Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Haninge SOK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 2H16 (85)45:35
1. Felix Persson22:057+0:1322:057
2. Johan Giberg23:3010+2:0145:353-4
13Haninge SOK / OK Ravinen 1H17-20 (25)1:00:05
1. Albin Andersson27:299+4:1227:299
2. Joakim Skärlén32:3614+9:421:00:0513+4
14Haninge SOK / Järfälla OK 1D14 (123)48:29
1. Nina Persson22:4815+2:3122:4815
2. Marie-Chantal Ballnus25:4120+4:3748:2914-1
27Haninge SOK 1H10 (95)39:00
1. Gustav Storell25:1960+12:0025:1960
2. Erik Nederheim13:412+1:4439:0027-33
58IFK Mora OK / Haninge SOK 2D12 (147)53:47
1. Julia Meijer21:1436+3:0421:1436
2. Martina Mäkelä32:3385+14:5753:4758+22
78Haninge SOK 1H16 (85)1:31:06
1. Martin Skärlén46:2680+24:3446:2680
2. Gustav Nirvin44:4073+23:111:31:0678-2
89Skarpnäcks OL / Haninge SOK 1H14 (127)1:05:12
1. Linus Halvorsen41:14117+21:0141:14117
2. Jakob Gadefors Nau23:5839+5:581:05:1289-28

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58IFK Mora OK / Haninge SOK 2D12 (147)53:47
1. Julia Meijer21:1436+3:0421:1436
2. Martina Mäkelä32:3385+14:5753:4758+22

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Haninge SOK / Järfälla OK 1D14 (123)48:29
1. Nina Persson22:4815+2:3122:4815
2. Marie-Chantal Ballnus25:4120+4:3748:2914-1

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Haninge SOK / OK Ravinen 1H17-20 (25)1:00:05
1. Albin Andersson27:299+4:1227:299
2. Joakim Skärlén32:3614+9:421:00:0513+4

Skarpnäcks OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
89Skarpnäcks OL / Haninge SOK 1H14 (127)1:05:12
1. Linus Halvorsen41:14117+21:0141:14117
2. Jakob Gadefors Nau23:5839+5:581:05:1289-28

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 2H16 (85)45:35
1. Felix Persson22:057+0:1322:057
2. Johan Giberg23:3010+2:0145:353-4

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser