Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Jönköpings OK / OK Kåre 1H12 (134)36:19
1. Erik Ling18:4621+3:0618:4621
2. Christoffer Lindgren17:334+1:3636:195-16

Korsnäs IF OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D10 (82)29:25
1. Elsa Kaipe14:593+0:3614:593
2. Moa Bergqvist14:263+0:4429:251-2
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 1H17-20 (25)49:41
1. Albin Bergkvist23:353+0:1823:353
2. Emil Åberg26:065+3:1249:415+2
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 4D16 (75)50:20
1. Alva Ringi22:269+0:1622:269
2. Ronja Jungåker27:5427+4:4450:2015+6
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D12 (147)ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

Ockelbo OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9OK Kåre / Ockelbo OK 6H10 (95)36:00
1. Olle Dalin19:1919+6:0019:1919
2. Olle Hallner16:4117+4:4436:009-10

OK Kåre

29 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D10 (82)29:25
1. Elsa Kaipe14:593+0:3614:593
2. Moa Bergqvist14:263+0:4429:251-2
2OK Kåre 1H10 (95)31:18
1. Wille Söderqvist19:2120+6:0219:2120
2. Olle Ringi11:57131:182-18
5Jönköpings OK / OK Kåre 1H12 (134)36:19
1. Erik Ling18:4621+3:0618:4621
2. Christoffer Lindgren17:334+1:3636:195-16
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 1D16 (75)49:10
1. Amanda Kleijn24:0415+1:5424:0415
2. Vilma Von Krusenstierna25:066+1:5649:105-10
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 1H17-20 (25)49:41
1. Albin Bergkvist23:353+0:1823:353
2. Emil Åberg26:065+3:1249:415+2
5OK Kåre / Västerbergslagens OL 2D17-20 (12)1:02:33
1. Matilda Eriksson27:332+2:4427:332
2. Kajsa Mattsson35:005+9:351:02:335+3
7OK Kåre 2H17-20 (25)52:14
1. Eric Danielsson24:446+1:2724:446
2. Erik Berglund27:307+4:3652:147+1
9OK Kåre / Ockelbo OK 6H10 (95)36:00
1. Olle Dalin19:1919+6:0019:1919
2. Olle Hallner16:4117+4:4436:009-10
9OK Kåre 1D17-20 (12)1:08:43
1. Hanna Sahlin32:3811+7:4932:3811
2. Julia Adolfsson36:058+10:401:08:439-2
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 4D16 (75)50:20
1. Alva Ringi22:269+0:1622:269
2. Ronja Jungåker27:5427+4:4450:2015+6
22OK Kåre 2D14 (123)49:54
1. Ida Johnsson24:4437+4:2724:4437
2. Tove Ringi25:1012+4:0649:5422-15
24OK Kåre / Sundsvalls OK 2H12 (134)42:02
1. Petter Erlandsson20:0933+4:2920:0933
2. Jakob Widelund21:5334+5:5642:0224-9
25OK Kåre 4H12 (134)42:05
1. Markus Melén19:0322+3:2319:0322
2. Albin Sjöblom23:0246+7:0542:0525+3
28OK Kåre 3D12 (147)43:34
1. Emilia johnsson20:5232+2:4220:5232
2. Alma Birklin22:4228+5:0643:3428-4
36OK Kåre / Leksands OK 1D14 (123)52:31
1. Cecilia Lindgren24:3734+4:2024:3734
2. Isabella Joons27:5446+6:5052:3136+2
44OK Kåre 3D10 (82)45:25
1. Lina Widelund24:1759+9:5424:1759
2. Ylva Hansson21:0838+7:2645:2544-15
44OK Kåre 5H10 (95)41:18
1. Olle Östlund21:1345+7:5421:1345
2. Olle Gahnshag20:0546+8:0841:1844-1
45OK Kåre 2D10 (82)45:26
1. Julia Hagelberg Nordahl23:2950+9:0623:2950
2. Ida Jonsson21:5743+8:1545:2645-5
46OK Kåre 4D10 (82)45:33
1. Nora Nordlund23:3554+9:1223:3554
2. Enni Lundberg21:5844+8:1645:3346-8
52Stora Tuna OK / OK Kåre 2D12 (147)52:27
1. Lovisa Mases23:3552+5:2523:3552
2. Klara Ersson28:5263+11:1652:27520
53OK Kåre 4H10 (95)44:02
1. Hugo Atterbrand20:0935+6:5020:0935
2. Olof Olsson23:5371+11:5644:0253+18
55OK Kåre 2H10 (95)44:07
1. Nils Pettersson21:0844+7:4921:0844
2. Hilma Dalin22:5967+11:0244:0755+11
62OK Kåre / Leksands OK 1H16 (85)1:12:47
1. Viktor Berg (Leksands OK)29:1849+7:2629:1849
2. Martin Danielsson (Leksands OK)43:2971+22:001:12:4762+13
66OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 5H12 (134)52:30
1. Leo Alvolin27:0677+11:2627:0677
2. Johannes Wengelin25:2460+9:2752:3066-11
68OK Kåre 2H16 (85)1:23:11
1. Rasmus Nordgren45:3378+23:4145:3378
2. Lucas Granberg37:3862+16:091:23:1168-10
72OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 1H14 (127)1:00:47
1. Melker Nordgren24:2337+4:1024:2337
2. Karl Granath36:2492+18:241:00:4772+35
72OK Kåre 3H10 (95)56:41
1. Walter Söderqvist21:5255+8:3321:5255
2. Oskar Kaipe34:4983+22:5256:4172+17
74OK Kåre 7H10 (95)59:12
1. Hilda Perman34:1883+20:5934:1883
2. Alvin Edbäck24:5474+12:5759:1274-9
87OK Kåre 3H12 (134)1:00:39
1. Jon Hansson24:3355+8:5324:3355
2. Esbjörn Risberg36:06108+20:091:00:3987+32
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D12 (147)ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
52Stora Tuna OK / OK Kåre 2D12 (147)52:27
1. Lovisa Mases23:3552+5:2523:3552
2. Klara Ersson28:5263+11:1652:27520

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
24OK Kåre / Sundsvalls OK 2H12 (134)42:02
1. Petter Erlandsson20:0933+4:2920:0933
2. Jakob Widelund21:5334+5:5642:0224-9

Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
66OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 5H12 (134)52:30
1. Leo Alvolin27:0677+11:2627:0677
2. Johannes Wengelin25:2460+9:2752:3066-11
72OK Kåre / Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 1H14 (127)1:00:47
1. Melker Nordgren24:2337+4:1024:2337
2. Karl Granath36:2492+18:241:00:4772+35

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Kåre / Södertälje-Nykvarn OF 1D16 (75)49:10
1. Amanda Kleijn24:0415+1:5424:0415
2. Vilma Von Krusenstierna25:066+1:5649:105-10

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5OK Kåre / Västerbergslagens OL 2D17-20 (12)1:02:33
1. Matilda Eriksson27:332+2:4427:332
2. Kajsa Mattsson35:005+9:351:02:335+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser