Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Gävle OK

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Gävle OK / IF Thor 2D16 (75)ej start
1. Elsa Wirdbyej startej start
2. Anna Carlsonej startej start

IF Thor

17 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Nyköpings OK / IF Thor 1D10 (82)31:33
1. Hanna Anängen14:282+0:0514:282
2. Emelie Svärd17:059+3:2331:3320
2OK Linné / IF Thor 1H16 (85)44:21
1. Olle Grywenz22:078+0:1522:078
2. Erik Hannrup22:145+0:4544:212-6
8IF Thor 1D16 (75)49:18
1. Alva Lindell24:0014+1:5024:0014
2. Lina Svärd25:188+2:0849:188-6
13IF Thor 1H12 (134)38:39
1. Viktor Jemth17:5613+2:1617:5613
2. Aron Hellgren20:4321+4:4638:39130
16Långhundra IF / IF Thor 1D14 (123)48:59
1. Ebba Lindell23:3418+3:1723:3418
2. Alva Jonsson25:2515+4:2148:5916-2
29IF Thor 2H10 (95)39:07
1. Malte Hellgren18:2616+5:0718:2616
2. Axel Andersson20:4153+8:4439:0729+13
31IF Thor 1D12 (147)44:06
1. Ester Blomster20:2127+2:1120:2127
2. Hanna Jonsell23:4535+6:0944:0631+4
32IF Thor 1H10 (95)39:17
1. Albin Jemth16:4012+3:2116:4012
2. Hugo Blomster22:3764+10:4039:1732+20
38IF Thor 2H16 (85)55:03
1. Emil Jonsell25:5639+4:0425:5639
2. Hugo Bäsén29:0741+7:3855:0338-1
43IF Thor 2H12 (134)47:26
1. David Berglund23:4848+8:0823:4848
2. Love Bylund23:3849+7:4147:2643-5
57IF Thor 3H16 (85)1:08:05
1. Matviy Khotyaintsev33:5159+11:5933:5159
2. Victor Bylund34:1458+12:451:08:0557-2
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 4H16 (85)1:23:13
1. Jesper Nyström33:5960+12:0733:5960
2. Henrik Willamo49:1481+27:451:23:1369+9
76IF Thor 4D14 (123)1:04:28
1. Elsa Karlsson31:2278+11:0531:2278
2. Alva Nyström33:0675+12:021:04:2876-2
78IF Thor 1H14 (127)1:02:20
1. Arvid Bylund30:3381+10:2030:3381
2. Anton Segerman31:4780+13:471:02:2078-3
91IF Thor 2D14 (123)1:15:57
1. Ellen Grantinger33:3391+13:1633:3391
2. Rita Söderbaum42:2495+21:201:15:57910
101Korsnäs IF OK / IF Thor 3D12 (147)1:08:42
1. Ida Klasér31:55111+13:4531:55111
2. Ellen Hannrup36:47102+19:111:08:42101-10
IF Thor 3D14 (123)ej godkänd
1. Elsa Bäsén26:5552+6:3826:5552
2. Lotta Weyhenmeyerej godkändej godkänd
Gävle OK / IF Thor 2D16 (75)ej start
1. Elsa Wirdbyej startej start
2. Anna Carlsonej startej start

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
101Korsnäs IF OK / IF Thor 3D12 (147)1:08:42
1. Ida Klasér31:55111+13:4531:55111
2. Ellen Hannrup36:47102+19:111:08:42101-10

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Långhundra IF / IF Thor 1D14 (123)48:59
1. Ebba Lindell23:3418+3:1723:3418
2. Alva Jonsson25:2515+4:2148:5916-2

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Nyköpings OK / IF Thor 1D10 (82)31:33
1. Hanna Anängen14:282+0:0514:282
2. Emelie Svärd17:059+3:2331:3320

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2OK Linné / IF Thor 1H16 (85)44:21
1. Olle Grywenz22:078+0:1522:078
2. Erik Hannrup22:145+0:4544:212-6

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
69Södertälje-Nykvarn OF / IF Thor 4H16 (85)1:23:13
1. Jesper Nyström33:5960+12:0733:5960
2. Henrik Willamo49:1481+27:451:23:1369+9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser