Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Keravan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlenutgått
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. ej startej start
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:01297
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. ej startej start
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. ej startej start

Pihkaniskat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlenutgått
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. ej startej start
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:01297
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. ej startej start
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. ej startej start

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlenutgått
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. ej startej start
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:01297
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. ej startej start
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. ej startej start

SK Uusi

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
114SK Uusi 110MILA-kavlen13:27:53
1. Eero Saleva1:22:2084+6:491:22:2084
2. Teemu Lehtoranta1:34:01110+19:032:56:2193+9
3. Tommi Hakuli1:34:38158+29:064:30:59109+16
4. Heikki Väänänen1:59:28105+26:556:30:27107-2
5. Benjamin Lamberg36:4868+5:387:07:1591-16
6. Antton Koivisto52:53266+20:488:00:08118+27
7. Pauli Juutilainen40:17139+10:528:40:251180
8. Mikko Hulkkonen1:41:58168+30:4910:22:23119+1
9. Wouter Hus1:03:04119+19:2511:25:27116-3
10. Eero Tuomaala2:02:26119+36:4613:27:53114-2
166SK Uusi 1Damkavlen5:13:59
1. Tekle Emilija Gvildyte53:38124+7:1953:38124
2. Saara Saalo1:03:00177+16:091:56:38152+28
3. Sabrina Meriheinä1:10:09154+19:273:06:471520
4. Hanna Malinen45:10234+17:033:51:57175+23
5. Julia Jacobsson1:22:02151+25:065:13:59166-9
260SK Uusi 2Damkavlen6:44:30
1. Anni Malinen1:23:29314+37:101:23:29314
2. Emmi Korhonen1:11:41248+24:502:35:10292-22
3. Saara Korhonen1:23:07255+32:253:58:17276-16
4. Maire Meriheinä45:56238+17:494:44:13267-9
5. Hanna Hakuli2:00:17260+1:03:216:44:30260-7
Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlenutgått
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. ej startej start
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:01297
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. ej startej start
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser