Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Södertörn 1Ungdomskavlen1:33:47
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Filip Möller30:0754+1:05:461:33:4711

OK Södertörn

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Södertörn 1Ungdomskavlen1:33:47
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. Filip Möller30:0754+1:05:461:33:4711
71OK Södertörn 110MILA-kavlen12:33:11
1. William J Gardner1:16:278+0:561:16:278
2. Josh Beech1:26:0852+11:102:42:3533+25
3. Fredrik Larsson1:11:2326+5:513:53:5830-3
4. Jonny Malley2:15:48234+43:156:09:4680+50
5. Johan Sisell37:4092+6:306:47:2675-5
6. Per Backlund43:25160+11:207:30:5176+1
7. Linus Backlund39:06121+9:418:09:5774-2
8. Pierre Martinez1:25:4065+14:319:35:3772-2
9. Georg Eklöw56:0859+12:2910:31:4569-3
10. Alvis Reinsons2:01:26113+35:4612:33:1171+2
155OK Södertörn 2Ungdomskavlen1:54:34
1. Lotten Sandén31:35223+9:3831:35223
2. Ester Andersson16:42143+3:1948:17208-15
2. Sanna Hedberg20:31365+7:0852:06
3. Ludvig Sigrand29:44167+8:561:18:01161-47
3. Sara Möller30:01176+9:131:18:18
4. Alexander Schandl36:33166+1:12:121:54:34155-6
167OK Södertörn 2Damkavlen5:14:11
1. Marita Freimane58:20188+12:0158:20188
2. Linda Renner1:00:28149+13:371:58:48166-22
3. Lotten Sandén1:13:56194+23:143:12:44174+8
4. Ylva Sandén38:29164+10:223:51:13173-1
5. Louise Klingstedt1:22:58156+26:025:14:11167-6
176OK Södertörn 210MILA-kavlen15:00:22
1. Jesper Lagerberg1:34:14191+18:431:34:14191
2. Martin Sigrand1:51:29215+36:313:25:43198+7
3. Måns Hellgren1:48:29242+42:575:14:12210+12
4. John Svanberg2:09:09180+36:367:23:21200-10
5. Marian Basset33:2724+2:177:56:48177-23
6. Andreas Magnvall55:03286+22:588:51:51195+18
7. Johan Markstedt44:01181+14:369:35:52187-8
8. Hugo Lindbärg1:38:08148+26:5911:14:00177-10
9. Olof Lissmats1:16:41223+33:0212:30:41179+2
10. Fredrik Setterqvist2:29:41182+1:04:0115:00:22176-3
177OK Södertörn 3Ungdomskavlen1:58:03
1. Linda Renner27:31140+5:3427:31140
2. Elisabeth Larsson16:11109+2:4843:42125-15
2. Mattis Sandén23:20417+9:5750:51
3. Ella Andersson36:26327+15:381:20:08188+63
4. Ylva Sandén37:55182+1:13:341:58:03177-11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser