Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Joutsenon Kullervo

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 110MILA-kavlen (341)12:54:03
1. Teppo Pellinen1:35:45205+20:141:35:45205
2. Aaro Nurmiainen1:33:06106+18:083:08:51148-57
3. Antti Saikko1:28:10115+22:384:37:01132-16
4. Janne Kuningas1:53:1065+20:376:30:1198-34
5. Jarkko Kaplas38:0499+6:547:08:15980
6. Matti Maajärvi43:36162+11:317:51:51107+9
7. Aapo Tonder35:0347+5:388:26:5492-15
8. Ville Saikko1:28:5583+17:469:55:4991-1
9. Janne Ovaska55:3350+11:5410:51:2283-8
10. Saul Klemola2:02:41123+37:0112:54:0387+4
267Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 2Damkavlen (324)6:23:24
1. Viivi Pellinen1:08:46275+22:271:08:46275
2. Karoliina Ahvonen1:15:48272+28:572:24:34272-3
3. Venla Vesikko1:33:43280+43:013:58:17276+4
4. Raisa Kantanen50:30264+22:234:48:47272-4
5. Anu Pohjamo1:34:372866:23:24267-5

Lappeen Riento

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 110MILA-kavlen (341)12:54:03
1. Teppo Pellinen1:35:45205+20:141:35:45205
2. Aaro Nurmiainen1:33:06106+18:083:08:51148-57
3. Antti Saikko1:28:10115+22:384:37:01132-16
4. Janne Kuningas1:53:1065+20:376:30:1198-34
5. Jarkko Kaplas38:0499+6:547:08:15980
6. Matti Maajärvi43:36162+11:317:51:51107+9
7. Aapo Tonder35:0347+5:388:26:5492-15
8. Ville Saikko1:28:5583+17:469:55:4991-1
9. Janne Ovaska55:3350+11:5410:51:2283-8
10. Saul Klemola2:02:41123+37:0112:54:0387+4

Luumäen Rasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 110MILA-kavlen (341)12:54:03
1. Teppo Pellinen1:35:45205+20:141:35:45205
2. Aaro Nurmiainen1:33:06106+18:083:08:51148-57
3. Antti Saikko1:28:10115+22:384:37:01132-16
4. Janne Kuningas1:53:1065+20:376:30:1198-34
5. Jarkko Kaplas38:0499+6:547:08:15980
6. Matti Maajärvi43:36162+11:317:51:51107+9
7. Aapo Tonder35:0347+5:388:26:5492-15
8. Ville Saikko1:28:5583+17:469:55:4991-1
9. Janne Ovaska55:3350+11:5410:51:2283-8
10. Saul Klemola2:02:41123+37:0112:54:0387+4

Raja-Karjalan Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 110MILA-kavlen (341)12:54:03
1. Teppo Pellinen1:35:45205+20:141:35:45205
2. Aaro Nurmiainen1:33:06106+18:083:08:51148-57
3. Antti Saikko1:28:10115+22:384:37:01132-16
4. Janne Kuningas1:53:1065+20:376:30:1198-34
5. Jarkko Kaplas38:0499+6:547:08:15980
6. Matti Maajärvi43:36162+11:317:51:51107+9
7. Aapo Tonder35:0347+5:388:26:5492-15
8. Ville Saikko1:28:5583+17:469:55:4991-1
9. Janne Ovaska55:3350+11:5410:51:2283-8
10. Saul Klemola2:02:41123+37:0112:54:0387+4
267Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 2Damkavlen (324)6:23:24
1. Viivi Pellinen1:08:46275+22:271:08:46275
2. Karoliina Ahvonen1:15:48272+28:572:24:34272-3
3. Venla Vesikko1:33:43280+43:013:58:17276+4
4. Raisa Kantanen50:30264+22:234:48:47272-4
5. Anu Pohjamo1:34:372866:23:24267-5

SK Vuoksi

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
87Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 110MILA-kavlen (341)12:54:03
1. Teppo Pellinen1:35:45205+20:141:35:45205
2. Aaro Nurmiainen1:33:06106+18:083:08:51148-57
3. Antti Saikko1:28:10115+22:384:37:01132-16
4. Janne Kuningas1:53:1065+20:376:30:1198-34
5. Jarkko Kaplas38:0499+6:547:08:15980
6. Matti Maajärvi43:36162+11:317:51:51107+9
7. Aapo Tonder35:0347+5:388:26:5492-15
8. Ville Saikko1:28:5583+17:469:55:4991-1
9. Janne Ovaska55:3350+11:5410:51:2283-8
10. Saul Klemola2:02:41123+37:0112:54:0387+4
267Lappeen Riento / Joutsenon Kullervo / Luumäen Rasti / Raja-Karjalan Suunnistajat / SK Vuoksi 2Damkavlen (324)6:23:24
1. Viivi Pellinen1:08:46275+22:271:08:46275
2. Karoliina Ahvonen1:15:48272+28:572:24:34272-3
3. Venla Vesikko1:33:43280+43:013:58:17276+4
4. Raisa Kantanen50:30264+22:234:48:47272-4
5. Anu Pohjamo1:34:372866:23:24267-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser