Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Daladubbeln, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Daladubbeln, stafett
Arrangörsorganisationer: Karlsbyhedens IK / Korsnäs IF OK
Datum: lördag 17 oktober 2015

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 2H16 (85)45:35
1. Felix Persson22:057+0:1322:057
2. Johan Giberg23:3010+2:0145:353-4

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Nyköpings OK 2/Tumba Mälarhöjden OKH16 (85)ej godkänd
1. Max Igor Kajanus49:0781+27:1549:0781
2. Axel Sundinej godkändej godkänd

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9OK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 3H12 (134)36:35
1. Oscar Aneland17:298+1:4917:298
2. Elias Adebrant19:0614+3:0936:359+1

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
80Sundbybergs IK / Tumba-Mälarhöjden OK 3H16 (85)1:41:12
1. Tobias Abrahamsson55:2284+33:3055:2284
2. Erik Åberg45:5076+24:211:41:1280-4

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
67Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 1D14 (123)1:01:35
1. Klara Bolin29:2168+9:0429:2168
2. Ebba Adebrant32:1465+11:101:01:3567-1
107Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 3D14 (123)1:29:35
1. Katja Leickt35:37101+15:2035:37101
2. Hanna Åberg53:58109+32:541:29:35107+6

Tumba-Mälarhöjden OK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 2H16 (85)45:35
1. Felix Persson22:057+0:1322:057
2. Johan Giberg23:3010+2:0145:353-4
9OK Ravinen / Tumba-Mälarhöjden OK 3H12 (134)36:35
1. Oscar Aneland17:298+1:4917:298
2. Elias Adebrant19:0614+3:0936:359+1
21Tumba-Mälarhöjden OK 1D12 (147)42:17
1. Kerstin Åberg21:0734+2:5721:0734
2. Ebba Kolmodin21:1013+3:3442:1721-13
25Tumba-Mälarhöjden OK 1D16 (75)52:44
1. Ellinor Östervall26:0030+3:5026:0030
2. Emma Persson26:4417+3:3452:4425-5
41Tumba-Mälarhöjden OK 1H16 (85)56:12
1. Ruben Hylander25:4138+3:4925:4138
2. Alexander Käll30:3147+9:0256:1241+3
67Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 1D14 (123)1:01:35
1. Klara Bolin29:2168+9:0429:2168
2. Ebba Adebrant32:1465+11:101:01:3567-1
80Sundbybergs IK / Tumba-Mälarhöjden OK 3H16 (85)1:41:12
1. Tobias Abrahamsson55:2284+33:3055:2284
2. Erik Åberg45:5076+24:211:41:1280-4
81Tumba-Mälarhöjden OK 3D12 (147)1:02:14
1. Emelie Lilja23:4857+5:3823:4857
2. Lydia Hylander38:26112+20:501:02:1481+24
107Tullinge SK / Tumba-Mälarhöjden OK 3D14 (123)1:29:35
1. Katja Leickt35:37101+15:2035:37101
2. Hanna Åberg53:58109+32:541:29:35107+6
116Tumba-Mälarhöjden OK 2D12 (147)1:12:18
1. Elsa Käll27:4887+9:3827:4887
2. Philippa Biander44:30125+26:541:12:18116+29
Nyköpings OK 2/Tumba Mälarhöjden OKH16 (85)ej godkänd
1. Max Igor Kajanus49:0781+27:1549:0781
2. Axel Sundinej godkändej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1H12 (134)ej godkänd
1. Ludvig Langeej godkändej godkänd
2. Viktor Sandelin23:3448+7:37ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser