej godkändej godkänd
6. Fredrik Hedin2:23:28192+45:51ej godkänd
7. Elin Ahlströmej godkändej godkänd
8. Ulf Bylund2:00:02234+46:48ej godkänd
9. Martin Ahlström2:20:38266ej godkänd
10. vacant 1:00:31178ej godkänd

IFK Göteborg

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6IFK Göteborg 110-mila (334)11:24:55
1. Fredrik Persson47:2515+1:3247:2515
2. Henrik Laas50:0153+4:211:37:2638+23
3. Patrik Martner1:18:138+3:282:55:3924-14
4. Søren Schwartz1:11:053+0:144:06:445-19
5. Jonas Pilblad1:11:4114+3:555:18:2510+5
6. Niclas Jonasson1:42:2916+4:527:00:544-6
7. Erik Engstrand51:216+1:377:52:157+3
8. Eskil Kinneberg1:17:296+4:159:09:445-2
9. Francois Gonon1:29:5126+6:2410:39:356+1
10. Thor Nørskov45:2011+4:0711:24:5560
24IFK Göteborg 1Damkaveln (333)4:17:17
1. Josefine Carlsson54:1530+3:5754:1530
2. Elin Månsson54:3533+5:021:48:5027-3
3. Kirsi Nurmi33:3121+3:372:22:2120-7
4. Anna Närhi51:1121+5:573:13:3217-3
5. Jenny Johansson1:03:4540+8:224:17:1724+7
45IFK Göteborg 210-mila (334)12:50:17
1. Jakob Eng48:4262+2:4948:4262
2. Christian Nielsen51:3071+5:501:40:1265+3
3. John Persson1:26:2476+11:393:06:3649-16
4. Tobias Noborn1:16:4737+5:564:23:2347-2
5. Martin Larsson1:19:4742+12:015:43:1043-4
6. Markus Johansson1:58:0856+20:317:41:1847+4
7. Rikard Pentonen1:01:3558+11:518:42:5343-4
8. Daniel Netz1:27:4052+14:2610:10:3342-1
9. Juste Raimbault1:43:0365+19:3611:53:3643+1
10. Per-Anders Eggertsen56:4164+15:2812:50:1745+2
118IFK Göteborg 310-mila (334)14:59:04
1. Joel Nilsson54:05171+8:1254:05171
2. Anders Hederskog1:09:55227+24:152:04:00202+31
3. Jens Thorild1:38:24153+23:393:42:24167-35
4. Per Andreasson1:30:52116+20:015:13:16148-19
5. Mattias Holmstrand1:32:01101+24:156:45:17132-16
6. Wojciech Dudek2:25:44201+48:079:11:01127-5
7. Stefan Kinell1:23:08244+33:2410:34:09148+21
8. Preben Jörgensen1:39:25137+26:1112:13:34140-8
9. Adam Szmulkowski1:53:36120+30:0914:07:10130-10
10. Håkan Petersson51:5411914:59:04118-12
125IFK Göteborg 2Damkaveln (333)5:02:07
1. Elin Pettersson1:00:39163+10:211:00:39163
2. Erica Pettersson58:4074+9:071:59:19110-53
3. Anna Gustafsson35:2159+5:272:34:4092-18
4. Annica Eng1:03:14127+18:003:37:5497+5
5. Lovisa Carlsson1:24:13177+28:505:02:07125+28

IFK Hedemora OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
250IFK Hedemora OK 110-mila (334)21:33:14
1. Johan Carlson1:33:23314+47:301:33:23314
2. Henrik Ehrin1:49:09317+1:03:293:22:32313-1
3. Albin Carlson3:10:55314+1:56:106:33:27306-7
4. Elias Melin2:39:08311+1:28:179:12:35299-7
5. Erik Dilexit2:09:49262+1:02:0311:22:24290-9
6. Marcus Mattsson2:39:59260+1:02:2214:02:23275-15
7. Edwin Carlson1:15:1230715:17:35267-8
8. Carl Aura2:02:3329017:20:08255-12
9. Göran Kampegård3:02:0229620:22:10252-3
10. Olle Penttinen1:11:0425021:33:14250-2
IFK Hedemora OK 1Damkaveln (333)ej godkänd
1. Joe Stenassen1:00:13156+9:551:00:13156
2. Matilda Wigren Johansson1:19:39255+30:062:19:52221+65
3. Jenny Spång41:12172+11:183:01:04208-13
4. Elin Aura1:22:02262+36:484:23:06215+7
5. Solvej Carlsonej godkändej godkänd

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IFK Lidingö SOK 110-mila (334)11:14:04
1. Niklas Serrander48:2651+2:3348:2651
2. Julian Dent45:4011:34:061-50
3. Nicolas Simonin1:21:3839+6:532:55:4427+26
4. Anders Skarholt1:12:3214+1:414:08:1613-14
5. Anders Carlsson1:10:078+2:215:18:238-5
6. Filip Dahlgren1:43:2125+5:447:01:4418+10
7. Erik Ivarsson Sandberg49:4417:51:282-16
8. Øystein Kvaal Østerbø1:15:155+2:019:06:433+1
9. Fredrik Johansson1:23:27110:30:102-1
10. Mårten Boström43:547+2:4111:14:0420
7IFK Lidingö SOK 1Damkaveln (333)4:05:19
1. Helena Karlsson52:163+1:5852:163
2. Annica Gustafsson51:569+2:231:44:121-2
3. Anna Bachman32:0610+2:122:16:182+1
4. Ausrine Kutkaite49:2315+4:093:05:4120
5. Ines Brodmann59:3819+4:154:05:197+5
17IFK Lidingö SOK 2Damkaveln (333)4:12:17
1. Akvile Preiksaite55:1156+4:5355:1156
2. Frida Bakkman51:437+2:101:46:5411-45
3. Sofia Törnqvist33:5028+3:562:20:44110
4. Sofia Adolfsson53:2334+8:093:14:0718+7
5. Sarina Jenzer58:1014+2:474:12:1717-1
42IFK Lidingö SOK 210-mila (334)12:47:40
1. Florian Schneider47:4627+1:5347:4627
2. Emil Lauri49:4148+4:011:37:2739+12
3. Klaus Schgaguler1:17:464+3:012:55:132-37
4. Jo Indgaard1:11:349+0:434:06:478+6
5. Anders Hedman1:22:3359+14:475:29:2030+22
6. Giancarlo Simion2:06:0388+28:267:35:2335+5
7. Mattias Johansson1:03:4176+13:578:39:04350
8. Máté Kerényi1:26:4646+13:3210:05:5037+2
9. Martin Larbo1:44:3573+21:0811:50:2538+1
10. Tero Junttila57:1571+16:0212:47:4042+4
44IFK Lidingö SOK 3Damkaveln (333)4:30:45
1. Matleena Boström52:255+2:0752:255
2. Rachael Rothman56:4745+7:141:49:1229+24
3. Elin Carlsson36:4791+6:532:25:5936+7
4. Sofie Sihver1:00:0199+14:473:26:0048+12
5. Adela Indrakova1:04:4552+9:224:30:4544-4
53IFK Lidingö SOK 1Ungdomskaveln (302)2:14:21
1. Julia Rajan33:4464+4:4533:4464
2. Jonatan Graversen23:55116+4:5057:3962-2
2. vacant inaktivfullföljt
3. Ebba Ganslandt31:4797+7:361:29:2654-8
3. Elin Jarlemark38:47253+14:361:36:26
4. Petter Boding44:5582+9:052:14:2153-1
172IFK Lidingö SOK 2Ungdomskaveln (302)2:38:47
1. Isabella Tapper40:32184+11:3340:32184
2. Axel Kierkegaard23:0279+3:571:03:34146-38
2. Anton Ström29:41327+10:361:10:13
3. Evelyn Wendelius38:28250+14:171:42:02164+18
3. Lotta Duhs44:28321+20:171:48:02
4. Niclas Limnefelt56:45201+20:552:38:47172+8
IFK Lidingö SOK 310-mila (334)ej godkänd
1. Mikael Jansson57:25204+11:3257:25204
2. Christian Hjalmarsson59:20135+13:401:56:45173-31
3. Andrew Quin1:33:33112+18:483:30:18131-42
4. Hans Olof Amblie1:24:4974+13:584:55:07108-23
5. Linus Kaisajuntti1:30:4194+22:556:25:48104-4
6. Evan Barr2:10:43119+33:068:36:311040
7. Antonio Serini1:15:41202+25:579:52:12106+2
8. Mattias Perneby1:40:42146+27:2811:32:54105-1
9. Arnaud Dumasej godkändej godkänd
10. Anders Storbråtenej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 410-mila (334)ej godkänd
1. Magnus Rajan1:01:44254+15:511:01:44254
2. Mikael Tarandi1:21:20272+35:402:23:04260+6
3. Sixten Hillerhag1:55:44241+40:594:18:48245-15
4. Anna Bachman1:32:36129+21:455:51:24220-25
5. Johan Sällfors1:48:32189+40:467:39:56202-18
6. Mattias Ganslandtej godkändej godkänd
7. Oliver Klingefjord1:57:39296+1:07:55ej godkänd
8. Tapani Mattus2:10:19255+57:05ej godkänd
9. Jari Pöyhönenej startej godkänd
10. Torbjörn Jarlemarkej startej godkänd

IFK Moras OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4IFK Moras OK 110-mila (334)11:21:23
1. Andreas Holmberg47:2113+1:2847:2113
2. Donatas Stulgys49:0837+3:281:36:2926+13
3. Simon Hodler1:18:5512+4:102:55:248-18
4. Simonas Krepsta1:12:5619+2:054:08:2015+7
5. Zsolt Lenkei1:09:113+1:255:17:313-12
6. Artem Panchenko1:43:5127+6:147:01:2215+12
7. Johan Lindberg50:185+0:347:51:405-10
8. Graham Gristwood1:15:094+1:559:06:494-1
9. Vojtech Kral1:28:2822+5:0110:35:1740
10. Roman Ryapolov46:0618+4:5311:21:2340
20IFK Moras OK 1Damkaveln (333)4:16:36
1. Anastasia Trubkina52:5414+2:3652:5414
2. Olga Panchenko53:2220+3:491:46:164-10
3. Fanni Gyurko30:012+0:072:16:171-3
4. Evgeniya Ryapolova52:5032+7:363:09:079+8
5. Magdalena Olsson1:07:2969+12:064:16:3620+11
56IFK Moras OK 2Damkaveln (333)4:38:04
1. Helene Söderlund58:01105+7:4358:01105
2. Katarina Svahn58:5780+9:241:56:5878-27
3. Frida Lövgren35:0257+5:082:32:0076-2
4. Sara Wadman54:2739+9:133:26:2750-26
5. Indre Valaite1:11:37102+16:144:38:0456+6
71IFK Moras OK 210-mila (334)13:40:23
1. Erik Folkesson Blom49:2187+3:2849:2187
2. Kristian Dahlström58:13122+12:331:47:34114+27
3. Joakim Engström1:31:16100+16:313:18:50108-6
4. Mattias Johansson1:48:43226+37:525:07:33135+27
5. Ola Svahn1:30:2391+22:376:37:56119-16
6. Jegor Kostylev1:56:2046+18:438:34:1695-24
7. Linus Rapp56:0720+6:239:30:2384-11
8. Andrey Lamov1:21:0525+7:5110:51:2867-17
9. Per Holm1:40:2559+16:5812:31:5363-4
10. Adrian Dahlström1:08:3096+27:1713:40:2371+8
121IFK Moras OK / Västerbergslagens OL 2Ungdomskaveln (302)2:26:35
1. Jonas Norlin35:0379+6:0435:0379
2. Thea Sjösten Andersson27:56284+8:511:02:59135+56
2. Elin Norlin36:51399+17:461:11:54
3. Cecilia Djerf37:39228+13:281:40:38151+16
3. vacant inaktivfullföljt
4. Axel Jutterström45:5797+10:072:26:35121-30
168IFK Moras OK 3Damkaveln (333)5:19:04
1. Johanka Simkova57:54103+7:3657:54103
2. Sara Rapp1:06:07176+16:342:04:01142+39
3. Stefania Corradini37:55115+8:012:41:56126-16
4. Lena Karlsson Holmer1:00:52109+15:383:42:48118-8
5. Josefin Lindberg1:36:16197+40:535:19:04168+50
183IFK Moras OK 310-mila (334)16:44:53
1. Ieva Sargautyte1:16:37300+30:441:16:37300
2. Sara Rapp1:27:54289+42:142:44:31295-5
3. Katarina Svahn1:57:16248+42:314:41:47272-23
4. Magdalena Olsson1:56:06257+45:156:37:53268-4
5. Helene Söderlund1:55:11207+47:258:33:04252-16
6. Evgeniya Ryapolova2:16:04139+38:2710:49:08227-25
7. Johanka Simkova1:06:47111+17:0311:55:55211-16
8. Indre Valaite1:45:49173+32:3513:41:44199-12
9. Frida Lövgren2:08:3524715:50:19214+15
10. Olga Panchenko54:3413116:44:53183-31
188IFK Moras OK 1Ungdomskaveln (302)2:41:58
1. Erika Duhlbo45:02222+16:0345:02222
2. Moa Sjösten Andersson27:10263+8:051:12:12212-10
2. Simon Karlsson Holmer27:36271+8:311:12:38
3. Emelie Brudin42:24302+18:131:54:36225+13
3. vacant inaktivfullföljt
4. Fredrik Norlin47:22121+11:322:41:58188-37

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
75IFK Umeå 110-mila (334)13:47:32
1. Samuel Andersson49:1582+3:2249:1582
2. Fredrik Åhman53:1982+7:391:42:3476-6
3. Eduardo Gil Marcos1:25:3066+10:453:08:0456-20
4. Lukas Peterson1:31:24118+20:334:39:2878+22
5. Oskar Malmberg1:32:06102+24:206:11:3477-1
6. Tiago Romão2:05:4186+28:048:17:1573-4
7. Jan Johansson1:01:4160+11:579:18:5670-3
8. Joel Sjölander1:32:4988+19:3510:51:4569-1
9. Simon Waller1:53:57121+30:3012:45:4274+5
10. Olof Malmberg1:01:5088+20:3713:47:3275+1

IGTISA

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29IGTISA 110-mila (334)12:16:38
1. Martynas Tirlikas49:3493+3:4149:3493
2. Arturs Paulins46:474+1:071:36:2120-73
3. Vilius Aleliunas1:19:0817+4:232:55:2914-6
4. Giedrius Sabaliauskas1:12:5217+2:014:08:2117+3
5. Henrikas Pauzas1:12:3620+4:505:20:5715-2
6. Vytautas Beliunas1:40:1711+2:407:01:149-6
7. Giedrius Valantinas1:09:26142+19:428:10:4026+17
8. Andris Jubelis1:21:0124+7:479:31:4125-1
9. Modestas Bacys1:46:1186+22:4411:17:5228+3
10. Andrej Gerasimov58:4678+17:3312:16:3829+1

IK Gandvik

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
186IK Gandvik / Istrums SK / Ryda SK 110-mila (334)16:48:41
1. Mikael Andersson57:00198+11:0757:00198
2. Joachim Friberg59:03132+13:231:56:03162-36
3. Magnus Södervall1:49:39223+34:543:45:42185+23
4. Erik Andersson2:03:51279+53:005:49:33216+31
5. Joel Andersson1:57:35219+49:497:47:08210-6
6. Christoffer Andersén2:29:15217+51:3810:16:23200-10
7. Filip Södervall1:22:07241+32:2311:38:30203+3
8. Simon Börjeson1:44:06164+30:5213:22:36192-11
9. Magnus Dahlin2:21:5926915:44:35230+38
10. Erik Hellsvik1:04:0621216:48:41186-44

IK Hakarpspojkarna

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9IK Hakarpspojkarna 1Ungdomskaveln (302)2:02:07
1. Lukas Granstedt31:3423+2:3531:3423
2. Sara Granstedt20:378+1:3252:112-21
2. Isa Envall21:1520+2:1052:49
3. Sophia Björnlinger27:028+2:511:19:133+1
3. Elin Granstedt27:1010+2:591:19:21
4. Andreas Gustafsson42:5448+7:042:02:079+6
28IK Hakarpspojkarna 110-mila (334)12:08:58
1. Erik Holmberg47:5130+1:5847:5130
2. Gustaf Sparrevik48:5830+3:181:36:49300
3. Janis Kums1:19:0515+4:202:55:5434+4
4. Ludwig Ljungqvist1:23:2866+12:374:19:2240+6
5. Oskar Ljungqvist1:13:4824+6:025:33:1035-5
6. Kalvis Mihailovs1:39:057+1:287:12:1525-10
7. Joakim Karlsson1:04:3083+14:468:16:4529+4
8. Joakim Hederskog1:29:4869+16:349:46:3330+1
9. Davis Dislers1:33:5333+10:2611:20:2629-1
10. Andreas Jansson48:3222+7:1912:08:5828-1
42IK Hakarpspojkarna 1Damkaveln (333)4:29:08
1. Elna Forsberg55:2461+5:0655:2461
2. Hanna Palm1:00:2399+10:501:55:4772+11
3. Anette Granstedt33:5733+4:032:29:4460-12
4. Sofie Svensson54:0136+8:473:23:45