Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Gjø-Vard OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 310MILA-kavlen14:22:18
1. Øyvind Aunøien1:34:22195+18:511:34:22195
2. Ivar Aukrust Osmoen1:27:0962+12:113:01:31112-83
3. Martin Öhman1:38:01186+32:294:39:32141+29
4. Håvard Hovde2:05:13146+32:406:44:45135-6
5. Anders Rønning47:21254+16:117:32:06141+6
6. Anders Tingstad46:04188+13:598:18:10145+4
7. Ernst Fristad Nilsen53:15283+23:509:11:25159+14
8. ej startej start
9. Thomas Kort1:12:01197+28:2212:12:50166
10. Jon Arve Urseth Engebakken2:09:28146+43:4814:22:18157-9

Lillehammer OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 310MILA-kavlen14:22:18
1. Øyvind Aunøien1:34:22195+18:511:34:22195
2. Ivar Aukrust Osmoen1:27:0962+12:113:01:31112-83
3. Martin Öhman1:38:01186+32:294:39:32141+29
4. Håvard Hovde2:05:13146+32:406:44:45135-6
5. Anders Rønning47:21254+16:117:32:06141+6
6. Anders Tingstad46:04188+13:598:18:10145+4
7. Ernst Fristad Nilsen53:15283+23:509:11:25159+14
8. ej startej start
9. Thomas Kort1:12:01197+28:2212:12:50166
10. Jon Arve Urseth Engebakken2:09:28146+43:4814:22:18157-9

Nord-Østerdal OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 310MILA-kavlen14:22:18
1. Øyvind Aunøien1:34:22195+18:511:34:22195
2. Ivar Aukrust Osmoen1:27:0962+12:113:01:31112-83
3. Martin Öhman1:38:01186+32:294:39:32141+29
4. Håvard Hovde2:05:13146+32:406:44:45135-6
5. Anders Rønning47:21254+16:117:32:06141+6
6. Anders Tingstad46:04188+13:598:18:10145+4
7. Ernst Fristad Nilsen53:15283+23:509:11:25159+14
8. ej startej start
9. Thomas Kort1:12:01197+28:2212:12:50166
10. Jon Arve Urseth Engebakken2:09:28146+43:4814:22:18157-9

Ringsaker OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157Nord-Østerdal OK / Gjø-Vard OL / Lillehammer OK / Ringsaker OK 310MILA-kavlen14:22:18
1. Øyvind Aunøien1:34:22195+18:511:34:22195
2. Ivar Aukrust Osmoen1:27:0962+12:113:01:31112-83
3. Martin Öhman1:38:01186+32:294:39:32141+29
4. Håvard Hovde2:05:13146+32:406:44:45135-6
5. Anders Rønning47:21254+16:117:32:06141+6
6. Anders Tingstad46:04188+13:598:18:10145+4
7. Ernst Fristad Nilsen53:15283+23:509:11:25159+14
8. ej startej start
9. Thomas Kort1:12:01197+28:2212:12:50166
10. Jon Arve Urseth Engebakken2:09:28146+43:4814:22:18157-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars