Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

H17-20

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Malungs OK Skogsmårdarna / Malmö OK 146:15
1. Oskar Sondén23:17123:171
2. Martin Nilsson22:582+0:0446:1510
2IFK Lidingö SOK 246:28
1. Sixten Hillerhag23:222+0:0523:222
2. Mattias Perneby23:063+0:1246:2820
3Domnarvets GOIF / Leksands OK 147:36
1. Fredrik Persson24:425+1:2524:425
2. Johan Söderlund22:54147:363-2
4Länna IF / OK Enen 148:22
1. Fabian Steen23:574+0:4023:574
2. Johan Edenhamn24:254+1:3148:2240
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 149:41
1. Albin Bergkvist23:353+0:1823:353
2. Emil Åberg26:065+3:1249:415+2
6Arboga OK / Sala OK 151:34
1. Rasmus Möller25:207+2:0325:207
2. Anton Källström26:146+3:2051:346-1
7OK Kåre 252:14
1. Eric Danielsson24:446+1:2724:446
2. Erik Berglund27:307+4:3652:147+1
8Sundsvalls OK 157:30
1. Martin Storkamp28:0712+4:5028:0712
2. Axel Englund29:239+6:2957:308-4
9Västerås SOK 358:35
1. Erik Nallgård27:4911+4:3227:4911
2. Henrik Hamrefors30:4611+7:5258:359-2
10OK Södertörn / Attunda OK 158:47
1. Christian Redtzer30:1517+6:5830:1517
2. Linus Backlund28:328+5:3858:4710-7
11Sala OK / Snättringe SK 200058:49
1. Martin Norrbom26:408+3:2326:408
2. Fredrik Ormö32:0913+9:1558:4911+3
12Örnsköldsviks OK / Härnösands OK 159:57
1. Erik Hansson29:5016+6:3329:5016
2. Alexander Hörnquist30:0710+7:1359:5712-4
13Haninge SOK / OK Ravinen 11:00:05
1. Albin Andersson27:299+4:1227:299
2. Joakim Skärlén32:3614+9:421:00:0513+4
14Gävle OK 11:03:13
1. Mårten Olsson27:3410+4:1727:3410
2. Erik Olsson35:3916+12:451:03:1314+4
15Hagaby GoIF Örebro 11:07:23
1. Adam Kutti35:5121+12:3435:5121
2. Johannes Äng31:3212+8:381:07:2315-6
16Stenungsunds OK / OK Gipen 11:07:25
1. Martin Lund34:3520+11:1834:3520
2. Anton Berneving32:5015+9:561:07:2516-4
17Södertälje-Nykvarn OF 11:07:26
1. Christoffer Ahlsén30:3618+7:1930:3618
2. Jonathan Ahlsén36:5017+13:561:07:2617-1
18Västerås SOK 11:12:13
1. Simon Österlund28:0813+4:5128:0813
2. Ludvig Larsendahl44:0519+21:111:12:1318+5
19Västerås SOK 21:20:26
1. Dan Österlund42:1823+19:0142:1823
2. Isak Wadman38:0818+15:141:20:2619-4
20Västerbergslagens OL 11:21:17
1. Viktor Djerf29:3715+6:2029:3715
2. Ida Niklasson51:4021+28:461:21:1720+5
21Garphyttans IF 11:22:21
1. Jesper Melin28:0914+4:5228:0914
2. Martin Risberg54:1223+31:181:22:2121+7
22OK Enen 21:34:17
1. Adam Lilja42:3924+19:2242:3924
2. Gustav Nordfors51:3820+28:441:34:1722-2
23Forsa OK 11:38:18
1. Marcus Dolk45:4925+22:3245:4925
2. Elin Johansson52:2922+29:351:38:1823-2
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
1. Måns Tistad30:5219+7:3530:5219
2. Oliver Klingefjordej startej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Olof Lissmats38:4622+15:2938:4622
2. Andreas Magnvallej godkändej godkänd
Årsunda IF / Järbo OK 1ej start
1. Martin Perssonej startej start
2. Joakim Ståhlej startej start
Boxholm-Mjölby OL 1ej start
1. Oscar Molinej startej start
2. Joar Lönngrenej startej start

D17-20

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK 153:35
1. Hanna Hugosson28:104+3:2128:104
2. Stina Nordin25:25153:351-3
2Täby OK / Järfälla OK 155:30
1. Rebecca Waldenfjord27:353+2:4627:353
2. Hanna Hänström27:552+2:3055:302-1
3OK Kolmården 159:45
1. Märta Berggren30:095+5:2030:095
2. Moa Hedegård29:363+4:1159:453-2
4Storviks IF 11:00:47
1. Jennie Börjesson Eriksson24:49124:491
2. Johanna Börjesson Eriksson35:587+10:331:00:474+3
5OK Kåre / Västerbergslagens OL 21:02:33
1. Matilda Eriksson27:332+2:4427:332
2. Kajsa Mattsson35:005+9:351:02:335+3
6OK Milan 11:05:34
1. Josefin Erlandsson30:446+5:5530:446
2. Saga Sander34:504+9:251:05:3460
7OK Kolmården 21:07:00
1. Julia Eriksson30:547+6:0530:547
2. Emilia Östlund36:069+10:411:07:0070
8IFK Mora OK / Västerbergslagens OL 11:08:23
1. Cecilia Djerf32:3210+7:4332:3210
2. Erika Duhlbo35:516+10:261:08:238-2
9OK Kåre 11:08:43
1. Hanna Sahlin32:3811+7:4932:3811
2. Julia Adolfsson36:058+10:401:08:439-2
10OK Kolmården 31:10:34
1. Tora Westerberg31:268+6:3731:268
2. Ebba Westerberg39:0810+13:431:10:3410+2
11Nybro OK / SOK Viljan 11:21:30
1. Ophelia Haas38:0812+13:1938:0812
2. Emma Erlandsson43:2211+17:571:21:3011-1
12IFK Lidingö SOK 11:25:50
1. Evelyn Wendelius31:289+6:3931:289
2. Isabella Enfors54:2212+28:571:25:5012+3
Leksands OK / Stora Tuna OK 1ej start
1. Maja Enges (Leksands OK)ej startej start
2. Hanna Barkegren (Leksands OK)ej startej start

H16

85 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln / OK Roxen 144:13
1. Hugo Lillieström22:2816+0:3622:2816
2. August Mollén21:453+0:1644:131-15
2OK Linné / IF Thor 144:21
1. Olle Grywenz22:078+0:1522:078
2. Erik Hannrup22:145+0:4544:212-6
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 245:35
1. Felix Persson22:057+0:1322:057
2. Johan Giberg23:3010+2:0145:353-4
4IK Hakarpspojkarna / Eksjö SOK 245:37
1. Clemens Wolfram24:0423+2:1224:0423
2. Emil Björnlinger21:332+0:0445:374-19
5OK Ravinen / Tullinge SK 245:38
1. Albin Andersson21:563+0:0421:563
2. Axel Granqvist23:4212+2:1345:385+2
6Bredaryds SOK / FK Boken 145:44
1. Emil Auselius21:542+0:0221:542
2. Simon Harden23:5013+2:2145:446+4
7Södertälje-Nykvarn OF / OK Måsen 145:57
1. Felix Lindell Öhman22:2414+0:3222:2414
2. Erik Wigle23:3311+2:0445:577-7
8Markbygdens OK / IF Hagen 146:08
1. Felix Axelsson24:0725+2:1524:0725
2. Olle Hedman22:014+0:3246:088-17
9Sundbybergs IK 146:13
1. Kristoffer Tengroth22:2313+0:3122:2313
2. Niklas Carlsson23:5013+2:2146:139-4
10Hestra IF / Trollhättans SOK 146:20
1. Eskil Tryggö22:2515+0:3322:2515
2. Emil Karlsson23:5515+2:2646:2010-5
11Järfälla OK 133746:38
1. Benjamin Langerak25:0935+3:1725:0935
2. Oskar Edvardsson21:29146:3811-24
12GOIF Tjalve / OK Roxen 246:40
1. Oscar Prytz24:0524+2:1324:0524
2. Jonas Andersson22:356+1:0646:4012-12
13Nyköpings OK 146:41
1. William Nilsson23:1218+1:2023:1218
2. Carl Carlsson23:299+2:0046:4113-5
14Jönköpings OK / Växjö OK 247:16
1. Filip Rosjö23:5322+2:0123:5322
2. Gustav Runefors23:238+1:5447:1614-8
15OK Ravinen 148:22
1. Erik Herne25:0233+3:1025:0233
2. Jason Bransome23:207+1:5148:2215-18
16Växjö OK / Tullinge SK 148:25
1. Isac Ericsson22:078+0:1522:078
2. Ruben Bryngelsson26:1823+4:4948:2516+8
17Stora Tuna OK 148:34
1. Viktor Svensk21:52121:521
2. Viktor Barkegren26:4227+5:1348:3417+16
18IK Hakarpspojkarna / Nyköpings OK 348:39
1. Andreas Gustafsson21:574+0:0521:574
2. Ludvig Ek26:4227+5:1348:3918+14
19IK Uven / Frölunda OL 249:07
1. Johan Grahn24:2731+2:3524:2731
2. Axel Blom24:4016+3:1149:0719-12
20IF Hagen 249:15
1. Hampus Nyström24:3032+2:3824:3032
2. Carl Holmberg24:4517+3:1649:1520-12
21Gamleby OK 149:19
1. Loke Östangård22:0810+0:1622:0810
2. Aron Östangård27:1131+5:4249:1921+11
22OK Rodhen / OK Linné 9949:22
1. William Ernlund23:4220+1:5023:4220
2. Axel Bergström25:4019+4:1149:2222+2
23OK Kroppefjäll / OK Dacke 149:47
1. Emil Pettersson23:0417+1:1223:0417
2. Axel Halvarsson26:4329+5:1449:4723+6
24Västerås SOK 150:10
1. Fredrik Hamrefors23:1519+1:2323:1519
2. Sixten Törnqvist26:5530+5:2650:1024+5
25OK Linné / Rånäs OK 350:16
1. John Larsson24:1428+2:2224:1428
2. Daniel Rönnqvist26:0221+4:3350:1625-3
26IF Hagen 33350:24
1. Daniel Bogren21:595+0:0721:595
2. Marcus Carlsson28:2536+6:5650:2426+21
27OK Södertörn 250:26
1. Hugo Lindbärg23:5021+1:5823:5021
2. Georg Eklöw26:3625+5:0750:2627+6
28Trollhättans SOK 250:41
1. Anders Björklund24:2430+2:3224:2430
2. Eric Berlin26:1722+4:4850:4128-2
29Järfälla OK / Frölunda OL 150:49
1. Martin Lamm24:1327+2:2124:1327
2. Noel Waldenfjord26:3625+5:0750:4929+2
30OK Kolmården / Finspångs SOK 250:56
1. Johan Lindman25:1537+3:2325:1537
2. Gustaf Hedegård25:4120+4:1250:5630-7
31Lillomarka OL 151:16
1. Joar Oldernes22:016+0:0922:016
2. Jens Johan Brekke29:1542+7:4651:1631+25
32Markbygdens OK / Mullsjö SOK 133751:39
1. Olle Sörqvist26:0540+4:1326:0540
2. William Lundstedt25:3418+4:0551:3932-8
33OK Hammaren / Kils OK 251:43
1. Rasmus Täck24:2229+2:3024:2229
2. Lukas Olm27:2132+5:5251:4333+4
34Sjövalla FK 152:27
1. Jonatan Wedberg-Kilnäs24:1226+2:2024:1226
2. Edvin Ljungberg28:1535+6:4652:2734+8
35KFUM Örebro OK 153:18
1. Jonatan Gustafsson22:2212+0:3022:2212
2. Filip Örn30:5649+9:2753:1835+23
36Täby OK 153:48
1. Edvin Nordström26:1941+4:2726:1941
2. Vidar Persson27:2933+6:0053:4836-5
37Ärla IF / OK Tor 153:50
1. Pontus Bierfeldt25:1236+3:2025:1236
2. Casper Hedar28:3838+7:0953:5037+1
38IF Thor 255:03
1. Emil Jonsell25:5639+4:0425:5639
2. Hugo Bäsén29:0741+7:3855:0338-1
39OK Rodhen / OK Linné 255:51
1. Oliver Angelsiöö29:1648+7:2429:1648
2. Emil Grehn26:3524+5:0655:5139-9
40Umedalens IF 155:59
1. Emil Hornliden26:2742+4:3526:2742
2. Gustav Kvarnbrink29:3243+8:0355:5940-2
41Tumba-Mälarhöjden OK 156:12
1. Ruben Hylander25:4138+3:4925:4138
2. Alexander Käll30:3147+9:0256:1241+3
42Snättringe SK 156:25
1. Tobias Karlsson28:4246+6:5028:4246
2. Ivar Lidström Lauri27:4334+6:1456:2542-4
43OK Tyr / Tullinge SK 357:03
1. Oskar Nyman28:1744+6:2528:1744
2. Lukas Arkäng28:4639+7:1757:0343-1
44HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 257:24
1. Zeb Palm28:3045+6:3828:3045
2. Johannes Ögren28:5440+7:2557:2444-1
45Lerums SOK / Finspångs SOK 157:39
1. Gabriel Sturesson25:0534+3:1325:0534
2. Thorsten Svensson32:3453+11:0557:3945+11
46Kils OK / OK Tyr 159:31
1. Jonathan Uller29:3253+7:4029:3253
2. Samuel Axelsson29:5944+8:3059:3146-7
47OK Skogsstjärnan 133759:37
1. Axel Olsson29:2350+7:3129:2350
2. Daniel Brandström30:1445+8:4559:3747-3
48Rehns BK / OK Nolaskogsarna 159:38
1. Walter Lagerhäll26:3943+4:4726:3943
2. Simon Dahlberg32:5954+11:3059:3848+5
49Sundsvalls OK 21:00:13
1. Nils Lundgren29:2952+7:3729:2952
2. Gustav Frænell30:4448+9:151:00:1349-3
50OK Roxen 31:00:31
1. Hugo Dalhammer29:2651+7:3429:2651
2. Joel Karnehed31:0550+9:361:00:3150-1
51FK Friskus-Varberg / OK Lindéna 11:02:55
1. Filip Bengtsson29:1247+7:2029:1247
2. Tim Johansson33:4355+12:141:02:5551+4
52OK Älgen 11:03:25
1. Erik Eriksson31:1257+9:2031:1257
2. Lukas Katvala32:1351+10:441:03:2552-5
53Årsunda IF 11:04:48
1. Oskar Persson30:5556+9:0330:5556
2. Adam Hodin33:5356+12:241:04:4853-3
54IFK Lidingö SOK 11:05:05
1. Ebba Ganslandt36:4070+14:4836:4070
2. Petter Boding28:2536+6:561:05:0554-16
55Eksjö SOK 11:05:28
1. Oskar Svahn35:1365+13:2135:1365
2. Simon Freyland30:1546+8:461:05:2855-10
56Sundsvalls OK 11:07:35
1. Björn Johansson35:1566+13:2335:1566
2. Truls Lindholm32:2052+10:511:07:3556-10
57IF Thor 31:08:05
1. Matviy Khotyaintsev33:5159+11:5933:5159
2. Victor Bylund34:1458+12:451:08:0557-2
58Korsnäs IF OK 11:08:38
1. Viktor Wallin34:0661+12:1434:0661
2. John Granath34:3259+13:031:08:3858-3
59OK Enen 11:08:39
1. Malva Steen33:2958+11:3733:2958
2. Samuel Norén35:1060+13:411:08:3959+1
60Tolered-Utby Ol-klubb / Sjövalla FK 11:09:06
1. Johan Hjelmér30:2754+8:3530:2754
2. Kalle Lundgren38:3966+17:101:09:0660+6
61Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna 11:10:19
1. Adam Löfström30:2855+8:3630:2855
2. Viktor Ossiansson39:5169+18:221:10:1961+6
62OK Kåre / Leksands OK 11:12:47
1. Viktor Berg (Leksands OK)29:1849+7:2629:1849
2. Martin Danielsson (Leksands OK)43:2971+22:001:12:4762+13
63IK Ymer / IK Omega 11:14:12
1. Tim Konradsson35:4469+13:5235:4469
2. Hugo Håkansson38:2865+16:591:14:1263-6
64Stenungsunds OK / Kvillebyns SK 11:14:32
1. Erik Lund34:4064+12:4834:4064
2. Oskar Carlsson39:5270+18:231:14:32640
65Segersta OK 11:16:05
1. Emil Johansson41:5475+20:0241:5475
2. Albin Andersson34:1157+12:421:16:0565-10
66Forsa OK 11:18:27
1. Jimmy Johansson39:1672+17:2439:1672
2. Tomas Jonsson39:1168+17:421:18:2766-6
67OK Hammaren / Gävle OK 11:22:05
1. Nils Ottosson36:4471+14:5236:4471
2. Måns Holmgren45:2175+23:521:22:0567-4
68OK Kåre 21:23:11
1. Rasmus Nordgren45:3378+23:4145:3378
2. Lucas Granberg37:3862+16:091:23:1168-10
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 41:23:13
1. Jesper Nyström33:5960+12:0733:5960
2. Henrik Willamo49:1481+27:451:23:1369+9
70OK Södertörn 31:23:24
1. Filip Möller34:2163+12:2934:2163
2. Simon Österling49:0380+27:341:23:2470+7
71Gamleby OK 21:23:30
1. Jenny Jakobsson39:3374+17:4139:3374
2. Oliver Vallerius43:5772+22:281:23:3071-3
72OK Gränsen 11:24:04
1. Simon Björnehäll35:1566+13:2335:1566
2. Kajsa Den Braver48:4979+27:201:24:0472+6
73OK Tyr / OK Enen 21:24:12
1. Viktor Alfredsson35:4168+13:4935:4168
2. Emma Bernersson48:3178+27:021:24:1273+5
74IFK Lidingö SOK 21:24:50
1. Erik Wretö45:5179+23:5945:5179
2. Daniel Wendelius38:5967+17:301:24:5074-5
75Leksands OK 21:26:10
1. Wilmer Brodén39:2173+17:2939:2173
2. Adelina Funke46:4977+25:201:26:1075+2
76Hagaby GoIF Örebro 11:27:31
1. Eric Valjus49:2382+27:3149:2382
2. Arvid Eriksson38:0863+16:391:27:3176-6
77Sundbybergs IK 21:28:53
1. Rasmus Kihl44:0877+22:1644:0877
2. Christian Lindh44:4574+23:161:28:53770
78Haninge SOK 11:31:06
1. Martin Skärlén46:2680+24:3446:2680
2. Gustav Nirvin44:4073+23:111:31:0678-2
79Skarpnäcks OL 11:32:00
1. Alf Irestig53:3583+31:4353:3583
2. Vera Rolfsson38:2564+16:561:32:0079-4
80Sundbybergs IK / Tumba-Mälarhöjden OK 31:41:12
1. Tobias Abrahamsson55:2284+33:3055:2284
2. Erik Åberg45:5076+24:211:41:1280-4
81Östersunds OK 1 / Arboga2:32:48
1. Måns Eriksson42:0576+20:1342:0576
2. Tua Wigforss1:50:4382+1:29:142:32:4881+5
Bottnaryds IF / OK Njudung 1ej godkänd
1. Jakob Ingström34:0862+12:1634:0862
2. Edvin Schillerej startej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
1. Sixten Elehedej godkändej godkänd
2. Gunnar Engström35:3561+14:06ej godkänd
Nyköpings OK 2/Tumba Mälarhöjden OKej godkänd
1. Max Igor Kajanus49:0781+27:1549:0781
2. Axel Sundinej godkändej godkänd
OK Dacke 2ej godkänd
1. Andreas Jonsson22:0911+0:1722:0911
2. Oscar Johanssonej godkändej godkänd
Sjövalla FK 2ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
Snättringe SK 2ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
Tullinge SK 3ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

D16

75 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Skogsstjärnan / Markbygdens OK 145:28
1. Klara Axelsson22:184+0:0822:184
2. Hanna Mårtensson23:10145:281-3
2Eksjö SOK / OK Ravinen 146:38
1. Fanny Sundblad22:216+0:1122:216
2. Moa Westblad24:173+1:0746:382-4
3OK Tisaren / OK Linné 247:35
1. Sandra Boström22:205+0:1022:205
2. Anna Hallmén25:157+2:0547:353-2
4Åmåls OK 149:03
1. Erika Källvik Leufvén22:153+0:0522:153
2. Johanna Källvik Leufvén26:4819+3:3849:034+1
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 149:10
1. Amanda Kleijn24:0415+1:5424:0415
2. Vilma Von Krusenstierna25:066+1:5649:105-10
6IK Hakarpspojkarna 149:11
1. Sara Granstedt22:258+0:1522:258
2. Isa Envall26:4618+3:3649:116-2
7Grycksbo IF OK / Älvdalens IF OK 149:13
1. Ella Olsson22:10122:101
2. Katrin Sjödén27:0321+3:5349:137+6
8IF Thor 149:18
1. Alva Lindell24:0014+1:5024:0014
2. Lina Svärd25:188+2:0849:188-6
9IFK Lidingö SOK 149:23
1. Elin Jarlemark25:1627+3:0625:1627
2. Julia Rajan24:072+0:5749:239-18
10Falköpings AIK OK 149:24
1. Ellen Blennow22:2810+0:1822:2810
2. Tindra Hjort26:5620+3:4649:24100
11OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OL 149:25
1. Vilma Svantesson24:3422+2:2424:3422
2. Klara Andersson24:514+1:4149:2511-11
12Waxholms OK / OK Skärmen 149:33
1. Sofia Johansson24:2819+2:1824:2819
2. Selma Gumaelius25:055+1:5549:3312-7
13Vandrarringen / Köping-Kolsva OK 149:39
1. Maja Mosslind23:5712+1:4723:5712
2. Elvira Danielsson25:4211+2:3249:3913+1
14Linköpings OK 349:50
1. Tove Ekström22:4111+0:3122:4111
2. Sarah Magnusson27:0922+3:5949:5014+3
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 450:20
1. Alva Ringi22:269+0:1622:269
2. Ronja Jungåker27:5427+4:4450:2015+6
16Leksands OK / Forsa OK 250:36
1. Ronja Hugg22:112+0:0122:112
2. Maja Mörth28:2531+5:1550:3616+14
17OK Hammaren 250:38
1. Emma Blixt23:5813+1:4823:5813
2. Ellen Skoog26:4016+3:3050:3817+4
18Snättringe SK 150:43
1. Vilma Karlsson24:3524+2:2524:3524
2. Kristina Tedhamre26:0812+2:5850:4318-6
19OK Djerf / Garphyttans IF 151:07
1. Frida Johansson25:4329+3:3325:4329
2. Elin Schagerström25:2410+2:1451:0719-10
20OK Södertörn 151:11
1. Hanna Lagerberg24:3321+2:2324:3321
2. Tilde Backlund26:3815+3:2851:1120-1
21OK Tranan / Hestra IF 151:45
1. Emma Nordberg24:1416+2:0424:1416
2. Sofia Klasson27:3124+4:2151:4521+5
22IK Hakarpspojkarna / Bromma-Vällingby SOK 252:02
1. Ella Palm26:4337+4:3326:4337
2. Karin Modin25:199+2:0952:0222-15
23OK Roslagen / OK Orion 152:04
1. Agnes Broman24:2317+2:1324:2317
2. Kajsa Andersson27:4125+4:3152:0423+6
24OK Roslagen 252:40
1. Ellen Frost24:3120+2:2124:3120
2. Wilma Gille28:0929+4:5952:4024+4
25Tumba-Mälarhöjden OK 152:44
1. Ellinor Östervall26:0030+3:5026:0030
2. Emma Persson26:4417+3:3452:4425-5
26Härlövs IF / Skåneslättens OL 253:01
1. Irmalinn Nilsson24:3925+2:2924:3925
2. Ebba Jensen28:2230+5:1253:0126+1
27Avesta OK 153:21
1. Tindra Jernström24:3422+2:2424:3422
2. Emma Hansen28:4732+5:3753:2127+5
28Kils OK 153:47
1. Amanda Mellerdal27:3539+5:2527:3539
2. Ella Nordström26:1213+3:0253:4728-11
29OK Löftan / FK Friskus-Varberg 154:01
1. Elvira Wildheim27:3238+5:2227:3238
2. Alice Hultin26:2914+3:1954:0129-9
30OK Roxen / OK Kolmården 354:46
1. Victoria Asketun27:3741+5:2727:3741
2. Lisa Berggren27:0922+3:5954:4630-11
31Linköpings OK 255:31
1. Frida Sahlman24:5626+2:4624:5626
2. Emma S Johansson30:3535+7:2555:3131+5
32Hestra IF 255:38
1. Elsa Lindeblom25:4228+3:3225:4228
2. Ebba Hjertberg29:5634+6:4655:3832+4
33Forsa OK 155:39
1. Emelie Jonasson26:2132+4:1126:2132
2. Hanna Kjellin29:1833+6:0855:3933+1
34Sundsvalls OK 155:42
1. Frida Vikström22:247+0:1422:247
2. Frida Svedberg33:1845+10:0855:4234+27
35Sävedalens AIK / IFK Mora OK 356:03
1. Tuva Carlsson Wallum24:2518+2:1524:2518
2. Sara Eriksson31:3839+8:2856:0335+17
36Järfälla OK / Attunda OK 157:52
1. Jonna Lundbäck26:3236+4:2226:3236
2. Veronica Redtzer31:2036+8:1057:52360
37Härlövs IF / FK Göingarna 157:53
1. Hilda Axelsson26:2634+4:1626:2634
2. Sofia Dahl31:2737+8:1757:5337+3
38Västerås SOK 358:03
1. Elin Dahlmark26:3035+4:2026:3035
2. Elin Nallgård31:3338+8:2358:0338+3
39Kungälvs OK 159:21
1. Lisa Börnstedt31:3555+9:2531:3555
2. Johanna Nilsson27:4626+4:3659:2139-16
40Täby OK 159:48
1. Rebecka Haraldsson31:4757+9:3731:4757
2. Linnea Johansson28:0128+4:5159:4840-17
41Lillomarka OL 11:00:14
1. Maria Rørvik Haver27:3640+5:2627:3640
2. Oda Marie Colquhoun32:3843+9:281:00:1441+1
42OK Renen 11:02:29
1. Elsa Christoffersson26:0731+3:5726:0731
2. Elvira Forslund36:2250+13:121:02:2942+11
43Tullinge SK 21:02:49
1. Ella Sjöberg30:2745+8:1730:2745
2. Lovisa Längheim32:2241+9:121:02:4943-2
44OK Linné 11:03:05
1. Klara Möller30:2544+8:1530:2544
2. Emma Jansson32:4044+9:301:03:05440
45OK Nolaskogsarna / Skogslöparna 11:03:25
1. Victoria Eriksson30:4851+8:3830:4851
2. Emma Viberg32:3742+9:271:03:2545-6
46Lerums SOK / Kungälvs OK 20151:04:57
1. Selma Moqvist27:3741+5:2727:3741
2. Kajsa Rask37:2054+14:101:04:5746+5
47Vännäs OK / Stora Tuna OK 11:05:36
1. Alma Laudon31:3656+9:2631:3656
2. Lisa Dammvik34:0046+10:501:05:3647-9
48OK Hällen 11:05:38
1. Matilda Larsson26:2233+4:1226:2233
2. Frida Zeijlon39:1661+16:061:05:3848+15
49OK Hällen 21:06:25
1. Linnéa Gustafsson27:3843+5:2827:3843
2. Nora Stålberg38:4758+15:371:06:2549+6
50OK Djerf 21:06:42
1. Stina Lindberg30:4549+8:3530:4549
2. Tova Eriksson35:5748+12:471:06:4250+1
51Västerås SOK 11:07:58
1. Alva Limbäck32:5361+10:4332:5361
2. Elsa Limbäck35:0547+11:551:07:5851-10
52Göteborg-Majorna OK / Gävle OK 11:08:09
1. Elvira Silver30:3048+8:2030:3048
2. Clara Berglund Hiltunen37:3955+14:291:08:0952+4
53Linköpings OK 11:08:24
1. Sofia Borg32:2559+10:1532:2559
2. Hannele Möller35:5949+12:491:08:2453-6
54OK Roxen 11:08:25
1. Tilda Marmelid36:1265+14:0236:1265
2. Malva Eveborn32:1340+9:031:08:2554-11
55Gustavsbergs OK 11:09:56
1. Malin Strandberg33:2262+11:1233:2262
2. Tilda Bellander36:3452+13:241:09:5655-7
56OK Södertörn 21:10:07
1. Ella Andersson31:5858+9:4831:5858
2. Sofia Zilling38:0956+14:591:10:0756-2
57Vittjärvs IK / Piteå IF 11:11:04
1. Rebecca Fahlgren32:4560+10:3532:4560
2. Anna Andersson38:1957+15:091:11:0457-3
58OK Dacke / Ronneby OK 11:11:22
1. Louise Lagerqvist30:2946+8:1930:2946
2. Johanna Wilhelmsson40:5363+17:431:11:2258+12
59Vallentuna-Össeby OL 21:11:50
1. Carolina Jonsell30:5153+8:4130:5153
2. Felicia Cedstedt40:5964+17:491:11:5059+6
60Finspångs SOK 11:12:57
1. Therese Ekman31:2854+9:1831:2854
2. Alicia Gummesson41:2966+18:191:12:5760+6
61NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 21:13:03
1. Emilia Samuelsson34:0464+11:5434:0464
2. Emma Eriksson38:5959+15:491:13:0361-3
62IFK Lidingö SOK 21:13:14
1. Karolina Bjärnlid33:2463+11:1433:2463
2. Lotta Duhs39:5062+16:401:13:1462-1
63NAIS Orienteringsklubb 11:14:05
1. Caroline Hallgren37:0966+14:5937:0966
2. Josefin Bovellan36:5653+13:461:14:0563-3
64Snättringe SK 21:24:07
1. Sofia Fureby47:4472+25:3447:4472
2. Frida Hector36:2351+13:131:24:0764-8
65Skogspojkarnas OK 11:26:05
1. Madeleine Kongslien30:2946+8:1930:2946
2. Lina Kromnér55:3670+32:261:26:0565+19
66Vänersborgs SK / Trollhättans SOK 11:28:06
1. Sofia Österman38:2467+16:1438:2467
2. Maja Andersson49:4268+26:321:28:0666-1
67Vallentuna-Össeby OL 11:28:38
1. Astrid Ander49:3173+27:2149:3173
2. Sofia Giding39:0760+15:571:28:3867-6
68OK Kompassen / Tullinge SK 111:28:40
1. Kajsa Toftner47:2970+25:1947:2970
2. Lovisa Larsson41:1165+18:011:28:4068-2
69IFK Mora OK 21:31:31
1. Elin Norlin39:5668+17:4639:5668
2. Rebecca Brodin51:3569+28:251:31:3169+1
70Sävedalens AIK / OK Hammaren 11:33:10
1. Frida Olofsson47:4371+25:3347:4371
2. Anna Nordholm45:2767+22:171:33:1070-1
71Kils OK 21:40:53
1. Linn Lugne30:4750+8:3730:4750
2. Thea Bad1:10:0673+46:561:40:5371+21
72Västerås SOK 21:54:53
1. Klara Berglund59:1775+37:0759:1775
2. Sara Mouazzen55:3670+32:261:54:5372-3
73Täby OK 21:57:16
1. Josefine Andersson47:1769+25:0747:1769
2. Ellen Skuncke1:09:5972+46:491:57:1673+4
IFK Lidingö SOK 3ej godkänd
1. Juni Stigsdotter58:3274+36:2258:3274
2. Elin Swartlingej godkändej godkänd
OK Hammaren 3ej godkänd
1. Tove Flodman30:4851+8:3830:4851
2. Agnes Scheiklej godkändej godkänd
Gävle OK / IF Thor 2ej start
1. Elsa Wirdbyej startej start
2. Anna Carlsonej startej start
IFK Mora OK 1ej start
1. Moa Anderssonej startej start
2. Emelie Brudinej startej start
OK Tor 1ej start
1. Stina Jonssonej startej start
2. Emma Jonssonej startej start
Tullinge SK 1ej start
1. Lovisa Längheimej startej start
2. Trine Karlbergej startej start

H14

127 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK / OK Snab 139:05
1. Emanuel Herberthson20:203+0:0720:203
2. Morten Örnhagen Jørgensen18:452+0:4539:051-2
2Skogsluffarnas OK / Nyköpings OK 139:10
1. Philip Carlsson21:1018+0:5721:1018
2. Elias Tidevall18:00139:102-16
3Västerviks OK / OK Bävern 140:15
1. Linus Lundberg21:0415+0:5121:0415
2. Joar Hertin19:114+1:1140:153-12
4OK Löftan 140:21
1. Jesper Johansson20:244+0:1120:244
2. Adrian Vartia19:578+1:5740:2140
5OK Kolmården 140:27
1. Leo Johansson21:1722+1:0421:1722
2. Arvid Westerberg19:103+1:1040:275-17
6Gustavsbergs OK / Söders-Tyresö 140:33
1. Simon Frisk20:4610+0:3320:4610
2. Fredrik Glännefors19:476+1:4740:336-4
7Snättringe SK 141:05
1. Jesper Lidmar21:1620+1:0321:1620
2. Johan Calleberg19:497+1:4941:057-13
8Falköpings AIK OK / Ulricehamns OK 341:50
1. Hugo Ström20:276+0:1420:276
2. Alfred Pettersson21:2311+3:2341:508+2
9NAIS Orienteringsklubb 142:18
1. Viktor Waernqvist20:13120:131
2. Gustav Träff22:0516+4:0542:189+8
10KFUM Örebro OK 142:19
1. Melker Forsberg20:307+0:1720:307
2. Marcus Klasenius21:4912+3:4942:1910+3
11Finspångs SOK 1/OK Roxen42:52
1. Jakob Tellsén20:5212+0:3920:5212
2. Joel Ernstsson22:0014+4:0042:5211-1
12Eksjö SOK 143:01
1. Hugo Djurstedt20:172+0:0420:172
2. Mattis Persson22:4421+4:4443:0112+10
13OK Nolaskogsarna / Skogslöparna 143:26
1. Benjamin Näslund20:265+0:1320:265
2. Isac Eriksson23:0028+5:0043:2613+8
14Järfälla OK / OK Landehof 133743:37
1. Johan Langerak20:438+0:3020:438
2. Samuel Pihlström22:5425+4:5443:3714+6
15Leksands OK / Stora Tuna OK 143:45
1. Fredrik Junevik (Leksands OK)21:5626+1:4321:5626
2. Mattias Östberg (Leksands OK)21:4912+3:4943:4515-11
16Järfälla OK / Södertälje-Nykvarn OF 243:57
1. Johan Lundbäck21:0516+0:5221:0516
2. David Borg22:5224+4:5243:57160
17Västerbergslagens OL 144:02
1. Henry Svens21:3525+1:2221:3525
2. Henrik Petrisi22:2718+4:2744:0217-8
18Sävedalens AIK 244:10
1. Carl Josefsson20:459+0:3220:459
2. Daniel Holmgren23:2535+5:2544:1018+9
19Gävle OK 244:32
1. Felix Silver25:1443+5:0125:1443
2. Jakob Sjöberg19:185+1:1844:3219-24
20Örkelljunga FK / Lunds OK 144:38
1. Albin Kronkvist24:3038+4:1724:3038
2. Allan Hedberg20:089+2:0844:3820-18
21Västerås SOK 145:16
1. Kalle Åkerman Sjöström21:5827+1:4521:5827
2. Andreas Näslund23:1833+5:1845:1621-6
22Eksjö SOK 245:57
1. Hugo Jakobsson20:4610+0:3320:4610
2. Simon Svahn25:1148+7:1145:5722+12
23Sundbybergs IK / IFK Lidingö SOK 146:05
1. Lukas Werner23:4131+3:2823:4131
2. Jonatan Ståhl22:2417+4:2446:0523-8
24Bredaryds SOK 146:22
1. Axel Elmblad21:1620+1:0321:1620
2. Anton Gunnarsson25:0646+7:0646:2224+4
25OK Tranan 146:41
1. Gustav Ohlin22:3730+2:2422:3730
2. Gustav Östensson24:0440+6:0446:4125-5
26OK Njudung 147:26
1. Albin Toll23:4232+3:2923:4232
2. Karl Petersén23:4438+5:4447:2626-6
27Jönköpings OK / Sundsvalls OK 147:30
1. Benjamin Claesson21:0817+0:5521:0817
2. Albin Kårén26:2255+8:2247:3027+10
28Skogsluffarnas OK / Söders-Tyresö 247:33
1. Trevor Bransome25:3048+5:1725:3048
2. Elias Röstin22:0315+4:0347:3328-20
29Lerums SOK 147:34
1. Jakob Gunnarsson24:1635+4:0324:1635
2. Emil Axelsson23:1833+5:1847:3429-6
30Katrineholms OK / OK Hammaren 247:57
1. Linus Täck21:2523+1:1221:2523
2. Melker Lundin26:3256+8:3247:5730+7
31IFK Lidingö SOK 348:13
1. Anton Ström24:5640+4:4324:5640
2. Ludvig Jarlemark23:1732+5:1748:1331-9
32Domnarvets GOIF 148:15
1. Rasmus Jonsson25:0141+4:4825:0141
2. Albin Berger23:1430+5:1448:1532-9
33OK Tyr 148:16
1. Mattias Hane22:2729+2:1422:2729
2. Gustav Perman25:4953+7:4948:1633+4
34FK Vittus 148:42
1. Arvid Kronmar25:4754+5:3425:4754
2. Maxim Omelchenko22:5526+4:5548:4234-20
35OK Pan-Kristianstad / FK Friskus-Varberg 148:43
1. Noah Bechtel26:0059+5:4726:0059
2. Melker Andersson22:4320+4:4348:4335-24
36Göteborg-Majorna OK / Eds SK 148:45
1. Erik Hogedal20:5813+0:4520:5813
2. Samuel Eriksson27:4765+9:4748:4536+23
37Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll 133748:48
1. Arvid Aronsson25:5958+5:4625:5958
2. Viktor Jellvert Börjeson22:4922+4:4948:4837-21
38OK Ravinen 149:10
1. Albin Lindskog25:5657+5:4325:5657
2. Melker Hörnfeldt23:1430+5:1449:1038-19
39OK Roxen 149:11
1. Josef Helander25:3149+5:1825:3149
2. Malte Eveborn23:4037+5:4049:1139-10
40Nyköpings OK 251:03
1. Isak Anängen25:2645+5:1325:2645
2. Albin Falk25:3752+7:3751:0340-5
41OK Södertörn / OK Linné 151:11
1. Katarina Norrby28:2271+8:0928:2271
2. Arvid Roos22:4922+4:4951:1141-30
42Vittjärvs IK / Piteå IF 151:12
1. Oskar Lundgren26:0261+5:4926:0261
2. Jens Eriksson25:1047+7:1051:1242-19
43Snättringe SK 251:18
1. Isak Gelius26:3864+6:2526:3864
2. Erik Lidström Lauri24:4043+6:4051:1843-21
44Sävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 351:40
1. Rasmus Johansson Fjordside22:0628+1:5322:0628
2. Hugo Almquist29:3473+11:3451:4044+16
45Sävedalens AIK 151:55
1. Nils Grimbeck27:3869+7:2527:3869
2. Gabriel Öhgren24:1741+6:1751:5545-24
46OK Tisaren / KFUM Örebro OK 252:10
1. Linus Malm30:5584+10:4230:5584
2. Valter Pettersson21:1510+3:1552:1046-38
47Rånäs OK / Sigtuna OK 152:12
1. Oskar Sundblom23:5233+3:3923:5233
2. Gustav Kügler28:2067+10:2052:1247+14
48Ulricehamns OK / Gällstadbygdens SOK 152:13
1. August Abrahamsson27:1665+7:0327:1665
2. Axel Berglund24:5745+6:5752:1348-17
49Järfälla OK 352:14
1. Anton Silier21:0314+0:5021:0314
2. Niklas Svensson31:1178+13:1152:1449+35
50OK Djerf 152:29
1. Rasmus Pettersson24:5539+4:4224:5539
2. Anton Holm27:3464+9:3452:2950+11
51Växjö OK 152:32
1. Erik Åkesson24:1936+4:0624:1936
2. William Björkman28:1366+10:1352:3251+15
52Täby OK 252:41
1. Fredrik Hansson25:2144+5:0825:2144
2. Anton Hänström27:2060+9:2052:4152+8
53Katrineholms OK 153:37
1. Ruben Edlund30:3882+10:2530:3882
2. Karl Lundin22:5927+4:5953:3753-29
54OK Linné 253:56
1. Emil Boström25:2947+5:1625:2947
2. Lukas Aarnio28:2768+10:2753:5654+7
55Rånäs OK 254:22
1. Carl Henriksson25:5556+5:4225:5556
2. William Adamsson28:2768+10:2754:2255-1
56Umeå OK 154:57
1. Jakob Nilsson27:3568+7:2227:3568
2. Viktor Holmgren27:2261+9:2254:5756-12
57OK Roxen 255:11
1. David Josefsson28:5172+8:3828:5172
2. Måns Björnskiöld26:2054+8:2055:1157-15
58OK Rodhen 255:13
1. Emilia Bergström30:1980+10:0630:1980
2. David Melin24:5444+6:5455:1358-22
59Arboga OK 155:32
1. Gustav Göransson31:0186+10:4831:0186
2. Casper Vånsjö24:3142+6:3155:3259-27
60OK Rodhen 155:45
1. Kevin Sjölander30:1679+10:0330:1679
2. John McLelland25:2951+7:2955:4560-19
61Falköpings AIK OK / Tibro OK 256:02
1. Lukas Magnerfelt25:4152+5:2825:4152
2. Lukas Andrén30:2175+12:2156:0261+9
62Helsingborgs SOK 156:20
1. Jacob Moberg33:5296+13:3933:5296
2. Axel Orrhede22:2819+4:2856:2062-34
63OK Alehof / Stigsökarna 156:21
1. Linus Boström29:0774+8:5429:0774
2. Isak Olsson27:1459+9:1456:2163-11
64Västerås SOK 256:36
1. Markus Österlund25:4353+5:3025:4353
2. Emil Ahlström30:5376+12:5356:3664+11
65Järla Orientering 158:26
1. Victor Sadarangani27:3267+7:1927:3267
2. Johan Nordquist30:5477+12:5458:2665-2
66Täby OK / Järfälla OK 158:37
1. Axel Målargård31:1187+10:5831:1187
2. Manne Hammarberg27:2663+9:2658:3766-21
67NAIS Orienteringsklubb 258:44
1. Erik Wikström29:5977+9:4629:5977
2. Mattis Nilsson28:4570+10:4558:4467-10
68Tullinge SK 158:58
1. Adam Bratt25:3149+5:1825:3149
2. Johannes Bladh33:2785+15:2758:5868+19
69Domnarvets GOIF 259:25
1. Gustav Graas35:53103+15:4035:53103
2. Erik Brandt23:3236+5:3259:2569-34
70Garphyttans IF 21:00:04
1. David Mårtensson34:38101+14:2534:38101
2. Nils Schagerström25:2650+7:261:00:0470-31
71Sundsvalls OK 31:00:23
1. Hannes Lindahl24:1434+4:0124:1434
2. Axel Lundgren36:0991+18:091:00:2371+37
72OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 11:00:47
1. Melker Nordgren24:2337+4:1024:2337
2. Karl Granath36:2492+18:241:00:4772+35
73Västerås SOK 41:00:56
1. Pontus Lindgren26:3263+6:1926:3263
2. Teodor Älvegran34:2487+16:241:00:5673+10
74Härnösands OK 11:01:02
1. Seth Borglund27:2066+7:0727:2066
2. Arvid Henning33:4286+15:421:01:0274+8
75OK Njudung 21:01:25
1. Hugo Dahlén34:2998+14:1634:2998
2. Melker Elofsson26:5658+8:561:01:2575-23
76IFK Lidingö SOK 21:01:26
1. Oscar Levin34:40102+14:2734:40102
2. Axel Kierkegaard26:4657+8:461:01:2676-26
77Attunda OK 11:01:58
1. Samuel Lindén25:2746+5:1425:2746
2. Emil Sone36:3193+18:311:01:5877+31
78IF Thor 11:02:20
1. Arvid Bylund30:3381+10:2030:3381
2. Anton Segerman31:4780+13:471:02:2078-3
79Almby IK 11:02:39
1. Nils Kylborn30:4183+10:2830:4183
2. Johannes Green31:5881+13:581:02:3979-4
80Gävle OK 11:02:41
1. Erik Lindgren33:0391+12:5033:0391
2. Alfred Liljeström29:3874+11:381:02:4180-11
81IK Ymer 11:02:44
1. Albin Widman33:2194+13:0833:2194
2. Lukas Gustafsson29:2372+11:231:02:4481-13
82Nyköpings OK / OK Måsen 41:02:53
1. Tobias Sjöstedt31:3488+11:2131:3488
2. Jonas Musslinder31:1979+13:191:02:5382-6
83Forsa OK / Ljusdals OK 11:02:54
1. Benjamin Terent25:0842+4:5525:0842
2. Oskar Bütikofer37:4698+19:461:02:5483+41
84Södertälje-Nykvarn OF / OK Hällen 11:02:56
1. Oskar Källman33:4395+13:3033:4395
2. Martin Bygdén29:1371+11:131:02:5684-11
85Sundsvalls OK 41:02:59
1. Jonne Liukkonen25:3149+5:1825:3149
2. Anton Söderberg37:2895+19:281:02:5985+36
86Halmstad OK 11:03:24
1. Albin Persson30:5985+10:4630:5985
2. Felix Abrahamsson32:2582+14:251:03:2486+1
87Stora Tuna OK 21:04:37
1. Sander Krouwel41:24118+21:1141:24118
2. Jonas Carlsson23:1329+5:131:04:3787-31
88Kvarnsvedens GOIF OK 11:04:52
1. Samuel Stålnäbb39:30114+19:1739:30114
2. Emil Byberg25:2249+7:221:04:5288-26
89Skarpnäcks OL / Haninge SOK 11:05:12
1. Linus Halvorsen41:14117+21:0141:14117
2. Jakob Gadefors Nau23:5839+5:581:05:1289-28
90OK Hammaren 11:05:24
1. Erik Flodman38:00111+17:4738:00111
2. Samuel Johansson27:2462+9:241:05:2490-21
91Gustavsbergs OK / Järla Orientering 21:05:51
1. Timothy Arkwall-Lindqvist33:1993+13:0633:1993
2. Tiger Landén32:3283+14:321:05:5191-2
92Västerås SOK 51:07:42
1. Martin Sandqvist29:0473+8:5129:0473
2. Tobias Lindqvist38:3899+20:381:07:4292+19
93Västerås SOK 31:08:13
1. Hugo Frisk27:4770+7:3427:4770
2. Theodor Meijer40:26103+22:261:08:1393+23
94Gamleby OK 11:10:01
1. Fabian Vallerius37:09110+16:5637:09110
2. Isak Liljeholm32:5284+14:521:10:0194-16
95Leksands OK 21:10:49
1. Filip Brodén36:10104+15:5736:10104
2. Julia Funke34:3989+16:391:10:4995-9
96Garphyttans IF 11:11:38
1. Ludwig Gertzell37:03108+16:5037:03108
2. Anton Birath34:3588+16:351:11:3896-12
97Dalaportens OL 11:12:09
1. Charlie Eliasson36:13105+16:0036:13105
2. Erik Nilsson35:5690+17:561:12:0997-8
98Rehns BK 11:13:51
1. Oskar Magnusson34:3199+14:1834:3199
2. Joel Kihlström39:20102+21:201:13:5198-1
99IFK Lidingö SOK 41:14:46
1. Simon Lilja32:1190+11:5832:1190
2. Axel Hedensiö42:35105+24:351:14:4699+9
100Strängnäs-Malmby OL / Länna IF 21:16:47
1. Hampus Nyholm26:0160+5:4826:0160
2. Maximilian Berglund50:46113+32:461:16:47100+40
101OK Södertörn 21:18:09
1. Ludvig Sigrand29:0975+8:5629:0975
2. Alexander Schandl49:00112+31:001:18:09101+26
102OK Tor 21:19:26
1. Johan Vestin41:57121+21:4441:57121
2. Joel Magnusson37:2996+19:291:19:26102-19
103OK Enen 21:20:00
1. Elias Larsson40:51115+20:3840:51115
2. Ville Fontell39:09101+21:091:20:00103-12
104OK Enen / Tidaholm SOK Sisu 11:20:14
1. Olle Andersson41:35119+21:2241:35119
2. Hampus Görl38:39100+20:391:20:14104-15
105Surahammars SOK 11:20:17
1. Oscar Thornell26:1162+5:5826:1162
2. Alexander Sevon54:06117+36:061:20:17105+43
106Östersunds OK 1/Jönköpings OK1:21:46
1. Emma Ling21:3124+1:1821:3124
2. Felix Sånnevall1:00:15121+42:151:21:46106+82
107Sundsvalls OK 21:22:18
1. Robin Edlund38:20112+18:0738:20112
2. Lukas Johansson43:58106+25:581:22:18107-5
108Långhundra IF 11:22:28
1. Edvin Hellström37:07109+16:5437:07109
2. Oscar Wahlberg45:21109+27:211:22:28108-1
109Snättringe SK 31:23:30
1. John Wolgast31:4289+11:2931:4289
2. Andreas Boräng51:48114+33:481:23:30109+20
110Alfta-Ösa OK 11:23:37
1. Elis Sandberg41:10116+20:5741:10116
2. Adrian Bånga42:27104+24:271:23:37110-6
111Umedalens IF / Snättringe SK 551:24:33
1. Albin Hainke38:36113+18:2338:36113
2. Jon Trägårdh45:57110+27:571:24:33111-2
112OK Södertörn 31:25:45
1. Melvin Jakobsson33:1592+13:0233:1592
2. Ludwig Berglind52:30115+34:301:25:45112+20
113Järla Orientering 31:26:54
1. Joar Söderberg30:0378+9:5030:0378
2. Vincent Wipp56:51118+38:511:26:54113+35
114IK Hakarpspojkarna / Sjövalla FK 21:28:34
1. Elias Rangert44:14124+24:0144:14124
2. Wilmer Holmqvist44:20108+26:201:28:34114-10
115Skarpnäcks OL 11:29:30
1. Danni De Vylder41:44120+21:3141:44120
2. Elvis Samuelsson47:46111+29:461:29:30115-5
116Strängnäs-Malmby OL 11:30:41
1. Vincent Lindvall53:07125+32:5453:07125
2. Patrik Eriksson37:3497+19:341:30:41116-9
117Arboga OK 21:31:57
1. Filip Bäck34:36100+14:2334:36100
2. David Eriksson57:21119+39:211:31:57117+17
118Arboga OK 31:35:21
1. Daniel Jensen36:15106+16:0236:15106
2. Nikolaj Wikeling59:06120+41:061:35:21118+12
119OK Linné 31:35:27
1. Sven Nyström42:54123+22:4142:54123
2. Isac Åsbrink52:33116+34:331:35:27119-4
120Snättringe SK 41:39:11
1. Jacob Wolgast36:32107+16:1936:32107
2. David Bern1:02:39122+44:391:39:11120+13
121Vännäs OK 12:37:54
1. Ester Laudon42:50122+22:3742:50122
2. Joel Norén1:55:04123+1:37:042:37:54121-1
IFK Enskede / OK Ravinen 3ej godkänd
1. Gustav Björklundej godkändej godkänd
2. Nils Forsberg Rundström36:3994+18:39ej godkänd
IFK Lidingö SOK 5ej godkänd
1. Robert Kihlborg29:3376+9:2029:3376
2. Anders Widlundej godkändej godkänd
OK Gränsen 1ej godkänd
1. Hampus Stockheden34:2497+14:1134:2497
2. Isac Perssonej godkändej godkänd
OK Ravinen / Tullinge SK 2ej godkänd
1. Martin Rinnbäck25:4955+5:3625:4955
2. Alfred Längheimej godkändej godkänd
OK Renen 1ej godkänd
1. Tobias Snell21:1319+1:0021:1319
2. Kalle Tuuriej godkändej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
1. David Björkej godkändej godkänd
2. Noa Stenälv44:07107+26:07ej godkänd
Lillomarka OL 1ej start
1. Mathias Voldej startej start
2. ej startej start
OK Österåker / Waxholms OK 1ej start
1. Max Hoppeej startej start
2. Oskar Vahlbergej startej start
OK Landehof / Sävedalens AIK 3ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
OK Tor 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
Skarpnäcks OL 2ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

D14

123 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK / OK Roxen 441:21
1. Tilda Östberg20:17120:171
2. Tove Pettersson21:04141:2110
2OK Dacke / Ronneby OK 143:47
1. Ebba Berglin20:592+0:4220:592
2. Hanna Johannesson22:482+1:4443:4720
3Falköpings AIK OK 246:53
1. Alva Sonesson22:016+1:4422:016
2. Alma Vilhelmsson24:529+3:4846:533-3
4Kungälvs OK 148:02
1. Elsa Aderstedt Althoff24:1222+3:5524:1222
2. Ellika Groth23:505+2:4648:024-18
5IK Hakarpspojkarna / Bredaryds SOK 448:05
1. Linnea Skalberg24:5041+4:3324:5041
2. Julia Rangert23:153+2:1148:055-36
6Korsnäs IF OK / Bromma-Vällingby SOK 148:10
1. Tilda Golsäter22:048+1:4722:048
2. Elin Bjessmo26:0624+5:0248:106-2
6OK Ravinen 248:10
1. Emilia Engel23:1317+2:5623:1317
2. Elin Berg24:5710+3:5348:106-11
8Sundbybergs IK 348:16
1. Vilde Wold24:5343+4:3624:5343
2. Matilda Lindh23:234+2:1948:168-35
9SOK Aneby / Annebergs GIF 148:18
1. Emma Eriksson22:3613+2:1922:3613
2. Alma Gustafsson25:4221+4:3848:189-4
10OK Roxen 248:20
1. Alice Marmelid22:4114+2:2422:4114
2. Elvira Karnehed25:3919+4:3548:2010-4
11IK Hakarpspojkarna / OK Dacke 248:21
1. Maja Åkesson24:3130+4:1424:3130
2. Lovisa Johansson23:505+2:4648:2111-19
12OK Tor 148:22
1. Wilma Larsson21:585+1:4121:585
2. Josefine Jonsson26:2427+5:2048:2212+7
13Göteborg-Majorna OK / Lerums SOK 148:26
1. Jennifer Davidson24:1423+3:5724:1423
2. Lovisa Moqvist24:127+3:0848:2613-10
14Haninge SOK / Järfälla OK 148:29
1. Nina Persson22:4815+2:3122:4815
2. Marie-Chantal Ballnus25:4120+4:3748:2914-1
15Södertälje-Nykvarn OF / Nyköpings OK 248:30
1. Signe Nilsson22:209+2:0322:209
2. Sofia Wigle26:1025+5:0648:3015+6
16Långhundra IF / IF Thor 148:59
1. Ebba Lindell23:3418+3:1723:3418
2. Alva Jonsson25:2515+4:2148:5916-2
17OK Österåker / Ärla IF 149:20
1. Malin Bierfeldt22:027+1:4522:027
2. Therese Nilsson27:1838+6:1449:2017+10
18IFK Göteborg 349:41
1. Anna Flakberg22:3412+2:1722:3412
2. Thea Fagerström27:0735+6:0349:4118+6
19OK Södertörn 249:42
1. Linda Renner24:1625+3:5924:1625
2. Ylva Sandén25:2616+4:2249:4219-6
20OK Hällen 249:51
1. Beatrice Eriksson21:523+1:3521:523
2. Ellen Stålberg27:5947+6:5549:5120+17
21Halmstad OK / Härlövs IF 149:52
1. Lovisa Lager22:2711+2:1022:2711
2. Clara Dahl27:2540+6:2149:5221+10
22OK Kåre 249:54
1. Ida Johnsson24:4437+4:2724:4437
2. Tove Ringi25:1012+4:0649:5422-15
23Härnösands OK 149:56
1. Smilla Sandström24:4035+4:2324:4035
2. Tilde Engberg25:1613+4:1249:5623-12
24Järla Orientering 150:14
1. Petrina Costermans24:3633+4:1924:3633
2. Tyra Alm25:3818+4:3450:1424-9
25Vallentuna-Össeby OL 151:01
1. Amanda Cedstedt24:1926+4:0224:1926
2. Ida Hofstedt26:4231+5:3851:0125-1
26FK Boken 151:07
1. Rebecca Harden24:2327+4:0624:2327
2. Sofia Palm26:4433+5:4051:0726-1
27Storviks IF / Avesta OK 151:15
1. Moa Karlsson26:1348+5:5626:1348
2. Julia Wanner25:0211+3:5851:1527-21
28Domnarvets GOIF 251:33
1. Moa Hjorth24:5142+4:3424:5142
2. Agnes Jonsson26:4231+5:3851:3328-14
29Eksjö SOK / Bredaryds SOK 251:42
1. Ida Edvardsson24:4035+4:2324:4035
2. Ellen Sigvardson27:0234+5:5851:4229-6
30Kils OK / OK Tyr 351:50
1. Nora Holmgård21:574+1:4021:574
2. Nicolina Moberg29:5352+8:4951:5030+26
31Sundsvalls OK 152:01
1. Nelly Persson24:4538+4:2824:4538
2. Anna Adetorp27:1637+6:1252:0131-7
32Eksjö SOK 152:07
1. Klara Höglund24:3532+4:1824:3532
2. Wilma Bergander27:3242+6:2852:07320
33Sjövalla FK / Kungälvs OK 452:08
1. Märta Ljungberg24:1524+3:5824:1524
2. Hanna Gabrielsson27:5345+6:4952:0833+9
34OK Linné 152:10
1. Anna Lithell24:3331+4:1624:3331
2. Kari Löe27:3743+6:3352:1034+3
35Skogspojkarnas OK 152:13
1. Lovisa Tunesson24:4940+4:3224:4940
2. Anna Johnsson27:2439+6:2052:1335-5
36OK Kåre / Leksands OK 152:31
1. Cecilia Lindgren24:3734+4:2024:3734
2. Isabella Joons27:5446+6:5052:3136+2
37Sundsvalls OK 454:09
1. Julia Nordlander24:2428+4:0724:2428
2. Elin Unander29:4551+8:4154:0937+9
37OK Djerf 254:09
1. Elin Lindblad26:5853+6:4126:5853
2. Amanda Jansson27:1136+6:0754:0937-16
39Växjö OK 154:13
1. Maja Porle28:5161+8:3428:5161
2. Alicia Lundgren25:2214+4:1854:1339-22
40Hestra IF 254:21
1. Ida Helgesson28:1960+8:0228:1960
2. Alma Hjertberg26:0223+4:5854:2140-20
41OK Ravinen / Sundbybergs IK 155:18
1. Linnéa Söderqvist29:1866+9:0129:1866
2. Kajsa Bogren26:0022+4:5655:1841-25
42Sundbybergs IK / IFK Lidingö SOK 255:34
1. Amelie Rajan29:2067+9:0329:2067
2. Tuva Falk26:1426+5:1055:3442-25
43Tullinge SK 255:35
1. Josefin Hersén24:5343+4:3624:5343
2. Tilda Andersson30:4256+9:3855:35430
44Korsnäs IF OK / Domnarvets GOIF 356:05
1. Maja Bergqvist31:3381+11:1631:3381
2. Elsa Nilsson24:328+3:2856:0544-37
45Sävedalens AIK 156:08
1. Kajsa Norman29:3870+9:2129:3870
2. Kajsa Carlsson Wallum26:3029+5:2656:0845-25
46Härnösands OK 256:20
1. Elin Edström24:0120+3:4424:0120
2. Elna Lundgren32:1967+11:1556:2046+26
47HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 256:29
1. Lilian Palm24:0821+3:5124:0821
2. Jennifer Svensson32:2168+11:1756:2947+26
48OK Kolmården 156:34
1. Fanny Östlund26:5449+6:3726:5449
2. Elin Netz29:4050+8:3656:3448-1
49IFK Göteborg 256:41
1. Meja Eneljung26:1047+5:5326:1047
2. Olivia Asp30:3154+9:2756:4149+2
50IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK 357:26
1. Nike Pruth24:0019+3:4324:0019
2. Olivia Grönkvist33:2677+12:2257:2650+31
51OK Roxen 358:15
1. Serina Salovaara25:1546+4:5825:1546
2. Moa Hjort33:0072+11:5658:1551+5
52Linköpings OK 159:13
1. Sofia Magnusson27:5258+7:3527:5258
2. Hanna Roth31:2160+10:1759:1352-6
53Västerbergslagens OL 159:30
1. Karin Ingeborg Wedman34:0097+13:4334:0097
2. Alva Rytther25:3017+4:2659:3053-44
54OK Skärmen 159:40
1. Clara Johansson31:2680+11:0931:2680
2. Ebba Lind28:1448+7:1059:4054-26
55SOK Viljan 159:42
1. Tuva Lövdahl33:1585+12:5833:1585
2. Elisabet Mikkelsen26:2728+5:2359:4255-30
56SOK Viljan / Västerviks OK 259:48
1. Ida-Lee Fjelstrenius33:0884+12:5133:0884
2. Elin Rindstig26:4030+5:3659:4856-28
57Göteborg-Majorna OK 259:54
1. Klara Wallinder29:1565+8:5829:1565
2. Nellie Månsson30:3955+9:3559:5457-8
58OK Tyr / Västvärmlands OK 159:56
1. Elsa Albinsson26:5449+6:3726:5449
2. Klara Johansson33:0274+11:5859:5658+9
59Västerås SOK 259:59
1. Maja Holmgren30:0371+9:4630:0371
2. Ida Larsson29:5653+8:5259:5959-12
60OK Hedströmmen / Korsnäs IF OK 31:00:19
1. Paula Blockhammar29:2669+9:0929:2669
2. Malin Wilhelmsson30:5358+9:491:00:1960-9
61Lillomarka OL / Raumar Orientering 21:00:39
1. Pernille Sønsterudbråten29:0163+8:4429:0163
2. Torill Oldernes31:3862+10:341:00:3961-2
62Attunda OK 11:00:44
1. Lovisa Nilsson24:5545+4:3824:5545
2. Sofia Ivers35:4980+14:451:00:4462+17
63IFK Mora OK / Leksands OK 21:01:03
1. Thea Andersson33:2487+13:0733:2487
2. Clara Spik27:3944+6:351:01:0363-24
64Skogslöparna 11:01:13
1. Emelie Viberg28:0759+7:5028:0759
2. Amelie Josefsson33:0675+12:021:01:1364+5
65Hestra IF / Älvdalens IF OK 11:01:31
1. Liv Åkerman34:0298+13:4534:0298
2. Nora Aroneng27:2941+6:251:01:3165-33
66Älvsby IF OK / Bergnäsets AIK 11:01:34
1. Agnes Karlsson28:5262+8:3528:5262
2. Hanna Svanberg32:4269+11:381:01:3466+4
67Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 11:01:35
1. Klara Bolin29:2168+9:0429:2168
2. Ebba Adebrant32:1465+11:101:01:3567-1
68Bredaryds SOK 11:01:42
1. Ebba Davidsson27:0854+6:5127:0854
2. Hedvig Severinsson34:3479+13:301:01:4268+14
69OK Hammaren 11:01:56
1. Julia Näslund31:0674+10:4931:0674
2. Cornelia Ivarsson30:5057+9:461:01:5669-5
70IFK Göteborg 11:02:08
1. Alva Bohlin30:3373+10:1630:3373
2. Ella Söderbergh31:3561+10:311:02:0870-3
71Almby IK / OK Tisaren 11:02:49
1. Sofie Franzén33:2990+13:1233:2990
2. Lisa Hallmén29:2049+8:161:02:4971-19
72OK Njudung 11:03:40
1. Amanda Karmetun26:5449+6:3726:5449
2. Elin Jennerstrand36:4682+15:421:03:4072+23
73Snättringe SK 11:03:46
1. Ella Karlsson27:2257+7:0527:2257
2. Cecilia Hector36:2481+15:201:03:4673+16
74Göteborg-Majorna OK 31:04:09
1. Lisa Falk27:1656+6:5927:1656
2. Lovisa Lago36:5383+15:491:04:0974+18
75Långhundra IF 21:04:24
1. Lovisa Hambäck31:2479+11:0731:2479
2. Emilia Karlsson33:0072+11:561:04:2475-4
76IF Thor 41:04:28
1. Elsa Karlsson31:2278+11:0531:2278
2. Alva Nyström33:0675+12:021:04:2876-2
77Sala OK / Köping-Kolsva OK 11:04:45
1. Agnes Källström33:3992+13:2233:3992
2. Andrea Lamprecht31:0659+10:021:04:4577-15
78IFK Lidingö SOK 11:05:08
1. Klara Holst31:2177+11:0431:2177
2. Saga Backman33:4778+12:431:05:0878+1
79OK Södertörn 11:05:30
1. Sanna Hedberg33:2788+13:1033:2788
2. Sara Möller32:0363+10:591:05:3079-9
80Järfälla OK 31:06:06
1. Alice Hallmén33:2086+13:0333:2086
2. Ellinor Hamberg32:4670+11:421:06:0680-6
81Gustavsbergs OK 11:06:11
1. Johanna Laurin34:0499+13:4734:0499
2. Emma Bellander32:0764+11:031:06:1181-18
82FK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared 11:06:36
1. Elin Carlsson27:0854+6:5127:0854
2. Elsa Ericsson39:2890+18:241:06:3682+28
83KFUM Örebro OK 11:08:09
1. Lovisa Gustafsson24:2929+4:1224:2929
2. Julia Berg43:4099+22:361:08:0983+54
84Västerås SOK 11:09:28
1. Emilia Brangefält31:1876+11:0131:1876
2. Kristina Lindgren38:1087+17:061:09:2884+8
85Gävle OK 11:10:13
1. Emma Lilje24:4839+4:3124:4839
2. Ellen Wiksten45:25102+24:211:10:1385+46
86VK Uvarna / Umeå OK 11:11:49
1. Louise Ramebäck31:0875+10:5131:0875
2. Hanna Nilsson40:4191+19:371:11:4986+11
87OK Nackhe 11:13:16
1. Evelina Olsson36:14105+15:5736:14105
2. Matilda Rundqvist37:0284+15:581:13:1687-18
88Järfälla OK 21:14:28
1. Sofia Edvardsson33:4293+13:2533:4293
2. Ellinor Björklund40:4692+19:421:14:2888-5
89Gustavsbergs OK 21:14:29
1. Matilda Frisk36:22106+16:0536:22106
2. Johanna Pettersson38:0786+17:031:14:2989-17
90IK Ymer 11:15:20
1. Emilia Österlund32:2983+12:1232:2983
2. Lisa Ljung42:5197+21:471:15:2090+7
91IF Thor 21:15:57
1. Ellen Grantinger33:3391+13:1633:3391
2. Rita Söderbaum42:2495+21:201:15:57910
92Ryda SK 11:16:11
1. Thea Karlsson33:5395+13:3633:5395
2. Tove Eriksson42:1894+21:141:16:1192-3
93IFK Göteborg 41:16:15
1. Emine Bidegård36:57109+16:4036:57109
2. Tilda Erixon39:1889+18:141:16:1593-16
94Strängnäs-Malmby OL 11:16:26
1. Sara Lagerman43:38112+23:2143:38112
2. Hillevie Svärd32:4871+11:441:16:2694-18
95Skarpnäcks OL 11:17:57
1. Frida Arnesson35:03100+14:4635:03100
2. Hedda Persson Vildir42:5498+21:501:17:5795-5
96Umedalens IF / Övertorneå IF 11:17:58
1. Alexandra Ölund33:5395+13:3633:5395
2. Anna Aasa44:05100+23:011:17:5896+1
97Västerbergslagens OL 41:18:05
1. Sofia Djerf30:0572+9:4830:0572
2. Linnea Danielsson48:00104+26:561:18:0597+25
98Ockelbo OK / Valbo AIF 11:18:16
1. Linnea Persson35:49104+15:3235:49104
2. Agnes Malmgren42:2796+21:231:18:1698-6
99Lillomarka OL 11:18:17
1. Ingrid Blindheim39:20110+19:0339:20110
2. Netta Bar-Nathan38:5788+17:531:18:1799-11
100Skarpnäcks OL / Söders-Tyresö 21:22:05
1. Agnes Edgren44:54115+24:3744:54115
2. Emma Stråhle37:1185+16:071:22:05100-15
101Nyköpings OK 11:24:26
1. Nadja Dixon Kassman35:42102+15:2535:42102
2. Aina Sivertun48:44106+27:401:24:26101-1
102Segersta OK / Rehns BK 11:24:51
1. Frida Andersson36:24107+16:0736:24107
2. Tilda Lagerhäll48:27105+27:231:24:51102-5
103Karlsbyhedens IK 11:28:25
1. Julia Berg36:55108+16:3836:55108
2. Selma Mossberg51:30107+30:261:28:25103-5
104OK Hedströmmen 11:29:11
1. Iris van Loenhout29:1364+8:5629:1364
2. Nora Rolén59:58111+38:541:29:11104+40
105Västerbergslagens OL 21:29:19
1. Elsa Forsgren44:29114+24:1244:29114
2. Alma Sand44:50101+23:461:29:19105-9
106OK Ravinen 31:29:23
1. Lova Aggefors35:45103+15:2835:45103
2. Ellen Ekström53:38108+32:341:29:23106+3
107Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 31:29:35
1. Katja Leickt35:37101+15:2035:37101
2. Hanna Åberg53:58109+32:541:29:35107+6
108OK Djerf 11:32:30
1. Selma Eriksson46:05117+25:4846:05117
2. Ylva Johansson46:25103+25:211:32:30108-9
109Västerbergslagens OL 31:34:44
1. Tyra Dernfalk52:56121+32:3952:56121
2. Lisa Vogt41:4893+20:441:34:44109-12
110Surahammars SOK 21:37:07
1. Wilma Thornell33:5094+13:3333:5094
2. Ida Pettersson1:03:17114+42:131:37:07110+16
111Östersunds OK / OK Storsjön 11:46:26
1. Ella Hjelm44:55116+24:3844:55116
2. Ester Olofsson1:01:31112+40:271:46:26111-5
112Täby OK 11:46:37
1. Malin Hansson40:52111+20:3540:52111
2. Petronella Hedenlund1:05:45115+44:411:46:37112+1
113Falköpings AIK OK 11:48:59
1. Vera Wallin52:55120+32:3852:55120
2. Johanna Almyren56:04110+35:001:48:59113-7
114Arboga OK 11:49:00
1. Cajsa Vånsjö46:39118+26:2246:39118
2. Tilda Wigforss1:02:21113+41:171:49:00114-4
115Sundsvalls OK 22:05:32
1. Tove Frænell49:02119+28:4549:02119
2. Alva Larsson1:16:30116+55:262:05:32115-4
Högåkers OK / OK Renen 1ej godkänd
1. Magdalena Nilsson22:2310+2:0622:2310
2. Hanna Lundbergej godkändej godkänd
NAIS Orienteringsklubb / OK Roxen 1ej godkänd
1. Linnea Samuelsson23:0716+2:5023:0716
2. Olivia Asketunej godkändej godkänd
IF Thor 3ej godkänd
1. Elsa Bäsén26:5552+6:3826:5552
2. Lotta Weyhenmeyerej godkändej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 1ej godkänd
1. Julia Gunnarsson31:4482+11:2731:4482
2. Emma Isakssonej startej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
1. Ella Stenils33:2788+13:1033:2788
2. Ebba Carneliusej godkändej godkänd
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Ida Hallin43:49113+23:3243:49113
2. Jasmine Tindervikej godkändej godkänd
Avesta OK 2ej godkänd
1. Ronja Lindbergej godkändej godkänd
2. My Blixtej godkändej godkänd
OK Södertörn / Waxholms OK 112ej godkänd
1. Sara Sundinej godkändej godkänd
2. Lotten Sandén32:1866+11:14ej godkänd
Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

H12

134 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 131:45
1. Hugo Ericsson15:40115:401
2. Noel Braun16:052+0:0831:4510
2Sundsvalls OK 134:28
1. Oskar Vikström15:462+0:0615:462
2. Tore Palmgren18:4212+2:4534:2820
3OK Kolmården 135:25
1. Carl Hedegård19:2827+3:4819:2827
2. Sverre Röjgård15:57135:253-24
4Trollhättans SOK 136:04
1. Olle Melén18:2217+2:4218:2217
2. Arvid Björk17:426+1:4536:044-13
5Jönköpings OK / OK Kåre 136:19
1. Erik Ling18:4621+3:0618:4621
2. Christoffer Lindgren17:334+1:3636:195-16
6Almby IK 136:21
1. Karl Kylborn17:3810+1:5817:3810
2. Henrik Franzén18:4313+2:4636:216-4
7Lerums SOK / OK Landehof 136:22
1. William Sturesson17:4311+2:0317:4311
2. Albin Nyqvist18:3911+2:4236:227-4
8Sävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 136:30
1. Casper Skepp16:044+0:2416:044
2. Viktor Gunnarsson20:2620+4:2936:308+4
9OK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 336:35
1. Oscar Aneland17:298+1:4917:298
2. Elias Adebrant19:0614+3:0936:359+1
10IK Hakarpspojkarna 236:41
1. Olle Karlsson16:256+0:4516:256
2. Mattias Öhlund20:1619+4:1936:4110+4
11Umeå OK 136:59
1. Rasmus Eriksson19:2626+3:4619:2626
2. Isak Lundholm17:334+1:3636:5911-15
12Waxholms OK / Skellefteå OK 137:00
1. Arvid Feil Lindmark17:4612+2:0617:4612
2. Johan Fochsen19:1415+3:1737:00120
13IF Thor 138:39
1. Viktor Jemth17:5613+2:1617:5613
2. Aron Hellgren20:4321+4:4638:39130
14Järfälla OK / Tullinge SK 138:45
1. Hampus Hatlen17:267+1:4617:267
2. Erik Bovallius21:1928+5:2238:4514+7
15OK Denseln 138:53
1. Alfons Peterson17:379+1:5717:379
2. Rasmus Karlsson21:1627+5:1938:5315+6
16IFK Mora OK 138:56
1. Albin Gezelius19:0523+3:2519:0523
2. Simon Holmer19:5117+3:5438:5616-7
17OK Hällen / Nyköpings OK 138:58
1. Edvin Hellsten18:0014+2:2018:0014
2. Hugo Kindborn20:5824+5:0138:5817+3
18Nyköpings OK 239:18
1. Oscar Ekenborg19:2827+3:4819:2827
2. Alice Ek19:5016+3:5339:1818-9
19Halmstad OK 139:47
1. Klara Persson18:2618+2:4618:2618
2. Emil Jägstedt21:2129+5:2439:4719+1
20OK Djerf 140:33
1. Mattias Hansson19:0624+3:2619:0624
2. Alexander Jansson21:2730+5:3040:3320-4
21Kils OK 141:15
1. William Rebane22:4939+7:0922:4939
2. Anton Uller18:269+2:2941:1521-18
22Vallentuna-Össeby OL 141:33
1. Gustaf Hofstedt20:0632+4:2620:0632
2. Marcus Ekman21:2730+5:3041:3322-10
23Gränna-Bygdens OK / IK Vista 142:01
1. Joel Björnlinger23:4146+8:0123:4146
2. Albin Hjellström18:208+2:2342:0123-23
24OK Kåre / Sundsvalls OK 242:02
1. Petter Erlandsson20:0933+4:2920:0933
2. Jakob Widelund21:5334+5:5642:0224-9
25OK Kåre 442:05
1. Markus Melén19:0322+3:2319:0322
2. Albin Sjöblom23:0246+7:0542:0525+3
26OK Ravinen 142:11
1. Olle Kallur15:593+0:1915:593
2. Alvin Craig26:1265+10:1542:1126+23
27OK Renen / Umeå OK 242:14
1. Oskar Ådahl20:5935+5:1920:5935
2. Simon Markström21:1526+5:1842:1427-8
28OK Nolaskogsarna 142:20
1. Erik Byström21:3638+5:5621:3638
2. Linus Dahlberg20:4422+4:4742:2028-10
29Avesta OK / Korsnäs IF OK 142:40
1. Lucas Wanner24:1451+8:3424:1451
2. Joel Golsäter18:269+2:2942:4029-22
30Segersta OK / Hudiksvalls OK 143:00
1. Albin Blomberg18:3620+2:5618:3620
2. Wille Långberg24:2451+8:2743:0030+10
31Tibro OK 143:28
1. Edvin Henrysson18:0915+2:2918:0915
2. Gustav Lidman25:1959+9:2243:2831+16
32Östersunds OK 143:31
1. Hannes Sjölund Myhr19:1925+3:3919:1925
2. Axel Arnesson24:1250+8:1543:3132+7
33FK Vittus / OK Dacke 143:41
1. Anton Törnqvist21:2837+5:4821:2837
2. Hugo Larsson22:1337+6:1643:4133-4
34Gamleby OK 144:04
1. Henrik Pettersson21:2536+5:4521:2536
2. Arvid Pettersson22:3942+6:4244:0434-2
35Sundbybergs IK 144:13
1. Eskil Widehag16:155+0:3516:155
2. Joel Thalén27:5876+12:0144:1335+30
36KFUM Örebro OK / Avesta OK 245:32
1. Anton Kruse24:4157+9:0124:4157
2. Rasmus Lindberg20:5123+4:5445:3236-21
37OK Pan-Kristianstad / Örkelljunga FK 145:40
1. Agust Kronkvist18:3119+2:5118:3119
2. Gustav Andersson27:0969+11:1245:4037+18
38Hagaby GoIF Örebro 146:23
1. Vilgot Wennblom19:3530+3:5519:3530
2. David Kutti26:4868+10:5146:2338+8
39Västerås SOK 146:28
1. Lucas Ahlström18:1716+2:3718:1716
2. Albin Åkerström28:1177+12:1446:2839+23
40Finspångs SOK 146:30
1. Olof Ekman20:4234+5:0220:4234
2. Elmer Waldfelt25:4863+9:5146:3040+6
41OK Skogsstjärnan 146:37
1. Olle Andersson29:1499+13:3429:1499
2. Johan Mårtensson17:233+1:2646:3741-58
42OK Linné 247:09
1. Elliot Angelsiöö27:0576+11:2527:0576
2. Pelle Nilsson20:0418+4:0747:0942-34
43IF Thor 247:26
1. David Berglund23:4848+8:0823:4848
2. Love Bylund23:3849+7:4147:2643-5
44Älvdalens IF OK 147:28
1. Linus Sjödén19:5831+4:1819:5831
2. Erik Åkerman27:3074+11:3347:2844+13
45OK Hammaren 247:32
1. Fabian Sund25:1662+9:3625:1662
2. Elias Danielsson22:1639+6:1947:3245-17
46IK Gandvik 147:34
1. Hjalmar Käll25:1964+9:3925:1964
2. Oskar Dahlin22:1538+6:1847:3446-18
47Järfälla OK 247:35
1. William Grunder24:2052+8:4024:2052
2. Theodor Brabie23:1547+7:1847:3547-5
48OK Tisaren 147:42
1. Noel Helmersson25:3266+9:5225:3266
2. Emil Larsson22:1035+6:1347:4248-18
49IF Rigor 148:01
1. Emil Seldén23:3144+7:5123:3144
2. Emelie Rengmyr24:3052+8:3348:0149+5
50IFK Enskede 148:29
1. Elis Forsberg Rundström23:2843+7:4823:2843
2. Hannes Lindqvist25:0156+9:0448:2950+7
51OK Ravinen 248:38
1. Hugo Lindskog27:0274+11:2227:0274
2. Henrik Svensson21:3632+5:3948:3851-23
52Hudiksvalls OK 249:00
1. Arvid Norberg24:2353+8:4324:2353
2. Hjalmar Wennberg24:3754+8:4049:0052-1
53SOK Viljan 149:17
1. Axel Eveborn23:4045+8:0023:4045
2. Theo Lövdahl25:3761+9:4049:1753+8
54OK Linné 349:33
1. Axel Gidlund27:2183+11:4127:2183
2. Viktor Boström22:1236+6:1549:3354-29
55KFUM Örebro OK 149:45
1. Gustav Askroth26:4771+11:0726:4771
2. Hugo Örn22:5844+7:0149:4555-16
56FK Friskus-Varberg 149:50
1. Axel Bechtel24:3956+8:5924:3956
2. Alex Johansson25:1157+9:1449:50560
57Snättringe SK 249:52
1. Oskar Ekner23:4949+8:0923:4949
2. Jacob Kennerhed26:0364+10:0649:5257+8
58Nyköpings OK 349:56
1. Emil Brunberg28:4294+13:0228:4294
2. Axel Lindgren21:1425+5:1749:5658-36
59Länna IF / Nyköpings OK 449:57
1. Anton Karlsson27:0677+11:2627:0677
2. Andreas Holmqvist22:5143+6:5449:5759-18
60OK Ravinen 450:13
1. Olle Brohagen27:3685+11:5627:3685
2. Max Lönnqvist22:3741+6:4050:1360-25
61Garphyttans IF 150:25
1. Jonathan Tellestedt27:5287+12:1227:5287
2. Johan Gertzell22:3340+6:3650:2561-26
62IK Hakarpspojkarna 350:37
1. Adrian Sjödin23:0940+7:2923:0940
2. Oscar Olin27:2873+11:3150:3762+22
63Leksands OK 151:32
1. Klockar Eskil Nääs28:3192+12:5128:3192
2. Markus Halvarsson23:0145+7:0451:3263-29
64Linköpings OK 151:47
1. Alexander Lindström27:1781+11:3727:1781
2. Wille Larsson24:3052+8:3351:4764-17
65Gustavsbergs OK 152:29
1. Lukas Malmström25:1561+9:3525:1561
2. Lucas Alzén27:1470+11:1752:2965+4
66OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 552:30
1. Leo Alvolin27:0677+11:2627:0677
2. Johannes Wengelin25:2460+9:2752:3066-11
67OK Roxen 152:31
1. Rasmus Påledal25:0460+9:2425:0460
2. Mattias Josefsson27:2772+11:3052:3167+7
68NAIS Orienteringsklubb 152:59
1. Mattis Granström26:4470+11:0426:4470
2. Ture Bergqvist26:1566+10:1852:5968-2
69Bredaryds SOK 153:56
1. Filip Broling24:5559+9:1524:5559
2. Hugo Auselius29:0180+13:0453:5669+10
70Järfälla OK 453:59
1. Jonatan Anderson27:2984+11:4927:2984
2. Melker Palm26:3067+10:3353:5970-14
71OK Nackhe 154:02
1. Linus Zederin28:4796+13:0728:4796
2. Jonathan Rundqvist25:1558+9:1854:0271-25
72Stora Tuna OK 154:18
1. Jakob Carlsson24:2554+8:4524:2554
2. Henrik Norgren29:5381+13:5654:1872+18
73SOK Viljan 255:13
1. Olle Erlandsson30:31102+14:5130:31102
2. Emil Wahlström24:4255+8:4555:1373-29
74OK Södertörn 155:16
1. Max Österling24:5358+9:1324:5358
2. Mattis Sandén30:2385+14:2655:1674+16
75OK Södertörn 255:33
1. Björn Renner24:1150+8:3124:1150
2. Viktor Zilling31:2292+15:2555:3375+25
76OK Linné 155:58
1. Oskar Bengtsson27:0879+11:2827:0879
2. Hugo Nylund28:5079+12:5355:5876-3
77OK Tor 156:10
1. Anton Jedar23:4747+8:0723:4747
2. Pablo Magnusson32:2395+16:2656:1077+30
78Västerbergslagens OL 156:13
1. Kalle Vogt23:2342+7:4323:2342
2. Isaak Gustafsson32:5097+16:5356:1378+36
79Storviks IF 156:26
1. Hampus Karlsson25:1763+9:3725:1763
2. Viktor Karlsson31:0991+15:1256:2679+16
80Rånäs OK 156:30
1. Jacob Henriksson27:5086+12:1027:5086
2. Malin Svensson28:4078+12:4356:3080-6
81Valbo AIF 157:07
1. Gustav Möllerberg26:3368+10:5326:3368
2. Joel Owén30:3487+14:3757:0781+13
82Järfälla OK 357:12
1. Jesper Åkesson26:4069+11:0026:4069
2. Jannick Brabie30:3286+14:3557:1282+13
83Ulricehamns OK / OK Kolmården 257:14
1. Lucas Efraimsson26:2767+10:4726:2767
2. Carl-Henrik Wass30:4789+14:5057:1483+16
84Fagersta OK 157:34
1. Edvin Berggren31:55107+16:1531:55107
2. Ludvig Bylund25:3962+9:4257:3484-23
85OK Tyr 158:23
1. Isak Wikström28:1189+12:3128:1189
2. Simon Albinsson30:1284+14:1558:2385-4
86Linköpings OK 31:00:21
1. Otto Asklund27:1781+11:3727:1781
2. Albin Eriksson33:0498+17:071:00:2186+5
87OK Kåre 31:00:39
1. Jon Hansson24:3355+8:5324:3355
2. Esbjörn Risberg36:06108+20:091:00:3987+32
88Ockelbo OK / Valbo AIF 21:01:05
1. Mathilda Karlsson31:02103+15:2231:02103
2. Albin Malmgren30:0383+14:061:01:0588-15
89OK Löftan 11:01:38
1. Tobias Johansson28:1891+12:3828:1891
2. Victor Hansson33:20100+17:231:01:3889-2
90IFK Göteborg 11:02:58
1. Carl Erixon28:4294+13:0228:4294
2. Tage Kinell34:16103+18:191:02:5890-4
91Söders-Tyresö 11:03:01
1. Lucas Chavda29:37101+13:5729:37101
2. Tim Bergbom33:24101+17:271:03:0191-10
92Linköpings OK 21:03:23
1. Axel Gjessing31:43105+16:0331:43105
2. Linus Fridlund31:4093+15:431:03:2392-13
93IFK Mora OK 21:03:24
1. Sebastian Åkärbjär27:5988+12:1927:5988
2. Egil Lissmyr35:25105+19:281:03:2493+5
94IFK Lidingö SOK 11:05:08
1. Erik Frankling25:2065+9:4025:2065
2. Olof Melcherson39:48110+23:511:05:0894+29
95OK Kolmården 31:05:17
1. Aron Enström31:26104+15:4631:26104
2. Anton Munsin33:51102+17:541:05:1795-9
96OK Tyr 21:05:49
1. Tobias Hällman44:05121+28:2544:05121
2. Fredrik Hane21:4433+5:471:05:4996-25
97Skarpnäcks OL 11:05:51
1. Justus Arenander23:2141+7:4123:2141
2. Mathias Dryselius42:30113+26:331:05:5197+56
98Ockelbo OK 11:06:04
1. Filip Persson48:21123+32:4148:21123
2. Eric Hallner17:437+1:461:06:0498-25
99Tullinge SK 31:06:53
1. Ludvig Ferdman39:22114+23:4239:22114
2. Felix Arkäng27:3175+11:341:06:5399-15
100Tullinge SK 21:06:54
1. Wilhelm Bergman28:1390+12:3328:1390
2. Robin Björklund38:41109+22:441:06:54100+10
101OK Hällen 21:07:00
1. Gustav Norberg34:22109+18:4234:22109
2. Vera Carlsson32:3896+16:411:07:00101-8
102Snättringe SK 11:07:18
1. Jakob Tedhamre39:56117+24:1639:56117
2. Johan Fredholm27:2271+11:251:07:18102-15
103Järla Orientering 11:10:50
1. Viktor Söderberg37:32112+21:5237:32112
2. Eskil Costermans33:1899+17:211:10:50103-9
104Södertälje-Nykvarn OF 51:11:03
1. Viktor Löfgren28:3493+12:5428:3493
2. David Brennan42:29112+26:321:11:03104+11
105Länna IF 11:14:28
1. Erik Cnattingius31:44106+16:0431:44106
2. Mya Berglund42:44114+26:471:14:28105-1
106Ulricehamns OK 31:14:46
1. Albin Genberg38:58113+23:1838:58113
2. Alfred Hallqvist35:48107+19:511:14:46106-7
107OK Österåker 11:17:53
1. Viggo Jahr28:4796+13:0728:4796
2. Love Hörnsten49:06117+33:091:17:53107+11
108Gustavsbergs OK 21:20:04
1. Anton Sjödin39:24115+23:4439:24115
2. Rasmus Lindblom40:40111+24:431:20:04108-7
109Stora Tuna OK 21:21:29
1. Frank Krouwel45:46122+30:0645:46122
2. Alex Kalinichenko35:43106+19:461:21:29109-13
110Dalaportens OL 21:23:13
1. Elliot Ahlström34:48111+19:0834:48111
2. Linus Folkjern48:25116+32:281:23:13110-1
111Ulricehamns OK 11:26:27
1. Joel Holmberg26:5573+11:1526:5573
2. Adam Skoglund59:32123+43:351:26:27111+38
112OK Hammaren 11:27:46
1. Loke Holmgren29:30100+13:5029:30100
2. Oskar Eurenius58:16122+42:191:27:46112+12
113Länna IF / Sigtuna OK 31:34:46
1. Gustav Lyckebäck43:55120+28:1543:55120
2. Gabriel Östlund50:51118+34:541:34:46113-7
114Sundbybergs IK 21:36:44
1. Moa Fröstadius40:10118+24:3040:10118
2. Birger Norman56:34121+40:371:36:44114-4
115Dalaportens OL 11:42:59
1. Ossian Kihlström48:35124+32:5548:35124
2. Daniel Lind54:24120+38:271:42:59115-9
116Söders-Tyresö 21:44:18
1. Ivo Cousins Clarhäll40:16119+24:3640:16119
2. Hugo Sahlin1:04:02124+48:051:44:18116-3
117Arboga OK 12:14:21
1. Eric Bäck27:1280+11:3227:1280
2. Jonatan Vånsjö1:47:09125+1:31:122:14:21117+37
Attunda OK 1ej godkänd
1. Elis Ivers19:2929+3:4919:2929
2. Marcus Steneboej godkändej godkänd
Vittjärvs IK 1ej godkänd
1. Aron Blomqvist26:5072+11:1026:5072
2. Victor Berglundej godkändej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
1. Linus Karlsson27:0475+11:2427:0475
2. Neo Yngströmej godkändej godkänd
Almby IK 2ej godkänd
1. Jonatan Kraft28:5198+13:1128:5198
2. Bruno Göranssonej godkändej godkänd
Sigtuna OK / Attunda OK 2ej godkänd
1. Liam Hall32:20108+16:4032:20108
2. Felix Wilhelmej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 4ej godkänd
1. Alexander Ahlsén34:44110+19:0434:44110
2. Erik Månssonej godkändej godkänd
OK Ravinen 5ej godkänd
1. Edvin Wollbrand39:26116+23:4639:26116
2. Dagny Lindej godkändej godkänd
OK Hedströmmen 1ej godkänd
1. Malte Enbom1:36:14125+1:20:341:36:14125
2. Anders Anderssonej godkändej godkänd
Almby IK 3ej godkänd
1. Anton Göthbergej godkändej godkänd
2. Jonatan Green51:05119+35:08ej godkänd
Eds SK 1ej godkänd
1. Fredrik Erikssonej godkändej godkänd
2. Philip Larsson34:24104+18:27ej godkänd
Järfälla OK 5ej godkänd
1. Oskar Fredzellej godkändej godkänd
2. Anton Mörkfors31:4694+15:49ej godkänd
Karlsbyhedens IK 1ej godkänd
1. Elmer Ögrenej godkändej godkänd
2. Simon Johansson30:4990+14:52ej godkänd
Långhundra IF 1ej godkänd
1. Albin Warvelinej godkändej godkänd
2. Edvin Nilsson29:5782+14:00ej godkänd
Lillomarka OL 1ej godkänd
1. Eskil Brændenej godkändej godkänd
2. Jakob Wallenius43:27115+27:30ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
1. Oscar Hultgrenej godkändej godkänd
2. Filip Jennerstrandej godkändej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
1. Kajsa Schoutenej godkändej godkänd
2. Edvin Waltersson30:4688+14:49ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Ludvig Langeej godkändej godkänd
2. Viktor Sandelin23:3448+7:37ej godkänd
Länna IF / OK Rodhen 2ej start
1. Anton Karlssonej startej start
2. Simon Claessonej startej start
OK Kolmården 2ej start
1. Carl-Henrik Wassej startej start
2. ej startej start

D12

147 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 135:46
1. Linnea Lund18:10118:101
2. Kerstin Ljungemyr17:36135:4610
2Södertälje-Nykvarn OF / Västerås SOK 636:30
1. Klara Borg18:133+0:0318:133
2. Klara Sjöström18:172+0:4136:302-1
3IK Hakarpspojkarna 237:57
1. Ida Eskilsson18:164+0:0618:164
2. Tilda Palm19:416+2:0537:573-1
4IFK Göteborg / Sjövalla FK 138:26
1. Filippa Fagerström19:228+1:1219:228
2. Eleonora Alinder19:043+1:2838:264-4
5IK Hakarpspojkarna / Linköpings OK 138:37
1. Kristin Herberthson19:249+1:1419:249
2. Evelina Svensson Finndahl19:135+1:3738:375-4
6OK Nolaskogsarna 140:26
1. Elin Forsgren20:1326+2:0320:1326
2. Nora Westerlund20:137+2:3740:266-20
7Tjällmo-Godegårds OK 140:29
1. Alva Svensk19:157+1:0519:157
2. Alice Eriksson21:1414+3:3840:2970
8Markbygdens OK 140:31
1. Erika Åkesson18:535+0:4318:535
2. Lisa Åkesson21:3815+4:0240:318+3
9OK Ravinen 340:32
1. Amanda Granqvist19:5818+1:4819:5818
2. Smilla Mogensen20:348+2:5840:329-9
10Finspångs SOK 340:35
1. Jensine Svensson21:2638+3:1621:2638
2. Sara Wänström19:094+1:3340:3510-28
11Trollhättans SOK 140:37
1. Moa Eriksson19:2910+1:1919:2910
2. Ronja Andersson21:0811+3:3240:3711+1
12Linköpings OK 340:39
1. Lova Elnegård19:5920+1:4919:5920
2. Elin Kjellman20:409+3:0440:3912-8
13IFK Göteborg 240:41
1. Elin Flakberg18:112+0:0118:112
2. Agnes Bohlin22:3027+4:5440:4113+11
14Falköpings AIK OK / IF Hagen 140:50
1. Moa Skoog19:5818+1:4819:5818
2. Elsa Sonesson20:5210+3:1640:5014-4
15IK Hakarpspojkarna 341:46
1. Stella Rangert19:5617+1:4619:5617
2. Emmy Granstedt21:5019+4:1441:4615-2
16Jönköpings OK 141:49
1. Ida Rosjö19:5920+1:4919:5920
2. Sophia Skaar21:5019+4:1441:4916-4
17OK Tyr 141:58
1. Cornelia Kindlund19:4615+1:3619:4615
2. Rebecca Take22:1225+4:3641:5817+2
18Finspångs SOK 242:01
1. Alice Johansson19:4013+1:3019:4013
2. Evelin Gummesson22:2126+4:4542:0118+5
19Sundbybergs IK 142:07
1. Sigrid Carlsson20:2428+2:1420:2428
2. Ronja Ståhl21:4316+4:0742:0719-9
20IFK Lidingö SOK / Söders-Tyresö 142:10
1. Hedda Röstin21:0233+2:5221:0233
2. Lisa Thunell21:0811+3:3242:1020-13
21Tumba-Mälarhöjden OK 142:17
1. Kerstin Åberg21:0734+2:5721:0734
2. Ebba Kolmodin21:1013+3:3442:1721-13
22Leksands OK 142:36
1. Tuva-Cajsa Spik20:3229+2:2220:3229
2. Ellen Funke22:0424+4:2842:3622-7
23Domnarvets GOIF 342:44
1. Anja Nilsson20:4931+2:3920:4931
2. Alice Eriksson Björling21:5522+4:1942:4423-8
24Eksjö SOK 142:46
1. Thea Abaji18:546+0:4418:546
2. Agnes Djurstedt23:5237+6:1642:4624+18
25NAIS Orienteringsklubb / GOIF Tjalve 142:53
1. Ida Waernqvist20:0424+1:5420:0424
2. Miranda Andersson22:4930+5:1342:5325+1
26OK Ravinen 243:24
1. Emma Almgren21:3239+3:2221:3239
2. Tilda Mårtensson21:5221+4:1643:2426-13
27Finspångs SOK 143:26
1. Sofie Vind20:3330+2:2320:3330
2. Matilda Kohtamäki22:5332+5:1743:2627-3
28OK Kåre 343:34
1. Emilia johnsson20:5232+2:4220:5232
2. Alma Birklin22:4228+5:0643:3428-4
29Gävle OK 143:50
1. Sara Åbom21:5447+3:4421:5447
2. Ebba Ottosson21:5623+4:2043:5029-18
30Vandrarringen 144:02
1. Alice Helmersson20:0022+1:5020:0022
2. Elin Lindberg24:0238+6:2644:0230+8
31IF Thor 144:06
1. Ester Blomster20:2127+2:1120:2127
2. Hanna Jonsell23:4535+6:0944:0631+4
32Nyköpings OK 144:08
1. Miranda Fredriksson19:3812+1:2819:3812
2. Caroline Guttke24:3041+6:5444:0832+20
33OK Renen / Övertorneå IF 244:10
1. Ella Turesson19:3111+1:2119:3111
2. Matilda Aasa24:3943+7:0344:1033+22
34OK Milan / KFUM Örebro OK 144:16
1. Sanna Sander21:1537+3:0521:1537
2. Karin Lindgren23:0133+5:2544:1634-3
35IFK Lidingö SOK 244:26
1. Signe Hillerhag19:5316+1:4319:5316
2. Agnes Damberg24:3342+6:5744:2635+19
36Falköpings AIK OK 244:35
1. Vera Pettersson21:5044+3:4021:5044
2. Emia Hjort22:4529+5:0944:3536-8
37IF Rigor 144:44
1. Thilda Seldén21:5346+3:4321:5346
2. Unni Granfors22:5131+5:1544:4437-9
38SOK Viljan 145:27
1. Vendela Sturek21:3741+3:2721:3741
2. Stina Lind23:5036+6:1445:2738-3
39OK Linné 245:55
1. Lisa Nilsson24:1165+6:0124:1165
2. Johanna Roos21:4417+4:0845:5539-26
40IFK Mora OK / Domnarvets GOIF 148:23
1. Emma Eliasson21:0734+2:5721:0734
2. Elsa Hermansson27:1654+9:4048:2340+6
41Tullinge SK 148:37
1. Tove Sjöberg22:0848+3:5822:0848
2. Wilma Leickt26:2949+8:5348:3741-7
42Skarpnäcks OL 248:40
1. Tindra Jonsson21:4543+3:3521:4543
2. Karolina Bergh Papasikas26:5550+9:1948:4042-1
43OK Roxen 149:25
1. Linn Aldén21:5044+3:4021:5044
2. Ida Hjort27:3557+9:5949:2543-1
44OK Linné 449:36
1. Ines Aarnio24:0061+5:5024:0061
2. Joni Müller af Uhr25:3646+8:0049:3644-17
45Sundsvalls OK 349:39
1. Irmelie Enström23:4354+5:3323:4354
2. Lisa Jakobsson25:5647+8:2049:3945-9
46FK Friskus-Varberg 149:49
1. Maja Karmstig22:1449+4:0422:1449
2. Emma Eliasson27:3557+9:5949:4946-3
47Bredaryds SOK / Västerviks OK 149:56
1. Tuva Nylund20:0223+1:5220:0223
2. Eira Hertin29:5470+12:1849:5647+24
48Sundsvalls OK 650:44
1. Ellen Kårén23:4456+5:3423:4456
2. Nellie Näätänen27:0052+9:2450:4448-8
49Korsnäs IF OK 251:07
1. Agnes Wallin27:4285+9:3227:4285
2. Thea Nordin23:2534+5:4951:0749-36
50Hagaby GoIF Örebro 151:58
1. Ellen Andersson24:3968+6:2924:3968
2. Sara Johansson27:1955+9:4351:5850-18
51OK Rodhen / Länna IF 251:59
1. Cornelia Krafft30:1498+12:0430:1498
2. Fannie Sjölander21:4518+4:0951:5951-47
52Stora Tuna OK / OK Kåre 252:27
1. Lovisa Mases23:3552+5:2523:3552
2. Klara Ersson28:5263+11:1652:27520
53Almby IK 152:42
1. Sofia Green23:2150+5:1123:2150
2. Sofie Bodin29:2167+11:4552:4253+3
54OK Djerf / Dalaportens OL 252:45
1. Jonna Lindblad24:5670+6:4624:5670
2. Saga Mattsson27:4959+10:1352:4554-16
55Sundsvalls OK 453:00
1. Tove Ericsson24:2667+6:1624:2667
2. Astrid Rex28:3461+10:5853:0055-12
56OK Linné 153:34
1. Moa Lundin24:1566+6:0524:1566
2. Linn Risto29:1966+11:4353:3456-10
57OK Djerf / OK Tyr 353:41
1. Matilda Holm23:5259+5:4223:5259
2. Amanda Alfredsson29:4969+12:1353:4157-2
58IFK Mora OK / Haninge SOK 253:47
1. Julia Meijer21:1436+3:0421:1436
2. Martina Mäkelä32:3385+14:5753:4758+22
59Leksands OK 253:49
1. Elsa Göras28:3990+10:2928:3990
2. Tilda Berg25:1044+7:3453:4959-31
60Sundsvalls OK 153:54
1. Alice Larsson23:5360+5:4323:5360
2. Ebba Andersson30:0171+12:2553:54600
61Sundsvalls OK 553:56
1. Elsa Granholm23:4354+5:3323:4354
2. Emma Johansson30:1373+12:3753:5661+7
62OK Roslagen 154:02
1. Emma Lundberg26:4977+8:3926:4977
2. Emma Palm27:1353+9:3754:0262-15
63Avesta OK 154:23
1. Liv Norberg23:3351+5:2323:3351
2. Clara Jansson30:5078+13:1454:2363+12
64Nyköpings OK 254:25
1. Emma Westerlund26:5978+8:4926:5978
2. Meja Alenius27:2656+9:5054:2564-14
65Alfta-Ösa OK 154:32
1. Elin Ladänges26:1674+8:0626:1674
2. Ella Sandberg28:1660+10:4054:3265-9
66OK Tisaren 155:04
1. Amanda Sjödin24:4069+6:3024:4069
2. Tindra Yngström30:2476+12:4855:0466-3
67Östersunds OK 256:12
1. Alva Eriksson21:4442+3:3421:4442
2. Gry Dahlgren34:2893+16:5256:1267+25
68Tullinge SK 256:28
1. Alva Bladh31:03106+12:5331:03106
2. Lovisa Svensson25:2545+7:4956:2868-38
69OK Södertörn 156:44
1. Ester Andersson27:0679+8:5627:0679
2. Elisabeth Larsson29:3868+12:0256:4469-10
70Täby OK 256:47
1. Amanda Sannicolo27:4786+9:3727:4786
2. Ida Hänström29:0064+11:2456:4770-16
71IFK Hedemora OK 157:17
1. Thea Karonen26:1373+8:0326:1373
2. Emma Ehrin31:0480+13:2857:1771-2
72Västerbergslagens OL 257:26
1. Olga Rindeskog27:1281+9:0227:1281
2. Alicia Bergkvist30:1474+12:3857:2672-9
73Trosabygdens OK / Ockelbo OK 157:54
1. Johanna Olsson28:5492+10:4428:5492
2. Katja Gustafsson29:0064+11:2457:5473-19
74Garphyttans IF 258:17
1. Signe Schagerström27:2883+9:1827:2883
2. Anna Nilsson30:4977+13:1358:1774-9
75Kils OK 258:29
1. Lova Perman19:4214+1:3219:4214
2. Rebecka Westlund38:47114+21:1158:2975+61
76Järfälla OK 158:38
1. Miia Roller27:2984+9:1927:2984
2. Bella Pedersen31:0981+13:3358:3876-8
77Västerbergslagens OL 159:13
1. Alma Wallman26:4776+8:3726:4776
2. Kajsa Ivarsson32:2684+14:5059:1377+1
78OK Djerf 159:52
1. Ellen Pelander23:5058+5:4023:5058
2. Emma Wahlström36:0299+18:2659:5278+20
79Umeå OK 21:01:49
1. Nora Stafjord30:40100+12:3030:40100
2. Felicia Lindholm31:0981+13:331:01:4979-21
80Södertälje-Nykvarn OF 81:01:51
1. Karolina Hede24:0763+5:5724:0763
2. Olivia Welarius37:44106+20:081:01:5180+17
81Tumba-Mälarhöjden OK 31:02:14
1. Emelie Lilja23:4857+5:3823:4857
2. Lydia Hylander38:26112+20:501:02:1481+24
82Vallentuna-Össeby OL / Järla Orientering 31:02:40
1. Doris Iko28:4191+10:3128:4191
2. Tove Karlsson33:5990+16:231:02:4082-9
83Avesta OK 21:02:54
1. Tilda Borgström26:1975+8:0926:1975
2. Tilde Blixt36:35101+18:591:02:5483+8
84Västerås SOK 11:03:21
1. Maja Ahlström23:3853+5:2823:3853
2. Angelina Älvegran39:43117+22:071:03:2184+31
85Garphyttans IF 11:04:09
1. Nelly Mårtensson30:47101+12:3730:47101
2. Stina Bern33:2288+15:461:04:0985-16
86Gamleby OK 31:04:13
1. Tuva Östangård29:5097+11:4029:5097
2. Hanna Stalebrant34:2392+16:471:04:1386-11
87Skogspojkarnas OK 11:04:14
1. Moa Algers Omholt30:1599+12:0530:1599
2. Sofie Ettling33:5990+16:231:04:1487-12
88OK Njudung 11:04:25
1. Ellen Toll29:2395+11:1329:2395
2. Frida Schiller35:0294+17:261:04:2588-7
89Kils OK 11:04:34
1. Lisa Olm27:0780+8:5727:0780
2. Klara Nordström37:27103+19:511:04:3489+9
90Täby OK 11:04:40
1. Astrid Embretsen40:33130+22:2340:33130
2. Fredrika Nordquist24:0740+6:311:04:4090-40
91OK Rodhen 11:04:43
1. Agnes Söllvander-Eklund38:28125+20:1838:28125
2. Tilde Söderlund26:1548+8:391:04:4391-34
92Sundsvalls OK 21:04:48
1. Ylva Sandström29:0393+10:5329:0393
2. Tyra Karlsson35:4598+18:091:04:4892-1
93Linköpings OK 21:04:56
1. Malin Borg36:17120+18:0736:17120
2. Tove Dalbark28:3962+11:031:04:5693-27
94Snättringe SK 11:06:09
1. Helena Bern27:5388+9:4327:5388
2. Elin Wolgast38:16110+20:401:06:0994+6
95OK Renen 11:06:40
1. Klara Kivijärvi31:00105+12:5031:00105
2. Tova Lindbäck35:4096+18:041:06:4095-10
96Södertälje-Nykvarn OF 31:06:48
1. Sophie Brennan36:26122+18:1636:26122
2. Alma Gauffin30:2275+12:461:06:4896-26
97OK Ravinen 11:08:06
1. Sanna Rinnbäck35:25118+17:1535:25118
2. Liv Herne32:4186+15:051:08:0697-21
98OK Skärmen 11:08:07
1. Felicia Sandin36:27123+18:1736:27123
2. Emilia Sandin31:4083+14:041:08:0798-25
99Järla Orientering 21:08:24
1. Wilma Alm32:53114+14:4332:53114
2. Josephine Friberg35:3195+17:551:08:2499-15
100Järla Orientering 11:08:32
1. Lilo Kard32:51113+14:4132:51113
2. Sigrid Östling35:4197+18:051:08:32100-13
101Korsnäs IF OK / IF Thor 31:08:42
1. Ida Klasér31:55111+13:4531:55111
2. Ellen Hannrup36:47102+19:111:08:42101-10
102Umeå OK 11:08:43
1. Lea Edvardsson20:0725+1:5720:0725
2. Hilja Berggrund48:36136+31:001:08:43102+77
103IK Gandvik 11:08:49
1. Simone Stennabb31:10108+13:0031:10108
2. Wilma Lindqvist37:39105+20:031:08:49103-5
104Östersunds OK 31:08:51
1. Greta Blücher24:0864+5:5824:0864
2. Filippa Jakobsson44:43127+27:071:08:51104+40
105OK Ravinen 41:08:56
1. Johanna Almgren35:28119+17:1835:28119
2. Sofia Albemark33:2889+15:521:08:56105-14
106Västerås SOK 21:08:58
1. Felicia Sahlén31:08107+12:5831:08107
2. Hanna Thulin37:50107+20:141:08:58106-1
107OK Linné 31:09:01
1. Doris Larsson36:19121+18:0936:19121
2. Maja Martinell32:4287+15:061:09:01107-14
108Surahammars SOK 11:09:03
1. My Velander30:47101+12:3730:47101
2. Rebecka Hasler38:16110+20:401:09:03108+7
109OK Skärmen / Högåkers OK 21:10:02
1. Frida Johansson21:3440+3:2421:3440
2. Evelina Nilsson48:28135+30:521:10:02109+69
110OK Gränsen 11:10:18
1. Ellinor Lihv43:19137+25:0943:19137
2. Tove den Braver26:5951+9:231:10:18110-27
111Waxholms OK 11:10:36
1. Sofia Sundin30:53103+12:4330:53103
2. Maja Hoppe39:43117+22:071:10:36111+8
112Långhundra IF 11:10:49
1. Edit Jonsson28:2389+10:1328:2389
2. Ella Servin42:26122+24:501:10:49112+23
113Härnösands OK 21:11:15
1. Elsa Lindahl24:0562+5:5524:0562
2. Elmina Molin47:10131+29:341:11:15113+51
114Eksjö SOK 21:11:50
1. Ella Persson30:54104+12:4430:54104
2. Tilda Hagelberg40:56119+23:201:11:50114+10
115OK Österåker 11:11:54
1. Vera Hallgren41:04133+22:5441:04133
2. Tilde Jonsson30:5078+13:141:11:54115-18
116Tumba-Mälarhöjden OK 21:12:18
1. Elsa Käll27:4887+9:3827:4887
2. Philippa Biander44:30125+26:541:12:18116+29
117Dalaportens OL / Älvsby IF OK 31:13:23
1. Maria Berglund43:12135+25:0243:12135
2. Lisa Larsson30:1172+12:351:13:23117-18
118OK Denseln / Östersunds OK 11:15:07
1. Frida Berggren27:1382+9:0327:1382
2. Ebba Crispin47:54134+30:181:15:07118+36
119Säterbygdens OK / Domnarvets GOIF 41:16:00
1. Thea Sandberg31:53110+13:4331:53110
2. Sandra Sköld44:07123+26:311:16:00119+9
120Lillomarka OL 11:16:49
1. Emilie R Flø29:0694+10:5629:0694
2. Emilie P. Vold47:43133+30:071:16:49120+26
121Härnösands OK 11:17:04
1. Sarah Borglund39:34127+21:2439:34127
2. Hanny Edström37:30104+19:541:17:04121-6
122OK Tyr / Grycksbo IF OK 21:19:24
1. Linn Andersson39:52129+21:4239:52129
2. Elin Bryggar39:32116+21:561:19:24122-7
123Tullinge SK / Attunda OK 41:19:27
1. Malin Strömqvist31:57112+13:4731:57112
2. Saga Andersson47:30132+29:541:19:27123+11
124Domnarvets GOIF 21:19:35
1. Linnéa Borggren41:03132+22:5341:03132
2. Kajsa Hindsberg38:32113+20:561:19:35124-8
125Tullinge SK 31:20:06
1. Lena Persson38:49126+20:3938:49126
2. Tuva Fred41:17120+23:411:20:06125-1
126NAIS Orienteringsklubb 21:20:21
1. Iris Jussila35:04116+16:5435:04116
2. Kajsa Träff45:17128+27:411:20:21126+10
127Gamleby OK 11:24:47
1. Ellen Olovsson48:26138+30:1648:26138
2. Maja Axelsson36:21100+18:451:24:47127-11
128Skarpnäcks OL 11:27:17
1. Måra Stegard40:45131+22:3540:45131
2. Tove Svedell46:32129+28:561:27:17128-3
129OK Hammaren 11:28:57
1. Elise Edler42:17134+24:0742:17134
2. Selma Ivarsson46:40130+29:041:28:57129-5
130Sundsvalls OK 71:29:24
1. Stina Lindholm38:08124+19:5838:08124
2. Ebba Lindholm51:16138+33:401:29:24130+6
131Sigtuna OK 11:29:45
1. Johanna Blomberg50:17139+32:0750:17139
2. Elina Hedenius39:28115+21:521:29:45131-8
132OK Hällen 11:33:23
1. Annika Källman29:3296+11:2229:3296
2. Vilma Johansson1:03:51143+46:151:33:23132+36
133OK Tylöskog 11:33:24
1. Love Eklund35:16117+17:0635:16117
2. Doris Karlsson58:08141+40:321:33:24133+16
134Örnsköldsviks OK 11:33:31
1. Isabelle Hellgren34:49115+16:3934:49115
2. Ylva Thorén58:42142+41:061:33:31134+19
135OK Hedströmmen 11:33:41
1. Ella Wilhelmsson43:17136+25:0743:17136
2. Emma Kuja-Halkola50:24137+32:481:33:41135-1
136Sala OK 11:33:57
1. Elvira Hedvall39:50128+21:4039:50128
2. Isabelle Bergman54:07140+36:311:33:57136+8
137KFUM Örebro OK 31:38:44
1. Stina Kvarnefjord1:00:52141+42:421:00:52141
2. Elsa Vidlund37:52108+20:161:38:44137-4
138KFUM Örebro OK 21:38:46
1. Tess Fransson1:00:52141+42:421:00:52141
2. Elin Jonhed37:54109+20:181:38:46138-3
139Vandrarringen 21:44:17
1. Ida Carlsson52:38140+34:2852:38140
2. Ester Rehnman51:39139+34:031:44:17139-1
140OK Hedströmmen 21:44:23
1. Ida Wilhelmsson1:02:46143+44:361:02:46143
2. Nora Händig41:37121+24:011:44:23140-3
141Rånäs OK 11:47:24
1. Alva Olá1:02:47144+44:371:02:47144
2. Alva Sundblom44:37126+27:011:47:24141-3
Malungs OK Skogsmårdarna 1ej godkänd
1. Emilia Gunnarsson24:5971+6:4924:5971
2. Lova Masapärsej startej godkänd
Dalaportens OL 1ej godkänd
1. Karolina Andersson25:1772+7:0725:1772
2. Stina Nilssonej godkändej godkänd
IF Rigor 2ej godkänd
1. Elsa Boberg31:34109+13:2431:34109
2. Ida Bruhnej godkändej godkänd
Gamleby OK 2ej godkänd
1. Tove Valleriusej godkändej godkänd
2. Hanna Öberg24:0339+6:27ej godkänd
Långhundra IF 2ej godkänd
1. Fanny Cedstedtej godkändej godkänd
2. Agnes Weiss44:25124+26:49ej godkänd
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Lina Hällstenej godkändej godkänd
2. Linnea Fridolfssonej godkändej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej start
1. Nora Lundinej startej start
2. ej startej start
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1ej start
1. ej startej start
2. ej startej start
Vallentuna-Össeby OL / Sigtuna OK 2ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

H10

94 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hudiksvalls OK 131:13
1. Olle Långberg15:017+1:4215:017
2. Aron Sidenvall16:1214+4:1531:131-6
2OK Kåre 131:18
1. Wille Söderqvist19:2120+6:0219:2120
2. Olle Ringi11:57131:182-18
3Sundsvalls OK 331:40
1. Wilmer Rex14:556+1:3614:556
2. Albin Söderberg16:4518+4:4831:403-3
4Nyköpings OK 134:36
1. Axel Björnberg Färdig20:5137+7:3220:5137
2. Odin Ek13:453+1:4834:364-33
5OK Ravinen 135:00
1. Linus Forsberg21:1546+7:5621:1546
2. Hannes Mogensen13:453+1:4835:005-41
6OK Södertörn 135:02
1. Niklas Erlandsson13:503+0:3113:503
2. Johannes Norrby21:1258+9:1535:026+3
7Finspångs SOK 235:04
1. Rikard Hellgren15:048+1:4515:048
2. Edvin Ahl20:0045+8:0335:047-1
8OK Renen 135:18
1. Albin Wollbrand19:4725+6:2819:4725
2. Tim Lundberg15:3110+3:3435:188-17
9OK Kåre / Ockelbo OK 636:00
1. Olle Dalin19:1919+6:0019:1919
2. Olle Hallner16:4117+4:4436:009-10
10OK Roxen 436:22
1. Adrian Sandell18:0615+4:4718:0615
2. Jesper Schouten18:1630+6:1936:2210-5
11OK Djerf / Kils OK 136:24
1. Isak Holmgård20:5439+7:3520:5439
2. Arvid Johansson15:309+3:3336:2411-28
12OK Roxen 336:27
1. Adam Plawski13:19113:191
2. Rasmus Viberg23:0869+11:1136:2712+11
13Jönköpings OK 136:43
1. Emil Ling19:3221+6:1319:3221
2. Sandra Ling17:1119+5:1436:4313-8
14OK Roxen 136:59
1. Elias Tellsén21:0343+7:4421:0343
2. Jacob Påledal15:5613+3:5936:5914-29
15Almby IK 137:03
1. Axel Kylborn13:584+0:3913:584
2. Alvin Isenström23:0568+11:0837:0315+11
16OK Tyr 237:06
1. Linus Nilsson16:3811+3:1916:3811
2. Isak Carlsson20:2850+8:3137:0616+5
17Nyköpings OK 237:11
1. Olof Musslinder16:3110+3:1216:3110
2. Melker Berggren20:4052+8:4337:1117+7
18Stora Tuna OK 137:15
1. Axel Eriksson19:5426+6:3519:5426
2. Elias Hällsten17:2122+5:2437:1518-8
19Södertälje-Nykvarn OF / Täby OK 137:19
1. Noa Berglund21:2550+8:0621:2550
2. Axel Rystedt15:5412+3:5737:1919-31
20Skarpnäcks OL 137:21
1. Malte Hinas19:4022+6:2119:4022
2. Noel Persson-Ferrera17:4127+5:4437:2120-2
21OK Hammaren 137:41
1. Astrid Sjöberg20:0533+6:4620:0533
2. Melker Sund17:3625+5:3937:4121-12
22Östersunds OK 138:40
1. Felix Sjölund Myhr20:0029+6:4120:0029
2. Olle Sjöblom18:4035+6:4338:4022-7
23OK Tisaren 138:42
1. Robin Helmersson21:2349+8:0421:2349
2. Alfred Sjödin17:1921+5:2238:4223-26
24OK Österåker 238:43
1. Simon Lundell20:0634+6:4720:0634
2. Axel Wikner18:3733+6:4038:4324-10
25OK Tyr 138:45
1. Oscar Andersson21:3452+8:1521:3452
2. Danilo Moberg17:1119+5:1438:4525-27
26IFK Mora OK 138:54
1. Ivar Lissmyr17:1514+3:5617:1514
2. Alfred Danielsson21:3961+9:4238:5426+12
27Haninge SOK 139:00
1. Gustav Storell25:1960+12:0025:1960
2. Erik Nederheim13:412+1:4439:0027-33
28Skogsluffarnas OK 439:06
1. Love Palmgren21:3854+8:1921:3854
2. Arvid Hammarbäck17:2823+5:3139:0628-26
29IF Thor 239:07
1. Malte Hellgren18:2616+5:0718:2616
2. Axel Andersson20:4153+8:4439:0729+13
30Gävle OK 139:11
1. Axel Hejdenberg20:5640+7:3720:5640
2. Lucas Söderberg18:1529+6:1839:1130-10
31Almby IK 239:15
1. Daniel Kraft17:1213+3:5317:1213
2. Linus Andresen22:0362+10:0639:1531+18
32IF Thor 139:17
1. Albin Jemth16:4012+3:2116:4012
2. Hugo Blomster22:3764+10:4039:1732+20
33OK Hammaren 339:47
1. Alfred Jeppsson20:5941+7:4020:5941
2. Elma Wikström18:4836+6:5139:4733-8
34Storviks IF 140:20
1. Vigor Kjellman19:5828+6:3919:5828
2. Anton Engstrand20:2248+8:2540:2034+6
35Härnösands OK 140:22
1. Nils Engberg21:1647+7:5721:1647
2. Eskil Engberg19:0638+7:0940:2235-12
36Tullinge SK 140:23
1. Filip Hatlen21:0242+7:4321:0242
2. Arvid Myrberger19:2140+7:2440:2336-6
37Skogsluffarnas OK 240:46
1. Simon Stridh25:2161+12:0225:2161
2. Sixten Lindqvist15:257+3:2840:4637-24
38KFUM Örebro OK 240:52
1. Albin Klasenius25:2463+12:0525:2463
2. Olle Malm15:288+3:3140:5238-25
39Garphyttans IF 240:54
1. Rasmus Doering19:4123+6:2219:4123
2. Axel Nilsson21:1359+9:1640:5439+16
40OK Österåker 140:55
1. Linus Nilsson20:0431+6:4520:0431
2. Malte Albinsson20:5154+8:5440:5540+9
41Karlsbyhedens IK / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 340:57
1. Petter Granath19:5426+6:3519:5426
2. Malte Söderlund21:0356+9:0640:5741+15
42Skogsluffarnas OK 140:58
1. Henning Falkenström25:4867+12:2925:4867
2. Åke Falkenström15:105+3:1340:5842-25
43Waxholms OK 141:07
1. Petter Fochsen25:2362+12:0425:2362
2. Jens Fochsen15:4411+3:4741:0743-19
44OK Kåre 541:18
1. Olle Östlund21:1345+7:5421:1345
2. Olle Gahnshag20:0546+8:0841:1844-1
45Malungs OK Skogsmårdarna 141:28
1. Sebastian Gunnarsson20:0130+6:4220:0130
2. Joel Masapärs21:2760+9:3041:2845+15
46Säterbygdens OK / Domnarvets GOIF 542:59
1. Adam Persson20:1236+6:5320:1236
2. Filip Sköld22:4765+10:5042:5946+10
47OK Njudung 143:10
1. Wilhelm Karmetun24:3358+11:1424:3358
2. Olle Petersén18:3733+6:4043:1047-11
48OK Skärmen 143:12
1. Vincent Segerå24:5459+11:3524:5459
2. Alfred Drottz18:1831+6:2143:1248-11
49Skogspojkarnas OK 143:18
1. Gustav Hellgren25:2965+12:1025:2965
2. Arvid Algers Omholt17:4928+5:5243:1849-16
50OK Tyr / OK Älgen 343:19
1. Anton Jonsson23:5256+10:3323:5256
2. Albert Brohede19:2741+7:3043:1950-6
51Västerviks OK / Gamleby OK 143:23
1. Carl Öberg23:5256+10:3323:5256
2. Henning Lindeberg19:3142+7:3443:2351-5
52Gävle OK 244:00
1. Max Alfredsson19:4324+6:2419:4324
2. Morgan Alfredsson24:1772+12:2044:0052+28
53OK Kåre 444:02
1. Hugo Atterbrand20:0935+6:5020:0935
2. Olof Olsson23:5371+11:5644:0253+18
54Skogsluffarnas OK 344:05
1. Olle Synnermark25:4366+12:2425:4366
2. Theodor Holmström18:2232+6:2544:0554-12
55OK Kåre 244:07
1. Nils Pettersson21:0844+7:4921:0844
2. Hilma Dalin22:5967+11:0244:0755+11
56Finspångs SOK 144:09
1. Melker Waldfelt19:1018+5:5119:1018
2. Moa Göhl24:5975+13:0244:0956+38
57OK Roxen 244:23
1. Oskar Nyström21:3051+8:1121:3051
2. Marcus Pettersson22:5366+10:5644:2357+6
58KFUM Örebro OK 344:34
1. Viktor Jonhed16:079+2:4816:079
2. Nils Skymberg28:2779+16:3044:3458+49
59Sundsvalls OK 244:35
1. Simon Nordlander20:5238+7:3320:5238
2. Hugo Nordlander23:4370+11:4644:3559+21
60HJS-Vansbro OK 144:37
1. Lukas Lundkvist20:0431+6:4520:0431
2. Elias Johansson24:3373+12:3644:3760+29
61OK Denseln 146:32
1. Elis Peterson31:0878+17:4931:0878
2. Hugo Braam15:246+3:2746:3261-17
62Ljusdals OK / Hudiksvalls OK 246:53
1. Axel Bütikofer26:2171+13:0226:2171
2. Max Zetterberg20:3251+8:3546:5362-9
63OK Hällen 146:59
1. Oliver Eiderbäck26:0070+12:4126:0070
2. Rasmus Öberg20:5955+9:0246:5963-7
64Lillomarka OL 147:35
1. Rasmus Eastwood29:5774+16:3829:5774
2. Vebjørn Blindheim17:3826+5:4147:3564-10
65NAIS Orienteringsklubb 148:39
1. Gustav Granström31:0979+17:5031:0979
2. Mattias Samuelsson17:3024+5:3348:3965-14
66Karlsbyhedens IK 250:36
1. Pelle Nilsson31:4381+18:2431:4381
2. Knut Mossberg18:5337+6:5650:3666-15
67OK Hedströmmen / Eskilstuna OL 150:39
1. Kalle Andersson31:0077+17:4131:0077
2. Samuel Resmalm19:3943+7:4250:3967-10
68Karlsbyhedens IK 150:46
1. Pontus Hedberg31:4080+18:2131:4080
2. Simon Berglund19:0638+7:0950:4668-12
69Tullinge SK 351:04
1. Olof Arevång30:4676+17:2730:4676
2. Elias Bladh20:1847+8:2151:0469-7
70Länna IF / OK Linné 153:15
1. Emil Åberg13:262+0:0713:262
2. Aron Broman39:4986+27:5253:1570+68
71Länna IF 253:35
1. Ture Björklin21:1848+7:5921:1848
2. Noa Kindstedt32:1781+20:2053:3571+23
72OK Kåre 356:41
1. Walter Söderqvist21:5255+8:3321:5255
2. Oskar Kaipe34:4983+22:5256:4172+17
73Surahammars SOK 258:36
1. Albin Velander38:1285+24:5338:1285
2. Anton Velander20:2449+8:2758:3673-12
74OK Kåre 759:12
1. Hilda Perman34:1883+20:5934:1883
2. Alvin Edbäck24:5474+12:5759:1274-9
75KFUM Örebro OK 159:27
1. Lisa Malm26:2972+13:1026:2972
2. Oscar Askroth32:5882+21:0159:2775+3
76Västerbergslagens OL 159:32
1. Karl Forsgren32:4082+19:2132:4082
2. Stina Dernfalk26:5278+14:5559:3276-6
77Valbo AIF 21:04:59
1. Edvin Persson48:4088+35:2148:4088
2. Albin Möllerberg16:1915+4:221:04:5977-11
78Leksands OK 11:05:09
1. Joel Allmungs48:4189+35:2248:4189
2. Benjamin Lauersen-Arons16:2816+4:311:05:0978-11
79Långhundra IF / Östersunds OK 21:05:10
1. Toste Wallskog25:5669+12:3725:5669
2. David Ulvmar39:1485+27:171:05:1079+10
80Valbo AIF 31:05:39
1. Axel Söderholm43:2486+30:0543:2486
2. Linnéa Westlin22:1563+10:181:05:3980-6
81Järla Orientering 11:06:41
1. Ludvig Hagwall34:5084+21:3134:5084
2. Olof Nordlund31:5180+19:541:06:4181-3
82OK Tor 11:06:47
1. Rasmus Hedar25:5068+12:3125:5068
2. Peter Vestin40:5787+29:001:06:4782+14
83Garphyttans IF 11:06:50
1. Lukas Pallhed30:3975+17:2030:3975
2. Joel Edgren36:1184+24:141:06:5083+8
84Grycksbo IF OK 11:14:12
1. Axel Gräfnings47:5687+34:3747:5687
2. Samuel Lindborg26:1677+14:191:14:1284-3
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
1. Kalle Öhlundej godkändej godkänd
2. Isak Eskilssonej godkändej godkänd
Lillomarka OL 2ej godkänd
1. Torbjørn Lundeby25:2463+12:0525:2463
2. Alfred Eckmannej godkändej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
1. Leo Karlsson21:3753+8:1821:3753
2. Gustav Sohlmanej godkändej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
1. Anton Hedström26:3773+13:1826:3773
2. Erik Norinej godkändej godkänd
Sundsvalls OK 1ej godkänd
1. Elis Liukkonenej godkändej godkänd
2. Oskar Erlandssonej godkändej godkänd
Surahammars SOK 1ej godkänd
1. Ludvig Haslerej godkändej godkänd
2. Vidar Nettelmark19:4044+7:43ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
1. Gustav Myrbergerej godkändej godkänd
2. Linton Bryngelssonej godkändej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
1. Arvid Perssonej godkändej godkänd
2. Ivar Stenälv25:1976+13:22ej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
1. Carl Sandqvist19:0917+5:5019:0917
2. Samuel Lindqvistej godkändej godkänd
Västerbergslagens OL 2ej godkänd
1. Olle Wallman14:235+1:0414:235
2. Nils Arvid Wedmanej godkändej godkänd
IFK Hedemora OK 1ej start
1. Jonatan Haglundej startej start
2. Pauline Haglundej startej start
OK Linné / OK Hammaren 2ej start
1. Filip Borellej startej start
2. Isak Björkej startej start
Stora Tuna OK 2ej start
1. Viktor Östbergej startej start
2. Alfred Nilssonej startej start

D10

83 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 129:25
1. Elsa Kaipe14:593+0:3614:593
2. Moa Bergqvist14:263+0:4429:251-2
2Nyköpings OK / IF Thor 131:33
1. Hanna Anängen14:282+0:0514:282
2. Emelie Svärd17:059+3:2331:3320
3OK Linné 231:40
1. Klara Hart15:055+0:4215:055
2. Elsa Hedin16:357+2:5331:403-2
4OK Ravinen 131:43
1. Wilma Mårtensson14:23114:231
2. Ellen Aneland17:2010+3:3831:434+3
5Stora Tuna OK 134:24
1. Hanna Östberg20:4214+6:1920:4214
2. Moa Birkebæk13:42134:245-9
6OK Kolmården 134:29
1. Yrsa Röjgård18:3811+4:1518:3811
2. Annie Lund15:514+2:0934:296-5
7Trosabygdens OK / Nyköpings OK 534:51
1. Miriam Gustafsson16:578+2:3416:578
2. Ella Mellberg17:5416+4:1234:517-1
8OK Dacke 137:25
1. Frida Berglin23:0944+8:4623:0944
2. Emma Zettervall14:162+0:3437:258-36
9IK Hakarpspojkarna 238:05
1. Tova Rangert21:3419+7:1121:3419
2. Emma Olin16:316+2:4938:059-10
10Skogspojkarnas OK / Linköpings OK 138:45
1. Sofia Tunesson20:4615+6:2320:4615
2. Sigrid Ljunggren17:5917+4:1738:4510-5
11OK Tyr 138:54
1. Julia Forsgren20:1312+5:5020:1312
2. Emma Alfredsson18:4124+4:5938:5411-1
12Järfälla OK 138:59
1. Stina Pedersen22:1932+7:5622:1932
2. Paula Silier16:408+2:5838:5912-20
13KFUM Örebro OK 139:12
1. Julia Gustafsson21:3520+7:1221:3520
2. Johanna Berg17:3713+3:5539:1213-7
14Tullinge SK 239:13
1. Emilia Bergman21:4522+7:2221:4522
2. Klara Junegard17:2811+3:4639:1314-8
15IK Gandvik 239:36
1. Elsa Käll23:1445+8:5123:1445
2. Nora Käll16:225+2:4039:3615-30
16OK Tylöskog / OK Roxen 539:41
1. Sofie Helander18:239+4:0018:239
2. Elsa Gustafsson21:1840+7:3639:4116+7
17Västerås SOK 139:45
1. Elvira Björnberg21:2918+7:0621:2918
2. Smilla Andertoft18:1622+4:3439:4517-1
18Domnarvets GOIF 139:50
1. Elsa Brandt21:2817+7:0521:2817
2. Maja Eliasson18:2223+4:4039:5018+1
18IFK Mora OK 139:50
1. Alva Ersson21:3921+7:1621:3921
2. Sofie Karlsson Holmer18:1120+4:2939:5018-3
20Snättringe SK 139:52
1. Molly Gelius22:2133+7:5822:2133
2. Alva Lidström Lauri17:3112+3:4939:5220-13
21Sundsvalls OK 239:55
1. Lovisa Dufva22:0326+7:4022:0326
2. Alva Eliasson17:5215+4:1039:5521-5
22IK Hakarpspojkarna 140:14
1. Minna Palm22:1128+7:4822:1128
2. Meja Envall18:0318+4:2140:1422-6
23OK Skärmen 140:15
1. Elsa Drottz22:2636+8:0322:2636
2. Filippa Glue17:4914+4:0740:1523-13
24OK Ravinen 240:17
1. Hilda Mård22:0627+7:4322:0627
2. Olivia Engel18:1120+4:2940:1724-3
25OK Linné 140:25
1. Nadine Huss22:2235+7:5922:2235
2. Malin Nilsson18:0318+4:2140:2525-10
26Nyköpings OK 240:57
1. Filippa Guttke15:106+0:4715:106
2. Lovis Hellsten25:4753+12:0540:5726+20
27Avesta OK 241:51
1. Mira-Li Eriksson22:1329+7:5022:1329
2. Hedda Borgström19:3828+5:5641:5127-2
28Sundsvalls OK / VK Uvarna 343:29
1. Wilma Larsson22:2133+7:5822:2133
2. Ida Bergfors21:0838+7:2643:2928-5
29Järla Orientering 143:32
1. Sonja Ahlquist24:3161+10:0824:3161
2. Lina Torbiörnsson19:0125+5:1943:3229-32
30HJS-Vansbro OK / Västerbergslagens OL 543:33
1. Lovisa Djerf23:4955+9:2623:4955
2. Malin Håll19:4430+6:0243:3330-25
31Södertälje-Nykvarn OF 743:40
1. Ella Liwell23:3352+9:1023:3352
2. Lovisa Borg20:0731+6:2543:4031-21
32Forsa OK 143:42
1. Tove Westh24:4062+10:1724:4062
2. Sofia Hugg19:0226+5:2043:4232-30
33IFK Enskede 243:48
1. Emma Hallendal20:2813+6:0520:2813
2. Felicia Strindér23:2047+9:3843:4833+20
34OK Hammaren / Gävle OK 143:57
1. Ebba Flodman22:0225+7:3922:0225
2. Signe Wiksten21:5542+8:1343:5734+9
35Nyköpings OK 343:59
1. Elin Järvall22:5841+8:3522:5841
2. Elsa Brunberg21:0136+7:1943:5935-6
36Tjällmo-Godegårds OK / Finspångs SOK 144:02
1. Ida Ernstsson23:1546+8:5223:1546
2. Ellen Trofast20:4733+7:0544:0236-10
37Sundbybergs IK / Skarpnäcks OL 144:05
1. Maja Falk24:2660+10:0324:2660
2. Tilde Mansén19:3929+5:5744:0537-23
38Leksands OK 144:20
1. Lovisa Sundström22:1430+7:5122:1430
2. Linnea Junevik22:0645+8:2444:2038+8
39Södertälje-Nykvarn OF 144:27
1. Stina Bygdén23:3352+9:1023:3352
2. Alexandra Stål20:5434+7:1244:2739-13
40Dalaportens OL 244:29
1. Felicia Eliasson23:2648+9:0323:2648
2. Emilia Lind21:0337+7:2144:2940-8
41IK Hakarpspojkarna 344:30
1. Engla Pruth15:004+0:3715:004
2. Ellen Lorefors29:3061+15:4844:3041+37
42Domnarvets GOIF / Vallentuna-Össeby OL 145:11
1. Sanna Hörnell25:4167+11:1825:4167
2. Matilda Ekman19:3027+5:4845:1142-25
43Karlsbyhedens IK / Västerås SOK 445:21
1. Signe Ögren15:127+0:4915:127
2. Stella Älvegran30:0964+16:2745:2143+36
44OK Kåre 345:25
1. Lina Widelund24:1759+9:5424:1759
2. Ylva Hansson21:0838+7:2645:2544-15
45OK Kåre 245:26
1. Julia Hagelberg Nordahl23:2950+9:0623:2950
2. Ida Jonsson21:5743+8:1545:2645-5
46OK Kåre 445:33
1. Nora Nordlund23:3554+9:1223:3554
2. Enni Lundberg21:5844+8:1645:3346-8
47Korsnäs IF OK 345:49
1. Elsa Golsäter24:4964+10:2624:4964
2. Mira Nordin21:0035+7:1845:4947-17
48OK Rodhen 145:50
1. Elsa Eklund25:3966+11:1625:3966
2. Frida Melin20:1132+6:2945:5048-18
49Östersunds OK 145:59
1. Hanna Lindqvist21:5924+7:3621:5924
2. Elsa Arnesson24:0048+10:1845:5949+25
50Tullinge SK 346:21
1. Fanny Sundberg22:1731+7:5422:1731
2. Kimberly Ekenstedt24:0449+10:2246:2150+19
51Västerås SOK 247:23
1. Vilma Thulin21:5223+7:2921:5223
2. Nova Sahlén25:3152+11:4947:2351+28
52Avesta OK 148:16
1. Anja Mickelson22:2837+8:0522:2837
2. Alice Nykvist25:4854+12:0648:1652+15
53IFK Enskede 149:07
1. Lovisa Lindqvist24:4263+10:1924:4263
2. Linn De Boussard24:2551+10:4349:0753-10
54Sala OK 149:22
1. Ella Sims22:4840+8:2522:4840
2. Linnea Ehnberg26:3455+12:5249:2254+14
55Västerbergslagens OL 249:50
1. Agnes Gustafsson23:0643+8:4323:0643
2. Hilda Sand26:4456+13:0249:5055+12
56Skellefteå OK / Sundsvalls OK 150:04
1. Nora Feil Lindmark23:0542+8:4223:0542
2. Signe Feil26:5957+13:1750:0456+14
57OK Bävern 150:22
1. Frida Lindén18:2410+4:0118:2410
2. Emma Lindén31:5865+18:1650:2257+47
58IK Gandvik 151:37
1. Hanna Widegren30:0271+15:3930:0271
2. Elsa Södervall21:3541+7:5351:3758-13
59IFK Lidingö SOK 153:30
1. Maja Lilja23:5056+9:2723:5056
2. Elsa Wretö29:4063+15:5853:3059+3
60OK Nolaskogsarna 158:07
1. Ellen Westerlund24:0858+9:4524:0858
2. Emma Forsgren33:5968+20:1758:0760+2
61OK Roxen 158:17
1. Fanny Waltersson26:1970+11:5626:1970
2. Lotta Schouten31:5865+18:1658:1761-9
62Sigtuna OK 158:26
1. Alicia Bohman25:3865+11:1525:3865
2. Hanna Kügler32:4867+19:0658:2662-3
63Hagaby GoIF Örebro 158:37
1. Judit Wennblom24:0757+9:4424:0757
2. Sara Kutti34:3069+20:4858:3763+6
64Linköpings OK / Domnarvets GOIF 258:46
1. Irma Berg36:1475+21:5136:1475
2. Julia Åtting22:3246+8:5058:4664-11
65Västerås SOK / Fagersta OK 358:54
1. Lovisa Bylund22:4639+8:2322:4639
2. Lovisa Björnberg36:0870+22:2658:5465+26
66Domnarvets GOIF 31:03:28
1. Julia Nordvall36:1576+21:5236:1576
2. Anja Berger27:1358+13:311:03:2866-10
67Vallentuna-Össeby OL / Arboga OK 31:06:28
1. Karolina Olsson25:5969+11:3625:5969
2. Erica Andersson40:2972+26:471:06:2867-2
68Gustavsbergs OK 11:07:03
1. Paulina Alzén22:3638+8:1322:3638
2. Elvira Malmström44:2773+30:451:07:0368+30
69NAIS Orienteringsklubb 11:13:02
1. Alice Classon45:3079+31:0745:3079
2. Emma Lindgren27:3259+13:501:13:0269-10
70Dalaportens OL 11:13:48
1. Elsa Nilsson23:2849+9:0523:2849
2. Signe Folkjern50:2077+36:381:13:4870