Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
202Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 310MILA-kavlen15:33:36
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. Ludvig Wallén1:04:22317+32:179:12:25214
7. Jan Weiss1:01:18307+31:5310:13:43221+7
8. Peter Braun1:56:45258+45:3612:10:28222+1
9. ej startej start
10. John Eriksson2:19:4525215:33:36202

OK Norrvirdarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
202Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 310MILA-kavlen15:33:36
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. Ludvig Wallén1:04:22317+32:179:12:25214
7. Jan Weiss1:01:18307+31:5310:13:43221+7
8. Peter Braun1:56:45258+45:3612:10:28222+1
9. ej startej start
10. John Eriksson2:19:4525215:33:36202

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Växjö OK 1Ungdomskavlen1:33:38
1. Isac Ericsson21:57121:571
2. Maja Porle17:09189+3:4639:0616+15
3. Alicia Lundgren28:15116+7:271:07:2137+21
4. Gustav Runefors26:174+1:01:561:33:389-28
77Växjö OK 110MILA-kavlen12:39:02
1. Lukas Lundgren1:34:49198+19:181:34:49198
2. Patrik Karlsson1:27:4167+12:433:02:30120-78
3. Rasmus Leo1:27:29112+21:574:29:59103-17
4. Oscar Stensson Bohman2:04:56145+32:236:34:55123+20
5. Gustav Runefors35:1140+4:017:10:06109-14
6. Niklas Karlsson40:4195+8:367:50:4798-11
7. Patrik Rosén37:1489+7:498:28:0196-2
8. Henrik Eklund1:23:2148+12:129:51:2280-16
9. Isac Ericsson55:2549+11:4610:46:4776-4
10. Mattias Karlsson1:52:1568+26:3512:39:0277+1
131Växjö OK 2Ungdomskavlen1:51:29
1. Noel Braun22:3913+0:4222:3913
2. Filippa Braun19:25315+6:0242:0467+54
3. Erik Åkesson24:0925+3:211:06:1323-44
3. Hugo Ericsson24:1026+3:221:06:14
4. Martina Braun45:16248+1:20:551:51:29131+108
136Växjö OK 1Damkavlen5:04:29
1. Louise Lundgren52:58116+6:3952:58116
2. Josephine Regnell1:00:18147+13:271:53:16129+13
3. Maria Braun1:09:16143+18:343:02:32128-1
4. Alicia Lundgren40:44196+12:373:43:16143+15
5. Elin Wallquist1:21:13142+24:175:04:29136-7
202Växjö OK / Kexholms SK / OK Norrvirdarna 310MILA-kavlen15:33:36
1. ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. Ludvig Wallén1:04:22317+32:179:12:25214
7. Jan Weiss1:01:18307+31:5310:13:43221+7
8. Peter Braun1:56:45258+45:3612:10:28222+1
9. ej startej start
10. John Eriksson2:19:4525215:33:36202
215Växjö OK 210MILA-kavlen15:53:53
1. Daniel Evaldsson1:42:02249+26:311:42:02249
2. Olof Nilsson2:20:28305+1:05:304:02:30290+41
3. Sven Lundgren1:48:26241+42:545:50:56264-26
4. Simon Runefors2:15:36232+43:038:06:32249-15
5. Erik Åkesson38:51117+7:418:45:23242-7
6. Noel Braun40:2889+8:239:25:51226-16
7. Magnus Ericsson46:22219+16:5710:12:13218-8
8. Ulf Honeth2:01:15281+50:0612:13:28226+8
9. Johan Eklund1:05:56147+22:1713:19:24212-14
10. Anders Persson2:34:2929015:53:53215+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars