Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Götalandsmästerskap, Individuellt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götalandsmästerskap, Individuellt
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: lördag 13 augusti 2011

D21 Elit

9 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KlintbergEksjö SOK1:25:528:53
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:26:53+1:018:59
3Emma AnderssonSävedalens AIK1:32:53+7:019:36
4Sofia SalomonssonVänersborgs SK1:42:19+16:2710:35
4Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK1:42:19+16:2710:35
6Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK1:44:29+18:3710:48
7Kristina AnderssonJönköpings OK1:50:54+25:0211:28
8Kristin SkaarRyda SK1:53:10+27:1811:42
9Emelie SvalinVänersborgs SK1:55:47+29:5511:59
10Lisa BorssénOK Kroppefjäll2:22:44+56:5214:46
Frida NeroGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Helena LidhageUlricehamns OKdiskvalificerad
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start

H21 Elit

12 550 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:28:047:01
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:28:31+0:277:03
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:28:51+0:477:04
4Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:35:58+7:547:38
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:37:21+9:177:45
6Henrik LaasIFK Göteborg1:37:51+9:477:47
7Niklas OlofssonHelsingborgs SOK1:38:12+10:087:49
8Albert MollénSävedalens AIK1:39:33+11:297:55
9Mats RöjgårdOK Kolmården1:40:05+12:017:58
10John PerssonIFK Göteborg1:40:22+12:187:59
11Karl LevinSävedalens AIK1:40:27+12:238:00
12Rickard BörjessonHestra IF1:42:34+14:308:10
13Erik EngstrandIFK Göteborg1:42:49+14:458:11
14Martin LarssonIFK Göteborg1:43:49+15:458:16
15Erik TengvallVänersborgs SK1:43:58+15:548:17
16Henrik LundgrenSävedalens AIK1:45:10+17:068:22
17Markus JohanssonIFK Göteborg1:46:40+18:368:29
18Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna1:48:26+20:228:38
19Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:55:59+27:559:14
20Erik JohanssonOK Tranan1:57:41+29:379:22
21Niclas TjernlundOK Vilse 872:00:07+32:039:34
22Max KarleOK Skogshjortarna2:00:44+32:409:37
23Anders HöijeGöteborg-Majorna OK2:01:34+33:309:41
24Jonatan LarssonUddevalla OK2:05:33+37:2910:00
25Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna2:05:42+37:3810:00
26Henrik LidhageIK Ymer2:05:44+37:4010:01
27Sven GranforsSävedalens AIK2:05:56+37:5210:02
28Björn KarlssonHalmstad OK2:09:14+41:1010:17
Patrik MartnerIFK Göteborgdiskvalificerad
Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Daniel HjortvallHestra IFdiskvalificerad
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Conny RantzowHestra IFdiskvalificerad
Jakob EngIFK Göteborgdiskvalificerad
Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnandiskvalificerad
Per-Anders EggertsenIFK Göteborgdiskvalificerad
Markus BåthIFK Göteborgej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Stefan RingOK Löftanej start

D20 Elit

6 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin TjernlundOK Vilse 871:11:2510:13
2Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna1:15:21+3:5610:46
3Maja PetterssonOK Vilse 871:21:06+9:4111:36
4Frida GustafssonIFK Göteborg1:21:11+9:4611:36
Viktoria ErnstssonFK Göingarnadiskvalificerad

H20 Elit

10 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:17:137:35
2Jakob AnderssonBredaryds SOK1:20:22+3:097:54
3Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:24:50+7:378:20
4Viktor AntonssonEksjö SOK1:27:11+9:588:34
5Albin AnderssonMarkbygdens OK1:35:40+18:279:24
6Christoffer OhlssonUddevalla OK1:41:14+24:019:57
7Tobias MattssonTrollhättans SOK1:43:56+26:4310:13
8Andreas BerganderEksjö SOK1:45:35+28:2210:22
9Johan SalomonssonVänersborgs SK1:47:04+29:5110:31
10Adam GeorgssonOK Nackhe1:50:17+33:0410:50
John BörjessonHestra IFdiskvalificerad

D18 Elit

5 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonBredareds IF56:559:38
2Johanna SkogumMarkbygdens OK58:50+1:559:58
3Anna Nilsson-SimkovicsUlricehamns OK59:54+2:5910:09
4Elin SvenssonNässjö OK1:00:17+3:2210:13
5Sara SchmidtTrollhättans SOK1:05:18+8:2311:04
6Lovisa MannfolkUlricehamns OK1:09:13+12:1811:43
7Elin HögstrandMarkbygdens OK1:11:12+14:1712:04
8Filippa SpånérSävedalens AIK1:11:29+14:3412:06
9Karin ElofssonFjärås AIK1:12:00+15:0512:12
10Matilda StenssonHelsingborgs SOK1:13:28+16:3312:27
11Therese EnengeBredareds IF1:13:45+16:5012:30
12Josefin AnderssonMarkbygdens OK1:14:24+17:2912:36
13Anne HanssonMarkbygdens OK1:16:21+19:2612:56
14Emma AlmehedFrölunda OL1:17:55+21:0013:12
15Julia OhlssonUddevalla OK1:17:59+21:0413:13
16Martina JohanssonBredareds IF1:18:53+21:5813:22
Frida StrömgårdBredareds IFdiskvalificerad
Sara NilssonOK Trananej start
Anna WallinSjövalla FKej start

H18 Elit

7 360 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Orion56:497:43
2Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:01:22+4:338:20
3Victor FlingmarkUddevalla OK1:01:52+5:038:24
4Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg1:02:34+5:458:30
5Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:05:16+8:278:52
6Simon SkogmanMarkbygdens OK1:05:27+8:388:53
7Jesper SjögrenOK Kullingshof1:05:32+8:438:54
8Erik ClassonOK Orinto1:06:43+9:549:03
9Martin LarssonHestra IF1:07:09+10:209:07
10Rasmus LarssonOK Alehof1:08:06+11:179:15
11Martin AhlbergerHestra IF1:08:24+11:359:17
12Eric HanssonNässjö OK1:09:17+12:289:24
13Johan SandlundOK Njudung1:09:28+12:399:26
14Linus WahlIK Vista1:09:55+13:069:29
15Anton BlomIK Uven1:10:24+13:359:33
16Henrik AnderssonBredaryds SOK1:11:30+14:419:42
17Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:12:46+15:579:53
18Niklas HelmertzFrölunda OL1:19:43+22:5410:49
19Anders OhlssonUddevalla OK1:25:39+28:5011:38
20Gustav MagnussonIF Hagen1:28:55+32:0612:04
21Mattis ErnstssonFK Göingarna2:00:40+1:03:5116:23
Anton KarlssonOK Kullingshofdiskvalificerad
Michael SiemmeisterEksjö SOKdiskvalificerad
Erik SkärbergVänersborgs SKdiskvalificerad
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Oscar BjörckOK Älmeej start

D21

6 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SamorSävedalens AIK1:20:4611:41
2Lina LarssonVänersborgs SK1:22:41+1:5511:57
3Britta NorénBoxholm-Mjölby OL1:33:05+12:1913:28
4Sandra AxelssonVänersborgs SK1:46:24+25:3815:23

H21

9 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias CarlssonIK Trenne Ullared1:32:269:19
2Jens ArvidssonIF Rigor1:33:27+1:019:25
3Jonas AnderssonIF Rigor1:36:42+4:169:44
4Andreas MelinGöteborg-Majorna OK1:39:33+7:0710:02
5Daniel LarssonVänersborgs SK1:41:33+9:0710:14
6Andreas ClaessonOK Kullingshof1:43:25+10:5910:25
7Simon LarssonMarkbygdens OK1:47:34+15:0810:50
8Mattias KarlssonOK Alehof1:53:40+21:1411:27
9Jesper NelsénFalkenbergs OK1:56:13+23:4711:42
10Fredrik AnderssonIF Rigor1:59:08+26:4212:00
11Anders HederskogIFK Göteborg2:00:02+27:3612:06
12Emil AlexanderssonHalmstad OK2:00:23+27:5712:08
Kalle IngvarssonOK Vilse 87diskvalificerad
Björn HellrupHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Sven LarssonLeksands OKej start
Johan FredrikssonOK Vilse 87ej start

H21 Kort

7 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HemlinIK Uven1:19:0010:06
2Erik SkaarRyda SK1:20:07+1:0710:14
3Stefan RoosGöteborg-Majorna OK1:22:30+3:3010:32
4Fredrik ElofssonFjärås AIK1:42:14+23:1413:04
5Roine SchölinLaholms IF OK1:48:57+29:5713:55
Andreas KarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad

D18

5 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula Glenn JungbjerGöteborg-Majorna OK1:26:5416:46

D17-20 Kort

4 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronica LindgrenOK Skogshjortarna1:35:4122:50

H16

5 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar VamlingFrölunda OL1:50:0421:05

H16 Kort

3 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HammarFrölunda OL1:02:4416:17
2Filip LemanGöteborgs Skidklubb2:12:58+1:10:1434:32

D14

3 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice AronengHestra IF42:5211:08
2Lisa JohanssonOK Tranan47:24+4:3212:18
3Kajsa JohanssonJönköpings OK53:52+11:0013:59
4Emelie UddMarkbygdens OK54:40+11:4814:11
5Linnea LarssonUlricehamns OK56:47+13:5514:44
6Lina LandergrenHestra IF59:54+17:0215:33
7Emelie RoosOK Landehof1:03:01+20:0916:22
8Josefin BernhedSävedalens AIK1:07:42+24:5017:35
9Emma RenbergSävedalens AIK1:09:19+26:2718:00
10Frida JerlinFrölunda OL1:13:02+30:1018:58
11Martina WessmanHalmstad OK1:14:14+31:2219:16
12Hanna CederholmHalmstad OK1:15:25+32:3319:35
13Ebba BengtssonOK Lindena1:20:10+37:1820:49
14Tove LindOK Lindena1:44:16+1:01:2427:04
Lina SundqvistOK Tranandiskvalificerad
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

H14

3 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HolmbergOK Tranan37:089:38
2Gustav MalmströmGOIF Tjalve42:00+4:5210:54
3Simon WikströmHalmstad OK42:22+5:1411:00
Ola LösethFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Emil JohanssonBredareds IFej start

D14 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Silje Marie NordvikAsker SK47:5017:16

H14 Kort

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl NorrmanGöteborg-Majorna OK38:5514:02
2Gustaf HäroldSol Tranås54:25+15:3019:38

D12

2 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK26:189:25
2Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK28:02+1:4410:02
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK28:28+2:1010:12
4Selma MoqvistLerums SOK29:24+3:0610:32
5Ida KristianssonTrollhättans SOK30:29+4:1110:55
6Emelie LorénOK Landehof30:43+4:2511:00
7Emelie KarlssonOK Landehof31:32+5:1411:18
8Elsa LindeblomIK Omega33:30+7:1212:00
9Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna34:01+7:4312:11
10Vilma SvantessonHjärnarps GH OL34:54+8:3612:30
11Alice BarreforsIK Uven35:11+8:5312:36
12Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK43:34+17:1615:36
13Lovisa NordSol Tranås51:09+24:5118:20
14Anna NordholmSävedalens AIK53:38+27:2019:13
15Malin NilssonOK Tranan1:04:11+37:5323:00
Hanna BoquistIK Uvenej start

H12

2 790 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonOK Dacke22:268:02
2Filip RosjöJönköpings OK27:26+5:009:49
3Victor HanssonNässjö OK28:45+6:1910:18
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna29:43+7:1710:39
5Magnus D JohanssonOK Löftan30:48+8:2211:02
6Axel ÅkessonMarkbygdens OK31:14+8:4811:11
7Oscar KarlssonTrollhättans SOK32:38+10:1211:41
8Axel BlomFrölunda OL32:45+10:1911:44
9Carl JohanssonBredaryds SOK36:52+14:2613:12
10Alexander RoosOK Landehof37:50+15:2413:33
11Felix FalkGöteborg-Majorna OK39:52+17:2614:17
12Klas JohanssonOK Tranan40:07+17:4114:22
13Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:43+28:1718:10
14Martin LammFrölunda OL56:52+34:2620:22
15Olle HammersbergFrölunda OL1:11:05+48:3925:28
16Nils HammarFrölunda OL1:17:02+54:3627:36
Lukas WadstenOK Landehofej start

D12 Kort

2 620 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Moa BäckströmIF Rigorej start
Lisa JonssonSävedalens AIKej start

H12 Kort

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SjöblomBredaryds SOK28:0210:41
2Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK38:32+10:3014:42
3Joakim LindénFrölunda OL53:02+25:0020:14

D10

2 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:467:37
2Lovisa JohanssonOK Dacke22:25+2:398:39
3Hilda AxelssonFK Göingarna23:42+3:569:09
4Ellika GrothKungälvs OK25:33+5:479:51
5Alicia LundgrenVärend GN OL26:22+6:3610:10
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK26:37+6:5110:16
6Anna FlakbergIFK Göteborg26:37+6:5110:16
8Nora AronengBredareds IF26:47+7:0110:20
9Felicia LorénOK Landehof27:07+7:2110:28
10Julia RangertIK Hakarpspojkarna29:27+9:4111:22
11Thea FagerströmIFK Göteborg32:21+12:3512:29
12Matilda HagstrandLerums SOK32:40+12:5412:36
13Kajsa HomannFrölunda OL32:59+13:1312:44
14Malin KristianssonTrollhättans SOK33:12+13:2612:49
15Jensine SvenssonFinspångs SOK36:22+16:3614:02
16Ebba KonradssonIK Omega40:26+20:4015:36
17Tilda ErixonIFK Göteborg40:39+20:5315:41
18Lovisa MoqvistLerums SOK46:29+26:4317:56
19Ida EdvardssonEksjö SOK1:04:06+44:2024:44
Lisa HomannFrölunda OLej start

H10

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof18:197:04
2Linus KristianssonTrollhättans SOK19:55+1:367:41
3Per NordholmSävedalens AIK20:31+2:127:55
4Petter JonssonSävedalens AIK27:38+9:1910:40
5Hugo SetthagenOK Tranan31:21+13:0212:06
6Lukas GustafssonIK Ymer33:00+14:4112:44
7Emil AxelssonLerums SOK35:57+17:3813:52
8Felix DrejmoOK Landehof36:17+17:5814:00
9Filip KlingbergOK Alehof36:20+18:0114:01
10Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK41:04+22:4515:51
11Jacob PihelSjövalla FK54:49+36:3021:09

D35

5 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SundströmHestra IF1:05:0011:07
2Annika JohanssonOK Tranan1:06:22+1:2211:21
3Anna LövgärdOK Alehof1:09:03+4:0311:49
4Martina LindbergIK Ymer1:14:41+9:4112:47
5Cecilia GrothKungälvs OK1:20:31+15:3113:47
6Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:22:29+17:2914:07
7Susanne CoxLerums SOK1:33:01+28:0115:55
8Linnéa BörjessonHestra IF1:36:35+31:3516:32
9Jenny JohanssonIK Ymer1:45:06+40:0617:59
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

H35

7 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BartholdssonFrölunda OL1:12:399:17
2Daniel OlssonDalsjöfors GOIF1:13:43+1:049:25
3Markus HermanssonIK Ymer1:15:53+3:149:42
4Tommy JonssonSävedalens AIK1:16:46+4:079:49
5Tomas JohanssonVänersborgs SK1:18:24+5:4510:01
6Stefan HolthoffSjövalla FK1:21:52+9:1310:28
7Anders LövgärdOK Alehof1:22:43+10:0410:34
8Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:28:40+16:0111:20
9Claes SetthagenOK Tranan1:30:04+17:2511:31
10Anders LundellMarkbygdens OK1:52:31+39:5214:23
Kristian AdolfssonIK Ymerdiskvalificerad
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLdiskvalificerad
Martin UddMarkbygdens OKdiskvalificerad

D40

5 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK1:04:1112:23
2Marie NordSol Tranås1:05:06+0:5512:34
3Kristina NilssonOK Tranan1:09:32+5:2113:25
4Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:12:12+8:0113:56
5Malin LammFrölunda OL1:14:49+10:3814:26
6Louise AxelssonFK Göingarna1:17:26+13:1514:56
7Ulrika GustafssonIK Vista1:18:32+14:2115:09
8Karin OlssonSjövalla FK1:20:11+16:0015:28
9Carin RosjöJönköpings OK1:20:12+16:0115:28
10Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK1:23:26+19:1516:06
11Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:23:57+19:4616:12
12Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg1:25:19+21:0816:28
13Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:25:56+21:4516:35
14Gitte KristianssonTrollhättans SOK1:32:16+28:0517:48
15Annika LarssonFK Göingarna1:35:27+31:1618:25
16Åsa DetterfeltLinköpings OK1:42:50+38:3919:51
17Carina OlssonFalköpings AIK OK1:51:37+47:2621:32
18Helena AnderssonMarkbygdens OK1:52:42+48:3121:45
Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start

H40

7 270 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas DalbergGöteborg-Majorna OK54:257:29
2Fredrik SundströmHestra IF1:00:07+5:428:16
3Björn KristianssonTrollhättans SOK1:00:42+6:178:20
4Andreas RangertIK Hakarpspojkarna1:01:23+6:588:26
5Nichlas WallströmSävedalens AIK1:06:53+12:289:11
6Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:07:55+13:309:20
7Kenneth JohanssonOK Tranan1:07:56+13:319:20
8Peter DellmingIFK Göteborg1:09:52+15:279:36
9Thomas JohannessonRonneby OK1:10:01+15:369:37
10Claes HagstrandLerums SOK1:11:04+16:399:46
11Thomas KullanderSävedalens AIK1:13:13+18:4810:04
12Anders ArfwedsonFrölunda OL1:15:11+20:4610:20
13Pär MoqvistLerums SOK1:17:54+23:2910:42
14Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK1:18:09+23:4410:44
15Håkan AxelssonFK Göingarna1:18:49+24:2410:50
16Jonas AxelssonLerums SOK1:19:56+25:3110:59
17Anders HellgrenFrölunda OL1:20:15+25:5011:02
18Anders EdvardssonEksjö SOK1:21:14+26:4911:10
19Jörgen LarssonUlricehamns OK1:21:16+26:5111:10
20Lars NordgrenEksjö SOK1:23:36+29:1111:29
21Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:33:11+38:4612:49
22Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:34:56+40:3113:03
23Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:49:42+55:1715:05
24Patrik LundqvistNybro OK1:49:47+55:2215:06
25Jonas HöstHjärnarps GH OL1:56:02+1:01:3715:57
Magnus HomannOK Orintodiskvalificerad
Olle LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad
Johan LindeblomIK Omegadiskvalificerad

D45

4 390 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta NordholmSävedalens AIK44:0810:03
2Anette BernhedSävedalens AIK45:31+1:2310:22
3Laila B HöglundFK Herkules47:49+3:4110:53
4Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK48:37+4:2911:04
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK52:30+8:2211:57
6Kristina JohanssonBredaryds SOK53:36+9:2812:12
7Åsa NybergGöteborg-Majorna OK56:58+12:5012:58
8Marie HögstrandMarkbygdens OK57:27+13:1913:05
9Lena ErikssonElfsborg SOK58:14+14:0613:15
10Lena BlomGöteborg-Majorna OK58:51+14:4313:24
11Gunnel SvenssonOK Tranan59:03+14:5513:27
12Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK1:03:17+19:0914:24
13Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:04:04+19:5614:35
14Karin LundströmOK Roxen1:04:48+20:4014:45
15Ulrika JohanssonOK Löftan1:05:47+21:3914:59
16Anna JohanssonJönköpings OK1:07:48+23:4015:26
17Anne TuressonBredaryds SOK1:09:53+25:4515:55
18Nina DjerfLerums SOK1:10:38+26:3016:05
19Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:11:02+26:5416:10
20Monika JohanssonBredareds IF1:12:32+28:2416:31
21Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:12:49+28:4116:35
22Jenny HomannFrölunda OL1:14:30+30:2216:58
23Maria LenningSkåneslättens OL1:15:24+31:1617:10
24Nina SchmidtTrollhättans SOK1:23:31+39:2319:01
Anne SvantessonHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Frida MannfolkUlricehamns OKej start

H45

6 440 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallumSävedalens AIK51:047:55
2Roine PetterssonIFK Göteborg52:23+1:198:08
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK54:02+2:588:23
4Henrik LarssonFK Göingarna55:58+4:548:41
5Per-Arne WahlgrenSjövalla FK56:31+5:278:46
6Stefan AronengHestra IF57:52+6:488:59
7Magnus SvenssonNässjö OK58:19+7:159:03
8Per FlakbergIFK Göteborg59:34+8:309:14
9Per SanderGöteborg-Majorna OK1:00:33+9:299:24
10Lars SvantessonHjärnarps GH OL1:02:16+11:129:40
11Niclas AnderssonMarkbygdens OK1:02:25+11:219:41
12Ulf DanielssonÅmåls OK1:02:35+11:319:43
13Pär ClaessonSävedalens AIK1:05:22+14:1810:09
14Owe AnderssonOK Löftan1:05:32+14:2810:10
15Claus JohanssonJönköpings OK1:07:14+16:1010:26
16Peter Lillen NilssonOK Tranan1:07:50+16:4610:31
17Johan LilljeqvistStigsökarna1:08:18+17:1410:36
18Jonatan BörjessonHestra IF1:09:06+18:0210:43
19Richard BlomFrölunda OL1:09:38+18:3410:48
20Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:09:57+18:5310:51
21Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb1:10:15+19:1110:54
22Mats BredfeltLunds OK1:12:20+21:1611:13
23Stefan SvenssonBredaryds SOK1:12:33+21:2911:15
24Peter LindSOK Viljan1:13:05+22:0111:20
25Bengt GrewinFrölunda OL1:14:00+22:5611:29
26Ragnar UppströmFK Herkules1:14:56+23:5211:38
27Carl NorinFrölunda OL1:15:00+23:5611:38
28Johan HanssonNässjö OK1:15:10+24:0611:40
29Anders LammFrölunda OL1:15:29+24:2511:43
30Erik LösethFalköpings AIK OK1:19:36+28:3212:21
31Ulf AlmehedFrölunda OL1:20:02+28:5812:25
32Leif HagmanIK Uven1:29:25+38:2113:53
33Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:33:16+42:1214:28
34Anders LevinSvaide Roma SOK1:33:24+42:2014:30
35Patrick DjerfLerums SOK1:34:04+43:0014:36
36Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:38:41+47:3715:19
37Håkan ErikssonOK Räven1:40:38+49:3415:37
38Hans VokseppOK Skogshjortarna1:57:56+1:06:5218:18
Stefan HammarFrölunda OLdiskvalificerad
Magnus WideFrölunda OLdiskvalificerad
Krister RosjöJönköpings OKdiskvalificerad
Magnus BlennowFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Leif EinarssonKungälvs OKdiskvalificerad
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Jonas OrnungOK Skogshjortarnaej start
Mårten WikströmHalmstad OKej start
Stefan PihlSOK 68ej start
Mats G AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start

D50

3 770 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK39:4510:32
2Monica KollbergEksjö SOK40:27+0:4210:43
3Ann-Christin NeroRonneby OK44:05+4:2011:41
4Eva Rabe-MagnussonIF Hagen45:00+5:1511:56
5Birgitta AnderssonFrämmestads IK47:24+7:3912:34
6Ewa RoosHelsingborgs SOK48:12+8:2712:47
7Marianne HanssonBredareds IF48:25+8:4012:50
8Gunilla LarssonBredareds IF48:47+9:0212:56
9Gunilla AxelssonSävedalens AIK50:05+10:2013:17
10Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK50:36+10:5113:25
11Annette Falck-LarssonVänersborgs SK52:38+12:5313:57
12Maria AnderssonBredaryds SOK58:21+18:3615:28
13Ann LaasOK Skogshjortarna1:02:01+22:1616:27
14Monika NilssonOK Alehof1:10:00+30:1518:34
15Maria VamlingFrölunda OL1:13:14+33:2919:25
16Susanne EickhoffSävedalens AIK1:13:22+33:3719:27
17Linnea Carling ElofssonFjärås AIK1:35:27+55:4225:19
18Karin HelmertzFrölunda OL1:35:58+56:1325:27
19Lisa LarssonSjövalla FK1:41:07+1:01:2226:49
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Wiveka ErnstssonFK Göingarnadiskvalificerad
Christina NilssonLerums SOKdiskvalificerad
Maria OlssonLerums SOKdiskvalificerad
Kerstin TjernlundOK Vilse 87ej start
Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OLej start

H50

5 840 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergEksjö SOK50:458:41
2Jörgen IvarssonHestra IF51:12+0:278:46
3Tomas GeorgssonOK Nackhe51:22+0:378:47
4Lennart JosefssonRydboholms SK52:44+1:599:01
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:16+2:319:07
6Håkan SchmidtTrollhättans SOK54:56+4:119:24
7Lennart KarlssonMarkbygdens OK56:09+5:249:36
8Ulf WallinSjövalla FK57:43+6:589:52
9Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK57:56+7:119:55
10Andrew LagoGöteborg-Majorna OK58:42+7:5710:03
11Anders SjögrenOK Kullingshof59:14+8:2910:08
12Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK59:17+8:3210:09
13Andres LaasOK Skogshjortarna59:54+9:0910:15
14Mats LindqvistSävedalens AIK1:00:47+10:0210:24
15Lars-Olof SchönHestra IF1:03:24+12:3910:51
16Thomas HenmyrOK Vilse 871:05:23+14:3811:11
17Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK1:05:24+14:3911:11
18Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:07:40+16:5511:35
19Mats CarlssonOK Vilse 871:09:12+18:2711:50
20Stefan SjöblomFrölunda OL1:09:48+19:0311:57
21Arne KlintbergEksjö SOK1:10:35+19:5012:05
22Martin EickhoffSävedalens AIK1:11:16+20:3112:12
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:12:08+21:2312:21
24Christer MannfolkUlricehamns OK1:12:29+21:4412:24
25Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK1:12:40+21:5512:26
26Bertil ThomasLerums SOK1:12:46+22:0112:27
27Clas JohanssonBredareds IF1:12:56+22:1112:29
28Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:13:40+22:5512:36
29Lars NorénGöteborg-Majorna OK1:16:43+25:5813:08
30Manfred OlejnikSOK Viljan1:20:11+29:2613:43
31Lars-Erik AnderssonLerums SOK1:20:12+29:2713:43
32Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:21:14+30:2913:54
33Peter HammersbergFrölunda OL1:24:08+33:2314:24
34Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:24:10+33:2514:24
35Tore TjernlundOK Vilse 871:27:14+36:2914:56
36Magnus UppströmFK Herkules1:30:11+39:2615:26
37Anders LindénFrölunda OL1:30:23+39:3815:28
38Jonas JerlinFrölunda OL2:00:02+1:09:1720:33
Jan IvarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Lars SöderlundTormestorps IFej start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start
Sven-Olof PålssonKungälvs OKej start
Lasse JohanssonEds SKej start

D55

3 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK42:0411:09
2Lena Rabe JosefssonFjärås AIK52:14+10:1013:51
3Ingela NelsénFalkenbergs OK53:12+11:0814:06
4Solveig HedenblomSjövalla FK54:39+12:3514:29
5Anita EklöfIK Ymer1:05:11+23:0717:17
6Eva AndreassonBorås GIF1:08:37+26:3318:12
7Marita LarssonMarkbygdens OK1:32:34+50:3024:33
8Margareta SchölinTockarps IK2:00:44+1:18:4032:01

H55

5 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna51:379:43
2Thomas LundgrenTrollhättans SOK51:42+0:059:44
3Per-Olof LarssonHestra IF53:39+2:0210:06
4Ulf PalmérUlricehamns OK54:38+3:0110:17
5Håkan ForsmanRonneby OK57:11+5:3410:46
6Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL58:11+6:3410:57
7Pierre KarlssonOK Alehof58:12+6:3510:57
8Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:04:40+13:0312:10
9Arne AnderssonOK Torfinn1:05:14+13:3712:17
10Yngve ErnstssonFK Göingarna1:06:21+14:4412:29
11Jan UnossonBredareds IF1:12:36+20:5913:40
12Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:17:53+26:1614:40
13Conny SahlinVänersborgs SK1:19:00+27:2314:52
14Lennart SmedenmarkRonneby OK1:25:56+34:1916:10
15Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:29:09+37:3216:47
16Lennart VamlingFrölunda OL1:30:58+39:2117:07
17Bernt AnderssonIF Rigor1:36:53+45:1618:14
18Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:44:24+52:4719:39
Uno MagnussonIF Hagendiskvalificerad
Arne AnderssonBredaryds SOKej start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start

D60

3 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ThörnblomSjövalla FK57:0916:42
2Karin AxelssonIK Uven1:01:18+4:0917:55
3Eva BlomströmIK Stern1:06:19+9:1019:23

H60

4 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn JägerströmIK Uven48:5610:04
2Olle AdolfssonLerums SOK50:06+1:1010:18
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL51:40+2:4410:37
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna52:32+3:3610:48
5Kent ErikssonLerums SOK54:32+5:3611:13
6Bill SchölinTockarps IK57:10+8:1411:45
7Kent JogelandIK Ymer59:11+10:1512:10
8Sten BlomströmIK Stern1:02:55+13:5912:56
9Henry DjurbäckMarkbygdens OK1:04:19+15:2313:14
10Benny IvarssonFjärås AIK1:06:10+17:1413:36
11Lennart AnderssonOK Orion1:07:09+18:1313:49
12Torbjörn WikströmOK Orinto1:08:45+19:4914:08
13Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:08:47+19:5114:09
14Toivo PentonenHestra IF1:10:31+21:3514:30
15Staffan BrobergIF Marin Väst1:11:25+22:2914:41
16Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb1:16:56+28:0015:49
17Sture GrytheimElfsborg SOK1:29:04+40:0818:19
18Sten HelmertzFrölunda OL2:05:31+1:16:3525:49
Lars-Olof RönnqvistOK Löftandiskvalificerad
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start

D65

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt JohanssonIK Stern49:4114:31
2Ingrid HermanssonIK Ymer53:33+3:5215:39
3Britt RangertIK Ymer55:34+5:5316:14
4Ingrid Rex WallströmIK Uven55:56+6:1516:21
5Kerstin JohanssonMarkbygdens OK56:14+6:3316:26

H65

4 390 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK49:1611:13
2Lennart HermanssonStenungsunds OK49:45+0:2911:19
3Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK49:55+0:3911:22
4Kalle JohanssonOK Skogshjortarna51:14+1:5811:40
5Lars-Göran MolinMarkbygdens OK52:17+3:0111:54
6Dag LorénOK Frisene53:30+4:1412:11
7Olle HermanssonIK Ymer53:44+4:2812:14
8Stig-Ove TollIK Stern54:34+5:1812:25
9Per KnubbeMarkbygdens OK55:29+6:1312:38
10Ingemar LindblomIFK Göteborg55:37+6:2112:40
11Göran BengtssonTockarps IK55:43+6:2712:41
12Anders BjörnbergFrölunda OL55:53+6:3712:43
13Olof KarlssonUddevalla OK56:10+6:5412:47
14Per-Olof FernbergIS Skanne58:38+9:2213:21
15Lars TuvessonUlricehamns OK1:00:08+10:5213:41
16Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:01:24+12:0813:59
17Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL1:02:32+13:1614:14
18Lennart AlmströmIK Stern1:04:13+14:5714:37
19Bertil HermanssonStenungsunds OK1:11:28+22:1216:16
20Bengt BörjessonOK Alehof1:12:29+23:1316:30
21Lars LjungbergTrollhättans SOK1:24:55+35:3919:20
22Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:28:06+38:5020:04
Hans C JohanssonIK Sterndiskvalificerad
Anders AxelssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Christer SandhOK Roxenej start

D70

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK46:3216:16
2Margareta EmanuelssonFrölunda OL57:06+10:3419:57
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:09:23+22:5124:15
4Gunnel BörjessonIK Uven1:17:53+31:2127:13
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H70

3 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan AnderssonMarkbygdens OK45:0711:58
2Ingemar AlfredssonIK Uven48:10+3:0312:46
3Göran OlofssonFjärås AIK51:49+6:4213:44
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:10+8:0314:06
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK53:26+8:1914:10
6Mats JodalGöteborg-Majorna OK53:49+8:4214:16
7Roland DahlIFK Göteborg53:55+8:4814:18
8Ingemar SvenssonLunds OK55:58+10:5114:50
9Roland BrandshageSävedalens AIK56:16+11:0914:55
10Göran LefflerLerums SOK1:05:06+19:5917:16
11Sten ArvidssonDalsjöfors GOIF1:12:59+27:5219:21
12Gert EmanuelssonFrölunda OL1:13:05+27:5819:23
Roland AasaIK Uvenej start
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start

D75

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad1:18:5827:36
Vera LångGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

H75

3 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK56:4416:35
2Karl-Erik HolmbergFjärås AIK1:00:43+3:5917:45
3Leif HjertqvistIK Stern1:02:07+5:2318:09
4Leif EdsandSävedalens AIK1:18:02+21:1822:49
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:18:18+21:3422:53
6Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:18:23+21:3922:55
Sten CarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad

H80

2 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK47:5816:46
2Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK50:09+2:1117:32
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK51:06+3:0817:52
4Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb59:07+11:0920:40
5Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:05:46+17:4822:59
6Bo TyvikI 15 IF1:24:41+36:4329:36
Lars Erik AronsonIF Rigordiskvalificerad
Bertil JohanssonMarkbygdens OKej start

Inskolning

1 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hjalmar AxelssonFK Göingarnafullföljt
Valter DrejmoOK Landehoffullföljt
Linnea EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Stina GrahnElfsborg SOKfullföljt
Ellen KollbergEksjö SOKfullföljt
Josef MalmforsSkogspojkarnas OKfullföljt
Elias NordbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alivn NordgrenStigsökarnafullföljt
Olle RosendahlOK Nackhefullföljt
Ester StrömbomElfsborg SOKfullföljt
Anna TörnebyKinnaströms SKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubbfullföljt
Tom WeihartOK Orintofullföljt
Wilhelm ÖstmanOK Landehoffullföljt

U1

1 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa FagerströmIFK Göteborg19:4610:24
2Ida RosjöJönköpings OK24:16+4:3012:46
3Anton ÖstmanOK Landehof25:01+5:1513:10
4Ida Kristine NordvikAsker SK25:27+5:4113:23
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb26:07+6:2113:44
6Lukas GrothKungälvs OK27:58+8:1214:43
7Stella RangertIK Hakarpspojkarna28:08+8:2214:48
8Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna28:10+8:2414:49
9Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb28:19+8:3314:54
10Edvin SundströmHestra IF30:27+10:4116:01
11Erika ÅkessonMarkbygdens OK32:12+12:2616:56
12Lisa ÅkessonMarkbygdens OK32:22+12:3617:02
13Rasmus HagbergFK Herkules33:53+14:0717:50
14Maja OttossonMölndal Outdoor IF34:16+14:3018:02
15Matilda WallströmSävedalens AIK34:52+15:0618:21
16Miranda WallströmSävedalens AIK35:01+15:1518:25
17Mathilde SnijderIK Uven35:11+15:2518:31
18Bas VermeerIK Uven35:19+15:3318:35
19Maja AxelssonLerums SOK42:36+22:5022:25
20Elsa SjööOK Landehof44:10+24:2423:14
21Viktor LundqvistNybro OK45:52+26:0624:08
22Ture SäfstenMölndal Outdoor IF1:01:34+41:4832:24

U2

2 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emely WeihartOK Orinto26:3510:08
2Lisa FalkGöteborg-Majorna OK28:57+2:2211:02
3Simon NordbergGöteborg-Majorna OK29:00+2:2511:04
4Rebecca LekbergSävedalens AIK30:23+3:4811:35
5Jennifer DavidssonGöteborg-Majorna OK32:19+5:4412:20
6Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK35:19+8:4413:28
7Klara SäfstenMölndal Outdoor IF36:11+9:3613:48
8Annie SjööOK Landehof36:26+9:5113:54
9Carl ErixonIFK Göteborg41:08+14:3315:41
10Viktor Le ClaireFK Herkules42:16+15:4116:07
11Linnea PeterssonIK Omega43:37+17:0216:38
12Matilda BorglundIK Omega48:04+21:2918:20
David KarlssonOK Kullingshofdiskvalificerad

Öppen motion 1

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TörnebyKinnaströms SK34:1213:03
2Linda SvenssonKinnaströms SK55:34+21:2221:12
3Ann-Sofie JordviKinnaströms SK55:39+21:2721:14
4Gun NorenKinnaströms SK57:41+23:2922:00
5Carina SalomonssonKinnaströms SK57:45+23:3322:02
6Christer SalomonssonKinnaströms SK58:06+23:5422:10
7Nils AnderssonMarkbygdens OK1:00:20+26:0823:01
8Maria HuserydOK Skogshjortarna1:18:38+44:2630:00
9Lisa OttossonOK Landehof1:36:33+1:02:2136:51
Johanna ErixonIFK Göteborgdiskvalificerad

Öppen motion 2

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf OlssonOK Roto57:2515:43
2Malin AnderssonOK Skogshjortarna57:42+0:1715:48
3Pia RagnmarkOK Skogshjortarna1:08:16+10:5118:42
4Kristina OlssonOK Roto1:09:31+12:0619:02
AnneMarie VindFinspångs SOKej start

Öppen motion 3

2 770 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta Le ClaireFK Herkules32:3011:43
2Cathrine DavidsonSOK 6842:02+9:3215:10
3Mattias ClaessonKlubblös42:03+9:3315:10
4Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb50:14+17:4418:08
5Christer NelsénFalkenbergs OK53:01+20:3119:08
6Ingela KlintbergEksjö SOK53:14+20:4419:13
7Elin HagrydhVänersborgs SK53:45+21:1519:24
8Jakob HagrydhVänersborgs SK53:46+21:1619:24
9Sanne VermeerIK Uven55:58+23:2820:12
10Janneke SnijderIK Uven56:01+23:3120:13
11Rolf ArvidssonIF Rigor56:04+23:3420:14
12Katarina HöstHjärnarps GH OL56:58+24:2820:33
13Lennart DanielssonGöteborgs Skidklubb57:37+25:0720:48
14Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb57:44+25:1420:50
15Karin ÅhmanBredareds IF57:49+25:1920:52
16Karina IsraelssonKlubblös57:51+25:2120:53
17Frank DanielssonKinnaströms SK58:01+25:3120:56
18Erich SimkovicsOLC Wienerwald59:03+26:3321:19
19Britt AlfredssonIK Uven59:40+27:1021:32
20Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna1:05:32+33:0223:39
21Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:08:04+35:3424:34
22Johanna GiörsIK Ymer1:10:19+37:4925:23
23Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK1:14:21+41:5126:50
24Lina BäckströmIK Omega1:16:09+43:3927:29
25Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:24:01+51:3130:19
Jenny ÖbergKlubblösdiskvalificerad
Monica KnutssonSävedalens AIKdiskvalificerad

Öppen motion 4

4 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders StrömbäckAnkarsrums OK55:1811:55
2Pierre IngmarssonMölndal Outdoor IF1:10:52+15:3415:16
3Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb1:22:32+27:1417:47
4Jalle StrömbomElfsborg SOK1:32:40+37:2219:58
5Fredric GustavssonSävedalens AIK1:49:07+53:4923:30
6Arjan SnijderIK Uven1:57:06+1:01:4825:14
6Erik VermeerIK Uven1:57:06+1:01:4825:14
8Maria GrahnElfsborg SOK2:12:25+1:17:0728:32
9Patrik EllrenKlubblös2:17:22+1:22:0429:36
Robin HöglundFK Herkulesdiskvalificerad
Jens FastBoxholm-Mjölby OLdiskvalificerad
Ove NilssonUddevalla SKdiskvalificerad
Annika FastBoxholm-Mjölby OLdiskvalificerad

Öppen motion 5

3 480 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne LundgrenVärend GN OL47:1913:35
2Björn GolsäterEksjö SOK48:40+1:2113:59
3Kristofer HolmbergOK Tranan50:25+3:0614:29
4Magnus ErixonIFK Göteborg51:37+4:1814:49
5Karina WahlIK Vista52:21+5:0215:02
6Peter BrobergIF Rigor1:00:02+12:4317:15
7Frida RönnkqvistOK Löftan1:05:07+17:4818:42
8Marita SalomonssonVänersborgs SK1:05:22+18:0318:47
9Lotta LemanGöteborgs Skidklubb1:05:32+18:1318:49
10Linda DanielssonLerums SOK1:06:26+19:0719:05
11Kristoffer DrejmoOK Landehof1:08:20+21:0119:38
12Lorentz ThelbergIK Uven1:09:09+21:5019:52
13Fredrik DavidsonSOK 681:11:48+24:2920:37
14Ingalill GrundOK Roto1:12:05+24:4620:42
15Åsa HedinHjärnarps GH OL1:12:31+25:1220:50
16Linn HimmelmannSjövalla FK1:12:51+25:3220:56
16Dick HimmelmannSjövalla FK1:12:51+25:3220:56
18Andreas SvenssonIF Marin Väst1:15:44+28:2521:45
19Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:17:02+29:4322:08
20Jenny RönnqvistOK Löftan1:20:55+33:3623:15
21Hanna P-EdvardssonEksjö SOK1:20:58+33:3923:15
22Eklund GöranIK Ymer1:23:18+35:5923:56
23Stig HedhagGöteborg-Majorna OK1:23:43+36:2424:03
24Malin ThörnkvistSol Tranås1:24:27+37:0824:16
25Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:36:26+49:0727:42
26Louise BlomqvistBredareds IF1:39:11+51:5228:30
27Lars BerggrenFjärås AIK2:08:03+1:20:4436:47
28Dennis MalmMarkbygdens OK2:13:26+1:26:0738:20
29Bertil BorglundIK Omega2:24:31+1:37:1241:31
Lena LarssonHestra IFdiskvalificerad
Sandra CimermanKlubblösdiskvalificerad
Miriam NorénIK Uvendiskvalificerad
Mats OlssonSjövalla FKdiskvalificerad
Anna Karin SkärbergVänersborgs SKdiskvalificerad

Öppen motion 6

5 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LorenOK Frisene55:139:47
2Patrik NilssonVänersborgs SK1:06:34+11:2111:48
3Joakim ThelbergIK Uven1:08:03+12:5012:03
4Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:13:56+18:4313:06
5Björn NordvikAsker SK1:14:03+18:5013:07
6Magnus Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb1:24:29+29:1614:58
7Christer AnderssonSOK Aneby1:35:33+40:2016:56
8Christina GranbergSävedalens AIK1:35:38+40:2516:57
9Gunilla HimmelmannSjövalla FK1:38:41+43:2817:29
10Camilla WeihartOK Orinto1:39:56+44:4317:43
11Niclas KonradssonIK Omega1:44:37+49:2418:32
12Peter KarlssonMölndal Outdoor IF1:45:04+49:5118:37
13Ivan MoriKungälvs OK1:57:30+1:02:1720:50
Christina PetterssonSjövalla FKdiskvalificerad
Johan NilssonUddevalla OKdiskvalificerad

Öppen motion 7

3 420 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif RylanderMarkbygdens OK39:1811:29
2Ylva SunessonOK Alehof39:38+0:2011:35
3Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb39:47+0:2911:37
4Ing-Marie AronengBredareds IF40:05+0:4711:43
5Stanley MattssonIK Uven40:06+0:4811:43
6Anders RylanderGöteborgs Skidklubb42:42+3:2412:29
7Anne JohanssonOK Dacke43:38+4:2012:45
8Lena MalmströmGOIF Tjalve43:55+4:3712:50
9Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK43:59+4:4112:51
10Leif BlomqvistBredareds IF44:26+5:0812:59
11Ebba RoosHelsingborgs SOK45:43+6:2513:22
12Anders SvenssonFinspångs SOK46:13+6:5513:30
13Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb46:15+6:5713:31
14Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK47:06+7:4813:46
14Mikael MagnussonMarkbygdens OK47:06+7:4813:46
16Ulf PeterssonKungälvs OK47:49+8:3113:58
17Erik MalmforsSkogspojkarnas OK47:50+8:3213:59
18Cecilia TofteredIF Rigor48:17+8:5914:07
19Klas AdolfssonIK Ymer48:30+9:1214:10
20Jörgen FriskMarkbygdens OK50:24+11:0614:44
21Lena JärvholmGöteborgs Skidklubb51:11+11:5314:57
22Bengt-Rune WallströmIK Uven52:11+12:5315:15
23Johanna RönnqvistOK Löftan52:28+13:1015:20
24Tina HolthoffSjövalla FK55:25+16:0716:12
25Gunilla GedinOK Måsen55:55+16:3716:20
26Rolf HallbergNässjö OK57:45+18:2716:53
27Charlotta MalmMarkbygdens OK58:18+19:0017:02
28Katarina AlmehedFrölunda OL58:55+19:3717:13
29Anneli WiklundFinspångs SOK59:07+19:4917:17
30Leif BjörkmanIK Ymer59:24+20:0617:22
31Lars StrömbergOK Skogshjortarna59:48+20:3017:29
32Carin GustafssonJönköpings OK1:00:30+21:1217:41
33Pär EricksonBodafors OK1:03:13+23:5518:29
34Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:03:17+23:5918:30
35Marica HäroldSol Tranås1:03:46+24:2818:38
36Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:06:10+26:5219:20
37Stefan JohanssonGöteborgs Skidklubb1:07:45+28:2719:48
38Mats KarlssonOK Kullingshof1:08:59+29:4120:10
39Ingvar OttossonGöteborg-Majorna OK1:10:21+31:0320:34
40Kjell JohanssonSkene Sim o IS1:10:43+31:2520:40
41Ulla SönsterödSOK 681:11:57+32:3921:02
42Birgit HanssonHerrestads AIF1:12:02+32:4421:03
43Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg1:13:16+33:5821:25
44Gunnel NilssonOLC Wienerwald1:16:45+37:2722:26
45Bo Göran HolmbergGöteborg-Majorna OK1:16:52+37:3422:28
46Lillemor LorénOK Frisene1:18:32+39:1422:57
47Edvin LjungbergSjövalla FK1:23:05+43:4724:17
48Gun FriskMarkbygdens OK1:24:24+45:0624:40
49Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:26:46+47:2825:22
50Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:33:01+53:4327:11
51Barbro JohanssonSjövalla FK1:42:34+1:03:1629:59
52Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:43:26+1:04:0830:14
Benny MildGällstadbygdens SOKdiskvalificerad
Jacob ThomasLerums SOKdiskvalificerad
Anette SundqvistOK Tranandiskvalificerad
Patric MalmströmGOIF Tjalvediskvalificerad
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Ellinor ÅhmanBredareds IFdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 390 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK35:077:59
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna39:14+4:078:56
3Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK40:36+5:299:14
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:44+5:379:16
5Martin HjertbergIK Ymer41:23+6:169:25
6Henrik NordholmSävedalens AIK42:45+7:389:44
7Stefan AgmarkenHalmstad OK43:05+7:589:48
8Jonas BrånaltFrölunda OL43:15+8:089:51
9Sven JohanssonOK Orion43:23+8:169:52
10Anders KarlssonGöteborg-Majorna OK44:01+8:5410:01
11Emil TengvallVänersborgs SK44:06+8:5910:02
12Erik AamotOK Skogshjortarna44:13+9:0610:04
13Anna SameliusVisborgs OK44:24+9:1710:06
14Maria HolmstrandIFK Göteborg44:25+9:1810:07
15Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK45:35+10:2810:23
16Erik LindgrenKlubblös48:05+12:5810:57
17Anders LeireSävedalens AIK48:23+13:1611:01
18Klas ÅströmMölndal Outdoor IF49:13+14:0611:12
19Annika PalmNybro OK49:24+14:1711:15
20Joel UddMarkbygdens OK50:31+15:2411:30
21Annica EngIFK Göteborg50:41+15:3411:32
22Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb51:16+16:0911:40
23Kristin HanssonMarkbygdens OK54:04+18:5712:18
24Håkan B SamorSävedalens AIK55:01+19:5412:31
25Nils HolthoffSjövalla FK55:18+20:1112:35
26Stefan WahlIK Vista56:10+21:0312:47
27Andreas JohanssonOK Skogshjortarna57:39+22:3213:07
28Ellen SamuelssonBredareds IF57:48+22:4113:09
29Ingela RoosGöteborg-Majorna OK59:12+24:0513:29
30Anders JohanssonFinspångs SOK1:00:17+25:1013:43
31Per RubendahlOK Skogshjortarna1:00:41+25:3413:49
32Janni AxelssonSävedalens AIK1:00:51+25:4413:51
33Magnus HenningssonHestra IF1:01:04+25:5713:54
34Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:01:27+26:2013:59
35Lars LindströmOK Skärmen1:01:40+26:3314:02
36Lena SöderlundTormestorps IF1:02:50+27:4314:18
37Jan CarlssonIFK Göteborg1:05:45+30:3814:58
38Elin SundqvistOK Tranan1:06:29+31:2215:08
39Annika AasaIK Uven1:09:45+34:3815:53
40Helena AnderssonSOK Aneby1:09:51+34:4415:54
41Magnus JärvholmVäxjö OK1:10:27+35:2016:02
42Carsten LuehmannSjövalla FK1:10:52+35:4516:08
43Krister AlfredssonOK Orinto1:11:40+36:3316:19
44Therese AlfredssonUddevalla OK1:12:05+36:5816:25
45Stig GustafssonIK Ymer1:12:28+37:2116:30
46Anna BrobergIF Marin Väst1:13:55+38:4816:50
47Mats LogrenSjövalla FK1:15:14+40:0717:08
48Erik SparrevikLerums SOK1:18:09+43:0217:48
49Anna KarlssonSOK 681:19:52+44:4518:11
50Jukka RankanenSjövalla FK1:21:34+46:2718:34
51Anneli GordonStigsökarna1:23:36+48:2919:02
52Lars SönsterödSOK 681:26:49+51:4219:46
53Ingemar BlomIK Uven1:28:47+53:4020:13
54Hampus HammersbergFrölunda OL1:33:51+58:4421:22
Tommy PedersenOK Orintodiskvalificerad
Peter CederbergVänersborgs SKdiskvalificerad

Öppen motion 9

7 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK59:298:10
2Rikard PentonenIFK Göteborg1:06:17+6:489:07
3Jonas WallinVänersborgs SK1:07:03+7:349:13
4Herman RosenGöteborg-Majorna OK1:13:34+14:0510:07
5Peter NordgrenSävedalens AIK1:14:28+14:5910:14
6Peter LekbergSävedalens AIK1:16:45+17:1610:33
7Mattias BiörsIK Ymer1:20:54+21:2511:07
8Joel NilssonIFK Göteborg1:23:30+24:0111:29
9Jonas NilssonKlubblös1:25:22+25:5311:44
10Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:28:38+29:0912:11
11Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:30:19+30:5012:25
12Marcus GardeliusGotlands Bro Orienteringsklubb1:40:11+40:4213:46
13David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb1:41:21+41:5213:56
14Jan GranIK Uven1:52:57+53:2815:32
15Svante LundgrenKlubblös2:08:03+1:08:3417:36
16Olle WindeliusFrosta OK2:14:43+1:15:1418:31
17Maria HalvarssonFjärås AIK2:26:40+1:27:1120:10
Martin IvarssonIL Tyrvingdiskvalificerad
Mattias HolmstrandIFK Göteborgdiskvalificerad

D14 GM

3 860 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Line CederbergVästergötland36:249:25
2Gabriella GustafssonSmåland37:48+1:249:47
3Hanna KarlssonVästergötland39:50+3:2610:19
4Johanna HagströmVästergötland40:09+3:4510:24
5Elin GranstedtSmåland41:00+4:3610:37
6Julia ErikssonÖstergötland41:43+5:1910:48
7Kerstin WadmanGöteborg41:44+5:2010:48
8Sanna FasthÖstergötland42:19+5:5510:57
9Linnéa GolsäterSmåland42:22+5:5810:58
10Vilma BlennowVästergötland43:02+6:3811:08
11Ella WallinderGöteborg44:02+7:3811:24
12Klara DjerfGöteborg44:08+7:4411:26
13Gabriella BerganderSmåland44:19+7:5511:28
14Emma NilssonVästergötland44:37+8:1311:33
15Tove RönnbäckGotland44:54+8:3011:37
16Hanna LindströmVästergötland45:16+8:5211:43
17Sophia BjörnlingerSmåland45:22+8:5811:45
18Elvira SellgrenGöteborg45:50+9:2611:52
19Kajsa JungbjerGöteborg45:54+9:3011:53
20Elvira BjörklundVästergötland46:23+9:5912:00
21Elin JohanssonÖstergötland46:28+10:0412:02
22Hanna ÅbergGöteborg46:37+10:1312:04
23Elin PetterssonGöteborg46:51+10:2712:08
24Elsa AnderssonSmåland47:21+10:5712:16
25Jenny BredfeltSkåne47:39+11:1512:20
26Julia HedBlekinge49:13+12:4912:45
27Sofia GrahnVästergötland49:18+12:5412:46
28Anna KristianssonVästergötland50:05+13:4112:58
29Annie ÖnstenSmåland50:28+14:0413:04
30Ebba EnvallSmåland50:33+14:0913:05
31Emma DjerfGöteborg51:45+15:2113:24
32Lina PålssonGöteborg52:00+15:3613:28
33Linnea GustafssonSkåne52:07+15:4313:30
34Svea HagrydhVästergötland52:30+16:0613:36
35Moa KuhlinGöteborg52:39+16:1513:38
36Lina LundbergVästergötland53:38+17:1413:53
37Agnes WesterbergVästergötland54:16+17:5214:03
38Moa HedegårdÖstergötland54:27+18:0314:06
39Emma HimmelmannGöteborg54:33+18:0914:07
40Erica ErikssonSkåne55:30+19:0614:22
41Elin LundqvistSmåland55:31+19:0714:22
42Clara CoxGöteborg55:54+19:3014:28
43Agnes SpånérGöteborg56:19+19:5514:35
43Sara AlmehedGöteborg56:19+19:5514:35
45Matilda ArboreliusSkåne56:40+20:1614:40
46Johanna StrandbergVästergötland57:10+20:4614:48
47Sara KindlundVästergötland57:26+21:0214:52
48Ebba SöderlundSkåne57:28+21:0414:53
49Moa GranstedtSmåland57:32+21:0814:54
50Amanda RangertSmåland57:42+21:1814:56
51Myrra CarlssonBlekinge58:23+21:5915:07
52Astrid HenrikssonSkåne58:53+22:2915:15
53Olivia NymanVästergötland59:24+23:0015:23
54Malin ThornemanSkåne59:27+23:0315:24
55Linnea KjellssonHalland1:01:25+25:0115:54
56Helena HagströmHalland1:02:37+26:1316:13
57Klara AnderssonHalland1:05:14+28:5016:53
58Lovisa TorstenssonSmåland1:06:31+30:0717:13
59Sara JönssonSkåne1:07:57+31:3317:36
60Madelene AxelssonSkåne1:08:30+32:0617:44
61Signe SteindahlBohuslän-Dal1:10:29+34:0518:15
62Nellie HenrikssonSkåne1:17:55+41:3120:11
63Elvira OlssonBohuslän-Dal1:17:58+41:3420:11
64Emma LindellÖstergötland1:23:54+47:3021:44
65Emma AnderssonHalland1:24:04+47:4021:46
66Amelia SkalbergSmåland1:29:24+53:0023:09
Julia BlomGöteborgdiskvalificerad
Vilma PerssonBlekingediskvalificerad
Frida JohanssonÖstergötlandej start

D15 GM

4 370 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonÖstergötland45:0310:18
2Johanna ÖbergVästergötland45:27+0:2410:24
3Tilda JohanssonBlekinge46:59+1:5610:45
4Moa PetterssonBlekinge47:34+2:3110:53
5Pim HedbergSkåne50:43+5:4011:36
6Petra GunnarsdotterSmåland51:12+6:0911:42
7Amanda JohanssonBlekinge51:59+6:5611:53
8Kajsa HedinSkåne52:11+7:0811:56
9Karin BjörnlingerSmåland52:15+7:1211:57
10Louise LundgrenSmåland52:46+7:4312:04
11Fanny AsketunÖstergötland55:04+10:0112:36
12Sofie AnderssonVästergötland55:18+10:1512:39
13Linnéa AnderssonSmåland55:29+10:2612:41
14Sara JosarpHalland58:02+12:5913:16
15Sofia LösethVästergötland58:24+13:2113:21
16Elin CarlssonSkåne58:39+13:3613:25
17Lisa WassénVästergötland1:02:38+17:3514:19
18Clara MannfolkVästergötland1:02:48+17:4514:22
19Emelie AnderssonSmåland1:03:17+18:1414:28
20Hedwig Almqvist-HaasSmåland1:03:38+18:3514:33
21Patricia EdgarssonSkåne1:03:39+18:3614:33
22Eirin AnderssonSmåland1:07:21+22:1815:24
23Gerda RankkaÖstergötland1:07:30+22:2715:26
24Nelly CarlssonSkåne1:08:20+23:1715:38
25Linda HanssonBohuslän-Dal1:09:36+24:3315:55
26Elsa WilhelmssonVästergötland1:10:41+25:3816:10
27Klara AndrénVästergötland1:11:06+26:0316:16
28Stina SvedevallÖstergötland1:11:45+26:4216:25
29Lovisa HäroldSmåland1:12:13+27:1016:31
30Julia SvenssonSmåland1:14:26+29:2317:01
31Emelie AnderssonVästergötland1:14:32+29:2917:03
32Åse DannbringSkåne1:15:03+30:0017:10
33Kristin HöögVästergötland1:15:13+30:1017:12
34Jenny EdgrenVästergötland1:15:19+30:1617:14
35Clara WallinGöteborg1:15:22+30:1917:14
36Sophie NilssonSkåne1:16:12+31:0917:26
37Jenny KarlssonÖstergötland1:17:48+32:4517:48
38Malin HeydenSkåne1:18:40+33:3718:00
39Malin MiltonÖstergötland1:18:43+33:4018:00
40Amanda NilssonSkåne1:19:29+34:2618:11
41Kajsa AdolfssonSmåland1:22:33+37:3018:53
42Julia LadefogedHalland1:24:28+39:2519:19
43Lydia NorinGöteborg1:26:24+41:2119:46
44Agnes GranbergGöteborg1:27:46+42:4320:05
45Petra OlejnikSmåland1:28:16+43:1320:11
46Ida JohanssonSkåne1:37:44+52:4122:21
47Caroline LindströmBohuslän-Dal1:52:41+1:07:3825:47
48My MagnussonBohuslän-Dal2:15:10+1:30:0730:55
Ellinor VejlensGotlanddiskvalificerad
Linn ErikssonVästergötlanddiskvalificerad
Moa WåhlinBlekingediskvalificerad
Märta BerggrenÖstergötlandej start
Josefine KristianssonVästergötlandej start
Stina LarssonVästergötlandej start
Clara BerlinVästergötlandej start

D16 GM

4 390 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmVästergötland38:028:39
2Elin HåkanssonÖstergötland41:03+3:019:21
3Lisa MalmströmÖstergötland45:02+7:0010:15
4Felicia StuhlhoferGöteborg45:28+7:2610:21
5Elin ClassonVästergötland45:43+7:4110:24
6Jessica NilssonSkåne46:25+8:2310:34
7Miranda ReimerSkåne47:07+9:0510:43
8Filippa JohanssonSmåland48:10+10:0810:58
9Aina EdgrenVästergötland49:01+10:5911:09
10Matilda MartinssonHalland50:38+12:3611:32
11Ellen JohnssonHalland50:59+12:5711:36
12Moa SvenssonSmåland51:51+13:4911:48
13Klara PålssonGöteborg52:30+14:2811:57
14Mikaela RönnbäckGotland52:44+14:4212:00
15Amanda BlennowVästergötland53:28+15:2612:10
16Ulrika TofteredHalland53:49+15:4712:15
17Sofia SjögrenVästergötland54:38+16:3612:26
18Johanna AnderssonSmåland55:02+17:0012:32
19Sofia JohanssonGöteborg55:47+17:4512:42
20Lovisa LemanGöteborg56:14+18:1212:48
21Emelie BäckVästergötland57:08+19:0613:00
22Hanna ÖstenbergSmåland57:19+19:1713:03
23Johanna LindgrenSmåland57:54+19:5213:11
24Malin ReichenbergBohuslän-Dal59:21+21:1913:31
25Erica PetterssonGöteborg59:51+21:4913:37
26Tilda KarlssonGöteborg1:01:00+22:5813:53
27Lisa ElmbladSmåland1:04:07+26:0514:36
28Sanna PetterssonBlekinge1:05:20+27:1814:52
29Emilia EckerlidVästergötland1:07:13+29:1115:18
30Hanna DjerfGöteborg1:11:07+33:0516:11
31Linnea HerngrenVästergötland1:11:39+33:3716:19
32Annika JönssonSkåne1:12:06+34:0416:25
33Maria LundBohuslän-Dal1:15:22+37:2017:10
34Erika StrömbäckSmåland1:16:07+38:0517:20
35Anna AnderssonHalland1:17:26+39:2417:38
36Ida ÖnstenSmåland1:18:27+40:2517:52
37Hanna LarssonVästergötland1:21:55+43:5318:39
38Linn MöllerGotland1:22:47+44:4518:51
39Minda LangmoenGöteborg1:22:55+44:5318:53
40Caroline LindelöwSkåne1:23:17+45:1518:58
41Elin WinbergBohuslän-Dal1:23:22+45:2018:59
42Elin KjellssonHalland1:34:05+56:0321:25
43Sofia HelmertzGöteborg1:52:44+1:14:4225:40
Johanna TovessonBlekingediskvalificerad
Kajsa WetterströmSkånediskvalificerad

H14 GM

3 870 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PlumppuVästergötland29:247:35
2Oliwer LundbergSmåland30:40+1:167:55
3Ville JohanssonÖstergötland31:26+2:028:07
4Johan WennermarkBlekinge31:59+2:358:15
5Rasmus LundbergSmåland32:50+3:268:29
6Amadeus HanssonGotland33:17+3:538:36
7Henrik JohannessonBlekinge34:24+5:008:53
8Isak PrellnerSkåne35:40+6:169:12
9Alexander WiklundÖstergötland36:34+7:109:26
10Arvid NordSmåland36:46+7:229:30
11Lukas LundgrenSmåland37:20+7:569:38
12Adrian DahlströmBohuslän-Dal37:32+8:089:41
13Anders MagnussonGöteborg37:46+8:229:45
14Eric JanssonVästergötland37:53+8:299:47
15Bernard MattssonSkåne37:55+8:319:47
16Victor HelgessonVästergötland38:02+8:389:49
17Albin LillieströmÖstergötland38:32+9:089:57
18Erik Barr ZeilonSkåne38:52+9:2810:02
19Melker JohanssonBlekinge38:56+9:3210:03
19Lucas SundbladSmåland38:56+9:3210:03
21Olle JosarpHalland39:03+9:3910:05
22Eric RosjöSmåland39:10+9:4610:07
23Albin LagerSmåland39:55+10:3110:18
24Elias Bäcklund-EkvallVästergötland40:09+10:4510:22
25William JohnssonVästergötland40:21+10:5710:25
26Emil LjungemyrÖstergötland40:35+11:1110:29
27Loke AgmarkenHalland40:36+11:1210:29
28Melker LarssonSkåne41:30+12:0610:43
29Daniel AnderssonHalland42:01+12:3710:51
30Joel LeanderGöteborg42:02+12:3810:51
31Adam JohanssonVästergötland42:06+12:4210:52
32Edvin AnderssonSmåland42:17+12:5310:55
33Shane MattssonSkåne42:20+12:5610:56
34Adam SegerslättSkåne42:21+12:5710:56
35Albin PålssonGöteborg42:26+13:0210:57
36Albin ClaessonGöteborg42:37+13:1311:00
37Ivar SörqvistVästergötland43:20+13:5611:11
38Oskar LindSmåland43:27+14:0311:13
39Viktor WassénVästergötland43:44+14:2011:18
40Rasmus ArfwedsonGöteborg43:51+14:2711:19
41Nils WärnsbergSmåland44:05+14:4111:23
42Jesper LindströmVästergötland44:24+15:0011:28
43Philip EdvardssonSmåland45:01+15:3711:37
44Jonas HammarskiöldSkåne46:08+16:4411:55
45Jonas TofteredHalland46:17+16:5311:57
46Hjalmar LjungbergGöteborg46:24+17:0011:59
47Fritjof AxelssonSkåne46:51+17:2712:06
48Douglas Fransson LeeGöteborg47:01+17:3712:08
49Olle HanssonÖstergötland47:09+17:4512:11
50Filip KarlssonVästergötland50:20+20:5613:00
51Victor ThörnqvistSmåland50:38+21:1413:05
52Jakob HöstSkåne50:56+21:3213:09
53Otto StuhlhoferGöteborg51:10+21:4613:13
54Albin HenryssonBlekinge51:31+22:0713:18
55Fredrik JohanssonHalland52:11+22:4713:29
56Martin SkyggesonHalland56:09+26:4514:30
57Adam BrobergHalland57:35+28:1114:52
58Vidar FunkquistGotland58:56+29:3215:13
59Tim OlssonBohuslän-Dal59:50+30:2615:27
60Markus PetterssonVästergötland1:01:00+31:3615:45
61John GordonBohuslän-Dal1:01:07+31:4315:47
62Linus AnderssonVästergötland1:02:04+32:4016:02
63Joel FlakbergGöteborg1:02:52+33:2816:14
64Joel GustavssonBohuslän-Dal1:05:59+36:3517:02
65Anton BernevingBohuslän-Dal1:07:14+37:5017:22
66Oscar PhilipssonSmåland1:07:32+38:0817:27
67Anton BobergHalland1:09:16+39:5217:53
68Karl HammersbergGöteborg1:10:10+40:4618:07
69Johan LammGöteborg1:12:02+42:3818:36
70Martin LundBohuslän-Dal1:44:05+1:14:4126:53
David DahlGotlandej start
Johan LenningSkåneej start

H15 GM

5 120 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LarssonVästergötland43:468:32
2Filip WadstenGöteborg44:07+0:218:36
2Mattias JohanssonBohuslän-Dal44:07+0:218:36
4Per LindmanÖstergötland44:43+0:578:44
5Filip GrahnVästergötland45:34+1:488:53
6Heino OllinGöteborg46:43+2:579:07
7Oskar LeinonenÖstergötland46:50+3:049:08
8Andreas PeterssonSmåland46:59+3:139:10
9Henrik EklundSmåland48:15+4:299:25
10Edvin SmedbergBlekinge48:32+4:469:28
11Noak SanderbergBohuslän-Dal49:22+5:369:38
11John GabrielssonGöteborg49:22+5:369:38
13Linus LandergrenVästergötland49:35+5:499:41
14Martin OlssonVästergötland49:44+5:589:42
15Oskar LindqvistGöteborg50:10+6:249:47
16Elias RankkaÖstergötland50:42+6:569:54
17Filip OssianssonSmåland52:33+8:4710:15
18Emil ThellsénÖstergötland52:43+8:5710:17
19David AxelssonÖstergötland53:13+9:2710:23
20Tobias PentonenVästergötland54:02+10:1610:33
21David SvenssonSkåne54:09+10:2310:34
22Oscar RenbergGöteborg55:03+11:1710:45
23Klas UddVästergötland55:24+11:3810:49
24Oskar JohanssonVästergötland55:48+12:0210:53
25Robin KarlssonSkåne55:52+12:0610:54
26Adam EricksonSmåland56:22+12:3611:00
27Sven EngströmÖstergötland57:03+13:1711:08
28Moltas ViebkeSkåne57:52+14:0611:18
29Theodor WahlbomBlekinge58:11+14:2511:21
30Marcus BengtssonVästergötland58:25+14:3911:24
31Carl RämmalSkåne58:32+14:4611:25
32Anton EricksonSmåland58:40+14:5411:27
33August KollbergSmåland59:30+15:4411:37
34Emanuel UrdalÖstergötland59:53+16:0711:41
35Anton LarssonSkåne1:00:03+16:1711:43
36Erik ForsVästergötland1:00:08+16:2211:44
37Sebastian SvenssonÖstergötland1:01:24+17:3811:59
38Anton HanssonSmåland1:01:45+17:5912:03
39Felix GarmerGöteborg1:02:02+18:1612:06
40Fredrik LevinGotland1:05:08+21:2212:43
41Johan EklundSmåland1:05:42+21:5612:49
42Erik HagmanGöteborg1:08:05+24:1913:17
43Albin EvertssonSmåland1:08:25+24:3913:21
44Erik WidmarkVästergötland1:09:18+25:3213:32
45Filip SödervallVästergötland1:12:47+29:0114:12
46Sebastian ÅsedalVästergötland1:13:56+30:1014:26
47Jonatan BernhedGöteborg1:16:01+32:1514:50
48Johan GustafssonHalland1:32:38+48:5218:05
49Fredrik LindGöteborg1:46:00+1:02:1420:42
50Zakarias HansonHalland1:50:15+1:06:2921:31
51Alfred SteindahlBohuslän-Dal2:02:39+1:18:5323:57
Lukas BökmanBlekingeej start

H16 GM

5 370 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonBlekinge39:597:26
2Björn CederbergVästergötland42:10+2:117:51
3Rasmus SvantessonSkåne42:59+3:008:00
4Oskar LundqvistSmåland43:40+3:418:07
5Jakob WahlSmåland44:02+4:038:11
6Gustaf SparrevikGöteborg45:37+5:388:29
7Anton NilssonVästergötland47:00+7:018:45
8Arvid VågGöteborg47:13+7:148:47
9Henning OttmerSkåne48:50+8:519:05
10Fredrik MalmforsÖstergötland48:53+8:549:06
11Philip PerssonBlekinge51:00+11:019:29
12Daniel HåkanssonSmåland51:22+11:239:33
13Henrik HåkanssonÖstergötland51:34+11:359:36
14Ryan JonesÖstergötland52:23+12:249:45
15Gustav BoquistGöteborg52:24+12:259:45
16Oskar Jensen SondénSkåne53:02+13:039:52
17Gustav HinderGöteborg53:09+13:109:53
18Joakim SvenssonSmåland53:11+13:129:54
19Johannes EklöfSmåland53:13+13:149:54
20Albin AxelssonVästergötland53:50+13:5110:01
21Johan IvarssonVästergötland53:52+13:5310:01
22Jacob LilljeqvistBohuslän-Dal53:57+13:5810:02
23Johannes KuhlinGöteborg54:18+14:1910:06
24Karl-Johan PerssonSkåne54:31+14:3210:09
25Martin EngmanÖstergötland54:36+14:3710:10
26Niklas FriskVästergötland54:39+14:4010:10
27Oscar StenbergVästergötland54:59+15:0010:14
28Jakob RiisSmåland55:51+15:5210:24
29Robin LarssonSkåne56:40+16:4110:33
30Hampus BerganderSmåland57:01+17:0210:37
31Joakim SjöbergSkåne57:13+17:1410:39
32Oscar AndersonSmåland57:55+17:5610:47
33Harald OttmerSkåne57:59+18:0010:47
34Erik PerssonVästergötland58:08+18:0910:49
35Karl ModigGöteborg58:17+18:1810:51
36Erik Bäcklund EkvallVästergötland58:37+18:3810:54
37Daniel PoschSmåland58:42+18:4310:55
38Per SamuelssonHalland58:53+18:5410:57
39Fredrik TegströmÖstergötland59:39+19:4011:06
40Petter ÖstmanGöteborg1:00:50+20:5111:19
41Jakob LindbomBlekinge1:01:45+21:4611:29
42Albin KarlssonBlekinge1:03:18+23:1911:47
43Mattias AnderssonVästergötland1:04:31+24:3212:00
44Felix PerssonBlekinge1:04:41+24:4212:02
45Pontus AnderssonHalland1:04:46+24:4712:03
46Andreas HenryssonBlekinge1:06:18+26:1912:20
47Johan SköldÖstergötland1:09:01+29:0212:51
48Kalle KarlssonÖstergötland1:10:01+30:0213:02
49Dag HultbergÖstergötland1:10:46+30:4713:10
50Johan LarssonVästergötland1:11:48+31:4913:22
51Richard LundstedtVästergötland1:12:02+32:0313:24
52Pontus BlockgrenHalland1:14:05+34:0613:47
53Albert GustavssonHalland1:14:40+34:4113:54
54Anton HagströmHalland1:15:50+35:5114:07
55Jesper MattssonGöteborg1:18:55+38:5614:41
56Oskar VigrenGöteborg1:19:56+39:5714:53
57John FunkquistGotland1:25:46+45:4715:58
58Mikael GardelinGotland1:38:00+58:0118:14
Filip BarkestedtVästergötlanddiskvalificerad
Christoffer JohanssonVästergötlanddiskvalificerad
Niklas CarlssonÖstergötlanddiskvalificerad
Einar NordgrenVästergötlandej start
Axel SchulzSkåneej start
Colin Fransson LeeGöteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser