Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Påskyran

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Påskyran
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 19 april 2014

D21

6 730 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika DeptaOK Pan-Kristianstad48:387:13
2Sara Snogerup LinseLunds OK52:50+4:127:51
3Julia DahlHelsingborgs SOK53:22+4:447:55
4Emelie EklöfLunds OK55:50+7:128:17
5Kajsa HedinHjärnarps GH OL58:57+10:198:45
6Frida HedinHjärnarps GH OL1:00:11+11:338:56
7Matilda OlssonIFK Lidingö SOK1:00:25+11:478:58
8Felicia FeursteinTormestorps IF1:00:46+12:089:01
9Agnes SöderlundTormestorps IF1:02:54+14:169:20
10Camilla BergmannAllerød OK1:05:47+17:099:46
11Caroline LindelöwHärlövs IF1:09:19+20:4110:17
12Kjersti Adela WestinKristiansand OK1:11:22+22:4410:36
13Erika ErikssonSkattkärrs IF1:13:39+25:0110:56
14Sabina OlssonSkåneslättens OL1:19:42+31:0411:50
15Madeleine AttforsSävedalens AIK1:21:03+32:2512:02
16Tove UddMarkbygdens OK1:25:52+37:1412:45

H21

9 640 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KristenssonLeksands OK50:455:15
2Johan ModigOK Pan-Kristianstad54:08+3:235:36
3Erik ModigOK Pan-Kristianstad1:00:07+9:226:14
4Erik LenningSkåneslättens OL1:03:55+13:106:37
5Björn HellrupHelsingborgs SOK1:04:11+13:266:39
6Andreas NilssonMarkaryds FK1:09:51+19:067:14
7Göran SundblomLunds OK1:12:10+21:257:29
8Stefan RoosGöteborg-Majorna OK1:13:05+22:207:34
9Joel KristianssonSkåneslättens OL1:13:32+22:477:37
10Martin WendtLunds OK1:13:40+22:557:38
11Mikael PihlLunds OK1:16:19+25:347:55
12Marcus UllmanOK Alehof1:16:30+25:457:56
13Mattias KillanderHästveda OK1:17:35+26:508:02
14Magnus TenghagenHärlövs IF1:17:44+26:598:03
15Emil SvenssonHjärnarps GH OL1:19:03+28:188:12
16Jonas NybergOK Alehof1:19:28+28:438:14
17Viktor HenmyrOK Vilse 871:22:17+31:328:32
18Rickard NilssonFK Finn1:24:08+33:238:43
19Joel UddMarkbygdens OK1:34:45+44:009:49
Patrik LindebergSkåneslättens OLej start
André BjärbyFrosta OKej start

D21 Kort

5 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL43:038:29
2Malin JensenOK Kontinent51:08+8:0510:05
3Marlene BjärehedMalmö OK51:53+8:5010:14
4Lotta NilssonOK Alehof53:39+10:3610:34
5Elin SvenssonHjärnarps GH OL55:01+11:5810:51
6Emma MånssonÖrkelljunga FK1:13:53+30:5014:34
7Matilda StenssonHelsingborgs SOK1:14:36+31:3314:42
8Sofie HavängMalmö OK1:19:13+36:1015:37
9Evelina EkelundMalmö OK1:31:00+47:5717:56

H21 Kort

7 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EnarssonLunds OK1:13:419:13
2Anton MånssonÖrkelljunga FK1:36:12+22:3112:02
3Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL1:52:54+39:1314:07
4Björn LinseLunds OK1:54:41+41:0014:21

H20

7 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:17:199:48
2Niclas DelinFK Göingarna1:25:14+7:5510:48

H18

6 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moltas ViebkeMalmö OK58:378:40
2Andreas Duc JørgensenAllerød OK1:09:40+11:0310:18

D16

4 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BredfeltLunds OK38:428:00
2Ebba SöderlundTormestorps IF39:21+0:398:08
3Tova HermodssonLunds OK43:35+4:539:01
4Nellie HenrikssonTormestorps IF46:21+7:399:35
5Emmy HelmerssonHässleholms OK52:05+13:2310:46
6Emilie WestinPorsgrunn OL53:13+14:3111:01
7Elinor DelinFK Åsen57:03+18:2111:48
8Emelie FeursteinTormestorps IF1:04:47+26:0513:24
Astrid EinarssonTormestorps IFej start

H16

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK39:016:58
2Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK42:13+3:127:32
3Erik WinbladhLunds OK45:14+6:138:04
4Lasse Fugmann ThamdrupAllerød OK46:05+7:048:13
5Emil Olander LorenzAllerød OK51:45+12:449:14
6Adam SegerslättSkåneslättens OL53:04+14:039:28
7Eskil Nordahl FundalAllerød OK53:37+14:369:34
8Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:02:33+23:3211:10
9Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:08:03+29:0212:09
10Erik JönssonLunds OK1:09:07+30:0612:20

D16 Kort

3 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frederikke DanielsenAllerød OK47:3012:46
Caroline Bregendorf LaybournAllerød OKej godkänd
Amelie NordhEslövs FKej start

H16 Kort

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LarssonSkåneslättens OL1:37:2924:22

D14

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonOK Älme37:179:19
2Irmalinn NilssonHärlövs IF39:00+1:439:45
3Hanna JohannessonRonneby OK39:16+1:599:49
4Tina LjungqvistLunds OK45:15+7:5811:18
5Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna48:39+11:2212:09
6Astrid EricssonLunds OK54:09+16:5213:32
7Julia ElverlindOK Tranan55:46+18:2913:56
8Carolin GradinAndrarums IF59:55+22:3814:58
9Tilda HenrikssonTormestorps IF1:07:46+30:2916:56
Maja TenghagenHärlövs IFej godkänd
Linn NordhEslövs FKej start
Matilda HagstrandLerums SOKej start
Lovisa LagerHalmstad OKej start

H14

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HedbergLunds OK33:278:21
2Ludvig HallabroHässleholms OK33:49+0:228:27
3Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK34:11+0:448:32
4Povel HedbergLunds OK37:57+4:309:29
5Mikkel Lau PetersenAllerød OK43:58+10:3110:59
6Fabian AnderssonAndrarums IF49:55+16:2812:28
7Andreas OscarssonSøllerød OK1:00:42+27:1515:10
8Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:00:48+27:2115:12
9Samuel LåstbomHärlövs IF1:06:03+32:3616:30
10Julius PukeYstads OK1:16:47+43:2019:11
Oscar EhrnbornAndrarums IFej start

D14 Kort

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera UhrbergBrattås CK1:05:4021:19
2Anna AronssonHässleholms OK1:11:00+5:2023:03

D12

3 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK35:1511:26
2Elin HugossonLunds OK39:03+3:4812:40
3Tuva FalkSundbybergs IK41:48+6:3313:34
4Tova LevinssonMalmö OK54:23+19:0817:39
5Elsa EricssonLunds OK57:18+22:0318:36
6Tyra PeterssonHelsingborgs SOK1:07:34+32:1921:56
Clara EhrnbornAndrarums IFej start

H12

3 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HedbergLunds OK25:088:09
2Theis MunktvedAllerød OK28:29+3:219:14
3Johan WinbladhLunds OK28:55+3:479:23
4Viggo JohanssonSkåneslättens OL31:21+6:1310:10
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK32:04+6:5610:24
6Ivar HelmerssonHässleholms OK32:57+7:4910:41
7Edvin SelinFK Göingarna33:20+8:1210:49
8Herman AlbinssonOK Skogsfalken36:14+11:0611:45
9Felix GustafssonLunds OK36:25+11:1711:49
10Brian AhlmAndrarums IF36:28+11:2011:50
11Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL39:27+14:1912:48
12Klas LjungqvistLunds OK42:30+17:2213:47
13Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK59:36+34:2819:21
14Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK1:00:06+34:5819:30
15Stellan GradinAndrarums IF1:12:43+47:3523:36

D12 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ElverlindOK Tranan30:2912:00
2Julia SörensenOK Kontinent48:59+18:3019:17

D10

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda Kärner GroossAllerød OK33:2613:09
2Maja FalkSundbybergs IK41:40+8:1416:24
3Tuva SelinFK Göingarna42:21+8:5516:40
4Louisa OscarssonSøllerød OK53:16+19:5020:58
5Maja SörensenOK Kontinent1:19:26+46:0031:16

H10

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BjörckOK Älme23:409:19
2Svante SelinFK Göingarna27:29+3:4910:49
3Wilmer SelinFK Göingarna27:40+4:0010:53
4Axel TenghagenHärlövs IF32:31+8:5112:48
5Albin HugossonLunds OK32:46+9:0612:54
6Emil AlbinssonOK Skogsfalken36:24+12:4414:19
7Ludwig AnderssonAndrarums IF46:08+22:2818:09
8Alfred JohanssonOK Alehof1:00:23+36:4323:46

D35

6 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Merete NørgaardAllerød OK51:388:27
2Maria MickelåkerAndrarums IF55:28+3:509:04
3Linda RanbroHelsingborgs SOK56:13+4:359:12
4Camilla SelinFK Göingarna1:00:12+8:349:51
5Johanna HärwellEslövs FK1:01:25+9:4710:03

H35

7 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:03:397:57
2Johan HedmanSöders-Tyresö1:08:41+5:028:35
3Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:10:27+6:488:49
4Linus MalmstenMalmö OK1:26:05+22:2610:46
Henrik EklundLunds OKutgått

D40

5 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK44:508:50
2Anna LjungqvistLunds OK50:28+5:389:57
3Linda WesterlundFrosta OK53:43+8:5310:35
4Erika BjörckTormestorps IF54:58+10:0810:50
5Jenny WinbladhLunds OK57:11+12:2111:16
6Jessica BjörckOK Älme58:59+14:0911:38
7Ellinor JohanssonOK Alehof1:00:26+15:3611:55
8Lenka WestinPorsgrunn OL1:07:23+22:3313:17
9Anna BjärbyFrosta OK1:10:28+25:3813:53
10Anna ReimerTormestorps IF1:15:25+30:3514:52
11Cecilia HugossonLunds OK1:27:26+42:3617:14
12Jenny GustafssonLunds OK1:28:01+43:1117:21
Sara HenrikssonTormestorps IFutgått

H40

7 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SelinFK Göingarna55:307:02
2Heide PerssonAndrarums IF56:02+0:327:06
3Ronny FalkSundbybergs IK59:19+3:497:31
4Fredrik HugossonLunds OK1:00:04+4:347:37
5Fabian LjungquistLunds OK1:00:29+4:597:40
6Lars VestlingIF Thor1:07:08+11:388:31
7Robert LidströmTullinge SK1:07:25+11:558:33
8Stefan KoggRonneby OK1:07:53+12:238:36
9Torben NørgaardAllerød OK1:09:13+13:438:47
10Pär FridsellOK Pan-Kristianstad1:09:17+13:478:47
11Jesper GroossAllerød OK1:10:34+15:048:57
12Mats RanbroHelsingborgs SOK1:10:43+15:138:58
13Magnus JonassonMalmö OK1:16:40+21:109:43
14Nils HelmerssonHässleholms OK1:20:27+24:5710:12
15Mikael NilssonOK Kontinent1:21:31+26:0110:20
16Stefan AdolfssonEslövs FK1:21:44+26:1410:22
17Jonas HjalmarssonHjärnarps GH OL1:55:49+1:00:1914:41
Magnus NilssonAndrarums IFej start

D45

4 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghOK Sorø39:108:06
2Ingela EkelövSkåneslättens OL39:20+0:108:08
3Marie OlssonÖrkelljunga FK41:52+2:428:40
4Ingela ThoressonAndrarums IF44:14+5:049:09
5Josefine AlbinssonOK Skogsfalken45:35+6:259:26
6Malin MalmbergMalmö OK47:27+8:179:49
7Helena KristianssonHässleholms OK50:22+11:1210:25
8Åsa HedinHjärnarps GH OL54:27+15:1711:16
9Ingela LevinssonMalmö OK56:35+17:2511:42
10Christina OlssonSkåneslättens OL56:39+17:2911:43
11Åsa EricssonLunds OK56:57+17:4711:47
12Helena ÅhlinHelsingborgs SOK59:03+19:5312:13
13Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:01:37+22:2712:45
14Karin OlssonMölndal Outdoor IF1:04:32+25:2213:21
15Ingrid JensenOK Kontinent1:06:46+27:3613:49
16Susanne JohannessonRonneby OK1:08:18+29:0814:08
17Gunilla PerssonMalmö OK1:10:11+31:0114:31
18Jytte Olander RasmussenAllerød OK1:28:16+49:0618:16
19Gitte OscarssonSøllerød OK1:30:34+51:2418:45

H45

6 760 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad43:596:30
2Magnus LarssonFK Göingarna44:01+0:026:30
3Thomas JohannessonRonneby OK46:36+2:376:53
4Niklas NilssonHärlövs IF46:39+2:406:54
5Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK48:30+4:317:10
6Mats BredfeltLunds OK52:24+8:257:45
7Johan RisbergTormestorps IF53:20+9:217:53
8Magnus OscarssonSøllerød OK54:44+10:458:05
9Raul HindovLunds OK56:48+12:498:24
10Lars MunktvedAllerød OK57:09+13:108:27
11Per-Olof AnderssonOK Tyringe57:33+13:348:30
12Anders EricssonLunds OK57:37+13:388:31
13Håkan ErikssonHästveda OK58:02+14:038:35
14Peter DeptaOK Pan-Kristianstad59:54+15:558:51
15Robert BertilssonLunds OK59:55+15:568:51
16Johan BökmanHelsingborgs SOK1:00:49+16:508:59
17Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:05:56+21:579:45
18Thomas LåstbomHärlövs IF1:06:24+22:259:49
18Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:06:24+22:259:49
20Stefan ReimerTormestorps IF1:06:55+22:569:53
21Lars ForngrenVallentuna-Össeby OL1:18:52+34:5311:40
22Christian DrewsDARC Berlin1:40:26+56:2714:51
23Jens ThamdrupAllerød OK2:02:58+1:18:5918:11
Claes HagstrandLerums SOKej start
Niklas EdvardssonHästveda OKej start

D50

4 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK38:439:14
2Anne UddMarkbygdens OK40:29+1:469:39
3Lena OlssonSkåneslättens OL42:01+3:1810:01
4Lena SöderlundTormestorps IF43:17+4:3410:19
5Ann-Kristin SjöströmLunds OK43:38+4:5510:24
6Britt-Marie BengtssonFK Åsen44:08+5:2510:31
7Ingela AnderssonLunds OK44:19+5:3610:34
8Anette ThoressonAndrarums IF45:04+6:2110:45
9Charlotte BergmannAllerød OK47:01+8:1811:13
10Christel OlssonFK Åsen47:27+8:4411:19
11Eva RuthbergTäby OK48:07+9:2411:29
12Monica JohanssonHjärnarps GH OL50:17+11:3412:00
13Yvonne AnderssonHässleholms OK50:33+11:5012:03
14Dorthe MunktvedAllerød OK55:30+16:4713:14
14Kati NémethStigmännen Karlshamns OK55:30+16:4713:14
16Wiveka ErnstssonFK Göingarna56:12+17:2913:24
17Ulla Place PetersenAllerød OK57:49+19:0613:47
18Lotta HanssonOK Kontinent58:51+20:0814:02
19Karin AnderssonSkåneslättens OL1:00:05+21:2214:20
20Brigitte DrewsDARC Berlin1:08:17+29:3416:17
Marita PhilipssonMarkaryds FKej start

H50

6 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan PålssonSkåneslättens OL38:066:14
2Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna40:32+2:266:38
3Lars SöderlundTormestorps IF42:37+4:316:58
4Tony MånssonHagaby GOIF45:19+7:137:25
5Bengt OlssonEslövs FK45:21+7:157:25
6Peter HedbergLunds OK45:39+7:337:28
7Ulf JungstrandOK Skogsfalken49:11+11:058:02
8Thomas JohanssonÖrkelljunga FK50:25+12:198:15
9Mats SvenssonHjärnarps GH OL50:26+12:208:15
10Magnus UllmanOK Alehof50:30+12:248:15
11Ulf LinderfalkSkåneslättens OL51:53+13:478:29
12Erik SimesOK Tyr55:05+16:599:00
13Lars HallabroHässleholms OK55:41+17:359:06 Ladda ner rutt i gpx-format
14Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL58:13+20:079:31
15Jan UhrbergBrattås CK1:03:02+24:5610:18
16Benjamin ViebkeMalmö OK1:07:04+28:5810:58
17Kjell SvenssonOK Älme1:08:59+30:5311:17
18Hans-Inge HanssonFrosta OK1:09:13+31:0711:19
19Håkan JönssonOK Kontinent1:11:10+33:0411:38
20Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:16:23+38:1712:30
21Stein ÖstbyMalmö OK1:39:39+1:01:3316:18
Sverker ErikssonOK Gyngeej godkänd
Stefan EdvardssonOK Torfinnej start
Anders JohanssonLunds OKej start

D55

4 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL39:079:20
2Ingrid SvantesdotterFK Göingarna40:19+1:129:37
3Anna Thorell-JönssonOK Kontinent41:23+2:169:52
4Christina SegerslättSkåneslättens OL43:54+4:4710:28
5Agneta ErforsOK Torfinn44:58+5:5110:43
6Märit GustafssonEds SK51:56+12:4912:23
7Gun EricssonSkåneslättens OL52:33+13:2612:32
8Kerstin NilssonMalmö OK1:27:20+48:1320:50
Annette DanielsenAllerød OKej godkänd

H55

5 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK38:576:57
2Sten GustafssonEds SK40:11+1:147:10
3Håkan PalmfjordKatrineholms OK42:48+3:517:38
4Bengt LarssonFK Göingarna45:00+6:038:02
5Kjell WestinPorsgrunn OL45:28+6:318:07
6Ingmar EkelövSkåneslättens OL48:35+9:388:40
7Lars StrandSkåneslättens OL52:14+13:179:19
8Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK54:48+15:519:47
9Stellan MartinssonOK Tyringe54:53+15:569:48
10Jan WahlströmSnättringe SK55:48+16:519:57
11Kyrre ThalbergLunds OK56:09+17:1210:01
12Patrick AdlercreutzLunds OK1:03:09+24:1211:16
13Troels Bent HansenAllerød OK1:05:12+26:1511:38
14Alf WestessonOK Kontinent1:07:35+28:3812:04
15Tor UddMarkbygdens OK1:07:44+28:4712:05
16Leif CarlssonOK Kontinent1:07:57+29:0012:08
17Stefan NilssonOK Kontinent1:29:41+50:4416:00
18Johnny Frands EriksenAllerød OK1:40:50+1:01:5318:00
Sten SegerslättSkåneslättens OLej start
Lenn AronssonLinköpings OKej start

D60

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonSkåneslättens OL35:149:19
2Gudrun NilssonLunds OK39:56+4:4210:33
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL48:56+13:4212:56
4Mona EnforsTockarps IK54:49+19:3514:30
5Margareta SchölinTockarps IK1:10:06+34:5218:32
6Barbro NilssonAndrarums IF1:17:57+42:4320:37

H60

5 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve ErnstssonFK Göingarna46:289:09
2Lennart HävrénTullinge SK49:18+2:509:43
3Lennart ErforsOK Torfinn50:30+4:029:57
4Gert OlssonTockarps IK52:15+5:4710:18
5Göran JohnssonSkåneslättens OL52:18+5:5010:18
6Olle BohmanHjärnarps GH OL52:35+6:0710:22
7Hans LarssonHässleholms OK54:17+7:4910:42
8Jan Olof FermFK Göingarna55:15+8:4710:53
9Olle EnforsTockarps IK55:55+9:2711:01
10Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK59:16+12:4811:41
11Stefan NilssonYstads OK59:29+13:0111:43
12Jan JönssonMalmö OK59:34+13:0611:44
13Kim FolanderOK Sorø1:00:45+14:1711:58
14Torgny OttossonOK Torfinn1:02:53+16:2512:24
15Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:03:35+17:0712:32
Lars LindborgTormestorps IFej godkänd
Lars JohanssonMalmö OKutgått
Roland DahlmanMalmö OKej start

D65

3 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn44:0712:01
2Berit SchannongMalmö OK44:12+0:0512:02
3Britt Forsell PirozziLunds OK46:00+1:5312:32
4Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL48:55+4:4813:19
5Karin PerssonOK Tyringe50:33+6:2613:46
6Karin BengtssonOK Kompassen52:59+8:5214:26
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK57:58+13:5115:47
8Bodil RutherOK Älme58:20+14:1315:53
9Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad59:10+15:0316:07
10Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:00:43+16:3616:32
11Margareta SjöbergLunds OK1:04:53+20:4617:40
12Britt BülowMalmö OK1:05:37+21:3017:52
13Britt ÅkessonHässleholms OK1:08:55+24:4818:46
14Kristin LindbergLunds OK1:19:56+35:4921:46

H65

4 800 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen37:087:44
2Bill SchölinTockarps IK42:43+5:358:53
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK42:54+5:468:56
4Erland MartinssonOK Tyringe46:27+9:199:40
5Östen BrunnelövSundbybergs IK48:13+11:0510:02
6Åke PerssonHjärnarps GH OL49:10+12:0210:14
7Roy OwessonHelsingborgs SOK51:24+14:1610:42
8Ingvar PerssonFK Åsen53:25+16:1711:07
9Conny HusénOK Roslagen54:29+17:2111:21
10Leif KarlssonFrosta OK55:45+18:3711:36
11Olle GranathSurahammars SOK56:03+18:5511:40
12Lars PerssonOK Kompassen56:08+19:0011:41
13Håkan NilssonMalmö OK56:32+19:2411:46
14Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK56:55+19:4711:51
15Bengt StåhlHjärnarps GH OL57:11+20:0311:54
16Gert OlssonSkåneslättens OL58:18+21:1012:08
17Leif AlfredssonVäxjö AIS59:16+22:0812:20
18Jan HanssonLunds OK1:01:29+24:2112:48
19Kent NilssonAndrarums IF1:02:01+24:5312:55
20Roland NilssonOK Kompassen1:03:33+26:2513:14
21Kaare HanssonMalmö OK1:04:31+27:2313:26
22Leif MalmMarkaryds FK1:04:48+27:4013:30
23Nils-Erik BondessonFrosta OK1:05:45+28:3713:41
24Bo BülowMalmö OK1:07:23+30:1514:02
25Mats TörngrenOK Linné1:07:26+30:1814:02
26Sven-Erik PerssonFrosta OK1:08:43+31:3514:18
27Jan FalkSundbybergs IK1:12:30+35:2215:06
28Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:12:36+35:2815:07
29Tommy HeldFK Åsen1:21:40+44:3217:00
Macke SelanderHelsingborgs SOKej start

D70

3 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonTockarps IK37:4812:00
2Helen AndertoftMarkaryds FK39:51+2:0312:39
3Gunilla GrönbladHärlövs IF43:19+5:3113:45
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK44:11+6:2314:01
5Karin JakobssonEslövs FK47:32+9:4415:05
6Lena PehrssonOK Silva50:27+12:3916:00
7Kerstin NilssonOK Gynge52:29+14:4116:39
8Brita DahlbergHässleholms OK52:30+14:4216:40
9Torill SvendsenLunds OK52:33+14:4516:40
10Ann-Charlotte JensenHässleholms OK55:36+17:4817:39
11Barbro NilssonAlvesta SOK1:02:17+24:2919:46
12Berit NilssonOK Älme1:07:07+29:1921:18
13Kerstin NilssonTormestorps IF1:11:40+33:5222:45

H70

4 190 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo OlofssonHästveda OK39:259:24
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:39+1:149:42
3Roland OffrellFrosta OK42:23+2:5810:06
4Erling SamuelssonOK Vilse 8745:14+5:4910:47
5Bo SvenssonTockarps IK45:24+5:5910:50
6Bengt NilssonAlvesta SOK46:33+7:0811:06
7Rune BergLunds OK46:54+7:2911:11
8Kjell DahlmanTormestorps IF48:51+9:2611:39
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad50:10+10:4511:58
10Erling LarssonHässleholms OK50:13+10:4811:59
11Lars HenrikssonOK Älme51:49+12:2412:22
12Sven RutherOK Älme51:50+12:2512:22
13Håkan BrostMalmö OK52:50+13:2512:36
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL53:07+13:4212:40
15Tom LindbergLunds OK53:45+14:2012:49
16Christer GrönbladHärlövs IF53:53+14:2812:51
17Bertil OlofssonAndrarums IF54:03+14:3812:53
18Lars LindénOK Gynge54:52+15:2713:05
19Nils-Åke NilssonHärlövs IF59:24+19:5914:10
20Allan SunnergrenHjärnarps GH OL59:31+20:0614:12
21Hubert HugossonOK Gynge1:01:38+22:1314:42
22Bertil OttossonFK Göingarna1:02:48+23:2314:59
23Jan JohanssonAndrarums IF1:03:23+23:5815:07
24Verner LönnqvistHärlövs IF1:05:33+26:0815:38
25Ewert NilssonOK Kompassen1:08:15+28:5016:17
26Peeter-Jaan KaskLunds OK1:08:49+29:2416:25
27Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:10:00+30:3516:42
28Karl Erik NilssonTormestorps IF1:11:19+31:5417:01
29Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:16:15+36:5018:11

D75

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK50:5217:07
2Barbro HugossonLunds OK54:45+3:5318:26
3Karin LexellOK Torfinn56:22+5:3018:58
Clarie EkOK Pan-Kristianstadutgått

H75

3 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL39:2410:25
1Ingemar SvenssonLunds OK39:2410:25
3Gunnar NilssonHärlövs IF40:28+1:0410:42
4Jan-Eric NelkingFK Åsen57:07+17:4315:06
5Gunnar FribergOK Kompassen59:54+20:3015:50
6Burne NilssonOK Torfinn1:00:03+20:3915:53
7Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:02:13+22:4916:27
8Einar SjöströmRävetofta OK1:03:15+23:5116:43
9Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:12:01+32:3719:03
10Ingemar TuressonMalmö OK1:16:41+37:1720:17
11Sedney HugossonLunds OK1:25:21+45:5722:34
Arne GustafssonMalmö OKej godkänd
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OLej godkänd
Bengt ÅbergFrosta OKutgått

H80

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF35:4012:00
2Klas TykessonSkåneslättens OL39:00+3:2013:07
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF41:06+5:2613:50
4Bengt EdvardssonOK Torfinn50:12+14:3216:54
Kjell BjörupLunds OKej godkänd
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H85

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL47:2915:59
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK52:23+4:5417:38
3Åke DahlströmFK Snapphanarna56:29+9:0019:01

Inskolning

1 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ignacio ArpiolaFK Bokenfullföljt
Simon BjörckTormestorps IFfullföljt
Emilia ElverlindOK Trananfullföljt
Anton HeldFK Åsenfullföljt
Måns LevinssonMalmö OKfullföljt
Sara LjungqvistLunds OKfullföljt
Jakob MånssonHässleholms OKfullföljt
Ebba RanbroHelsingborgs SOKfullföljt
Sigrid RasmussonHelsingborgs SOKfullföljt
Tove RosbergVäxjö OKfullföljt
Jakob StenEslövs FKfullföljt
Olivia SvenssonFK Åsenfullföljt
Clara TorneredFK Bokenfullföljt
Emma WikströmHästveda OKfullföljt
Jon WikströmHästveda OKfullföljt
Mathea YngveOK Kontinentfullföljt

U1

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IK23:0910:11
2Frida Kärner GroossAllerød OK39:27+16:1817:22
3Astrid UhrbergBrattås CK41:04+17:5518:05
4Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK46:04+22:5520:17

U2

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalte NørgaardAllerød OK22:498:58
2Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF25:05+2:169:52

Öppen motion 1

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonOK Torfinn28:0411:02
2Tess EkstrandHässleholms OK33:27+5:2313:10
3Audrey HanssonFrölunda OL34:51+6:4713:43
4Ville EkstrandHässleholms OK34:59+6:5513:46
5Isak ÖhgrenSävedalens AIK35:26+7:2213:57
6Jarvis HanssonFrölunda OL36:42+8:3814:26
7Mari PerssonPerstorp44:38+16:3417:34
8Agnes LindblomMalmö OK46:22+18:1818:15
9Sara MånssonHässleholms OK46:37+18:3318:21
10Henrik LindblomMalmö OK47:10+19:0618:34
11Filip NielsenFarum OK48:15+20:1118:59
12Felix JohanssonOK Alehof50:00+21:5619:41
13Eva BrunnelövSundbybergs IK50:05+22:0119:43
14Anette BohmanHjärnarps GH OL1:04:50+36:4625:31
15Kjell PerssonOK Älme1:06:09+38:0526:02
16Hanna Maria NielsenFarum OK1:13:42+45:3829:00
Adam LindblomMalmö OKej godkänd
Anna BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Linn LindblomMalmö OKej godkänd
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd

Öppen motion 2

3 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo EnerothLunds OK40:3111:40
2Helena Falck-JensenAllerød OK45:13+4:4213:01
3Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF45:47+5:1613:11
4Hanna ElfOkänd49:22+8:5114:13
5Kasper BergströmFrölunda OL52:55+12:2415:14
6Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:03:05+22:3418:10
7Tilda PerssonAndrarums IF1:05:43+25:1218:56
8Arvid RuthbergTäby OK1:08:22+27:5119:42
9Bastian BergströmFrölunda OL1:09:45+29:1420:06
10Tea EnerothLunds OK1:11:48+31:1720:41
11Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL1:13:48+33:1721:16
Yvonne PetersenPERSTORPej godkänd

Öppen motion 3

3 080 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HenrikssonLaholms IF OK36:1711:46
2Sofie LarsenMalmö OK40:18+4:0113:05
3Karin FlycktOkänd43:27+7:1014:06
4Gert BerggrenVäxjö AIS45:21+9:0414:43
5Nils JohannessonHelsingborgs SOK45:24+9:0714:44
6Marie LarsenMalmö OK49:12+12:5515:58
7Erik JohanssonFK Boken52:21+16:0416:59
8Veronika EkstrandHässleholms OK53:07+16:5017:14
9Robert LindblomMalmö OK56:32+20:1518:21
10Karin MalmgrenHjärnarps GH OL56:52+20:3518:27
11Kerstin JönssonVäxjö AIS57:09+20:5218:33
12Therese HavängMalmö OK57:23+21:0618:37
13Truls CarlssonSkåneslättens OL58:07+21:5018:52
14Christel HanssonOK Kontinent1:00:46+24:2919:43
15Birgit WahlströmSnättringe SK1:02:15+25:5820:12
16Anna BrodinOK Kontinent1:03:04+26:4720:28
17Jan DahlbergHässleholms OK1:03:30+27:1320:37
18Li-Min SvenssonOK Älme1:03:42+27:2520:40
19Karin LindénIS Kullen1:05:39+29:2221:18
20Helena JönssonLunds OK1:05:55+29:3821:24
21Åsa ArvidssonOkänd1:11:36+35:1923:14
22Hannah LarsenMalmö OK1:17:06+40:4925:01
23Stefan LarsenMalmö OK1:17:18+41:0125:05
24Margareta KillanderHästveda OK1:18:53+42:3625:36
25Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:21:04+44:4726:19
26Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:22:53+46:3626:54
27Marie AnderssonFrosta OK1:38:01+1:01:4431:49
Mats RosenbergNittedal OLej godkänd
Eva ÅbergFrosta OKej godkänd
Eva RosenbergNittedal OLutgått

Öppen motion 4

4 420 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ErikssonSkattkärrs IF44:1310:00
2Andrea ErforsOK Torfinn48:01+3:4810:51
3Stig JohanssonHelsingborgs SOK49:35+5:2211:13
4Anna KaskLunds OK50:20+6:0711:23
5Mia ÅbergEslövs FK50:50+6:3711:30
6Klaus NielsenFarum OK53:19+9:0612:03
7Aina JeppssonLunds OK54:37+10:2412:21
8Daniel HenrikssonLaholms IF OK59:44+15:3113:30
9Carina ÅkessonHässleholms OK1:02:05+17:5214:02
10Connie RoslundHässleholms OK1:02:35+18:2214:09
11Per EnerothLunds OK1:03:16+19:0314:18
12Lovisa ArvidssonOkänd1:03:30+19:1714:21
13Sofia StiblertTockarps IK1:04:41+20:2814:38
14Anders LevinssonMalmö OK1:04:47+20:3414:39
15Benny JohanssonMalmö OK1:05:25+21:1214:48
16Torsten LindénIS Kullen1:08:44+24:3115:33
17Göran RylanderSkåneslättens OL1:11:45+27:3216:13
18Björn PerssonHässleholms OK1:12:41+28:2816:26
19Ivar NilssonHässleholms OK1:14:20+30:0716:49
20Håkan MalmgrenMalmö OK1:16:24+32:1117:17
21Marie NordströmHjärnarps GH OL1:18:25+34:1217:44
22Paulin FrennbergFK Boken1:21:27+37:1418:25
23Jan HägerAndrarums IF1:23:04+38:5118:47
24Kristin JohnsonHelsingborgs SOK1:34:33+50:2021:23
25Sara JohnsonHelsingborgs SOK1:34:36+50:2321:24
26Emil JonssonHelsingborgs SOK1:39:06+54:5322:25
27Victor SkantzeSundbybergs IK1:51:34+1:07:2125:14
Sarah MacpheeAllerød OKej godkänd
Susanne Margaret OlssonSkåneslättens OLutgått
Katri RantonenOK Kontinentutgått

Öppen motion 5

3 720 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik OlssonEslövs FK34:589:23
2Sandra NilssonFK Åsen36:30+1:329:48
3Johan LindgårdFK Göingarna41:47+6:4911:13
4Ulf MalmbergMalmö OK42:34+7:3611:26
5Tobias MånssonHässleholms OK46:26+11:2812:28
6Magnus OlssonMölndal Outdoor IF47:01+12:0312:38
7Åsa BengtssonTäby OK47:13+12:1512:41
8Per StenEslövs FK48:44+13:4613:06
9Sofia PehrssonOK Alehof48:48+13:5013:07
10Lars-Ivar EricsonFK Åsen49:18+14:2013:15
11Bengt IvarssonOK Tyringe50:26+15:2813:33
12Margareta RylanderSkåneslättens OL50:39+15:4113:36
13Fredrik PålssonGRÖDINGE52:30+17:3214:06
14Göran MagnussonFrosta OK53:28+18:3014:22
15Kajsa BenattiSkåneslättens OL53:34+18:3614:23
16Gösta SvenssonMalmö OK53:53+18:5514:29
17Oliver SchmidtOK Kontinent54:33+19:3514:39
18Mona RosbergVäxjö OK56:13+21:1515:06
19Elin WulffOK Kompassen58:01+23:0315:35
20Gunnar LorentzenAllerød OK59:27+24:2915:58
21Siw BerggrenVäxjö AIS1:00:05+25:0716:09
22Nicky FredrikssonOkänd1:00:52+25:5416:21
22Karin JohanssonMalmö OK1:00:52+25:5416:21
24Christine RolanderJönköpings OK1:01:28+26:3016:31
25AnnaKarin PålssonOkänd1:03:44+28:4617:07
26Lena DanielssonHärlövs IF1:04:04+29:0617:13
27Fredrik NilssonTockarps IK1:04:06+29:0817:13
28Karin IrweOK Kompassen1:06:31+31:3317:52
29Lena IrweOK Kompassen1:06:34+31:3617:53
30Ann-Kristin OlssonSkåneslättens OL1:09:31+34:3318:41
31Lena NielsenHelsingborgs SOK1:09:36+34:3818:42
32Olivia UllmanOK Alehof1:13:29+38:3119:45
33Hanna LindquistTyresö friidrott1:13:37+38:3919:47
34Eva SkantzeSundbybergs IK1:17:02+42:0420:42
35Susanne GöranssonFrosta OK1:17:24+42:2620:48
36Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:18:02+43:0420:58
37Hannah PetersonOK Torfinn1:23:38+48:4022:28
38Ann-Louise Ehn-WestessonOK Kontinent1:26:18+51:2023:11
39Sofia HanssonOK Kontinent1:29:43+54:4524:07
40Carin BergmanLunds OK1:45:27+1:10:2928:20
Urban SchmidtOK Kontinentej godkänd
Folke SjöbergLunds OKej godkänd
Kristina PerssonHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 6

5 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan GrubbMalmö OK47:327:58
2Ola AndertoftMarkaryds FK1:12:16+24:4412:07
3Bengt JonssonHelsingborgs SOK1:14:47+27:1512:32
4Patrik JönssonHässleholms OK1:17:05+29:3312:56
5Carolina LandinMalmö OK1:20:00+32:2813:25

Öppen motion 7

3 060 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon YngveOK Kontinent24:458:05
2Anton UddOK Tyr25:13+0:288:14
3Camilla ÖhgrenSävedalens AIK30:09+5:249:51
4Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK30:57+6:1210:06
5Anders NilssonHässleholms OK33:39+8:5410:59
6John OlanderssonÖrkelljunga FK35:08+10:2311:28
7Jan JohanssonSkåneslättens OL36:23+11:3811:53
8Bo Anders NilssonLunds OK36:45+12:0012:00
9Amelie PeterssonHässleholms OK36:52+12:0712:02
10Anna WikströmHästveda OK36:57+12:1212:04
11Sandra SörensenOK Kontinent37:08+12:2312:08
12Peter HeldFK Åsen37:09+12:2412:08
13Mattias RöstinSöders-Tyresö37:38+12:5312:17
14Anna-Carin OlanderssonOK Tyringe38:11+13:2612:28
15Eva GustavssonAlvesta SOK40:13+15:2813:08
16Ingvar PerssonOK Tyringe40:22+15:3713:11
17Camilla CarlssonHärlövs IF40:33+15:4813:15
18Sofia GustavssonAlvesta SOK40:47+16:0213:19
19Roger OlssonYstads OK40:56+16:1113:22
20Bo BengtssonHässleholms OK41:02+16:1713:24
21Marika ElverlindOK Tranan42:50+18:0513:59
22Kerstin NilssonMarkaryds FK42:54+18:0914:01
23Lars AllbertsonOK Tylöskog45:19+20:3414:48
24Birgitta WingqvistRingsjö OK46:18+21:3315:07
25Lars-Göran BergquistSimrishamns OK46:44+21:5915:16
26Nils MårtenssonAndrarums IF47:08+22:2315:24
27Martin NilssonHässleholms OK48:22+23:3715:48
28Benkt AndersonLunds OK48:25+23:4015:49
29Roland ErikssonHästveda OK48:33+23:4815:51
30Rolf NilssonAndrarums IF48:35+23:5015:52
31Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK48:51+24:0615:57
32Åsa EnerothLunds OK50:39+25:5416:33
33Mats RosénHästveda OK50:47+26:0216:35
33Sonja HammarOK Kompassen50:47+26:0216:35
35Thomas WinbladhLunds OK52:12+27:2717:03
36Bengt BörjessonEslövs FK52:22+27:3717:06
37Tommy BengtssonHässleholms OK53:37+28:5217:31
38Matts AnderssonHässleholms OK53:56+29:1117:37
39Gunilla WingqvistIF Thor54:06+29:2117:40
40Börje MagnussonHästveda OK54:47+30:0217:54
41Emelie AnderssonHässleholms OK55:33+30:4818:09
42Bibzi PerssonHässleholms OK57:16+32:3118:42
43Helen NilssonHärlövs IF59:35+34:5019:28
44Agneta BengtssonSkåneslättens OL1:03:08+38:2320:37
45Allan HammarOK Kompassen1:03:51+39:0620:51
46Lennart MånssonRingsjö OK1:12:08+47:2323:34
47Ebbe PehrssonOK Silva1:32:44+1:07:5930:18
48Carol SibisiPerstorp1:51:21+1:26:3636:23
49Ore TouePERSTORP1:51:22+1:26:3736:23
50Stina o Axel ErikssonSkattkärrs IF1:51:45+1:27:0036:31
Torgny ÅstedtHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 8

4 800 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan CarlssonSkåneslättens OL34:117:07
2Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad34:21+0:107:09
3Mikael ÖhgrenSävedalens AIK34:36+0:257:12
4Emil WestessonOK Kontinent36:30+2:197:36
5Magnus HärwellEslövs FK36:46+2:357:39
6Björn CarlssonRingsjö OK37:21+3:107:46
7Magnus JönssonOK Kontinent37:37+3:267:50
8Egil SimesOK Tyr39:29+5:188:13
9Fredrik DahlbergHässleholms OK40:39+6:288:28
10Matts TenlandAndrarums IF40:50+6:398:30
11Patrik KarlssonOK Kontinent41:17+7:068:36
12Victor JensenOK Kontinent41:27+7:168:38
13Marcus HanssonFrölunda OL42:47+8:368:54
14Daniel NilssonHästveda OK43:19+9:089:01
15Bertil MånssonÖrkelljunga FK43:53+9:429:08
16Samuel YngveOK Kontinent43:58+9:479:09
17Stefan NilssonLunds OK44:02+9:519:10
18Ronja ArvidssonSkåneslättens OL45:21+11:109:26
19Göran LassingFrosta OK45:27+11:169:28
20Olle WindeliusFrosta OK46:24+12:139:40
21Atakilte BeyeneNässjö OK46:40+12:299:43
22Åke OlssonHässleholms OK49:10+14:5910:14
23Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK49:24+15:1310:17
24Per WikströmHästveda OK49:26+15:1510:17
25Stina OlanderssonOK Tyringe49:32+15:2110:19
26Anna ÅhlinHelsingborgs SOK50:13+16:0210:27
27Paul IripOkänd51:22+17:1110:42
28Mats OlssonSkåneslättens OL51:53+17:4210:48
29Viveka LassingFrosta OK52:50+18:3911:00
30Maria MagnussonKFUM Örebro OK53:28+19:1711:08
31Rolf NilssonFrosta OK53:39+19:2811:10
32Emanuel StridOK Torfinn54:01+19:5011:15
33Lena Norrman-NyströmIS Kullen54:14+20:0311:17
34Kim PetterssonHästveda OK54:31+20:2011:21
35Ambjörn LassingFrosta OK55:00+20:4911:27
36Helene NybergOK Kontinent55:01+20:5011:27
37Mattias SörensenOK Kontinent55:18+21:0711:31
38Patrick PerssonHärlövs IF56:06+21:5511:41
39Peter AhlströmMalmö OK56:29+22:1811:46
40Bo JohanssonOK Stigen57:45+23:3412:01
41Jan GradinAndrarums IF57:59+23:4812:04
42Sven Erik JönssonOK Tyringe58:04+23:5312:05
43Anna SjöströmLunds OK58:41+24:3012:13
44Bengt BengtssonTormestorps IF1:00:00+25:4912:30
45Sölve AnderssonFK Finn1:00:45+26:3412:39
46Anders HanssonOK Kontinent1:00:52+26:4112:40
47Anna RosenbergNittedal OL1:01:06+26:5512:43
48Kajsa CarlssonOK Kontinent1:01:57+27:4612:54
49Sten Åke KvistIS Kullen1:05:56+31:4513:44
50Roland GustavssonAlvesta SOK1:08:37+34:2614:17
51Leif MagnussonOK Torfinn1:09:13+35:0214:25
52Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:10:35+36:2414:42
53Sven OlssonSkåneslättens OL1:12:03+37:5215:00
54Anita OlssonSkåneslättens OL1:12:15+38:0415:03
55Niklas HenrikssonTormestorps IF1:12:23+38:1215:04
56Bo FältOK Kompassen1:13:35+39:2415:19
57Rolf PetersenOkänd1:16:33+42:2215:56
58Åsa LiljenbergEslövs FK1:37:27+1:03:1620:18
59Kristina LandgrenMalmö OK1:59:46+1:25:3524:57
Kersti KärnerAllerød OKdiskvalificerad
Ronny LiljenbergEslövs FKej godkänd
Simon LarssonOK Kontinentej godkänd
Håkan NybergOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 9

7 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AspegrenOK Kontinent51:556:41
2Jakob ForsseliusLinköpings OK52:37+0:426:46
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:01:25+9:307:54
4Simon MånssonÖrkelljunga FK1:11:15+19:209:10
5Joakim SkantzeSundbybergs IK1:12:07+20:129:17
6Tobias PerssonOK Kompassen1:13:18+21:239:26
7Willie OhlssonRävetofta OK1:15:28+23:339:43
8Torgil LassingFrosta OK1:15:31+23:369:43
9Johan EkelövSkåneslättens OL1:16:40+24:459:52
10Christian GlantzAndrarums IF1:17:37+25:4210:00
11Hans PerssonAndrarums IF1:24:10+32:1510:50
12Pär OttossonHåstad FK1:29:50+37:5511:34
13Andreas EnforsTockarps IK1:38:40+46:4512:42
14Simon RolanderJönköpings OK1:42:00+50:0513:08
15Anders YngveOK Kontinent1:43:21+51:2613:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser