Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Avesta OK / Korsnäs IF OK 1H12 (134)42:40
1. Lucas Wanner24:1451+8:3424:1451
2. Joel Golsäter18:269+2:2942:4029-22

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Korsnäs IF OK / Bromma-Vällingby SOK 1D14 (123)48:10
1. Tilda Golsäter22:048+1:4722:048
2. Elin Bjessmo26:0624+5:0248:106-2

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Korsnäs IF OK / Domnarvets GOIF 3D14 (123)56:05
1. Maja Bergqvist31:3381+11:1631:3381
2. Elsa Nilsson24:328+3:2856:0544-37

HJS-Vansbro OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 2H16 (85)57:24
1. Zeb Palm28:3045+6:3828:3045
2. Johannes Ögren28:5440+7:2557:2444-1
47HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 2D14 (123)56:29
1. Lilian Palm24:0821+3:5124:0821
2. Jennifer Svensson32:2168+11:1756:2947+26

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
101Korsnäs IF OK / IF Thor 3D12 (147)1:08:42
1. Ida Klasér31:55111+13:4531:55111
2. Ellen Hannrup36:47102+19:111:08:42101-10

Korsnäs IF OK

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D10 (82)29:25
1. Elsa Kaipe14:593+0:3614:593
2. Moa Bergqvist14:263+0:4429:251-2
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 1H17-20 (25)49:41
1. Albin Bergkvist23:353+0:1823:353
2. Emil Åberg26:065+3:1249:415+2
6Korsnäs IF OK / Bromma-Vällingby SOK 1D14 (123)48:10
1. Tilda Golsäter22:048+1:4722:048
2. Elin Bjessmo26:0624+5:0248:106-2
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 4D16 (75)50:20
1. Alva Ringi22:269+0:1622:269
2. Ronja Jungåker27:5427+4:4450:2015+6
29Avesta OK / Korsnäs IF OK 1H12 (134)42:40
1. Lucas Wanner24:1451+8:3424:1451
2. Joel Golsäter18:269+2:2942:4029-22
44HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 2H16 (85)57:24
1. Zeb Palm28:3045+6:3828:3045
2. Johannes Ögren28:5440+7:2557:2444-1
44Korsnäs IF OK / Domnarvets GOIF 3D14 (123)56:05
1. Maja Bergqvist31:3381+11:1631:3381
2. Elsa Nilsson24:328+3:2856:0544-37
47Korsnäs IF OK 3D10 (82)45:49
1. Elsa Golsäter24:4964+10:2624:4964
2. Mira Nordin21:0035+7:1845:4947-17
47HJS-Vansbro OK / Korsnäs IF OK 2D14 (123)56:29
1. Lilian Palm24:0821+3:5124:0821
2. Jennifer Svensson32:2168+11:1756:2947+26
49Korsnäs IF OK 2D12 (147)51:07
1. Agnes Wallin27:4285+9:3227:4285
2. Thea Nordin23:2534+5:4951:0749-36
58Korsnäs IF OK 1H16 (85)1:08:38
1. Viktor Wallin34:0661+12:1434:0661
2. John Granath34:3259+13:031:08:3858-3
60OK Hedströmmen / Korsnäs IF OK 3D14 (123)1:00:19
1. Paula Blockhammar29:2669+9:0929:2669
2. Malin Wilhelmsson30:5358+9:491:00:1960-9
101Korsnäs IF OK / IF Thor 3D12 (147)1:08:42
1. Ida Klasér31:55111+13:4531:55111
2. Ellen Hannrup36:47102+19:111:08:42101-10
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D12 (147)ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60OK Hedströmmen / Korsnäs IF OK 3D14 (123)1:00:19
1. Paula Blockhammar29:2669+9:0929:2669
2. Malin Wilhelmsson30:5358+9:491:00:1960-9

OK Kåre

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D10 (82)29:25
1. Elsa Kaipe14:593+0:3614:593
2. Moa Bergqvist14:263+0:4429:251-2
5Korsnäs IF OK / OK Kåre 1H17-20 (25)49:41
1. Albin Bergkvist23:353+0:1823:353
2. Emil Åberg26:065+3:1249:415+2
15Korsnäs IF OK / OK Kåre 4D16 (75)50:20
1. Alva Ringi22:269+0:1622:269
2. Ronja Jungåker27:5427+4:4450:2015+6
Korsnäs IF OK / OK Kåre 1D12 (147)ej start
1. ej startej start
2. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser