Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: söndag 21 augusti 2011

D21

6 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonBredareds IF49:367:45
2Kristin SkaarRyda SK54:29+4:538:30
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna54:50+5:148:34
4Lina LarssonVänersborgs SK55:04+5:288:36
5Malin SuderbysIF Hagen55:41+6:058:42
6Emelie SvalinVänersborgs SK56:42+7:068:51
7Malin HultqvistIF Hagen58:28+8:529:08
8Lucie WeissovaFK Göingarna1:07:39+18:0310:34
9Emilia SvärmOK Gisle1:12:58+23:2211:24
10Camilla LarssonBredareds IF1:14:26+24:5011:37
Lisa BorssénOK Kroppefjällej start
Lisa PetterssonOK Dackeej start

H21

8 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny RantzowHestra IF48:335:46
2Peter ArnessonUlricehamns OK49:55+1:225:56
3Boris NavratilFK Göingarna50:22+1:495:59
4Filip HadacFK Göingarna50:49+2:166:02
5Albin PetterssonOK Tisaren51:30+2:576:07
6Johan TörnrothHjobygdens OK53:06+4:336:19
7Anders PåhlmanIstrums SK53:18+4:456:20
8Jesper SjögrenOK Kullingshof53:23+4:506:21
9Robert BarcikPOBO Opava53:40+5:076:23
10Calle StenbergOK Skogshjortarna53:55+5:226:25
11Michal BestaFK Göingarna54:14+5:416:27
12Björn AnderssonJönköpings OK55:00+6:276:32
13Andreas KarlssonVästerås SOK55:01+6:286:32
14Joakim AxelssonTrollhättans SOK56:42+8:096:45
15Simon MarkendahlOK Klyftamo56:55+8:226:46
16Jesper StenströmVänersborgs SK57:09+8:366:48
17Martin LarssonHestra IF59:07+10:347:02
18Anton KarlssonOK Kullingshof1:01:37+13:047:20
19Andreas ClaessonOK Kullingshof1:01:42+13:097:20
20Mikael TrofastJönköpings OK1:02:42+14:097:27
21Linus WahlIK Vista1:02:54+14:217:29
22Erik SkaarRyda SK1:03:29+14:567:33
23Mirek HadacPOBO Opava1:04:14+15:417:38
24Tomas JohanssonVänersborgs SK1:04:53+16:207:43
25Andreas BlomqvistFK Boken1:05:10+16:377:45
26Magnus FranssonSOK Aneby1:05:28+16:557:47
27Oscar TörnrothHjobygdens OK1:11:15+22:428:28
28Henrik LundqvistOK Gynge1:16:48+28:159:08
Joakim KarlssonHestra IFdiskvalificerad
Marcus KvarndalUlricehamns OKej start
Gustav MagnussonIF Hagenej start
Andreas HolmqvistHestra IFej start

D20

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja PetterssonOK Vilse 8754:099:10
2Anna LarssonIF Hagen58:39+4:309:56
3Emilia HenryssonTibro OK1:01:37+7:2810:26
4Karin HåkanssonOK Gränsen1:01:49+7:4010:28
5Klara NeroMullsjö SOK1:10:36+16:2711:57
6Cajsa BanckIF Hagen1:13:32+19:2312:27
Ellen LarssonIF Hagendiskvalificerad
Lisa AnderssonRyda SKej start

H20

7 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SigbyIK Vista1:01:268:18
2Herman AnderssonLidköpings VSK1:03:34+2:088:35

D18

5 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EkbergLidköpings VSK53:069:18
2Ida KarlssonLidköpings VSK55:35+2:299:45
3Sara NilssonOK Tranan55:53+2:479:48
4Alena SarmanovaPOBO Opava57:49+4:4310:08
5Irma HåkanssonOK Gränsen1:40:41+47:3517:39
Emmeli AxmalmSävedalens AIKej start

H18

6 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AnderssonRyda SK46:547:33
2Axel BarkestedtOK Kullingshof48:02+1:087:44
3Jesper LiderudLidköpings VSK52:11+5:178:25
4Per MobergVänersborgs SK55:50+8:569:00
5Ludvig DanforsMullsjö SOK59:14+12:209:33

D16

4 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergRyda SK37:098:04
2Moa PetterssonOK Dacke42:37+5:289:15
3Sofia SjögrenOK Kullingshof47:25+10:1610:18
4Hanna LarssonHjobygdens OK56:00+18:5112:10
5Stina NeroMullsjö SOK56:02+18:5312:10
6Clara MannfolkUlricehamns OK56:32+19:2312:17
7Ida NordbergOK Tranan1:09:27+32:1815:05
8Stina HåkanssonOK Gränsen1:14:21+37:1216:09
9Moa StrålmanIF Hagen1:31:08+53:5919:48
Sofie AnderssonRyda SKdiskvalificerad
Emelie AnderssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Nina Asheim BirkelandHalden SKej start
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start
Klara AndrénTibro OKej start
Linnéa JohanssonIK Gandvikej start

H16

5 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn CederbergVänersborgs SK34:466:05
2Anton NilssonOK Tranan34:51+0:056:06
3Linus LandergrenHestra IF38:08+3:226:41
4Jakob WahlIK Vista39:10+4:246:52
5Markus LarssonHestra IF39:40+4:546:57
6Albin AxelssonMullsjö SOK40:04+5:187:01
7Tobias PentonenHestra IF41:36+6:507:17
8Samuel PlumppuBredareds IF41:53+7:077:20
9Einar NordgrenHestra IF43:49+9:037:41
10Klas UddMarkbygdens OK46:30+11:448:09
11Oskar JohanssonOK Klyftamo46:38+11:528:10
12Martin OlssonTibro OK48:12+13:268:27
13Sebastian ÅsedalUlricehamns OK50:46+16:008:54
14Filip SödervallIK Gandvik51:35+16:499:02
15Johan LarssonOK Skogshjortarna52:08+17:229:08
16Filip BarkestedtOK Kullingshof54:05+19:199:29
17Oscar StenbergOK Skogshjortarna54:42+19:569:35
18Erik WidmarkIF Hagen55:57+21:119:48
19Marcus BengtssonMariestads FK58:53+24:0710:19
20Richard LundstedtMullsjö SOK1:02:06+27:2010:53
21Eric BrattåsenOK Skogshjortarna1:05:13+30:2711:26
Erik ForsHestra IFej start

D16 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna AnderssonLidköpings VSK50:3916:53

H16 Kort

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel SahlinNässjö OK49:4415:04
2Adam WesselhoffOK Skogshjortarna57:07+7:2317:18

D14

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Line CederbergVänersborgs SK23:537:57
2Agnes WesterbergTrollhättans SOK27:12+3:199:04
3Emelie UddMarkbygdens OK27:16+3:239:05
4Hanna KarlssonMarkbygdens OK27:32+3:399:10
5Alice AxelssonMullsjö SOK27:44+3:519:14
6Emma NilssonOK Tranan28:23+4:309:27
7Lisa JohanssonOK Tranan28:40+4:479:33
8Lina SundqvistOK Tranan29:17+5:249:45
9Elvira BjörklundTrollhättans SOK29:46+5:539:55
10Alice AronengHestra IF30:29+6:3610:09
11Tove LångIF Hagen30:30+6:3710:10
12Linnea LarssonUlricehamns OK31:52+7:5910:37
13Lina LundbergIstrums SK32:12+8:1910:44
13Linnéa BogrenIF Hagen32:12+8:1910:44
15Filippa AnderssonLidköpings VSK32:27+8:3410:49
16Olivia NymanVänersborgs SK32:48+8:5510:56
17Anna MobergVänersborgs SK33:15+9:2211:05
18Sara HägnanderLidköpings VSK34:48+10:5511:36
19Emelie RoosOK Landehof36:11+12:1812:03
20Elvira LarssonRyda SK36:34+12:4112:11
21Malin JanssonHjobygdens OK37:31+13:3812:30
22Malin FritzellMullsjö SOK37:58+14:0512:39
23Julia BlomFrölunda OL40:29+16:3613:29
24Agnes BerglundUlricehamns OK44:47+20:5414:55
25Emma KindbomIF Hagen47:19+23:2615:46
Lina LandergrenHestra IFej start

H14

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern23:237:05
2Rasmus LundbergOK Bävern23:58+0:357:15
3Jesper LindströmIK Gandvik29:15+5:528:51
4Erik SvenssonOK Klyftamo30:29+7:069:14
5Markus PetterssonVänersborgs SK34:30+11:0710:27
6Filip KarlssonIF Hagen36:28+13:0511:03
7Ludwig JohanssonUlricehamns OK37:28+14:0511:21
8David GunnarssonIK Hakarpspojkarna37:56+14:3311:29
9Tim LundbergMullsjö SOK38:02+14:3911:31
10Ola HoltbringOK Amne39:33+16:1011:59
11Henning BollmarkIF Hallby SOK40:47+17:2412:21
12Gustav JohanssonUlricehamns OK43:35+20:1213:12
13Erik AnderssonRyda SK48:24+25:0114:40
14Arvid JernstigVänersborgs SK49:09+25:4614:53
15Rickard OlssonTibro OK1:23:55+1:00:3225:25
Axel JohanssonIK Gandvikej start

D14 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HoltbringOK Amne18:428:30
2Matilda TengströmFrämmestads IK23:36+4:5410:43

H14 Kort

2 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils PatrikssonOK Klyftamoej start

D12

2 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK13:456:14
2Klara AskMarkbygdens OK14:02+0:176:22
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK15:47+2:027:10
3Siri BjörklundTrollhättans SOK15:47+2:027:10
5Emma NordbergOK Tranan16:03+2:187:17
6Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan17:24+3:397:54
7Sofia KlassonHestra IF18:14+4:298:17
8Ebba HjertbergIK Ymer18:31+4:468:25
9Klara SegerströmIK Wilske19:31+5:468:52
10Ella PalmIK Hakarpspojkarna19:32+5:478:52
11Julia MarkendahlOK Klyftamo20:14+6:299:11
12Alice SödervallIK Gandvik21:13+7:289:38
13Adelina WremerGudhems IF22:04+8:1910:01
14Alma LiderudLidköpings VSK23:27+9:4210:39
Viveka BollmarkIF Hallby SOKej start

H12

2 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix AxelssonMarkbygdens OK13:095:58
2Filip RosjöJönköpings OK14:01+0:526:22
3William LundstedtMullsjö SOK14:06+0:576:24
4Emil PetterssonOK Dacke14:11+1:026:26
5Emil KarlssonHestra IF15:13+2:046:54
6Hampus LindmanNässjö OK15:39+2:307:06
7Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:40+2:317:07
8Gustav NymanVänersborgs SK15:53+2:447:13
9Joel PlumppuBredareds IF16:02+2:537:17
10Linus LundbergOK Bävern16:34+3:257:31
11Anders BjörklundTrollhättans SOK16:35+3:267:32
12Alexander RoosOK Landehof17:06+3:577:46
13Oscar StombergIF Hagen17:22+4:137:53
14Marcus CarlssonIF Hagen17:26+4:177:55
15Tor LindströmIK Wilske20:08+6:599:09
16Hampus NyströmIF Hagen22:49+9:4010:22
17Axel BlomFrölunda OL23:28+10:1910:39
18Pontus MattssonOK Kullingshof24:14+11:0511:00
19Svante LarssonHjobygdens OK27:00+13:5112:16
Oscar RoosSOK Träffdiskvalificerad
Carl HolmbergIF Hagendiskvalificerad
Olle HedmanIF Hagenej start

D12 Kort

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BergqvistHestra IF16:258:12

H12 Kort

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LarssonHjobygdens OK24:4812:24
2Jesper PatrikssonOK Klyftamo40:55+16:0720:27

D10

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindmanNässjö OK14:247:12
2Ida RoosSOK Träff16:24+2:008:12
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna18:32+4:089:16
4Alma HjertbergIK Ymer18:47+4:239:23
5Irma SvenssonOK Klyftamo22:21+7:5711:10
6Alma GustafssonSOK Aneby22:50+8:2611:25
7Sofia JanssonHjobygdens OK24:22+9:5812:11
8Ebba RosanderSOK Aneby25:25+11:0112:42
9Elsa PlumppuBredareds IF26:47+12:2313:23
10Nora AronengBredareds IF27:11+12:4713:35
11Olivia GrönqvistJönköpings OK30:17+15:5315:08
12Evelina JonasonSOK Aneby30:31+16:0715:15
13Malin StombergIF Hagen30:36+16:1215:18
14Isa LindströmIK Wilske33:53+19:2916:56
Felicia JärsenholtUlricehamns OKdiskvalificerad

H10

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan16:328:16
2Axel BerglundUlricehamns OK16:55+0:238:27
3Lukas GustavssonIK Ymer17:25+0:538:42
4Johan HolmbergIF Hagen17:35+1:038:47
5Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo18:24+1:529:12
6Alfred PetterssonFalköpings AIK OK18:32+2:009:16
7Per HedmanIF Hagen18:34+2:029:17
8Hugo SetthagenOK Tranan19:34+3:029:47
9Hampus AnderssonLidköpings VSK21:35+5:0310:47
10Jonatan Flink-OrnungOK Skogshjortarna23:59+7:2711:59
11Anton CarlssonIF Hagen24:48+8:1612:24
12Tobias ErixonOK Kullingshof26:57+10:2513:28
13Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna30:34+14:0215:17
14Johan HedmanIF Hagen31:06+14:3415:33
15Holger PatrikssonOK Klyftamo37:21+20:4918:40
Teodor LundborgHjobygdens OKdiskvalificerad
Anton KarlssonMariestads FKej start
Albin TengströmFrämmestads IKej start

D35

5 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JohanssonOK Tranan47:278:28
2Agnes SvenssonSävedalens AIK48:45+1:188:42
3Jeanette WibergMullsjö SOK49:31+2:048:50
4Karin BrattbergOK Landehof54:12+6:459:40
5Jenny JohanssonIK Ymer1:02:10+14:4311:06
6Malin TengströmFrämmestads IK1:08:22+20:5512:12
Martina D StigssonVänersborgs SKej start
Angelica BrandqvistTibro OKej start

H35

7 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna51:386:58
2Martin HjertbergIK Ymer52:43+1:057:07
3Calle AnderssonOK Skogsstjärnan53:36+1:587:14
4Magnus SundmarkIK Gandvik54:38+3:007:22
5Daniel OlssonDalsjöfors GOIF56:11+4:337:35
6Per BrattbergOK Landehof1:00:52+9:148:13
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL1:04:02+12:248:39
8Magnus DahlinIK Gandvik1:05:47+14:098:53
9Claes SetthagenOK Tranan1:05:59+14:218:55
10Tomas BergstenIstrums SK1:06:00+14:228:55
11Anders FranzénLidköpings VSK1:07:21+15:439:06
12Martin UddMarkbygdens OK1:07:31+15:539:07

D40

5 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena KarlssonMarkbygdens OK40:237:45
2Jenny NymanVänersborgs SK44:44+4:218:36
3Anna ErikssonOK Landehof45:42+5:198:47
4Carin RosjöJönköpings OK47:47+7:249:11
5Helena SödervallIK Gandvik51:32+11:099:54
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK51:35+11:129:55
7Anna HöökOK Klyftamo52:11+11:4810:02
8Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK52:24+12:0110:04
9Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo53:44+13:2110:20
10Maria HolmbergJönköpings OK55:05+14:4210:35
11Karin AnderssonOK Klyftamo55:10+14:4710:36
12Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK56:14+15:5110:48
13Anna StombergIF Hagen58:44+18:2111:17
14Jessica ElmerssonOK Bävern1:00:42+20:1911:40
15Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:04:09+23:4612:20
16Eva LarssonHjobygdens OK1:10:00+29:3713:27
Inger CederbergVänersborgs SKdiskvalificerad
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKej start

H40

6 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan38:046:08
2Richard TengströmVänersborgs SK41:43+3:396:43
3Max TholénOK Skogshjortarna41:48+3:446:44
4Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna42:07+4:036:47
5Magnus SödervallIK Gandvik43:15+5:116:58
6Mattias HedfjärdGudhems IF44:23+6:197:09
7Mats HedmanIF Hagen45:06+7:027:16
8Anders CarlssonVänersborgs SK46:25+8:217:29
9Klas GrönqvistJönköpings OK47:26+9:227:39
10David OlssonOK Skogsstjärnan49:59+11:558:03
11Nils GustavssonIFK Göteborg50:00+11:568:03
12Jörgen LarssonUlricehamns OK50:32+12:288:09
13Fredrik PlumppuBredareds IF51:58+13:548:22
14Pär-Anders JärsenholtUlricehamns OK54:13+16:098:44
15Mats LindgrenIF Hallby SOK1:01:06+23:029:51
16Mats FranzénUlricehamns OK1:02:00+23:5610:00
17Svante BerglundUlricehamns OK1:03:08+25:0410:10
18Mikael LundborgHjobygdens OK1:05:12+27:0810:30
19Sven GardellUlricehamns OK1:06:42+28:3810:45
20Lennart JohanssonUlricehamns OK1:14:35+36:3112:01
Jim AxmalmSävedalens AIKej start
Anders KindbomIF Hagenej start

D45

5 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK44:298:53
2Eva PetterssonOK Dacke45:45+1:169:09
3Maria SkogsbergMariestads FK46:55+2:269:23
4Helena LindmanNässjö OK47:37+3:089:31
5Lena BlomGöteborg-Majorna OK48:53+4:249:46
6Gunnel JernstigVänersborgs SK50:01+5:3210:00
7Hillevi ErikssonIF Hallby SOK50:43+6:1410:08
8Eva HägnanderLidköpings VSK51:14+6:4510:14
9Annica TholénOK Skogshjortarna52:03+7:3410:24
10Marita KarlssonOK Skogsstjärnan52:07+7:3810:25
11Åsa NybergGöteborg-Majorna OK52:19+7:5010:27
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna52:45+8:1610:33
13Maria WidmarkIF Hagen54:13+9:4410:50
14Pia Käck-FritzellMullsjö SOK56:07+11:3811:13
15Christina HalvarssonOK Kroppefjäll58:02+13:3311:36
16Helena JohanssonOK Gisle1:01:22+16:5312:16
17Kerstin LarssonIF Hagen1:03:03+18:3412:36
18Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu1:05:15+20:4613:03
19Yvona SvejdikovaPOBO Opava1:05:38+21:0913:07
20Ewa HolmbergIF Hagen1:07:30+23:0113:30
21Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:12:15+27:4614:27
22Inger LarssonBredareds IF1:15:36+31:0715:07
23Lena MarkendahlOK Klyftamo1:16:43+32:1415:20
24Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK1:17:02+32:3315:24
25Britt AnderssonRyda SK1:20:26+35:5716:05
Lena BogrenIF Hagenej start
Catrin SternerIF Hagenej start

H45

5 900 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖbergRyda SK37:306:21
2Thomas BogrenIF Hagen38:18+0:486:29
3Peter CederbergVänersborgs SK38:32+1:026:31
4Jonas OrnungOK Skogshjortarna40:14+2:446:49
5Bengt NorrmanTrollhättans SOK41:50+4:207:05
6Kent KlassonHestra IF42:25+4:557:11
7Stefan AronengHestra IF42:33+5:037:12
8Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan44:16+6:467:30
9Peter Lillen NilssonOK Tranan44:51+7:217:36
10Anders PetterssonOK Dacke46:28+8:587:52
11Lars BjörkingOK Skogshjortarna46:45+9:157:55
12Krister RosjöJönköpings OK47:39+10:098:04
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna48:18+10:488:11
14Tomas TranbergMarkbygdens OK48:58+11:288:17
15Peter SahlinNässjö OK49:33+12:038:23
16Martin MandingerTrollhättans SOK50:55+13:258:37
17Peter BrämersonTibro OK52:51+15:218:57
18Tornie OtterstenK 3 IF52:54+15:248:57
19Bernt HenrikssonGudhems IF53:55+16:259:08
20Sören AnderssonLidköpings VSK53:58+16:289:08
21Mats G AnderssonOK Skogshjortarna54:06+16:369:10
22Anders MattssonOK Kullingshof54:09+16:399:10
23Richard BlomFrölunda OL55:09+17:399:20
24Klaes AxelssonMullsjö SOK55:23+17:539:23
25Erik GustafssonIK Albion57:05+19:359:40
26Stefan LinderothIF Hagen1:02:06+24:3610:31
27Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:03:03+25:3310:41
28Pär LarssonIF Hagen1:09:20+31:5011:45
29Johan LiderudLidköpings VSK1:09:51+32:2111:50
30Hans VokseppOK Skogshjortarna1:12:20+34:5012:15
31Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:15:59+38:2912:52
32Peter RavnellGudhems IF1:24:48+47:1814:22
Jens LindströmTibro OKej start
Stefan JohanssonIK Gandvikej start
Mats KristianssonTrollhättans SOKej start
Åke WijkmarkIF Hagenej start
Stefan LundOK Orintoej start
Kent LarssonNässjö OKej start

D50

4 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK40:478:51
2Kerstin AnderssonRyda SK41:11+0:248:57
3Jane JohanssonIstrums SK45:14+4:279:50
4Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK45:28+4:419:53
5Lotta StigsdotterIF Hagen45:59+5:129:59
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK47:03+6:1610:13
7Gunilla LarssonBredareds IF47:06+6:1910:14
8Marianne HanssonBredareds IF47:32+6:4510:20
9Annette Falck-LarssonVänersborgs SK50:05+9:1810:53
10Ann NyströmIF Hagen51:19+10:3211:09
11Eva CarlssonJönköpings OK52:29+11:4211:24
12Iréne BanckIF Hagen53:03+12:1611:31
13Marianne KlassonUlricehamns OK54:35+13:4811:51
14Elisabeth FredrikssonGudhems IF57:05+16:1812:24
15Lotta LandénIstrums SK57:11+16:2412:25
16Ann LaasOK Skogshjortarna57:56+17:0912:35
17Ann SvärmOK Gisle59:49+19:0213:00
18Gun LundbergIstrums SK1:02:19+21:3213:32
19Barbro TörnrothHjobygdens OK1:08:51+28:0414:58

H50

5 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan PehrsonIstrums SK38:586:57
2Jörgen IvarssonHestra IF39:02+0:046:58
3Mikael JohanssonOK Gisle40:45+1:477:16
4Lars HolmbergIF Hagen41:10+2:127:21
5Jan NylundMariestads FK41:11+2:137:21
6Andres LaasOK Skogshjortarna41:46+2:487:27
7Jan IvarssonOK Skogshjortarna42:09+3:117:31
8Torbjörn LöfvingTibro OK42:57+3:597:40
9Anders SjögrenOK Kullingshof43:05+4:077:41
10Lars-Olof SchönHestra IF43:31+4:337:46
11Claes EkbergLidköpings VSK44:29+5:317:56
12Stefan StombergIF Hagen45:52+6:548:11
13Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna45:58+7:008:12
14Svante LindqvistOK Klyftamo47:02+8:048:23
15Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna47:39+8:418:30
16Tore BengtssonMariestads FK48:03+9:058:34
17Jonas LundgrenTibro OK49:35+10:378:51
18Bengt KlassonUlricehamns OK54:06+15:089:39
19Martin AxelssonOK Skogshjortarna54:40+15:429:45
20Michael KarlssonIF Hagen55:22+16:249:53
21Kent NeroMullsjö SOK58:39+19:4110:28
22Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:02:57+23:5911:14
Torbjörn WikströmOK Orintodiskvalificerad
Leif MobergVänersborgs SKdiskvalificerad
Jan SahlIF Hagenej start

D55

4 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen37:519:00
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna44:34+6:4310:36
3Monica MartinssonOK Tranan45:16+7:2510:46
4Anita EklöfIK Ymer48:31+10:4011:33
5Barbro LiljequistOK Älme52:05+14:1412:24
6Gunilla HogedalVänersborgs SK53:08+15:1712:39
7Monica AbrahamssonGudhems IF53:26+15:3512:43
8Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu56:06+18:1513:21
9Liselott SigbyIK Vista57:26+19:3513:40
10Britt-Marie AnderssonOK Amne59:07+21:1614:04
11Siv LarssonVäxjö AIS1:07:24+29:3316:02
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:10:10+32:1916:42
13Marie SvernestamLinköpings OK1:14:25+36:3417:43
14Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:20:40+42:4919:12
Gunnel HultqvistIF Hagenej start

H55

5 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK36:297:00
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna38:22+1:537:22
3Roland SvenssonMariestads FK39:23+2:547:34
4Per-Olof LarssonHestra IF39:44+3:157:38
5Lennart LarssonJönköpings OK43:41+7:128:24
6Owe TörnrothHjobygdens OK43:46+7:178:25
7Urban LarssonIF Hagen44:09+7:408:29
8Lars GrehnMullsjö SOK44:14+7:458:30
9Ragnar OlssonTibro OK44:24+7:558:32
10Rainer ScholzIK Vista45:16+8:478:42
11Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK45:51+9:228:49
12Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK45:52+9:238:49
13Tommy WesterbergTibro OK47:50+11:219:11
14Ingvar AnderssonOK Amne48:14+11:459:16
15Magnus AnderssonUlricehamns OK48:36+12:079:20
16Jan-Åke EmilssonGudhems IF49:46+13:179:34
17Arne SvärmOK Gisle50:10+13:419:38
18Göran LarssonVänersborgs SK51:16+14:479:51
19Conny SahlinVänersborgs SK51:59+15:309:59
20Göran LiljequistOK Älme52:07+15:3810:01
21Kent IvarssonOK Skogshjortarna52:24+15:5510:04
22Jan UnossonBredareds IF52:53+16:2410:10
23Sören KarlssonMullsjö SOK55:08+18:3910:36
24Lennart JakobsonTibro OK58:47+22:1811:18
25Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:00:17+23:4811:35
26Hans TuvessonIF Hagen1:00:48+24:1911:41
27Jan LenhammarOK Gränsen1:03:55+27:2612:17
28Inge AnderssonOK Skogsstjärnan1:11:31+35:0213:45
Alf SiewertzGudhems IFdiskvalificerad
Gert IvarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Mats KarlssonLidköpings VSKej start

D60

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie LarssonSOK 6840:1610:04
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK44:23+4:0711:05
3Kristina LarssonOK Klyftamo44:52+4:3611:13
4Marion HallstenUddevalla OK49:00+8:4412:15
5Anita AnderssonOK Skogshjortarna49:30+9:1412:22
6Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:51+9:3512:27
7Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna57:23+17:0714:20
8Kajsa TofténHjobygdens OK58:48+18:3214:42
9Marianne SjöbergIF Hallby SOK1:08:36+28:2017:09
Berith PetterssonVänersborgs SKej start
Birgitta WiklundOK Skogsvargarnaej start

H60

5 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per IvarssonTrollhättans SOK42:128:26
2Toivo PentonenHestra IF43:59+1:478:47
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna44:57+2:458:59
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna45:11+2:599:02
5Lars HogedalVänersborgs SK45:40+3:289:08
6Kjell MartinssonOK Tranan47:27+5:159:29
7Hans-Gösta BernhardMariestads FK47:53+5:419:34
8Kent JogelandIK Ymer49:06+6:549:49
9Roland HulanderUlricehamns OK49:29+7:179:53
10Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK50:27+8:1510:05
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS50:28+8:1610:05
12Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL50:55+8:4310:11
13Bengt SörensenJönköpings OK53:01+10:4910:36
14Göran JohanssonIK Gandvik58:20+16:0811:40
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna58:53+16:4111:46
16Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:04:41+22:2912:56
17Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL1:10:33+28:2114:06
18Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL1:13:17+31:0514:39
19Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:14:58+32:4614:59
20Åke SjöbergIF Hallby SOK1:15:26+33:1415:05
Jonas LarssonOK Kullingshofej start

D65

3 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK36:2511:02
2Gunnel SvenssonIK Ymer39:34+3:0911:59
3Berit IvehagFrämmestads IK40:13+3:4812:11
4Britt RangertIK Ymer41:43+5:1812:38
5Monica LarssonOK Tranan44:16+7:5113:24
6Ingrid HermanssonIK Ymer45:50+9:2513:53
7Kerstin ErnvidUlricehamns OK46:05+9:4013:57
8Margareta LarssonOK Njudung46:06+9:4113:58
9Gunvor JonssonVänersborgs SK46:37+10:1214:07
10Gunnel PalgrimVänersborgs SK46:48+10:2314:10
11Vega SlottnerJönköpings OK47:29+11:0414:23
12Bibbi AppelgrenMariestads FK48:21+11:5614:39
13Anita Linnéa NordbergOK Klyftamo49:39+13:1415:02
14Britta LarssonOK Frisene53:06+16:4116:05
15Lillemor LorénOK Frisene54:02+17:3716:22
16May-Sofie OlssonForserums SOK54:41+18:1616:34
17Margit RybergOK Klyftamo57:28+21:0317:24
18Birgitta ParknerOK Landehof1:00:02+23:3718:11
19Berit ByströmOK Virdarna1:00:12+23:4718:14
20Ulla ÖhrströmOK Amne1:03:30+27:0519:14
21Ulla SönsterödSOK 681:03:47+27:2219:19
22Karin ClaessonJönköpings OK1:04:19+27:5419:29
23Gerd WallinJönköpings OK1:05:19+28:5419:47
24Birgitta JohanssonOK Tranan1:09:48+33:2321:09
25Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:11:40+35:1521:43
26Kerstin GunnarssonNässjö OK1:13:23+36:5822:14
27Ing-Marie WijkmarkIF Hagen1:18:31+42:0623:47
Ulla BjörkmanIK Ymerdiskvalificerad
Ulla LingJönköpings OKdiskvalificerad

H65

4 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung33:568:04
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:56+1:008:19
3Rune SandbergUddevalla OK35:14+1:188:23
4Dag LorénOK Frisene36:43+2:478:44
5Kennet IvehagFrämmestads IK37:51+3:559:00
6Morgan LjungVaggeryds SOK37:55+3:599:01
7Lars FinbomOK Landehof40:44+6:489:41
8Lars TuvessonUlricehamns OK40:57+7:019:45
9Lars LjungbergTrollhättans SOK41:01+7:059:45
10Inge PerssonFK Boken41:42+7:469:55
11Olle HermanssonIK Ymer41:50+7:549:57
12Göran BengtssonTockarps IK43:16+9:2010:18
13Ted LiivrandOK Skogshjortarna43:29+9:3310:21
14Bror PalgrimVänersborgs SK43:39+9:4310:23
15Göte Johansson D-POK Tranan43:45+9:4910:25
15Lars FranssonBottnaryds IF43:45+9:4910:25
17Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK43:50+9:5410:26
18Christer OttossonIF Hagen44:13+10:1710:31
19Lars-Erik NilssonMariestads FK45:06+11:1010:44
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK45:54+11:5810:55
21Ronny AnderssonOK Skogshjortarna46:09+12:1310:59
22Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK46:31+12:3511:04
23Göran RubendahlOK Skogshjortarna46:38+12:4211:06
24Roland BohmanUlricehamns OK48:01+14:0511:25
25Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo48:28+14:3211:32
26Carl-Otto WijkmarkIF Hagen49:14+15:1811:43
27Kenneth JonssonVänersborgs SK49:45+15:4911:50
28Waste ByströmOK Virdarna50:02+16:0611:54
29Bo GustafssonOK Gränsen50:04+16:0811:55
30Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF50:39+16:4312:03
31Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL51:04+17:0812:09
32Per-Olof JohanssonOK Klyftamo52:05+18:0912:24
33Sigvard OscarssonIstrums SK52:54+18:5812:35
34Åke NordbergOK Klyftamo53:28+19:3212:43
35Kenneth MörkIK Wilske54:23+20:2712:56
36Bengt-Åke SvenssonIK Ymer55:15+21:1913:09
37Knut Oskar HöökOK Klyftamo55:53+21:5713:18
38Lars SönsterödSOK 681:08:22+34:2616:16
39Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:15:52+41:5618:03
Karl BergstrandHjobygdens OKdiskvalificerad
Leif BjörkmanIK Ymerdiskvalificerad
Ingemar WiklundOK Skogsvargarnaej start
Stellan AhnströmForserums SOKej start
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej start
Lars WahlströmIstrums SKej start
Bengtåke AnderssonOK Amneej start

D70

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann KjellbergBredareds IF33:5612:07
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK38:00+4:0413:34
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK39:27+5:3114:05
4Birgit KarlssonMariestads FK40:49+6:5314:34
5Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna43:43+9:4715:36
6Ulla HöökOK Klyftamo44:09+10:1315:46
7Anne-Catrine PerssonMariestads FK44:10+10:1415:46
8Brita SärdquistIK Ymer44:38+10:4215:56
9Kerstin HagströmIK Gandvik45:59+12:0316:25
10Margareta HolmbergIF Hagen46:26+12:3016:35
11Lilian BengtssonOK Amne51:30+17:3418:23

H70

4 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK42:3010:37
2Rune ArvidssonMarkbygdens OK43:32+1:0210:53
3Ingemar HolmbergIF Hagen44:18+1:4811:04
4Folke DahlénLidköpings VSK44:44+2:1411:11
5Alvar AnderssonTibro OK47:33+5:0311:53
6Rune GunnarssonNässjö OK48:57+6:2712:14
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu52:14+9:4413:03
8Harry SundbergOK Klyftamo52:33+10:0313:08
9Karl-Inge KarlssonIstrums SK53:57+11:2713:29
10Stig BengtssonOK Amne54:01+11:3113:30
11Alf OlssonForserums SOK55:06+12:3613:46
12Regor NiklassonIK Albion55:15+12:4513:48
13Lars-Åke LarssonOK Tranan55:56+13:2613:59
14Mats BirgerssonForserums SOK56:53+14:2314:13
15Bo CarlströmJönköpings OK57:31+15:0114:22
16Sune HagströmIK Gandvik57:39+15:0914:24
17Gunnar BrystHjobygdens OK1:00:30+18:0015:07
18Ivan ErnvidUlricehamns OK1:00:49+18:1915:12
19Göran KarlssonOK Bävern1:01:52+19:2215:28
20Heikki RissanenMariestads FK1:02:02+19:3215:30
21John-Erik ErikssonJönköpings OK1:12:34+30:0418:08
22Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:13:05+30:3518:16
23Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisu1:15:21+32:5118:50
24Bertil RybergOK Klyftamo1:15:48+33:1818:57
Rolf StenströmVänersborgs SKdiskvalificerad
Rune AhlanderJönköpings OKdiskvalificerad
Sten ArvidssonDalsjöfors GOIFej start
Bo WesterbergVänersborgs SKej start
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D75

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita PehrssonIstrums SK42:2515:08
2Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK46:14+3:4916:30
3Britta SahlIF Hagen52:35+10:1018:46
4Ruth NyströmOK Amne55:42+13:1719:53
5Ann-Marie PerssonIK Gandvik56:03+13:3820:01

H75

3 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten JohanssonOK Kullingshof38:5211:46
2Kjell PerssonMariestads FK41:13+2:2112:29
3Per LarssonJönköpings OK42:05+3:1312:45
4Bertil WiklundIK Wilske44:55+6:0313:36
5Stig SahlIF Hagen47:32+8:4014:24
6Tore JohanssonSOK Aneby48:21+9:2914:39
7Bo ÖhrströmOK Amne52:04+13:1215:46
8Karl ÅkermanMotala AIF OL59:47+20:5518:06
9Per-Olof PerssonSkillingaryds FK1:00:17+21:2518:16
10Alban KarlbomLerums SOK1:01:49+22:5718:43
11Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:06:28+27:3620:08
12Bengt HallénTrollhättans SOK1:33:16+54:2428:15
Folke HörstrandOK Klyftamodiskvalificerad
Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OLej start

H80

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Gunnar EnströmOK Tranan45:2816:14
2Sven-Johan PerssonIK Gandvik45:30+0:0216:15
3Gösta LindblomÖlmstads IS50:41+5:1318:06
4Harald HåkanssonOK Gränsen58:18+12:5020:49
5Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna1:07:42+22:1424:10
Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OLej start
Evert TapperIF Hagenej start

Inskolning

1 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora AnderssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Albin AppelgrenTrollhättans SOKfullföljt
Alma AppelgrenTrollhättans SOKfullföljt
Erik BergstenIstrums SKfullföljt
Oscar BergstenIstrums SKfullföljt
Matilda CederbergVänersborgs SKfullföljt
Lisa ErikssonOK Landehoffullföljt
Emil FrostlundUlricehamns OKfullföljt
Moa FrostlundUlricehamns OKfullföljt
Oscar HjertbergIK Ymerfullföljt
Agnes IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Sofie JohnsonLidköpings VSKfullföljt
Josefin LinderothIstrums SKfullföljt
Ella LundbergFalköpings AIK OKfullföljt
David MusslinderFalköpings AIK OKfullföljt
Sara NorbergOK Skogshjortarnafullföljt
Lova PetterssonVänersborgs SKfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Isac TanhuaIstrums SKfullföljt
Thea TanhuaIstrums SKfullföljt
Lova TidqvistFalköpings AIK OKfullföljt
Viggo TidqvistFalköpings AIK OKfullföljt

U1

1 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida RosjöJönköpings OK15:079:26
2Josefine MaqtariForserums SOK16:09+1:0210:05
3Vera PetterssonFalköpings AIK OK18:18+3:1111:26
4Emelie BrattbergOK Landehof18:26+3:1911:31
5Tove DenbraverOK Gränsen18:34+3:2711:36
6Oskar DahlinIK Gandvik18:38+3:3111:38
7Kajsa DenbraverOK Gränsen19:32+4:2512:12
8Moa RennareHjobygdens OK20:20+5:1312:42
9Tor RännareHjobygdens OK20:26+5:1912:46
10Josefine Flink OrlundOK Skogshjortarna21:42+6:3513:33
11Lucas FondinHerrljunga SK Skid o OL24:04+8:5715:02
12Tilda RosanderSOK Aneby24:12+9:0515:07
13Oskar LindstedtForserums SOK29:07+14:0018:11
14Hanna AlsiöFalköpings AIK OK32:25+17:1820:15
15Lucas MagnefeldtFalköpings AIK OK34:03+18:5621:16

U2

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander BromanderFalköpings AIK OK32:2312:27
2Elias BrattbergOK Landehof34:31+2:0813:16
3Annelma EkGällstadbygdens SOK38:40+6:1714:52
4Alfred AnderIstrums SK39:36+7:1315:13
5Frida HaglundBredareds IF43:21+10:5816:40
6Mathilda RennareHjobygdens OK49:26+17:0319:00
7Ellen KrantzIK Ymer50:09+17:4619:17
Nathalie JohnsonLidköpings VSKdiskvalificerad

Öppen motion 1

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessika ErixonOK Kullingshof44:1717:01
2Oskar SjölinIK Uven47:18+3:0118:11
3Maria MeurlundLidköpings VSK1:00:38+16:2123:19

Öppen motion 2

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby27:218:32
2Jonas NorbergOK Skogshjortarna31:12+3:519:45
3Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan36:18+8:5711:20
4Annelie LundstedtMullsjö SOK37:07+9:4611:35
5Jonas EkOK Skogsstjärnan40:19+12:5812:35
6Eva KarlssonGudhems IF40:49+13:2812:45
7Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna41:08+13:4712:51
8Simon AlvhageHestra IF41:32+14:1112:58
9Annika RännareHjobygdens OK49:15+21:5415:23
10Linus BarkIF Hagen49:41+22:2015:31
11Harriet ScholzIK Vista49:50+22:2915:34
12Marita JohanssonMarkbygdens OK54:40+27:1917:05
13Alexander FuentesFalköpings AIK OK55:59+28:3817:29
14Ida PalmIK Ymer1:05:53+38:3220:35
15Annika BrämerssonLidköpings VSK1:08:02+40:4121:15
16Zheng WeiOK Klyftamo1:19:33+52:1224:51
Göran BanckIF Hagendiskvalificerad

Öppen motion 3

3 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan JanssonIF Hagen30:4410:14
2Tove VibergMullsjö SOK33:08+2:2411:02
3Emil JanssonIF Hagen38:01+7:1712:40
4Cecilia RoosOK Landehof45:36+14:5215:12
5Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK46:11+15:2715:23
6Helene KrantzIK Ymer46:27+15:4315:29
7Vilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu46:41+15:5715:33
8Lena RoosSOK Träff47:06+16:2215:42
9Veronica SahlinNässjö OK50:36+19:5216:52
10Ellen RemängMullsjö SOK51:50+21:0617:16
11Alice HägnanderLidköpings VSK53:13+22:2917:44
12Jürg GrissemannOK Skogsstjärnan57:23+26:3919:07
13Åsa LarssonUlricehamns OK57:37+26:5319:12
14Harriet AnderssonOK Skogshjortarna58:27+27:4319:29
15Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna1:00:19+29:3520:06
16Ann-Mari JohanssonOK Klyftamo1:00:56+30:1220:18
17Birgitta AugustssonTibro OK1:04:15+33:3121:25
18Anita ÅsedalUlricehamns OK1:12:15+41:3124:05
19Tina J. WalterssonUlricehamns OK1:14:26+43:4224:48
20Sam AnderssonLidköpings VSK1:15:44+45:0025:14
21Birgitta Odby JanssonFrämmestads IK1:21:10+50:2627:03
22Susanne HoltbringOK Amne1:25:50+55:0628:36
23Denbraver AnnaOK Gränsen1:29:44+59:0029:54
24Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:39:32+1:08:4833:10
Jeanette BuusschLidköpings VSKdiskvalificerad

Öppen motion 4

3 300 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia SkogumMarkbygdens OK36:0310:55
2Dan MobergIstrums SK36:55+0:5211:11
3Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna38:12+2:0911:34
4Hans GunnerekOK Klyftamo38:17+2:1411:36
5Peter WibergMullsjö SOK38:35+2:3211:41
6Hans WåhlinMullsjö SOK39:52+3:4912:04
7Bernt-Åke AhlMariestads FK41:31+5:2812:34
8Martin KarlssonHestra IF41:40+5:3712:37
9Karina WahlIK Vista41:58+5:5512:43
10Thomas HenryssonTibro OK43:08+7:0513:04
11Stina LiderudLidköpings VSK45:45+9:4213:51
12Sara LindgrenIFK Göteborg45:48+9:4513:52
13Camilla LiderudLidköpings VSK46:34+10:3114:06
14Jan EricksonUlricehamns OK47:00+10:5714:14
15Göran EklövIK Ymer50:44+14:4115:22
16Catrin LongIF Hagen51:13+15:1015:31
17Johan RosanderSOK Aneby52:15+16:1215:50
18Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK53:48+17:4516:18
19Mats FridénOK Gränsen55:49+19:4616:54
20Anna-Stina AnderssonLidköpings VSK57:09+21:0617:19
21Stina GrissemannOK Skogsstjärnan57:11+21:0817:19
22Lars-Erik HöökIK Gandvik59:19+23:1617:58
23Alf KjellbergBredareds IF59:25+23:2218:00
24Birgitta JohanssonIK Gandvik1:01:21+25:1818:35
25Berit BarkestedtOK Kullingshof1:02:33+26:3018:57
26Daniel SjöbergIF Hallby SOK1:05:33+29:3019:51
27Maria JonasonSOK Aneby1:08:02+31:5920:36
28Heléne Aker KarlssonOK Kullingshof1:12:04+36:0121:50
29Lucy LouTibro OK1:17:56+41:5323:36
30Annika AnderssonOK Skogsstjärnan1:27:46+51:4326:35
31Anette KarlssonFalköpings AIK OK1:29:38+53:3527:09
32Barbro JonssonHestra IF1:45:20+1:09:1731:55

Öppen motion 5

4 000 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GustafssonRyda SK38:309:37
2Tor-Björn AnderssonTidaholm SOK Sisu41:27+2:5710:21
3Bertil CarlssonJönköpings OK43:44+5:1410:56
4Peter RoosOK Landehof44:26+5:5611:06
5Stefan OlssonIF Hagen44:44+6:1411:11
6Weine GustavssonIK Wallgårda46:21+7:5111:35
7Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK47:14+8:4411:48
8Victor BarkIF Hagen47:17+8:4711:49
9Björn NilssonRyda SK48:17+9:4712:04
10Ylva GefvertOK P448:38+10:0812:09
11Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu48:49+10:1912:12
12Samuel SkoogOK Gränsen50:22+11:5212:35
13Anna IsakssonMullsjö SOK50:36+12:0612:39
14Christer BlomqvistTidaholm SOK Sisu51:15+12:4512:48
15Sigvard ErikssonOK Gränsen51:24+12:5412:51
16Anette NordbergOK Tranan53:46+15:1613:26
17Lars BarkestedtOK Kullingshof56:13+17:4314:03
18Alfred JanssonVänersborgs SK57:05+18:3514:16
19Ingela LarssonHestra IF59:38+21:0814:54
20Bo JungergårdTidaholm SOK Sisu1:00:31+22:0115:07
21Carina WallgrenIstrums SK1:00:56+22:2615:14
22Juha KrantzIK Ymer1:02:08+23:3815:32
23Anette TanhuaIstrums SK1:04:25+25:5516:06
24Annki GunnerekOK Klyftamo1:05:02+26:3216:15
25Kajsa SvenssonFalköpings AIK OK1:08:08+29:3817:02
26Staffan WelanderOK P41:11:39+33:0917:54
27Magnus PatrikssonOK Klyftamo1:12:29+33:5918:07
28Sara JonstoijUlricehamns OK1:15:05+36:3518:46
29Hans-Olof KarlssonFalköpings AIK OK1:17:17+38:4719:19
30Lubov PospeshinaIF Hagen1:27:20+48:5021:50
31Susanna JonstoijUlricehamns OK1:41:38+1:03:0825:24
Petter SjölinIK Uvendiskvalificerad
Emma FrostlundUlricehamns OKdiskvalificerad
Göran LarssonGudhems IFdiskvalificerad
Catarina BlombergGöteborg-Majorna OKej start
Linus RoosSOK Träffej start

Öppen motion 6

5 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban BarkIF Hagen48:348:40
2Jan-Erik RemängMullsjö SOK51:16+2:429:09
3Lena ReisenIF Hagen54:09+5:359:40
4Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo55:15+6:419:51
5Stefan AnderssonIstrums SK55:16+6:429:52
6Åsa TidqvistFalköpings AIK OK59:00+10:2610:32
7Håkan JohanssonMariestads FK1:00:28+11:5410:47
8Bengt JonssonHestra IF1:04:18+15:4411:28
9Krister MusslinderFalköpings AIK OK1:04:38+16:0411:32
10Björn LindgrenIF Hallby SOK1:05:28+16:5411:41
11Sven ErikssonOK Landehof1:08:03+19:2912:09
12Sammy TanhuaIstrums SK1:08:38+20:0412:15
13Tommy KarlssonGudhems IF1:14:11+25:3713:14
14Per JonstoijUlricehamns OK1:22:27+33:5314:43
15Per-Erik SvenssonLidköpings VSK1:28:16+39:4215:45
Mats KarlssonIF Hagendiskvalificerad

Öppen motion 7

3 300 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Emionorientabonito29:068:49
2Emelie Karlsson-LandénIstrums SK29:52+0:469:03
3Håkan JansonVänersborgs SK31:01+1:559:23
4Thor-Björn LundIK Vista32:48+3:429:56
5Ing-Marie AronengBredareds IF32:53+3:479:57
6Bosse HaglundBredareds IF32:57+3:519:59
7Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna35:21+6:1510:42
8Pär StenbergOK Skogshjortarna35:46+6:4010:50
9Kurt BodinGällstadbygdens SOK36:20+7:1411:00
10Anita BodinGällstadbygdens SOK36:33+7:2711:04
11Dennis RoosSOK Träff36:34+7:2811:04
12Jeanette SigenstamMarkbygdens OK36:37+7:3111:05
13Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK37:14+8:0811:16
14Berit KlamfeltTibro OK37:49+8:4311:27
15Ingemar PetterssonVänersborgs SK39:52+10:4612:04
16Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK41:20+12:1412:31
17Anette SundqvistOK Tranan41:47+12:4112:39
18Ulf NordgrenBredareds IF42:46+13:4012:57
19Per-Olof NilssonJönköpings OK43:07+14:0113:03
20Lars StrömbergOK Skogshjortarna43:44+14:3813:15
21Tommy HoltbringOK Amne43:54+14:4813:18
22Monica JohansonJönköpings OK45:21+16:1513:44
23Marita HaglundBredareds IF45:37+16:3113:49
24Ingela NordgrenBredareds IF45:49+16:4313:53
25Denbraver TobiasOK Gränsen45:50+16:4413:53
26Jan NordbergOK Tranan47:25+18:1914:22
27Leif RydbergIstrums SK48:39+19:3314:44
28Victoria GunnerekOK Klyftamo49:49+20:4315:05
29Annica GabrielssonSOK Viljan50:03+20:5715:10
30Tereza HadacovaPOBO Opava52:24+23:1815:52
31Anna-Karin RödströmOK Skogsstjärnan52:42+23:3615:58
32Frida MannfolkUlricehamns OK54:40+25:3416:33
33Anna KristofferssonIstrums SK55:03+25:5716:40
34Rohnny AnderssonForserums SOK55:48+26:4216:54
35Siwen RödströmOK Skogsstjärnan1:03:57+34:5119:22
36Ann-Britt StrömbergOK Skogshjortarna1:08:11+39:0520:39
37Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:26:34+57:2826:13

Öppen motion 8

4 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SandströmMullsjö SOK34:417:32
2Joachim FribergIstrums SK37:51+3:108:13
3Fredrik AskMarkbygdens OK38:16+3:358:19
4Per SundqvistOK Tranan38:25+3:448:21
5Henrik SahlströmFrämmestads IK40:55+6:148:53
6Stefan WahlIK Vista42:13+7:329:10
7Vidar LöfvingTibro OK43:00+8:199:20
8Bo KlamfeltTibro OK44:42+10:019:43
9Benny MildGällstadbygdens SOK47:45+13:0410:22
10Stefan GustavssonTibro OK48:13+13:3210:28
11Britt-Marie EhrlandssonStigsökarna48:23+13:4210:31
12Marie AnderssonFrämmestads IK49:58+15:1710:51
13Tomas KristofferssonIstrums SK50:47+16:0611:02
14Anna Wretling ClarinJönköpings OK51:15+16:3411:08
15Maria KlamfeltTibro OK51:27+16:4611:11
16Andreas JohanssonOK Skogshjortarna54:26+19:4511:50
17Hans ClarinJönköpings OK56:12+21:3112:13
18Stig GustavssonIK Ymer57:59+23:1812:36
19Jan RödströmOK Skogsstjärnan1:00:16+25:3513:06
20Johan LiTibro OK1:00:33+25:5213:09
Elin SundqvistOK Tranandiskvalificerad

Öppen motion 9

7 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundIK Vista46:246:16
2Martin PetterssonSävedalens AIK47:38+1:146:26
3Lindell JonasStigsökarna52:19+5:557:04
4Simon LarssonMarkbygdens OK52:33+6:097:06
5Linus SvärmIstrums SK55:20+8:567:28
6Daniel PerssonOK Gränsen1:04:07+17:438:39
7Anna NiklassonJönköpings OK1:08:26+22:029:14
8Atakilte BeyeneNässjö OK1:08:36+22:129:16
9Henrik LinderothIstrums SK1:09:45+23:219:25
10Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:13:52+27:289:58
11Krister KarlssonIstrums SK1:17:30+31:0610:28
12Lars MelanderLidköpings VSK1:29:48+43:2412:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser