Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Härnösands OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
170OK Nolaskogsarna 2Ungdomskavlen1:56:33
1. Edvin Hägglund27:34145+5:3727:34145
2. Nora Engström17:37223+4:1445:11153+8
3. Elin Forsgren31:39227+10:511:16:50148-5
4. Samuel Johansson39:43204+1:15:221:56:33170+22
180OK Nolaskogsarna 1Ungdomskavlen1:58:57
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Ida Wickberg35:53321+15:051:26:18222
4. Isac Eriksson32:39100+1:08:181:58:57180-42

OK Nolaskogsarna

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
128OK Nolaskogsarna 110MILA-kavlen13:41:19
1. Hugo Eriksson1:21:1674+5:451:21:1674
2. Lachlan Dow1:35:39126+20:412:56:5597+23
3. Erik Magnusson1:45:42229+40:104:42:37146+49
4. Elias Olofsson2:10:22189+37:496:52:59150+4
5. Jan Näslund39:11122+8:017:32:10142-8
6. Tom Quayle43:55166+11:508:16:051420
7. Jesper Vikman39:08123+9:438:55:13139-3
8. Emil Hägglund1:48:30210+37:2110:43:43149+10
9. Marcus Andersson55:5757+12:1811:39:40132-17
10. Erik Torshage2:01:39114+35:5913:41:19128-4
134OK Nolaskogsarna 1Damkavlen5:04:14
1. Anna Quayle51:0261+4:4351:0261
2. Malin Andersson53:2156+6:301:44:2352-9
3. Elina Mikaelsson1:12:40183+21:582:57:03109+57
4. Josefin Mikaelsson43:57226+15:503:41:00137+28
5. Sara Forsgren1:23:14161+26:185:04:14134-3
170OK Nolaskogsarna 2Ungdomskavlen1:56:33
1. Edvin Hägglund27:34145+5:3727:34145
2. Nora Engström17:37223+4:1445:11153+8
3. Elin Forsgren31:39227+10:511:16:50148-5
4. Samuel Johansson39:43204+1:15:221:56:33170+22
180OK Nolaskogsarna 1Ungdomskavlen1:58:57
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Ida Wickberg35:53321+15:051:26:18222
4. Isac Eriksson32:39100+1:08:181:58:57180-42
214OK Nolaskogsarna 2Damkavlen5:50:39
1. Maja Petersson1:02:26240+16:071:02:26240
2. Victoria Eriksson1:06:41215+19:502:09:07227-13
3. Monika Westerlund1:16:57215+26:153:26:04219-8
4. Frida Olofsson39:56183+11:494:06:00204-15
5. Mary Fleming1:44:39236+47:435:50:39214+10
OK Nolaskogsarna 210MILA-kavlenej godkänd
1. Mathias Westerlund1:40:21238+24:501:40:21238
2. Daniel Edlund2:50:51331+1:35:534:31:12318+80
3. Per Magnusson1:49:45248+44:136:20:57300-18
4. Anders Mannelqvist2:26:49278+54:168:47:46285-15
5. Fredrik Forsgrenej godkändej godkänd
6. Björn Byström52:56267+20:51ej godkänd
7. Isac Eriksson43:52179+14:27ej godkänd
8. Clas Engström1:58:10265+47:01ej godkänd
9. Malin Andersson1:08:54281ej godkänd
10. Anna Quayleej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser