Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36KFUM Örebro OK / Avesta OK 2H12 (134)45:32
1. Anton Kruse24:4157+9:0124:4157
2. Rasmus Lindberg20:5123+4:5445:3236-21

KFUM Örebro OK

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10KFUM Örebro OK 1H14 (127)42:19
1. Melker Forsberg20:307+0:1720:307
2. Marcus Klasenius21:4912+3:4942:1910+3
13KFUM Örebro OK 1D10 (82)39:12
1. Julia Gustafsson21:3520+7:1221:3520
2. Johanna Berg17:3713+3:5539:1213-7
34OK Milan / KFUM Örebro OK 1D12 (147)44:16
1. Sanna Sander21:1537+3:0521:1537
2. Karin Lindgren23:0133+5:2544:1634-3
35KFUM Örebro OK 1H16 (85)53:18
1. Jonatan Gustafsson22:2212+0:3022:2212
2. Filip Örn30:5649+9:2753:1835+23
36KFUM Örebro OK / Avesta OK 2H12 (134)45:32
1. Anton Kruse24:4157+9:0124:4157
2. Rasmus Lindberg20:5123+4:5445:3236-21
38KFUM Örebro OK 2H10 (95)40:52
1. Albin Klasenius25:2463+12:0525:2463
2. Olle Malm15:288+3:3140:5238-25
46OK Tisaren / KFUM Örebro OK 2H14 (127)52:10
1. Linus Malm30:5584+10:4230:5584
2. Valter Pettersson21:1510+3:1552:1046-38
55KFUM Örebro OK 1H12 (134)49:45
1. Gustav Askroth26:4771+11:0726:4771
2. Hugo Örn22:5844+7:0149:4555-16
58KFUM Örebro OK 3H10 (95)44:34
1. Viktor Jonhed16:079+2:4816:079
2. Nils Skymberg28:2779+16:3044:3458+49
75KFUM Örebro OK 1H10 (95)59:27
1. Lisa Malm26:2972+13:1026:2972
2. Oscar Askroth32:5882+21:0159:2775+3
83KFUM Örebro OK 1D14 (123)1:08:09
1. Lovisa Gustafsson24:2929+4:1224:2929
2. Julia Berg43:4099+22:361:08:0983+54
137KFUM Örebro OK 3D12 (147)1:38:44
1. Stina Kvarnefjord1:00:52141+42:421:00:52141
2. Elsa Vidlund37:52108+20:161:38:44137-4
138KFUM Örebro OK 2D12 (147)1:38:46
1. Tess Fransson1:00:52141+42:421:00:52141
2. Elin Jonhed37:54109+20:181:38:46138-3

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34OK Milan / KFUM Örebro OK 1D12 (147)44:16
1. Sanna Sander21:1537+3:0521:1537
2. Karin Lindgren23:0133+5:2544:1634-3

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
46OK Tisaren / KFUM Örebro OK 2H14 (127)52:10
1. Linus Malm30:5584+10:4230:5584
2. Valter Pettersson21:1510+3:1552:1046-38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser