Officiell resultatlista för Tiomila i Falun-Borlänge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Falun-Borlänge
Arrangörsorganisationer: Kvarnsvedens GOIF OK / OK Kåre / Stora Tuna OK / Säterbygdens OK
Datum: lördag 14 maj 2016 - söndag 15 maj 2016

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Älvsjö-Örby 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Linus Berggrendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Hjalmar Sandbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
3. Johan Karlssondiskvalificeraddiskvalificerad
4. Hugo Nilssondiskvalificeraddiskvalificerad

OK Älvsjö-Örby

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
268OK Älvsjö-Örby 1Ungdomskavlen2:36:45
1. Lucas Fredman25:1854+3:2125:1854
2. Ellinor Fredman18:48289+5:2544:06130+76
3. Lisa Karlsson1:01:06431+40:181:45:12277+147
4. Petter Myrenberg51:33277+1:27:122:36:45268-9
276OK Älvsjö-Örby / Tullinge SK 410MILA-kavlen18:15:09
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Conny Ekstrand2:35:41326+1:30:096:56:53317
4. ej startej start
5. Petter Myrenberg43:51206+12:419:41:07290
6. Linus Berggren1:10:07321+38:0210:51:14291+1
7. Mats Zackrisson56:43297+27:1811:47:57292+1
8. Emil Nilsson2:29:11319+1:18:0214:17:08296+4
9. Christer Nordström1:42:4932615:59:57298+2
10. Henrik Almkvist2:15:1223918:15:09276-22
OK Älvsjö-Örby 2Ungdomskavlendiskvalificerad
1. Linus Berggrendiskvalificeraddiskvalificerad
2. Hjalmar Sandbergdiskvalificeraddiskvalificerad
2. vacant diskvalificeraddiskvalificerad
3. Johan Karlssondiskvalificeraddiskvalificerad
4. Hugo Nilssondiskvalificeraddiskvalificerad
OK Älvsjö-Örby 1Damkavlenej godkänd
1. Erica Hellgren1:04:09261+17:501:04:09261
2. Ingrid Mattsson1:24:47298+37:562:28:56288+27
3. Britt-Marie Hellgren1:33:07279+42:254:02:03280-8
4. Linda Nordström59:58289+31:515:02:01278-2
5. Anna Wallénej godkändej godkänd
OK Älvsjö-Örby 110MILA-kavlenej godkänd
1. Janis Tamuzs1:23:31104+8:001:23:31104
2. Edgars Lakis1:32:20102+17:222:55:5191-13
3. Lars G Berggren2:20:42317+1:15:105:16:33215+124
4. Magnus Nordström2:05:22147+32:497:21:55192-23
5. Anders Mattsson47:11251+16:018:09:06201+9
6. Lucas Fredman40:2286+8:178:49:28190-11
7. Björn Larsson39:17125+9:529:28:45178-12
8. Stefan Nordström2:12:07298+1:00:5811:40:52197+19
9. Fredrik Sandbergej godkändej godkänd
10. Erik Larsson2:07:56223ej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
276OK Älvsjö-Örby / Tullinge SK 410MILA-kavlen18:15:09
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Conny Ekstrand2:35:41326+1:30:096:56:53317
4. ej startej start
5. Petter Myrenberg43:51206+12:419:41:07290
6. Linus Berggren1:10:07321+38:0210:51:14291+1
7. Mats Zackrisson56:43297+27:1811:47:57292+1
8. Emil Nilsson2:29:11319+1:18:0214:17:08296+4
9. Christer Nordström1:42:4932615:59:57298+2
10. Henrik Almkvist2:15:1223918:15:09276-22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars