Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

NAIS Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
203NAIS Orienteringsklubb / Skogspojkarnas OK 3Ungdomskavlen (326)2:04:57
1. Ludvig Classon32:35240+10:3832:35240
2. Mattias Samuelsson19:12308+5:4951:47232-8
2. Ture Bergqvist23:40427+10:1756:15
3. Hanna Kromnér33:29266+12:411:25:16217-15
3. Lina Kromnér33:31267+12:431:25:18
4. Anna Johnsson39:41203+1:15:202:04:57203-14

Skogspojkarnas OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
151GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 110MILA-kavlen (341)14:10:21
1. Kristian Algers1:17:2722+1:561:17:2722
2. Johan Wehlin1:38:39143+23:412:56:0692+70
3. Jesper Karlsson1:45:09226+39:374:41:15144+52
4. Peter Ettling2:07:50169+35:176:49:05137-7
5. Sven-Johan Prytz45:11226+14:017:34:16148+11
6. Kalle Karlsson50:26241+18:218:24:42152+4
7. Ulf Johnsson40:51151+11:269:05:33154+2
8. Oscar Prytz1:56:02250+44:5311:01:35167+13
9. Eric Jehrlander1:16:23221+32:4412:17:58169+2
10. Tommy Eriksson1:52:2370+26:4314:10:21151-18
203NAIS Orienteringsklubb / Skogspojkarnas OK 3Ungdomskavlen (326)2:04:57
1. Ludvig Classon32:35240+10:3832:35240
2. Mattias Samuelsson19:12308+5:4951:47232-8
2. Ture Bergqvist23:40427+10:1756:15
3. Hanna Kromnér33:29266+12:411:25:16217-15
3. Lina Kromnér33:31267+12:431:25:18
4. Anna Johnsson39:41203+1:15:202:04:57203-14
239Skogspojkarnas OK 1Damkavlen (324)6:12:31
1. Anna Wehlin51:2971+5:1051:2971
2. Anita Wehlin1:02:51172+16:001:54:20139+68
3. Lina Ettling1:36:17289+45:353:30:37236+97
4. Anna Johnsson43:47223+15:404:14:24222-14
5. Karolina Nygren1:58:07258+1:01:116:12:31239+17

Tjalve IF Norrköping

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
151GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 110MILA-kavlen (341)14:10:21
1. Kristian Algers1:17:2722+1:561:17:2722
2. Johan Wehlin1:38:39143+23:412:56:0692+70
3. Jesper Karlsson1:45:09226+39:374:41:15144+52
4. Peter Ettling2:07:50169+35:176:49:05137-7
5. Sven-Johan Prytz45:11226+14:017:34:16148+11
6. Kalle Karlsson50:26241+18:218:24:42152+4
7. Ulf Johnsson40:51151+11:269:05:33154+2
8. Oscar Prytz1:56:02250+44:5311:01:35167+13
9. Eric Jehrlander1:16:23221+32:4412:17:58169+2
10. Tommy Eriksson1:52:2370+26:4314:10:21151-18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser