Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
122OK Tyr / Grycksbo IF OK 2D12 (147)1:19:24
1. Linn Andersson39:52129+21:4239:52129
2. Elin Bryggar39:32116+21:561:19:24122-7

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30Kils OK / OK Tyr 3D14 (123)51:50
1. Nora Holmgård21:574+1:4021:574
2. Nicolina Moberg29:5352+8:4951:5030+26
46Kils OK / OK Tyr 1H16 (85)59:31
1. Jonathan Uller29:3253+7:4029:3253
2. Samuel Axelsson29:5944+8:3059:3146-7

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
57OK Djerf / OK Tyr 3D12 (147)53:41
1. Matilda Holm23:5259+5:4223:5259
2. Amanda Alfredsson29:4969+12:1353:4157-2

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
73OK Tyr / OK Enen 2H16 (85)1:24:12
1. Viktor Alfredsson35:4168+13:4935:4168
2. Emma Bernersson48:3178+27:021:24:1273+5

OK Tyr

15 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Tyr 1D10 (82)38:54
1. Julia Forsgren20:1312+5:5020:1312
2. Emma Alfredsson18:4124+4:5938:5411-1
16OK Tyr 2H10 (95)37:06
1. Linus Nilsson16:3811+3:1916:3811
2. Isak Carlsson20:2850+8:3137:0616+5
17OK Tyr 1D12 (147)41:58
1. Cornelia Kindlund19:4615+1:3619:4615
2. Rebecca Take22:1225+4:3641:5817+2
25OK Tyr 1H10 (95)38:45
1. Oscar Andersson21:3452+8:1521:3452
2. Danilo Moberg17:1119+5:1438:4525-27
30Kils OK / OK Tyr 3D14 (123)51:50
1. Nora Holmgård21:574+1:4021:574
2. Nicolina Moberg29:5352+8:4951:5030+26
33OK Tyr 1H14 (127)48:16
1. Mattias Hane22:2729+2:1422:2729
2. Gustav Perman25:4953+7:4948:1633+4
43OK Tyr / Tullinge SK 3H16 (85)57:03
1. Oskar Nyman28:1744+6:2528:1744
2. Lukas Arkäng28:4639+7:1757:0343-1
46Kils OK / OK Tyr 1H16 (85)59:31
1. Jonathan Uller29:3253+7:4029:3253
2. Samuel Axelsson29:5944+8:3059:3146-7
50OK Tyr / OK Älgen 3H10 (95)43:19
1. Anton Jonsson23:5256+10:3323:5256
2. Albert Brohede19:2741+7:3043:1950-6
57OK Djerf / OK Tyr 3D12 (147)53:41
1. Matilda Holm23:5259+5:4223:5259
2. Amanda Alfredsson29:4969+12:1353:4157-2
58OK Tyr / Västvärmlands OK 1D14 (123)59:56
1. Elsa Albinsson26:5449+6:3726:5449
2. Klara Johansson33:0274+11:5859:5658+9
73OK Tyr / OK Enen 2H16 (85)1:24:12
1. Viktor Alfredsson35:4168+13:4935:4168
2. Emma Bernersson48:3178+27:021:24:1273+5
85OK Tyr 1H12 (134)58:23
1. Isak Wikström28:1189+12:3128:1189
2. Simon Albinsson30:1284+14:1558:2385-4
96OK Tyr 2H12 (134)1:05:49
1. Tobias Hällman44:05121+28:2544:05121
2. Fredrik Hane21:4433+5:471:05:4996-25
122OK Tyr / Grycksbo IF OK 2D12 (147)1:19:24
1. Linn Andersson39:52129+21:4239:52129
2. Elin Bryggar39:32116+21:561:19:24122-7

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
50OK Tyr / OK Älgen 3H10 (95)43:19
1. Anton Jonsson23:5256+10:3323:5256
2. Albert Brohede19:2741+7:3043:1950-6

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
43OK Tyr / Tullinge SK 3H16 (85)57:03
1. Oskar Nyman28:1744+6:2528:1744
2. Lukas Arkäng28:4639+7:1757:0343-1

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58OK Tyr / Västvärmlands OK 1D14 (123)59:56
1. Elsa Albinsson26:5449+6:3726:5449
2. Klara Johansson33:0274+11:5859:5658+9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser