Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Damkavlen

321 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan Århus 13:57:36
Signe Søes47:5921+1:4047:5921
Stine Bagger Hagner50:0520+3:141:38:0411-10
Josefine Lind54:2910+3:472:32:338-3
Ida Bobach28:0713:00:4080
Maja Alm56:5613:57:361-7
2Nydalens SK 13:57:41
Malin Sørensen47:5519+1:3647:5519
Tone Lye49:0810+2:171:37:036-13
Siri Ulvestad53:264+2:442:30:294-2
Anine Ahlsand29:3113+1:243:00:0040
Anne M Hausken Nordberg57:413+0:453:57:412-2
3Göteborg-Majorna OK 13:58:18
Kristine Berglia51:5382+5:3451:5382
Anna Forsberg46:5111:38:4413-69
Judith Wyder50:4212:29:262-11
Viktoria Ernstsson29:3414+1:272:59:0020
Lina Strand59:186+2:223:58:183+1
4IFK Lidingö SOK 13:58:22
Johanna Sanderi49:1429+2:5549:1429
Alice Hugosson48:194+1:281:37:337-22
Helena Karlsson52:492+2:072:30:223-4
Annica Gustafsson29:2210+1:152:59:4430
Anna Bachman58:385+1:423:58:224+1
5Domnarvets GOIF 14:00:13
Jessica Tullie47:0711+0:4847:0711
Karolina Højsgaard49:2413+2:331:36:314-7
Dana Safka Brozkova54:229+3:402:30:536+2
Johanna Lindberg29:2311+1:163:00:1660
Emma Johansson59:577+3:014:00:135-1
6Alfta-Ösa OK 14:01:00
Galina Vinogradova46:538+0:3446:538
Josefine Engström50:5024+3:591:37:439+1
Sara Eskilsson55:2015+4:382:33:0310+1
Ylva Kindlundh30:5523+2:483:03:5811+1
Natalia Vinogradova57:022+0:064:01:006-5
7Koovee 14:01:01
Johanna Hulkkonen47:4415+1:2547:4415
Marjo Niittynen48:449+1:531:36:282-13
Miia Niittynen54:048+3:222:30:325+3
Ulrika Uotila29:3012+1:233:00:0250
Svetlana Mironova1:00:598+4:034:01:017+2
8Halden SK 14:01:36
Elena Roos46:19146:191
Ida Marie Næss Bjørgul48:347+1:431:34:5310
Hollie Orr53:587+3:162:28:5110
Anni-Maija Fincke28:204+0:132:57:1110
Sabine Hauswirth1:04:2518+7:294:01:368+7
9Järla Orientering 14:05:22
Ingjerd Myhre46:323+0:1346:323
Elsa Jansson52:1740+5:261:38:4914+11
Emma Klingenberg53:405+2:582:32:297-7
Signe Klinting28:082+0:013:00:3770
Karolin Ohlsson1:04:4521+7:494:05:229+2
10Fredrikstad SK 14:06:07
Marianne Riddervold Kahrs50:0143+3:4250:0143
Marit Kahrs47:593+1:081:38:0010-33
Emma Johansson55:1114+4:292:33:1112+2
Linda Mari Solberg30:4919+2:423:04:00120
Heidi Østlid Bagstevold1:02:0712+5:114:06:0710-2
11MS Parma 14:06:09
Tiia Miettinen47:0010+0:4147:0010
Susanna Tervo52:5849+6:071:39:5822+12
Tuulia Viberg55:2015+4:382:35:1816-6
Maija Sianoja28:153+0:083:03:3310-6
Anastasia Rudnaya1:02:3613+5:404:06:0911+1
12SK Pohjantähti 14:06:24
Anna Haataja49:3933+3:2049:3933
Heini Wennman50:0218+3:111:39:4118-15
Marika Teini53:123+2:302:32:539-9
Marttiina Joensuu29:028+0:553:01:5590
Sofia Haajanen1:04:2919+7:334:06:2412+3
13OK Linné 14:07:08
Bettina Aebi49:3831+3:1949:3831
Hilda Forsgren48:275+1:361:38:0512-19
Catherine Taylor54:5812+4:162:33:0310-2
Annika Björk31:0527+2:583:04:0813+3
Annika Billstam1:03:0016+6:044:07:08130
14Tampereen Pyrintö 14:07:20
Simona Aebersold49:1930+3:0049:1930
Tytti Kirvesmies51:3333+4:421:40:5227-3
Venla Harju53:416+2:592:34:3313-14
Sonja Kyrölä30:5321+2:463:05:2614+1
Saila Kinni1:01:5411+4:584:07:20140
15IFK Göteborg 14:11:34
Isia Basset49:0428+2:4549:0428
Elin Pettersson49:4617+2:551:38:5015-13
Anna Närhi58:0529+7:232:36:5521+6
Elin Månsson28:537+0:463:05:4815-6
Kirsi Nurmi1:05:4628+8:504:11:34150
16IFK Lidingö SOK 24:12:09
Matleena Boström46:446+0:2546:446
Sofia Adolfsson53:5064+6:591:40:3425+19
Emma Bjessmo54:4811+4:062:35:2218-7
Sofia Törnqvist31:0125+2:543:06:2317-1
Adela Indrakova1:05:4628+8:504:12:0916-1
17Södertälje-Nykvarn OF 14:12:16
Frida Jönsson Hellstadius51:4276+5:2351:4276
Moa Leijon Lind47:132+0:221:38:5516-60
Vendula Horčičková56:3218+5:502:35:2719+3
Jeanette Jönsson Hellstadius31:3941+3:323:07:06190
Jana Knapová1:05:1022+8:144:12:1617-2
18OK Tisaren 14:13:29
Lovisa Persson51:5585+5:3651:5585
Marion Aebi50:0319+3:121:41:5831-54
Josefin Tjernlund56:2617+5:442:38:2423-8
Ellinor Tjernlund29:219+1:143:07:4520-3
Lilian Forsgren1:05:4426+8:484:13:2918-2
19OK Orion 14:13:35
Myrra Carlsson51:5080+5:3151:5080
Cecilia Bratt53:0954+6:181:44:5956-24
Hanna Wisniewska57:1921+6:372:42:1829-27
Tilda Johansson28:305+0:233:10:4823-6
Nadiya Volynska1:02:4715+5:514:13:3519-4
20Linköpings OK 14:14:55
Kajsa Hammarström52:0287+5:4352:0287
Amy Rankka51:3132+4:401:43:3345-42
Sofia Salomonsson58:4834+8:062:42:2130-15
Therese Klintberg29:5415+1:473:12:1526-4
Alva Olsson1:02:4014+5:444:14:5520-6
21Paimion Rasti 14:15:16
Eveliina Hirvonen47:5017+1:3147:5017
Salla Fagerudd49:1111+2:201:37:015-12
Emma Silvennoinen57:3223+6:502:34:3313+8
Satu Tahvonen32:1551+4:083:06:4818+5
Inga Dambe1:08:2845+11:324:15:1621+3
22Bækkelagets SK 14:15:20
Nikoline Ekeberg Schjerve48:5927+2:4048:5927
Kine Gulliksen48:428+1:511:37:418-19
Louise Oram (vacant)57:3924+6:572:35:2017+9
Tone Wigemyr30:2918+2:223:05:4916-1
Lone Brochmann1:09:3149+12:354:15:2022+6
23OK Ravinen 14:18:31
Tone Albrektsson56:04172+9:4556:04172
Frida Forsberg52:5849+6:071:49:0290-82
Josefine Klintberg58:2430+7:422:47:2653-37
Jenny Berg33:0564+4:583:20:3151-2
Helena Jansson58:004+1:044:18:3123-28
24IFK Mora OK 14:18:33
Olga Panchenko51:1065+4:5151:1065
Anastasia Trubkina52:0335+5:121:43:1341-24
Magdalena Olsson59:0838+8:262:42:2130-11
Isabel Salén28:316+0:243:10:5224-6
Fanni Gyurko1:07:4139+10:454:18:33240
25Hiidenkiertäjät 14:18:37
Marianne Haug55:28157+9:0955:28157
Essi Hietaoja53:3259+6:411:49:0089-68
Anu Åkerman57:4025+6:582:46:4048-41
Annika Rihma30:0617+1:593:16:4638-10
Julia Novikova1:01:5110+4:554:18:3725-13
26Halden SK 24:18:42
Kine Hallan Steiwer50:3652+4:1750:3652
Vendula Haldin49:2413+2:331:40:0023-29
Bodil Helgerud57:0019+6:182:37:0022-1
Lizzie Ingham34:2686+6:193:11:2625+3
Jo Shepherd1:07:1636+10:204:18:4226+1
27Ärla IF 14:18:53
Maria Wester52:55113+6:3652:55113
Lisa Andersson49:2615+2:351:42:2136-77
Julia Davidsson1:01:5462+11:122:44:1539+3
Linn Axelsson32:5159+4:443:17:06390
Susen Lösch1:01:479+4:514:18:5327-12
28Lynx 14:18:55
Sara Karvonen52:52111+6:3352:52111
Anne-Mari Leskinen50:5725+4:061:43:4946-65
Karoliina Sundberg57:2822+6:462:41:1726-20
Tuuli Heikkilä31:2032+3:133:12:3729+3
Aino Mänkärlä1:06:1831+9:224:18:5528-1
29Eksjö SOK 14:19:23
Sanna Fast49:3933+3:2049:3933
Gabriella S Bergander52:3543+5:441:42:1435+2
Amanda Falck Weber58:4333+8:012:40:5724-11
Fanny Sundblad31:2634+3:193:12:2328+4
Linnéa Golsäter1:07:0034+10:044:19:2329+1
30Tullinge SK 14:20:32
Anna Ställberg46:354+0:1646:354
Amanda Berggren53:2055+6:291:39:5520+16
Johanna Lönnkvist1:01:2355+10:412:41:1827+7
Rebecka Heinrup30:5924+2:523:12:17270
Jenny Lönnkvist1:08:1543+11:194:20:3230+3
31Kangasala SK 14:21:47
Evely Kaasiku46:292+0:1046:292
Laura Ahonen53:2757+6:361:39:5621+19
Outi Hytönen55:0313+4:212:34:5915-6
Maija Ojanen34:5594+6:483:09:5422+7
Anna Kotkajuuri1:11:5366+14:574:21:4731+9
32Fossum IF 14:22:40
Sigrid Alexandersen47:5720+1:3847:5720
Victoria Hæstad Bjørnstad48:336+1:421:36:303-17
Tonje Vassend1:00:2449+9:422:36:5420+17
Ragnhild Hjermstad32:4858+4:413:09:4221+1
Guro Vassend1:12:5879+16:024:22:4032+11
33Göteborg-Majorna OK 24:22:52
Moa Enmark50:1848+3:5950:1848
Anna Wallin52:0636+5:151:42:2437-11
Frida Nero1:03:5984+13:172:46:2345+8
Jennie Runesson30:5020+2:433:17:1341-4
Agnes Leo1:05:3925+8:434:22:5233-8
34Kalevan Rasti 14:23:28
Mari Väänänen48:1525+1:5648:1525
Paula Iso-Markku59:28138+12:371:47:4373+48
Monika Topinkova59:5640+9:142:47:3956-17
Siiri Silvennoinen31:1028+3:033:18:4944-12
Amélie Chataing1:04:3920+7:434:23:2834-10
35NTNUI 14:23:33
Audhild Bakken Rognstad (vacant)49:5539+3:3649:5539
Anna Ulvensøen (vacant)55:3387+8:421:45:2860+21
Ida Lindkvist (vacant)58:3632+7:542:44:0437-23
Julie Størmer (vacant)31:2936+3:223:15:3334-3
Linn Hokholt (vacant)1:08:0041+11:044:23:3335+1
36Hiisirasti 14:24:56
Daria Korobeynik47:4014+1:2147:4014
Inna Somova52:1139+5:201:39:5119+5
Noora Koskinen1:01:1353+10:312:41:0425+6
Päivi Autio33:4274+5:353:14:4632+7
Natalia Efimova1:10:1051+13:144:24:5636+4
37OK Kolmården 14:26:00
Christine Kirchlechner47:3713+1:1847:3713
Malin Leijon Lind52:5648+6:051:40:3324+11
Linn Bränneby1:05:17102+14:352:45:5041+17
Lisa Berggren33:2069+5:133:19:1047+6
Aleksandra Hornik1:06:5032+9:544:26:0037-10
38Rehns BK 14:26:02
Ekaterina Nikitina47:1812+0:5947:1812
Sandra Grosberga53:3960+6:481:40:5729+17
Laura Leiboma1:03:0774+12:252:44:0437+8
Wilma Lagerhäll31:4645+3:393:15:5035-2
Kristin Olovsson1:10:1253+13:164:26:0238+3
39Helsingin Suunnistajat 14:26:17
Paula Gross49:5438+3:3549:5438
Anniina Suhonen53:2958+6:381:43:2343+5
Tiina Haarlaa1:00:2145+9:392:43:4435-8
Milla Mattila35:0098+6:533:18:4443+8
Pihla Otsamo1:07:3337+10:374:26:1739-4
40Tampereen Pyrintö 24:26:44
Valérie Aebischer52:2495+6:0552:2495
Sirkka-Liisa Lauronen50:5926+4:081:43:2343-52
Jenni Laine1:00:2347+9:412:43:4636-7
Anni Haanpää30:0416+1:573:13:5030-6
Sanni Kymäläinen1:12:5478+15:584:26:4440+10
41IK Hakarpspojkarna 14:27:51
Tova Olsson51:4678+5:2751:4678
Sophia Björnlinger52:2742+5:361:44:1351-27
Anna Serrallonga59:2439+8:422:43:3734-17
Elin Granstedt31:4544+3:383:15:2233-1
Elna Forsberg1:12:2970+15:334:27:5141+8
42Angelniemen Ankkuri 14:28:13
Henna Yliluikki59:21208+13:0259:21208
Sanna Kauppila55:5492+9:031:55:15147-61
Sanni Kivelä58:5636+8:142:54:1189-58
Jonna Juva30:5422+2:473:25:0571-18
Emily Kemp1:03:0817+6:124:28:1342-29
43IFK Mora OK 24:28:23
Hanna Eriksson52:34103+6:1552:34103
Evgeniya Ryapolova52:5547+6:041:45:2961-42
Indre Valaite1:01:4861+11:062:47:1752-9
Sara Hodler33:1166+5:043:20:2850-2
Helene Söderlund1:07:5540+10:594:28:2343-7
44Hellas Orientering 14:28:40
Kristina Rybakovaite51:3873+5:1951:3873
Nadezhda Orlova50:2921+3:381:42:0732-41
Liudmila Sapronenkova1:00:2246+9:402:42:2933+1
Galina Rybediuk31:4142+3:343:14:1031-2
Nika Kalinina1:14:3087+17:344:28:4044+13
45OK Linné 24:28:42
Lisa Rönnols52:0186+5:4252:0186
Inga Kazlauskaite52:1038+5:191:44:1150-36
Rebecka Olsson1:00:0642+9:242:44:1740-10
Kate Morrison31:3440+3:273:15:5136-4
Lisa Carlsson1:12:5177+15:554:28:4245+9
46Falköpings AIK OK 14:29:20
Johanna Hagström54:15137+7:5654:15137
Vilma Blennow57:33116+10:421:51:48113-24
Amanda Blennow1:00:2044+9:382:52:0874-39
Ellen Blennow31:5750+3:503:24:0568-6
Sara Hagström1:05:1524+8:194:29:2046-22
47Koovee 24:29:22
Anna-Kaisa Asikainen54:18140+7:5954:18140
Laura Vike50:3823+3:471:44:5654-86
Henna Skog1:01:3058+10:482:46:2646-8
Elo Saue31:2634+3:193:17:5242-4
Miina Kanko1:11:3064+14:344:29:2247+5
48OK Pan-Kristianstad 14:29:30
Nelly Carlsson49:3831+3:1949:3831
Jannie Hagård55:2185+8:301:44:5956+25
Elin Carlsson1:04:5194+14:092:49:5063+7
Pim Hedberg31:1129+3:043:21:0153-10
Ursula Kadan1:08:2946+11:334:29:3048-5
49OK Linné 34:29:39
Elisa Hamelius54:08134+7:4954:08134
Sandra Boström52:0837+5:171:46:1668-66
Rasa Ptasekaite1:00:5050+10:082:47:0651-17
Ulrika Lindstam31:4645+3:393:18:5246-5
Samantha Saeger1:10:4757+13:514:29:3949+3
50Turun Suunnistajat 14:29:47
Kaisa Lylynperä52:56114+6:3752:56114
Venla Kinnala51:0928+4:181:44:0547-67
Lisa Schubnell1:04:4593+14:032:48:5057+10
Alli Haavisto33:5376+5:463:22:4360+3
Enni Jalava1:07:0435+10:084:29:4750-10
51Göteborg-Majorna OK 34:31:41
Runa Fremstad55:44162+9:2555:44162
Jennie Andersson51:1829+4:271:47:0269-93
Louise Götfors1:02:1364+11:312:49:1559-10
Petra Halvarsson31:3037+3:233:20:4552-7
Emma Bergman1:10:5659+14:004:31:4151-1
52IK Hakarpspojkarna 24:32:36
Eva Öhlund51:4175+5:2251:4175
Elin Svensson52:5951+6:081:44:4053-22
Annie Önsten1:02:5570+12:132:47:3554+1
Gabriella Gustafsson32:3256+4:253:20:0748-6
Ona Rafols Perramon1:12:2970+15:334:32:3652+4
53Lillomarka OL 14:32:41
Sandrine Müller49:4336+3:2449:4336
Karoline Sønsterudbråten54:2672+7:351:44:0948+12
Khrystsina Yakubkina1:05:20103+14:382:49:2960+12
Ellen Reinhard38:01154+9:543:27:3083+23
Andrine Benjaminsen1:05:1123+8:154:32:4153-30
54OK Orion 24:33:14
Carlotta Scalet50:2549+4:0650:2549
Sara Jonsson55:0579+8:141:45:3062+13
Agata Stankiewicz1:01:2957+10:472:46:5949-13
Amanda Johansson34:1581+6:083:21:1455+6
Ewa Gwóźdź1:12:0067+15:044:33:1454-1
55Rajamäen Rykmentti 14:33:46
Annabella Tolonen49:5640+3:3749:5640
Marjo Liikanen53:0252+6:111:42:5839-1
Sirkku Minkkinen1:06:45124+16:032:49:4362+23
Julia Himilä34:5897+6:513:24:4169+7
Hanna Raitanen1:09:0547+12:094:33:4655-14
56Frol IL 14:33:49
Line Sundsvik55:55168+9:3655:55168
Elen Katrine Skjerve53:4363+6:521:49:3898-70
Guro Torpe1:02:3067+11:482:52:0874-24
Maren Grande31:4645+3:393:23:5466-8
Eirin Svanøe-Hafstad1:09:5550+12:594:33:4956-10
57IK Hakarpspojkarna 34:33:50
Amanda Leo52:0688+5:4752:0688
Hanna Palm49:1412+2:231:41:2030-58
Anna Envall1:01:0552+10:232:42:2532+2
Alice Svensson Finndahl34:4391+6:363:17:0840+8
Moa Svensson1:16:42102+19:464:33:5057+17
58Asker SK 14:34:00
Tilla Farnes Hennum50:1446+3:5550:1446
Margrethe Wisløff53:0252+6:111:43:1642-4
Synne Strand1:03:2377+12:412:46:3947+5
Nora Synnøve Woxholth34:3387+6:263:21:1254+7
Kaja Bråten løvald1:12:4874+15:524:34:0058+4
59Täby OK 14:34:33
Hanna Hänström52:2698+6:0752:2698
Christina Lövald Hellberg52:5446+6:031:45:2058-40
Emma Hagrot1:04:4292+14:002:50:0266+8
Alexandra Svanström33:1568+5:083:23:1762-4
Lenka Poklopova1:11:1663+14:204:34:3359-3
60Løten o-lag / Hamar OK 14:34:36
Anine Lome47:4816+1:2947:4816
Nina Smestad1:02:59175+16:081:50:47105+89
Sofie Johansson1:00:0441+9:222:50:5168-37
Evine Westli Andersen33:0263+4:553:23:5365-3
Emilie Westli Andersen1:10:4356+13:474:34:3660-5
61OK Tranan 14:34:37
Hanna Lindström53:58129+7:3953:58129
Lisa Johansson53:5166+7:001:47:4975-54
Sara Kindlund1:02:4168+11:592:50:3067-8
Emma Nilsson33:1467+5:073:23:4463-4
Ulrika Kindlund1:10:5358+13:574:34:3761-2
62Pargas IF 14:34:43
Amy Nymalm49:4135+3:2249:4135
Frida Lönnberg55:1583+8:241:44:5654+19
Ida-Marie Cederberg1:10:05152+19:232:55:0196+42
Sanna Nymalm31:2133+3:143:26:2278-18
Yvonne Gunell1:08:2144+11:254:34:4362-16
63Umeå OK 14:34:53
Klara Yngvesson52:1390+5:5452:1390
Jenny Wegebro56:1598+9:241:48:2883-7
Åsa Otterbjörk1:05:15101+14:332:53:43830
Stina Persson31:4343+3:363:25:2674-9
Stina Nilsson1:09:2748+12:314:34:5363-11
64OK Tyr 14:35:12
Malin Leandersson48:1324+1:5448:1324
Linda Take52:4345+5:521:40:5628+4
My Westlund1:05:0397+14:212:45:5942+14
Lovisa Martinsson36:30131+8:233:22:2958+16
Johanna Kindlund1:12:4373+15:474:35:1264+6
65Leksands OK 14:36:14
Frida Erkers52:42105+6:2352:42105
Petra Baljeu49:2916+2:381:42:1134-71
Maria Björklund1:12:51187+22:092:55:0297+63
Erica Edman35:22105+7:153:30:2492-5
Linda Lindkvist1:05:5030+8:544:36:1465-27
66Freidig 14:36:23
Malin Sandstad53:56127+7:3753:56127
Vera Melkild58:22124+11:311:52:18118-9
Mari Angell-Petersen1:04:1488+13:322:56:32105-13
Gro Sandstad Eidsmo33:0162+4:543:29:3389-16
Hanne Sandstad1:06:5032+9:544:36:2366-23
67Järla Orientering 24:36:26
Krystal Neumann51:5483+5:3551:5483
Anna Dahlgren-Rosén1:01:18157+14:271:53:12127+44
Sara Sjökvist57:4025+6:582:50:5269-58
Dominique Bucher31:3037+3:233:22:2257-12
Josefin Persson1:14:0484+17:084:36:2667+10
68OK Pan Århus 24:36:28
Caroline Edel Gjøtterup Frederiksen50:3151+4:1250:3151
Ane Sofie Næss Bjørgul55:1282+8:211:45:4365+14
Caroline Finderup1:01:1854+10:362:47:0150-15
Ane Linde31:4949+3:423:18:5045-5
Josephine Dewett Kristensen1:17:38109+20:424:36:2868+23
69Lahden Suunnistajat-37 14:36:47
Lotta Kirvesmies49:5237+3:3349:5237
Saara Kukkonen58:56131+12:051:48:4887+50
Minna Kauppi57:1420+6:322:46:0243-44
Annamaria Väli-Klemelä35:33111+7:263:21:3556+13
Mari Koivunen1:15:1293+18:164:36:4769+13
70Tisvilde Hegn OK 14:39:04
Agnes Kracht49:5942+3:4049:5942
Vera Müllerova58:46127+11:551:48:4586+44
Tenna Nørgaard Landsperg1:03:1976+12:372:52:0472-14
Masha Semak33:0765+5:003:25:11720
Lea Reime1:13:5382+16:574:39:0470-2
71OK Roxen 14:39:26
Anna-Stina Påledal51:4074+5:2151:4074
Amanda Tellsén53:5064+6:591:45:3062-12
Ida Dalhammer1:05:37105+14:552:51:0771+9
Lova Eveborn34:5192+6:443:25:5875+4
Fanny Asketun1:13:2880+16:324:39:2671-4
72IFK Göteborg 24:39:28
Elin Högstrand51:2267+5:0351:2267
Josefine Carlsson54:3474+7:431:45:56670
Erica Pettersson1:03:5582+13:132:49:5165-2
Åsa Hellquist34:0479+5:573:23:5567+2
Frida Gustafsson1:15:3395+18:374:39:2872+5
73Södertälje-Nykvarn OF 24:39:31
Tereza Janošíkova51:4577+5:2651:4577
Jo Stevenson58:04122+11:131:49:4999+22
Anna Kindlundh1:03:0272+12:202:52:5177-22
Katarina Borg32:2053+4:133:25:1172-5
Amanda Kleijn1:14:2086+17:244:39:3173+1
74Sävedalens AIK 14:40:04
Frida Brogren50:3753+4:1850:3753
Emma Andersson55:1081+8:191:45:4766+13
Stina Berg1:05:0998+14:272:50:5670+4
Klara Pålsson35:20104+7:133:26:1677+7
Lovisa Nilsson1:13:4881+16:524:40:0474-3
75Finspångs SOK 14:40:11
Tereza Cechova48:1023+1:5148:1023
Martina Wankova1:00:27148+13:361:48:3784+61
Anna Kopecka58:5937+8:172:47:3655-29
Doubravka Jansová35:08101+7:013:22:4461+6
Simona Chladkova1:17:27108+20:314:40:1175+14
76Domnarvets GOIF 24:40:23
Ekaterina Ryazanova52:31102+6:1252:31102
Eva Elfving55:5693+9:051:48:2782-20
Maria Nilsson1:01:2355+10:412:49:5063-19
Sara Johansson32:5261+4:453:22:4259-4
Elin Dahlin1:17:41110+20:454:40:2376+17
77KFUM Örebro OK 14:43:46
Anette Carlsson51:5181+5:3251:5181
Kristin Jacobson56:35102+9:441:48:26810
Emma Victorin1:04:3391+13:512:52:5978-3
Elisabet Halvarsson38:35167+10:283:31:3496+18
Ellinor Eriksson1:12:1269+15:164:43:4677-19
78OK Lokomotiva Pardubice 14:43:53
Pavla Udrzalova52:57115+6:3852:57115
Alzbeta Leharova1:06:55217+20:041:59:52175+60
Pavla Horova1:00:2347+9:413:00:15116-59
Katka Dolezelova36:01120+7:543:36:161160
Martina Zverinova1:07:3738+10:414:43:5378-38
79Kongsberg OL 14:44:17
Åsne Skram Trømborg51:4879+5:2951:4879
Aurora Moholth56:1196+9:201:47:59790
Eline Drage1:05:46106+15:042:53:4585+6
Rikke Hjelseth Larsen31:1630+3:093:25:0170-15
Anne Willkommen Eiken1:19:16120+22:204:44:1779+9
80Konnerud IL 14:44:25
Anette Juveli51:3172+5:1251:3172
Therese Haare51:3031+4:391:43:0140-32
Maiken Hågård1:06:30119+15:482:49:3161+21
Jenny Baklid34:1682+6:093:23:4764+3
Thea Sildnes Baklid1:20:38135+23:424:44:2580+16
81Vittjärvs IK 14:45:55
Andrea Wickbom51:5483+5:3551:5483
Elin Lundgren1:04:48200+17:571:56:42153+70
Amanda Holmgren1:05:10100+14:283:01:52123-30
Sofia Westin33:2170+5:143:35:13113-10
Evelina Wickbom1:10:4255+13:464:45:5581-32
82Espoon Suunta 14:46:00
Anni Kivilaakso55:14154+8:5555:14154
Emilia Ståhlberg1:01:32160+14:411:56:461540
Heidi Plit1:05:53108+15:113:02:39129-25
Maria Määttänen35:19102+7:123:37:58121-8
Liga Arniece1:08:0242+11:064:46:0082-39
83IF Femman 14:46:02
Alexandra Enlund52:44106+6:2552:44106
Julia Torrkulla1:01:42161+14:511:54:26144+38
Olga Novikova1:00:0642+9:242:54:3292-52
Matilda Smeds40:24189+12:173:34:56109+17
Victoria Höstman1:11:0661+14:104:46:0283-26
84Västerås SOK 14:46:04
Emma Helmersson55:45163+9:2655:45163
Sofi Thorsell58:02121+11:111:53:47132-31
Cecilia Einarsson1:02:0963+11:272:55:5699-33
Jonna Fors36:03122+7:563:31:5997-2
Sandra Näslund1:14:0585+17:094:46:0484-13
85Skåneslättens OL 14:46:11
Lisa Jonsson-Nordin48:0622+1:4748:0622
Annie Lennartsson56:0394+9:121:44:0948+26
Angelica Engström1:12:39182+21:572:56:48108+60
Ebba Jensen36:48135+8:413:33:36102-6
Pernilla Olsson1:12:3572+15:394:46:1185-17
86Sävedalens AIK 24:46:15
Sofia Ebermark1:01:46223+15:271:01:46223
Maria Klamfelt56:27101+9:361:58:13160-63
Daria Moskalenko57:5128+7:092:56:04101-59
Jennie Berglund33:5477+5:473:29:5890-11
Märta Mollén1:16:1799+19:214:46:1586-4
87NTNUI 24:46:17
Kristine Fjellanger (vacant)52:53112+6:3452:53112
Gry Granstedt (vacant)56:23100+9:321:49:1693-19
Martine Åstebøl (vacant)1:02:4969+12:072:52:0573-20
Hedvig Åstebøl (vacant)34:2184+6:143:26:2679+6
Marta Ulvensøen (vacant)1:19:51127+22:554:46:1787+8
88Larvik OK / Sandefjord OK 14:46:19
Ella Arentz Hagen54:00131+7:4154:00131
Maria Prestbøen56:41103+9:501:50:41103-28
Signe Bredholt Jørgensen1:08:56141+18:142:59:37113+10
Martine Topstad35:30110+7:233:35:07112-1
Julie Hjortland1:11:1262+14:164:46:1988-24
89MS Parma 24:46:28
Laura Portin53:52125+7:3353:52125
Mirkka Maisila53:5166+7:001:47:4373-52
Anni Valtonen1:06:05110+15:232:53:4886+13
Jannina Gustafsson35:35113+7:283:29:2388+2
Elisa Mäkinen1:17:05106+20:094:46:2889+1
90Uddevalla OK / Åmåls OK 14:46:49
Moa Gustafsson55:53166+9:3455:53166
Erika Källvik Leufvén57:07111+10:161:53:00124-42
Julia Olsson1:01:3360+10:512:54:3393-31
Johanna Källvik Leufvén34:2585+6:183:28:5887-6
Malin Widén1:17:51112+20:554:46:4990+3
91Rasti-Kurikka 14:48:09
Piia Latva-Kiskola52:1792+5:5852:1792
Johanna Kriikkula55:3888+8:471:47:5578-14
Suvi Heittola1:05:0998+14:272:53:0480+2
Sanna Palomäki34:1783+6:103:27:2181+1
Satu Heittola1:20:48136+23:524:48:0991+10
92Trollhättans SOK 14:48:10
Aina Edgren50:3954+4:2050:3954
Elvira Björklund54:4875+7:571:45:2759+5
Sara Schmidt1:11:46169+21:042:57:13110+51
Agnes Westerberg36:14126+8:073:33:27100-10
Josefine Kristiansson1:14:4390+17:474:48:1092-8
93Hagaby GoIF Örebro 14:48:12
Beata Falk47:5218+1:3347:5218
Lovisa Falk1:04:12194+17:211:52:04116+98
Karin E Gustafsson1:12:02170+21:203:04:06140+24
Amélie Wallenhammar33:5578+5:483:38:01122-18
Josefine Wallenhammar1:10:1152+13:154:48:1293-29
94Tullinge SK 24:48:22
Ellinor Fryxell54:39147+8:2054:39147
Sofia Lönnkvist54:1770+7:261:48:5688-59
Frida Junegard1:05:23104+14:412:54:1991+3
Magdalena Vande Voorde33:5175+5:443:28:1085-6
Lenka Zatloukalova1:20:12131+23:164:48:2294+9
95IFK Lidingö SOK 34:48:36
Magdalena Carlstein53:01117+6:4253:01117
Felicity Brown59:07133+12:161:52:081170
Sofie Sihver1:02:2866+11:462:54:3694-23
Julia Rajan32:2655+4:193:27:0280-14
Jutta Jussila1:21:34145+24:384:48:3695+15
96Köping-Kolsva OK 14:49:09
Martina Welén52:51110+6:3252:51110
Malin Welen56:42104+9:511:49:3396-14
Johanna Larsson1:03:3978+12:572:53:1282-14
Elvira Danielsson34:5695+6:493:28:0884+2
Sofie Landqvist1:21:01138+24:054:49:0996+12
97Fredrikstad SK 24:49:22
Gitte Bromander52:28100+6:0952:28100
Kristin Ottesen56:0995+9:181:48:3784-16
Rikke Blakkestad Ingesen1:06:33120+15:512:55:1098+14
Sigrid Saur Modahl37:35148+9:283:32:4599+1
Mia Bekhus1:16:37101+19:414:49:2297-2
98OK Trian 14:49:28
Katja von Schoultz54:14136+7:5554:14136
Tuulia Kivistö1:04:08191+17:171:58:22163+27
Mari Seppänen1:04:0585+13:233:02:27125-38
Outi Hasu32:2554+4:183:34:52107-18
Karoliina Martikainen1:14:3688+17:404:49:2898-9
99OK Skogsfalken 14:51:12
Julia Hed54:26143+8:0754:26143
Christina Smedberg1:00:49153+13:581:55:15147+4
Hanna Wåhlin1:07:28131+16:463:02:43130-17
Vilma Persson36:22128+8:153:39:05125-5
Jolanta Kolosinska1:12:0768+15:114:51:1299-26
100OK Södertörn 14:51:15
Tove Lagerberg59:21208+13:0259:21208
Hanna Lagerberg53:4061+6:491:53:01125-83
Louise Markstedt1:09:27144+18:453:02:28126+1
Tilde Backlund31:3239+3:253:34:00105-21
Marielle Larsson1:17:15107+20:194:51:15100-5
101OK Rodhen 14:51:17
Maria Sjölander57:00181+10:4157:00181
Jessica Söllvander55:0078+8:091:52:00115-66
Elin Sjölander1:04:3189+13:492:56:31103-12
Lisa Johansson33:3973+5:323:30:1091-12
Veranika Chernik1:21:07140+24:114:51:17101+10
102Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 14:51:18
Veera Kortelainen53:03118+6:4453:03118
Liisa Nenonen59:17136+12:261:52:20119+1
Roosa Similä1:04:1186+13:292:56:31103-16
Jenni Ovaska38:31165+10:243:35:02110+7
Anni Inkilä1:16:1698+19:204:51:18102-8
103Kuopion Suunnistajat 14:51:21
Laura Joonas52:1289+5:5352:1289
Alma Toivonen58:51128+12:001:51:03108+19
Johanna Räsänen1:10:34160+19:523:01:37121+13
Annika Kirvesmies35:45115+7:383:37:22120-1
Anna Moilanen1:13:5983+17:034:51:21103-17
104Helsingin Suunnistajat 24:51:25
Heidi Salonen59:19207+13:0059:19207
Elina Lammi57:01108+10:101:56:20150-57
Venla Heikkilä1:06:06111+15:243:02:26124-26
Annika Matilainen32:3757+4:303:35:03111-13
Hanna Ruhanen1:16:22100+19:264:51:25104-7
105OK Hällen 14:51:58
Lauriane Beauvisage50:0244+3:4350:0244
Johanna Engström50:3322+3:421:40:3526-18
Linn Pettersson1:12:26179+21:442:53:0179+53
Sara Öberg35:47116+7:403:28:4886+7
Karin Josefsson1:23:10160+26:144:51:58105+19
106OK Pan-Kristianstad 24:52:57
Klara Andersson58:28191+12:0958:28191
Line Cederberg54:2371+7:321:52:51123-68
Elise Josefsson1:07:35133+16:533:00:26117-6
Vilma Svantesson36:48135+8:413:37:14119+2
Frida Emanuelsson1:15:4396+18:474:52:57106-13
107ANCO 14:53:07
Chloé Blanc50:4255+4:2350:4255
Sandra Lauenstein58:24125+11:331:49:0691+36
Annick Béguin1:07:31132+16:492:56:37107+16
Alexandra Khlebnikova37:01139+8:543:33:38103-4
Anaïs Cattin1:19:29121+22:334:53:07107+4
108Suunta-Sepot / Perhon Kiri / Rasti-Lukko 14:53:53
Emmi Jokela48:4026+2:2148:4026
Karoliina Ukskoski50:5926+4:081:39:3917-9
Jasmiina Rantala1:02:1965+11:372:41:5828+11
Sari Saarijärvi34:3688+6:293:16:3437+9
Laura Rantanen1:37:19226+40:234:53:53108+71
109OK Linné 44:53:59
Cécile Foltzer53:33123+7:1453:33123
Anna Karlström57:23114+10:321:50:56106-17
Fredrika von Essen1:03:0272+12:202:53:5888-18
Maria Jansson36:43133+8:363:30:4193+5
Lovisa Larsson1:23:18162+26:224:53:59109+16
110OK77 14:54:04
Isabel Donner1:02:30241+16:111:02:30241
Janina Donner55:4589+8:541:58:15161-80
Ina Westerlund57:5027+7:082:56:05102-59
Elina Grahn37:30145+9:233:33:35101-1
Vivian Lindholm1:20:29133+23:334:54:04110+9
111IL Tyrving 14:54:15
Weronika Cych50:1045+3:5150:1045
Mari Jevne Arnesen51:5934+5:081:42:0933-12
Anniken Helland-Hansen1:10:55163+20:132:53:0480+47
Cassie Trewin40:42194+12:353:33:46104+24
Åsa Franzén1:20:29133+23:334:54:15111+7
112Byåsen IL 14:54:21
Emma Arnesen50:5258+4:3350:5258
Ragnhild Eide57:01108+10:101:47:5377+19
Ingeborg Eide58:2731+7:452:46:2044-33
Emilie Liabakk Eriksen39:51181+11:443:26:1176+32
Lene Berg Hanssen1:28:10191+31:144:54:21112+36
113Sundsvalls OK 24:54:27
Johanna Bergman46:385+0:1946:385
Sara Lundsten1:00:31150+13:401:47:0970+65
Jill Johansson1:06:42123+16:002:53:5187+17
Frida Vikström33:3772+5:303:27:2882-5
Anna Nystedt1:26:59185+30:034:54:27113+31
114Hiidenkiertäjät 24:54:32
Josefina Sundman52:2799+6:0852:2799
Jenna Tulonen56:54105+10:031:49:2194-5
Anu Uhotoinen1:06:39121+15:572:56:00100+6
Essi Kangasaho35:0098+6:533:31:0095-5
Sonja Liukkonen1:23:32163+26:364:54:32114+19
115OK Orion 34:55:20
Ida Øbro53:11120+6:5253:11120
Anna-Karin Jonsson59:12135+12:211:52:231200
Ulrika Hermansson1:10:08153+19:263:02:31127+7
Elin Lundqvist38:08157+10:013:40:39135+8
Olena Pitirimova1:14:4189+17:454:55:20115-20
116Halden SK 34:55:55
Hanna Haugen Nordbrøden52:2394+6:0452:2394
Hanne Lerche Raadal58:54130+12:031:51:17111+17
Nina Asheim Birkeland1:02:5971+12:172:54:1690-21
Marianne Dæhli41:50208+13:433:36:06115+25
Runa Lien Backstrøm1:19:49125+22:534:55:55116+1
117Turun Suunnistajat 24:56:22
Ilona Lainio1:02:43248+16:241:02:43248
Hanne Manderbacka59:52140+13:012:02:35191-57
Vroni König-Salmi1:01:3159+10:493:04:06140-51
Ilona Haapasaari36:06123+7:593:40:12133-7
Anni Liimatainen1:16:1097+19:144:56:22117-16
118Ikaalisten Nouseva-Voima 14:56:34
Jenna Pietilä56:33178+10:1456:33178
Maiju Oksanen57:48119+10:571:54:21141-37
Jenni Joensuu-Partanen1:10:20158+19:383:04:41145+4
Veera Haavisto35:01100+6:543:39:42130-15
Emmi Lehkonen1:16:52105+19:564:56:34118-12
119Rastivarsat 14:57:37
Ella Hyvärinen50:1647+3:5750:1647
Salla Päivähonka1:03:34186+16:431:53:50133+86
Roosa Pelkonen1:04:5995+14:172:58:49111-22
Eveliina Lohikainen36:06123+7:593:34:55108-3
Milla Lohikainen1:22:42155+25:464:57:37119+11
120Snättringe SK 14:59:10
Vilma Karlsson58:32194+12:1358:32194
Kristina Tedhamre55:2686+8:351:53:58134-60
Hanna Brus1:09:30147+18:483:03:28133-1
Sofia Persson35:57118+7:503:39:25129-4
Anna Tiderman1:19:45124+22:494:59:10120-9
121SK Vuoksi / Navi 34:59:14
Petra Aho51:2166+5:0251:2166
Heini Tarvainen59:11134+12:201:50:32101+35
Vilma Juvakka1:12:16175+21:343:02:48131+30
Sanni Marttinen37:29144+9:223:40:17134+3
Essi Väisänen1:18:57118+22:014:59:14121-13
122OK Raseborg / Motala AIF OL 14:59:56
Susanna Forsell56:37179+10:1856:37179
Mikaela Fiskars1:03:01178+16:101:59:38171-8
Sara Forsström1:01:0451+10:223:00:42119-52
Josefina Bäck41:27203+13:203:42:09138+19
Jonna Öblom1:17:47111+20:514:59:56122-16
123OK Denseln 15:00:24
Linnéa Claesdotter50:4255+4:2350:4255
Jenny Björk57:10112+10:191:47:5276+21
Lovisa Adolfsson1:12:07173+21:252:59:59115+39
Sarah Persson35:56117+7:493:35:55114-1
Hanna Eriksson1:24:29168+27:335:00:24123+9
124OK Djerf 15:01:10
Frida Johansson54:15137+7:5654:15137
Stina Lindberg1:12:36250+25:452:06:51210+73
Elin Lindberg1:09:00142+18:183:15:51187-23
Maja Welander39:34177+11:273:55:251870
Marie Pettersson1:05:4527+8:495:01:10124-63
125NTNUI 45:01:32
Kristine Fjeldbo51:2669+5:0751:2669
Aurora Fossøy1:02:42169+15:511:54:08138+69
Ingvild Maalen-Johansen1:12:48185+22:063:06:56154+16
Marianne Opsahl Bredesen32:5159+4:443:39:47131-23
Gunhild Rogne Halland1:21:45149+24:495:01:32125-6
126OK Roslagen 15:01:39
Rebecka Lindberg52:1691+5:5752:1691
Ellen Frost56:56106+10:051:49:1292+1
Evelina Christoffersson1:14:44202+24:023:03:56136+44
Ellen Broman35:27107+7:203:39:23128-8
Alexandra Sundgren1:22:16153+25:205:01:39126-2
127Alfta-Ösa OK 25:01:47
Bente Rost54:28145+8:0954:28145
Ellen Davidsson54:5877+8:071:49:2695-50
Hana Hancikova1:09:30147+18:482:58:56112+17
Lina Schols35:25106+7:183:34:21106-6
Frida Jonsson1:27:26189+30:305:01:47127+21
128Täby OK 25:01:57
Maria Gorczyca54:26143+8:0754:26143
Lena Ljungqvist1:03:04181+16:131:57:30158+15
Eva Hallsten1:09:38149+18:563:07:08155-3
Anna Herbert38:01154+9:543:45:09153-2
Katrin Söderberg1:16:48103+19:525:01:57128-25
129Kangasala SK 25:02:14
Ronja Kontkanen1:03:21257+17:021:03:21257
Vilma Annala56:1899+9:271:59:39172-85
Niina Papinsaari1:06:15113+15:333:05:54148-24
Essi Jalanto36:31132+8:243:42:25140-8
Minna Saarinen1:19:49125+22:535:02:14129-11
130OK Tisaren 25:02:38
Anna Hallmén54:52150+8:3354:52150
Nina Hallor59:58143+13:071:54:50145-5
Rebecka Nylin58:5335+8:112:53:4383-62
Johanna Henriksson37:02140+8:553:30:4594+11
Agnes Nylin1:31:53208+34:575:02:38130+36
131NTNUI 35:03:18
Solveig Blandkjenn55:20155+9:0155:20155
Jorunn Kvakland1:04:34198+17:431:59:54176+21
Ingvild Bjørhei1:06:20114+15:383:06:14150-26
Silje Arntzen37:32147+9:253:43:46149-1
Ingunn Egeberg Vári1:19:32122+22:365:03:18131-18
132Tullinge SK 35:04:00
Karin Lundberg1:06:32270+20:131:06:32270
Emeli Pettersson56:1196+9:202:02:43192-78
Lin Normark1:07:16130+16:343:09:59159-33
Elin Sundqvist35:28108+7:213:45:27154-5
Linnéa Engstedt1:18:33117+21:375:04:00132-22
133Hämeenlinnan Suunnistajat 15:04:06
Ildiko Szerencsi46:559+0:3646:559
Heta Virtanen1:00:44152+13:531:47:3971+62
Meiju Lehtinen1:12:18176+21:362:59:57114+43
Jenna Lehtinen38:11158+10:043:38:08123+9
Polina Kirjanova1:25:58180+29:025:04:06133+10
134OK Nolaskogsarna 15:04:14
Anna Quayle51:0261+4:4351:0261
Malin Andersson53:2156+6:301:44:2352-9
Elina Mikaelsson1:12:40183+21:582:57:03109+57
Josefin Mikaelsson43:57226+15:503:41:00137+28
Sara Forsgren1:23:14161+26:185:04:14134-3
135Centrum OK 15:04:25
Moa Kjellstrand58:32194+12:1358:32194
Linnea Börjars1:01:23158+14:321:59:55177-17
Malin Annegård1:03:5883+13:163:03:53135-42
Erika Lindholm36:02121+7:553:39:55132-3
Lena Öhman1:24:30169+27:345:04:25135+3
136Växjö OK 15:04:29
Louise Lundgren52:58116+6:3952:58116
Josephine Regnell1:00:18147+13:271:53:16129+13
Maria Braun1:09:16143+18:343:02:32128-1
Alicia Lundgren40:44196+12:373:43:16143+15
Elin Wallquist1:21:13142+24:175:04:29136-7
137FK Friskus-Varberg 15:04:39
Jennifer Gull53:12121+6:5353:12121
Elvira Wildheim1:04:16196+17:251:57:28157+36
Sara Josarp1:15:03207+24:213:12:31170+13
Josefin Aronsson41:41206+13:343:54:12182+12
Emma Lindén1:10:2754+13:315:04:39137-45
137Tumba-Mälarhöjden OK 15:04:39
Iva Kosarkova55:56169+9:3755:56169
Emma Persson1:13:03256+26:122:08:59226+57
Karin Skogholm1:06:49125+16:073:15:48186-40
Ellinor Östervall37:54151+9:473:53:42178-8
Elsa Törnros1:10:5760+14:015:04:39137-41
139IFK Mora OK 35:04:41
Sofia Berglund54:55151+8:3654:55151
Anna Gunnars1:03:01178+16:101:57:56159+8
Erika Duhlbo1:12:06172+21:243:10:02161+2
Kane Andersson37:50150+9:433:47:52159-2
Johanka Simkova1:16:49104+19:535:04:41139-20
140Trollhättans SOK 25:04:50
Ida Kristiansson53:58129+7:3953:58129
Anna Kristiansson1:06:08211+19:172:00:06180+51
Susanne Wiklund Björk1:03:1275+12:303:03:18132-48
Malin Kristiansson35:34112+7:273:38:52124-8
Linda Westerberg1:25:58180+29:025:04:50140+16
141Ärla IF 25:04:58
Sofia Grawé (vacant)1:03:06254+16:471:03:06254
Emelie Larsson (vacant)53:4061+6:491:56:46154-100
Sandra Karlsson Bierfeldt (vacant)1:03:4480+13:023:00:30118-36
Emma Kantarp (vacant)36:09125+8:023:36:39117-1
Sophie Eriksson1:28:19193+31:235:04:58141+24
142Lynx 25:05:03
Anna Ojapalo55:57170+9:3855:57170
Taru Ikäheimonen55:0880+8:171:51:05109-61
Kristine Bertuka1:03:3978+12:572:54:4495-14
Annamari Tiitola37:56152+9:493:32:4098+3
Linda Järvinen1:32:23210+35:275:05:03142+44
143Espoon Suunta 25:05:08
Melina Lahdenperä58:33196+12:1458:33196
Ida Haapala54:3273+7:411:53:05126-70
Maija Raasakka1:11:27167+20:453:04:32144+18
Saara Pernu34:4290+6:353:39:14126-18
Marja-Liisa Autti1:25:54179+28:585:05:08143+17
144OK Milan 15:07:44
Josefin Erlandsson51:2870+5:0951:2870
Marika Lindahl1:11:15246+24:242:02:43192+122
Lisa Westerberg1:09:56150+19:143:12:39172-20
Therese Korkeakoski36:49137+8:423:49:28164-8
Saga Sander1:18:16113+21:205:07:44144-20
144Sundbybergs IK / Waxholm 15:07:44
Anna Falk52:30101+6:1152:30101
Selma Gumaelius1:06:20213+19:291:58:50168+67
Karolina Hellberg1:07:36134+16:543:06:26151-17
Matilda Lindh37:11142+9:043:43:37146-5
Astrid Simonsson1:24:07166+27:115:07:44144-2
146OK Tranan 25:07:46
Annika Johansson52:35104+6:1652:35104
Susanne Biörs58:00120+11:091:50:35102-2
Emma Nordberg1:13:37192+22:553:04:12142+40
Lina Sundqvist36:29130+8:223:40:41136-6
Victoria Andersson1:27:05187+30:095:07:46146+10
147Linköpings OK 25:07:58
Hanna Modig Tjärnström1:01:45222+15:261:01:45222
Anna Håkansson1:00:13145+13:222:01:58186-36
Mia Eronn1:10:54162+20:123:12:52176-10
Maria Elmelid34:4189+6:343:47:33157-19
Annika Ivarsson1:20:25132+23:295:07:58147-10
148Falkenbergs OK 15:08:12
Frida Andersson52:2093+6:0152:2093
Sofie Söderblom1:00:55155+14:041:53:15128+35
Anna Brodin1:10:48161+20:063:04:03139+11
Emma Beskow38:20162+10:133:42:231390
Matilda Martinsson1:25:49177+28:535:08:12148+9
149Bækkelagets SK 25:08:34
Marthe Gløersen (vacant)50:4957+4:3050:4957
Lene Godager Kaas (vacant)54:5376+8:021:45:4264+7
Anniken Eriksrud Karlsen (vacant)1:06:29117+15:472:52:1176+12
Johanne Øderud Vatne51:21266+23:143:43:32145+69
Laura Camacho Salgado (vacant)1:25:02173+28:065:08:34149+4
150Tampereen Pyrintö 35:08:36
Reetta Lassila56:56180+10:3756:56180
Ellu Munukka54:1269+7:211:51:08110-70
Marianne Eskola1:14:12196+23:303:05:20147+37
Melina Avelin38:19161+10:123:43:391470
Tuija Laine-Itävuo1:24:57172+28:015:08:36150+3
151Nydalens SK 25:10:01
Arianna Taufer1:11:46292+25:271:11:46292
Maria Jonsson57:41118+10:502:09:27228-64
Anne-Lene Bakken Ulseth1:05:48107+15:063:15:15185-43
Ragne Wiklund31:4645+3:393:47:01156-29
Kari Madslien1:23:00157+26:045:10:01151-5
152Suunta Jyväskylä 15:10:03
Maiju Kovanen59:11204+12:5259:11204
Barbora Chaloupská59:34139+12:431:58:45165-39
Janika Puikkonen1:11:39168+20:573:10:24162-3
Katariina Aaltonen44:47232+16:403:55:11185+23
Jana Valesova1:14:5291+17:565:10:03152-33
153Ulricehamns OK 15:10:09
Karin Björnlinger51:0662+4:4751:0662
Agnes Berglund1:02:53173+16:021:53:59135+73
Lina Nilsson1:09:59151+19:173:03:58137+2
Kajsa Spetz46:17240+18:103:50:15168+31
Radka Sklenarova1:19:54129+22:585:10:09153-15
154Hyvinkään Rasti / Mäntsälän Urheilijat 15:10:34
Sanni Norrbacka59:27210+13:0859:27210
Ronja Friman58:51128+12:001:58:18162-48
Riikka Mäkinen1:18:55230+28:133:17:13191+29
Laura Kylmälä38:23163+10:163:55:36188-3
Liinn Nummela1:14:5892+18:025:10:34154-34
155TSM Praha 15:10:40
Kateina Janovská59:16205+12:5759:16205
Klára Hrabánková1:10:36242+23:452:09:52233+28
Eliska Sieglova1:06:23115+15:413:16:15188-45
Zuzana Hrabánková41:35204+13:283:57:50192+4
Barbora Vyhnálková1:12:5076+15:545:10:40155-37
156Göteborg-Majorna OK 45:10:56
Elin Carlsson1:01:46223+15:271:01:46223
Åsa Nordberg52:3844+5:471:54:24143-80
Lucyna Drewniowska1:17:02216+26:203:11:26165+22
Isabella Lago38:31165+10:243:49:57166+1
Maria Arvidsson1:20:59137+24:035:10:56156-10
157Tisvilde Hegn OK 25:11:32
Mathilde Nørgård Kracht53:10119+6:5153:10119
Iben Valery1:00:32151+13:411:53:42130+11
Helle Holm Clausen1:13:55193+23:133:07:37156+26
Celina Bregensöe43:54225+15:473:51:31174+18
Carolina Delgado1:20:01130+23:055:11:32157-17
158Ludvika OK jubileumslag5:11:49
Ulrika Örnhagen Jørgensen52:2597+6:0652:2597
Tina Junegard58:17123+11:261:50:42104+7
Lena Regnell1:10:17157+19:353:00:59120+16
Annica Jansson38:18159+10:113:39:17127+7
Anna Nordin1:32:32211+35:365:11:49158+31
159Bohuslän-Dals OF 15:11:55
Maria Eriksson53:57128+7:3853:57128
Frida Johansson1:08:26227+21:352:02:23189+61
Jenny Bagge Anlind1:08:32138+17:503:10:55163-26
Lisa Reichenberg39:19174+11:123:50:14167+4
Linnea Gustafsson1:21:41146+24:455:11:55159-8
160Ringerike OL 15:12:25
Kirsti Kringhaug58:42198+12:2358:42198
Torunn Økern Jensen1:08:04225+21:132:06:46209+11
Kjersti Stræte1:11:13165+20:313:17:59194-15
Tuva Aas Stræte34:5192+6:443:52:50177-17
Monica Berglund1:19:35123+22:395:12:25160-17
161Forsa OK 15:12:39
Emelie Jonasson59:36212+13:1759:36212
Hanna Kjellin55:4589+8:541:55:21149-63
Karin Trolin1:17:10219+26:283:12:31170+21
Elin Johansson36:26129+8:193:48:57163-7
Linn Bylars1:23:42164+26:465:12:39161-2
162OK Ravinen 25:12:54
Annie Forsberg1:03:20256+17:011:03:20256
Amanda Karlsson1:02:29167+15:382:05:49205-51
Maria Mogensen1:05:54109+15:123:11:43166-39
Moa Westblad34:1280+6:053:45:55155-11
Alice Törnlund1:26:59185+30:035:12:54162+7
163Järla Orientering 35:12:57
Dora Szerencsi52:45107+6:2652:45107
Siri Engberg1:00:58156+14:071:53:43131+24
Anna Johansson1:20:49240+30:073:14:32182+51
Ida Torbiörnsson39:14173+11:073:53:46179-3
Salome Schweizer1:19:11119+22:155:12:57163-16
164Karlskrona SOK 15:13:12
Moa Pettersson55:29158+9:1055:29158
Lisa Folino1:03:19184+16:281:58:48166+8
Maja Pettersson1:06:14112+15:323:05:02146-20
Eva Pettersson38:18159+10:113:43:20144-2
Helena Gummesson1:29:52196+32:565:13:12164+20
165Leksands OK 25:13:58
Ellen Sarenmark55:31159+9:1255:31159
Elin Fältman1:05:47207+18:562:01:18182+23
Madelene Allmungs1:11:09164+20:273:12:27169-13
Maria Bois40:07186+12:003:52:34176+7
Marie Spångmyr1:21:24144+24:285:13:58165-11
166SK Uusi 15:13:59
Tekle Emilija Gvildyte53:38124+7:1953:38124
Saara Saalo1:03:00177+16:091:56:38152+28
Sabrina Meriheinä1:10:09154+19:273:06:471520
Hanna Malinen45:10234+17:033:51:57175+23
Julia Jacobsson1:22:02151+25:065:13:59166-9
167OK Södertörn 25:14:11
Marita Freimane58:20188+12:0158:20188
Linda Renner1:00:28149+13:371:58:48166-22
Lotten Sandén1:13:56194+23:143:12:44174+8
Ylva Sandén38:29164+10:223:51:13173-1
Louise Klingstedt1:22:58156+26:025:14:11167-6
168Angelniemen Ankkuri 25:14:15
Selja Kaartinen58:31193+12:1258:31193
Emilia Vuori1:05:22203+18:312:03:53197+4
Nella Rontu1:08:53140+18:113:12:46175-22
Renja Roos37:39149+9:323:50:25170-5
Siiri Siikarla1:23:50165+26:545:14:15168-2
168Halmstad OK 15:14:15
Johanna Holmén58:59200+12:4058:59200
Malin Settergren1:08:40229+21:492:07:39212+12
Ingela Alvmyren1:05:0196+14:193:12:40173-39
Karin Gustafsson35:19102+7:123:47:59161-12
Karin Karlsson1:26:16182+29:205:14:15168+7
170Lerums SOK 15:14:49
Lina Samor52:2495+6:0552:2495
Emma Djerf55:1884+8:271:47:4272-23
Selma Moqvist1:15:52210+25:103:03:34134+62
Maja Gunnarsson41:23202+13:163:44:57152+18
Susanne Cox1:29:52196+32:565:14:49170+18
171Hestra IF 15:16:37
Alice Aroneng1:08:46275+22:271:08:46275
Sofia Klasson1:03:31185+16:402:12:17242-33
Martina Bucká1:06:40122+15:583:18:57198-44
Sofia Grahn39:10172+11:033:58:07195-3
Linnéa Bäckström1:18:30116+21:345:16:37171-24
172Lillomarka OL 25:16:52
Ingvild Fleisje59:50215+13:3159:50215
Ingvild Wang1:03:47188+16:562:03:37196-19
Tone Sundtjønn1:08:49139+18:073:12:26168-28
Kristin Brekke35:28108+7:213:47:54160-8
Ellen Marie Ariansen1:28:58194+32:025:16:52172+12
173IF Thor 15:17:25
Gunilla Svärd46:487+0:2946:487
Lina Svärd1:05:40205+18:491:52:28121+114
Eva Nordkvist1:16:47214+26:053:09:15158+37
Ammie Berglund40:14187+12:073:49:29165+7
Annika Ridell1:27:56190+31:005:17:25173+8
174Tullinge SK 45:17:26
Kerstin Imark58:11187+11:5258:11187
Ebba Leickt1:10:28241+23:372:08:39222+35
Lina Matthews1:08:04137+17:223:16:43190-32
Malin Dahlström38:39168+10:323:55:22186-4
Sara Grenmark1:22:04152+25:085:17:26174-12
175OK Trian 25:17:30
Janika Liitiäinen59:52217+13:3359:52217
Aino Pullinen1:05:46206+18:552:05:38204-13
Johanna von Frenckell1:07:45135+17:033:13:23179-25
Helmi Koli34:5796+6:503:48:20162-17
Emma Simosas1:29:10195+32:145:17:30175+13
176Lahden Suunnistajat-37 25:17:41
Claudia Kantola1:07:13274+20:541:07:13274
Anu Tahvanainen1:00:54154+14:032:08:07214-60
Kirsi Koivuniemi1:07:06127+16:243:15:13184-30
Emilia Hyvärinen39:57184+11:503:55:101840
Miia Karetjoki1:22:31154+25:355:17:41176-8
177Sävedalens AIK 35:17:50
Andrea Brechbühl56:05173+9:4656:05173
Pernilla Nilsson55:4991+8:581:51:54114-59
Filippa Spånér1:12:22177+21:403:04:16143+29
Amanda Claesson38:43170+10:363:42:59142-1
Madeleine Attfors1:34:51220+37:555:17:50177+35
178Bul-Tromsø IL 15:18:27
Arntraut Götsch51:0160+4:4251:0160
Mathilde Skaare58:33126+11:421:49:3497+37
Anne Urset1:06:59126+16:172:56:33106+9
Tora Indregard40:25190+12:183:36:58118+12
Liv Karen Johannessen1:41:29234+44:335:18:27178+60
179OK Kolmården 25:19:38
Jenny Röjgård54:22142+8:0354:22142
Märta Berggren59:58143+13:071:54:20139-3
Tora Westerberg1:19:05231+28:233:13:25180+41
Julia Eriksson41:19200+13:123:54:44183+3
Agneta Eriksson1:24:54171+27:585:19:38179-4
180Domnarvets GOIF 35:19:46
Maria Bergfält59:37213+13:1859:37213
Vilma Berger1:09:07233+22:162:08:44224+11
Sara Helander1:10:16156+19:343:19:00199-25
Anna Elgesjö39:00171+10:533:58:00194-5
Lena Nordlund1:21:46150+24:505:19:46180-14
181Asker SK 25:21:57
Ragnhild Løvli1:09:37284+23:181:09:37284
Karoline Andersen1:03:47188+16:562:13:24247-37
Lotte Jauhojärvi Markussen1:07:14129+16:323:20:38202-45
Anna Øfsthus Gravir37:09141+9:023:57:47191-11
Ingrid Tandberg Ryan1:24:10167+27:145:21:57181-10
182OK Tor 15:22:03
Malin Jacobson1:03:02251+16:431:03:02251
Linda Rinaldo1:01:28159+14:372:04:30199-52
Eva Holmqvist1:16:24211+25:423:20:54204+5
Marie Hedar39:28176+11:214:00:22197-7
Anette Larsson1:21:41146+24:455:22:03182-15
183Gävle OK 15:23:34
Anna Berggren55:34160+9:1555:34160
Elisabet Enmark1:04:27197+17:362:00:01179+19
Kristin Boman1:17:14220+26:323:17:15192+13
Ann-Sofi Karlsson40:37193+12:303:57:52193+1
Helena Backlund1:25:42176+28:465:23:34183-10
184Halden SK 45:24:06
Hedda Raadal Bjørlo51:0963+4:5051:0963
Karoline Aune1:02:50171+15:591:53:59135+72
Nora Torgersen1:30:10274+39:283:24:09215+80
Synne Malene Brække47:09248+19:024:11:18217+2
Idun Kristine Felde Olaussen1:12:4874+15:525:24:06184-33
185Kils OK 15:24:21
Sanna Skoog54:05132+7:4654:05132
Klara Holmgård1:21:35294+34:442:15:40252+120
Sofia Holmgård1:07:06127+16:243:22:46211-41
Ella Nordström40:18188+12:114:03:04200-11
Elsa Holmgård1:21:17143+24:215:24:21185-15
186SK100 15:24:35
Piibe Tammemäe58:24189+12:0558:24189
Marie Tammemäe1:02:58174+16:072:01:22183-6
Adele Puusalu1:17:07218+26:253:18:29195+12
Linda Puusalu39:43179+11:363:58:12196+1
Daisi Saetalu1:26:23183+29:275:24:35186-10
187Gotlands OF 15:26:27
Junia Birgersson59:30211+13:1159:30211
Anna Samelius57:27115+10:361:56:57156-55
Ulrika Nikolausson1:19:44234+29:023:16:41189+33
Mikaela Rönnbäck39:45180+11:383:56:26190+1
Emma Lindgren1:30:01198+33:055:26:27187-3
188Porsgrunn OL 15:26:36
Hanne Vassend55:51165+9:3255:51165
Camilla Rosenvold1:04:05190+17:141:59:56178+13
Emilie Westin1:13:25190+22:433:13:211780
Anna Meen37:30145+9:233:50:51172-6
Hilde Vassend1:35:45222+38:495:26:36188+16
189Hagaby GoIF Örebro 25:27:20
Josefine Höög59:39214+13:2059:39214
Linnéa Holmqvist51:1829+4:271:50:57107-107
Maria Gustafsson1:15:50209+25:083:06:47152+45
Eva Gustafsson43:46221+15:393:50:33171+19
Carina Regborn1:36:47223+39:515:27:20189+18
190NTNUI 55:30:25
Kajsa Stina Sandstad1:02:17234+15:581:02:17234
Ingrid Okkenhaug1:02:22166+15:312:04:39200-34
Trine Disch Kihle1:18:06225+27:243:22:45210+10
Maja Fjellstad Knutsen39:26175+11:194:02:11199-11
Camilla Öhman1:28:14192+31:185:30:25190-9
191Söders-Tyresö 15:31:31
Malin Carlsson1:01:46223+15:271:01:46223
Karin Almgren1:00:14146+13:232:02:00187-36
Sára Nozková1:10:23159+19:413:12:23167-20
Camilla Hellström31:1831+3:113:43:41148-19
Hanna Röstin1:47:50242+50:545:31:31191+43
192OK Hällen 25:32:32
Chantelle Hesselberg51:0963+4:5051:0963
Petra Koporova56:58107+10:071:48:0780+17
Terese Wängdahl1:17:59224+27:173:06:06149+69
Linnéa Carlsson38:39168+10:323:44:45151+2
Natalie Josefsson1:47:47241+50:515:32:32192+41
193Jönköpings OK 15:34:26
Filippa Johansson52:49109+6:3052:49109
Kajsa Johansson57:37117+10:461:50:26100-9
Therese Barje1:11:20166+20:383:01:46122+22
Elin Posch42:20212+14:133:44:06150+28
Stina Eriksson1:50:20246+53:245:34:26193+43
194OK Tyr 25:35:36
Märta Ransjö Zander (vacant)58:50199+12:3158:50199
Lydia Martinsson (vacant)1:11:01245+24:102:09:51232+33
Mia Gyllenberg (vacant)1:12:51187+22:093:22:42209-23
Anna Weckner Westlund (vacant)49:50258+21:434:12:32221+12
Sofie Gustavsson (vacant)1:23:04158+26:085:35:36194-27
195Nydalens SK 35:35:42
Marit Wenseth Kure1:10:38287+24:191:10:38287
Alix Young Vik1:05:50208+18:592:16:28259-28
Åse Bergan1:13:33191+22:513:30:01232-27
Karianne Olsvik Dengerud35:37114+7:304:05:38203-29
Cristina Luis1:30:04199+33:085:35:42195-8
196OK Hammaren 15:37:41
Maja Ingelsson1:02:19235+16:001:02:19235
Tove Flodman1:12:38251+25:472:14:57250+15
Ellen Skoog1:17:31221+26:493:32:28239-11
Joline Ingelsson45:20235+17:134:17:48229-10
Ida Palmberg1:19:53128+22:575:37:41196-33
197Skarpnäcks OL 15:38:02
Fanny Deckner57:02182+10:4357:02182
Emma Zetterström1:09:04232+22:132:06:06206+24
Anna Lindmark1:12:30181+21:483:18:36196-10
Margareta Bergh57:43285+29:364:16:19224+28
Sanna Batz1:21:43148+24:475:38:02197-27
198Skattkärrs SOK 15:38:36
Lina Rööhs54:06133+7:4754:06133
Hanna Johansson1:14:30266+27:392:08:36221+88
Anna-Karin Mattsson1:12:08174+21:263:20:44203-18
Anna Gund46:55245+18:484:07:39209+6
Erika Eriksson1:30:57204+34:015:38:36198-11
199Kungälvs OK 15:39:51
Lina Pålsson1:04:32264+18:131:04:32264
Cecilia Groth1:21:46295+34:552:26:18277+13
Jeannette Aumo1:12:50186+22:083:39:08249-28
Elin Hermansson39:42178+11:354:18:50231-18
Hanna Rangert1:21:01138+24:055:39:51199-32
200OK77 25:39:59
Miina Ruokolainen54:46148+8:2754:46148
Jenny Ray1:10:17239+23:262:05:03201+53
Annika Westberg-Arrakoski1:19:54235+29:123:24:57216+15
Carola Ray41:17199+13:104:06:14205-11
Kristiina Vaano1:33:45214+36:495:39:59200-5
201Konnerud IL 25:40:26
Synne Baklid59:16205+12:5759:16205
Marie Nordbye Nybø57:15113+10:241:56:31151-54
Isa Anette Baklid Heggedal1:14:37200+23:553:11:08164+13
Tove Heimdal36:43133+8:363:47:51158-6
Synnøve Nybø1:52:35249+55:395:40:26201+43
202Västvärmlands OK 15:42:02
Elin Eriksson1:01:53227+15:341:01:53227
Kristin Jansson1:13:55262+27:042:15:48254+27
Jenny Gullqvist1:14:42201+24:003:30:30234-20
Maria Dåverhög46:55245+18:484:17:25227-7
Kristin Johansson1:24:37170+27:415:42:02202-25
203Storviks IF 15:42:22
Jennie Börjesson Eriksson54:34146+8:1554:34146
Maja Dahlqvist1:15:32270+28:412:10:06235+89
Moa Karlsson1:20:13237+29:313:30:19233-2
Katarina Baban53:37272+25:304:23:56240+7
Johanna Börjesson Eriksson1:18:26115+21:305:42:22203-37
204OK Pan Århus 35:42:26
Inge Skovgaard Knudsen58:07186+11:4858:07186
Gry R Christensen57:04110+10:131:55:11146-40
Sofie Secher Thomsen1:23:37259+32:553:18:48197+51
Jeanette Finderup42:34214+14:274:01:22198+1
Emily B. Temple1:41:04231+44:085:42:26204+6
205Lillomarka OL 35:43:00
Synnøve Bråten55:23156+9:0455:23156
Niina Frölid1:13:09258+26:182:08:32218+62
Emma Eithun Paulsen1:19:15232+28:333:27:47228+10
Ingrid Bredalen44:30229+16:234:12:17219-9
Trine Oldernes1:30:43203+33:475:43:00205-14
206IFK Enskede 15:43:15
Carina Hallendal1:02:08231+15:491:02:08231
Katarina Rundström1:04:09192+17:182:06:17208-23
Ileana von Melen1:19:56236+29:143:26:13221+13
Christina Halvarsson42:55218+14:484:09:08211-10
Elin Ahlström1:34:07216+37:115:43:15206-5
207OK Linné 55:43:23
Pia Ocvirk1:03:16255+16:571:03:16255
Sara Johansson59:55142+13:042:03:11194-61
Charlotte Ihrfors1:23:29258+32:473:26:40224+30
Klara Mandahl39:51181+11:444:06:31206-18
Johanna Ragvald1:36:52224+39:565:43:23207+1
208NTNUI 85:43:47
Helene Omdal57:51183+11:3257:51183
Ingvild Brekke1:10:15238+23:242:08:06213+30
Kristin Antonsen1:18:11226+27:293:26:17222+9
Kristine Ausen42:52217+14:454:09:09212-10
Vår Hammer1:34:38219+37:425:43:47208-4
209Kuopion Suunnistajat 25:44:43
Hanna Leppävuori1:06:54272+20:351:06:54272
Annika Sopo1:05:18202+18:272:12:12241-31
Mette Nygård1:22:02249+31:203:34:14240-1
Päivi Leppävuori44:48233+16:414:19:02233-7
Marikki Nygård1:25:41175+28:455:44:43209-24
210Vang OL 15:44:51
Heidi Therese Wiest1:02:21236+16:021:02:21236
Yngvild Malmo1:06:22214+19:312:08:43223-13
Ingvild Gjessing1:25:45263+35:033:34:28241+18
Ragnhild Jetlund44:32230+16:254:19:00232-9
Tone Bleken Rud1:25:51178+28:555:44:51210-22
211Västerbergslagens OL 15:45:09
Maria Andersson56:07174+9:4856:07174
Frida Winterås1:14:31267+27:402:10:38238+64
Cecilia Djerf1:12:27180+21:453:23:05213-25
Alva Rytther47:32250+19:254:10:37214+1
Helena Wallman1:34:32218+37:365:45:09211-3
212OK99 Hradec Kralove / Slavia Hradec Kralove / Sportcentrum Jicin 15:45:36
Apolena Malinova54:08134+7:4954:08134
Andrea Vetrickova59:52140+13:011:54:00137+3
Jana Kubíková1:20:24238+29:423:14:24181+44
Nikola Zlamalova35:57118+7:503:50:21169-12
Hana Tepla1:55:15254+58:195:45:36212+43
213IF Hagen 15:50:37
Emma Kindbom1:02:33244+16:141:02:33244
Karin Andersson1:08:09226+21:182:10:42239-5
Maria Bogren1:17:04217+26:223:27:46227-12
Anna Stomberg51:24267+23:174:19:10234+7
Anna Larsson1:31:27206+34:315:50:37213-21
214OK Nolaskogsarna 25:50:39
Maja Petersson1:02:26240+16:071:02:26240
Victoria Eriksson1:06:41215+19:502:09:07227-13
Monika Westerlund1:16:57215+26:153:26:04219-8
Frida Olofsson39:56183+11:494:06:00204-15
Mary Fleming1:44:39236+47:435:50:39214+10
215Södertälje-Nykvarn OF 35:51:08
Jeanette Enckell1:01:49226+15:301:01:49226
Annika Bygdén1:03:45187+16:542:05:34203-23
Tyra Kleijn1:20:36239+29:543:26:10220+17
Marianne Pettersson45:34236+17:274:11:44218-2
Anne-Marie Wigle1:39:24230+42:285:51:08215-3
216OK Kolmården 35:51:11
Annica Berggren53:54126+7:3553:54126
Sara Forsberg1:21:59296+35:082:15:53256+130
Emilia Östlund1:12:25178+21:433:28:18230-26
Ebba Westerberg44:04228+15:574:12:22220-10
Sofia Westerberg1:38:49228+41:535:51:11216-4
217Freidig 25:52:35
Marie Bakken Sørensen1:02:25239+16:061:02:25239
Maria Ulseth Sylte1:13:22259+26:312:15:47253+14
Mona Jacobsen Mølnvik1:14:46203+24:043:30:33235-18
Pernille Opheim40:06185+11:594:10:39216-19
Dina Reitan1:41:56235+45:005:52:35217+1
218IK Uven 15:52:49
Hanna Boquist1:02:05229+15:461:02:05229
Isabell Håkansson1:18:33286+31:422:20:38268+39
Hanna Nyquist1:14:21198+23:393:34:59243-25
Janneke Snijder42:42216+14:354:17:41228-15
Sara Forsberg1:35:08221+38:125:52:49218-10
219Tullinge SK 55:53:23
Anna-Karin Sundqvist1:05:50268+19:311:05:50268
Sofia Sundström1:02:44170+15:532:08:34220-48
Åsa Flodmark1:13:09189+22:273:21:43207-13
Channa Lönne43:11220+15:044:04:54201-6
Malin Sundqvist1:48:29244+51:335:53:23219+18
220Köping-Kolsva OK 25:55:35
Karin Valdemarsson1:00:25219+14:061:00:25219
Sandra Burén1:09:36234+22:452:10:01234+15
Rebecca Mårtensson1:15:22208+24:403:25:23217-17
Pernilla Klemets41:57209+13:504:07:20207-10
Anna Birkestål1:48:15243+51:195:55:35220+13
221Vänersborgs SK 15:55:52
Olivia Nyman55:04153+8:4555:04153
Emelie Andersson1:04:45199+17:541:59:49174+21
Lina Larsson1:10:10155+19:283:09:59159-15
Sofia Österman43:52224+15:453:53:51180+21
Wilma Jansson2:02:01262+1:05:055:55:52221+41
221Røyken O-lag 15:55:52
Ane Baldishol Brevig59:10203+12:5159:10203
Ida Svanberg1:06:58218+20:072:06:08207+4
Tone Skram1:22:17250+31:353:28:25231+24
Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme53:56276+25:494:22:21239+8
Hege Holth Rekaa1:33:31212+36:355:55:52221-18
221Falköpings AIK OK 25:55:52
Kristine Svensson1:04:03260+17:441:04:03260
Elsa Vilhelmsson1:17:57281+31:062:22:00270+10
Alicia Friberg1:12:45184+22:033:34:45242-28
Åsa Alsiö47:26249+19:194:22:11237-5
Lisa Gabrielsson1:33:41213+36:455:55:52221-16
224Tumba-Mälarhöjden OK 25:55:54
Matilda Lagerholm59:04201+12:4559:04201
Charlotta Östervall1:17:28280+30:372:16:32260+59
Helena Adebrant1:18:50229+28:083:35:22245-15
Carina Johansson49:23257+21:164:24:45241-4
Jennifer Warg1:31:09205+34:135:55:54224-17
225IFK Lidingö SOK 45:56:16
Ebba Ganslandt1:10:19285+24:001:10:19285
Elin Jarlemark1:03:12183+16:212:13:31248-37
Evelyn Wendelius1:17:49222+27:073:31:20238-10
Anneli Wendelius45:59239+17:524:17:19226-12
Christina Perneby1:38:57229+42:015:56:16225-1
226Kongsberg OL 26:00:03
Helene Eger54:17139+7:5854:17139
Marlin Haavengen1:14:15264+27:242:08:32218+79
Katharina Rogstad1:44:37298+53:553:53:09268+50
Kjersti Tønnesen Bergstøl36:14126+8:074:29:23245-23
Idunn Haavengen1:30:40201+33:446:00:03226-19
227Porsgrunn OL 26:00:09
Sara Mathisen1:03:05252+16:461:03:05252
Hilde Kristine Rosenvold1:12:55254+26:042:16:00257+5
Anita Eriksen Beitdokken1:21:56248+31:143:37:56248-9
Lenka Westin51:43268+23:364:29:39247-1
Jindriska Milanova1:30:30200+33:346:00:09227-20
228Frol IL 26:00:39
Kari Svingheim54:58152+8:3954:58152
Sara Profors1:04:11193+17:201:59:09169+17
Randi Johanne Skjerve1:46:16301+55:343:45:25259+90
Mari K Grevskott41:08198+13:014:26:33243-16
Randi Jensen1:34:06215+37:106:00:39228-15
229Oppsal Orientering 16:01:01
Vigdis Hobøl59:58218+13:3959:58218
Karoline Anisdahl1:19:19288+32:282:19:17264+46
Line Klyve1:33:05278+42:233:52:22267+3
Ane Sofie Krogh36:56138+8:494:29:18244-23
Mari Flatekval1:31:43207+34:476:01:01229-15
230IL Tyrving 26:02:05
Synne Skjærstein1:01:54228+15:351:01:54228
Camilla Stridsklev1:07:44221+20:532:09:38231+3
Elin Ekeberg1:16:24211+25:423:26:02218-13
Elise Ullern41:20201+13:134:07:22208-10
Thea Feiring Haltia1:54:43253+57:476:02:05230+22
231NTNUI 66:02:21
Johanne Rakner1:02:37247+16:181:02:37247
Ingvild Torgersen1:06:53216+20:022:09:30229-18
Karoline Dahl Fosby1:18:28228+27:463:27:582290
Elise Elvehøy42:39215+14:324:10:37214-15
Synne Fossøy1:51:44247+54:486:02:21231+17
232OK Klemmingen 16:02:46
Charlotta Askeljung1:17:21306+31:021:17:21306
Ebba Järpling1:01:54165+15:032:19:15263-43
Linnea Nord1:34:50283+44:083:54:05269+6
Norna Molin45:35237+17:284:39:40262-7
Ebba Askeljung1:23:06159+26:106:02:46232-30
233Centrum OK 26:02:58
Sofia Andersson1:01:00221+14:411:01:00221
Mette Brolinson1:14:50268+27:592:15:50255+34
Sara Jonasson1:26:04264+35:223:41:54252-3
Maria Carlström42:55218+14:484:24:49242-10
Linnea Gillberg1:38:09227+41:136:02:58233-9
234OK Linné 66:05:32
Lena Grandin1:16:37304+30:181:16:37304
Maria Hart1:13:29261+26:382:30:06289-15
Helene Nilsson1:14:15197+23:333:44:21255-34
Helena Grennberg46:59247+18:524:31:20252-3
Annette Roos1:34:12217+37:166:05:32234-18
235OK Ravinen 36:05:46
Julia Frejd55:46164+9:2755:46164
Camilla Engel1:07:28220+20:372:03:14195+31
Martina Sallstedt1:55:58307+1:05:163:59:12278+83
Ebba Pegestam41:03197+12:564:40:15263-15
Viktoria Helmersson1:25:31174+28:356:05:46235-28
236Långhundra IF 16:11:57
Sara Bengtsson58:25190+12:0658:25190
Maria Bengtsson1:10:19240+23:282:08:44224+34
Josefin Bengtsson1:04:3290+13:503:13:16177-47
Lovisa Wigertz40:42194+12:353:53:58181+4
Alva Jonsson2:17:59267+1:21:036:11:57236+55
237Järla Orientering 46:12:08
Johanna Sundström1:00:46220+14:271:00:46220
Emma Sundvall1:12:55254+26:042:13:41249+29
Gunilla Kreiss1:26:55266+36:133:40:36251+2
Linda Spjut-Asplund50:19261+22:124:30:55249-2
My Heinrup1:41:13233+44:176:12:08237-12
238FK Herkules 16:12:16
Gisela Lind1:11:25291+25:061:11:25291
Helena Svensson1:08:03224+21:122:19:28265-26
Laila B Höglund1:07:48136+17:063:27:16226-39
Marie-Louise Persson52:21270+24:144:19:37235+9
Agnetha Le Claire1:52:39250+55:436:12:16238+3
239Skogspojkarnas OK 16:12:31
Anna Wehlin51:2971+5:1051:2971
Anita Wehlin1:02:51172+16:001:54:20139+68
Lina Ettling1:36:17289+45:353:30:37236+97
Anna Johnsson43:47223+15:404:14:24222-14
Karolina Nygren1:58:07258+1:01:116:12:31239+17
240Tolered-Utby Ol-klubb 16:14:32
Mia Gustafsson1:02:31242+16:121:02:31242
Eleonora Bäckelin1:33:51308+47:002:36:22295+53
Åsa Cliffordson1:14:46203+24:043:51:08264-31
Karin Gelotte46:18241+18:114:37:26258-6
Frida Andersson1:37:06225+40:106:14:32240-18
241OK Hammaren 26:15:09
Karin Wallin1:07:07273+20:481:07:07273
Erika Blixt1:20:52292+34:012:27:59285+12
Laila Ingelsson1:23:13257+32:313:51:12265-20
Ann-Sofie Täck52:00269+23:534:43:12266+1
Karin Johansson1:31:57209+35:016:15:09241-25
242Fossum IF 26:15:22
Maria Brodin54:47149+8:2854:47149
Julie Bakke1:13:24260+26:332:08:11215+66
Kjersti Hov1:23:05254+32:233:31:16237+22
Katrine Bakke44:42231+16:354:15:58223-14
Magnhild T. Mølnvik1:59:24259+1:02:286:15:22242+19
243OK Rodhen 26:15:29
Gabriella Melin58:03185+11:4458:03185
Annika Ardell1:04:13195+17:222:02:16188+3
Anna Algotsson1:21:19245+30:373:23:35214+26
Carina Jacobsson56:19281+28:124:19:54236+22
Karin Jansson1:55:35255+58:396:15:29243+7
244Falkenbergs OK 26:16:29
Åsa Söderblom1:08:58278+22:391:08:58278
Johanna Henriksson1:16:30275+29:392:25:28273-5
Helena Hagström1:17:57223+27:153:43:25254-19
Linnea Bengtsson47:35251+19:284:31:00250-4
Eva Gustafsson1:45:29239+48:336:16:29244-6
245IK Uven 26:20:26
Laila Hansson1:03:05252+16:461:03:05252
Agneta Törnkvist1:07:10219+20:192:10:15236-16
Mari Kraft1:35:05284+44:233:45:20258+22
Anna Rönnborg50:03260+21:564:35:23256-2
Annika Aasa1:45:03238+48:076:20:26245-11
246OK Moss 16:22:46
Johanne Bratland Tjernshaugen1:05:10266+18:511:05:10266
Karoline Bjørnerød54:0568+7:141:59:15170-96
Aurora Gjølsjø1:20:55242+30:133:20:10201+31
Selma Kristiansen1:02:10296+34:034:22:20238+37
Tuva Bjerketvedt2:00:26261+1:03:306:22:46246+8
247Linköpings OK 46:23:26
Elin Gunnarsson1:02:36246+16:171:02:36246
Maria Rost1:10:14237+23:232:12:50245-1
Liselott Roth1:41:53294+51:113:54:43272+27
Frida Karlsson43:46221+15:394:38:29261-11
Liselott Ericson1:44:57237+48:016:23:26247-14
248Skogslöparna 16:23:35
Linnea Pauler1:02:11232+15:521:02:11232
Helena Forsberg59:21137+12:302:01:32184-48
Susanne Näsström1:20:52241+30:103:22:24208+24
Evelina Söderlund56:24282+28:174:18:48230+22
Kicki Josefsson2:04:47263+1:07:516:23:35248+18
249Kristiansand OK 16:23:53
Ida Aurebekk1:02:06230+15:471:02:06230
Andrea Drangsholt1:11:00244+24:092:13:06246+16
Siri Thortveit Myhre1:22:17250+31:353:35:232460
Linn-Carina Daland54:12277+26:054:29:352460
Tonje Hermansen1:54:18252+57:226:23:53249+3
250Järfälla OK 16:23:59
Maria Pedersen1:09:30282+23:111:09:30282
Emmy Albinsson1:19:11287+32:202:28:41287+5
Ann Roller1:26:35265+35:533:55:16273-14
Sofia Edvardsson47:35251+19:284:42:51265-8
Karina Langerak1:41:08232+44:126:23:59250-15
251Eiker OL 16:24:31
Ane Dyrkorn52:47108+6:2852:47108
Thea Dyrkorn58:59132+12:081:51:46112+4
Ingrid Letmolie1:27:26267+36:443:19:12200+88
Johanne Viken Flaten50:19261+22:124:09:31213+13
Anna Isnes Tyse2:15:00266+1:18:046:24:31251+38
252Avesta OK 16:26:24
Rose-Marie Forslund1:05:35267+19:161:05:35267
Lovisa Östman1:18:02283+31:112:23:37271+4
Aino Leijon1:24:26261+33:443:48:03260-11
Amanda Daniels46:22242+18:154:34:25254-6
Erika Mickelson1:51:59248+55:036:26:24252-2
253OK Klyftamo 16:26:54
Ida Höjskeld1:03:22258+17:031:03:22258
Kristina Häggblom1:06:10212+19:192:09:32230-28
Marie Linné1:35:23286+44:413:44:55257+27
Julia Markendahl46:23243+18:164:31:18251-6
Veronica Sjödin1:55:36256+58:406:26:54253+2
254Forsa OK 36:26:56
Ulrika Swärd58:28191+12:0958:28191
Emma Jonsson1:28:41303+41:502:27:09279+88
Ann Sofie Skärstad1:35:50287+45:084:02:59282+3
Maja Mörth37:59153+9:524:40:58264-18
Sara Kring1:45:58240+49:026:26:56254-10
255IFK Hedemora OK 16:27:57
Johanna Almséus1:06:13269+19:541:06:13269
Matilda Johansson1:10:12236+23:212:16:25258-11
Maria Sjögren1:23:08256+32:263:39:33250-8
Johanna Sjons58:55287+30:484:38:28259+9
Elin Aura1:49:29245+52:336:27:57255-4
256NAIS Orienteringsklubb 16:29:01
Marie Andersson1:12:14296+25:551:12:14296
Josefin Bovellan1:13:57263+27:062:26:11275-21
Åsa Granström1:16:26213+25:443:42:37253-22
Fia Wärn52:35271+24:284:35:12255+2
Anna Martin1:53:49251+56:536:29:01256+1
257Söders-Tyresö 26:32:07
Åsa Linnersjö1:12:14296+25:551:12:14296
Moa Wijkmark1:08:45230+21:542:20:59269-27
Evelina Ericsson1:14:04195+23:223:35:03244-25
Marianne Jernberg1:00:50292+32:434:35:53257+13
Filippa Grelz1:56:14257+59:186:32:072570
258Nydalens SK 46:38:43
Monica Tørnqvist Halden1:08:48277+22:291:08:48277
Synnøve Sandberg1:11:42249+24:512:20:30267-10
Marie Ullevålseter1:28:32270+37:503:49:02262-5
Frida Bakken Ulseth41:38205+13:314:30:40248-14
Maiken Sandberg2:08:03265+1:11:076:38:43258+10
259Umeå OK 36:38:56
Elise Rognsvåg1:10:36286+24:171:10:36286
Anna Karin Nilsson1:15:45271+28:542:26:21278-8
Charlotte Kung1:18:23227+27:413:44:44256-22
Anna Hallmén46:39244+18:324:31:23253-3
Louise Ramebäck2:07:33264+1:10:376:38:56259+6
260SK Uusi 26:44:30
Anni Malinen1:23:29314+37:101:23:29314
Emmi Korhonen1:11:41248+24:502:35:10292-22
Saara Korhonen1:23:07255+32:253:58:17276-16
Maire Meriheinä45:56238+17:494:44:13267-9
Hanna Hakuli2:00:17260+1:03:216:44:30260-7
261Jönköpings OK 26:10:10
Anna Johansson1:14:59300+28:401:14:59300
Carin Rosjö1:27:26302+40:352:42:253000
Anna Niklasson1:12:05171+21:233:54:30270-30
Agneta Hallberg Hansson51:12265+23:054:45:42271+1
Maria R Thelin1:24:282766:10:10261-10
262Strängnäs-Malmby OL 16:12:53
Susanne Söderholm1:18:48309+32:291:18:48309
Christina Alneberg1:20:24291+33:332:39:12297-12
Linda Sterner1:29:00272+38:184:08:12288-9
Carina Sundbüe42:09210+14:024:50:21274-14
Anna Folkegård1:22:322736:12:53262-12
263Sala OK 16:15:34
Mirjam Dalén59:51216+13:3259:51216
Erica Bengtsson1:12:52252+26:012:12:43244+28
Anna Norrbom1:36:27290+45:453:49:10263+19
Malin Ekman59:52288+31:454:49:02273+10
Lena Larsson1:26:322796:15:34263-10
264Vännäs OK 16:15:43
Moa Johansson1:17:30308+31:111:17:30308
Alma Laudon1:21:25293+34:342:38:55296-12
Tove Norén1:24:02260+33:204:02:57281-15
Kristina Fridman50:26263+22:194:53:23275-6
Vega Laudon1:22:202726:15:43264-11
265Forsa OK 26:19:44
Annika Staaf1:12:06295+25:471:12:06295
Malin Lindberg1:18:05284+31:142:30:11290-5
Åsa Eriksson1:21:42247+31:003:51:53266-24
Anki Teike Andersson53:48274+25:414:45:41270+4
Matilda Jonsson1:34:032826:19:44265-5
266OLG Cordoba 16:22:27
Dorothea Suter55:53166+9:3455:53166
Katharina Burkhard1:31:57306+45:062:27:50284+118
Siv Elin Ødegård1:37:47292+47:054:05:37286+2
Jeanette Frischherz1:01:32295+33:255:07:09279-7
Fiona Kirk1:15:182696:22:27266-13
267Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 26:23:24
Viivi Pellinen1:08:46275+22:271:08:46275
Karoliina Ahvonen1:15:48272+28:572:24:34272-3
Venla Vesikko1:33:43280+43:013:58:17276+4
Raisa Kantanen50:30264+22:234:48:47272-4
Anu Pohjamo1:34:372866:23:24267-5
268Domnarvets GOIF 46:28:02
Stina Nordahl1:09:20281+23:011:09:20281
Florence Berg1:16:54278+30:032:26:14276-5
Annica Berger1:47:05302+56:234:13:19290+14
Maria Hjorth1:00:10291+32:035:13:29288-2
Zuzana Kubatova1:14:332686:28:02268-20
269Härnösands OK 16:36:01
Susanna Edström1:09:12279+22:531:09:12279
Jenny Windling1:26:09300+39:182:35:21293+14
Anna Tjell1:32:45277+42:034:08:06287-6
Anita Galin1:01:11294+33:045:09:17281-6
Marie-Louise Engberg1:26:442806:36:01269-12
270Bromma-Vällingby SOK 16:36:14
Sofia Damne1:33:10317+46:511:33:10317
Jenny Salemyr1:32:02307+45:113:05:12311-6
Lena Bjessmo1:27:44269+37:024:32:56298-13
Elin Bjessmo40:25190+12:185:13:21287-11
Kristin Nilsson1:22:532746:36:14270-17
271Mölndal Outdoor IF 16:39:34
Agnes Asp1:22:28313+36:091:22:28313
Annie Olsson1:47:39316+1:00:483:10:07312-1
Anna Nordelöf1:14:58205+24:164:25:05295-17
Erika Asp48:08255+20:015:13:13286-9
Therese Axenborg1:26:212776:39:34271-15
272OK Österåker 26:39:43
Karin Åhlén1:11:03289+24:441:11:03289
Therese Nilsson1:16:56279+30:052:27:59285-4
Nina Lundkvist1:30:15275+39:333:58:14275-10
Kristina Larsson57:20284+29:134:55:34276+1
Michaela Lundell1:44:092896:39:43272-4
273HJS-Vansbro OK 16:43:36
Sonja Palm1:12:38298+26:191:12:38298
Lisbet Lidman Larsson1:14:56269+28:052:27:34282-16
Kristina Larsson1:34:12282+43:304:01:46279-3
Anna Källbäcks1:07:26298+39:195:09:12280+1
Elin Håll1:34:242846:43:36273-7
274Valbo AIF 16:44:09
Karin Möllerberg1:15:05301+28:461:15:05301
Ann Lyrberg1:20:21290+33:302:35:26294-7
Jenny Johansson1:21:27246+30:453:56:53274-20
Jenny Åman48:39256+20:324:45:32268-6
Mona Åkerman1:58:372946:44:09274+6
275Järla Orientering 56:44:52
Malin Samuelsson59:04201+12:4559:04201
Kerstin Sandström1:13:05257+26:142:12:09240+39
Frederika Tagwerker1:24:34262+33:523:36:43247+7
Anna-Lena Costermans1:08:56299+40:494:45:39269+22
Annika Sundvall1:59:132966:44:52275+6
276Väsby OK 16:45:55
Maria Cole1:03:54259+17:351:03:54259
Maria Terese Liljevret1:37:16309+50:252:41:10298+39
Annika Lundström1:36:51291+46:094:18:01293-5
Pia Boudrie53:48274+25:415:11:49284-9
Amanda Jonasson1:34:062836:45:55276-8
277OK Torfinn / OK Tyringe 16:49:00
Stina Olandersson1:16:30303+30:111:16:30303
Jessica Karlsson1:29:18304+42:272:45:48304+1
Camilla Nilsson1:27:43268+37:014:13:31292-12
Agneta Erfors48:05254+19:585:01:36277-15
Evelina Folkesson1:47:242936:49:002770
278Gotlands OF 26:53:55
Linn Möller1:36:24318+50:051:36:24318
Tuva Nikolausson1:05:58209+19:072:42:22299-19
Ylva Svangren1:30:18276+39:364:12:40289-10
Viktoria Olsson57:02283+28:555:09:42283-6
Alice Olsson1:44:132906:53:55278-5
279Norbergs OK / Fagersta OK 16:54:51
Lovisa Jonsson1:04:17262+17:581:04:17262
Vanda Kuthanova1:43:12314+56:212:47:29305+43
Ulrika J Olofsdotter1:50:25304+59:434:37:54299-6
Elisabet Elmertoft53:39273+25:325:31:33293-6
Maria Bylund1:23:182756:54:51279-14
280IF Sturla 16:56:32
Kornelia Brurberg1:14:42299+28:231:14:42299
Aud Ellen Brevik1:10:47243+23:562:25:29274-25
Kristin Sørensen1:29:09273+38:273:54:38271-3
Åshild Vari1:39:42303+1:11:355:34:20294+23
Lovisa Carlsson1:22:122716:56:32280-14
281Skogsluffarnas OK 17:00:16
Karin Führ Lindqvist1:11:01288+24:421:11:01288
Anna Rosnäs1:16:43276+29:522:27:44283-5
Karin Skog1:35:57288+45:154:03:41284+1
Erika Carlinger1:18:37301+50:305:22:18290+6
Karin Tidevall1:37:582877:00:16281-9
282Järfälla OK 27:07:46
Sara Anderson1:22:15312+35:561:22:15312
Märit Nordlund1:22:54297+36:032:45:09302-10
Andrea Silier1:43:27295+52:454:28:36296-6
Maria Edvardsson55:21280+27:145:23:57291-5
Magdalena Grunder1:43:492887:07:46282-9
283Länna IF 17:12:11
Astrid Larsson1:09:14280+22:551:09:14280
Carina Hammarling1:18:16285+31:252:27:30281+1
Ann-Sofie Edenhamn1:45:59300+55:174:13:29291+10
Malin Broman1:00:01290+31:545:13:30289-2
Karolina Andersson1:58:412957:12:11283-6
284OK Klemmingen / Trosabygdens OK / Vehkalahden Veikot 27:23:15
Ylva Paavo1:36:26319+50:071:36:26319
Eva Kindlundh1:20:14289+33:232:56:40309-10
Tuulia Kukkonen1:43:29296+52:474:40:09301-8
Gun Jansson58:27286+30:205:38:36296-5
Åsa Westlund1:44:392917:23:15284-12
285Attunda OK 17:28:43
Maria Von Schmalensée53:15122+6:5653:15122
Monica Roos1:26:29301+39:382:19:44266+144
Anna Lindskoog Pettersson1:43:52297+53:104:03:36283+17
Charlotte Enges1:05:52297+37:455:09:28282-1
Lena Buhre2:19:152987:28:43285+3
286Tibro OK 17:29:30
Anna Olsson1:19:06310+32:471:19:06310
Nina Gumaelius1:30:15305+43:242:49:21308-2
Ebba Andrén1:54:27306+1:03:454:43:48302-6
Malin Andrén1:00:53293+32:465:44:41297-5
Sofia Gumaelius1:44:492927:29:30286-11
287OK Österåker 17:57:49
Anette Lantz1:12:02294+25:431:12:02294
Anna Bergqvist1:44:43315+57:522:56:45310+16
Isabelle Sjöberg1:34:09281+43:274:30:54297-13
Cecilia Arvidson1:16:54300+48:475:47:48299+2
Lisa Erlandsson2:10:012977:57:49287-12
288Rånäs OK 18:29:14
Marica Tynell1:28:28315+42:091:28:28315
Anna Jansson1:14:24265+27:332:42:52301-14
Malin Jansson1:57:16308+1:06:344:40:08300-1
Agneta Karlsson55:02279+26:555:35:10295-5
Evelina Rostö2:54:042998:29:14288-7
289Saarijärven Pullistus 17:44:29
Jaana Kauppinen1:22:09311+35:501:22:09311
Anu Rajala2:11:25318+1:24:343:33:34315+4
Johanna Kauppinen1:38:18293+47:365:11:52304-11
Amanda Suomäki58:013076:09:53301-3
Elli Häkkinen1:34:362857:44:29289-12
290Avesta OK 27:46:21
Marina Dickfors1:41:09320+54:501:41:09320
Eva Djupenström1:39:51311+53:003:21:00314-6
Tanja Koskitalo2:01:26309+1:10:445:22:26305-9
Cornelia Lundén57:253066:19:51300-5
Sara Rudh1:26:302787:46:21290-10
291SK Pohjantähti 27:46:24
Sini Rouhiainen1:55:34321+1:09:151:55:34321
Elina Sillanpää1:39:59312+53:083:35:33316-5
Outi Aikio1:51:31305+1:00:495:27:04306-10
Lotta Sankelo45:203056:12:24298-8
Kaisa Happonen1:34:002817:46:24291-7
Nyköpings OK 1ej godkänd
Kristin Hylander49:5741+3:3849:5741
Sandra Edhager1:10:11235+23:202:00:08181+140
Ida Hylander1:03:5381+13:113:04:01138-43
Maria Wallströmej godkändej godkänd
Marika Nylund Ek1:21:08141+24:12ej godkänd
Sundsvalls OK 1ej godkänd
Stina Nordin50:2850+4:0950:2850
Susanne Liukkonen52:1740+5:261:42:4538-12
Johanna Sjölund1:06:24116+15:422:49:0958+20
Hedwig Haas31:0226+2:553:20:1149-9
Hanna Hugossonej godkändej godkänd
OK Renen 1ej godkänd
Lena Turesson51:2468+5:0551:2468
Sigrid Holmgren1:02:59175+16:081:54:23142+74
Karin Wollbrandej godkändej godkänd
Josefine Andersson44:15304ej godkänd
Linnea Sundström1:22:08270ej godkänd
Søllerød OK 1ej godkänd
Astrid Maag54:21141+8:0254:21141
Alberte Kaae-Nielsen1:17:59282+31:082:12:20243+102
Kirsten Møllerej startej start
Iben Maagej startej start
Anne Kaae-Nielsenej startej godkänd
Västerås SOK 2ej godkänd
Anna Zetterberg55:37161+9:1855:37161
Anna Lindgrenej godkändej godkänd
Elin Nallgård1:22:50253+32:08ej godkänd
Anna Nygård40:27192+12:20ej godkänd
Eva Ode1:30:41202+33:45ej godkänd
Älvdalens IF OK 1ej godkänd
Carolina Olsson55:57170+9:3855:57170
Lena Leandersson1:02:38168+15:471:58:35164-6
Lotten Sjödénej godkändej godkänd
Anne Mörk42:17211+14:10ej godkänd
Yvonne Sjödén1:15:1394+18:17ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
Emma Karlsson56:10175+9:5156:10175
Hanna Nilsson1:08:59231+22:082:05:09202+27
Johanna Peterson1:21:18244+30:363:26:27223+21
Susanne Karlsson41:47207+13:404:08:14210-13
Maria Broströmej startej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
Jenny Sandh56:31177+10:1256:31177
Tilda Marmelid1:05:59210+19:082:02:30190+13
Annika Asketun1:15:02206+24:203:17:32193+3
Tove Pettersson38:07156+10:003:55:39189-4
Victoria Asketunej startej godkänd
Bredaryds SOK 1ej godkänd
Moa Hansson57:56184+11:3757:56184
Elsa Andersson1:01:45162+14:541:59:41173-11
Amelia Skalberg1:09:29146+18:473:09:10157-16
Carina Svensson33:2971+5:223:42:39141-16
Mimmi Dahlbergej godkändej godkänd
OK Roslagen 2ej godkänd
Carolina Nealis58:38197+12:1958:38197
Agnes Broman1:03:03180+16:122:01:41185-12
Carolina Andersson1:19:21233+28:393:21:02205+20
Wilma Gille43:58227+15:514:05:00202-3
Lina Anderssonej startej godkänd
Espoon Suunta 3ej godkänd
Elsi Pöllänen1:02:15233+15:561:02:15233
Elisa Ståhlberg1:12:54253+26:032:15:09251+18
Aino Palmén1:49:06303+58:244:04:15285+34
Ella Kaukonen1:24:51302+56:445:29:06292+7
Marika Lappiej startej godkänd
Gävle OK 2ej godkänd
Charlotta Bergqvist1:02:21236+16:021:02:21236
Åsa Jernberg1:16:28274+29:372:18:49262+26
Pernilla Erikssonej godkändej godkänd
Christine Sisell42:24213+14:17ej godkänd
Ingela Eriksson1:26:41184+29:45ej godkänd
IL Tyrving 3ej godkänd
Tuva Nesheim Flatebakken1:02:32243+16:131:02:32243
Solveig Eline Berg1:05:05201+18:142:07:37211-32
Emma Meyer Larssonej startej start
Mina Jørgensenej startej start
Ida Arnesen Tiltnesej startej godkänd
Varegg Fleridrett 1ej godkänd
Kårhild H. Nordstad1:02:49249+16:301:02:49249
Ingunn Rognsvåg1:05:38204+18:472:08:27217-32
Constance Storvestre1:14:29199+23:473:22:56212-5
Ida Lehmann54:21278+26:144:17:17225+13
Kristin Löfgrenej startej godkänd
NTNUI 7ej godkänd
Solveig Blindheim1:02:53250+16:341:02:53250
Eirin Mari Fossøy1:42:52313+56:012:45:45303+53
Maria Dahl Fosbyej godkändej godkänd
Karine Hagesæther Fossej startej godkänd
Carla Armfeldtej startej godkänd
OK Älvsjö-Örby 1ej godkänd
Erica Hellgren1:04:09261+17:501:04:09261
Ingrid Mattsson1:24:47298+37:562:28:56288+27
Britt-Marie Hellgren1:33:07279+42:254:02:03280-8
Linda Nordström59:58289+31:515:02:01278-2
Anna Wallénej godkändej godkänd
Dalaportens OL 1ej godkänd
Ylva Grape1:04:18263+17:591:04:18263
Ulrika Backlund1:25:56299+39:052:30:14291+28
Lisa Silvemarkej startej start
Linda Stinessenej startej start
Johanna Edinej startej godkänd
Jämtland Unitedej godkänd
Helen Hanstock1:06:36271+20:171:06:36271
Marie Ohlsson1:01:49164+14:582:08:25216-55
Anna Vesterlund1:06:29117+15:473:14:54183-33
Hanna Sunnerheim Sjöbergej godkändej godkänd
Erica Johansson1:18:20114+21:24ej godkänd
Raumar Orientering 1ej godkänd
Mathilde Sønsterudbråten1:09:35283+23:161:09:35283
Tiril Emilie Ruud Bråten1:39:41310+52:502:49:16307+24
Lene Kinneberg1:35:22285+44:404:24:38294-13
Anne Teigland Arntzen47:56253+19:495:12:34285-9
Ingrid Eide Rappej startej godkänd
IK Gandvik 1ej godkänd
Jenny Furusköld1:11:13290+24:541:11:13290
Alice Södervall1:16:11273+29:202:27:24280-10
Elin Käll1:21:02243+30:203:48:26261-19
Maria Heder50:02259+21:554:38:28259-2
Helena Södervallej startej godkänd
IFK Mora OK 4ej godkänd
Maria Bergkvistej godkändej godkänd
Lena Hermansson1:08:26227+21:35ej godkänd
Lena Karlsson Holmer1:04:1186+13:29ej godkänd
Catharina Asp32:1852+4:11ej godkänd
Elin Ek1:11:3265+14:36ej godkänd
Umeå OK 2ej godkänd
Martina Bochenkovaej godkändej godkänd
Sofia Levin1:03:06182+16:15ej godkänd
Cecilia Rydberg1:09:28145+18:46ej godkänd
Freja Vredin37:19143+9:12ej godkänd
Elisabeth Fries1:27:19188+30:23ej godkänd
Halden SK 5utgått
Sabine Rothaug50:5859+4:3950:5859
vacant 1:01:45162+14:541:52:43122+63
vacant 1:28:52271+38:103:21:35206+84
ej startej start
ej startej start
Paimion Rasti 2utgått
Mirkka Kivimäki56:12176+9:5356:12176
Signe Dambe1:07:54222+21:032:04:06198+22
Niina Reponen1:22:47252+32:053:26:53225+27
ej startej start
ej startej start
Alfta-Ösa OK 3utgått
Elin Kindlundh1:05:08265+18:491:05:08265
Bodil Kindlundh1:11:33247+24:422:16:41261-4
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Rasti-Kurikka 2utgått
Leena Ojala1:11:56293+25:371:11:56293
ej startej start
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Lag LG 40utgått
vacant 1:15:17302+28:581:15:17302
vacant 1:56:56317+1:10:053:12:13313+11
vacant 1:45:45299+55:034:57:58303-10
ej startej start
ej startej start
Finspångs SOK 2utgått
Jana Semradova1:17:26307+31:071:17:26307
ej startej start
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Sävedalens AIK 4utgått
vacant 1:32:21316+46:021:32:21316
vacant 1:16:51277+30:002:49:12306-10
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Ås-NMBU Orientering 1utgått
Marie Lillehammer2:17:27322+1:31:082:17:27322
ej startej start
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Linköpings OK 3ej start
Julia Modig Tjärnström1:02:22238+16:031:02:22238
Johanna Guståsej startej start
ej startej start
Tove Ekströmej startej start
ej startej start
Eksjö SOK 2ej start
Heini Rintanen1:02:33244+16:141:02:33244
Agnes Adolfsson1:07:55223+21:042:10:28237-7
Lotta Sundbladej startej start
Carina Berganderej startej start
ej startej start
OK Tisaren 3ej start
Josefin Aronsson1:17:13305+30:541:17:13305
Agnes Nylinej startej start
ej startej start
ej startej start
ej startej start
Hellas Orientering 2ej start
Galina Ribediucej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
Oppsal Orientering 2ej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
Rånäs OK 2ej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
Vakantej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start
vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser