Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Gamleby OK / Västerviks OK 1Ungdomskavlen (326)1:45:45
1. Sara Eckerlid36:38265+14:4136:38265
2. Tove Vallerius17:00171+3:3753:38250-15
2. Hanna Öberg17:10192+3:4753:48
3. Loke Östangård23:4819+3:001:17:26156-94
3. Oliver Valleriusej startfullföljt
4. Joar Hertin28:1929+1:03:581:45:4588-68
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. Ida-Lee Fjelstrenius59:41312+37:4459:41312
2. Tuva Östangård28:30462+15:071:28:11311-1
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294-17
3. vacant 31:16219+10:281:59:27
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
Gamleby OK / Västerviks OK 110MILA-kavlen (341)ej godkänd
1. Isak Hertin1:46:25270+30:541:46:25270
2. Jakob Riis1:50:18208+35:203:36:43234-36
3. Simon Eckerlid1:37:29176+31:575:14:12210-24
4. Jan Eckerlid2:09:23183+36:507:23:35204-6
5. Emil Sjöö49:28278+18:188:13:03208+4
6. Oscar Lang52:42264+20:379:05:452080
7. Oliver Vallerius49:55259+20:309:55:40204-4
8. Petter Vallerius2:08:22290+57:1312:04:02215+11
9. Robert Larsson1:17:22225+33:4313:21:242150
10. Loke Östangårdej godkändej godkänd

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. Ida-Lee Fjelstrenius59:41312+37:4459:41312
2. Tuva Östangård28:30462+15:071:28:11311-1
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294-17
3. vacant 31:16219+10:281:59:27
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22

Västerviks OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Gamleby OK / Västerviks OK 1Ungdomskavlen (326)1:45:45
1. Sara Eckerlid36:38265+14:4136:38265
2. Tove Vallerius17:00171+3:3753:38250-15
2. Hanna Öberg17:10192+3:4753:48
3. Loke Östangård23:4819+3:001:17:26156-94
3. Oliver Valleriusej startfullföljt
4. Joar Hertin28:1929+1:03:581:45:4588-68
272Gamleby OK / Västerviks OK 2Ungdomskavlen (326)2:39:20
1. Ida-Lee Fjelstrenius59:41312+37:4459:41312
2. Tuva Östangård28:30462+15:071:28:11311-1
3. Aron Östangård25:3961+4:511:53:50294-17
3. vacant 31:16219+10:281:59:27
4. Fabian Vallerius45:30250+1:21:092:39:20272-22
Gamleby OK / Västerviks OK 110MILA-kavlen (341)ej godkänd
1. Isak Hertin1:46:25270+30:541:46:25270
2. Jakob Riis1:50:18208+35:203:36:43234-36
3. Simon Eckerlid1:37:29176+31:575:14:12210-24
4. Jan Eckerlid2:09:23183+36:507:23:35204-6
5. Emil Sjöö49:28278+18:188:13:03208+4
6. Oscar Lang52:42264+20:379:05:452080
7. Oliver Vallerius49:55259+20:309:55:40204-4
8. Petter Vallerius2:08:22290+57:1312:04:02215+11
9. Robert Larsson1:17:22225+33:4313:21:242150
10. Loke Östangårdej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser