Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch nr 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch nr 4
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: lördag 28 september 2013

Klasser: Visa alla | N1F | N1P | N2F | N2P | N3F | N3P | N4F | N4P | N5F | N5P

Nivå 2F

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara WänströmTrosabygdens OK18:219:10
2Alice EkNyköpings OK19:56+1:359:58
3Caroline GuttkeNyköpings OK21:33+3:1210:46
4Katja GustafssonTrosabygdens OK23:48+5:2711:54
5Elsa LinderOK Hällen25:46+7:2512:53
6Ella StenilsOK Hällen26:13+7:5213:06
7Miranda FredrikssonNyköpings OK26:18+7:5713:09
8Vera CarlssonOK Hällen26:23+8:0213:11
9Saga ÖrnebroOK Måsen29:22+11:0114:41
10Irma HörvalliusTrosabygdens OK32:21+14:0016:10
11Ebba CarneliusOK Hällen32:35+14:1416:17
12Liv HolmqvistNyköpings OK32:36+14:1516:18
13Lisen BäckTrosabygdens OK35:13+16:5217:36
14Hanna AnängenNyköpings OK38:37+20:1619:18
15Lovis HellstenNyköpings OK40:43+22:2220:21
16Annika KällmanOK Hällen1:30:33+1:12:1245:16
Ida KarlssonNyköpings OKej start
Linnea KarlssonOK Hällenej start

Nivå 2P

2 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen18:259:12
2Andreas HolmqvistNyköpings OK22:35+4:1011:17
3Odin EkNyköpings OK23:17+4:5211:38
4Kasper LagerströmNyköpings OK24:47+6:2212:23
5Oscar EkenborgNyköpings OK25:06+6:4112:33
6Sven SjöqvistOK Måsen26:37+8:1213:18
7Oskar LindbergNyköpings OK30:29+12:0415:14
8Emil BrunbergNyköpings OK31:48+13:2315:54
9Linus GustafssonOK Hällen41:30+23:0520:45
10Eskil ÅhlanderNyköpings OK42:47+24:2221:23
11Arvid LindqvistOK Måsen43:20+24:5521:40
Axel LindgrenNyköpings OKej godkänd
Jonas MusslinderNyköpings OKej start
Gustav NorbergOK Hällenej start
August HanssonNyköpings OKej start

Nivå 3F

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonTrosabygdens OK29:3410:31
2Beatrice ErikssonOK Hällen31:10+1:3611:05
3Wilma OskarssonTrosabygdens OK32:12+2:3811:27
4Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK38:57+9:2313:51
5Signe NilssonNyköpings OK45:06+15:3216:02
6Ellen StålbergOK Hällen1:10:00+40:2624:54
Frida SöderströmOK Måsenej start

Nivå 3P

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin FalkNyköpings OK21:337:40
2Nils WestlundTrosabygdens OK23:05+1:328:12
3Isak AnängenNyköpings OK25:44+4:119:09
4Tobias SjöstedtOK Måsen29:36+8:0310:32
5Emil WallströmNyköpings OK35:33+14:0012:39
6Anton BörjessonOK Måsen47:53+26:2017:02
Edvin HellstenNyköpings OKej godkänd
Oskar KällmanOK Hällenej start

Nivå 4F

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea NilssonNyköpings OK37:1212:24
2Linnéa CarlssonOK Hällen39:29+2:1713:09
3Linnéa GustafssonOK Hällen40:29+3:1713:29
4Nora StålbergOK Hällen41:10+3:5813:43
Hanna SundinOK Måsenej start

Nivå 4P

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK29:558:52
2Felix Lindell ÖhmanOK Måsen30:20+0:259:00
3Isak EricssonNyköpings OK50:17+20:2214:55
4Rasmus WallströmNyköpings OK1:35:34+1:05:3928:21
5William NilssonNyköpings OK1:43:27+1:13:3230:41

Nivå 5F

3 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa LindmarkOK Hällen54:0314:20
2Caroline SchröderOK Måsen1:26:01+31:5822:48

Nivå 5P

4 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen30:037:13
2Ludvig EkNyköpings OK30:52+0:497:25
3Oskar EngmanNyköpings OK32:18+2:157:45
4Carl CarlssonNyköpings OK34:38+4:358:19
5Tobias KronhelmOK Måsen55:00+24:5713:13
6Arvid LinderOK Hällen58:10+28:0713:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser