Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30OK Kolmården / Finspångs SOK 2H16 (85)50:56
1. Johan Lindman25:1537+3:2325:1537
2. Gustaf Hedegård25:4120+4:1250:5630-7

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 2D16 (75)1:13:03
1. Emilia Samuelsson34:0464+11:5434:0464
2. Emma Eriksson38:5959+15:491:13:0361-3

OK Kolmården

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 1D12 (147)35:46
1. Linnea Lund18:10118:101
2. Kerstin Ljungemyr17:36135:4610
3OK Kolmården 1H12 (134)35:25
1. Carl Hedegård19:2827+3:4819:2827
2. Sverre Röjgård15:57135:253-24
3OK Kolmården 1D17-20 (12)59:45
1. Märta Berggren30:095+5:2030:095
2. Moa Hedegård29:363+4:1159:453-2
5OK Kolmården 1H14 (127)40:27
1. Leo Johansson21:1722+1:0421:1722
2. Arvid Westerberg19:103+1:1040:275-17
6OK Kolmården 1D10 (82)34:29
1. Yrsa Röjgård18:3811+4:1518:3811
2. Annie Lund15:514+2:0934:296-5
7OK Kolmården 2D17-20 (12)1:07:00
1. Julia Eriksson30:547+6:0530:547
2. Emilia Östlund36:069+10:411:07:0070
10OK Kolmården 3D17-20 (12)1:10:34
1. Tora Westerberg31:268+6:3731:268
2. Ebba Westerberg39:0810+13:431:10:3410+2
30OK Kolmården / Finspångs SOK 2H16 (85)50:56
1. Johan Lindman25:1537+3:2325:1537
2. Gustaf Hedegård25:4120+4:1250:5630-7
30OK Roxen / OK Kolmården 3D16 (75)54:46
1. Victoria Asketun27:3741+5:2727:3741
2. Lisa Berggren27:0922+3:5954:4630-11
48OK Kolmården 1D14 (123)56:34
1. Fanny Östlund26:5449+6:3726:5449
2. Elin Netz29:4050+8:3656:3448-1
61NAIS Orienteringsklubb / OK Kolmården 2D16 (75)1:13:03
1. Emilia Samuelsson34:0464+11:5434:0464
2. Emma Eriksson38:5959+15:491:13:0361-3
83Ulricehamns OK / OK Kolmården 2H12 (134)57:14
1. Lucas Efraimsson26:2767+10:4726:2767
2. Carl-Henrik Wass30:4789+14:5057:1483+16
95OK Kolmården 3H12 (134)1:05:17
1. Aron Enström31:26104+15:4631:26104
2. Anton Munsin33:51102+17:541:05:1795-9
OK Kolmården 2H12 (134)ej start
1. Carl-Henrik Wassej startej start
2. ej startej start

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30OK Roxen / OK Kolmården 3D16 (75)54:46
1. Victoria Asketun27:3741+5:2727:3741
2. Lisa Berggren27:0922+3:5954:4630-11

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83Ulricehamns OK / OK Kolmården 2H12 (134)57:14
1. Lucas Efraimsson26:2767+10:4726:2767
2. Carl-Henrik Wass30:4789+14:5057:1483+16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser