Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Haninge SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
185Haninge SOK 1Ungdomskavlen1:59:34
1. Felix Persson22:104+0:1322:104
2. Martina Mäkelä20:30362+7:0742:4083+79
3. Nina Persson30:54206+10:061:13:34113+30
4. Martin Skärlén46:00256+1:21:391:59:34185+72
272Haninge SOK / Södertälje-Nykvarn 210MILA-kavlen17:59:46
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Jan Eskilsson2:16:20313+1:10:486:48:47312
4. Joakim Persson2:47:44316+1:15:119:36:31311-1
5. Ulf Lars Conny Andersson49:29279+18:1910:26:00309-2
6. Ove Jansson57:41295+25:3611:23:41303-6
7. Fredrik Morast52:09275+22:4412:15:50299-4
8. Niklas Hall1:46:43203+35:3414:02:33293-6
9. Henrik Morast1:12:5228715:15:25266-27
10. Love Ottosson2:44:2129617:59:46272+6
Haninge SOK 2Ungdomskavlenej godkänd
1. Jakob Gadefors Nau28:18163+6:2128:18163
2. Erik Nederheim15:3763+2:1443:55128-35
2. Gustav Storell16:45149+3:2245:03
3. Filip Storellej godkändej godkänd
4. Gustav Nirvinej godkändej godkänd
Haninge SOK 110MILA-kavlenej godkänd
1. Hugo Dahlberg1:31:44170+16:131:31:44170
2. Joakim Skärlén2:16:54298+1:01:563:48:38263+93
3. Carolin Svensson1:39:33194+34:015:28:11232-31
4. Egil Morast2:29:01288+56:287:57:12242+10
5. P-O Ivarssonej godkändej godkänd
6. Adam Ivarsson38:2065+6:15ej godkänd
7. Felix Persson40:16137+10:51ej godkänd
8. Henrik Sjögren1:41:58168+30:49ej godkänd
9. Jakob Ivarsson1:05:23141+21:44ej godkänd
10. Niclas Sjögren2:00:26202ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
272Haninge SOK / Södertälje-Nykvarn 210MILA-kavlen17:59:46
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Jan Eskilsson2:16:20313+1:10:486:48:47312
4. Joakim Persson2:47:44316+1:15:119:36:31311-1
5. Ulf Lars Conny Andersson49:29279+18:1910:26:00309-2
6. Ove Jansson57:41295+25:3611:23:41303-6
7. Fredrik Morast52:09275+22:4412:15:50299-4
8. Niklas Hall1:46:43203+35:3414:02:33293-6
9. Henrik Morast1:12:5228715:15:25266-27
10. Love Ottosson2:44:2129617:59:46272+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars