Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Järbo OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Ockelbo OK / Järbo OK / Årsunda IF 110MILA-kavlenej godkänd
1. Per-Anders Olsson1:48:39281+33:081:48:39281
2. Fredrik Persson1:43:30177+28:323:32:09219-62
3. Eric Hallnerej godkändej godkänd
4. Martin Persson2:31:50295+59:17ej godkänd
5. ej startej start
6. Mikael Ingelsson43:05153+11:00ej godkänd
7. Mattias Eklund41:52164+12:27ej godkänd
8. Martin Myhrberg2:19:35310+1:08:26ej godkänd
9. Magnus Gunnarsson1:30:28252+46:49ej godkänd
10. Joakim Ståhl2:05:14217ej godkänd

Ockelbo OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
235Ockelbo OK 1Ungdomskavlen2:16:23
1. Eric Hallner26:52113+4:5526:52113
2. Johanna Olsson18:08251+4:4545:00150+37
3. Filip Persson41:35387+20:471:26:35225+75
3. Albin Malmgren41:37388+20:491:26:37
4. Agnes Malmgren49:48269+1:25:272:16:23235+10
Ockelbo OK / Järbo OK / Årsunda IF 110MILA-kavlenej godkänd
1. Per-Anders Olsson1:48:39281+33:081:48:39281
2. Fredrik Persson1:43:30177+28:323:32:09219-62
3. Eric Hallnerej godkändej godkänd
4. Martin Persson2:31:50295+59:17ej godkänd
5. ej startej start
6. Mikael Ingelsson43:05153+11:00ej godkänd
7. Mattias Eklund41:52164+12:27ej godkänd
8. Martin Myhrberg2:19:35310+1:08:26ej godkänd
9. Magnus Gunnarsson1:30:28252+46:49ej godkänd
10. Joakim Ståhl2:05:14217ej godkänd

Årsunda IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Ockelbo OK / Järbo OK / Årsunda IF 110MILA-kavlenej godkänd
1. Per-Anders Olsson1:48:39281+33:081:48:39281
2. Fredrik Persson1:43:30177+28:323:32:09219-62
3. Eric Hallnerej godkändej godkänd
4. Martin Persson2:31:50295+59:17ej godkänd
5. ej startej start
6. Mikael Ingelsson43:05153+11:00ej godkänd
7. Mattias Eklund41:52164+12:27ej godkänd
8. Martin Myhrberg2:19:35310+1:08:26ej godkänd
9. Magnus Gunnarsson1:30:28252+46:49ej godkänd
10. Joakim Ståhl2:05:14217ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars