Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

10MILA-kavlen

339 startande
PlacNamnTidDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 110:28:26
2IFK Göteborg 110:28:28
3Kalevan Rasti 110:28:35
4IFK Lidingö SOK 110:33:52
5Koovee 110:34:38
6Malungs OK Skogsmårdarna 110:37:44
7Järla Orientering 110:37:49
8Stora Tuna OK 110:45:13
9Ärla IF 110:45:25
10Ikaalisten Nouseva-Voima 110:48:30
11NTNUI 110:49:37
12OK Denseln 110:53:13
13IK Hakarpspojkarna 110:53:19
14IL Tyrving 110:53:23
15Lillomarka OL 110:56:23
16Halden SK 210:58:15
17IFK Mora OK 110:58:36
18OK Pan-Kristianstad 110:58:39
19Vaajakosken Terä 111:00:20
20Rajamäen Rykmentti 111:00:23
21Hiidenkiertäjät 111:00:43
22Kristiansand OK 111:00:45
23Fossum IF 111:00:56
24MS Parma 111:02:31
25Tampereen Pyrintö 111:06:44
26Frol IL 111:08:47
27OK Pan Århus 111:12:14
28Paimion Rasti 111:13:52
29OK Ravinen 111:14:37
30OK Trian 111:14:48
31Helsingin Suunnistajat 111:15:13
32Angelniemen Ankkuri 111:15:40
33OK Orion 111:21:29
34Rehns BK 111:26:52
35Nydalens SK 111:27:16
36Göteborg-Majorna OK 111:28:23
37Fredrikstad SK 111:28:26
38IGTISA 111:28:42
39OK Hällen 111:36:55
40Sävedalens AIK 111:36:59
41Kangasala SK 111:37:20
42OK Tisaren 111:42:34
43Nyköpings OK 111:43:27
44IFK Göteborg 211:43:59
45Hiisirasti 111:50:39
46Linköpings OK 111:50:43
47Lynx 111:50:45
48Espoon Suunta 111:54:03
49Tullinge SK 111:54:12
50Malungs OK Skogsmårdarna 211:54:17
51OK Hammaren 111:56:21
52Långhundra IF 111:57:07
53Pellon Ponsi 111:59:15
54Göteborg-Majorna OK 212:00:25
55Eksjö SOK 112:04:53
56OK Rodhen 112:05:43
57IFK Lidingö SOK 212:06:00
58Hestra IF 112:10:01
59Halden SK 312:11:31
60Freidig 112:11:35
61Koovee 212:13:53
62Järla Orientering 212:14:40
63Lahden Suunnistajat-37 112:17:06
64Varegg Fleridrett 112:18:24
65Hiidenkiertäjät 212:20:05
66OK Lokomotiva Pardubice / OK Kåre 112:24:26
67Södertälje-Nykvarn OF 212:27:19
68KFUM Örebro OK 112:27:38
69NTNUI 212:29:52
70IFK Mora OK 212:31:27
71OK Södertörn 112:33:11
72Ulricehamns OK 112:35:06
73Turun Metsänkävijät 212:35:08
74Kouvolan Suunnistajat 112:38:18
75Nord West 112:38:50
76Hagaby GoIF Örebro 112:38:56
77Växjö OK 112:39:02
78IFK Umeå 112:39:07
79OK Pan-Kristianstad 212:43:18
80Suunta Jyväskylä 112:44:19
81Gävle OK 112:44:56
82OK Pan Århus 212:46:14
83Halmstad OK 112:47:42
84OK Skogshjortarna 112:47:55
85Ski Team Forest 112:49:32
86OK Trian 212:51:01
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 112:54:03
88Vehkalahden Veikot 112:54:12
89Linköpings OK 212:54:56
90Heming Orientering 112:55:05
91Hämeenlinnan Suunnistajat 112:55:26
92Sävedalens AIK 212:59:15
93OK Roxen 112:59:31
94IK Hakarpspojkarna 213:08:45
95Täby OK 113:10:53
96OK Denseln 213:14:49
97Turun Suunnistajat 113:16:31
98Tumba-Mälarhöjden OK 113:16:42
99Leksands OK 113:17:22
100OK Skogsfalken / OK Vilse 87 113:17:24
101Skåneslättens OL 113:17:28
102Konnerud IL 113:17:36
103Rasti-Kurikka 113:20:01
104INTEAM 113:21:26
105Söders-Tyresö 113:21:33
106OK Alehof 113:22:55
107Bergnäsets AIK 113:24:24
108SK100 113:24:30
109Grycksbo IF OK 113:24:37
110Snättringe SK 113:24:48
111Järfälla OK 113:26:42
112IF Hagen 113:27:25
113Fossum IF 213:27:52
114SK Uusi 113:27:53
115Sundbybergs IK 113:28:18
116Helsingin Suunnistajat 213:30:29
117OK Kolmården 113:31:06
118Oppsal Orientering 113:31:36
119OK77 113:31:42
120Trollhättans SOK 113:32:18
121OK Orion 213:35:13
122OK Tisaren 213:35:42
123IF Femman 113:35:47
124TSM Praha 113:36:49
125NTNUI 313:37:26
126FK Friskus-Varberg 113:39:01
127Hauhon Sisu 113:41:04
128OK Nolaskogsarna 113:41:19
129Centrum OK 113:41:39
130BEGUN 113:42:50
131Nydalens SK 213:45:01
132Pannon Supersonics 113:45:35
133Finspångs SOK 113:46:48
134Ringsaker OK / Hamar OK / Løten o-lag / Raufoss I.L. Orientering 213:47:05
135Kristiansand OK 213:48:35
136Bredaryds SOK 113:51:43
137Freidig / Frol IL 213:55:23
138Motala AIF OL 113:56:30
139Sundsvalls OK 113:56:40
140OK Klemmingen 113:56:55
141Jönköpings OK 113:57:26
142Gotlands OF 113:57:38
143Lillomarka OL 214:02:06
144Jämsän Retki-Veikot 114:02:12
145Skogslöparna 114:02:20
146Espoon Suunta 214:03:06
147Rasti-Lukko 114:03:24
148Kamrat och IF KIF 114:03:35
149Asker SK 114:03:53
150Ärla IF 214:10:00
151GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 114:10:21
152SBS Vikke 114:10:26
153OK Milan 114:11:07
154IFK Mora OK 314:11:37
155Västerås SOK 114:12:42
156Fredrikstad SK 214:17:08
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 314:22:18
158OK Linné 314:23:00
159IFK Lidingö SOK 314:23:42
160Kalmar OK / Nybro OK 114:25:20
161Tampereen Pyrintö 214:25:45
162Lahden Suunnistajat-37 214:25:51
163Falkenbergs OK 114:29:44
164Lapuan Virkiä 114:30:12
165OK Pan Århus 314:34:43
166IF Thor 114:35:14
167Suunta-Sepot 114:38:06
168Forsa OK 114:38:28
169OK Raseborg 114:38:34
170Rehns BK 214:39:06
171Köping-Kolsva OK 114:40:59
172IL Tyrving 214:47:20
173Surahammars SOK 114:52:03
174Täby OK 214:52:22
175Lerums SOK / Mölndal Outdoor IF 114:59:00
176OK Södertörn 215:00:22
177Jämtland United15:03:10
178KFUM Örebro OK 215:06:43
179Fossum IF 315:07:24
180Snättringe SK 215:08:13
181Skellefteå OK 115:09:37
182UMA Idrottsförening 115:12:39
183Byåsen IL 115:14:32
184IK Uven 115:14:38
185OK Ravinen 214:46:28
186Søllerød OK 114:50:07
187Lynx 215:02:26
188Domnarvets GOIF 115:05:23
189OK Hällen 215:07:02
190Vänersborgs SK 115:07:23
191Falköpings AIK OK 115:10:36
192IFK Enskede 115:12:48
193Tisvilde Hegn OK 215:18:44
194Järla Orientering 315:21:18
195Halden SK 415:22:55
196OK Tor / Tullinge SK 515:27:02
197Hestra IF 215:27:09
198Linköpings OK 315:27:10
199Arboga OK 115:28:27
200NTNUI DAM15:29:30
201OK Renen 115:29:54
202Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 315:33:36
203OK Kullingshof / OK Skogshjortarna 215:36:38
204Långhundra IF 215:37:56
205Hyvinkään Rasti 215:40:59
206Avesta OK 115:43:00
207Attunda OK 215:44:59
208OK Hammaren 215:45:09
209Ås-NMBU Orientering 115:45:22
210Härnösands OK 115:46:00
211Vang OL 115:46:22
212Aalborg OK 115:46:54
213Tumba-Mälarhöjden OK 215:49:58
214IF Sturla 115:51:53
215Växjö OK 215:53:53
216Koovee 315:55:18
217OK Linné 415:56:53
218Bohuslän-Dals OF 116:01:10
219IFK Mora OK - Ladies night DAM16:03:11
220Saarijärven Pullistus 116:04:03
221500Mila Finnish Team 116:05:33
222Västerbergslagens OL 116:06:20
223LiTHe Vilse DAM16:10:35
224Nydalens SK 316:12:06
225NTNUI 616:13:07
226Modum O-lag 116:13:13
227NTNUI 716:18:34
228Rælingen ok 116:22:37
229Kemiön Kiilat 116:26:16
230OK Österåker 116:33:36
231FK Herkules / Frölunda OL / OK Älgen 116:36:53
232OK Tylöskog 116:41:27
233IK Jarl Rättvik 116:45:21
234Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kaustisen Pohjan-Veikot / Perhon Kiri 116:52:39
235Gustavsbergs OK 116:59:40
236Järfälla OK 215:54:17
237Ringerike OL 116:02:23
238Gävle OK 216:03:57
239OK Moss 116:06:40
240Kungälvs OK 116:21:43
241Rånäs OK 116:22:25
242Södertälje-Nykvarn OF 316:23:08
243Västerås SOK 216:25:15
244Heming Orientering 216:28:19
245NAIS Orienteringsklubb 116:28:58
246IFK Hedemora OK 116:33:28
247Suunta 2000 116:37:13
248Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 216:37:24
249Teekkarisuunnistajat 116:40:30
250OK Tyr DAM16:44:08
251CopenhagenO 116:44:17
252FK Göingarna / Hästveda OK 116:46:28
253Knoppen Elit DAM16:46:35
254Gudhems IF / Mullsjö SOK 116:48:46
255Nyköpings OK / Sigtuna OK 316:52:54
256Centrum OK 216:53:47
257Ärla IF DAM16:54:26
258Väsby OK 116:55:37
259Alfta-Ösa OK 116:57:57
260Sala OK / Vandrarringen 117:00:40
261Storviks IF 117:01:09
262Länna IF 117:07:22
263Skogsluffarnas OK 117:18:06
264HJS-Vansbro OK 117:20:01
265OK Klemmingen / Attunda OK 317:22:44
266Røyken O-lag 117:25:59
267Skarpnäcks OL 117:28:42
268Tolered-Utby Ol-klubb 117:30:43
269Valbo AIF17:52:40
270OK Orinto / Ryda SK 117:53:17
271Bromma-Vällingby SOK 117:55:25
272Haninge SOK / Södertälje-Nykvarn 217:59:46
273IK Gandvik 118:01:06
274OK Roslagen 218:02:43
275Sävedalens AIK DAM18:10:16
276OK Älvsjö-Örby / Tullinge SK 418:15:09
277Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 218:39:38
278SK Uranus 118:59:08
279Skattkärrs SOK 119:07:14
280Kvarnsvedens Gubblag19:10:49
281OK Raseborg 219:37:03
282Raumar Orientering 120:05:23
283SMHI IF 121:23:18
Halden SK 1ej godkänd
Vaajakosken Terä 2ej godkänd
Kuopion Suunnistajat 1ej godkänd
Kangasala SK / Ikaalisten Nouseva-Voima 2ej godkänd
Tisvilde Hegn OK 1ej godkänd
Tullinge SK 2ej godkänd
OK Tranan 1ej godkänd
MS Parma 2ej godkänd
Kils OK / Lustens OK 1ej godkänd
OK Roslagen 1ej godkänd
Hellas Orientering 1ej godkänd
Vallentuna-Össeby OL 1ej godkänd
Bul-Tromsø IL 1ej godkänd
Markbygdens OK 1ej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
Gamleby OK / Västerviks OK 1ej godkänd
OK Djerf / Degerfors OK / Kristinehamns OK 1ej godkänd
Strängnäs-Malmby OL 1ej godkänd
Tio Rättens Män 1ej godkänd
Kongsberg OL 1ej godkänd
Kristiansand OK 3ej godkänd
Porsgrunn OL / Larvik OK / Skien OK 1ej godkänd
Indre Østfold OK 1ej godkänd
OK Enen 1ej godkänd
Sundsvalls OK 2ej godkänd
OLG Cordoba 1ej godkänd
OK Denseln 3ej godkänd
Korven Honka 1ej godkänd
Sundsvalls OK 3ej godkänd
NTNUI 5ej godkänd
Järfälla OK 3ej godkänd
Pälkäneen Luja-Lukko 1ej godkänd
NTNUI 4ej godkänd
Fredrikstad SK 3ej godkänd
Attunda OK 1ej godkänd
Bækkelagets SK 1ej godkänd
Haninge SOK 1ej godkänd
Hyvinkään Rasti 1ej godkänd
Karlskrona SOK 1ej godkänd
Korsnäs IF OK 1ej godkänd
Ockelbo OK / Järbo OK / Årsunda IF 1ej godkänd
OK Linné 1ej godkänd
OK Linné 2ej godkänd
OK Lokomotiva Pardubice 2ej godkänd
OK Nolaskogsarna 2ej godkänd
OK Tyr 1ej godkänd
Østmarka OK 1ej godkänd
Paimion Rasti 2ej godkänd
Rånäs OK 2ej godkänd
Rastivarsat 1ej godkänd
Søllerød OK 2ej godkänd
Sundbybergs IK 2ej godkänd
Suunta Jyväskylä 2ej godkänd
Tibro OK / Sigtuna OK 1ej godkänd
Turun Metsänkävijät 1ej godkänd
Umeå OK 1ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 3ej start
OK Tisaren / Tullinge SK 3ej start
Ringsaker OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Nord-Østerdal OK 1ej start
Ronneby OK 1ej start
Sol Tranås / Boxholm-Mjölby OL 1ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser