Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Hyvinkään Rasti

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
154Hyvinkään Rasti / Mäntsälän Urheilijat 1Damkavlen5:10:34
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Laura Kylmälä38:23163+10:163:55:36188
5. Liinn Nummela1:14:5892+18:025:10:34154-34
205Hyvinkään Rasti 210MILA-kavlen15:40:59
1. Pasi Romppainen1:49:07286+33:361:49:07286
2. Janne Åberg1:47:08195+32:103:36:15232-54
3. Oskari Jumppanen1:48:29242+42:575:24:44225-7
4. Atte Honkonen2:24:50271+52:177:49:34236+11
5. Wertti Autio37:4193+6:318:27:15224-12
6. ej startej start
7. ej startej start
8. Sakari Puolakanatto2:07:21288+56:1212:17:06228
9. Artto Ylönen1:14:45214+31:0613:31:51220-8
10. Tapani Partanen2:09:0822515:40:59205-15
221Hyvinkään Rasti 2Ungdomskavlen2:09:23
1. Nuuti Hautakangas33:35244+11:3833:35244
2. IIda Heinäaro17:36220+4:1351:11231-13
2. Nea Åberg20:00342+6:3753:35
3. Milla Koistinen38:25357+17:371:29:36236+5
4. Lauri Partanen39:47205+1:15:262:09:23221-15
Hyvinkään Rasti 110MILA-kavlenej godkänd
1. Jussi Borgenström1:59:19316+43:481:59:19316
2. Sami Friman2:06:44269+51:464:06:03295-21
3. Mikko Norrbackaej godkändej godkänd
4. Mikko Puolakanaho3:07:05328+1:34:32ej godkänd
5. Joonas Ojanen47:01250+15:51ej godkänd
6. Ronja Friman50:51247+18:46ej godkänd
7. Holger Boström1:51:07330+1:21:42ej godkänd
8. Ossi Autio1:44:43325ej godkänd
9. Juha Ojanen1:32:02320ej godkänd
10. ej startej start
Hyvinkään Rasti 1Ungdomskavlenutgått
1. Salla Norrbacka33:49250+11:5233:49250
2. Venla Tiljander18:41284+5:1852:30242-8
3. Wertti Autio24:5238+4:041:17:22155-87
4. ej startej start

Paimion Rasti

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
154Hyvinkään Rasti / Mäntsälän Urheilijat 1Damkavlen5:10:34
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Laura Kylmälä38:23163+10:163:55:36188
5. Liinn Nummela1:14:5892+18:025:10:34154-34
205Hyvinkään Rasti 210MILA-kavlen15:40:59
1. Pasi Romppainen1:49:07286+33:361:49:07286
2. Janne Åberg1:47:08195+32:103:36:15232-54
3. Oskari Jumppanen1:48:29242+42:575:24:44225-7
4. Atte Honkonen2:24:50271+52:177:49:34236+11
5. Wertti Autio37:4193+6:318:27:15224-12
6. ej startej start
7. ej startej start
8. Sakari Puolakanatto2:07:21288+56:1212:17:06228
9. Artto Ylönen1:14:45214+31:0613:31:51220-8
10. Tapani Partanen2:09:0822515:40:59205-15
221Hyvinkään Rasti 2Ungdomskavlen2:09:23
1. Nuuti Hautakangas33:35244+11:3833:35244
2. IIda Heinäaro17:36220+4:1351:11231-13
2. Nea Åberg20:00342+6:3753:35
3. Milla Koistinen38:25357+17:371:29:36236+5
4. Lauri Partanen39:47205+1:15:262:09:23221-15
Hyvinkään Rasti 110MILA-kavlenej godkänd
1. Jussi Borgenström1:59:19316+43:481:59:19316
2. Sami Friman2:06:44269+51:464:06:03295-21
3. Mikko Norrbackaej godkändej godkänd
4. Mikko Puolakanaho3:07:05328+1:34:32ej godkänd
5. Joonas Ojanen47:01250+15:51ej godkänd
6. Ronja Friman50:51247+18:46ej godkänd
7. Holger Boström1:51:07330+1:21:42ej godkänd
8. Ossi Autio1:44:43325ej godkänd
9. Juha Ojanen1:32:02320ej godkänd
10. ej startej start
Hyvinkään Rasti 1Ungdomskavlenutgått
1. Salla Norrbacka33:49250+11:5233:49250
2. Venla Tiljander18:41284+5:1852:30242-8
3. Wertti Autio24:5238+4:041:17:22155-87
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser