Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 4H16 (85)1:23:13
1. Jesper Nyström33:5960+12:0733:5960
2. Henrik Willamo49:1481+27:451:23:1369+9

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Järfälla OK / Södertälje-Nykvarn OF 2H14 (127)43:57
1. Johan Lundbäck21:0516+0:5221:0516
2. David Borg22:5224+4:5243:57160

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Södertälje-Nykvarn OF / Nyköpings OK 2D14 (123)48:30
1. Signe Nilsson22:209+2:0322:209
2. Sofia Wigle26:1025+5:0648:3015+6

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
84Södertälje-Nykvarn OF / OK Hällen 1H14 (127)1:02:56
1. Oskar Källman33:4395+13:3033:4395
2. Martin Bygdén29:1371+11:131:02:5684-11

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 1D16 (75)49:10
1. Amanda Kleijn24:0415+1:5424:0415
2. Vilma Von Krusenstierna25:066+1:5649:105-10

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Södertälje-Nykvarn OF / OK Måsen 1H16 (85)45:57
1. Felix Lindell Öhman22:2414+0:3222:2414
2. Erik Wigle23:3311+2:0445:577-7

Södertälje-Nykvarn OF

15 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Södertälje-Nykvarn OF / Västerås SOK 6D12 (147)36:30
1. Klara Borg18:133+0:0318:133
2. Klara Sjöström18:172+0:4136:302-1
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 1D16 (75)49:10
1. Amanda Kleijn24:0415+1:5424:0415
2. Vilma Von Krusenstierna25:066+1:5649:105-10
7Södertälje-Nykvarn OF / OK Måsen 1H16 (85)45:57
1. Felix Lindell Öhman22:2414+0:3222:2414
2. Erik Wigle23:3311+2:0445:577-7
15Södertälje-Nykvarn OF / Nyköpings OK 2D14 (123)48:30
1. Signe Nilsson22:209+2:0322:209
2. Sofia Wigle26:1025+5:0648:3015+6
16Järfälla OK / Södertälje-Nykvarn OF 2H14 (127)43:57
1. Johan Lundbäck21:0516+0:5221:0516
2. David Borg22:5224+4:5243:57160
17Södertälje-Nykvarn OF 1H17-20 (25)1:07:26
1. Christoffer Ahlsén30:3618+7:1930:3618
2. Jonathan Ahlsén36:5017+13:561:07:2617-1
19Södertälje-Nykvarn OF / Täby OK 1H10 (95)37:19
1. Noa Berglund21:2550+8:0621:2550
2. Axel Rystedt15:5412+3:5737:1919-31
31Södertälje-Nykvarn OF 7D10 (82)43:40
1. Ella Liwell23:3352+9:1023:3352
2. Lovisa Borg20:0731+6:2543:4031-21
39Södertälje-Nykvarn OF 1D10 (82)44:27
1. Stina Bygdén23:3352+9:1023:3352
2. Alexandra Stål20:5434+7:1244:2739-13
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 4H16 (85)1:23:13
1. Jesper Nyström33:5960+12:0733:5960
2. Henrik Willamo49:1481+27:451:23:1369+9
80Södertälje-Nykvarn OF 8D12 (147)1:01:51
1. Karolina Hede24:0763+5:5724:0763
2. Olivia Welarius37:44106+20:081:01:5180+17
84Södertälje-Nykvarn OF / OK Hällen 1H14 (127)1:02:56
1. Oskar Källman33:4395+13:3033:4395
2. Martin Bygdén29:1371+11:131:02:5684-11
96Södertälje-Nykvarn OF 3D12 (147)1:06:48
1. Sophie Brennan36:26122+18:1636:26122
2. Alma Gauffin30:2275+12:461:06:4896-26
104Södertälje-Nykvarn OF 5H12 (134)1:11:03
1. Viktor Löfgren28:3493+12:5428:3493
2. David Brennan42:29112+26:321:11:03104+11
Södertälje-Nykvarn OF 4H12 (134)ej godkänd
1. Alexander Ahlsén34:44110+19:0434:44110
2. Erik Månssonej godkändej godkänd

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19Södertälje-Nykvarn OF / Täby OK 1H10 (95)37:19
1. Noa Berglund21:2550+8:0621:2550
2. Axel Rystedt15:5412+3:5737:1919-31

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Södertälje-Nykvarn OF / Västerås SOK 6D12 (147)36:30
1. Klara Borg18:133+0:0318:133
2. Klara Sjöström18:172+0:4136:302-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser