Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

D14, sträcka 1

123 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK / OK Roxen 420:17
2Ebba BerglinOK Dacke / Ronneby OK 120:59+0:42
3Beatrice ErikssonOK Hällen 221:52+1:35
4Nora HolmgårdKils OK / OK Tyr 321:57+1:40
5Wilma LarssonOK Tor 121:58+1:41
6Alva SonessonFalköpings AIK OK 222:01+1:44
7Malin BierfeldtOK Österåker / Ärla IF 122:02+1:45
8Tilda GolsäterKorsnäs IF OK / Bromma-Vällingby SOK 122:04+1:47
9Signe NilssonSödertälje-Nykvarn OF / Nyköpings OK 222:20+2:03
10Magdalena NilssonHögåkers OK / OK Renen 122:23+2:06
11Lovisa LagerHalmstad OK / Härlövs IF 122:27+2:10
12Anna FlakbergIFK Göteborg 322:34+2:17
13Emma ErikssonSOK Aneby / Annebergs GIF 122:36+2:19
14Alice MarmelidOK Roxen 222:41+2:24
15Nina PerssonHaninge SOK / Järfälla OK 122:48+2:31
16Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb / OK Roxen 123:07+2:50
17Emilia EngelOK Ravinen 223:13+2:56
18Ebba LindellLånghundra IF / IF Thor 123:34+3:17
19Nike PruthIK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK 324:00+3:43
20Elin EdströmHärnösands OK 224:01+3:44
21Lilian PalmHJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 224:08+3:51
22Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK 124:12+3:55
23Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK / Lerums SOK 124:14+3:57
24Märta LjungbergSjövalla FK / Kungälvs OK 424:15+3:58
25Linda RennerOK Södertörn 224:16+3:59
26Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL 124:19+4:02
27Rebecca HardenFK Boken 124:23+4:06
28Julia NordlanderSundsvalls OK 424:24+4:07
29Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK 124:29+4:12
30Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna / OK Dacke 224:31+4:14
31Anna LithellOK Linné 124:33+4:16
32Klara HöglundEksjö SOK 124:35+4:18
33Petrina CostermansJärla Orientering 124:36+4:19
34Cecilia LindgrenOK Kåre / Leksands OK 124:37+4:20
35Ida EdvardssonEksjö SOK / Bredaryds SOK 224:40+4:23
35Smilla SandströmHärnösands OK 124:40+4:23
37Ida JohnssonOK Kåre 224:44+4:27
38Nelly PerssonSundsvalls OK 124:45+4:28
39Emma LiljeGävle OK 124:48+4:31
40Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK 124:49+4:32
41Linnea SkalbergIK Hakarpspojkarna / Bredaryds SOK 424:50+4:33
42Moa HjorthDomnarvets GOIF 224:51+4:34
43Vilde WoldSundbybergs IK 324:53+4:36
43Josefin HersénTullinge SK 224:53+4:36
45Lovisa NilssonAttunda OK 124:55+4:38
46Serina SalovaaraOK Roxen 325:15+4:58
47Meja EneljungIFK Göteborg 226:10+5:53
48Moa KarlssonStorviks IF / Avesta OK 126:13+5:56
49Fanny ÖstlundOK Kolmården 126:54+6:37
49Amanda KarmetunOK Njudung 126:54+6:37
49Elsa AlbinssonOK Tyr / Västvärmlands OK 126:54+6:37
52Elsa BäsénIF Thor 326:55+6:38
53Elin LindbladOK Djerf 226:58+6:41
54Ebba DavidssonBredaryds SOK 127:08+6:51
54Elin CarlssonFK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared 127:08+6:51
56Lisa FalkGöteborg-Majorna OK 327:16+6:59
57Ella KarlssonSnättringe SK 127:22+7:05
58Sofia MagnussonLinköpings OK 127:52+7:35
59Emelie VibergSkogslöparna 128:07+7:50
60Ida HelgessonHestra IF 228:19+8:02
61Maja PorleVäxjö OK 128:51+8:34
62Agnes KarlssonÄlvsby IF OK / Bergnäsets AIK 128:52+8:35
63Pernille SønsterudbråtenLillomarka OL / Raumar Orientering 229:01+8:44
64Iris van LoenhoutOK Hedströmmen 129:13+8:56
65Klara WallinderGöteborg-Majorna OK 229:15+8:58
66Linnéa SöderqvistOK Ravinen / Sundbybergs IK 129:18+9:01
67Amelie RajanSundbybergs IK / IFK Lidingö SOK 229:20+9:03
68Klara BolinTullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 129:21+9:04
69Paula BlockhammarOK Hedströmmen / Korsnäs IF OK 329:26+9:09
70Kajsa NormanSävedalens AIK 129:38+9:21
71Maja HolmgrenVästerås SOK 230:03+9:46
72Sofia DjerfVästerbergslagens OL 430:05+9:48
73Alva BohlinIFK Göteborg 130:33+10:16
74Julia NäslundOK Hammaren 131:06+10:49
75Louise RamebäckVK Uvarna / Umeå OK 131:08+10:51
76Emilia BrangefältVästerås SOK 131:18+11:01
77Klara HolstIFK Lidingö SOK 131:21+11:04
78Elsa KarlssonIF Thor 431:22+11:05
79Lovisa HambäckLånghundra IF 231:24+11:07
80Clara JohanssonOK Skärmen 131:26+11:09
81Maja BergqvistKorsnäs IF OK / Domnarvets GOIF 331:33+11:16
82Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna 131:44+11:27
83Emilia ÖsterlundIK Ymer 132:29+12:12
84Ida-Lee FjelstreniusSOK Viljan / Västerviks OK 233:08+12:51
85Tuva LövdahlSOK Viljan 133:15+12:58
86Alice HallménJärfälla OK 333:20+13:03
87Thea AnderssonIFK Mora OK / Leksands OK 233:24+13:07
88Ella StenilsOK Hällen 133:27+13:10
88Sanna HedbergOK Södertörn 133:27+13:10
90Sofie FranzénAlmby IK / OK Tisaren 133:29+13:12
91Ellen GrantingerIF Thor 233:33+13:16
92Agnes KällströmSala OK / Köping-Kolsva OK 133:39+13:22
93Sofia EdvardssonJärfälla OK 233:42+13:25
94Wilma ThornellSurahammars SOK 233:50+13:33
95Thea KarlssonRyda SK 133:53+13:36
95Alexandra ÖlundUmedalens IF / Övertorneå IF 133:53+13:36
97Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL 134:00+13:43
98Liv ÅkermanHestra IF / Älvdalens IF OK 134:02+13:45
99Johanna LaurinGustavsbergs OK 134:04+13:47
100Frida ArnessonSkarpnäcks OL 135:03+14:46
101Katja LeicktTullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 335:37+15:20
102Nadja Dixon KassmanNyköpings OK 135:42+15:25
103Lova AggeforsOK Ravinen 335:45+15:28
104Linnea PerssonOckelbo OK / Valbo AIF 135:49+15:32
105Evelina OlssonOK Nackhe 136:14+15:57
106Matilda FriskGustavsbergs OK 236:22+16:05
107Frida AnderssonSegersta OK / Rehns BK 136:24+16:07
108Julia BergKarlsbyhedens IK 136:55+16:38
109Emine BidegårdIFK Göteborg 436:57+16:40
110Ingrid BlindheimLillomarka OL 139:20+19:03
111Malin HanssonTäby OK 140:52+20:35
112Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL 143:38+23:21
113Ida HallinSurahammars SOK 143:49+23:32
114Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL 244:29+24:12
115Agnes EdgrenSkarpnäcks OL / Söders-Tyresö 244:54+24:37
116Ella HjelmÖstersunds OK / OK Storsjön 144:55+24:38
117Selma ErikssonOK Djerf 146:05+25:48
118Cajsa VånsjöArboga OK 146:39+26:22
119Tove FrænellSundsvalls OK 249:02+28:45
120Vera WallinFalköpings AIK OK 152:55+32:38
121Tyra DernfalkVästerbergslagens OL 352:56+32:39
Ronja LindbergAvesta OK 2ej godkänd
Sara SundinOK Södertörn / Waxholms OK 112ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser