Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

H12, sträcka 1

134 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Hugo EricssonVäxjö OK 115:40
2Oskar VikströmSundsvalls OK 115:46+0:06
3Olle KallurOK Ravinen 115:59+0:19
4Casper SkeppSävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 116:04+0:24
5Eskil WidehagSundbybergs IK 116:15+0:35
6Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna 216:25+0:45
7Hampus HatlenJärfälla OK / Tullinge SK 117:26+1:46
8Oscar AnelandOK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 317:29+1:49
9Alfons PetersonOK Denseln 117:37+1:57
10Karl KylbornAlmby IK 117:38+1:58
11William SturessonLerums SOK / OK Landehof 117:43+2:03
12Arvid Feil LindmarkWaxholms OK / Skellefteå OK 117:46+2:06
13Viktor JemthIF Thor 117:56+2:16
14Edvin HellstenOK Hällen / Nyköpings OK 118:00+2:20
15Edvin HenryssonTibro OK 118:09+2:29
16Lucas AhlströmVästerås SOK 118:17+2:37
17Olle MelénTrollhättans SOK 118:22+2:42
18Klara PerssonHalmstad OK 118:26+2:46
19Agust KronkvistOK Pan-Kristianstad / Örkelljunga FK 118:31+2:51
20Albin BlombergSegersta OK / Hudiksvalls OK 118:36+2:56
21Erik LingJönköpings OK / OK Kåre 118:46+3:06
22Markus MelénOK Kåre 419:03+3:23
23Albin GezeliusIFK Mora OK 119:05+3:25
24Mattias HanssonOK Djerf 119:06+3:26
25Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK 119:19+3:39
26Rasmus ErikssonUmeå OK 119:26+3:46
27Oscar EkenborgNyköpings OK 219:28+3:48
27Carl HedegårdOK Kolmården 119:28+3:48
29Elis IversAttunda OK 119:29+3:49
30Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro 119:35+3:55
31Linus SjödénÄlvdalens IF OK 119:58+4:18
32Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL 120:06+4:26
33Petter ErlandssonOK Kåre / Sundsvalls OK 220:09+4:29
34Olof EkmanFinspångs SOK 120:42+5:02
35Oskar ÅdahlOK Renen / Umeå OK 220:59+5:19
36Henrik PetterssonGamleby OK 121:25+5:45
37Anton TörnqvistFK Vittus / OK Dacke 121:28+5:48
38Erik ByströmOK Nolaskogsarna 121:36+5:56
39William RebaneKils OK 122:49+7:09
40Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna 323:09+7:29
41Justus ArenanderSkarpnäcks OL 123:21+7:41
42Kalle VogtVästerbergslagens OL 123:23+7:43
43Elis Forsberg RundströmIFK Enskede 123:28+7:48
44Emil SeldénIF Rigor 123:31+7:51
45Axel EvebornSOK Viljan 123:40+8:00
46Joel BjörnlingerGränna-Bygdens OK / IK Vista 123:41+8:01
47Anton JedarOK Tor 123:47+8:07
48David BerglundIF Thor 223:48+8:08
49Oskar EknerSnättringe SK 223:49+8:09
50Björn RennerOK Södertörn 224:11+8:31
51Lucas WannerAvesta OK / Korsnäs IF OK 124:14+8:34
52William GrunderJärfälla OK 224:20+8:40
53Arvid NorbergHudiksvalls OK 224:23+8:43
54Jakob CarlssonStora Tuna OK 124:25+8:45
55Jon HanssonOK Kåre 324:33+8:53
56Axel BechtelFK Friskus-Varberg 124:39+8:59
57Anton KruseKFUM Örebro OK / Avesta OK 224:41+9:01
58Max ÖsterlingOK Södertörn 124:53+9:13
59Filip BrolingBredaryds SOK 124:55+9:15
60Rasmus PåledalOK Roxen 125:04+9:24
61Lukas MalmströmGustavsbergs OK 125:15+9:35
62Fabian SundOK Hammaren 225:16+9:36
63Hampus KarlssonStorviks IF 125:17+9:37
64Hjalmar KällIK Gandvik 125:19+9:39
65Erik FranklingIFK Lidingö SOK 125:20+9:40
66Noel HelmerssonOK Tisaren 125:32+9:52
67Lucas EfraimssonUlricehamns OK / OK Kolmården 226:27+10:47
68Gustav MöllerbergValbo AIF 126:33+10:53
69Jesper ÅkessonJärfälla OK 326:40+11:00
70Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb 126:44+11:04
71Gustav AskrothKFUM Örebro OK 126:47+11:07
72Aron BlomqvistVittjärvs IK 126:50+11:10
73Joel HolmbergUlricehamns OK 126:55+11:15
74Hugo LindskogOK Ravinen 227:02+11:22
75Linus KarlssonOK Tisaren 227:04+11:24
76Elliot AngelsiööOK Linné 227:05+11:25
77Anton KarlssonLänna IF / Nyköpings OK 427:06+11:26
77Leo AlvolinOK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 527:06+11:26
79Oskar BengtssonOK Linné 127:08+11:28
80Eric BäckArboga OK 127:12+11:32
81Alexander LindströmLinköpings OK 127:17+11:37
81Otto AsklundLinköpings OK 327:17+11:37
83Axel GidlundOK Linné 327:21+11:41
84Jonatan AndersonJärfälla OK 427:29+11:49
85Olle BrohagenOK Ravinen 427:36+11:56
86Jacob HenrikssonRånäs OK 127:50+12:10
87Jonathan TellestedtGarphyttans IF 127:52+12:12
88Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK 227:59+12:19
89Isak WikströmOK Tyr 128:11+12:31
90Wilhelm BergmanTullinge SK 228:13+12:33
91Tobias JohanssonOK Löftan 128:18+12:38
92Klockar Eskil NääsLeksands OK 128:31+12:51
93Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF 528:34+12:54
94Carl ErixonIFK Göteborg 128:42+13:02
94Emil BrunbergNyköpings OK 328:42+13:02
96Linus ZederinOK Nackhe 128:47+13:07
96Viggo JahrOK Österåker 128:47+13:07
98Jonatan KraftAlmby IK 228:51+13:11
99Olle AnderssonOK Skogsstjärnan 129:14+13:34
100Loke HolmgrenOK Hammaren 129:30+13:50
101Lucas ChavdaSöders-Tyresö 129:37+13:57
102Olle ErlandssonSOK Viljan 230:31+14:51
103Mathilda KarlssonOckelbo OK / Valbo AIF 231:02+15:22
104Aron EnströmOK Kolmården 331:26+15:46
105Axel GjessingLinköpings OK 231:43+16:03
106Erik CnattingiusLänna IF 131:44+16:04
107Edvin BerggrenFagersta OK 131:55+16:15
108Liam HallSigtuna OK / Attunda OK 232:20+16:40
109Gustav NorbergOK Hällen 234:22+18:42
110Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF 434:44+19:04
111Elliot AhlströmDalaportens OL 234:48+19:08
112Viktor SöderbergJärla Orientering 137:32+21:52
113Albin GenbergUlricehamns OK 338:58+23:18
114Ludvig FerdmanTullinge SK 339:22+23:42
115Anton SjödinGustavsbergs OK 239:24+23:44
116Edvin WollbrandOK Ravinen 539:26+23:46
117Jakob TedhamreSnättringe SK 139:56+24:16
118Moa FröstadiusSundbybergs IK 240:10+24:30
119Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö 240:16+24:36
120Gustav LyckebäckLänna IF / Sigtuna OK 343:55+28:15
121Tobias HällmanOK Tyr 244:05+28:25
122Frank KrouwelStora Tuna OK 245:46+30:06
123Filip PerssonOckelbo OK 148:21+32:41
124Ossian KihlströmDalaportens OL 148:35+32:55
125Malte EnbomOK Hedströmmen 11:36:14+1:20:34
Anton GöthbergAlmby IK 3ej godkänd
Fredrik ErikssonEds SK 1ej godkänd
Oskar FredzellJärfälla OK 5ej godkänd
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK 1ej godkänd
Albin WarvelinLånghundra IF 1ej godkänd
Eskil BrændenLillomarka OL 1ej godkänd
Oscar HultgrenOK Njudung 1ej godkänd
Kajsa SchoutenOK Roxen 2ej godkänd
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser