Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

H17-20

25 startande
PlacNamnTidDiff
1Malungs OK Skogsmårdarna / Malmö OK 146:15
2IFK Lidingö SOK 246:28
3Domnarvets GOIF / Leksands OK 147:36
4Länna IF / OK Enen 148:22
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 149:41
6Arboga OK / Sala OK 151:34
7OK Kåre 252:14
8Sundsvalls OK 157:30
9Västerås SOK 358:35
10OK Södertörn / Attunda OK 158:47
11Sala OK / Snättringe SK 200058:49
12Örnsköldsviks OK / Härnösands OK 159:57
13Haninge SOK / OK Ravinen 11:00:05
14Gävle OK 11:03:13
15Hagaby GoIF Örebro 11:07:23
16Stenungsunds OK / OK Gipen 11:07:25
17Södertälje-Nykvarn OF 11:07:26
18Västerås SOK 11:12:13
19Västerås SOK 21:20:26
20Västerbergslagens OL 11:21:17
21Garphyttans IF 11:22:21
22OK Enen 21:34:17
23Forsa OK 11:38:18
IFK Lidingö SOK 1ej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
Årsunda IF / Järbo OK 1ej start
Boxholm-Mjölby OL 1ej start

D17-20

12 startande
PlacNamnTidDiff
1Sundsvalls OK 153:35
2Täby OK / Järfälla OK 155:30
3OK Kolmården 159:45
4Storviks IF 11:00:47
5OK Kåre / Västerbergslagens OL 21:02:33
6OK Milan 11:05:34
7OK Kolmården 21:07:00
8IFK Mora OK / Västerbergslagens OL 11:08:23
9OK Kåre 11:08:43
10OK Kolmården 31:10:34
11Nybro OK / SOK Viljan 11:21:30
12IFK Lidingö SOK 11:25:50
Leksands OK / Stora Tuna OK 1ej start

H16

85 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Denseln / OK Roxen 144:13
2OK Linné / IF Thor 144:21
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 245:35
4IK Hakarpspojkarna / Eksjö SOK 245:37
5OK Ravinen / Tullinge SK 245:38
6Bredaryds SOK / FK Boken 145:44
7Södertälje-Nykvarn OF / OK Måsen 145:57
8Markbygdens OK / IF Hagen 146:08
9Sundbybergs IK 146:13
10Hestra IF / Trollhättans SOK 146:20
11Järfälla OK 133746:38
12GOIF Tjalve / OK Roxen 246:40
13Nyköpings OK 146:41
14Jönköpings OK / Växjö OK 247:16
15OK Ravinen 148:22
16Växjö OK / Tullinge SK 148:25
17Stora Tuna OK 148:34
18IK Hakarpspojkarna / Nyköpings OK 348:39
19IK Uven / Frölunda OL 249:07
20IF Hagen 249:15
21Gamleby OK 149:19
22OK Rodhen / OK Linné 9949:22
23OK Kroppefjäll / OK Dacke 149:47
24Västerås SOK 150:10
25OK Linné / Rånäs OK 350:16
26IF Hagen 33350:24
27OK Södertörn 250:26
28Trollhättans SOK 250:41
29Järfälla OK / Frölunda OL 150:49
30OK Kolmården / Finspångs SOK 250:56
31Lillomarka OL 151:16
32Markbygdens OK / Mullsjö SOK 133751:39
33OK Hammaren / Kils OK 251:43
34Sjövalla FK 152:27
35KFUM Örebro OK 153:18
36Täby OK 153:48
37Ärla IF / OK Tor 153:50
38IF Thor 255:03
39OK Rodhen / OK Linné 255:51
40Umedalens IF 155:59
41Tumba-Mälarhöjden OK 156:12
42Snättringe SK 156:25
43OK Tyr / Tullinge SK 357:03
44HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 257:24
45Lerums SOK / Finspångs SOK 157:39
46Kils OK / OK Tyr 159:31
47OK Skogsstjärnan 133759:37
48Rehns BK / OK Nolaskogsarna 159:38
49Sundsvalls OK 21:00:13
50OK Roxen 31:00:31
51FK Friskus-Varberg / OK Lindéna 11:02:55
52OK Älgen 11:03:25
53Årsunda IF 11:04:48
54IFK Lidingö SOK 11:05:05
55Eksjö SOK 11:05:28
56Sundsvalls OK 11:07:35
57IF Thor 31:08:05
58Korsnäs IF OK 11:08:38
59OK Enen 11:08:39
60Tolered-Utby Ol-klubb / Sjövalla FK 11:09:06
61Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna 11:10:19
62OK Kåre / Leksands OK 11:12:47
63IK Ymer / IK Omega 11:14:12
64Stenungsunds OK / Kvillebyns SK 11:14:32
65Segersta OK 11:16:05
66Forsa OK 11:18:27
67OK Hammaren / Gävle OK 11:22:05
68OK Kåre 21:23:11
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 41:23:13
70OK Södertörn 31:23:24
71Gamleby OK 21:23:30
72OK Gränsen 11:24:04
73OK Tyr / OK Enen 21:24:12
74IFK Lidingö SOK 21:24:50
75Leksands OK 21:26:10
76Hagaby GoIF Örebro 11:27:31
77Sundbybergs IK 21:28:53
78Haninge SOK 11:31:06
79Skarpnäcks OL 11:32:00
80Sundbybergs IK / Tumba-Mälarhöjden OK 31:41:12
81Östersunds OK 1 / Arboga2:32:48
Bottnaryds IF / OK Njudung 1ej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
Nyköpings OK 2/Tumba Mälarhöjden OKej godkänd
OK Dacke 2ej godkänd
Sjövalla FK 2ej start
Snättringe SK 2ej start
Tullinge SK 3ej start

D16

75 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Skogsstjärnan / Markbygdens OK 145:28
2Eksjö SOK / OK Ravinen 146:38
3OK Tisaren / OK Linné 247:35
4Åmåls OK 149:03
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 149:10
6IK Hakarpspojkarna 149:11
7Grycksbo IF OK / Älvdalens IF OK 149:13
8IF Thor 149:18
9IFK Lidingö SOK 149:23
10Falköpings AIK OK 149:24
11OK Pan-Kristianstad / Hjärnarps OL 149:25
12Waxholms OK / OK Skärmen 149:33
13Vandrarringen / Köping-Kolsva OK 149:39
14Linköpings OK 349:50
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 450:20
16Leksands OK / Forsa OK 250:36
17OK Hammaren 250:38
18Snättringe SK 150:43
19OK Djerf / Garphyttans IF 151:07
20OK Södertörn 151:11
21OK Tranan / Hestra IF 151:45
22IK Hakarpspojkarna / Bromma-Vällingby SOK 252:02
23OK Roslagen / OK Orion 152:04
24OK Roslagen 252:40
25Tumba-Mälarhöjden OK 152:44
26Härlövs IF / Skåneslättens OL 253:01
27Avesta OK 153:21
28Kils OK 153:47
29OK Löftan / FK Friskus-Varberg 154:01
30OK Roxen / OK Kolmården 354:46
31Linköpings OK 255:31
32Hestra IF 255:38
33Forsa OK 155:39
34Sundsvalls OK 155:42
35Sävedalens AIK / IFK Mora OK 356:03
36Järfälla OK / Attunda OK 157:52
37Härlövs IF / FK Göingarna 157:53
38Västerås SOK 358:03
39Kungälvs OK 159:21
40Täby OK 159:48
41Lillomarka OL 11:00:14
42OK Renen 11:02:29
43Tullinge SK 21:02:49
44OK Linné 11:03:05
45OK Nolaskogsarna / Skogslöparna 11:03:25
46Lerums SOK / Kungälvs OK 20151:04:57
47Vännäs OK / Stora Tuna OK 11:05:36
48OK Hällen 11:05:38
49OK Hällen 21:06:25
50OK Djerf 21:06:42
51Västerås SOK 11:07:58
52Göteborg-Majorna OK / Gävle OK 11:08:09
53Linköpings OK 11:08:24
54OK Roxen 11:08:25
55Gustavsbergs OK 11:09:56
56OK Södertörn 21:10:07
57Vittjärvs IK / Piteå IF 11:11:04
58OK Dacke / Ronneby OK 11:11:22
59Vallentuna-Össeby OL 21:11:50
60Finspångs SOK 11:12:57
61NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 21:13:03
62IFK Lidingö SOK 21:13:14
63NAIS Orienteringsklubb 11:14:05
64Snättringe SK 21:24:07
65Skogspojkarnas OK 11:26:05
66Vänersborgs SK / Trollhättans SOK 11:28:06
67Vallentuna-Össeby OL 11:28:38
68OK Kompassen / Tullinge SK 111:28:40
69IFK Mora OK 21:31:31
70Sävedalens AIK / OK Hammaren 11:33:10
71Kils OK 21:40:53
72Västerås SOK 21:54:53
73Täby OK 21:57:16
IFK Lidingö SOK 3ej godkänd
OK Hammaren 3ej godkänd
Gävle OK / IF Thor 2ej start
IFK Mora OK 1ej start
OK Tor 1ej start
Tullinge SK 1ej start

H14

127 startande
PlacNamnTidDiff
1Linköpings OK / OK Snab 139:05
2Skogsluffarnas OK / Nyköpings OK 139:10
3Västerviks OK / OK Bävern 140:15
4OK Löftan 140:21
5OK Kolmården 140:27
6Gustavsbergs OK / Söders-Tyresö 140:33
7Snättringe SK 141:05
8Falköpings AIK OK / Ulricehamns OK 341:50
9NAIS Orienteringsklubb 142:18
10KFUM Örebro OK 142:19
11Finspångs SOK 1/OK Roxen42:52
12Eksjö SOK 143:01
13OK Nolaskogsarna / Skogslöparna 143:26
14Järfälla OK / OK Landehof 133743:37
15Leksands OK / Stora Tuna OK 143:45
16Järfälla OK / Södertälje-Nykvarn OF 243:57
17Västerbergslagens OL 144:02
18Sävedalens AIK 244:10
19Gävle OK 244:32
20Örkelljunga FK / Lunds OK 144:38
21Västerås SOK 145:16
22Eksjö SOK 245:57
23Sundbybergs IK / IFK Lidingö SOK 146:05
24Bredaryds SOK 146:22
25OK Tranan 146:41
26OK Njudung 147:26
27Jönköpings OK / Sundsvalls OK 147:30
28Skogsluffarnas OK / Söders-Tyresö 247:33
29Lerums SOK 147:34
30Katrineholms OK / OK Hammaren 247:57
31IFK Lidingö SOK 348:13
32Domnarvets GOIF 148:15
33OK Tyr 148:16
34FK Vittus 148:42
35OK Pan-Kristianstad / FK Friskus-Varberg 148:43
36Göteborg-Majorna OK / Eds SK 148:45
37Göteborg-Majorna OK / OK Kroppefjäll 133748:48
38OK Ravinen 149:10
39OK Roxen 149:11
40Nyköpings OK 251:03
41OK Södertörn / OK Linné 151:11
42Vittjärvs IK / Piteå IF 151:12
43Snättringe SK 251:18
44Sävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 351:40
45Sävedalens AIK 151:55
46OK Tisaren / KFUM Örebro OK 252:10
47Rånäs OK / Sigtuna OK 152:12
48Ulricehamns OK / Gällstadbygdens SOK 152:13
49Järfälla OK 352:14
50OK Djerf 152:29
51Växjö OK 152:32
52Täby OK 252:41
53Katrineholms OK 153:37
54OK Linné 253:56
55Rånäs OK 254:22
56Umeå OK 154:57
57OK Roxen 255:11
58OK Rodhen 255:13
59Arboga OK 155:32
60OK Rodhen 155:45
61Falköpings AIK OK / Tibro OK 256:02
62Helsingborgs SOK 156:20
63OK Alehof / Stigsökarna 156:21
64Västerås SOK 256:36
65Järla Orientering 158:26
66Täby OK / Järfälla OK 158:37
67NAIS Orienteringsklubb 258:44
68Tullinge SK 158:58
69Domnarvets GOIF 259:25
70Garphyttans IF 21:00:04
71Sundsvalls OK 31:00:23
72OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 11:00:47
73Västerås SOK 41:00:56
74Härnösands OK 11:01:02
75OK Njudung 21:01:25
76IFK Lidingö SOK 21:01:26
77Attunda OK 11:01:58
78IF Thor 11:02:20
79Almby IK 11:02:39
80Gävle OK 11:02:41
81IK Ymer 11:02:44
82Nyköpings OK / OK Måsen 41:02:53
83Forsa OK / Ljusdals OK 11:02:54
84Södertälje-Nykvarn OF / OK Hällen 11:02:56
85Sundsvalls OK 41:02:59
86Halmstad OK 11:03:24
87Stora Tuna OK 21:04:37
88Kvarnsvedens GOIF OK 11:04:52
89Skarpnäcks OL / Haninge SOK 11:05:12
90OK Hammaren 11:05:24
91Gustavsbergs OK / Järla Orientering 21:05:51
92Västerås SOK 51:07:42
93Västerås SOK 31:08:13
94Gamleby OK 11:10:01
95Leksands OK 21:10:49
96Garphyttans IF 11:11:38
97Dalaportens OL 11:12:09
98Rehns BK 11:13:51
99IFK Lidingö SOK 41:14:46
100Strängnäs-Malmby OL / Länna IF 21:16:47
101OK Södertörn 21:18:09
102OK Tor 21:19:26
103OK Enen 21:20:00
104OK Enen / Tidaholm SOK Sisu 11:20:14
105Surahammars SOK 11:20:17
106Östersunds OK 1/Jönköpings OK1:21:46
107Sundsvalls OK 21:22:18
108Långhundra IF 11:22:28
109Snättringe SK 31:23:30
110Alfta-Ösa OK 11:23:37
111Umedalens IF / Snättringe SK 551:24:33
112OK Södertörn 31:25:45
113Järla Orientering 31:26:54
114IK Hakarpspojkarna / Sjövalla FK 21:28:34
115Skarpnäcks OL 11:29:30
116Strängnäs-Malmby OL 11:30:41
117Arboga OK 21:31:57
118Arboga OK 31:35:21
119OK Linné 31:35:27
120Snättringe SK 41:39:11
121Vännäs OK 12:37:54
IFK Enskede / OK Ravinen 3ej godkänd
IFK Lidingö SOK 5ej godkänd
OK Gränsen 1ej godkänd
OK Ravinen / Tullinge SK 2ej godkänd
OK Renen 1ej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
Lillomarka OL 1ej start
OK Österåker / Waxholms OK 1ej start
OK Landehof / Sävedalens AIK 3ej start
OK Tor 1ej start
Skarpnäcks OL 2ej start

D14

123 startande
PlacNamnTidDiff
1Stora Tuna OK / OK Roxen 441:21
2OK Dacke / Ronneby OK 143:47
3Falköpings AIK OK 246:53
4Kungälvs OK 148:02
5IK Hakarpspojkarna / Bredaryds SOK 448:05
6Korsnäs IF OK / Bromma-Vällingby SOK 148:10
6OK Ravinen 248:10
8Sundbybergs IK 348:16
9SOK Aneby / Annebergs GIF 148:18
10OK Roxen 248:20
11IK Hakarpspojkarna / OK Dacke 248:21
12OK Tor 148:22
13Göteborg-Majorna OK / Lerums SOK 148:26
14Haninge SOK / Järfälla OK 148:29
15Södertälje-Nykvarn OF / Nyköpings OK 248:30
16Långhundra IF / IF Thor 148:59
17OK Österåker / Ärla IF 149:20
18IFK Göteborg 349:41
19OK Södertörn 249:42
20OK Hällen 249:51
21Halmstad OK / Härlövs IF 149:52
22OK Kåre 249:54
23Härnösands OK 149:56
24Järla Orientering 150:14
25Vallentuna-Össeby OL 151:01
26FK Boken 151:07
27Storviks IF / Avesta OK 151:15
28Domnarvets GOIF 251:33
29Eksjö SOK / Bredaryds SOK 251:42
30Kils OK / OK Tyr 351:50
31Sundsvalls OK 152:01
32Eksjö SOK 152:07
33Sjövalla FK / Kungälvs OK 452:08
34OK Linné 152:10
35Skogspojkarnas OK 152:13
36OK Kåre / Leksands OK 152:31
37Sundsvalls OK 454:09
37OK Djerf 254:09
39Växjö OK 154:13
40Hestra IF 254:21
41OK Ravinen / Sundbybergs IK 155:18
42Sundbybergs IK / IFK Lidingö SOK 255:34
43Tullinge SK 255:35
44Korsnäs IF OK / Domnarvets GOIF 356:05
45Sävedalens AIK 156:08
46Härnösands OK 256:20
47HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 256:29
48OK Kolmården 156:34
49IFK Göteborg 256:41
50IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK 357:26
51OK Roxen 358:15
52Linköpings OK 159:13
53Västerbergslagens OL 159:30
54OK Skärmen 159:40
55SOK Viljan 159:42
56SOK Viljan / Västerviks OK 259:48
57Göteborg-Majorna OK 259:54
58OK Tyr / Västvärmlands OK 159:56
59Västerås SOK 259:59
60OK Hedströmmen / Korsnäs IF OK 31:00:19
61Lillomarka OL / Raumar Orientering 21:00:39
62Attunda OK 11:00:44
63IFK Mora OK / Leksands OK 21:01:03
64Skogslöparna 11:01:13
65Hestra IF / Älvdalens IF OK 11:01:31
66Älvsby IF OK / Bergnäsets AIK 11:01:34
67Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 11:01:35
68Bredaryds SOK 11:01:42
69OK Hammaren 11:01:56
70IFK Göteborg 11:02:08
71Almby IK / OK Tisaren 11:02:49
72OK Njudung 11:03:40
73Snättringe SK 11:03:46
74Göteborg-Majorna OK 31:04:09
75Långhundra IF 21:04:24
76IF Thor 41:04:28
77Sala OK / Köping-Kolsva OK 11:04:45
78IFK Lidingö SOK 11:05:08
79OK Södertörn 11:05:30
80Järfälla OK 31:06:06
81Gustavsbergs OK 11:06:11
82FK Friskus-Varberg / IK Trenne Ullared 11:06:36
83KFUM Örebro OK 11:08:09
84Västerås SOK 11:09:28
85Gävle OK 11:10:13
86VK Uvarna / Umeå OK 11:11:49
87OK Nackhe 11:13:16
88Järfälla OK 21:14:28
89Gustavsbergs OK 21:14:29
90IK Ymer 11:15:20
91IF Thor 21:15:57
92Ryda SK 11:16:11
93IFK Göteborg 41:16:15
94Strängnäs-Malmby OL 11:16:26
95Skarpnäcks OL 11:17:57
96Umedalens IF / Övertorneå IF 11:17:58
97Västerbergslagens OL 41:18:05
98Ockelbo OK / Valbo AIF 11:18:16
99Lillomarka OL 11:18:17
100Skarpnäcks OL / Söders-Tyresö 21:22:05
101Nyköpings OK 11:24:26
102Segersta OK / Rehns BK 11:24:51
103Karlsbyhedens IK 11:28:25
104OK Hedströmmen 11:29:11
105Västerbergslagens OL 21:29:19
106OK Ravinen 31:29:23
107Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 31:29:35
108OK Djerf 11:32:30
109Västerbergslagens OL 31:34:44
110Surahammars SOK 21:37:07
111Östersunds OK / OK Storsjön 11:46:26
112Täby OK 11:46:37
113Falköpings AIK OK 11:48:59
114Arboga OK 11:49:00
115Sundsvalls OK 22:05:32
Högåkers OK / OK Renen 1ej godkänd
NAIS Orienteringsklubb / OK Roxen 1ej godkänd
IF Thor 3ej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 1ej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
Surahammars SOK 1ej godkänd
Avesta OK 2ej godkänd
OK Södertörn / Waxholms OK 112ej godkänd
Jönköpings OK / IK Hakarpspojkarna 1ej start

H12

134 startande
PlacNamnTidDiff
1Växjö OK 131:45
2Sundsvalls OK 134:28
3OK Kolmården 135:25
4Trollhättans SOK 136:04
5Jönköpings OK / OK Kåre 136:19
6Almby IK 136:21
7Lerums SOK / OK Landehof 136:22
8Sävedalens AIK / IK Hakarpspojkarna 136:30
9OK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 336:35
10IK Hakarpspojkarna 236:41
11Umeå OK 136:59
12Waxholms OK / Skellefteå OK 137:00
13IF Thor 138:39
14Järfälla OK / Tullinge SK 138:45
15OK Denseln 138:53
16IFK Mora OK 138:56
17OK Hällen / Nyköpings OK 138:58
18Nyköpings OK 239:18
19Halmstad OK 139:47
20OK Djerf 140:33
21Kils OK 141:15
22Vallentuna-Össeby OL 141:33
23Gränna-Bygdens OK / IK Vista 142:01
24OK Kåre / Sundsvalls OK 242:02
25OK Kåre 442:05
26OK Ravinen 142:11
27OK Renen / Umeå OK 242:14
28OK Nolaskogsarna 142:20
29Avesta OK / Korsnäs IF OK 142:40
30Segersta OK / Hudiksvalls OK 143:00
31Tibro OK 143:28
32Östersunds OK 143:31
33FK Vittus / OK Dacke 143:41
34Gamleby OK 144:04
35Sundbybergs IK 144:13
36KFUM Örebro OK / Avesta OK 245:32
37OK Pan-Kristianstad / Örkelljunga FK 145:40
38Hagaby GoIF Örebro 146:23
39Västerås SOK 146:28
40Finspångs SOK 146:30
41OK Skogsstjärnan 146:37
42OK Linné 247:09
43IF Thor 247:26
44Älvdalens IF OK 147:28
45OK Hammaren 247:32
46IK Gandvik 147:34
47Järfälla OK 247:35
48OK Tisaren 147:42
49IF Rigor 148:01
50IFK Enskede 148:29
51OK Ravinen 248:38
52Hudiksvalls OK 249:00
53SOK Viljan 149:17
54OK Linné 349:33
55KFUM Örebro OK 149:45
56FK Friskus-Varberg 149:50
57Snättringe SK 249:52
58Nyköpings OK 349:56
59Länna IF / Nyköpings OK 449:57
60OK Ravinen 450:13
61Garphyttans IF 150:25
62IK Hakarpspojkarna 350:37
63Leksands OK 151:32
64Linköpings OK 151:47
65Gustavsbergs OK 152:29
66OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 552:30
67OK Roxen 152:31
68NAIS Orienteringsklubb 152:59
69Bredaryds SOK 153:56
70Järfälla OK 453:59
71OK Nackhe 154:02
72Stora Tuna OK 154:18
73SOK Viljan 255:13
74OK Södertörn 155:16
75OK Södertörn 255:33
76OK Linné 155:58
77OK Tor 156:10
78Västerbergslagens OL 156:13
79Storviks IF 156:26
80Rånäs OK 156:30
81Valbo AIF 157:07
82Järfälla OK 357:12
83Ulricehamns OK / OK Kolmården 257:14
84Fagersta OK 157:34
85OK Tyr 158:23
86Linköpings OK 31:00:21
87OK Kåre 31:00:39
88Ockelbo OK / Valbo AIF 21:01:05
89OK Löftan 11:01:38
90IFK Göteborg 11:02:58
91Söders-Tyresö 11:03:01
92Linköpings OK 21:03:23
93IFK Mora OK 21:03:24
94IFK Lidingö SOK 11:05:08
95OK Kolmården 31:05:17
96OK Tyr 21:05:49
97Skarpnäcks OL 11:05:51
98Ockelbo OK 11:06:04
99Tullinge SK 31:06:53
100Tullinge SK 21:06:54
101OK Hällen 21:07:00
102Snättringe SK 11:07:18
103Järla Orientering 11:10:50
104Södertälje-Nykvarn OF 51:11:03
105Länna IF 11:14:28
106Ulricehamns OK 31:14:46
107OK Österåker 11:17:53
108Gustavsbergs OK 21:20:04
109Stora Tuna OK 21:21:29
110Dalaportens OL 21:23:13
111Ulricehamns OK 11:26:27
112OK Hammaren 11:27:46
113Länna IF / Sigtuna OK 31:34:46
114Sundbybergs IK 21:36:44
115Dalaportens OL 11:42:59
116Söders-Tyresö 21:44:18
117Arboga OK 12:14:21
Attunda OK 1ej godkänd
Vittjärvs IK 1ej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
Almby IK 2ej godkänd
Sigtuna OK / Attunda OK 2ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 4ej godkänd
OK Ravinen 5ej godkänd
OK Hedströmmen 1ej godkänd
Almby IK 3ej godkänd
Eds SK 1ej godkänd
Järfälla OK 5ej godkänd
Karlsbyhedens IK 1ej godkänd
Långhundra IF 1ej godkänd
Lillomarka OL 1ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
Länna IF / OK Rodhen 2ej start
OK Kolmården 2ej start

D12

147 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Kolmården 135:46
2Södertälje-Nykvarn OF / Västerås SOK 636:30
3IK Hakarpspojkarna 237:57
4IFK Göteborg / Sjövalla FK 138:26
5IK Hakarpspojkarna / Linköpings OK 138:37
6OK Nolaskogsarna 140:26
7Tjällmo-Godegårds OK 140:29
8Markbygdens OK 140:31
9OK Ravinen 340:32
10Finspångs SOK 340:35
11Trollhättans SOK 140:37
12Linköpings OK 340:39
13IFK Göteborg 240:41
14Falköpings AIK OK / IF Hagen 140:50
15IK Hakarpspojkarna 341:46
16Jönköpings OK 141:49
17OK Tyr 141:58
18Finspångs SOK 242:01
19Sundbybergs IK 142:07
20IFK Lidingö SOK / Söders-Tyresö 142:10
21Tumba-Mälarhöjden OK 142:17
22Leksands OK 142:36
23Domnarvets GOIF 342:44
24Eksjö SOK 142:46
25NAIS Orienteringsklubb / GOIF Tjalve 142:53
26OK Ravinen 243:24
27Finspångs SOK 143:26
28OK Kåre 343:34
29Gävle OK 143:50
30Vandrarringen 144:02
31IF Thor 144:06
32Nyköpings OK 144:08
33OK Renen / Övertorneå IF 244:10
34OK Milan / KFUM Örebro OK 144:16
35IFK Lidingö SOK 244:26
36Falköpings AIK OK 244:35
37IF Rigor 144:44
38SOK Viljan 145:27
39OK Linné 245:55
40IFK Mora OK / Domnarvets GOIF 148:23
41Tullinge SK 148:37
42Skarpnäcks OL 248:40
43OK Roxen 149:25
44OK Linné 449:36
45Sundsvalls OK 349:39
46FK Friskus-Varberg 149:49
47Bredaryds SOK / Västerviks OK 149:56
48Sundsvalls OK 650:44
49Korsnäs IF OK 251:07
50Hagaby GoIF Örebro 151:58
51OK Rodhen / Länna IF 251:59
52Stora Tuna OK / OK Kåre 252:27
53Almby IK 152:42
54OK Djerf / Dalaportens OL 252:45
55Sundsvalls OK 453:00
56OK Linné 153:34
57OK Djerf / OK Tyr 353:41
58IFK Mora OK / Haninge SOK 253:47
59Leksands OK 253:49
60Sundsvalls OK 153:54
61Sundsvalls OK 553:56
62OK Roslagen 154:02
63Avesta OK 154:23
64Nyköpings OK 254:25
65Alfta-Ösa OK 154:32
66OK Tisaren 155:04
67Östersunds OK 256:12
68Tullinge SK 256:28
69OK Södertörn 156:44
70Täby OK 256:47
71IFK Hedemora OK 157:17
72Västerbergslagens OL 257:26
73Trosabygdens OK / Ockelbo OK 157:54
74Garphyttans IF 258:17
75Kils OK 258:29
76Järfälla OK 158:38
77Västerbergslagens OL 159:13
78OK Djerf 159:52
79Umeå OK 21:01:49
80Södertälje-Nykvarn OF 81:01:51
81Tumba-Mälarhöjden OK 31:02:14
82Vallentuna-Össeby OL / Järla Orientering 31:02:40
83Avesta OK 21:02:54
84Västerås SOK 11:03:21
85Garphyttans IF 11:04:09
86Gamleby OK 31:04:13
87Skogspojkarnas OK 11:04:14
88OK Njudung 11:04:25
89Kils OK 11:04:34
90Täby OK 11:04:40
91OK Rodhen 11:04:43
92Sundsvalls OK 21:04:48
93Linköpings OK 21:04:56
94Snättringe SK 11:06:09
95OK Renen 11:06:40
96Södertälje-Nykvarn OF 31:06:48
97OK Ravinen 11:08:06
98OK Skärmen 11:08:07
99Järla Orientering 21:08:24
100Järla Orientering 11:08:32
101Korsnäs IF OK / IF Thor 31:08:42
102Umeå OK 11:08:43
103IK Gandvik 11:08:49
104Östersunds OK 31:08:51
105OK Ravinen 41:08:56
106Västerås SOK 21:08:58
107OK Linné 31:09:01
108Surahammars SOK 11:09:03
109OK Skärmen / Högåkers OK 21:10:02
110OK Gränsen 11:10:18
111Waxholms OK 11:10:36
112Långhundra IF 11:10:49
113Härnösands OK 21:11:15
114Eksjö SOK 21:11:50
115OK Österåker 11:11:54
116Tumba-Mälarhöjden OK 21:12:18
117Dalaportens OL / Älvsby IF OK 31:13:23
118OK Denseln / Östersunds OK 11:15:07
119Säterbygdens OK / Domnarvets GOIF 41:16:00
120Lillomarka OL 11:16:49
121Härnösands OK 11:17:04
122OK Tyr / Grycksbo IF OK 21:19:24
123Tullinge SK / Attunda OK 41:19:27
124Domnarvets GOIF 21:19:35
125Tullinge SK 31:20:06
126NAIS Orienteringsklubb 21:20:21
127Gamleby OK 11:24:47
128Skarpnäcks OL 11:27:17
129OK Hammaren 11:28:57
130Sundsvalls OK 71:29:24
131Sigtuna OK 11:29:45
132OK Hällen 11:33:23
133OK Tylöskog 11:33:24
134Örnsköldsviks OK 11:33:31
135OK Hedströmmen 11:33:41
136Sala OK 11:33:57
137KFUM Örebro OK 31:38:44
138KFUM Örebro OK 21:38:46
139Vandrarringen 21:44:17
140OK Hedströmmen 21:44:23
141Rånäs OK 11:47:24
Malungs OK Skogsmårdarna 1ej godkänd
Dalaportens OL 1ej godkänd
IF Rigor 2ej godkänd
Gamleby OK 2ej godkänd
Långhundra IF 2ej godkänd
Stora Tuna OK 1ej godkänd
Skogsluffarnas OK 1ej start
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1ej start
Vallentuna-Össeby OL / Sigtuna OK 2ej start

H10

94 startande
PlacNamnTidDiff
1Hudiksvalls OK 131:13
2OK Kåre 131:18
3Sundsvalls OK 331:40
4Nyköpings OK 134:36
5OK Ravinen 135:00
6OK Södertörn 135:02
7Finspångs SOK 235:04
8OK Renen 135:18
9OK Kåre / Ockelbo OK 636:00
10OK Roxen 436:22
11OK Djerf / Kils OK 136:24
12OK Roxen 336:27
13Jönköpings OK 136:43
14OK Roxen 136:59
15Almby IK 137:03
16OK Tyr 237:06
17Nyköpings OK 237:11
18Stora Tuna OK 137:15
19Södertälje-Nykvarn OF / Täby OK 137:19
20Skarpnäcks OL 137:21
21OK Hammaren 137:41
22Östersunds OK 138:40
23OK Tisaren 138:42
24OK Österåker 238:43
25OK Tyr 138:45
26IFK Mora OK 138:54
27Haninge SOK 139:00
28Skogsluffarnas OK 439:06
29IF Thor 239:07
30Gävle OK 139:11
31Almby IK 239:15
32IF Thor 139:17
33OK Hammaren 339:47
34Storviks IF 140:20
35Härnösands OK 140:22
36Tullinge SK 140:23
37Skogsluffarnas OK 240:46
38KFUM Örebro OK 240:52
39Garphyttans IF 240:54
40OK Österåker 140:55
41Karlsbyhedens IK / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 340:57
42Skogsluffarnas OK 140:58
43Waxholms OK 141:07
44OK Kåre 541:18
45Malungs OK Skogsmårdarna 141:28
46Säterbygdens OK / Domnarvets GOIF 542:59
47OK Njudung 143:10
48OK Skärmen 143:12
49Skogspojkarnas OK 143:18
50OK Tyr / OK Älgen 343:19
51Västerviks OK / Gamleby OK 143:23
52Gävle OK 244:00
53OK Kåre 444:02
54Skogsluffarnas OK 344:05
55OK Kåre 244:07
56Finspångs SOK 144:09
57OK Roxen 244:23
58KFUM Örebro OK 344:34
59Sundsvalls OK 244:35
60HJS-Vansbro OK 144:37
61OK Denseln 146:32
62Ljusdals OK / Hudiksvalls OK 246:53
63OK Hällen 146:59
64Lillomarka OL 147:35
65NAIS Orienteringsklubb 148:39
66Karlsbyhedens IK 250:36
67OK Hedströmmen / Eskilstuna OL 150:39
68Karlsbyhedens IK 150:46
69Tullinge SK 351:04
70Länna IF / OK Linné 153:15
71Länna IF 253:35
72OK Kåre 356:41
73Surahammars SOK 258:36
74OK Kåre 759:12
75KFUM Örebro OK 159:27
76Västerbergslagens OL 159:32
77Valbo AIF 21:04:59
78Leksands OK 11:05:09
79Långhundra IF / Östersunds OK 21:05:10
80Valbo AIF 31:05:39
81Järla Orientering 11:06:41
82OK Tor 11:06:47
83Garphyttans IF 11:06:50
84Grycksbo IF OK 11:14:12
IK Hakarpspojkarna 1ej godkänd
Lillomarka OL 2ej godkänd
OK Tisaren 2ej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
Sundsvalls OK 1ej godkänd
Surahammars SOK 1ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
Västerbergslagens OL 2ej godkänd
IFK Hedemora OK 1ej start
OK Linné / OK Hammaren 2ej start
Stora Tuna OK 2ej start

D10

83 startande
PlacNamnTidDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 129:25
2Nyköpings OK / IF Thor 131:33
3OK Linné 231:40
4OK Ravinen 131:43
5Stora Tuna OK 134:24
6OK Kolmården 134:29
7Trosabygdens OK / Nyköpings OK 534:51
8OK Dacke 137:25
9IK Hakarpspojkarna 238:05
10Skogspojkarnas OK / Linköpings OK 138:45
11OK Tyr 138:54
12Järfälla OK 138:59
13KFUM Örebro OK 139:12
14Tullinge SK 239:13
15IK Gandvik 239:36
16OK Tylöskog / OK Roxen 539:41
17Västerås SOK 139:45
18Domnarvets GOIF 139:50
18IFK Mora OK 139:50
20Snättringe SK 139:52
21Sundsvalls OK 239:55
22IK Hakarpspojkarna 140:14
23OK Skärmen 140:15
24OK Ravinen 240:17
25OK Linné 140:25
26Nyköpings OK 240:57
27Avesta OK 241:51
28Sundsvalls OK / VK Uvarna 343:29
29Järla Orientering 143:32
30HJS-Vansbro OK / Västerbergslagens OL 543:33
31Södertälje-Nykvarn OF 743:40
32Forsa OK 143:42
33IFK Enskede 243:48
34OK Hammaren / Gävle OK 143:57
35Nyköpings OK 343:59
36Tjällmo-Godegårds OK / Finspångs SOK 144:02
37Sundbybergs IK / Skarpnäcks OL 144:05
38Leksands OK 144:20
39Södertälje-Nykvarn OF 144:27
40Dalaportens OL 244:29
41IK Hakarpspojkarna 344:30
42Domnarvets GOIF / Vallentuna-Össeby OL 145:11
43Karlsbyhedens IK / Västerås SOK 445:21
44OK Kåre 345:25
45OK Kåre 245:26
46OK Kåre 445:33
47Korsnäs IF OK 345:49
48OK Rodhen 145:50
49Östersunds OK 145:59
50Tullinge SK 346:21
51Västerås SOK 247:23
52Avesta OK 148:16
53IFK Enskede 149:07
54Sala OK 149:22
55Västerbergslagens OL 249:50
56Skellefteå OK / Sundsvalls OK 150:04
57OK Bävern 150:22
58IK Gandvik 151:37
59IFK Lidingö SOK 153:30
60OK Nolaskogsarna 158:07
61OK Roxen 158:17
62Sigtuna OK 158:26
63Hagaby GoIF Örebro 158:37
64Linköpings OK / Domnarvets GOIF 258:46
65Västerås SOK / Fagersta OK 358:54
66Domnarvets GOIF 31:03:28
67Vallentuna-Össeby OL / Arboga OK 31:06:28
68Gustavsbergs OK 11:07:03
69NAIS Orienteringsklubb 11:13:02
70Dalaportens OL 11:13:48
71Dalaportens OL 31:13:56
72Grycksbo IF OK 11:13:57
73NAIS Orienteringsklubb 21:14:09
74Forsa OK 21:17:08
75Arboga OK 11:19:04
76Jönköpings OK 11:19:06
77Örnsköldsviks OK 11:19:11
78Länna IF 11:25:09
Nyköpings OK 4ej godkänd
Almby IK 1ej godkänd
Tullinge SK 1ej godkänd
Vallentuna-Össeby OL / Grycksbo IF OK 2ej godkänd
OK Skärmen / Brattås CK 2utom tävlan
Östersunds OK 2ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser