Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

IFK Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
282Skarpnäcks OL 2Ungdomskavlen2:48:24
1. Linus Halvorsen53:35311+31:3853:35311
2. Justus Arenander20:08347+6:451:13:43306-5
2. Måra Stegard33:14470+19:511:26:49
3. Frida Arnesson40:20374+19:321:54:03295-11
3. William Möllerej godkändfullföljt
4. Inez Eklund54:21286+1:30:002:48:24282-13

Skarpnäcks OL

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
197Skarpnäcks OL 1Damkavlen5:38:02
1. Fanny Deckner57:02182+10:4357:02182
2. Emma Zetterström1:09:04232+22:132:06:06206+24
3. Anna Lindmark1:12:30181+21:483:18:36196-10
4. Margareta Bergh57:43285+29:364:16:19224+28
5. Sanna Batz1:21:43148+24:475:38:02197-27
251Skarpnäcks OL 1Ungdomskavlen2:21:44
1. Vera Rolfsson33:37246+11:4033:37246
2. Tindra Jonsson18:26267+5:0352:03236-10
2. Måra Stegard23:14413+9:5156:51
3. Karolina Bergh Papasikas43:49399+23:011:35:52259+23
3. Tove Svedellej godkändfullföljt
4. Hedda Persson Vildir45:52253+1:21:312:21:44251-8
267Skarpnäcks OL 110MILA-kavlen17:28:42
1. Niclas Behrenfeldt1:43:53262+28:221:43:53262
2. Jörgen Stegard2:16:58299+1:02:004:00:51284+22
3. Lars Segerman1:58:16277+52:445:59:07274-10
4. Håkan Rolfsson2:49:11318+1:16:388:48:18286+12
5. Stefan Myrefelt55:14313+24:049:43:32293+7
6. Vera Rolfsson1:04:50318+32:4510:48:22290-3
7. Nicklas Doyle55:54293+26:2911:44:16287-3
8. Viktor Häggström1:39:41156+28:3213:23:57279-8
9. Fredrik Wassermeyer1:20:2430514:44:21282+3
10. Samuel Henriksson2:44:2129617:28:42267-15
282Skarpnäcks OL 2Ungdomskavlen2:48:24
1. Linus Halvorsen53:35311+31:3853:35311
2. Justus Arenander20:08347+6:451:13:43306-5
2. Måra Stegard33:14470+19:511:26:49
3. Frida Arnesson40:20374+19:321:54:03295-11
3. William Möllerej godkändfullföljt
4. Inez Eklund54:21286+1:30:002:48:24282-13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars