Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

H12

134 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Växjö OK 131:45
Hugo Ericsson15:40115:401
Noel Braun16:052+0:0831:4510
2Sundsvalls OK 134:28
Oskar Vikström15:462+0:0615:462
Tore Palmgren18:4212+2:4534:2820
3OK Kolmården 135:25
Carl Hedegård19:2827+3:4819:2827
Sverre Röjgård15:57135:253-24
4Trollhättans SOK 136:04
Olle Melén18:2217+2:4218:2217
Arvid Björk17:426+1:4536:044-13
5Jönköpings OK / OK Kåre 136:19
Erik Ling18:4621+3:0618:4621
Christoffer Lindgren17:334+1:3636:195-16
6Almby IK 136:21
Karl Kylborn17:3810+1:5817:3810
Henrik Franzén18:4313+2:4636:216-4
7Lerums SOK / OK Landehof 136:22
William Sturesson17:4311+2:0317:4311
Albin Nyqvist18:3911+2:4236:227-4
8Sävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 136:30
Casper Skepp16:044+0:2416:044
Viktor Gunnarsson20:2620+4:2936:308+4
9OK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 336:35
Oscar Aneland17:298+1:4917:298
Elias Adebrant19:0614+3:0936:359+1
10IK Hakarpspojkarna 236:41
Olle Karlsson16:256+0:4516:256
Mattias Öhlund20:1619+4:1936:4110+4
11Umeå OK 136:59
Rasmus Eriksson19:2626+3:4619:2626
Isak Lundholm17:334+1:3636:5911-15
12Waxholms OK / Skellefteå OK 137:00
Arvid Feil Lindmark17:4612+2:0617:4612
Johan Fochsen19:1415+3:1737:00120
13IF Thor 138:39
Viktor Jemth17:5613+2:1617:5613
Aron Hellgren20:4321+4:4638:39130
14Järfälla OK / Tullinge SK 138:45
Hampus Hatlen17:267+1:4617:267
Erik Bovallius21:1928+5:2238:4514+7
15OK Denseln 138:53
Alfons Peterson17:379+1:5717:379
Rasmus Karlsson21:1627+5:1938:5315+6
16IFK Mora OK 138:56
Albin Gezelius19:0523+3:2519:0523
Simon Holmer19:5117+3:5438:5616-7
17OK Hällen / Nyköpings OK 138:58
Edvin Hellsten18:0014+2:2018:0014
Hugo Kindborn20:5824+5:0138:5817+3
18Nyköpings OK 239:18
Oscar Ekenborg19:2827+3:4819:2827
Alice Ek19:5016+3:5339:1818-9
19Halmstad OK 139:47
Klara Persson18:2618+2:4618:2618
Emil Jägstedt21:2129+5:2439:4719+1
20OK Djerf 140:33
Mattias Hansson19:0624+3:2619:0624
Alexander Jansson21:2730+5:3040:3320-4
21Kils OK 141:15
William Rebane22:4939+7:0922:4939
Anton Uller18:269+2:2941:1521-18
22Vallentuna-Össeby OL 141:33
Gustaf Hofstedt20:0632+4:2620:0632
Marcus Ekman21:2730+5:3041:3322-10
23Gränna-Bygdens OK / IK Vista 142:01
Joel Björnlinger23:4146+8:0123:4146
Albin Hjellström18:208+2:2342:0123-23
24OK Kåre / Sundsvalls OK 242:02
Petter Erlandsson20:0933+4:2920:0933
Jakob Widelund21:5334+5:5642:0224-9
25OK Kåre 442:05
Markus Melén19:0322+3:2319:0322
Albin Sjöblom23:0246+7:0542:0525+3
26OK Ravinen 142:11
Olle Kallur15:593+0:1915:593
Alvin Craig26:1265+10:1542:1126+23
27OK Renen / Umeå OK 242:14
Oskar Ådahl20:5935+5:1920:5935
Simon Markström21:1526+5:1842:1427-8
28OK Nolaskogsarna 142:20
Erik Byström21:3638+5:5621:3638
Linus Dahlberg20:4422+4:4742:2028-10
29Avesta OK / Korsnäs IF OK 142:40
Lucas Wanner24:1451+8:3424:1451
Joel Golsäter18:269+2:2942:4029-22
30Segersta OK / Hudiksvalls OK 143:00
Albin Blomberg18:3620+2:5618:3620
Wille Långberg24:2451+8:2743:0030+10
31Tibro OK 143:28
Edvin Henrysson18:0915+2:2918:0915
Gustav Lidman25:1959+9:2243:2831+16
32Östersunds OK 143:31
Hannes Sjölund Myhr19:1925+3:3919:1925
Axel Arnesson24:1250+8:1543:3132+7
33FK Vittus / OK Dacke 143:41
Anton Törnqvist21:2837+5:4821:2837
Hugo Larsson22:1337+6:1643:4133-4
34Gamleby OK 144:04
Henrik Pettersson21:2536+5:4521:2536
Arvid Pettersson22:3942+6:4244:0434-2
35Sundbybergs IK 144:13
Eskil Widehag16:155+0:3516:155
Joel Thalén27:5876+12:0144:1335+30
36KFUM Örebro OK / Avesta OK 245:32
Anton Kruse24:4157+9:0124:4157
Rasmus Lindberg20:5123+4:5445:3236-21
37OK Pan-Kristianstad / Örkelljunga FK 145:40
Agust Kronkvist18:3119+2:5118:3119
Gustav Andersson27:0969+11:1245:4037+18
38Hagaby GoIF Örebro 146:23
Vilgot Wennblom19:3530+3:5519:3530
David Kutti26:4868+10:5146:2338+8
39Västerås SOK 146:28
Lucas Ahlström18:1716+2:3718:1716
Albin Åkerström28:1177+12:1446:2839+23
40Finspångs SOK 146:30
Olof Ekman20:4234+5:0220:4234
Elmer Waldfelt25:4863+9:5146:3040+6
41OK Skogsstjärnan 146:37
Olle Andersson29:1499+13:3429:1499
Johan Mårtensson17:233+1:2646:3741-58
42OK Linné 247:09
Elliot Angelsiöö27:0576+11:2527:0576
Pelle Nilsson20:0418+4:0747:0942-34
43IF Thor 247:26
David Berglund23:4848+8:0823:4848
Love Bylund23:3849+7:4147:2643-5
44Älvdalens IF OK 147:28
Linus Sjödén19:5831+4:1819:5831
Erik Åkerman27:3074+11:3347:2844+13
45OK Hammaren 247:32
Fabian Sund25:1662+9:3625:1662
Elias Danielsson22:1639+6:1947:3245-17
46IK Gandvik 147:34
Hjalmar Käll25:1964+9:3925:1964
Oskar Dahlin22:1538+6:1847:3446-18
47Järfälla OK 247:35
William Grunder24:2052+8:4024:2052
Theodor Brabie23:1547+7:1847:3547-5
48OK Tisaren 147:42
Noel Helmersson25:3266+9:5225:3266
Emil Larsson22:1035+6:1347:4248-18
49IF Rigor 148:01
Emil Seldén23:3144+7:5123:3144
Emelie Rengmyr24:3052+8:3348:0149+5
50IFK Enskede 148:29
Elis Forsberg Rundström23:2843+7:4823:2843
Hannes Lindqvist25:0156+9:0448:2950+7
51OK Ravinen 248:38
Hugo Lindskog27:0274+11:2227:0274
Henrik Svensson21:3632+5:3948:3851-23
52Hudiksvalls OK 249:00
Arvid Norberg24:2353+8:4324:2353
Hjalmar Wennberg24:3754+8:4049:0052-1
53SOK Viljan 149:17
Axel Eveborn23:4045+8:0023:4045
Theo Lövdahl25:3761+9:4049:1753+8
54OK Linné 349:33
Axel Gidlund27:2183+11:4127:2183
Viktor Boström22:1236+6:1549:3354-29
55KFUM Örebro OK 149:45
Gustav Askroth26:4771+11:0726:4771
Hugo Örn22:5844+7:0149:4555-16
56FK Friskus-Varberg 149:50
Axel Bechtel24:3956+8:5924:3956
Alex Johansson25:1157+9:1449:50560
57Snättringe SK 249:52
Oskar Ekner23:4949+8:0923:4949
Jacob Kennerhed26:0364+10:0649:5257+8
58Nyköpings OK 349:56
Emil Brunberg28:4294+13:0228:4294
Axel Lindgren21:1425+5:1749:5658-36
59Länna IF / Nyköpings OK 449:57
Anton Karlsson27:0677+11:2627:0677
Andreas Holmqvist22:5143+6:5449:5759-18
60OK Ravinen 450:13
Olle Brohagen27:3685+11:5627:3685
Max Lönnqvist22:3741+6:4050:1360-25
61Garphyttans IF 150:25
Jonathan Tellestedt27:5287+12:1227:5287
Johan Gertzell22:3340+6:3650:2561-26
62IK Hakarpspojkarna 350:37
Adrian Sjödin23:0940+7:2923:0940
Oscar Olin27:2873+11:3150:3762+22
63Leksands OK 151:32
Klockar Eskil Nääs28:3192+12:5128:3192
Markus Halvarsson23:0145+7:0451:3263-29
64Linköpings OK 151:47
Alexander Lindström27:1781+11:3727:1781
Wille Larsson24:3052+8:3351:4764-17
65Gustavsbergs OK 152:29
Lukas Malmström25:1561+9:3525:1561
Lucas Alzén27:1470+11:1752:2965+4
66OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 552:30
Leo Alvolin27:0677+11:2627:0677
Johannes Wengelin25:2460+9:2752:3066-11
67OK Roxen 152:31
Rasmus Påledal25:0460+9:2425:0460
Mattias Josefsson27:2772+11:3052:3167+7
68NAIS Orienteringsklubb 152:59
Mattis Granström26:4470+11:0426:4470
Ture Bergqvist26:1566+10:1852:5968-2
69Bredaryds SOK 153:56
Filip Broling24:5559+9:1524:5559
Hugo Auselius29:0180+13:0453:5669+10
70Järfälla OK 453:59
Jonatan Anderson27:2984+11:4927:2984
Melker Palm26:3067+10:3353:5970-14
71OK Nackhe 154:02
Linus Zederin28:4796+13:0728:4796
Jonathan Rundqvist25:1558+9:1854:0271-25
72Stora Tuna OK 154:18
Jakob Carlsson24:2554+8:4524:2554
Henrik Norgren29:5381+13:5654:1872+18
73SOK Viljan 255:13
Olle Erlandsson30:31102+14:5130:31102
Emil Wahlström24:4255+8:4555:1373-29
74OK Södertörn 155:16
Max Österling24:5358+9:1324:5358
Mattis Sandén30:2385+14:2655:1674+16
75OK Södertörn 255:33
Björn Renner24:1150+8:3124:1150
Viktor Zilling31:2292+15:2555:3375+25
76OK Linné 155:58
Oskar Bengtsson27:0879+11:2827:0879
Hugo Nylund28:5079+12:5355:5876-3
77OK Tor 156:10
Anton Jedar23:4747+8:0723:4747
Pablo Magnusson32:2395+16:2656:1077+30
78Västerbergslagens OL 156:13
Kalle Vogt23:2342+7:4323:2342
Isaak Gustafsson32:5097+16:5356:1378+36
79Storviks IF 156:26
Hampus Karlsson25:1763+9:3725:1763
Viktor Karlsson31:0991+15:1256:2679+16
80Rånäs OK 156:30
Jacob Henriksson27:5086+12:1027:5086
Malin Svensson28:4078+12:4356:3080-6
81Valbo AIF 157:07
Gustav Möllerberg26:3368+10:5326:3368
Joel Owén30:3487+14:3757:0781+13
82Järfälla OK 357:12
Jesper Åkesson26:4069+11:0026:4069
Jannick Brabie30:3286+14:3557:1282+13
83Ulricehamns OK / OK Kolmården 257:14
Lucas Efraimsson26:2767+10:4726:2767
Carl-Henrik Wass30:4789+14:5057:1483+16
84Fagersta OK 157:34
Edvin Berggren31:55107+16:1531:55107
Ludvig Bylund25:3962+9:4257:3484-23
85OK Tyr 158:23
Isak Wikström28:1189+12:3128:1189
Simon Albinsson30:1284+14:1558:2385-4
86Linköpings OK 31:00:21
Otto Asklund27:1781+11:3727:1781
Albin Eriksson33:0498+17:071:00:2186+5
87OK Kåre 31:00:39
Jon Hansson24:3355+8:5324:3355
Esbjörn Risberg36:06108+20:091:00:3987+32
88Ockelbo OK / Valbo AIF 21:01:05
Mathilda Karlsson31:02103+15:2231:02103
Albin Malmgren30:0383+14:061:01:0588-15
89OK Löftan 11:01:38
Tobias Johansson28:1891+12:3828:1891
Victor Hansson33:20100+17:231:01:3889-2
90IFK Göteborg 11:02:58
Carl Erixon28:4294+13:0228:4294
Tage Kinell34:16103+18:191:02:5890-4
91Söders-Tyresö 11:03:01
Lucas Chavda29:37101+13:5729:37101
Tim Bergbom33:24101+17:271:03:0191-10
92Linköpings OK 21:03:23
Axel Gjessing31:43105+16:0331:43105
Linus Fridlund31:4093+15:431:03:2392-13
93IFK Mora OK 21:03:24
Sebastian Åkärbjär27:5988+12:1927:5988
Egil Lissmyr35:25105+19:281:03:2493+5
94IFK Lidingö SOK 11:05:08
Erik Frankling25:2065+9:4025:2065
Olof Melcherson39:48110+23:511:05:0894+29
95OK Kolmården 31:05:17
Aron Enström31:26104+15:4631:26104
Anton Munsin33:51102+17:541:05:1795-9
96OK Tyr 21:05:49
Tobias Hällman44:05121+28:2544:05121
Fredrik Hane21:4433+5:471:05:4996-25
97Skarpnäcks OL 11:05:51
Justus Arenander23:2141+7:4123:2141
Mathias Dryselius42:30113+26:331:05:5197+56
98Ockelbo OK 11:06:04
Filip Persson48:21123+32:4148:21123
Eric Hallner17:437+1:461:06:0498-25
99Tullinge SK 31:06:53
Ludvig Ferdman39:22114+23:4239:22114
Felix Arkäng27:3175+11:341:06:5399-15
100Tullinge SK 21:06:54
Wilhelm Bergman28:1390+12:3328:1390
Robin Björklund38:41109+22:441:06:54100+10
101OK Hällen 21:07:00
Gustav Norberg34:22109+18:4234:22109
Vera Carlsson32:3896+16:411:07:00101-8
102Snättringe SK 11:07:18
Jakob Tedhamre39:56117+24:1639:56117
Johan Fredholm27:2271+11:251:07:18102-15
103Järla Orientering 11:10:50
Viktor Söderberg37:32112+21:5237:32112
Eskil Costermans33:1899+17:211:10:50103-9
104Södertälje-Nykvarn OF 51:11:03
Viktor Löfgren28:3493+12:5428:3493
David Brennan42:29112+26:321:11:03104+11
105Länna IF 11:14:28
Erik Cnattingius31:44106+16:0431:44106
Mya Berglund42:44114+26:471:14:28105-1
106Ulricehamns OK 31:14:46
Albin Genberg38:58113+23:1838:58113
Alfred Hallqvist35:48107+19:511:14:46106-7
107OK Österåker 11:17:53
Viggo Jahr28:4796+13:0728:4796
Love Hörnsten49:06117+33:091:17:53107+11
108Gustavsbergs OK 21:20:04
Anton Sjödin39:24115+23:4439:24115
Rasmus Lindblom40:40111+24:431:20:04108-7
109Stora Tuna OK 21:21:29
Frank Krouwel45:46122+30:0645:46122
Alex Kalinichenko35:43106+19:461:21:29109-13
110Dalaportens OL 21:23:13
Elliot Ahlström34:48111+19:0834:48111
Linus Folkjern48:25116+32:281:23:13110-1
111Ulricehamns OK 11:26:27
Joel Holmberg26:5573+11:1526:5573
Adam Skoglund59:32123+43:351:26:27111+38
112OK Hammaren 11:27:46
Loke Holmgren29:30100+13:5029:30100
Oskar Eurenius58:16122+42:191:27:46112+12
113Länna IF / Sigtuna OK 31:34:46
Gustav Lyckebäck43:55120+28:1543:55120
Gabriel Östlund50:51118+34:541:34:46113-7
114Sundbybergs IK 21:36:44
Moa Fröstadius40:10118+24:3040:10118
Birger Norman56:34121+40:371:36:44114-4
115Dalaportens OL 11:42:59
Ossian Kihlström48:35124+32:5548:35124
Daniel Lind54:24120+38:271:42:59115-9
116Söders-Tyresö 21:44:18
Ivo Cousins Clarhäll40:16119+24:3640:16119
Hugo Sahlin1:04:02124+48:051:44:18116-3
117Arboga OK 12:14:21
Eric Bäck27:1280+11:3227:1280
Jonatan Vånsjö1:47:09125+1:31:122:14:21117+37
Attunda OK 1ej godkänd
Elis Ivers19:2929+3:4919:2929
Marcus Steneboej godkändej godkänd
Vittjärvs IK 1ej godkänd
Aron Blomqvist26:5072+11:1026:5072
Victor Berglundej godkändej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
Linus Karlsson27:0475+11:2427:0475
Neo Yngströmej godkändej godkänd
Almby IK 2ej godkänd
Jonatan Kraft28:5198+13:1128:5198
Bruno Göranssonej godkändej godkänd
Sigtuna OK / Attunda OK 2ej godkänd
Liam Hall32:20108+16:4032:20108
Felix Wilhelmej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 4ej godkänd
Alexander Ahlsén34:44110+19:0434:44110
Erik Månssonej godkändej godkänd
OK Ravinen 5ej godkänd
Edvin Wollbrand39:26116+23:4639:26116
Dagny Lindej godkändej godkänd
OK Hedströmmen 1ej godkänd
Malte Enbom1:36:14125+1:20:341:36:14125
Anders Anderssonej godkändej godkänd
Almby IK 3ej godkänd
Anton Göthbergej godkändej godkänd
Jonatan Green51:05119+35:08ej godkänd
Eds SK 1ej godkänd
Fredrik Erikssonej godkändej godkänd
Philip Larsson34:24104+18:27ej godkänd
Järfälla OK 5ej godkänd
Oskar Fredzellej godkändej godkänd
Anton Mörkfors31:4694+15:49ej godkänd
Karlsbyhedens IK 1ej godkänd
Elmer Ögrenej godkändej godkänd
Simon Johansson30:4990+14:52ej godkänd
Långhundra IF 1ej godkänd
Albin Warvelinej godkändej godkänd
Edvin Nilsson29:5782+14:00ej godkänd
Lillomarka OL 1ej godkänd
Eskil Brændenej godkändej godkänd
Jakob Wallenius43:27115+27:30ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
Oscar Hultgrenej godkändej godkänd
Filip Jennerstrandej godkändej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
Kajsa Schoutenej godkändej godkänd
Edvin Waltersson30:4688+14:49ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
Ludvig Langeej godkändej godkänd
Viktor Sandelin23:3448+7:37ej godkänd
Länna IF / OK Rodhen 2ej start
Anton Karlssonej startej start
Simon Claessonej startej start
OK Kolmården 2ej start
Carl-Henrik Wassej startej start
ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila