Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup (WRE) , etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup (WRE)
Arrangörsorganisation: IFK Kiruna
Datum: lördag 30 november 2013 - söndag 1 december 2013

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

H21 Elit

3 640 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andrey LamovCherepovets15:57
2Andreas HolmbergIFK Moras OK16:17+0:20
3Staffan TunisIF Femman16:25+0:28
4Kirill VeselovKrasnoyarsk AWS - SFU16:36+0:39
5Vladimir BarchukovKrasnoyarsk AWS - SFU16:44+0:47
5Hans Jørgen KvåleHadeland OL16:44+0:47
7Erik BlomgrenUmeå OK16:45+0:48
8Stanimir BelomazhevHadeland OL16:49+0:52
9Andrei GrigorevKrasnoyarsk AWS - SFU16:54+0:57
10Öyvind WatterdalHadeland OL17:18+1:21
10Ove SætraHadeland OL17:18+1:21
10Lars MoholdtWing OK17:18+1:21
13Carl MagnussonIFK Moras OK17:20+1:23
13Erik RostAlfta-Ösa OK17:20+1:23
15Tero LinnainmaaKyrös-Rasti17:28+1:31
16Martin HammarbergSundsvalls OK17:29+1:32
17Peter ArnessonIF Hallby SOK17:32+1:35
18Hannu-Pekka PukemaNavi17:36+1:39
19Linus RappIFK Moras OK17:48+1:51
20Janne HäkkinenSuunta Jyväskylä17:50+1:53
21Ulrik NordbergBergnäsets AIK17:57+2:00
22Christian SpoerryUmeå OK17:58+2:01
23Niklas HenrikssonGammelstads IF18:03+2:06
24Peter SundelinIF Femman18:06+2:09
25Markus LundholmOK Renen18:09+2:12
26Raivo KivlenieksTeam Latvia18:29+2:32
27Simo TurunenSK Vuoksi18:37+2:40
28Andris KivlenieksTeam Latvia18:48+2:51
29Tommi ReponenSuunta Jyväskylä19:28+3:31
30Eivind TonnaLillomarka OL19:29+3:32
31Joar SvartholmBergnäsets AIK19:38+3:41
32erik johanssonOK Tranan19:40+3:43
33Sandro TruttmanUmeå OK20:05+4:08
34Ilmar UdamJOKA20:30+4:33
35Adam KarlssonGarphyttans IF20:36+4:39
36Nauris NeimanisTeam Latvia22:58+7:01
37Henrik PerssonUmeå OK24:28+8:31
38Henrik FröjdRehns BK25:49+9:52
39Per FrostIFK Moras OK27:29+11:32
40Sindre Jansson HaverstadNTNUI28:42+12:45
41Mats WållbergVännäs OK29:37+13:40
42Tage NordbergBergnäsets AIK30:09+14:12
Klaus CsucsIFK Moras OKej godkänd
Gion SchnyderSki-O-Swissej godkänd
Valeriy GlukhovRuissautom tävlan
Stepan MalinovskiiRuissautom tävlan
Vadim TolstopyatovHellas Orienteringutom tävlan
Yury YazykouBelarusutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser