Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Keravan Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
277Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlen (341)18:39:38
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. Tommi Nietosjärvi2:25:28274+52:558:54:58297-9
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:012970
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. Timo Pietikäinen51:37270+22:1211:52:592940
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298+4
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. Leo Tolvanen3:04:1530518:39:38277+16

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
255Nyköpings OK / Sigtuna OK 310MILA-kavlen (341)16:52:54
1. Johan Kügler2:10:22325+54:512:10:22325
2. Ulf Hylander2:42:18326+1:27:204:52:403250
3. Ingemar Neuhauser1:57:00270+51:286:49:40314-11
4. Tomas Reibring2:15:22229+42:499:05:02302-12
5. Philip Carlsson39:54139+8:449:44:56295-7
6. William Nilsson44:07172+12:0210:29:03279-16
7. Mikael Guttke53:30284+24:0511:22:33280+1
8. Fredrik Ekenborg1:55:02248+43:5313:17:35273-7
9. Kristin Hylander1:02:1627014:19:51247-26
10. Anton Bergström2:33:0328416:52:54255+8

Pihkaniskat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
277Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlen (341)18:39:38
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. Tommi Nietosjärvi2:25:28274+52:558:54:58297-9
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:012970
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. Timo Pietikäinen51:37270+22:1211:52:592940
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298+4
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. Leo Tolvanen3:04:1530518:39:38277+16

Sigtuna OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
202Sigtuna OK 1Ungdomskavlen (326)2:04:55
1. Gustav Kügler30:17203+8:2030:17203
2. Frida Melin19:22313+5:5949:39218+15
2. Elsa Sölvander-Eklund19:31320+6:0849:48
3. Anna Nordström41:05383+20:171:30:44239+21
4. Andreas Johnson34:11125+1:09:502:04:55202-37
255Nyköpings OK / Sigtuna OK 310MILA-kavlen (341)16:52:54
1. Johan Kügler2:10:22325+54:512:10:22325
2. Ulf Hylander2:42:18326+1:27:204:52:403250
3. Ingemar Neuhauser1:57:00270+51:286:49:40314-11
4. Tomas Reibring2:15:22229+42:499:05:02302-12
5. Philip Carlsson39:54139+8:449:44:56295-7
6. William Nilsson44:07172+12:0210:29:03279-16
7. Mikael Guttke53:30284+24:0511:22:33280+1
8. Fredrik Ekenborg1:55:02248+43:5313:17:35273-7
9. Kristin Hylander1:02:1627014:19:51247-26
10. Anton Bergström2:33:0328416:52:54255+8
277Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlen (341)18:39:38
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. Tommi Nietosjärvi2:25:28274+52:558:54:58297-9
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:012970
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. Timo Pietikäinen51:37270+22:1211:52:592940
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298+4
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. Leo Tolvanen3:04:1530518:39:38277+16

SK Uusi

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
277Keravan Urheilijat / Pihkaniskat / Sigtuna OK / SK Uusi 210MILA-kavlen (341)18:39:38
1. Aleksi Pietikäinen1:47:57277+32:261:47:57277
2. Antti Lindqvist2:25:36310+1:10:384:13:33301+24
3. Antti Korhonen2:15:57312+1:10:256:29:30306+5
4. Tommi Nietosjärvi2:25:28274+52:558:54:58297-9
5. Ulf Meriheinä51:03289+19:539:46:012970
6. Toni Serrallonga1:15:21326+43:1611:01:22294-3
7. Timo Pietikäinen51:37270+22:1211:52:592940
8. Kari Hakuli2:31:23321+1:20:1414:24:22298+4
9. Ulf K. Rask1:11:0128315:35:23261-37
10. Leo Tolvanen3:04:1530518:39:38277+16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser