Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Nyköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
34Nyköpings OK 1Ungdomskavlen1:38:22
1. William Nilsson25:3163+3:3425:3163
2. Alice Ek16:59169+3:3642:3076+13
2. Meja Alenius19:00298+5:3744:31
3. Signe Nilsson28:43130+7:551:11:1382+6
4. Philip Carlsson27:098+1:02:481:38:2234-48
43Nyköpings OK 110MILA-kavlen11:43:27
1. Samuel Keller1:18:5541+3:241:18:5541
2. Jens Wängdahl1:22:4131+7:432:41:3630-11
3. Marcus Berggren1:17:0265+11:303:58:3846+16
4. Patrik Wägeli1:48:4644+16:135:47:2436-10
5. Ludvig Ek34:4435+3:346:22:0838+2
6. Henrik Anängen40:3693+8:317:02:44380
7. Carl Carlsson37:1084+7:457:39:5443+5
8. Daniel Nilsson1:22:0543+10:569:01:59430
9. Didrik Hall52:0829+8:299:54:0741-2
10. Niklaus Rey1:49:2058+23:4011:43:2743+2
163Nyköpings OK 2Ungdomskavlen1:55:32
1. Isak Anängen24:4851+2:5124:4851
2. Miranda Fredriksson17:58244+4:3542:4690+39
2. Lovis Hellsten20:57377+7:3445:45
3. Caroline Guttke33:40269+12:521:16:26141+51
4. Albin Falk39:06196+1:14:451:55:32163+22
217Nyköpings OK 3Ungdomskavlen2:07:52
1. Edvin Hellsten27:05121+5:0827:05121
2. Odin Ek15:5282+2:2942:5797-24
2. Axel Björnberg Färdig16:16119+2:5343:21
3. Emma Westerlund43:39398+22:511:26:36226+129
3. Frida Jarding43:53400+23:051:26:50
4. Nadja Dixon Kassman41:16221+1:16:552:07:52217-9
255Nyköpings OK / Sigtuna OK 310MILA-kavlen16:52:54
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Tomas Reibring2:15:22229+42:499:05:02302
5. Philip Carlsson39:54139+8:449:44:56295-7
6. William Nilsson44:07172+12:0210:29:03279-16
7. Mikael Guttke53:30284+24:0511:22:33280+1
8. Fredrik Ekenborg1:55:02248+43:5313:17:35273-7
9. Kristin Hylander1:02:1627014:19:51247-26
10. Anton Bergström2:33:0328416:52:54255+8
Nyköpings OK 1Damkavlenej godkänd
1. Kristin Hylander49:5741+3:3849:5741
2. Sandra Edhager1:10:11235+23:202:00:08181+140
3. Ida Hylander1:03:5381+13:113:04:01138-43
4. Maria Wallströmej godkändej godkänd
5. Marika Nylund Ek1:21:08141+24:12ej godkänd

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
255Nyköpings OK / Sigtuna OK 310MILA-kavlen16:52:54
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Tomas Reibring2:15:22229+42:499:05:02302
5. Philip Carlsson39:54139+8:449:44:56295-7
6. William Nilsson44:07172+12:0210:29:03279-16
7. Mikael Guttke53:30284+24:0511:22:33280+1
8. Fredrik Ekenborg1:55:02248+43:5313:17:35273-7
9. Kristin Hylander1:02:1627014:19:51247-26
10. Anton Bergström2:33:0328416:52:54255+8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser