Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

OK Tor

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
57OK Tor 1Ungdomskavlen1:41:10
1. Wilma Larsson27:51154+5:5427:51154
2. Josefine Jonsson16:25125+3:0244:16132-22
3. Casper Hedar25:0745+4:191:09:2360-72
4. Ludvig Holmqvist31:4785+1:07:261:41:1057-3
182OK Tor 1Damkavlen5:22:03
1. Malin Jacobson1:03:02251+16:431:03:02251
2. Linda Rinaldo1:01:28159+14:372:04:30199-52
3. Eva Holmqvist1:16:24211+25:423:20:54204+5
4. Marie Hedar39:28176+11:214:00:22197-7
5. Anette Larsson1:21:41146+24:455:22:03182-15
196OK Tor / Tullinge SK 510MILA-kavlen15:27:02
1. Gustav Jonsson1:39:37231+24:061:39:37231
2. Jörgen Jonsson1:58:02243+43:043:37:39237+6
3. Magnus Öhling1:37:50183+32:185:15:29212-25
4. Arvid Axel Rinaldo2:06:39161+34:067:22:08195-17
5. Johan Karlsson48:01264+16:518:10:09204+9
6. Casper Hedar41:03106+8:588:51:12194-10
7. Jesper Hedar47:57237+18:329:39:09193-1
8. Lukas Arkäng1:59:50273+48:4111:38:59196+3
9. Ludvig Holmqvist1:09:11177+25:3212:48:10190-6
10. Roger Haapaniemi2:38:5229215:27:02196+6

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
196OK Tor / Tullinge SK 510MILA-kavlen15:27:02
1. Gustav Jonsson1:39:37231+24:061:39:37231
2. Jörgen Jonsson1:58:02243+43:043:37:39237+6
3. Magnus Öhling1:37:50183+32:185:15:29212-25
4. Arvid Axel Rinaldo2:06:39161+34:067:22:08195-17
5. Johan Karlsson48:01264+16:518:10:09204+9
6. Casper Hedar41:03106+8:588:51:12194-10
7. Jesper Hedar47:57237+18:329:39:09193-1
8. Lukas Arkäng1:59:50273+48:4111:38:59196+3
9. Ludvig Holmqvist1:09:11177+25:3212:48:10190-6
10. Roger Haapaniemi2:38:5229215:27:02196+6

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser