Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch nr 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch nr 3
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: tisdag 3 september 2013

Klasser: Visa alla | N1F | N1P | N2F | N2P | N3F | N3P | N4F | N4P | N5F | N5P

Nivå 1 flickor

1 460 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida LindgrenNyköpings OK16:0811:03
2Hanna AnängenNyköpings OK16:44+0:3611:27
3Miriam GustafssonTrosabygdens OK17:00+0:5211:38
4Cajsa AleniusNyköpings OK17:32+1:2412:00
4Ida WesterlundNyköpings OK17:32+1:2412:00
6Moa KarlssonNyköpings OK17:39+1:3112:05
7Moa LövbomTrosabygdens OK17:56+1:4812:16
8Filippa GuttkeNyköpings OK18:07+1:5912:24
9Emma WesterlundNyköpings OK19:05+2:5713:04
10Tezla WallinOK Måsen19:07+2:5913:05
11Alva BörjessonOK Måsen20:21+4:1313:56
12Liv HolmqvistNyköpings OK20:26+4:1813:59
13Ella MellbergNyköpings OK20:29+4:2114:01
14Meja AleniusNyköpings OK20:48+4:4014:14
15Liana LagervikNyköpings OK20:49+4:4114:15
16Mira BäckTrosabygdens OK22:11+6:0315:11
17Millie MaurerOK Måsen22:22+6:1415:19
18Elsa BrunbergNyköpings OK22:42+6:3415:32
19Aina StjärnsäterNyköpings OK24:49+8:4116:59
20Elvira GustavssonNyköpings OK25:32+9:2417:29
21Tyra MellbergNyköpings OK31:07+14:5921:18
22Iris KällströmerNyköpings OK36:03+19:5524:41
23Elsa WallgrenNyköpings OK36:25+20:1724:56

Nivå 1 pojkar

1 460 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kai JanssonTrosabygdens OK11:588:11
2Linus SjömanOK Måsen12:25+0:278:30
3Isac OskarssonTrosabygdens OK12:36+0:388:37
4Rasmus SjömanOK Måsen14:35+2:379:59
5Victor JacobsenOK Måsen15:06+3:0810:20
6Wilhelm TengrothOK Måsen15:29+3:3110:36
7William AnderssonOK Måsen15:56+3:5810:54
8Hampus JonassonOK Måsen16:06+4:0811:01
9Leo ÖrnebroOK Måsen16:15+4:1711:07
10Rasmus GustafssonOK Hällen16:43+4:4511:26
11Erik SvedlindOK Hällen17:14+5:1611:48
12Sebastian SjöqvistOK Måsen17:26+5:2811:56
13Vidar SannertNyköpings OK17:32+5:3412:00
14Arvid LindqvistOK Måsen17:49+5:5112:12
15Liam LarssonNyköpings OK18:29+6:3112:39
16Olle KindblomOK Hällen18:31+6:3312:40
17Hampus HolmgrenOK Måsen20:14+8:1613:51
18Olof MusslinderNyköpings OK20:54+8:5614:18
19August JacobsenOK Måsen21:29+9:3114:42
20Arvid ErikssonOK Hällen21:30+9:3214:43
21Måns RibbhagenNyköpings OK21:33+9:3514:45
22Valdemar HamiltonNyköpings OK21:46+9:4814:54
23Emil BrunbergNyköpings OK22:54+10:5615:41
24Rasmus KarlssonOK Hällen23:35+11:3716:09
25Hugo LarssonOK Hällen23:47+11:4916:17
26Vilgot HellstenNyköpings OK24:00+12:0216:26
27Elias RingdahlNyköpings OK24:02+12:0416:27
28Tage KarlssonNyköpings OK25:17+13:1917:19
29Holger WänströmTrosabygdens OK25:31+13:3317:28
30Anton IsakssonNyköpings OK26:09+14:1117:54
31Birk LagervikNyköpings OK27:51+15:5319:04
32Waldemar TengrothOK Måsen28:14+16:1619:20
33Maximilian BlomgrenTrosabygdens OK29:39+17:4120:18
34David SvedlindOK Hällen31:37+19:3921:39
35Tommy BergstrandOK Hällen33:24+21:2622:52
36Max SöderströmOK Måsen33:43+21:4523:05
37Jonah StenilsOK Hällen34:45+22:4723:48
38Alfons StenilsOK Hällen35:01+23:0323:59

Nivå 2 flickor

1 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice EkNyköpings OK13:178:15
2Ella StenilsOK Hällen17:19+4:0210:45
3Sara WänströmTrosabygdens OK17:33+4:1610:54
4Caroline GuttkeNyköpings OK17:51+4:3411:05
5Vera CarlssonOK Hällen18:12+4:5511:18
6Elsa LinderOK Hällen19:57+6:4012:23
7Katja GustafssonTrosabygdens OK20:46+7:2912:53
8Miranda FredrikssonNyköpings OK20:47+7:3012:54
9Saga ÖrnebroOK Måsen25:03+11:4615:33
10Lovis HellstenNyköpings OK28:02+14:4517:24
11Ebba CarneliusOK Hällen30:24+17:0718:52
11Irma HörvalliusTrosabygdens OK30:24+17:0718:52
13Lisen BäckTrosabygdens OK42:34+29:1726:26

Nivå 2 pojkar

1 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven SjöqvistOK Måsen13:078:08
2Edvin HellstenNyköpings OK15:16+2:099:28
3Hugo KindbornOK Hällen16:32+3:2510:16
4Odin EkNyköpings OK19:14+6:0711:56
5Jonas MusslinderNyköpings OK20:39+7:3212:49
5August HanssonNyköpings OK20:39+7:3212:49
7Eskil ÅhlanderNyköpings OK20:51+7:4412:57
8Axel LindgrenNyköpings OK21:48+8:4113:32
9Oscar EkenborgNyköpings OK21:55+8:4813:36
10Andreas HolmqvistNyköpings OK22:14+9:0713:48
11Kasper LagerströmNyköpings OK23:06+9:5914:20
12Linus GustafssonOK Hällen31:01+17:5419:15
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej godkänd

Nivå 3 flickor

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Beatrice ErikssonOK Hällen29:3713:09
2Sofia JanssonTrosabygdens OK34:21+4:4415:16
3Ellen StålbergOK Hällen34:48+5:1115:28
4Frida SöderströmOK Måsen35:34+5:5715:48
5Signe NilssonNyköpings OK39:21+9:4417:29
6Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK49:13+19:3621:52
7Matilda LarssonOK Hällen54:53+25:1624:23
Selma HeimdahlTrosabygdens OKutgått

Nivå 3 pojkar

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FalkNyköpings OK20:539:16
2Isak AnängenNyköpings OK23:40+2:4710:31
3Tobias SjöstedtOK Måsen27:00+6:0712:00
4Anton BörjessonOK Måsen28:31+7:3812:40
5Nils WestlundTrosabygdens OK35:18+14:2515:41

Nivå 4 flickor

3 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa CarlssonOK Hällen34:0010:31
2Frida ZeijlonOK Hällen36:28+2:2811:17
3Linnea NilssonNyköpings OK38:29+4:2911:54
4Nora StålbergOK Hällen40:12+6:1212:26
5Linnea GustafssonOK Hällen51:44+17:4416:00
6Hanna SundinOK Måsen1:00:58+26:5818:52

Nivå 4 pojkar

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EkNyköpings OK29:107:17
2Felix Lindell ÖhmanOK Måsen32:46+3:368:11
3Philip CarlssonNyköpings OK45:42+16:3211:25
4William NilssonNyköpings OK1:07:53+38:4316:58
5Axel SundinNyköpings OK1:11:00+41:5017:45
Love RasmussenNyköpings OKutgått

Nivå 5 flickor

3 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes WestlundTrosabygdens OK47:1311:59
2Moa LindmarkOK Hällen49:56+2:4312:40
3Alva RasmussenNyköpings OK56:35+9:2214:21
4Caroline SchröderOK Måsen1:07:16+20:0317:04

Nivå 5 pojkar

4 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen30:056:39
2Simon LarssonOK Hällen36:01+5:567:58
3Carl CarlssonNyköpings OK36:38+6:338:06
4Oskar EngmanNyköpings OK37:28+7:238:17
5Tobias KronhelmOK Måsen1:00:03+29:5813:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser